inrpriijke Stand. AM8TEIIDAMSCHE HECHU IPpowInciaa! nieuws Uit osize Staatsmachine. Starfsnieuws Telegrammen van 6 Maart 1928. Opgave van Noordhollandscb Landbonwcredlet. AMSTERDAMSCETE AARDAF- "V i LENMARKT. AMSTERDAM, 6 Maart. Aanvoer 3 la- icfingen, zijnde 2145 Kg. Prijzen onvcran- derd. PURMEREHD, 6 Maart 1928. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: ,Kaas: 23 st. kleine Fabriekskaas 31; 5 st. kleine Boerenkaas 53; 1 st. Goudsche kaas 54; 785 K.G. Boter 2.10—/ 2.30 per K.G. Vee. 524 st. Runderen, w.o. 220 vette 0.75 f lper K.G., handel stug; 299 melk- en go'dekoeien 120350, handel stug; 20 Paarden f 100—200, handel slug; 14 Vette kalveren 52—/ 165, handel ma-tig; 1103 Nuchtere kalveren, voo- de slacht 10 36; voor de fok f 12—30, handel stug; 431 vette Varkens voor de zout 52—55; voor de slacht f 57—64, handel matig; 118 Magere varkens 2436, handel vlug; 78 Biggen 11 f 17, handel vlug; 734 Schapen, vette 2842, handel vlug; 10 Bokken; Kippeneieren 4.755.75; Eendeieren f 5.40; Piepkuikens 1.50 2.25. Eierveiling. 9051 Eendeieren a f 5.60; 17988 Kippeneieren a 5—/ 7; 213 Kippen eieren b 4.805. BERGEN (Februari.) Geboren Petronella Johanna, dochter van Adrianus Louwe en Catharina Johanna Tesselaar. Hendrik, zoon van Joost Ivangh en Mathijsje Klomp. Guurtjte dochter van Johannes Kooge en Jannetje JCooij. Thomas, zoon van Cornelis Belle- fcom en Anna Louwe Joannes Adrianus zoon van Joannes van Duin en Adriana Ceertruida Burger. Nicolaas Marie, zoon van Theodorus Kaandorp en Maria Antoma iTe'leman. Ge h u w d Adrianus Roobeek en Alida Sriefjes. Jelle Troelstra te Hilversum, oniangs alhier en Jacoba Antje Tjako Ro- mein, gescheiden echtgenoote van Christoph George Sigismund Begemann. Antoon Engeubert Louis Kuhne te Alkmaar en Ca tharina Margaretha Maria van der Steen, Johan Hendrik Haije, weduwnaar van Maria Geertruida Nicola en Jantina Grams- jna, oniangs te Leeuwarden. Overleden Grietje Kikkert, echtge- ftcote van Egbertus Gerardus van Ede, oud 78 jaar. Petronella Jacoba Jansen, oud 41 jaar. EGMOND AAN ZEE (Febr.) Geboren: Pieter, zoon van Pieter iZwart en Leentje Zwart. Alida, dochter van Klaas Schuitemaker en Aaltje de Groot Joseph, zoon van Engel Visser en Johan na Groen. Tijs, zoon van Herman Stam en Marijtje Stam. Overleden: Rachel Wilhelmina Wij- !ker, oud 77 jaar. Pieter Zwa-rt, oud 4 da- gen. Huibertus Conijn oud 71 jaar. Arendje Vuil oud 71 jaar. G e h u w d Klaas Krab en Anna Klara Weidenbacher. URSEM. (Februari). Geboren Antonius Gerardus, z. van G. Seijts en A. Dekker. Catharina Sophia, en Antonia Petronella, drs. van P. L. van Dam en M. van Buren. Catharina Maria, d. van J. Pater en A. Appelman. Johanna Alida, d. van J. Th. Groot en M. Dol. Gehuwd P. Poland en Cornelia Seijts. Overleden Anthonius, z. van D. Spil en J. Leijen, 24 jaar. SINT PANCRAS. (Februari). Gehuwd: Albert Pool en Marie Toe- poel. Hecrtje Mantel en Aafje Nierop. Overleden Levenloos aangegeven kind van Arnold Post en Neeltje Jong. OUDE NIEDORP. (Februari). Geboren Cornelis Theodorus, z. van Adrianus E>ekker en Catharina Bruijns. Overleden Dirk Burger, 69 jaar, weduwnaar van Catharina Borst, overl. te Alkmaar. Levenloos aangegeven land van Lourentius Bleeker en Hiltje Pannekeet. HEEMSKERK. (Febr.) Getrouwd: J. Ineke en Tr Kok. Geboren: A. v. Tunen-Nanna, z. Jac. Kuiper-de Ruijter, d. Overleden Cornelia Nijman, 41 jaar. EGMOND AAN ZEE. Hedenmorgen werd brand ontdekt in het pension Helmduin, eig. de heer van der Gar de, staande langs den boulevard. Een aantal matrassen en eenig beddegoed brandde uit. De brandweer blusehte het vuur tijdig en wist daardoor verder onheiil te voorkomen. De waterschade is groot. BERGEN. Ingekomen. J. P. van Ooijen, N.H., verplee-gster, Ver- spijckweg 7 van Amsterdam. P. Vrouwe, R.K., dienstbode, Filaskiweg 2 van Uitgeest. J. Gramsma, N.H., assistente, Jan Olden- burglaan 7 van Leeuwarden N. Brand- wijik, N.H., z. b., Stationsstraat 9a, Ambts halve ingeschreven. G. Hellendoorn, geen. z. b., Spaanscne oad 4 van Amsterdam. G. A. Titulaer, R.K., kapper, Dorpsstraat 19 van Oostburg. A. H. van Gelder, N.I., arts, Raadhuis-straat 2 van Amsterdam. N. Blokker, N.H., boerenknecht. Heerenweg 4 van Akersloot. H. Ruijter, D. G., hulp huishouding, Stationsstraat 2 van Graft. H. Kraakman, echtge. Jn. van Wonderen, RIG, z. b., Bergerweg 46 van Alkmaar. M. Rood, R. K., z. b., Loudelsweg 20 van Koedijik. A. Groen, R. K., z. b., Loudels weg 20 van Koedijk. A. Vethaak. G. K., dienstbode, Meerwijck'.aan 5 van Egmond aan Zee. W F Kappers. geen winkelier Breelaan 13 uit N.-O. Indie. Joh. Groot, R.K., ass. huish.. Midden Geestweg 2 van Alkmaar. J. J. Admiraal, R. K., winkel- bediende, Zakedijkie 19 van Amsterdam. C. van Zwaanenburgh, wed. J. Trijketz, N. I. pensionhoudster, St. v. Surckl. 11 van Alk maar. A. M. Tellemao, R.K., dienstbode Kogendrik 96 van 's-Gravenhage. N. Nib- berino". R.K., boerenknecht, Bergerweg- io5 van Akersloot E. Fisdlier, E. L. dienst bode, Hof-laan 25 van Duitsehland. Fr Zut, R.K., broodbakker, Oude Prinsweg 1 v Alkmaar. G. Martens, N.H., z.b. Bergerw. 29 v. Sdfoorl. J. E. M. M. Beekinan, R.K z. b., Loudelsweg 2-0 v. Amsterdam. N. de Jong, geen, onderwijzeres, Breelaan 78 van Amsterdam. H. C. T. Cloosterhuis, R.K., apoth. ass., Kerkelaan 13 van Tilburg. W. Eleijma, R.K., z. b., Loudelsweg 20 van Am sterdam. W. P. Castricum, R.K., onderwij- zeres, Loudelsweg 20 van I.immen. Th. M Iping, R.K., z. b., Loudelsweg 20 van Am sterdam. Xertrokken. L. A. C. A. Koenders, R.K., boerenknecht, naar Akersloot. W. M. Osendarp, R.K., z. b., naar Velsen. J. M. A. Heins, N.H dienstbode, naar Amsterdam. J. H. Leve ring. R.K., boerenknecht, naar Castricum. J. A. T. Romein, echtge. J. Troelstra, N.H z. b., naar Hilversum. G. Polheff, E. L., masseur, naar Amsterdam. C. K. Grootes, N.H., monteur, naar Zaardijk. Th. H Rood, R.K., dienstbode, naar Hoogwoud. Fr. Diepenbroek, wed. H. Volkers, N.H., z. b., naar Amsterdam. S. M. C. Straathof, R. I<., z. b., naar Nieuwerkerk a. d. IJsel. j. C. Goet, N.H., slager, naar Krommenie. M. v. d. Kruk, echtge. \V. A. Slingertand, N H., z. b., naar Helder. S. en H. Alberts, N.H., boerenknechts, naar Leek. Gr. Brij- ker, N.H., z. b., naar I laarlcm. J Mulder, N.H., vertegenw. Cont. Petr. Mij., naar Haarlem. L. J. Hemels, R.K., huisknecht, naar Alkmaar. H. van Bokhorst, N.H kapper, naar Wieringen. M. Groot, geen, hulp in de huish., naar Aalsmeer. G. Jon- ker. N. H., dienstbode, ambtshalve afge- sdireven. A. M. Brouwer, wed. G. Tee- ling, R. K., zonder beroep, naar Alk maar. L. G. Desar, R.K., kapper, naar Venlo. AM. Hofkamp, echtge. Joh. Hels- dingen, geen, z. b., naar Amsterdam. M. G. Poot, R.K., hulp huish., naar Amsterdam. J. W. Swarthof, geen, ambt. invocrr. en aoc., naar Batavia, N.-O. Indie. W. Luiks, R. K., schoen-maker, naar Alkmaar. Joh. van der Lende, geen, arbeider, naar Egmond- Binnen. E. A. J. Buijsman, R. K., z. b naar Grootebroek. Chr. Ackerstaff, E. L., z. b., naar Haarlem. C. M. M. van der Steen, edhtge. A. E. L. Kuhne, R.K., z. b., naar Alkmaar Afgeschreven werdcn voor vertrek naar DuitsehlandG. Chromij, R.K., dienstbode, van Breelaan 22; J. Donninger, R. K., dienst bode, van Raadhuisstraat 2; B. Fischer, hulp huish., van Russenweg 6; Fr. Klaiber, E.L., dienstbode, van Hoflaan 22; A. Klein, R.K., dienstbode, van Prinsesselaan 50; B. B Plds- zer, E.L., werkmeisje, van Boulevard 2; Joh. Powillert, E.L., dienstbode, van Stationsstr. 2; K. Rerz, E.L., dienstbode, van Hoflaan 22; Fr. A. Waible, H.Ap., dienstbode, van Hof laan 22; E. Wittteld. E.L., dienstbode. Ka- naaldijk 61; A. Wulf, R. K., dienstboae, van Zeeweg 30; H. Brinkschneider, R.K., dienst bode, van Eeuwigelaan 12. Amibtshalve werden afgeschreven, wegens vertrek naar elders, zonder nader bekend adres: M. Mainz, R.K., dienstbode, van Groeneweg 48; C. H. Kuilman, geen dienst bode, van Breelaan 2'5; M. A. Kerknieer, N H., dienstbode, van Kanaaldijk 35; M. Kaan dorp, R.K., dienstbode, van Dorpsstraat 118; W. Koorn, N.H., dienstbode, Kanaaldijk 89; M. Trosien, hulp in de huish., vain Renbaan- laan 1. KOEDIJK. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: Marie Tcepoel, van St. Pan- eras. Theunis Gorter, van Alkmaar. Elisabeth Hart, van Alkmaar. Klaas Ha- ker, van Hoogwoud. Cornelis Hartland, van Purmerend. Margaretha Boskamp- van Roon, van Vlissingen. VertrokkenNeeltje de Boorder naar Alk maar. Martha A. C. Overmeeren naar Heerhugowaard Maria A. de Goede naar St. Michiels Gestel. Martinus van Gulik naar Heemstede. Hillebartus Boon naar Texel. Anna Groen naar Bergen. Ma ria Rood naar Bergen. Bertus de Wit naar Ned Oost-Indie. Willem IJfs naar Vlissingen Theunis Gorter naar Alk maar. DE INTERNEERING. Het zou een even dwaze als onwaire be- schuldigmg wezen, wanneer iemand van den tegenwooraigen Minister van Justitie zou willen beweren, dat hij „de zaak op den ouden voet voortzet". Van zijn depaiiement toch zijn verschiliende wetsontwerpen uitge- gaan, one getuigen, dat de Minister een open oog heeft voor ae praktijk des levens, waaruit de wetten toch ook g.ooren moeten worden en voor de nieuwe eischen, die onze tijd stelt ten opzichte van de berechting en de behan- deling dergenen, die tegen de wetten des lands gezondigd hebben. Behalvc een voor- stel tot het aanbrengen van wijzigingen in de bepalingen omtrent de ouderlijke macht en de voogdij over gewettigde kinderen, verlie- ten oniangs het departement wetsontwerpen, waardoor de toepassing van het celstelsel wordt verzacht en gecneenschappelijke arbeid der gevangenen wordt toegestaan; waardoor jeugdige misdadigers afzcnderlijk in jeugd- gevangenissen zullen worden ondergebracht en ook waardoor de onvet beterlijke en be- roepsnvsdadigers zullen worden geinterneerd. Het is ons voornemen in dit artikel het laatste wetsontwerp te bespreken. Wanneer dit ontwerp wet wordt, zal worden bereikt, dat naast de bij de z.g.n. Psychopathenwetten ingevoerde ter beschikkingstelling van mis- dadige psychopathen komen zal een "bewa ring (intern.ering) van ernstige berocps- en gewoonte-misdadigers, waardoor wederom bereikt wordt, dat de uitvoering der Psycho- pathenwet, welike in het bijzonder meer een genceskundig karakter draagt, alleen tot de daarvoor bestemde gevallen zal worden be- perkt. Voorgesteld worden nu, aansluitende aan artikel 43 van het Wetboek van Strafrecht, een serie artikelen, die handelen over deze tewaring. Wat is nu de rechtsgrond voor dezen zeer ingrijpenden maatregel? De rechter krijgt niet zelden voor zich delinquenten, die reeds herhaaldelijk langdurige gevangenisstraffen ondergingen en daarop negatief reageerden, in dien zin. dat zij ook telkens en telkens weer tot msdrijf zijn wrvallen. Deze men- schen ziin een voortdurerd en ernstig ge- vaar voor de reohtcorde Het wordt hun hoe longer zoc moeilijker zichzelf te reclassee- ren. zoodnt hun schit'd aan het misdrijf, waarvoor zii oonieuw terechtstaian, betrekke- lijk niet gfbb'fer behoeft te zijn1, dan ffie van andere personen, die zich aan hetzelfdie delict hebb.n schuldig gemaakt. De gevangenis- straf, weike in dergelijke gevallen kan. wor den opgelegd, is dus beperkt en men heeft vrijwel de zekerheid, dat verdere aanrandin- gen van anderer lijf, eerbaarheid of good niet zullen uitblijven. Voor zulke delinquen ten is een maatregel bestemd om hen voor langdurigen termijn uit de maatschappij te elimineeren, aleszins noodig. Het is dus ge- rechtvaardigd om hen, aansluitende aan de verdere sira, te onderwerpen aan een be- handeling, waaraan het strafelement intus- schen vreemd moet zijn. Dit bewarings- of interneeringsstelsel wordt in Engeiand reeds toegepast. De tngelsche reenter is bevoegd om aan een tot tuchthuis-veroordeeling van habitueele msdadigers toe te voegen plaatsing in een gesticbt vcor pr.ventieve detentie voor een tijd van vijf tor tien jaar. Het regime in het gesticht voor deze lieden is betreKkriijk mild en aan de veroordeelden wordt b.nncn het gesticht veel vrijheid gelaten. Dat deze maat regel van belong is voor de openbare ordc benci.ft geen fcetoog. Wie zullen, wanneer dit ontwerp wet wordt, in aanmerking komen voor internee- ring in daarvoor aangewezen bewaringsge- sticnten. In het kort gezegd: personen, de tot drie, twee of een jaar gcvangen.sstral veroordeeld word-.n, wanneer zij te voren reeds respectievelijk vier, zes of acht jaar ge- vangenisstraf, krachtens vonnissen van niet minder dan zes maanden, ondergaan hebben. Deze texmijnen zijn in overeenstemmig met het advies van het Centraal College. Ze wer dcn getoetst aan het materiaal omtrent de personen, die voor een voorwaardelijke invrij- neidstelling in behandeling zijn geweest. Natuurlij'k moet in dezen zeer veel worden overgelaten aan de prudentie van den rech ter. Het feit, waarvoor de betreffende delin quent terecht staat, zal bezien moeten wor den in het licht van de persoonlijkheid en de levensomstandigheden van den verdachte, in dien zin, of een en ander in het belang der openbare orde de bewaring noodzakelijk vor- dert. Waaruit weer volgt, dat slechts een deel der personen, die wat den duur hunner straffen betreft, voor een bewaring in aan merking komen, inderdaad aan dien maatre gel onderworpen zullen worden. De bewa ring zal dan worden opgelegd in aansluiting aan de tevens opgelegde vrijheidsslraf, waar uit dan ook geen voorwaardelijke invrijheid- stelling mogeilijk is. De rechter bepaalt in zijn vonnis tevens den duur der uitvoering. De minimum-termijn is vijf, de maximum-ter- mijn tien jaren. Nader zal nog de inogelijke invrijheidsstelling uit deze bewaring worden overlegd. Het is ongetwijfeld een harde maatregel, maar tegenover de delinquenten, met wie reeds zooveel is voorgevallen als met deze klar.ten, beroepe- en gewoontemisdadigers, zouden zachte maatregelen ten eenenmale misplaatst wezen. Bovendien wil het den mi nister voorkomen, dat in de intcrneering voor de professioneele msdadigers een sterk af- schrikkend element geleccn is, daar z. i. niets hen zoozeer kan tenighouden van het ple- gen van misdaden dan het vocruitzicht gedu- rende lan gen tijd uit de maatschappij te wor den verbannen. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Alkmaar maakt bekend, dat met ingang van 6 di?zer een depot voor den verkoop van frankeerzegels enz. wordt gevestigd bij mej. J. v. d. Sluijs, Kanaalstraat 2, Alkmaar. BURGERLIJKE STAND" GETROUWD: Arnoldus Arend Ort en Jannetje Neeltje Wiernsma. GEBOREN: Simon, z. van Simon Peek en Wilhelmina Stoker. Cornelis Hendrik, z. van Tjeerd Nicolaas Adema en Gerritje de Man. Wilhelmina Hillegonda, d. van Nicolaas Pot en Hillegonda Ruiter. (Oedeelteliik peeorngeerd TWEEDE KAMER. DEN HAAG, 6 Mrt. Voortgezet wordt de behandeling van de aardewerk-noodwet De heer Smeenk betoogde dat de theore- tici de werkelijkheid niet uit het oog mogen verliezen, weike is, dat alle landen de ta- rieven verhoogen, ondanks Geneve, daar het voorgestelce ontwerp slechts een anti- dumpingsmaatregel is. Spr. acht het ontwerp in het belang der Maastrichtsche Industrie, vreest 'geen repressailles en is genegen voor te stem- men. De heer Oud verwijt de regeering dat zij niet aannemelijk maalri het bestaan van een noodtoestand als grond voor het ontwerp. EERVOL ONTSLAG AANGEVRAAGO. 's GRAVENHAGE, 6 Maart. Naar wij vernemen heeft mr. Dr. W. F. van Leeuwen aan H. M. de Koningin eervol ontslag uit deze betrekking aangevraagd. DE BEGRAFENIIS VAN TOOROP. 's-GRAVENHAGE, 6 Maart. De konin gin zal zich morgen bij de begrafenis van Jan Toorop, die naar men weet gerechtigd was tot het dragen van de gouden eere- medaille voor kunsten en wetenschappen, verbonden aan de huisorde van Oranje, doen vertegenwoordigen door haar kamer- heer en intendant van het Koninklijk Pa- leis te den Haag, J. W. J. Baron Taets van Amerongen. HET GONFLICT IN DE KLEEDING- INDUSTRIE. AMSTERDAM, 6 Mrt. Namens de sa- menwerkende bonden in de kleedingindus- trie wordt ons medegedeeldDe hoofdibe- sturen der vakbonden hebben besloten alle kleermakers, werkzaam in de maatconfec- tiezaken te adviseeren geen enkele indivi- dueele overcenkomst of verklariog in wel- ken vorm ook door de werkgevers aange- boden te teeikenen. Daar hedermiddag nog een conference met de werkgevers plaats vindt, zullen de afdeelingsbesturen hedenavond in kennis festeld worden met de maatregelen die de ioofdbesturen zoo noockg hebben getroffen Itimlddels zlyn fit alle plaafsen de Id'eerma- kens werkzaam in de maat-confectiefabrie- ken ter vergadering opgeroepen. GEDOOD. OOSTE R HOUT, 6 Mrt. Gistermiddag is bij Dorst, nabij Breda, de 5-jarige knaap Jacob Dons onder een sleeperswagen ge- raakt en gedood. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN TWEE HOOGLEERAREN. KAMPEN, 6 Maart. Morgen vieren de hoogleeraren Dr. H. Bouwman en dr. A G. Honig te Kampen hun zilveren ambts jubileum. Prof. Harm Bouwman's jubileumdag viel eigenlijk Zaterdag 11 Februari en die van Prof. Honig is er pas op 8 April a.s. maar morgen worden beide jubilarissen gehuldigd. WERKVERSCHAFFING DOOR DE GEMEENTE AMSTERDAM. WILNIS, 5 Maart. Per extra trein arri- veerde hedenmorgen alhier een 50-tal Am- sterdamsche werkloozen, die te werk wer den gesteld op de einde vorig jaar door die gemeente in den drooggemaakten pol der Wilnis-Veldzyde gekochte 109 H.A. woeste grond. De bedoeling hiervan is naast werkver- schaffing de gronden voor cultuur geschikt te maken om ze daarna weer te verkoopen. Des avonds keeren de menschen weer naar de hoofdstad terug. VALSOHHEID IN GESCHRIFTEN. AMSTERDAM, 6 Maart. Het gerechts- hof alhier heeft heden bevestigd het von nis van de Rechtbank te Haarlem, waarbij de zaakwaarnemer De G. tot vijf maan den gevangenisstraf is veroordeeld wegens het doen plegen van valschheid in ge- schrifte. De man had iemand naar een deurwaarder gezonden en het daarbij doen voorkomen alsof die persoon gedaagde was in een echtscbeidingsprocedure. De deurwaarder heeft daarop een dagvaar ding uitgebracht, die valsch was. HET ENGELSCHE WHBOEK VOOR EGYPTri. LONDEN, 6 Maart. Het Engelsche Witboek inzake Egypte is reeds gisteren- avond op de tafels van het Lagerhuis ge- legd, maar onmiddellijk daarop weer haas- tig teruggenomen. In offieieele kringen verklaart men met betrekking hiertoe, dat het Witboek niet voor Woensdag ter be- schikking zal staan om Donderdag gepu- bliceerd te worden. Men weigerde een ver- klaring te geven voor deze vertraging en wees er slechts op, dat zich zekere moeiiijk- Jieden liebben vcorgecfaan. Onderfo^u blijft het onduidelijk, of deze moeiiifu, de?» vrn lypografischfn ol tieken aard zijn. F na" In persberichten uit Cairo wordt overzicht gegeven van de verschiliende dia in de behandeling van de Enrelvh nota en tegenlijkertijd stemming o-Ll?! •voor de houding van Engeland, Zoo de correspondent van de „Times" dat d houding van Engeland met betrekking u het Engelsche garnizoen niet alleen in 11 binnenland, maar ook in alle goed buitenlandsche kringen groote in vindt. LINDBERGH WEER OP WEG WASHINGTON, 6 Maart. Kolonel Qiir les Lindbergh is gisteren van hier vertrrT ken naar een onbekende bestemming dat hij zich hier ter stede gedurende I geheelen dag niet had laten zien. Hij vC met een Ryan monoplane voor 4 pass, giers. DE VIJF MOGENDHEDEN- CON. EERENTIE. GENeVE, 6 Maart. Tegen hecknmi dag is in hotel „Des Bergues" de viijj gendheden-conferentie tusschen Eneeta Erankrijk, Duitsehland, Italie en BJan» bijeen geroepen ter bespreking van het Amerikaansche voorstel inzake het sluiten van een arbitragepact. Men verwacht, dat de vijf mogendhedea na sluiting der onderhandelingen nog deZ[ week tot de overige staten een officieeien oproep inzake een algemeen arbitrageuact zullen richten. DE VOLKENBONDSRAAD BIJEEN GENeVE, 6 Maart. De Raad van da Volkenbond heeft hedenochtend zijn iroed keuring gehecht aan het rapport van dt economische commissie van den Bond ea het rapport inzake de econ. en financieek maatregelen, weike genomen kunnen wi den tegen een staat die den vrede verstoort Dit rapport is in zekeren zin een precifi. catie en aanvulling te uoemen van art. IS van het Volkenbondspact. Voorts werd be stoten de bijeenkomst 'van de econ. commit sie op 14 Mei te bepalen. Scialoya (Italie) bracht hierna rappci uit over het verslag van den secretaiii generaal inzake de ratificatie van overeen komsten en conventies, weike onder auspi cien van den Bond tot stand zijn gekomai In den loop der algemeene debatten, I hierop vo'gden, werd de opvatting geeit dat de staten, leden van den Bond, in Sei algemeen deze overeenkomsten vlugger die. nen te ratificeeren. (Ontvangen per draadlooze teleloon). STlb MSLEENINGEN. Koers van heden te Vorige Koers - - - un - - - 3447,-1 - - - - - NIET OFFICIEEL. Italie Vorige koers 12.12V2 59.39V2 9.773/4 34.644 47.85" 35.02i 66.60 66.724 66.224 2.48Vi« 13.12 Koers op heden 3 uur 12.15"/, j 59.41 9.7,7, 34.65 47.86 35.02'/, 66.60 66.72$ 66.22$ 2.489/u 13.12+ 5 1919 BANK-1NSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BiNNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A B. C Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilarapen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAAT5CH. H V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Sfau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart if ,i Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash pl.m pl.m. pl.m. pl.m, 1.30 1.45 2.- 2.15 101% 2673/, 2717s 271V, 1791/2 178 178V, 8 1747, 174 17472 1747/g 174 1053/, 10574 8 1677s 1657, 1657j-6 16 8 2687, 269 270 1007/g 101 9872 987s 19172 t 1423/, 1427, 1423/, 43074 42572-6 4251/, 565 425 564 561 56U/,-2 564 110 144V2 76072 758-61 758-66 761-5 1813/, 182 M. 15-J2o 160 160 122 8 141 32172 34572 3 4 3/, 3441/, 27478 273 272-33/ 273 273-j 189 185 1S5-6V,! - 186'lj.l 209 202 202-5 382 MM Ml 189 185 1507j 148 148-7, 277 270-5 275 275 134 130 131$-2i 289 13273 285 15'Vi6 15$-% 86 847s 2077s 232 135 53/s 373/, 255 25072 1 2507,-5 254 469 466 5043/, 508 5087, 5037, 509 591 583 587-90 586 588-9 145 191 617s 6OV4 PROLONGATIE vorige k rs 4£ pCt., heden 4'A pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brusse! (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8