De regels toor dsn weg. •iorwww ^sr QsigefawZ gZunBofi Sana Ppovinciaal nieisws ingen VOOR DE OUDERS: 1. Laat Uw kinderen niet op straat spelen. Leer Uw kinderen op veiligheid bedacht te zijn. 2. Laat Uw kind het rechtergedeelte van den weg bewandelen. 3. Leer Uw kind den weg niet oversteken, zonder dat het zich door eersi naar links en daarna naar rechts te zien, heeft over- tuigd, dat op den rijweg geen gevaar dreigt. 4. Laat Uw kind geen fiets of vcertuig (ook geen kinderwagen) besturen, voor het de regels van den weg kent en vaardigheid in het besturen heeft verkregen. 5. Zorg dat het rijwiel van uw kind uitste- kend in orde is. 6. Overtuigt U van de geestelijke en licha- melijke geschikthcid van Uw kind, voor dat het dat werk verricht. 7. Laat het zoover komen, dat het kennen van de regels van den weg en het nakomen hiervan tot de goede bescha- vingsvormen gerekend mogen worden. 8. Rangschik onder de nuttige boekwerkjes voor U en Uwe kinderen de uitgaven: VEILIGHEID VOOR ALLES" en ,VEILIG VERKEER Schaf deze boekwerkjes aan en behandei den inhoud met Uw kind. 9. Leer Uw kind op straat hulpvaardig zijn ten opzichie van anderen en laat het medewerken aan de bevordering van een veilig verkeer. Voor inlichtingen op verkeersgebied kan men zich steeds tot de politie wenden. toond. Bij journaals, die op of na 1 Maart voor bet eerst in circulatie worden gebracht, moe- ten de keuringskaarten aanwezig zijn. In gev'al van twijfel wordt aan burgemees- iers of plaatselijke commicsie van toezicht verzocht, den voorzitter der centrale commis- sie te raad-plegen. DE SCHUTTEVAER. Gisteren is de reddingboot „Schuttevaer te Londen aangekomen. Tijdens de reis is het weer steeds gunstig geweest. Desniette- renstaande hadden de leden der bemanning 'ast van zeeziekte. Door deze zeeziekte en door het betrekkelijk weinig comfort aan word van de „Schuttevaer" geraakte de be manning oververmoeid. Doordat de heer Schuttevaer op het radiotoestel was geval- len was dit onklaar geraakt. De m-hrconte-t ken het evenwel herstelleft, zoodat hij tot op de Theems Scheveningen-Haysn kon hooren. Verder heeft hij seinen gewisseld met de Noord-Hinder. Door zijn oververmoeidheid was hij evenwel niet in staat de draadlooze installatie te bedienen zooals anders moge- lijk zou zijn geweest. De „Schuttevaer" is opgevaren naar Lon den, zonder eerst te Gravesend de douane te hebben aangedaan. Te Londen waren de dou- ane-beambten aan boord gekcmen. Zij waren zeer welwillcnd. zoodat zich geen moeilijkhe den voordeden. Vcorloopig bhjft de „Schutte- vaer" te Londen eenige dagen liggen. De Ned. Tclegraaf-Mij. Radio-Holland heeft een ambtenaar naar Londen gezonden, om den toestand van de radio-installatie te onder- zoeken. DE GASCORRUPTIE. Niet te Lochem In den raad de gemeente Lochem was inge- komen het rapport van het Ccntraal Bureau voor Verificatie der Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten inzake de vraag, of bij leveringen ten behoove der gasfabriek ook het stelsel der z.g. retourcommissies is toe- gepast. De eindconclusie van het rapport is, dat een vermoeden, dat aan het uitkeeren van re tourcommissies meet worden gedacht, bij het onderzoek niet werd verkregen. De officier van justitie deelde mede, dat uit Jict door de justitie ingestelde onderzoek naar de gasc-orrupties niet is gebleken, dat de direcLur of een der andtere ambtenaren van de gasfabriek te Lochem daarbij betrok- ken was. L UIT HET KLEEDINGBEDRIJF. Men schrijft van werknemerszijde Donderdagmorgcn zijn de' booldbesturen van de vakbonden bijeen geweest, tendnde hun standpunt te bepakn tegenover de voov- stellen der patroons in de maatconLctieza- ken. Aan de Vereeniging van werkgevers, waarbij deze patroons zijn aangesloten, is mtdegedeeld, dat de vakbonden de voorstel- len ontoereikend vinden, doch dat zij bereid zijn de onderhandelingen voort te zetten. In het bijzonder werd in den brief de aan- dacht gevestigd op de uurloonen en den na- druk gelegd op de noodzakelijkheid van va cantia voor de huisarbeiders. Teneinde de onderhandelingen te bevorde- ren hebben de vakbonden in hunne voorstel- len eenige wijzigingen aangebracht, die, naar zij vermeenen, de mogelijfcheid tot over- eenstemming openen. Aan het hoofdbestuur van den Bond van patroons in het maatbedrijf is een brief in denzelfden geest gezonden. De hoofdbesturen hebben besloten in het bijzonder de kleermakers, werkzaam in de maat-confectiezaken, te waarschuwen, niet op aanhkdingen van hunne werkgevers in te gaan, doch zich uitsluitend te houden aan de adviezen van de hoofdbesturen. Naar men van werkgeverszijde mededeelt, hebben van de 4 uitgesloten werklieden van cle firma de la Court te Leiden, drie voor het lidmaatschap van hum bond1 bedankt. Deze hebben inmiddels het werk hervat. VERDUISTERING. Door een kantoorhouder der posterijen Voor de rechtbank te Breda heeft Woens- dag terecht gestaan de 53-jarige W. M. K., kantoorhouder der posterijen te Wagenberg, thans te Breda, beschuldigd van verduiste- ring. Gedurende de iarejj 1925. 1926 en 1927 zou Iiij opzettelijk van de gelden, die hij als kantoorhouder bij den post- en teie- graafdienst in Wagenberg beheerde, een be- d'rag van J' 1060.33, althans 360.33, heb ben verduisterd. Bovendien z-cu hij een zij- ner registers valschelijk hebben opgt- maakt, door er een hecn betaalde kwitantie van 321.15 als onbetaald in te noteeren. De brievenbesteller W. v. G. te Wagen berg, die eenige jaren met verdachte had sa- 'inengewerkt, verklaarde d:e kwitantie van 321.15 ontvangen te hebben hij had dit bedrag afgedragen aan zijn superieur. Verd. had beweerd, dat hij eens na o-ntvangst van ruim 6000 een biljet van 1000 miste. Zijn superieur ging veel en graag uit. De directeur van het postkantoor te Breda verklaarde. dat K. slordig was, doch er werd niet direct aan kwaden trouw gedacht. De vreuw en de zoon van verdachte ver- klaarden, dat K. niet noemenswaard uitging. Van het zoekgeraakt-e bankbiljet van 1000 had hij niets verteld. Later hadden zij het vernomen. Verdachte, die in 1923 was aangesleld, zei- d!e, dat zijn zen-uwachtigheid vcornamelijK was veroorzaakt door de tegenwerking, die hij als vreemdeling in Wagenberg onder- vond. In het begin stortte hij het tekort in de kas bij. Na het gebeurde met het bankbil jet van f 1000 was het tekort te groot ge- worden en was hij tot knoeien gekomen. Vei"- dachte voelde niet iets verduisterd ie hebben. Het O. M. heeft tegen verdachte 6 maan- den gevangenisstraf geeischt. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 6 dezer, des namiddags te 2 uur. KORTE BERICHTEN. Rotterdam's Kamer van Koophandel be- staat op 7 Maart 125 jaar. Dit feit zal zij herdenken met een op dien dag te houden plechtige openbare vergadering en de uit- gave van een gedenkboek. Maandag a.s. hoovt mrevr. de wed. H. P. Bronsvcort-Wess-elink te Enschede haar lOOsten verjaandag te herdenken. Hoewel haar gezichtsvermogen en gehoor zijn afge- nomen, geniet zij nog een vrij goede g-ezond- heid. - Bij een vergadering van spiritisten te Haarlem is de spiritisme-bestrijder Shankara, die in debat wilde trcden. mishandeld. Hem werden vuistslagen in het gezicht gegeven. De politie heeft proces-verbaal op-gemaakt. VERKRUG8AAR BIJ ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN December niet ruirnen. Voor dat artikel is het echter niet goed, want daar is de grootste voorraad van, maar wij willen hopen dat er in het voorjaar nog goede vraag naar kornt. Ook willen wij hopen dat de prijzen van de andere producten, die thans zeer goed zijn, gestand mogen biijven, want dan zal het over het algemeen een goed tuinders jaar zijn, wat wel noodzakelijik is. Bij de Langendijker Groenten Centrale zijn aangesloten 14 vereenigingen, met te zamen 1404 leden. Het Bestuur vergaderde 10 keer, het Dage- lijlcsch Bestuur 13 keer, terwijl er 1 Algemee- ne Vergadering gdhouden- werd. Op aan- vraag van uw vereeniging de L.G.C. werd door „De Vierbond" tweemaal vergaderd en wel over een belangrijk punt: om den aan- voer van kool in December te bevorderen, door er een premie op te stellen. Daar is veel over gepraat en ten slotte werd het punt aan- gehouden om-dat de toestand zich had gewij- zigd, d.w.z., dat de prijs van de kool steeds hooger werd, zoodat de premie die aanvanke- lijk was gesteld op 50.— per wagon, geen invloed meer zou uitoefenen en tevens meende men dat door de goede prijzen de aanvoer wel zou gaan, wat dan ook vrij goed uitgekomen bedrag van f 200, lielwelk hij als vergoecim* cor zijn wci'kzaamheden ontvaugt, voortaaa zal storten ten bat:: der pensioenverzekerinj van het personeel der veiling Verder werd besloten, om het veilingsper. nentage voor vroege aardappelen, slabooneu en augurken van 3 tot 2-K> pet. te verlagen De begrooting werd vastgesteld, met een totaal van 66.115. Er wordt een omzet van 800.000 in het diienstjaar Mei 1928Mei 1929 geraamd. HOORN. Bij beschikking van den Minister van Oor- log is aan den dienstplichtige A. W. C. Ch sen, uit deze gemeente, voo-rgoed vrijstellin» van den dienstplicht verleend. KOEDIJK. Alhier is aan komen loopen een klein ruig zwartharig hondje, om den hals een riempt met beleltje. Terug te bekomen bij N. Hooge, boom, bij de Vlotbrug alhier. DE LANGED1JKER GROENTENCENTRALE. De Langendijiker Groenten-Centrale houdt Donderdag 8 Maart te Schermerhorn haar algemeen-e vergadering. Kanalisatie. Ten aanzien van „De kanaiisatie-plannen van Westfriesland" bevat de beschrijvings- brief het volgende voorstel van de vereeni- ging. De Toekomst. De Algemeene Vergadering der L.G.C.,. kennis genom-en hebbende, dat het Bestuur van dfen Polder Geestmer-Am- bacht heeft besloten niet bij te dragen in de kosten van de West-Friesche kanaalplannen, spreekt zich uit, dat zij met leedwezen dit be- sluit vernam .Zij spreekt de wensch uit, dat 'het Polderbestuur alsnog ter geiegener tijd hierop moge terugkomen. To-elichting: Zooals bekend zal zijn is de tot standkoming der kanaalplannen hierop gebaseerd dat door Rijk en Provincie 5/6 ge- deelte terwijl 1/6 gedeelte door belang- hebbenden in de kosten zal moeten word-en bijgedragen. Onder belanghebbenden zal worden verstaan Gemeenten en Water- schappen. Ook dezen winter is opnieuw gebleken in welk een achterlijken toestand on- ze afvoei'wegen per schip verkeeren. Dit klemt het sterkst voor het gedeelte Huigendijk— Alkmaar. Zal in de toekomst verbetering wor den aangebracht dan zal financieele steuntoe- zegging niet kunnen uitblijven. Wiji hopen met dit voorstel dan ook te be reiken, dat het bestuur van Geestmer Am- badit door een uitspraak in dezen geest mo- reel gesterkt moge worden om zijne afwijzing t-e herroepen en eene financieele bijdrage als dan wil toezeggen. Het prea-advies van ihet Bestuur is vervat in het volgende voorstel: Het bestuur stelt voor, gezien he geidnge deelname van verschillende Gemeenten en Polders in de kosten, dat daardoor het groote plan nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten, stappen te doen om de doorvaart Huigendiik—Omval zoo spo-edig mogelijk te verkrijgen. Zij tracht dit doel te bereiken, door ten eer ste het Geestmer-Ambacht aan te sporen hieraan wel financieelen steun te willen ver- leenen en verder bij de betrokken corporatie's en vereenigingen aan te dringen op steun en medewerking en ook zelf de toezegging doen om naar verhouding in de kosten bij1 te dra gen tot een maximum van f 1000.per jaar. Jaarverslag. Uit -het jaarverslag vermelden wij het vol gende De. toestand cchter van het afgeloop-en jaar is niet zo-o heel best geweest, al zijn er verschillende artikelen die een goeden prijs hebben opgebracht. Verschillende ziektens in onze gewassen hebben een grooten rol ge- speeld1 en die zullen de oorzaak zijn, dat de bed-rijfsuitkomsten van de tuinders zeer ver- schiilknd zijn. Diegene die geen ziektens ge- had1 hdiben in hunne producten zullen zeker een loonend jaar hebben, maar er zijn anderen die zoo door ziektens in hunne producten ge- teisterd zijn, dat d-e hooge ko-olprijzen van thans het nog niet eens goed kunnen maken. On onze jaarvergadering kwamen nog al klachten naar voren, welke algemeen ged-eeld werden, dat onze vereeniging te weinig aan- daeht schonk aan den zoo belangrijken tak van bed-rijl „De Tuinbouw", daarom is het een v-erblijdend tee-ken dat ons Provinciaal- Bestuur zich zoo op hoogte houdt van den toestand- in het Tuinbouwbedrijf. Het is ons in 1927 gebleken dat het bij de Provinciate Staten ernst is, ons ook mede te heipen om ons vak niet alleen tot bloei, maar ook tot een betere bestaariszekerheid te bren- gen. Met den thans naar voren komende glas- cultuur is het zeker goed gezien van de Prov. Staten om hun steun te verleenen tot het op- richten van enkele glasbedrijven voor demon- stra-tie. Die bedrijven zullen zoo practisch mogelijk beheerd- worden en de uitkomst-en worden geconiroleerd en bekend gemaakt, zoodat i-eder dan de bedrijfszekerheid kan be- oordeelen. Door het zachte voorjaar began de nieuwe compagne vroeg, en wel op den 28 Mei werd de veiling weer -elk-en dag opengesteld voor het veilen van ni-euwe aardappelen. De opb-rengst was niet groot, doch de hoo ge prijzen maakten het goed loonend. Door de hooge prijzen bleef men om zoo te zeggen op voor met het rooien, zoodat de aardappelen over het algemeen klein bleven. Dat maakte de sorteering moeilij-k, zoodat er dan ook nog al eens aanmerkin-g moest gemaakt worden Het gaf den Keurmeester veel werk, want vanaf 16 tot en met 30 Juni had1 hij 68 keu- ripgen verricht, in hoofdzaak over te klein e sorteering. Van de zoo gevreesde aardappel- ziekte bleven wij in 1927 niet vrij. In de twee- de helft van Juli kwam, waar wij al zoo lang voor gevreesd hadden, cloor de vele regens de ziekte zich openbaren. Wij weten alien wat dat voor ons betee- kent, heel veel last en lage prijzen. Ook de kooplieden lijden meestal, als de ziekte in- valt, groote verliezen, want de wagons die onderweg zijn en waarvan de aardappelen goed zijn ingeladen, komen soins gehed ver- ziekt o-p de plaats van bestemming aan en de schade die daardoor ontstaat komt meestal op onze kooplieden neer. Het te vroeg rooden van de aardappelen zal ook wel m-ee een oorzaak zijn, maar ook vooral de ziekte heeft gemadkit, dat dit jaar 400 wagons aardappelen minder zijn aange voerd dan het vorige jaar. Toch was de op- brengst nog belangrijk hooger in de maander, Juni en Juli, hetgeen ruim 147000.meer b-edroeg dan in de zellde ma-anden van het vorige jaar. Het aanvoeren van de vroege peen in dub- bele bossen bevalt heel goed, daar het eeni gen arbeid b-espaart en de peen goed wordt betaald. Het is dit jaar wel gebleken, dat als men geen eigen zaad heeft, het zeer riskant is het van een handdaar te koopen, hetgeen ook dit jaar weer uitgekomen is. Door te kort eigen geteeld zaad, moest men zaad bdrekken van een handdaar en het b-leek wel -dat het niet aan de eischen voldeed en het zocdoende schade berokken-de aan de tuinders. Het is wel gebleken dat de vroege koolbouw belangrijk was ingekrompen, waar- door de aanvoer beperkt bleef en de prijzen reddijk goed waren. De Zomer-Bloemkool was over het algemeen duur, maar de aan voer was niet groot, daar de draaihartighdd zeer sterk was opgetreden. De kwaliteit van de late bloemkool was heel slecht, zoodat de sorteering haast niet gehandhaafd kon wor den, waar de prijs wel eenige sohuld aan had. Door het telen van eigen zaad willen wi] hopen dat de kwaliteit veel verbetert en dat zal de sorteering veel gemakkelijker maken, wat dan ook hoogst noodig is. Dit jaar hebben reeds verschillende tuinders een klein kwan- tum eigen geteeld zaad kunnen krijgen, waar van wij hopen dat het resultaat goed mag zijn. Al het mogelijke is gedaan om het zaac soortecht te krijgen, waarvoor wij hulde wil ten brengen aan onze Provinciate Comm. De teelt van de uien was over het algemeen vrij goed en de prijzen goed tot zeer goed De sorteering van de uien is als goed inge- burgerd en ik meen dat wij daar de resulta- ten van hebben, hetgeen zich in den prijs uit- orukt. De sorteering van de Friesdie peen, dit dit jaar voor het eerst uitgevoerd is, is zeker nog al eens een punt van onderlinge bes-preking geweest. En daar was eenige reden voor, ten eersten, omdat onze naaste buren de nieuwe sorteering niet aanvaard hadden en ten twee de omdat de peen over het algemeen te klein was gebleven. Toch zal te:t noodzakelijk zijn om deze sor teering te handhaven, ik denk dat ieder toch moet getuigen dat het product veel mooter ge- worden is en het gevolg daarvan te, dat het zich veel beter laat verkoopen. De teelt van de winterkool was over het al gemeen niet best, ja van de roode kool voor velen zeer slecht, zoodat aanvankelijk reeds werd gemeend, dat er wel de helft minder in de schuren zou komen dan het vorige jaar. Dit te edhter nog al meegevallen, bij de te! ling op 15 December bleek dat er ruim 6800 wagons kool waren opgeslaigen tegen het vorige jaar 9700i wagons. Daar de Duitsche tarieven het verbou van vroege kool heel moeilijk heeft gemaakt, zal de oppervldkte welke befcouwd was me: winterkool, wel grooter geweest zijn dan het vorige jaar, zoodat wij wel kunnen constatee- ren dat de opbrengst niet best is geweest, wat wij vooral kunnen zeggen van roode en gele kool. De prijs van de winterkool zette zich goec in en al spoedig kregen wij vriezend weer, waard-o-Oi de prijzen beduidend omhoog gin- gen,- zoodat wij in de laatste maand van het jaar van dure kool konden spreken. De aan voer in die maand; waar zooveel over gespro ken is, was goed te noemen, ofsChoon het iets te laag was naar verhouding van het kwan- tum. Vooral van de Deensche witte werd niet veel aangevoerd maar de reel en er van was, dat de prijs te laag was en dan. gaat men in (Wordt vervolgd). HEEMSKERK. De eerste gemeente-avond in het Ned. -ferv. Vereenigingsgebouw is onder leiding van ds. IJzennan een uitbundi-g succes ge weest. De opkomst was boven verwachting. De avond werd afgewisseld door ernst en luim en zal nog lang bij de gemeenteleden in aangename herinnering bijblijven. Tot slot dezer bijeenkomst werd nog een baby-uitzet, een achteraankomertje van de in Novem ber gehouden bazar, verloot, die gewonnen werd door den heer T. v. Riessen. SCHERMERHORN. Woensclagavond 29 Febr. vergaderde de Floraliav-er-eeniging onder leiding van den heer J. Klippel. Deze sprak een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en hoopte, dat de te houden leesten in 1928 evenzoo moge slagen als dit in 1927 het geval te g-e- geweest. Wanneer critiek moch-t word-en uit- geoefend, hoopte spr., dat deze zak-elijk zal zijn, daar het bestuur zich groote opofferin- gem heeft getroost. Uit het jaarverslag van den secretaris, de l-eer J. Bosga, stippen wij aan, dat in 1927 h-et vijfjarig jubil-eum met een vierdaagsch fees-t schitterend te gevierd geworden. Het ledental is gestegen van 180 op 257; op de tentoonstelling waren aanwezig 219 stellen plant-en van de 222 uitger-eikte. H-et geheele verslag was keuri-g weergeg-even. De rekening gaf aan een bedrag in onf- vangsten, groot f 1787.83, in uitgaven van f 1676.57, alzoo een bati-g saldo van f 111.26. De rekening met besch-eiden was nagezien door de heeren J. Ruijter en G. Borsies, die den Penningmeest-er, den heer Joh. Krul, lof toebrachten voor de keurige samenstelling. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Bosga; in plaats van den heer J. Pols, die voor eene eventueele herbenoem-ing be- dankt-e, werd gekozen de heer R. van der Laan. Werd besloten de planten w-ederom t-e be- trekken van de fa. Tuin en K-roone te de Rijp. Deze zullen bestaan uit grootbloemige Fuchsia, groote roodbloemige Geranium, grootbloemige Angelier, Begonia exfordia. De kinderplanten zullen bestaan uit Lobelia en Dwerg leeuwenbek. Voor ve-rgrooting van de inkomsten werd besloten eene verloting te houden van 2500 loten. De volksspel-en- zullen bestaan uit blind- roeien, kuipsteken, rijden met kinderwagens en ri-ngfietsen. De verdere regeling en d-e benoeming van sub-commiesie's werd aan het bestuur over- gelaien. Werd bepaald geen stands voor winkel-iers op de tentoonstelling te houden, m-aar eene etalagewedstrijd. In de vacature van bode werd voorzi-en door de benoeming van K. Timmerman tegen eene vergoeding van 25 per jaar. Ten slotte werd door den eere-voorzitter burgemeester Meindersma, het woord ge- vo-erd, welke o.a. zeide, dat met de feesten de belangen van de ingezetenen geheel wor den behartigd, vandaar het welslagen van tentoonstelling en festivit-eiten. Flpralia groeie en bloeie. De voorzitter zeide nog, dat het bestuur plannen had de heer Bosga voor zijn reus achtige medewerking een huldeblijk aa-n te bieden, waarvoor deze evenwel had bedankt Hi era a werd de vergadering g-esloten. EGMOND AAN ZEE. Alhier te een „Pensionhoudersvereeniging" op-gericht ter behartiging der gemeens-chap pelijke belangen van de betrokken categoric van personen. Het bestuur bestaat uit de heeren v. d. Garde, Hooning en Hoppener. BERGEN. Te Loosduinen is voor de woningbouw- vereeniging „Patrimonium" aanbesteed het bouwen van 12 bened-enwoningen, 1 kanfoor en 13 bovenwoningen, aan de Rubenstraa-t Laagste inschrijvers J. v. d. Wal en J. Klop penburg alhier voor/ 56.483. De gunning te aangehouden. BEEMSTER. In de algemeene ledenvcrgadering van de tuinbouw-Veilingsvereeniging „Beemster" Purmerend en omstreken", onder leiding van d-en voorzitter, den heer D. Koo-iman, lid van Ged. Staten, werd medegedeeld, dat in het afgeloopen jaar de omzet aan de veiling 50.000 meer had bedragen dan in 1926. Dit was hoofdzakelijk een gevolg van uit- breiding der kascultuur. In bespreking kwam een voorstel van een der leden, om voor sommige producten van minderwaardige kwaliteit een minimum-prijs vast te stellen in overleg met de Provinciate Ccmmissie uit de Noord-Hoil::ndsche Veilin- gen. De bedoeling was, om maar niet voor c: ken prijs te verkoopen. Hieromtrent zal aan de Pro-v. Commissie advies worden gevraagd. In de plaats van nu wijlen den heer W Stolp, die met waardeereriue woorden were herdacht, is de heer A. Bakker tot bestuurs lid gekozen. Bij de behandeling der -begrooting voor dit jaar deelde de voorzitter mede, dat hi] het PADVINDSTERSNIEUWS. Zaterdag 3 Maart: Naar H-eiloo. Om halt 3 bij de Kweekschool. Spoorzoeken. Woensdag 7 Maart: Ronde-avond om uur. Zaterdag 10 Maart: Op de fiets naar Ber gen. Wandeltocht door de duinen. Om half 3 bij die Kweekschool. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLANO. Jan Pietersz. Coen (uitr.) 29 Febr. v. Sa- bang. P. C. Hooft (thuisr.) 1 M-rt. v. Colombo. Radja (thuisr.) 29 Febr. v. Padang. Rotti (uitr.) 1 Mrt. te Port Said. Karimata (uitr.) 1 Mrt. v. Port Said. Simaloer (uitr.) 1 Mrt. v. Suez. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Almeio (uitr.) 26 Febr. te Autofagasta. Bredh 1 Mrt. v. Antwerp en te Amsterdam. Fohr 1 Mrt. v. Rott. te Pasages. Iris 29 Febr. v. Danzig te Stettin. Jan van Nassau (uitr.) 29 Febr. te Trinidad Pluto 1 Mrt. v. Livorao te Amst. Proteus 1 Mrt. v. Amst .n. Barcelona. Tellus 1 Mrt. v. Amst. n. Rotterdam. Ulysses 1 Mrt. v. Hamburg te Amsterdam. Van Renselaer 1 Mrt. v. W. Indie te Amst. Zeus i Mrt. v. Valencia te Rotterdam. Adonis 28 Febr. v. Patras te Calamata. Agamemnon 29 Febr. v. Salonica n. Vera- kini. Ares 29 Febr. v. Bremen te Harburg. Aurora 28 Febr. v. Palermo n. Tarragona, Cottica 28 Febr. v. W. Indie te New-York Hector 29 Febr. v. La Gieayra te Curasao. Luna 29 Febr. v. W. Indie te New-York. Minerva 29 Febr. v. Smyrna te Constantino- pel. Strabo 29 Febr. v. Amst. te Bordeaux. Theseus 29 Febr. v. Vigo n. Amst. Ulyssies 29 Febr. v. Hamburg n. Amst. KON. HOLL LLOYD. Flandria (uitr.) 1 Mrt. v. Las Palmas. Montferland (thuisr.) 29 Febr. te Baliia. KON. PAKETVAART-MIJ. Rantaupandjang 25 Febr. v. Batavia n. Sai gon. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 29 Febr. v. New Port News n, Rotterdam. Blijdendijk 29 Febr. v. Rott. n. Boston. Leerdam, v. Rott. n. New-Orleans, 29 Febr. te Havana. Nieuw-Amsterdam, 'v. Rott. n. New-York, 28 Febr. v. Southampton. Cardiganshire, v. Vancouver n. Rott., 27 Febr. te Seattle. Gaasterdijk, v. New-York n. Rott., bevond zich 1 Mrt. voorgaats den N. Waterdleg Lochkatrine, v. Rott. n. Vancouver, 28 Febr v. Swansea. Nicthieroy, v. Vancouver n. Hamburg/Rott^ 1 Mrt. te Londen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 28 Febr. v. Port Natal n. Deli goabaai. Meliskerk 1 Mrt. v. Rott. n. Hamburg. Springfontein (uitr.) 29 Febr. te Dares- Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Albireo (uitr.) 29 Febr. te Bordeaux. Ceres (thusr.) 29 Febr. te Cape Palmas. Delfland (thuisr.) 26 Febr. v. Conakry. Petchworth 1 Mrt. v. Amst. n. Hamburg. Texel (thuisr.) 29 Febr. te Sekondi. Vlieland (thuosr.) 28 Febr. v. Monrovia. HOLLANDBRITSCHHNDIe LIJN. Koudekerk 1 Mrt. v. Antwerp-en te Rott Meerkerk (uitr.) 29 Febr. te Madras. IJselkerk (uitr.) 1 Mrt. te Genua. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN; Oldekerk (thuisr.) 29 Febr. te Genua. HOLLAND—AUSTRALIA LIJN. Almkerk 1 Mrt. v. Hamburg te Rott. Abb-ekerk (uitr.) 1 Mrt. te Melbourne. ROTTERDAMSCHE LLOYD, Bandoeng 1 Mrt. v. Batavia n. Rott. Garoet 1 Mrt. v. Rott. te Batavia. Merauke (thuisr.) 1 Mrt. te Ceuta. j Patria(uitr.) 1 Mrt. te Marseille. Tambora 1 Mrt. v. Batavia te Rotterdam. Kedoe (uitr.) 29 Febr. v. Genua. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Zijldijk 1 Mrt. v. Amst. n, Antwerpen. Aludra (thuisr.) 28 Febr. v. Montevideo. Poeldijk (uitr.) 29 Febr. te Rio Janeiro. JAVA—BENBALEN LIJN. Siaoe 29 Febr. v. Calcutta te Java. JAVA—NEW-YORK LIJN. Medan, v. Batavia n. New-York, 29 Febr. tf Belawan. Vechterdijk 1 Mrt. v. New-York te Batavia. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, v. Rosario n- Amst., 29 Febr. v. Las Palmas. STOOMVAART-MIJ. OOEAAN. Helenus 29 Febr. v. Japan, 1. v. Amst., te Londen. Melampus, v. Batavia n. Amst., 28 Febr. v, Padang. Polydorus, v. Batavia n. Amst., 29 Febr- tf Suez.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6