KEELPIJN FORMAMIMT fas'. geneestgy spoedig Sport Inneeful die ,,'t Nut" al zoo dikwijls" ffoede di'ensten hebben bewez-en, had den ook „u weer voor de vulling van 't programma eezorgd, en ernst en luim, zang, voordrach ten en kamerstukjes wisselden elkander af. Gelachen en genoten is er, evenals altijd en Lt ni' weder is nog eens opnieuw bewezen It Nut en Genoegen" met 't wakkere be- lur en een schare goede helpers te Schoorl- daffi in een behoelte voorziet. 't Was tegen twaalf ure, to en de voorzitter, ueer Joh'de Leeuw, den avond sloot, doch tet bal wat hierop aanving, hield nog lang aan, waaruit men kan opmaken dat't gezellig r OUDE N1EDORP. Zono'agavcnd gat het fanfarecorps „Cres- rendo" alhier in bet lokaal van de heer Balk pen open-bare uitvoering, onder leiding van den heer P Dekker. Deze uitvoering werd af- mwisseld door voordrachten gegeven door den heer Jac. Pool. Zoowel de muziek als de voordrachten vielen bij bet publiek in den cmaak afgaande op het applaus dat den spe lters werd toegebracht Jammer dat de zaal zoo sleoht bezet was. I STOMPETOREN. in de laatste ledenvergadenng van het tegezelsciiap Stompetoren werd besloten, m 3 Maart een gezelligen avond te houden en daarvoor als spreekster nit te noodigen mei Nelly Menage Challa te Nieuwe Nio- doro Het bestuur had gehoopt, dat de leden en andere belangstelknden in voldoende mate zouden opkomen, doch hierin heeit het zich teleurgesteld gezien. i Nadat de voorzitter, de heer H. Hermga, alien en inzonderheid de spreekster, had ver- welkomd, werd door haar voorgedragen „De Wedikant en de bedelaax", een fragment uit Dosta Berling. to dit ernstige stuk bleek 'duideliik, dat zij de kunst van voordragen uitstekend verstaat, maar met minder kwam dit uit met „Boerke Naas" en dc luimige voordrachten: „Sessemedeep", „De oude boekhouder" en vooral „De plaatsvervan- gier". Met onverdeelde aandacht werd geluisterd en uit het algemeen applaus bleek, hoe alien hadden genoten. Ongetwijfeld was de voorzitter alter tolk, lotn hij mej. Menage Challa hartelijk dank zei vcor hetgeen zij had voorgedragen en haar een „tot weerziens" toeriep. Bij de N.V. Zuivelfabriek „Neerlandia" alhier is tot plaatsvervangend directeur be noemd de beer T. J. van der Meulen te Warns bij Stavoren; tot botermafer de heer E Haverman te Loenen op de Veluwe en tot melkrijder-stalbaas de heer K. Wagenaar te Oterleek. De heer G. de Jong, thans werkzaam als machinist bij „Neerlandia", is benoecnd te Leiden. SINT PANCRAS. Vergadering van „De Tuinbouw" op Maandag 6 Maart, ten lokale van den heer Gerritsen, onder leiding van den heer C. Kloosterboer. In zijn openingswo'ord memoreerde de voorzitter de uitko-msten van het afgeloopen jaar. Besloten wierd den veilingleider der L. G. Centrale, den heer S. de Beer, een gelukstele- pam te zenden in verband met zijn 25-jarig hwelijksfeest. Na lezing der notulen werd medegedeeld, dat over Januari 1J)28 door de leden van „de Tuinbouw" is geveild voor een bedrag van if 114.160.07. Het salaris van den penningmeester der L. G. Centrale werd met 100 vehrcogd. Een aanbieding van het „Tuinbouwjaar- boek" werd voor kennisgeving aangenomen. Door den heer de Vries werd, als corres pondent van den Plantenziektenkundigen Dienst, mededeeling gedaan van bestrij- dingsproeven tegen „kankcrstruiken" in de kool. Van de verscbillendoe praeparaten werd „Bloem van Zwavel" als Jt meest doel- treffende aanbevolen. Behandeling van den beschrijvingsbrief der L. G. Centrale. Bij de rekening vend de heer Glas den post „Keurboete" nog al hoog, wat hij een gevolg vond van een te krappe teepassing der boete in meestal onschuldige gevallen tijdens de aardappelcampagne. Bui- ten den post zelf vallende, werd hierop niet verder ingegaan. De overige voorstellen passeerden zoo den hamer; alleen bij a. van punt 9 werd de cp- merking gemaakt, dat de bedoeling daarvan ienigszins duister was, wat niet beter werd, toen de voorzitter mededeelde, dat zelfs de voorzitter van „de West" dat punt op de be- stuursvergadering der L. G. Centrale niet wist toe telichten. (Gelach). Behalve het bestuur werden afgevaardigd de heer en C. Kieft, S. de Geus, J. v. d. Wou- k G. de Groot, Jb, Bus, K. Heinis, Jb. Wit, C. Vos, C. Vader, G. Duif, D. d;e Koning, P. de Koning, P. v. d. Klooster, Js. Slijker, C. Boon, D. Kansen, W. Ruijs, Jb. Kriek, M. Zeegers, Jac. Kloosterboer en W. Kloos terboer. Naar aanleiding van het advies van den Inspeceur der Belastingen werd een voor- locpige vereeniging opgericht, wier leden hun boekhouding collectief zullen laten bijhou- Voorloopig traden 48 personen toe. Hierna sluiting. dirkshorn. Ledenvergaderlng van de Vereeniging hfoor ons voor on®", op 3 Maart ten huize van den heer D. Swager. Bij de opening zeide de voorzitter, de heer L. Niesse, dat dit de laatste vergadering is, ®e hij zal presideeren. ™'u'en V2T1 den secretaris, den heer I P,ee> weTden onveranderd goedge- 'eurd. Van dte 191 leden die dte vereeniging telt waren 16 opgekomen. m, 1 Kistemaker deed nu rekening ■f weI5fe aanSa^ een ontvangst van LiSV73 49 Ultgaaf Van f 146®'61' bat'8' De commissie tot nazien van de rekening adviseerde tot goedkeuring, 't wel'k ondei dankzeggmg plaats heeft. h de nu volgende verkieang werden ge- ten tot bes^urslid de heer S. Boud, tot \r heer d- Molen en in de ho'wpr, ip fV-r4!eriCp', Hedianto bad wegens gen leeftijd, ae heer C. Br'cman. Uld .van ,de commissie voor het mz»*der rek-mng de heer C. de Vries. rondVraag kwaip ter tafel een pehrif- Jte.yih .dcn.heer,.,\V. seefefaris van "deiTBond' van Ziekenfondsen in N.-Holland, welk schrijven voor kennisgeving werd' aan genomen. De heer Kistemaker dankte nu den schei- dend'en voorzitter voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan en stelde voor hem tot eerelid te benoemen. Iiierna sluiting. BEEMSTER. In het verslag van de Gezondheidscom- missie te Purmerend over het dienstjaar 1927 wordt medegedeeld dat er in sommige wonin- gen te Deemster nog ,,onderkooien" in ge- bruik zijn. Dit zijn slaapplaatsen onder een bedstede, zoodat twee bedden boven elkaar zijin aangebracht. Nadat de commissie zonder resultaat hier op had gewezen, heeft zij aan B. en W. van Beemster geschreven, dat zij zelf een onder- zoek wilde instellen naar dergelijke onhygie- nische slaapplaatsen. Hierop hebben B. en W. toen geantwoord dat zij zulk een onderzoek voorloopig nog niet noodig achtten. De Gezondheidscommissie heeft daarna aan B. en W. medegedeeld1 dat in strijd met de bouwverordening in eenige nader aange- dtiide perceelen onderkooien waren. Zij adviseerde om de eigenaren dezer wo- ningen aan te schrijven dat biranen- een be- paalden termijn die „kooien" verwijderd moesten zijn. Hoewel diit schrijven reeds geruimen tijd geleden is verzonden, werd daarop nog geen antwoord ontvangen. WIJK AAN ZEE. Alhier is plotseling overleden in den ouder- dom van 63 jaar, de heer J. de Wild Hzn., die meer dan 25 jaar wethouder is geweest, vele jaren regent van het gasthuis en lange jaren bestuurslid van den Wijkerbroekpolder. NOORD-SCHARWOUDE. De huisvlijttcntoonstelling welke in Con cordia van 1013 Maart gehouden wordt bclooft schitterend te zullen slagen. Een groot aanta'l mededcelingen voor deel- name zijn binnen gekomen, waaruit gebleken is dat de inzendingen van den meest uiteen- locpenden aard zullen zijn. De jury bestaat uit de dames Vos van Zon te Oudkarspel; Piet uit Schagen en de hee- ,ren Saal te Alkmaar; Bogtman te Bergen; Ttiin en Moldovein te Noordscharwoude. De Markt, Als we de Deensche witte kool buiten be- schouwing konden laten, zou het voor onze tuinders weer een heste week zijn. Echter dit is niet mogelijk daar ze verre- weg de grootste aanvoer vertegenwoordigen en er ook de grootste voorraad nog van aanwezig is. Bijna 100 wagons werden hiervan aange- voerd en zooals steeds werden ze weer ver- kocht voor een prijs ver beneden het middel- matige. Met de roode en gele kool gaat het beter. De prijs is den laatsten tijd zeer bevredigend en deze week kwam er voor de roode, na een kleine inzinkmg, bijna nog een gulden bij, waardoor de hoogste noteering 21.80 werd De gele brachten tot 17.50 op, een prijs die tot heden nog niet gemaakt is. De aanvoeren hiervan waren respect. 72 en 36 wagons. De aanvoeren van uiten en peen zijn niet groot meer. De voorraden hiervan zullen spoedig uitgeput zijn. De prijs van de uien die steeds zeer goed geweest is liep deze week tot 14.80 op en de peen waarover de laatste paar maanden evenmin te klagen is liep nu zelfs eenmaai tot ruim /II op. De totale aanvoer was deze week 210 wagons. De Begrafenisvereeniging hield Maandag- avond de jaarvergaaering in het cafe van den heer L. Dekker. Uit het jaarverslag bleek, dat 15 begrafe- nissen zijn uitg-voerd, waarvan 7 ledien en 8 niet-leden. De vereeniging telt than§ 390 leden. Uit de rekening van den penningeneester bleek een ontvangst van f 1529.01, een uit- gaaf van 1465.06, alzoo een saldo van f 63.95. Het totaal bezit der vereeniging is geste- gen van 704.50 op 884.43. De voorzitter deed 0. a. mededeeling, dat in het Bondsbestuur de verzekering voor het personeel is besproken. Daarbij bleek, dat er gcen wettelijke plichten zijn, doch de mo- reele plicht wel gevoeld wordt. Een drietal voorstellen was naar voren gekomen in verband met ingewonnen inlich- tingen bij verzekeringmaatschappijen. Een daarvan vond deze vergadering zeer aanne- melijk, n.l. een contribucie van 20 cent per personeellid per jaar, waarvoor een uitkee- ring verstrekt wordt voor een ongeval in functie van 20 per week, bij tijdelijke on- geschiktheid, en 6 bij gedeeitclijke cngc- schiktheid, terwijl verder bij dood of levens- lange invaliditeit 1000 wordt uitgekeerd. Voor den bode zal iets meer betaald moeten worden en de duur der weekuitkeering was nog niet bekend. Goedkeuring werd verleend aan het bonds- bestuursvoorstel om het bestuur in verband met de tcename van het aantal afdeelingen in te krimpen van 2 leden op 1 lid uit eike af- deeling, ingaande 1 Januari 1929. Een nieuwe regeling van vergoeding voor afgevaardigden zal door het bondsbestuur worden voorgcsteld. ■Het voorstcl van Oudkarpel, om tot kring- vurming over fe gaan, werd niet overgeno- men. Verder werd nog gesproken over't slechte pad voor de kerk te Zuidscharwoude. In verband met de mededeeltogen werd door deze vereeniging besloten zich aan te sluiten bij de Kamer van Koophandel en een onderzoek in te stelkn naar het pad voor de kerk alhier, waarover geklaagd wordt. Tot afgevaardigden werden benoemd de heercn K. de Vries en K. Hemke. De vergoeding werd voor middagvergade- ringen op 2.50 en voor avondvergaderin- gen op 1 bepaald. Tot bcstuursleden werden gekozen de hee- ren P. Kramer en J. Meeldijk. Door het bestuur werd de heer Kramer tot voorzitter herkozen. URSEM. Bij de* biljartwedstrijd, gehtwdes i* het eafe van den heer De Goede op j.l. Zwrrciag, gespwM tusschen S^ur/merhbrn en Ursair, won laatsfgenoemde met 1019 tegen 1007 punten. Na dtezen wedstrijd wordt een tweede ge- speeld to het cafe van den heer Everts te Schermerhorn, op 25 Maart a.s. Aldaar zal de uitslag van beide wedstrijden worden be kend gemaakt. OUDKARSPEL. 16 Mei a.s. al het 25 j^aar geledien zijn dat de heer J. Spanjaart alhier als brievenbestel- ler werd aangesteld. Waar dte heer Span jaart dezen tijd bijna geheel in deze gemeente heeft doorgebracht, twijfelen we niet of het zal den jubilaris dien daig niet aan belang- stelling ontbreken. De tooneelvereeniging Jong Levem heeft voor een binnenkort te houden uitvoering „Het licht in den nacht" in studie genomen. Op dezen avond zal tevens de heer H. Slikker regisseur der vereeniging worden gehuldigd in verband met dien® 25-jarige tooneelloop- baan. Een damesstrijkje, daartoe uitgenoodigd, zal dezen avond welwiliend en belangeloos medtewerken. CASTRICUM. Naar we vernemen is door het gemeentebc- stuur op voorstel van de commissie voor de bedrijven besloten de straatverlichting uit te breiden en wel door de zeer noodige plaat- sing van een lantaarn in het begin van de Peperstraat vanaf den Bakkumerweg en een op dien weg nabij de woning van den veld- waehter Bleijendaal, waardoor ook tevens kan verlicht wordten het Kerkepad naar de le Groenlaan langs het Kraaske. Voorts zullen B. en W. aan den raad een crediet vragen voor de verbetering van den Rijksweg in de richting Heemskerk. Tengevolge van oneenigheid van schoolkinderen kregen de buren B. en S. op •het gestichtsterrein alhier dermate ruzie dat aangifte wegens mishandteling en beleediging het gevolg daarvan is geweest. Voorts maakte een man zich driftig door- dat een buurjongen zijn zoontje zou hebben geslagen dat hij niet alleen bij den uitgang van de school den bewusten jongen opwacht- te en hem een duchtig pak slaag- gaf, waarbij het hoofd van de school te pas moest komefi, maar bovendien was hij nog trots op zijn daad door aan de moeder van den bewusten knaap daarvan mededeeling te doen. Te begrijpen is dat aangifte bij de politic volgdte era ook dit zaakje wel in Alkmaar verder zal worden afgespeeld. ZIJPE. De afdeeling Zijpe van den Nederl. Bakkers- bond zal te Schagen eene garneercursus houden. De belangstelling daarvoor is belangrijk en bedraagt 30 personen. Daar dit getal voor eene afdeeling te groot is, is het verdeeld in twee groepen, waarvoor de bakkerijen van de heeren K. Leguit en M. Beemster beschikbaar zijn gesteld. De lessen die op 14 Maart zullen aanvanh gen, zullen gegeven worden door de heer G. Dekker van Alkmaar. BERGEN. Bij de gehouden verkiezing van een notabel voor de Nederd Hervormde Gemeente, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Jm. vah Reenen, werd gekozen de heer Mr. H. D. A. van Reenen, alhier. Naar wij vernemen zal Zondag a.s. een heragelwedstrijd worden gehouden, waarvoor de animo nog al groot schijnt te zijn. Naar wij vernemen, was het mevrouw G. TaapkenBlankenstein niet mogelijk de uit- noodiging om deel uit te maken van de jury voor het op 18 Maart te houden Bal-Masque aan te nemen. INL1JVING. De hierna vermelde dienstplichtigen, aan wie uitetel werd verleend, moeten op 2 April a.s. voor eerste-oefening in werkelijken dienst komen: le. de dienstplichtigen van de Infanterie (le en 3e Divisie, voorgeoefend), aan wie uit- stel werd verleend tot het tijdvak van 26 Mei 1928; (onderofficiersopleiding) 2e. de dienstplichtigen van de Wielrijders (onderofficiersopleiding, voorbeoefen 1), aan wie uitstel werd verleend tot het tijdvak van 2—6 Mei 1928; 3e. de dienstplichtigen van de Cavalerie (4e Eskadrons), aan wie uitstel werd verleend tot het tijdvak van 37 Januari 1928. GROOT-SCHERMER. Vrijdag had ten huize van den heer H. H. van Truyen de algemeene ledenvergadering plaats van de afdeeling Zuid- en Noord- Schermer van de Noord-Hollandsche Vereeni ging „Het Witte Kruis". Aanwezig waren drie bestuursleden en twee gewone leden. Voorzitter was de heer C. de Grcot, bur- gemeester. Het jaarverslag over 1927 werd1 gelezen en met dank aan den opsteller, den secretaris, J. Waterdrinker, die inmiddels echter zijite functie als zoodanig had neergeiegd, goed- gekeurd: en vastgesteld. In zijn plaats werd met algemeene stemmen tot bestuurslid geko zen de heer J. Kieft Hzn., die aanwezig zijnde, de benoeming aannam. De heer N. Water- drinker, penningmeester, die aan de beurt van aftreden was, werd op dezeifde wijze, met algemeene stemmen herkozen. Ook deze nam zijrae herbenoeming aan en belastte zich voor een jaar, althans tot de volgende alge meene vergadering met het secretariaat. Eene commissie, bestaande uit de leden J. Kieft en H. H. van Truyen belastte zich met het nazien van de rekening van den penning meester. Voor de hoofdvereeniging was er een bevredigend batig saldo. De afdeeling tu- bereulosebestrijding vertoende bet gebruike- lijike nadeelig slot. De rekeningen werden in orde bevonden en vastgesteld, met dank aan den penningmeester vcor zijn correct beheer. Eenige ingekomen stukken werden bespro ken. De voorzitter, als gedelegeerd1 lid' voor het ziekenverplegingsmaterieel, deeldte mede, d'at ook door de niet onbelangrijke aankoo- pen van het verloopen jaar. voldoende rnate- rieel voor verpleging aanwezig was, al blij- ven er steeds genoeg dingen op het verlang- lijstje. Door de uitnemende zorgen van de enquetrice, zuster Leegwater, die daarbij alle medewerking ondervindt van de* bode P. Klinkhamer Sr., verkeert het materieel in zetr goeden stoat, al valt ter te kampen met de vochHgheid van het mag'aziintje. De heer IJ. Molenaar zal eens nagaan, of er tegen die vocbtighieid niets valt te doen. Op zijn voorstel'werd tevens besloten, eenig timmer- werk aan het Witte Kruishuisje te laten ver- richten. Bijzondere aandacht werd geschon- fcen aan een ingekomen schrijven, inzake eene telefonische nachtverbinding ten behoeve van miedische hulp en vervoer van patienten, die thans gedurende den nacht slechts moei- lijk kunnen worden ingeroepen, c q. bewerk- stelligd. De voorzitter zal terzake een onderzoek in stellen. Besloten wordt, op voorstel van den voorzitter, weder eenige, voor den loopen- den dienst niet meer benoodigde archivalia in het gemeentearchief te deponeeren, waar ook al het overige berust. Het magazijn zal aan het electrisch net worden aangesloten. Om- trent de aansluiting van dat gebouwtje aan de waterleiding zal een kostenonderzoek worden ingesteld. Nadat nog eenige besprekingen van huis- houdelij'ken aard waren aangevoerd werd deze, als steeds slecht bezochte, doch niette- min geanimeerde bijeenkomst door den voor zitter gesloten. de kee'onfcsmettende tabletten /3L.pilesck ZUID-SCHARWOUDE. Zaterdagavond vergaderde de tuinbouw- vereeniging „De Toekomst" in het lokaal van mej. de wed. J. Beers. Aanwezig waren met het bestuur 29 personen. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., riep alien een hartelijk welkom toe. Medegedeeld werd dat door vertrek van den heer P. Wonder een nieuw lid voor de zetkool-commissie benoemd moet worden. Ge kozen werd de heer J. Klingeler. Naar aanleiding van het verplicbt zijn van ■het aanleggen van een ledemlijst, waarbij wet telijke aansprakelijkheid op de leden wordt verkregen, kwam ter sprake eventueele wijzi- ging van de statuten der vereeniging. Beslo ten werd geen statuten wijziging aan te bren- gen. Door het bestuur is een hesprektog gehou den over het openhouden van de vaart bij ijs. Voortaan zullen voor bepaalde gedeelten com- missarissen aangesteld worden, die zich met de regeling van het ijshakken zullen belasten. Ter tegemoetkoming in de kosten zal van •hen, die niet per snees betalen, f 0.25 per wagon producten geheven worden. Op verzoek van de vereeniging van corres- pondenten voor de plantenziekten kundigen dienst werd een subsidie van f 27.50 ver leend. Er zutoen proeven genomen worden tegen draaiharfigheid, waarvoor zich eenige leden opgaven. Tegen de kankerstruik zijn proeven geno men met kopervitriool, keukenzout, naftaline en zwavel. Laatstgenoemde proef voldeed het best. Op verzoek van den heer Hazeloop zal roode koolzaad uitgezaaid worden dat geiso- leerd geteeld is. Medegedeeld werd nog dat in de maand Februari voor 673429.49 aan producten te Broek op Langendijk geveild is, totaal 648 wagonladingen. Per 1 Maart was de voor raad stapelprodurten 738 wagons, terwijl dit thans reeds vermindterd is tot 660 wagons. Hierna kwam ter sprake een voorstel om de onkosten van Cooperatieve aankoopen niet door de Vereeniging te laten dragen. De vo- rige vergadering reeds besproken, werd dit voorstel verworpen met 17 tegen 10 stemmen en 2 bianco. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van de Langed'ijker Groenten Centrale werd in volgorde voorgelezen. Bij voorstel 9a en b. van de tuinbouwvereeniging „de West" te Koedijk over den h an del van tweede soort bloemkool en de kanaalplannen achtte de heer Jb. Kramer het gewenscbt dat de voorstellen behoorlijk worden toegelicht daar dit niet het geval was. Het voorstel van „de Toekomst" zelve over de kanaalplannen de vorige vergadering aan genomen, werd bij stemming nu verworpen. In verband hiermede stond het L. G. C. be- stuurs-voorstel om in de kosten bij te dragen tot een maximum van 1000 per jaar. De voorzitter zeide dat het gedeelie Hui- gendijk—Omval voor den tuinbouw van het meeste belang is. Verschillende gemeenten en polders hebben geweigerd subsidie te geven, Waarom de L. G. C. het voorstel tot subsidie verleenen doet. De heer P. Zeeman verklaarde zich hier tegen. Spr. was van meening dat dit op de weg ligt van gemeenten en Waterschap- pen. Het voorstel om subsidie te geven1 werd aangenomen. Na eenige besprekingen bij de rondvraag werd de vergadering met een woord van dank gesloten. VOETBAL. Sparta van Schagen wordt in zijn. spel iets beter. Sparta I speelde Zondag te Heiloo, en bracht het tot 0—fiSparta 2 wist zijn eerste nederlaag tegen Wieringerwaard met een 4—1 goed te herstellen. Zondagmiddag had op het terrein aan den Kerkedijk te Bergen een voetbalwedstrijd plaats tusschen B. B. V. II en Zeevogels II uit Egmond aan Zee. Na vinnigen strijd wist B. S. V, te winnen mot 2—1. Sue«s I van Wieringen snwlde Zondag haar laatste c&mpetitiewedstTqd te Helder tegec Heder V. Succtes cat tot heden 11 wteasfrijden had gewonnen en 2 had gelijlk gespeeld verloor met 21. Succes II speelde tegen S. V. S. Ill van Helder en won met 124. DE N. W. B. BESTAAT NIET MEER. Zondag zijn in Hotel Noord-Brabant t« Utrecht de gedelegeerdten van den N. W. B. met ihet bestuur-ad-interim voor de laatsta maal bijeen geweest om te beslissen ova: din gen, welke reeds lang beslist waren. Met 'dien voorzitter van het ad-interim-be-, stuur, den heer G. Hogenkamp, hadden de heeren mr. Van Hoof en Hirschman achter de bestuurstafel plaats genomen, waar tevens vertegenwoordigd was notaris Le Jolle uit Den Haag, namens De Twentsche Bank, voor het opmaken van bet proces-verbaal der vergadering. In zijn kort openingswoord herdacht de heer Hogenkamp het overlijden van de heeren Lugard en Goetthart. De heer Stout (Geld.) meende tegen de aanwezigheid van den heer Holtrop als gede- legeerde bezwaar te moeten maken, omdat deze Zuid-Hollandsche gedelegeerdie baan- directeur zou zijn. Zoo ontspon zich al weer onmiddellijk een weinig frisch debat, waario verschillende gedelegeerden hun meening niei aan de vergadering meenden te moeten ont- houden, doch daar niemand er in slaagdr aan te toonen, dat de heer Holtrop wel baan- direoteur was, hetgeen dtoor dezen zelf werd ontkend, moest de vergadering den Zuid- Hollandsc'hen gedelegeerde wel erkennen. Nauwelijks was dit varkentje gewassehen of een hernieuwd woorden-duel werd gestre- den tusschen de beide Noord-Hollandsdhe ge delegeerden, van de wie de heer De Vries in- gevolge de uitspraak der provinciale vergade ring in Amsterdam op de algemeene vergadte- ring geen spreek- of stemrecht zou hebben in verband met de door dezen gedelegeerde aan- vaarde functie als waarnemend consul bij de N. W. U. Hoewel de beide heeren het niet eens konden worden, werd ten slotte aan de agenda begonnen. Met 106 stemmen voor en 39 tegen werd tot liquidatie van den N. W. B. besloten. Na een uitvoerig debat benoemde de verga dering de heeren Van Hooff, Hogenkamp en Hirschman als liquidateuren, terwijl als reserve-leden werden aangewezen de heereil De Wijs en Van Nieuwenhuizen. Bij de bespreking van de wijze waarop de' liquidatie zou geschieden, v.'erd o.a. voorgc steld de bekers van Jaap Eden te schenken aan het Rijksmuseum, om daardoor den naam van den grooten renner voor het nage- slacht te bewaren. Ook wend opgemerkt, dat men geen schenkingen aan de N. W. U. wenschte. Besloten werd dat aan bekers e. d. dte meest sportieve bestemming zal worden gegeven, zoodat deze, ind'ien niet noodzaka- lijk, niet zullen worden verkocht. De heer Hogenkamp zeide in zijn sluitings- woord, dat de N. W. B. wel overleden was, doch dat de wielersport nog leefde, in welk verband hij de remners opwelcte de Neder- landsdic wieleisport hoog te houden. AFLOOP VERKOOPINGEN. De veiling bij opbod van het cafe De Locomotief met stalling, woonhuis en erf, aan den Stationsweg C Nr. 37 te Alkmaar, eige- naar en bewoner Joh. de Jong is ingezet op 11370, afslag en eindtoewijzing zullen plaats vinden op Woensdag 7 Maart '28, des avonds 6.30 uur in het cafe van den heer P. Hccker, Verdronkenoord, achter de Visch markt, Alkmaar. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Maart 1928. In de heden gehouden veilingen .vtrd betaald voor: Roode Kool 20.20—/ 21.60; Gele Kool f 7.10 12.50; Uien 14.30—/ 15.20; Witlof le s. 20—/ 24; Witlof 2e s. f 10—/ 18; Prei f 15.60—/ 21; Spruiten 7 23—/ 50; Spinazie 20.20--/ 24.40; Selderie 7.40 f 13; Blcemendaler kool 4.10—/ 8.50; Boerenkool 4.308.80. PURMEREND, 5 Maart 1928. ..Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstr." Witlof 10—/ 21 per 100 K.G.; Spruit- kool 3.506.35 per 15 K.G.; Boerekool 1.75 —f 2.05 per 10 K.G.; Spinazie f 0.52 tot f 0.53 per mand (1 K.G.); Uien f 1.95— 3.22 per 25 K.G.; Prei 1839 per 100 bos; Appelen: Zoete appelen f 10f 16 per 100 K.G.; Present van Engeland 1527 per 100 K.G.; Peren: Winterjan 6f 13.90 per 100 K.G. ZWAAG, 5 Maart 1928. Veiling Bangert en Omstreken. Winterjan 5.206; Comtesse f 5.40; Winterlouw f 7.10f 10; Gratiool 4.50— 5.50; Zoete reinetten f 6—f 7; Roode kool f 20—/ 33; Gele kool 10—/ 20; Spruit, kool f 12- f 19; Uien 7— f 8; Witloi 1720; Postelein 1316; Spinazie f 29—/ 30; Prei 8—f 13. NOORD-SCHARWOUDE, 5 Maart 1928. 4500 K.G. Uien f 14.30— f 14.80; Drie- lingen 11.30f 11.90; Grove uien 13.96 tot 14.30; 25600 K.G. Roode kool 17.20 tot 20.60; Doorschot f 15f 19.40; 11200 K.G. Gele kool f 7.10—/ 15 70< Doorschot 6.90; 72200 K.G. Deensche witte kool f 3.804.40; Doorschot 1.90— 3.80, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 5 Maart 1928. 400 K G. Roode kool, 2e soort f 16.30— 16.40; Uitschot roode kool 11.70; 4QG K.G. Gele kool le soort f 8.60; 1200 K G. Witte kool le soort 3.70; 850 K.G. Uien 13.70; Grove uien 12.70; Drielingen f'11.40; 3475 K.G. Peen f 10.90-/ 11.50; Kleine peen 8.608.90. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart 1928. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 17.50—/ 20.70; Roode Kool 2e s. f 15.9020.70; Gele Kool le s. 7.40 15.80; Gele Kool 2e s. 9.20; Deensche Witte Kool 3.40—/ 4.3G; Uien 13.60— 15; Drielingen 14.40; Nep 6.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 15300 K.G. Roode Kool; 35000 K.G. Gele Kool; 30000 K.G. Deensche Witte Kool en 4600 K.G. Uien. BEVERWIJK, 5 Maart 1927. Coop. Tuin bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Spina zie 33 cent; Peen 6 cent; Spruitjes (?os) 15 cent; Bieten 5 cent per K.G.; Prei 11*2—30 cent per bos; Gele Kool 13—22 cent Roode Kool 19 cent per stuk, met InalleApoth. enDrog.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7