DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ]f! Dagelijksch overzichi Ens item land No. 55 £>if nnmmer Eesfaat nit 2 bfatfen. Honderd dertigste jaargang. 1928 mm Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Fcestdagen, ailgegevcn. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maaaden voor Alkmaar /2.r-» franco door let geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewiysnnmmera 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlENx Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters oaar plaatsnsfmte, Brieven franco aao de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij r/b UlRMft mm* imM Veordam C9. Dfeeeteuri O. H, KRAK. JMA'AIiDAG Telef.nr. Admfnfstratfe 3. Telefoonnr. Redadle 33. Postgiro 37 060. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. 5 MAART RUSSOLINI ALS DWINGELAND. Italic en Oostenrijk. Tharts nog woorden, ecn volgende kecr dadcn! Als strnf voor het slechte gedrag woorden, een volgenden keer daden! Zuld Tirol verboden, alle Duitsch- sprkend ambtcnaren overgeplaatst. Een week 1 &ag heeft men met gespannen /erwachtingen uitgezien naar de rede, die Mussolini houden zou over de toestanden in 7uid-Tirol naar aamieiding van de-batten over dezelfde kwestie in den Landraad van Tirol en het Oostenrijksche parlement. Vermoed werd, dat deze rede een scherp drcigend ka- rakter zou dragen, en deze verwaehting is jieiaas niet beschaamd. Dit is de laatste maal, aldus ving Musso lini aan, dat ik in een rede mijn meaning over Zuid Tirol zal zeggen, de volgende keer zul len daden spreken. Deze eerste zin werd door de afgevaardigden reeds op groot gejuich onthaald. De geestdrift werd nog grooter, toen de Duce aankondigde, dat als straf voor het slechte gedrag van Zuid-Tirol en zijn vrien- den thans alle in Zuid-Tirol verschijnende Duitsche bladen en tijdschriften zullen wor- den verboden en de laatste Duitsch sprekende beambten, die zich nog in functie bevinden, zullen worden verplaatst of gepensionneerd. Mussolini zeide voorts, dat de door Wee- nen geopperde klacht ongemotiveerd was en somde de weldaden op, die Italie sinds het einde van den oorlog aan Oostenrijk had ge- -wezen. Ook weidde hij uit over hetgeen Italie in Zuid-Tirol had tot stand gebracht. Hij her- innerde er aan, dat Oostenrijk in 1920 ten tijde van de stemming over Klagenfurth zich om hulp tot Italie had gewend, daar het zich door Zuid-Slavie bedreigd vcelde. Italie heeft cok voldaan aan het verzoek van Oostenrijk ■em zijn troepen in het gebied van het plebis- rief te laten, waarvoor de Oostenrijksche ge zant hem heeft becankt. Nog veertien dagen geleden heeft de Oostenrijksche gezant den dank van mgr. Seipel overgebracht voor de buitengewone vriendelijke nouding van Italie in de kwestie van de militaire controle en de nieuwe leening. Mussolini besloot zijn geestdriftig toege- juichte rede met de verklaring, dat aan de Brenner leven en dood der groote Italiaan- sche natie staan. Na deze rede zongen de af gevaardigden het Plavelied. De „Vossische Zeitung" is bij besehilcking van de Italiaansche autoriteiten voor het heele Italiaansche staatsgebied verboden. Het blad heeft bij het departement van buitenlandsche zaken protest tegen dit verbod ingediend. Commentaar is feitelijk overbodig. Het is verdrietig, dat ondanks Italie's plech- tige, in de vredesverdragen vastgelegde ver klaring dat het de bevolking der ingelijfde gebieden zou ontzien in haar nationale eigen- iardigheden, Mussolini op een dergelijke wijze tegen de Zuid-Tirolers meent te moe- ten optreden. Het doet ten overvloede nog eens duidelijk uitkomen, hoe weinig vrede- Jievend Italie gezind is. Is het niet reeds sedert lang gebleken, dat wiet Duitschland of een der andere overwon- nenen het grootste oorlogsgevaar vormen, maar een der overwlnnaars, het hoogmoedige Italic? En wordt het geen tijd, dat zij, die in den Volkenbond tot in den treure zwammen oyer veil'igheid en ontwapening eens pogin- gingen aanwenden om practisch werk te doen? E4n rede van Mussolini doet meer schade aan het vredeswerk, dan tien ontwapenings- conferenties er goed aan doen OOSTENRIJK. DE REDE VAN MUSSOLINI. Telle critiek van de Weensche pers Alle Weensche bladen, zonder onderseheid van welke partijriehting ook, staan afwijzend tegenover Mussolini's woorden en wijzen op het feit, dat de onderdrukking van minddr- heden in Tirol in ied'er opzicht aangetoond is. Do „Wiener Neuesten Nachrichten" sdhrijft o.m., dat Mussolini niet heeft ont- kend, dat Italie ten aanzien van de Duit- schers in Zuid-Tirol belo-ften heeft gedaan; Mussolini tracht evenwel aan de consequen- hes hiervan te ontkomen, door gewoonweg te verklaren, dat deze beloften en verzekeringen wor Italianen zijn gegeven, die een regee- ffflgasysteem vertegenwoordigden, waarmede de fascistisdhe regeering heeft afgedaan. Het Hid meent, dat de internationale politieke wereld zeker met deze opvatting niet accoord kan gaan, en dat er miiodelen moeten worden gev'onden, om Italie dit aan het verstand te brengen. De erwst van de aanklacht, welke in wrband met de cultureele mishandelingen den Duitschen slam in Zuid-Tirol tegen ,1 js.ingebracht, heeft de kwestie reeds ee jpeteg doen aanrtemen van internatio nale beteekenis. Voorts sdhrijft het blad, dat Mussolini de feiten vardraait, wanneer hij zegt, dat Oostenrijk van haatgevoelens jegens het fascisme is vervuld; het fascisme laat den Oostenrijkers onverschillig, doch wel trekt men zich daar het lot van de Duitschers in Zuid-Tirol aan. De „Arbeiterzeitung" zegt, dat Mussolini's rede niets anders was dan een dreigement, geri'cht aan het adres van het lcleine, arme, weerlooze, Oostenrijk. DE I-NDRUK TE GENeVE. De indruk te Genlve. De rede, welke door Mussolini werd gehou- den heeft te Geneve groot opzien gewekt. In het bijzonder wordt er in Duitsche krin,gen- op gewezen, dat Mussolini zich klaarblijke- lijk niet wensdit te houden aan de overeen- komsten, welke een vroegere Italiaansche regeering heeft aangegaan. CHINA. DE TOESTAND TE SJANGHAI. De staat van beleg opgeheven. Voortdurende beroovingen. De vreedzame toestand onder de Chiniee- sche bevolking te Sjanghai stelde de autori teiten, Donderdag den staat van beleg op te heffen, die sedert bijna een jaar heeft ge- heerscht. NoChtans moet de politie haar moei- lijke taak van het onderdrukken van uitvoe- ringen en beroovingen, die nog steeds voort- duren, voorzetten. Woensdag werden aan de grenzen der concessie twee roovers aangehou- dten, die een Chineesch politieagen-t doodden, een anderen verwondden en naar Chineesch gebied de wijk namen. Donderdag verrasten politie-agenten, die een malienkolder aan had- den, vier-en-twintig roovers, en bevrijdden een Chineesch kind1 waarvoor de roover een los- prijs van 30.000 pond sterling hadden ge- eischt. In weerwil van- de bedrijvigheid der politie hebben vele bieroovingen plaats, de laatste toen een .bende gewapende bandieten 120.000 gulden aan zilveren en gouden staven en bakbiljetten stalen uit de brandkasten van de Chinese Transport Company, die in het cen trum van de concessie ligt. De bandieten hid den het persoheel der bank met revolvers op een afstand en maakten zich ten slotte met den butt uit de voerem DUITSCHLAND. AANSLAG OP EEN KOERIER? Een auto in voile vaart ontploft. Op den straatweg tusschen Muncheberg en Strausberg bij Berlijn heeft Vrijdagavond een ernstig ongeval plaats gehad. De chauffeur van een vrachtauto van de rijkepost zag plotseling. hoe een voor hem uitrijdende groote personenauto in voile vaart uit elkaar sprong. De chauffeur, die alleen in die auto zat, werd er uit ges'in- gerd. Hij werd door den chauffeur van de postauto naar het ziekenhuis te Muncheberg gebracht. Hij had het bewustzijn verloren. De auto is door de ontploffing volkomien vernield. De bewustelooze had een soort koeriertasch met Engelsch en Russisch druk- werk bij zich. Wie hij is, kon nog niet wor den vastgesteld. Heeft de chauffeur het zelf gedaan? In verband met het auto-ongeluk bij Strausberg meldt de „Voss. Ztg.": De poli tie neemt aan, dat het hier mogelijk een agent van een vreemde mogendheid betrefi Men vond bij den man een koerier&tasch, die door de politie is geopend en waarin deze brieven in de Russische taal gestc'd, vond, die blijkbaar door een Russisch over- heidspersoon aan Dickkow waren gezonden In die brieven werd hem verzocht om zijn verblijf in Duitschland direct te beeindigen en naar Rusland terug te keeren. Verder nam de politie een groot aantal passen en papie- ren in beslag, die op verscheidene namen ge- steld waren. De benzinetank van de auto, die zich ach- teraan de wagen bevond, bleek exprcs tot ontploffing te zijn gebracht. De gewonde weigert totnutoe elke uitlegging. De ver- wondingen, die hij heeft opgedaan, zijn niet van emstigen aard en het heeft d'en schijn, alsof hij zelf de auto fiet explodeeren, na er even te voren uitgesprongen te zijn. Het slachtoffer een opUchter? Reeds zijn derde auto-ongeluk! Volgens den ,,Lokalanzeiger" was Dickoff, wiens auto bij Strausberg uit elkaar sprong, voor 100.000 mark ingeval van overlijden, 200.000 mark bij invaliditeit en bij arbeids- ongeschiktheid met 25 mark per dag ver- zekerd. Men weet totnutoe nog niet of de man een spion is of iemand die het' op de verzekerings- gelden had voorzien. Het laatste lijkt het waarschijnlijkste, omdat dit reeds het derde auto-ongeval is dat hem is overkomen. DE PRUISISCHE MINISTER VAN STITIE OVER HET ROCES-KRANTZ. Bij de behandeling van de begrooting van justitie in den Pruisischen landdag is Zater- dag het proces-Krantz ter sprake gekomen. Dr. Schmidt, de tot het centrum behoorende minister van justitie, zeide, dat het proces- Krantz zeker niet zooveel stof zou hebben opgeworpen, indien het voor een jeugdrecht- bank zou hebben plaats gehad, wat echter niet mogelijk was, daar Krantz op het oogen- blik van het dirama den leeftijd van 18 jaar reeds had bereikt. De mogelijfcheid wordt thans onderzocht om in de toekomst beklaag- den, die den leeftdjd van 18 jaar reed® hebben overschreden, maar dien van 21 jaar nog niet hebben bereikt, eveneens door een jeugdrecht- bank te doen vonnissen. Spreker meende, dat de pers in de beoordeeling van de zaak- Krantz haar bevoegdheden wel eens heeft overschreden. DE DREIGENDE INDUSTRIEELE CRISIS. 3.200.000 man er bij betrokken. Volgens een berekening loopen in Maart en April 247 arbeidscontracten af, waarbij de loonen betrokken zijn van 3.200.000 arbei- ders. In al deze gevallen vreest men voor ernstige conflicten. 65.000 arbeiders op straat. De pogingen om het conflict in de Ber- lijnsche metaalindustrie -bij te leggen, hebben, zooals bekend. geen resultaat opgeleverd. Na tien uur te hebben gediscussietrd, wer den de Zaterdag door de vertegenwoordigers van patroons en arbeiders gevoerde onder- handelingen afgebroken. Het gevolg hiervan is, dat reeds meer dan 40,000 arbeiders wer den uitgesloten. In het geheel zullen door dit conflict 65,000 arbeiders op straat komen te staan. Tot nu toe is alleen het personeel uitgeslo ten van de ondernemingen, wier instrument- makers begin dezer week den arbeid hebben neergelegd. Men vreest echter, dat een al- gemeene uitsluiting in de Belijnsehe metaal industrie niet zal kunnen worden vermedien, tenzij nog-spoedig een minnelijke schikking mogeliijk mocht blijken. Heden vergaderen de Berlijnsche metaal- industrieelen, ten einde hun verdere houding te bepalen. Men acht het waarschijnlijk, dat reeds Dinsdag a.s. ook de instrumentmakers der A. E. G. en Borsig in staking zullen gaan. Op een goeden dag nam het meisje haar vriend bij zich in de woning van haar patroon ;drie maanden lang wist zij hem in haar kamer verborgen te houden, zonder dat iemand anders er iets van bemerkte. Overdag krocp Peipe onder het bed van het meisje. Na drie maanden begon hij om onbe'kende rede- nen de familie lastig te vallen. Op een avond drong hij, een revolver in de hand, de huis- kamer binnen. Hij wist de bewoners van het huis zoo te intimideeren, dat zij de aanwezig- heid van dozen geheimzinnigen persoon niet verrieden, Peipe trok zich terug in de kamef zijiner vriendin en sdhreef van daaruit dreig- brievea aan de huisgenooten, die er ten slotte toe overgingen de hulp der politie in te roe- pen. Toen deze arriveerde ontstond er een ver- woede strijd1 tusschen de agenten en Peipe, die terstond na het vertrek der bewoners het huis had gebarricadeerd. Toen de agenten hem somineerden de deur te openen riep hij uit* ,,Wie dichterbij komt, is een kind des doods!" De politiemannen namen hun revolvers en schoten dwars door de deur, Peipe beant- woordde het vuur, maar, ofsdhoon er een aan- zienlijke schade werd aangcricht, werd nie- mand getroffen. Ten slotte wist de politie met ■geweld binnen te dringen, waarna Peipe zijin revolver wegwierp en zich overgaf. Bij het begin van Met proces stelde het O M voor de deuren te sluiten en geen persver- tegenwoordigers toe te laten. De verdedigers verzochten, ten minste gedeeltelijk, publiciteit toe te staan. De voorzitter zette het stand- punt van de reditbartk te dien opziehte uiteen en roerde daarbij ook de kwestie der bericht- gevinig nopens rechtszaken aan, welke de laatste weken sedert het proces-Krantz in het bijzondler op den voorgrond is getreden. Om elk gevaar voor d zedelijkheid en ook voor het aanzien der in dit proces optredende getuigen te vermijden, besloot daarop de rechtbank het proces met gesloten deuren te doen plaats hebben en geen vertegenwoordi gers der pers toe te staan de zittingen bij te wonen. DE PHoBUS-AFFAIRE. Een verklaring van minister Groner. In de begrootingscommissie uit dten Rijks- dag heeft de rijlcsweerminister Groner een Chevrolet model 1928 bren^t oiss 4 wlelrenimen. Kennemer Autogarage J. C. P0UWELS, Alkmaar. ONMOGELIJKE EISCHEN DER SPOORWEGARBEIDERS. Deze zouden de spoorwegen op 250 mill. M. meer komen te staan. De vakvereenigingen der spoorwegarb ei ders hebben, naar men weet, tegen 1 April a.s. de collectieve arbeidscontracten opgezegd. Zaterdag hebben zij1 tegenover de directie der spoorwegen hun looneischen gesteld. Zij eischen een verhooging van 10 pf. per uur, alsmede een toeslag voor overwerk. Een deel der organisaties eischt bovendiien een extra toeslag voor langjarigen dienst en dienst- premies. Indien deze eischen van de vakvereenigin gen werden ingewilligd, zouden de spoor wegen 250 milliioen Mark meer aan loonen moeten uitbetalen, dan zij tot dusver 'deden. De directie heeft aan de vakbonden medege- deeld, dat zij deze eischen niet als een ge- schikte basis voor onderhandelingen kan be- schouwen, daar zij niet in overeenstemming zijn met den financieelen toestand der rijks- spoorwegen en ook in vergelijking met den algemeenen loonstandaard niet als billijk kun nen worden beschouwd. Daarom acht de directie der spoorwegen het gewenscht om, ter voorkoming van lang- durige en moeilijke ond'erhandelingen, de kwestie zoo spoedig mogelijk te laten rege- len door een arbitrale beslissing van den mi nister van Arbeid te vragen. HET KONINKLIJK BEZOEK. Critiek op de ontvangst. De koning van Afghanistan heeft Berlijn verlaten na een groote gift voor de armen te hebben gegeven. Nu het bezoek is afgelocpen, begint er, vooral van links, critiek te komen op de sehit- terende wijze, waarop de ontvangst in scene is gezet. Er wordt op gewezen, dat Afgha nistan in politick opzicht niets te beteekenen heeft voor Duitschland, en in economisch op zicht al heel weinig. Het sChijnt, dat velen tot het inzicht komen, dat de ontvangst van den eersten regeerenden monarch bij zijn be zoek aan de republiek wel wat overdadig is geweest. DE M AN ONDER HET BED. Een proces met gesloten deuren. Te Berlijn is een proces aan den gang naar aanleiding van een geval, dat wel de verwe- zenlijking scbijnt van een reeds gebeurtenis- sen uit een slechten misdadigersroman. Terecht staan de werklooze schilder Peipe en zijn meisje, de dienstbode Bertha Obst. Peipe wordt beschuldigd van poking tot doodslag en huisvredehreuk, waarbij. 't meisje hem zou hebben bijigestaan. verklaring afgelegd nopens de Phobus-zaak. Hij verzocht namens de regeering de behan deling dezer kwestie eenige dagen uit te stel- leni, totdat de rijkskanselier in zooverre zal zijn hersteld, dat hij aan de discussie kan deelnemen. Wat zijn persoonlij'ke opvatting betreft, gaf Groner te kennen, dat hij de transacties van kapitein Lohmann ten scherpste afkeur- de en ere critiek in vele opzichten gelijk moest gevenq hij- was dan ook vastbesloten, alien on- wettigen ondCTnemingen van dien aard den kop in te drukken en maatregelen te treffen, dat van herhalinig geen sprake kan zijn. Wat het verwijt betreft, dat i;k mij knollen voor citroenen laat verlcoopen, voegde Groner er bij, zal de toekomst bewijzen, dat d'eze ver- wijten ongeredhtvaardigd zijn. Ik stel mij ove- rigen® niets voor van perscampagnes en rede- voeringen voor vergaderingen. Ik ben geen vriend van. groote woorden, maar ben ge- woon te handelen. Later kan men op mijn daden critiek oefenen, maar voorloopig reken ik op een zekere reserve bij. de beoordeeling. De comimissie kwam ten slotte overeen, dat de behandeling der Phobus-zaak nog eenige dagen zou worden uitgesteld. TWE E BE ROE P SINB RE KE RS „GEHUURD". Diefstallen van altaartukken. Wegens diefstal van kostbare schilderijen is te Berlijn de kunsthandelaar F. W Lipp- manm gearresteerd. Tegelijkertijd werd te Miinschen de voormalige Berlijnsche kunst handelaar Ad. Meyer in verzekerde bewaring genomen, alsmede een zekere Za'hn uit Ka- dolsburg, die reeds ettelijke malen met de justitie in aanraking is geweest. De drie ge- arresteerden worden er van beschuldigd, te samen met nog die andere personen, de kapel van het slot Kadoisburg bij Fiirtih te zijn bin- nengedrongen en daar twee altaarstukken te hebben gestolen. E>e beide schilderijen, welke zeer groot waarde hebben, worden door som- migen aan Griinewald, door anderen aan Cranadh toegeschreven. Lippmann, die den laatsten tijd in finan- cieele moeiilijkheden was geraakt, is d'oor twee zijner vrienden tot het plegen van de diefstal aangespoord. De diefstal zelf verliep op zeer avdntuurlij'ke wijze. Er werden twee beroeps- inbrekers gehuurd, die zich met een taxi van Berlijn naar Fiirth begaven. Nadat de schil derijen gestolen waren, keerden zijn met den- zelfden auto naar Berlijn terug. Daar werden de schilderijen in bewaring gegeven bij een beeldhouwer, die van de geheele zaak onkun- dig was en er goed vertrouwen op de rechi- matige afkomst der schilderijen de stukken uit ehcaar nam De schilderijen zijn thans naar Kadois burg teruggebracht. De politie zoekt nog naar eenige personen, die van medeplichtig- heid worden verdacht. FRANKRIJK. DE OVER EE NKO'MST INZAKE TANGER. Briand heeft Zaterdag door den minister- raad de overeemkomst tusschen Frankrijk en Spanje inzalke Tanger doen goedkeuren. De nieuwe overeenkomst over Tanger bevat enkele wijzigingen van het Statuut van 1923, in het bijzonder wat betreft de benoeming van den commandant van de Spaansche gendarmerie en het toekennen van een meer actieve rol aan Spanje ten opzichte van de politie. De administrateur blijft een Fransch- man. Briand zou Zaterdag Chamberlain en den Spaanschen gezant ontvangen. Vermoed werd, dat de Spaansche gezant met Chamber lain zou spreken over de yoorwaarden, waar op ook Engeland de overeenkomst inzake Tanger kan ratificeeren. Tevens zou de terug- keer van Spanje in den Volkenbond besproken worden. ENGELAND. HET VERWORPEN ENGELSCH- EGVPTISCHE VERDRAG. Relletjes van studenten te Cairo. Op het gerucht, dat enkele ministers nog een modus vivendi tradh'tten te vinden en in elk geval huiverig waren voor een absoluut afwijzend antwoord, hebben de studenten te Cairo Zaterdag een spontane betooging voor het huis van afgevaardigden gehouden, waarbij de kreet „weg met het verdrag" web dra gevolgdi werd door een tweeden „weg met de regeering." De opgewondlenheid nam zul'ke ernstig vor men aan, dat de bereden politie het met char ges niet af kon en twee salvo's gelost moes- ten worden, waardoor vijif studenten ernstig en tien of twaalf minder ernstig gewond werden, De weduwe van Zagloel Pasja trachtte de studenten van een balcon af toe te spreken en te kalmeeren, maar ofsc'hoon zij een ovatie in ontvangst te nemen kreeg, gelukte het haar evenmin zich verstaanbaar te maken. Nadat de betooging rutin een uur geduurd had1, gelukte het de politie de toegangsstraten tot hH plein af te zetten en de betoogers ein- delijk voor zich uit in een zijstraat te drijven. Hierbij vielen nog eenige harde klappen en een 20-tal betopgei*s werden gearresteerd, doch na opgemaakt proces verbaal weer vrij- gelaten. DE COM MI SS IE-SIE MON TE MADR/iS. Zaterdag Is sir John Simon met zijn coffl- missie te Madras aangekomen, waar de En- gelsdhe heeren, in tegenstelling met het in de Wetgevende Vergadering genomen besluit, officieel door enkele hoogere Indische ambte, naren werden yerwelkomd. De inwoners had den zich echter zoo goed als algemeen aan de afspraafc gehouden om de aankomst der eom- rnissie als een „hartel!" (rouwdag) te be- schouwen, en alle Indische zaken, kantoren, winkels en vermakelijkheidsbedrijven waren gesloten. De bevolking Meld zich eohter kalm en slechts enkele studenten schreeuwden af en toe „weg met dfe Engelsdie comimissie"; tot betoogingen is het niet gekomen. EEN AANVAL OP INBOOR LINGEN. Wegens een mislukte lynch parti]. Ten gevolge van het vernielen van een groot aantal grafsteenen op het kerkhof te Grey town- (Natal) werden 3 inboorlingen gearresteerd. De bevolking, die zeer veront- waardigd was over de wandaad verzamelde zich voor het stadhuis met dfe bedoeling om de gevangenen, voor ze naar de gevangenis werden gdjracht, te lynchen. De politie slaag- de er in de gevangenen in auto's weg te voe- ren. Toen het gepeupel vernam, dat hun slaeht- offers hun ontkomen waren, belegerden ze het gebouw van de inlandsche vakvereeniging en werid dit in brand gestoken, evenals een aantal andere gebouwen. Er werden politic- troepen ter versterking gezonden. KORTE BERICHTEN. In een dorp in de nabijheid van Tasjk- kent is een actief lid van de jeugdorganisatie, Sadykowa, die naar dat rayon was gestuurd tot het houden van vergaderingen met meis- jes, door de bevolking vermoord. Het vrije optreden van een vrouw in deze streken, waar meisjes nog verkocht w-*>-den aan hun echtgenoot, en de pogingen om de meisjes aan die oude gewoonten te onttrekken, hadi- den den toorn van de heeren der schepping opgewekt ALKMAARSCHE DE WILD LAAT, over de Boterstraat. Telef. 34 en 35. GAS- en KOLENFORNUIZEN van het bekende fabrikaat Godin Seeking Etna GAS- en ELECTRISCHE COMFOREN. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoopl

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1