Nette Dienstbode eenvoudige Juffrouw, Dapeisje Flinke Dienstbode SchiidersgezeS, Verkoopster. Prjfsoppve zoeken een woning, louwterrein Broedkfppen Kersen bonbons LANDHUIS OPROEPING- een ml M13ISJE, 2 Bekwame Chauffeurs een flink meisje een boerenknecht, luli of Woning te Hunr, Bordreoht. Dordrechtsche Courant, Ingeienden stukken Zeetijdirogen bleek F. VAN DIE en A. VAN DIE—BANKER jesjgen hiermee dank voor do velo blijken van belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Drieboomlaan 101, Hoorn. Maart 1998. Ondertrouwd: DOUWE G. MEIJER en BAAFKE H. GANZEVOORT. Alkmaar, Nassaulaan 40, 6 Maart 1928. Zwolle, Diezerstraat 116. Huweljjksbevestiging D.V. 27 Maart te half elf, in de Plantage- kerk te Zwolle door den Weleerw. Heer Ds. H. MEIJER, van Alkmaar. Ontvangdag Alkmaar: Zaterdag 17 Maart van 7§—9 uur. ZwolleVrijdag 23 Maart van 3-5 en 7—9 uur. Toekomstig adresAelbertsberg- Straat 40, Haarlem. Getrouwd: A. A. ORT en J. N. WIERSMA, die mede namens wederzijdsche famllie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belang stelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 6 Maart 1928. Langestraat 96a. leder die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan de na- latenschap van den Heer CORNE- LIS SLUIS, gewoond hebbende te Alkmaar Stationsweg 186 en over- leden 17 November 1927, wordt verzocht daarvan opgave of be- taling te doen voor 19 Maart 1928 ten kantore van P. J. 0. VAN TOORNENBURGH, Notaris te Alkmaar. Eenvoudig burgerman, m.l., P.G., wedn. z. k., niet onbemidd., wenscht kennismaking met eenvoudige weduwe, liefst met eenig vermogen of bedrijf. Br. onder lett. P 749, bur. van dit bl. Er biedt zich aan tegen half Maart of later voor NOODHULP of VAST. Br. lett. S., Advertentiebur. Wed. J. B. DE JONGE, Bergen. gevraagd, niet beneden 20 jaar, bij F. HOUTER, Duinweg D 19, Schoorl. wensehen van betrekking te ver- anderen, v.g.g.v. Brieven onder letter 0 748 Bur. v. d. Blad. Gevraagd een ter assistentie in de huishouding voor alle voorkomende werkzdam- heden. Klein gezin. Br. fr. lett. R 750, bur. v. d. bl. GEVRAAGD dat zelfstandig kan werken, van 8—12 uur. Zondags vrij. Niet beneden 16 j. Schoenwinkel A. VAN DIJK, Langestraat 51. gevraagd voor de huishouding. Adres: LANGESTRAAT 9. gevraagd voor den dag. Adres te bevragen Boekhandel v.h. K. TER BURG, ovor do Groote Kerk. GEVRAAGD een bekwaam bij G. DIRKMAAT, Heerhugo- waard Zd. Gevraagd tegen 1 Mei best kunnendo melken. J. KIEFT, Kerkedijk 32, Bergen. Gevraagd voor de Hoede n-afdeeling een flinke HI. MEIJER ZOON Langestraat 3-5. gevraagd voor het aanleggen van Electrische geleidingen met bijkomende werken van pirn. 60 woningen in de Uitenboschstraat te Alkmaar. Inlic'itingen tegen betaling van f 0.60 to verkrijgen bij N. WJ5EL, Uitenboschslraat 6. Hot Buurlcommite. Jongelui die wensehen te trouwen, huurprijs f 5.—. Br. lett. K. P., Boekh. DE ROOIJ. GEVRAAGD in de kom van Bergen. Brieven onder letter S 751, bur. van dit blad. KV.H. Winkeliers. Wie wil van Scsiisl© SpaaHkas Zegels in betaling nemen Offerte met uiterste condities onder letter W. SLEEF's Advertentie- bureau, Hilversum. Zware Broedkippon te koop a f 3.25 p. st., tevens Broedeieren van Patrijs Leghorn en Mecheler Koekoek k 8 cent p. stuk, bij J. RANZIJN, Oostdorp, Bergen. DE Kersen op Kirsch (wegens verlrek naar elders). Zij, die in aanmerking wensehen te komen voor het perceel K. v. 't Veerslraatft (Rochdale), huur f6.20 per week, kunnen hun brieven in- zonden t/m. Donderdag 8 Maart 1928, bij den Administrateur G. VEEN, Molenkade 6. TE HOOP met Zomerwoning, erf en tain, 1050 M1. groot, staande Midden- geestweg 46, Bergen. Hnis bevatt. 5 kamers, serre, balcon, kelder, closet, enz. Electr., gas en waterleiding. Gesckikt voor pension, hoen- derpark en alle rnimte behoeven- de bedruvec. Koopsom slechts f 6000.—. Dagelyks fe zien en te be vragen bij den bewoner. Zij, die wensehen te ad vavtee- r e n te Dordrecbl en in de omsfre- ken, vinden voor hunne advertentiBn de grootst mogelijke publicitert in de uitgevers de DORDRECHTSCHE DRUKKER1J- en UIIUEVERS- MAA'ISCHAPPIJ. DE GESTRANDE VLAARDINGSCHE STOOMLOGGER NOORD-BRABANT. Zondagmorgen is de uit 15 koppen be- staande bemanning van den op 28 februari in de nabijheid van Strathy Point bij de Or- kadische eilanden op een klip geloopen Waardingschen stoomlogger Noord-Brabant 1L 93, van de N.V. Zeevisscherij Nederland j> Viaardingen, met het stoomschip Whitly Jebbey van Hull te Rotterdam aangekomen. Schipper Roelevcld aeht het schip verlo- ren. Blijft het weer goed, dan bestaat er z. i. lans, dat de lading gedeeltelijk kan worden geborgen. WAAR VERTOEFT LIEBERMAN In verband met de affaire der „Veendam- mer Hypofcheekbank", hebben zich eenigen tijd geleden twee Nederlandsche rechercheurs naar Riga begeven voor het verrichten van nasporingen naar Lieberman. H'et onderzoek heeft niet tot een resultant geleid. De beide Kchercheurs zijn dan ook inmiddels weer naar Nederland teruggekeerd. Het onderzoek wordt natuurlijk voortgezet. Men neemt aan, dat Lieberman zich onder een vaischen naam en vocrzien van een val- schen pas ergens in Duitschland bevindt. DE WATERSNOOD 1926. Rekening en vemntmording van de Algem. Vereenigde Commissie. feschehen is de rekening eh verantwoor- ing van de „Algemeene Vereenigde Com- nissie ter leniging van rampen door waters- rood in Nederland", loopende van 1 Januari 1926 tot 28 September 1927. Het totaal aan binnengekomen giften be- draagt 4.569.025,43; terwijl aan interest gemaakt werd 35.782,20. Ue uitgaven per provincie bedroegenaan Gelderland 3.106.294,02, aan Friesland 11680, aan Groningen 500, aan Overijsd 30.280.30, aan N.-Brabant 415.723.20, aan Limburg 916.115,44, aan. Zuid-Hol- land 67.581.05, aan Utrecht 4934. Aan het „Oranje Kruis" werd uitgekeerd if 32.907.67; aan de Tuinbouwcommissie 1 3500, aan werkloozensteun fabrie'ksarbei- ders 17.544,76, aan het Ned. R.-K. Huis- vestingscomite 61.937,26 en aan reserve foot aahvaarde verplichtingen 74.228,28. Behalve uit Zeeland, dat de schade zelf standig behandelde en Drente, waren uit alle provindea aanvragen om hulp binnengeko- anen. Het aantal behandelde schadegevallen bedraagt 22.610. Het feit, dat ongeveer 60 pet. der sla-cht offers een inkomen had onder de 1200 en ruim80 pet. onder de 1800, geeft 'n dui- tfelijk beeld van den slechten economiscben toestand der getroffenen. In Maas en Waal hadden 92.6 pet. der slaehtoffers een inkomen minder dan /2000 85.1 pet, zelfs minder dan 1000; in Dreu- nel zijn 25 pet. der gezinshoofden niet aan- geslagen, terwijl 52.5 pet. een inkomen heb- kn onder 1000, boven de 1000 komf te slechts 22.5 pet. der bevolking. De, volgens opgave der slaehtoffers zelf, geleden schade bedroeg: Gebouwen 450.815.95; Huisraad /2:89.654.19; Vee f 1.113.328.26; Levens- hiddelen 235.319.96; Landbouwproduc- bn 847.279.52; Andere objecten If 1.791.490.30. Dergelijk cijfermateriaal ontbreekt voor het gebied van Maas en Waal. Opvallend was het wel, dat in die streken van ons land waar de Algemeene Vereenigde Ummissie nog nimmer hulp verleende, de opgaven der slaehtoffers en de taxafies der p aatselijtke commissies veel bescheidener en soberder waren, dan in die streken, waar de Algemeene Vereenigde Commissie reeds in 1920 gewerkt heeft. Typeerend komt dit naar voxen in de Bra- hrantsche gemeente Oeffelt en in de Lim- hnrgsche gemeente Susteren, waar per geval een vrijwel gelijke uitkeering werd verkregen. Ue schade-aanvraag te Oeffelt was circa ma.al 200 hoog dan te Susteren, terwijl de 1 axatie der plaatselijke commissie drie maal jWas dan te Susteren. la de eerste uitbetaling in Blerick, werd °or een'ge personen een actie op touw ge- waardoor niet minder dan 214 reclames nden lngediend. Bij de behandeling der suppietoire opgave waarbij de heer Poels, van Gedeputeerde Staten in Limburg wer(i ^eze hot volkomen te- m j vastgesteld op /4055, SI e Hist f 42.498 bedroeg. De mes waren ten zeerste overdrevena men- schen met een inkomen van ruim 8000 klaagden, dat zij hun schade van 30 a 40 niet uitgekeerd kregen, iemand met een schade van 101 en een uitkeering van. /1O0, voelde zich te kort gedaan; eenige vrouwen kwamen klagen, terwijl bleek, dat wel dege- lijk hun mannen uitkeering hadden genoten, doch zij dit geld hadden verdronken, enz enz. Over het geheele land kan als regel wor den aangenomen, dat de menschen aan- vankelijk tevreden nooit klaagden, dat zij te weinig hadden genoten, maar wel, dat an- deren meer hadden gekregen. MINISTER KAN IN DRENTE. Gister is minister Kan, vergezeld door de heeren F. M. Wibau-t, lid der Eerste Kamer, en Meijer de Vries, rijksinspecteur voor de werkverschaffing, weer in Drente geweest. Het gezelschap wei'd in Hoogeveen ontvan- gen door den Commissaris der Koningin, mr. Lintborst Human, en begaf zich aan- stonds naar bet Witteveen. Daar was de heer Lcgro, directeur van de N.V. Het Lahdschap Drente, aanwezig, teneinde bij de beziqbti- ging van de ontginningswerken de nieuwe boerderijen en de in aanbouw zijnde school de ifoodige inlichtingen te verschaffen. Voo-rts stood op het programma een be- zoek aan het buurthuis der Centrale vereeni- ging voor den opbouw van Drente te Nieuw Dordrecht. De directrice mej. Ruijs, de leid- ster van het bewaarschoolonderwijs mej. De Haan, en de adj.-sectetairesse der genoemde vereert., mej Ramer, hebben de bezoekers om- trent het werk in het buurthuis uitvoerig in- gelicht. De behandeling van de zuigelingen en het frobilcnderwijs werden met groote belangstelling gevolgd. Medo was daar aan wezig de burgemeester van Emmen, mr. Bon ma, met wien de minister een vrij langdurige bespreking had. Vervolgens reed m.en door de gemeente Sehoonebeek en nam daar kennis van de ern- stige nadeelcn, welke de landbouw onder- vindt van den regelmatig terugkomenden waterlast van het Schoonebeeker Diep. Ver volgens ging men naar Coevorden en hadden de heeren na de bezichtiging van die strookar- tonfabriek aldaar op het gemeentehuis een bespreking met het gemecntebestuur en de landbouwcommissie. Gedurende den tocht, welke om 5 uur te Assen eindigde, hadden de bezoekers voort- durend gelegenlieid zich van de snelle ont- wilckeling van de ontginniog in Drente per- soonlijk te overtuigen. BRANDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Oss dewoning van H. van der P. ge- heel afgebrand. Slechts met moeite kon het gezin zich in veiligheid brengen. Er kon niets gered worden. Zondagavcnd zijn te As ten (Nbr.) de boerderij van K. Martens en de stal en de schuur van den landbouwer J. van Heugten afgebrand. Het vee werd gered. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. De Bond van Bedrijsautohouders in Nederland heeft aan den minister van finan- cien verzocht, maatregelen te overwegen, op- dat alle in Nederland geheven directe belas- tingen of retributies van de houders van paarden of andere als levende trekkracht ge- bruikte dieren worden gestort in het Rij ks- wegenfons. Het B-ossche gerecbtshof heeft J. K., die verschillende rijwieldiefstallen had gepleegd, tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was 2 jaar. Bij Icon, besluit is, met ingang van 1- Maart, de ingenieur van den dienst der Zui- derzeewerken ir. J. G. Schilthuis, te Wester- land (Wieringen), benoemd tot eerst-aan-we- zend-ingenieur van dien dienst. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de Chrisitelijke School te Oud-Schoone- bedk zijn 83 soliidtanten. Te Hilversum is overleden, 64 jaren oud!, de heer Jan Vis Alb.zn., directeur en commissaris der N.V. Wessanen's Konin'klijike Fabrieken te Wormervcer. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de woning van den beer F. J. H., aan den Wijk aan Zeeerweg te IJmuiden. Door het uitsnijden van een ruit zijn de inbrelcers binnengekomen. Gestolen zijn twee geldkistjes, inhoudende een groot bedrag aan zilvergeld en papieren van waarde. (buuen verantwut);tieUjk/teid Van de Re- dactit. De opname in deze rubriek bewijsi geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) Alkmaar, 5 Maart 1928. Geachte redaetie, Vergum mij eene kieine plaatsruimte in uw geacihc dagbtad, waarvoor ik U bij vo-orbaat aank zeg. Het is mij dan n.l. als vreemdeling opge- vallen op weik een wijze een doode door aan- sprekers naar de laaste fustplaais wordt gc- iiedr. En wel schijut inzonderheid de ecrbied' bij die mannen zoek te zijn. Zij schijnen niet doordrongen van den erase der taak, welke zij te vervuiien hebben. Och ja, wij weten wel, dat zij zooiets kortweg betitelen als: wij heb- benen vrachtje. Jammer toch dat er ook door die mannen niet een cogenblik wordt mecege- leefd met dat droef gewuren in den famine- kring. Waarcm zich dat oogenblik niet ont- douGen van onderlinge gesprek-ken tijdens't gaan van 't sterfhuis naar de begraafplaats. Ge begrijpt niet, welk een oneerbiechg too- neel voor't voorbijgaand publiek zooiets is, wanneer daar 8 of 10 aansprekers achter een lijkwagen aan met elkander in gesprek zijn, ol op den grond loopen te spuwen en links of rechts te kijiken. Waarlijk bet heeft mif gefrappeerd hoe een zich aefcterop cen 'koets bevindende--aanspre- ber met een witt-en band om den arm bij het wegforengen van een kibdje compieet achter- ste vorcn op de koets stond en links en rechts keek, als gold't een plezlerritje. Zoo iets tart alle beech rij ving. En het pubbek heeft altijd weer dezelfde opmer'king: kijlk die menschen toch eens sjouwen. Ja verschillende sj-ouwen er ecbt wat men noemt achter, inplaaits den pas van elkander over te nemen. Heuscih voor U valt die gang toch niet zoo zwaar. Of men nu rijk is of arm, veel of wei nig kan betalen, toont voor alien denzelfden eerbied bij hun laatsten gang. Een abonne. Geachte Redaetie! Kan onderstaande vraag misschien opge-. nomen worden onder de ingezonden stukken in Uw dagblad? Op 14 en 15 October j 1. werd gehouden een onderwijsconferentie, waar de aanslui- ting tusschen L. O. en M. O. behanid-eld werd. Tegen overlegging van een naamstrook en 0.50 kon men zich de toezending van een gedrukt verslag verz-ekeren. Velen zullen met mij betaald hebben en niets ontvangen! Hoe zit dat H. H. comite-leden? En wanneer het verslag niet, of pas later zal verschijnen, had men dan hiervan ge-en mededeeling kunnen, liever moeten doen? Een der leden van het personeel onzer school wendde zich schriftelijk tot den heer secretaris van het comite en ontving geener- lei bescheid, vandaar de poging, om langs dezen weg antwoord te bekomen, waar on- getwijfeld velen met ons nieuwsgierig zullen zijn, hoe de vork in den steel zit In de hoop nu althaps opheldering te ver- krijgen en u, meneer de redacteur dankend voor de opname. P. J. N. WIJKER, onderwijzer a. d. O. L. S te Winkel. (Naar wij vernemen, is het verslag nog niet door den betrokken drukker afgeleverd. maar zal het -binnenkort verschijnen en aan de be- stellers worden toegezonden. Red. Albm. Crt.) VERBLUFFEND IN MEER DAN een OPZICHT. De Belgische minister van Buitenlandsche Zaicen, de heer Paul Hijmans, heeft het oir- baar geacht, toen in de zitting van den Se- naat de buitenlandsche polibek ter sprake werd gebracht, over de betrekkingen tot Ne derland te spreken op een wijze, die op ons en naar we vast vertrouwen op een aanzienilijk deel van het Nederlandsche volk een hoogst 'verbluffenden indruk heeft gemaakt. Woordelijk zeide hij, na eerst de sluiting van het befaamde tractaat tusschen hem en den heer Van Karnebeek en de daaropvolgen- de verwerping van deze overeenkomst door de Eerste Kamer der Staten-Generaal ter sprake te hebben gebracht, dat: „toen de heer Van Karnebeek viel, zijn op- volger, dd heer Beelaerts van B'okland, ons liet weten, dat hij het vraagstuk weer in stu- die zou nemen en nieuwe voorstellen aan ons oordeel zou onderwerpen. v/erscheidene malep hebben wij uit Den Haag de verzekering ontvangen van den wensch der Nederlandsche regeering, tot een bevredigende overeenkomst met Belgie te ko men. Tot nu foe hebben wij deze voorstellen nog niet ontvangen en wij drukken de hoop uit, dat deze binnen afzienbaren tijd bij ons aanhangig zuiilen gemaakt worden. Wij zul len ze onderzoeken met alle bezorgdheid, die noodig is om aan Belgie die verbindingen met de zee en met den Rijn te verschaffen, welke voor de onhvikkeling van onzen rivier- en zeehandel onmisbaar zijn en met den wensch, tusschen beide landen hartelijke be trekkingen en samenwerking te doen ont- staan. De ons gewensehte verstandhouding beantwoordt niet alleen aan hun beider belan- gen, maar in werkelijkheid aan een Euro- peesch belang. Heel onlangs gaf een plechtigbeid aan de uni'versiteit te Nijmegen, waaraan de kard'i- naal-aarts-bisschop van Mechelen deelnam, aanleiding tot toespraken, waarin gelukkige gevoelens tot toenadering tot uiting kwamen. De rector magnificus dier universiteit sprak, na kardinaal Van Roey welkom te hebben ge heeten, de vo'gende woorden uit': „Zeker, Belgk en Nederland, wij zijn van elkander losgemaakt en na een kunstmatige vereeniging hebben wij ons definitief geschei- den in 1830, maar wij hebben elkander, Bel gie en Nederland, aan beide zijden der grens noodig". Ik ben, aldus ging de heer Hijmans voort, „overtuigd, dat de Nederlandsche regeering deze gevoelens deelt en dat zij begrijpt, dat de kwestie, die wij reeds sedert bijna acht jaar bespreken, niet in een toestand van stag nate kan blijven en dat bet van belang is door een spoedige oplo-ssing het ongeduld der openbare m-eening te voorkomen". Laten we den heer Hijmans, die zich op het in Nijmegen gesprokene beroept, dadelijk maar zeggen dat de heeren in de oude Keizer- Karel-stad geenerlei mandaat hebben om na mens het Nederlandsche Volk te spreken. Zij doen dit op eigen initiatief en op eigen ver- antwoording, juist als ieder ander die zijne opinie ten beste geeft. De heer Hijmans schijut echter vergeten te zijn, dat Belgie indertijd zelf het verdrag van 1839 heeft opgezegd en niet in te zien, dat Belgie als het op een nieuw tractaat prijs stelt het initiatief daartoe zal moeten nemen. Het befaamde, thans gelukkig verworpen tractaat was niet naar den zin van de over- groote meerderheid van het Nederlandsche Volk. Ons hindert het niemendal, dat er geen nieuw tractaat nu reeds sinds jaren bestaat. Alleen heeft Belgie eigenmachtig de beecher- ming van onze zuidelijke begrenzing, door de opzegging zijner door de mogendheden gegarandeerde neutraliteit te niet gedaan en daarvoor verwacht het Nederlandsche Volk thans compensatie. Een beschi-kt object daar voor is de erkenning onzer volledige souve- reiniteit over de Wielingen. De toon door den heer Hijmans aangesla- gen is van dien aard, dat een Nederlander die zich zelf respecteert, het best doet van 's mans rede maar weinig notitie te nemen. Verbluffend echter is ook de mededeeling, dat de heer Beelaerts van Blokland aan den Bel- gischen minister zou hebben doen weten, dat hij nieuwe voorstellen aan diens oordeel zou onderwerpen. Dat is meer dan een goed vaderlander van zijne regeering verwacht. Dr. VAN PER MYLE. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Batoe (uitr.) 4 Maart te Sabang. Jan Pietersz. Coen 4 Maart v. Amsterdam te Batavia. Karimoeh (thuisr.) 2 Maart van Singapore. Kambangan 4 Maart v. Amst. te Hamburg. Moena 4 Maart v. Amst. n. Java; 5 Maart te Antwerpen. Prinses Juliana (tbuisr.) 4 Maart v. Algiers. Salawati (uitr.) 4 Maart te Port Said, Singkep (thuisr.) 3 Maart te Genua. KON. HOLL. LLOYD. Maasland (uitr.) 5 Maart te Pernambuco. Gelria (thuisr.) 4 Maart v. Las Palmas. KON. NED. STOOMB.-MIJ. Ajax 5 Maart v. Cadix te Amsterdam. Haarlem (uitr.) 3 Maart v. Cal'lao. Iris 5 Maart van Stettin te Amsterdam. Saturnus 5 Maart v. Cierfuegos te Amst. Achilles 4 Maart v. Vigo te Lissabon. Agamemnon 4 Maart v. Piraeus n. Algiers. Ariadne 4 Maart v. Barcelona te Tarragona. Aurora 4 Maart van Tarragona te Valencia. Barn (uitr.) 2 Maart v. Cristobal naaf Guayaquil. Basalt 3 Maart v. Cristobal n. Ecuador. Calypso 2 Maart v. New York n. Venezuela. Clio 3 Maart v. Constantinopel naar Cavalla: Fauna 4 Maart v. Hamburg te Amst. Flora 2 Maart v. New York n. Haiti. Fohr 3 Maart v. Passages te Santander. Hector 3 Maart v. Curacao n. Aruba. Hermes 3 Maart v. Syra te Piraeus. Ilos 4 Maart v. Lissabon te Barcelona. Jan van Nassau (uitr.) 3 Maart te La Guayra. Medea 3 Maart van Castellon n. Faro. Minerva 3 Maart v. Constantinopel naar Derindje. Neptunus 4 Maart v. Valencia te Amsterdam. Niekerie 3 Maart v. Paramaribo n. Madera. Oberon 2 Maart van San Domingo City naar Puerto Cortes. Simon Bolivar 2 Maart v. Curacao naai Puerto Cabello. Strabo 3 Maart van La Pallice naar Amst. Thelffla 3 Maart te Burriana. Theseus 4 Maart van Oporto te Amsterdam. Venezuela 4 Maart van Hamburg te Amst. Vesta 5 Maart van Amst. te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Schouwen 5 Mart van West Afrika te Amst Eemstroom 5 Maart v. Amst. te Hamburg. Petworth 3 Maart van Amst. te Hamburg. Reggestroom (thuisr.) 5 Maart van Burutu. Rijnland (thuisr.) 5 Maart te Kibri. IJstroom 4 Maart v. Amst. te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma 3 Maart van Hamburg te Bremen. Oostkerk (thuisr.) 4 Maart te Penang. Oudekerk (thuisr.) 4 Maart v. Vladivosfock. Springfontein 4 Maart van Mozambique n. Beira. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Pilliton 4 Maart van Mozambiquqe te Dar es-Salaam. Heemskerk 3 Maart van Lorenzo Marque naar Beira. Nias (uitr.) 4 Maart te Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk 2 Maart v. Boston te Baltimore. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver, 3 Maart te Cristobal. Edam, New-Orleans n. Rott. 4 Maart van Vigo. Grootendijk 3 Maart van New York n. Rott. Kinderdijk 4 Maart van de Pacifickust te Londen. Leerdam, Rott. naar New Orleans, 3 Maart van Havana. Rijndam 4 Maart van Rotterdam te New York. Lochgoil, van Vancouver n. Liverpool1Rott., 1 Maart van San Francisco. Nebraska, v. Rotterdam n. Vancouver, 1 Maart te Los Angeles. HOLLAND-BRITSCH-INDIe LIJN Meerkerk (uitr.) 5 Maart te Calcutta. Streefkerk (uitr.) 5 Maart te Calcutta. Alderramin (thuisr.) 3 Maart v. Colombo. Hoogkerk (thuisr.) 4 Maart van Port-Said Schiekerk (thuisr.) 4 Maart te Antwerpen. Veendijk (thuisr.) 4 Maart te Suez. IJselkerk (uitr.) 3 Maart te Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 4 Maart van Port-Said Kertosono (thuisr.) 3 Maart van Djeddah. Medan (uitr.) 4 Maart van Singapore. Sibijak (uitr.) 4 Maart te Sabang. Tjerimai (thuisr.) 4 Maart van Belawan. Tosari (uitr.) 4 Maart van Suez. Djember 4 Maart v. Batavia naar Rott. Kertosono (thuisr.) 5 Maart van Suez. Soekaboemi (thuisr.) 3 Maart van Sabang Tjerimai (thuisr.) 5 Maart van Sabang. ROTTERDAM—ZUID AM ERIK A LIJN Aludra (thuisr.) 3 Maart te Santos. Zijldijik (uitr.) 4 Maart van Antwerpen. HOLLAND—AUSTRalie LIJN. Almkerk 5 Maart va nRotterdam n. Sydney Abbekerk (uitr.) 4 Maart te Sydney. JAVA—NEW YORK LIJN. Bilommersdijk, Java n. New York, 4 Maart V. Algiers. Medon, van Java n. New York, 1 Maart va® Belawan. JAVA—PACIFIC LIJN. Deli 3 Maart van Los Angeles naar Java. Bintang 2 Maart van Batavia n. N. Pacific- 'kust. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agapenor 4 Maart v. Bremen te Amst. v Eurymedon 3 Maart van Liverpool naar Batavia. Perseus, van Japan n. Rotterdam', 3 Maart naar Port Said

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3