liiiiuifh CiiiiH verdwensn naodmunten. Oenseskiindige brieven. FEU1LLKTON. Honderd derligsfe Jaaifang, Woensda^ t maart. Ka®ii©»taekj@ No. 57 1928 t Bonder dag 8 Maart. Hilversum, 1060 M. 12.Politieberichten 12.30—2.— Lunch-muziek door bet Trio Groeaeveld. 3.4.Uurtje voor de wees- en ziek-enhuiz-en door Mevr. Ant. vanDijk. 4. Halfuurtje van de Ver. voor huisvro-uwen. Mevr. J. J- Jager van Sluisda-m: Moderne irrouwelijke ha-ndwerken en hare historie. 5.30 7.15 Concert door het omroep-orkest. 7.15 —7.45 Engelsche les voor gevorderden. 7.45 Politieberichten. 8.05 Aansluiting van de Ita- liaansche Opera t-e Amsterdam „Aida" opera van Verdi. Orkest onder leiding van Angel1 Verrari. Koor onder leiding van Sign. Brenn-a. Aida, Signi. M. Ratti. Ammneris, Signi. Bertola. Radames, Sign. Ereviario Amanarro, Sign. Biasini. Ram phis, Sign, Issetzky. De Koning, Sign. Balzan. Een bode, Sign. Parodi. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1950 M.J 12.301.45 N. C. R. V. Lunchconcert. S. BrautigamIdes, sopraan. I. Mulder—Bel- ser, alt mezzo. L. van Mourik, piano. 6. 7 Cursus paedagogiek (Cursus B., daarna C), door prof. Waterink. 7.7.30 Cursus Boekhouden. 7.308.Cursus paedagogiek !(Cursus A.), door prof. Waterink. 8.Con cert. Spr.: Ds. R. Dijkstra, Herv. Predikant: Soren Kierkegaard Jac. Caro, bariton. C. van Erven—Dorens, orgel en piano. Valeriuslie- deren. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Het Gers'hcm Parkington kwintet en solisten, alt, sopraan en bariton. 1.202.20 Gramof-oonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Ves per in de Westminster Abbey. 3.50 Causerie: The seamy side of life. 4.05 Lezing: Carpet renovation. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Concert- crgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwberichten. 6.40 Dansmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Muziek. 7.20 Lezing: New novels. 7.35 Pianoduetten van Schu mann. 7.45 LezingPioneers of social pro gress. 8.05 „The Gipsy Princess", operette in 3 acten van Kalman. Koor en orkest. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Reisverhalen. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Chariot's uurtje. Cau serie, zang en muziek. 10.5012.20 Dans muziek. Parijs „RadJo-Parts", 1750 M. 10.50 11.— Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 1.202.20 Kinderuurtje. 4.055.05 Klas- sieke matinee. 8.50—11.20 Orkest en Mme Lens, zangeres. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkest concert. 5.206.20 Weragkoor en Hr. Zapa- ter, guitaar. 7.25 Concert door het Werag- orkest. Jan Kiepura, tenor. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. Zeesen 1 207.05 Lezingen en lessen. 7.30 „Die Perlen der Cleopata". operette van Oscar Strauss. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Romant. muziek van Schumann. 4.20 Orkestconcert. 7.20 Lie- d-eren en baillad'en. 7.50 Nieuwe plathduitsche volksvertellingen. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Kinderuurtje 8 35 Orkestconcert. 8.50 Theatercauserie. Daarna vervolg concert. 9.5011.20 Dans muziek. (Art. 31, le lid, en art. 33 Dienstplichtwet.) De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend, da-t de verlofgangers van de hieronder vermelde lichtingen, korpsen en korpsonderdeelen in 1927 voor herhalings- cefeningen in werkelijken dienst moeten komen. De oproeping van de hierbedoelde verlof gangers zal bij nadere kennisgeving plaats hebbe-n, voor zoover dit niet reeds is ge schied. Aan hen, die als dienstplichfige heb- ben gezorgd, da-t hun volledig adres ter ge- meentesecretarie bekend is, wordt een per- soonlijke kennisgeving toegezonden Lich-tir.g 1921: Iste regiment huzaren. De dienstplichtigen, behoorende tot het lste half regiment, die op 1 October 1928 tot de -trein- a-fd-eeling van de IVde Artillerie-brigade ko men te behooren, 1/8 van dit personeel, da tum van aanvang der herhalingsoefeningen voor de: korporaals en soldaten 16 April, onderofficieren 10 April, datum van vertrek met groot verlof voor de onderoficieren, kor- Door J. S. Fletcher. Geautoriseerde vertaling uit het Engetsch door Mr. G. Keller. 11) „Weet je ook, of de hoofdinspecteur op zijn bureau is, Dobbs? Of is hij thuis?" „Denkelijk wel niet op zijn bureau, me neer Stevenege", antwoordde Dobbs. „Ik vermoed dat hij het op het oogenblik druk heeft." Er lag iets in den toon van zijn stem, dat stevenege verwonderd deed opkijken en koriaf deed vragen iJets gebeurd?" „Dobbs grinnikte, zoodat de hoeken van umond biina zhn ooren bereikten. Het was Wijkbaar nog zoo'n echte boer, die wel jioudt van eep grapje, waarbij een ander er m geloopen'is. ,1 -."Heeft u het dan niet gehoord, meneer tevenege?" vroeg hij. „De heele stad spreekt er over. Whatmore is er van door!" otevenege keek met verbaasden blik naar enthony, maar deze vertrok geen spier. Hij le'Z1{n oogen op Dobbs gericht. En de Rent bleef maar lacnen, zoodat er ku'ltjes in wangen kwamen en zijn staaiblauwe »gen schitterden. „Wanneer?" vroeg Stevenege kortaf. Bo? al wel een paar uur geled'en, me- otevenege", antwoordde Dobbs. „Ik heb poraMs en soldaten: 28 April; 1/8 van dit personeel, datum van aanvang der herhalings oefeningen voor de: korporaals en soldaten: 30 April, onderofficieren 23 April. Datum van vertrek met groot v-erlof voor de onder officieren, korporaals em soldaten 12 Mei; 1/8 van dit personeel, datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor de: korpo raals en soldaten 4 Juni, onderofficieren 29 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en solda ten 16 Juni. Plaats van opkomst: Utrecht (bij de treinafd. van de IVde Artillerie-bri gade. Bij deze groep worden geen Israelieti sche onderofficieren ingedeeld. De -dienstplichtigen, behoorende tot het 4de halfregiment, die op 1 October 1928 tot de treina-fdeeling van de Ilde Artillerie-bri gade komai te b-ehoor-en: 1 onderoff. en 1/9 der korp. en sold. Datu-m^?R. aanvang der herhalingsofeningen voor de korporaals en soldaten 16 April, onderofficieren 10 April, datum van vertrek met groot ver lof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 28 April; 1 onderoff. en 1/9 der korporaals en soldaten. Datum van aanvang voor de onderofficieren, korporaals -en sol daten 30 April, onderofficieren 23 April. Datum van vertrek met groot verlog voor de onderofficieren, korporaals en, sol daten 12 Mei; 2 onderoff. -en 1/9 d-er korp. en sold. 4 Juni, onderofficieren 29 Mei. Da turn van vertrek met groot verlof voor de on deroficieren, korporaals en soldaten: 16 Juni. Plaats van opkomst: Ede (bij de trein afd1. van de Ilde Artillerie-brigade). Bij deze groep wordt geen Israelieti-sch onderoff-icier ingedeeld. Lichting 1925 Is reg. Huzaren, 2/3 van de paardemverzorgers, die de eerste oefeming hebben vervuld bij de Rij- schcol of de Ko-ninklijke Militaire Academic. Datum van aanvang der herha lingsoefeningen voor de korporaals en sol daten 7 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, -korporaals en soldaten 26 Mei. Plaats van opkomst: De venter. Bij deze groep worden alle Israelieten ingedeeld. 1/14 van de paardenverzorgers, die de eer ste oefening hebben vervuld bij het Remon- tedepot. Datum van aanvang der herhalings oefeningen voor de korporaals en soldaten 10 April. Datum van vertrek met groot ver lof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten: 28 April. Plaats van- opkomst: 's-Gravenhage. Lichting 1921: Ilde regiment huzaren. De dienstplichtigen, behoorende tot het 2de half- regiment, die op T October 1928 tot de trein a-fdeeling van de Ilde Artillerie-brigade ko men te behooren, 1/6 van dit personeel, kor poraals en soldaten 30 April, onderofficieren 23 April. Datum van vertrek met groot ver lof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten: 12 Mei; 1/6 van dit personeel, korporaals en soldaten 14 Mei, onderofficie ren 7 Mei. Datum van vertrek met gr-oot ver lof voor onderofficieren, korporaals en sol daten 26 Mei. Plaats van opkomst: 's Her- togenbosch (bij de treinafd van de Hide Ar- tillerie-brigade. De dienstplichtigen, behoorende tot het 3de halfregiment, die op 1 October 1928 tot de treinafdeelin-g van de Is-te Artillerie-briga de komen te behooren: 2 onderoff. en 1/5 der k-o-rp. en sold. Datum van aanvang der her halingsoefeningen voor de: korporaals en soldaten 1-6 April, onderofficieren 10 April. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten: 28 April; 2 onderoff. en 1/5 der korp. en sold. Datum van aanvang dter herhalingsoefenin gen voor de: korporaals en soldaten 30 April, onderofficieren' 23 April. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderoffi cieren, korporaals en soldaten 12 Mei; 2 on deroff. en 1/5 der korp. -en sold. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor d-e: korporaals en soldaten 14 Mei, onderofficie ren 7 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten- 26 Mei; 2 onderoff. en 1/5 der kor-p en sold. Datum van aanvang der herha lingsoefeningen voor de korporaals en solda ten 4 Juni, onderofficieren 29 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onder officieren, korporaals en soldaten 16 Juni. Plaats van opkomst 's-Gravenhage (bij de treinafd. van de Iste Artilleriebrigade). Bij deze groep worden geen Israeliet-en inge deeld. Lichting 1925. Ilde regiment huzaren- 2/3 van de paardenverzorgers, die de eerste oefening hebben vervuld bij- de Rijschool of de Koninklijke Militaire Academic. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen vo-or de korporaals en soldaten 7 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderoffi cieren, korporaals en soldaten: 26 M-ei Plaats van opkomst 's-Gravenhage. niet alle bijzonderheden vernomen, maar wel zooveel begrepen, -dat hij zichzelven uitliet en wegkuierde." „Zichzelven uitgelaten?" riep Stevenege uit. „Watuit het arrestantenlokaal op't poli tie-bureau?" „Dat moet wel zoo zijn, maar men mij zeide", bev-estigde Dobbs, nog steeds grinni- k-end. „En hij is de achterdeur uitgegaan. Toen hij eenmaal zoover was, nu, ko-n hij gaan waarheen hij wil-de. En dat heeft hij bliikbaar ook gedaan." Stevenege vroeg Penthony hem te volgen en begaf zich naar het politiebureau. Bij hun nadering kwam Defter-ling juist naar buiten. Hij schudde het hoofd toen hij de twee detectives zag, maar het viel hun bei- den op, dat hij er niet bijzonder bezorgd uit- zag. „Heeft u het nieuws al gehoord? vroeg lij, toen zij bij hem waren. „Whatmore is er van door! Heeft-de plaat gepoetst; ik heb niets meer van hem vernomen! 't Is toeh wel verbazingw-ekkend, dat niemand iets van hem gezien heeft!" „Het verbazingwekkendste is wel, dat hij cans gehad heeft er tusschen uit te knijpen", riep Stevenege. „Dat is wel het ergste!" „Och, dat weet ik zoo niet", antwoordde Detterling. „Onze cachotten zijn niet erg mo dern natuurlijk en bovendien aehtte niemand hem daartoe in staat! Het was erg stil op het bureau, a-lleen de oude brigadier Hopkin- son was er. En Hopkinson is een attent menschhij deed Whatmore's cjjchot open en vroeg hem, of hij een kop thee lustte: dat zou I lopkiflaon clap zeIf voor hem halen. Nu, 1/14 van de paardenverzofgers, die de eerste oefening hebben vervuld bij het Re- montedepot. Datum van aanvang der herha- liagsoefeningen voor de korporaals en sol -daten 10 April. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korpc raal-s en soldaten 28 April. Plaats van op komst 's-Gravenhage. Lichting 1925: lste reg. veld-artillerie: de dienstplichtigen, afkomstig vain de voor- malige 7de schoolcompagnie van- het Regi ment vesting-artillerie. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor de korporaals ieni soldaten 4 Juni, c-nderofficieren 29 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 20 Juni. Plaats van opkomst: Utrecht. Lichting 1925: 2de reg. veld-artillerie: 1/4 van het personeel met uifzondering van de dienstplichtigen, afkomstig van het voor- malig Regiment vestingartill-erie. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor -de korporaals en soldaten 12 April, onderoffi cieren 5 April. Datum van" vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korpo- raels en soldaten- 28 April Plaats van op komst: 's-Gravenhage. 1/4 van het person-eel met uitzondering van de dienstplichtigen, afkomstig van het voormalig Regiment vestingartillerie. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen vooj de korporaals en soldaten 30 April, onder oficieren 23 April. Datum van vertrek met g-root verlof 16 M-ei. Plaats van opkomst: Legerplaats bij Oldebro-elc. Bij deze groep worden alle Israelieteo ingedeeld. 1/4 van het personeel met uitzondering van- de diiensfplichtigen, afkomstig van het voormalig Regiment vestingartillerie. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor de korporaals en soldaten 10 Mei, onderoffi cieren 3 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en- soldaten 2-6 Mei. Plaats van opkomst Le gerplaats bij- Oldebroek. 1/4 van het personeel met uitzondering van d-e dienstplichtigen, afkomstig van- het voormalig Regiment vestingartillerie. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor de korporaals en soldaten 29 Mei, o-nder- officieren 22 Mei. Datum van- vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korpo raals- en soldaten 14 Juni. Plaats van op komst Legerplaats bij Oldebroek. Lichting 1922: 3de reg. veld-artillerie, de dienstplichtigen, afkomstig van de voorma- lige 4de schoolcompa-gniie van- het Regiment vesting-artillerie. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor de korporaals en soldaten 7 Mei, onderofficieren 30 April. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 23 Mei. Plaats van opkomst: Breda. Lichting 1925: 3e Regiment Veld Artille- rie: 1/2 van de dienstplichtigen, afkomstig van de voormalige 8ste schoolcompag nie van het Regiment vestingartillerie en overgeplaatst bij de 2de school- batterij van het 3de Regiment veldartillerie. Datum van aanvang der herhalingsoefenin gen voor -de korporaals en soldaten 7 Mei, onderofficieren 30 April. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 23 Mei. Plaats van opkomst: Breda. De dienstplichtigen, afkomstig van de vcormalige 8ste schoolcompagnie van het Regiment vesting-artillerie en overgeplaatst bij de lste schoolbatterij van het 3de Regi ment veld-artileri-e. Datum van aanvang der -herhalingsoefeningen voor de korporaals en soldaten 7 Juni, onderofficieren 31 Mei. Da tum van vertrek met groot verlof voor d? onderofficieren, korporaals en soldaten 23 ijuni. Plaats van opkomst: Breda. De dienstplichtigen, afkomstig van de voormalige 5de en 6de schoolcompagnie van het Regiment vesting-artillerie. Datum van aanvang der herhalingso'efeningen voor de korporaals en soldaten 7 Juni, onderofficie ren 31 Mei. Datum van vertrek met groo-t verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 23 Juni. Plaats van opkomst: Breda. Bij dez-e groep worden- a-H-e Israelietische onderofficieren ingedeeld. De tot deze groe- pen behoorende onderofficieren-administra- teur komen op 3 September 1928 vbor herha lingsoefeningen op. Lichti-ng 1922: 4de reg. veld-artillerie: de seiners en telefonisten, met uiitzondering van de diensfplichtigen, afko-mstig van de voor malige 2de en 4de schoolcompagnie van het Regiment vesting-artillerie. Datum van aan vang der herhalingsoefeningen voor de kor poraals -en soldaten- 31 Mei, onderofficieren 24 Mei. Datum van, vertrek met groot ver lof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten- 16 Juni Plaats van opkomst: Ede. 1/2 van het overige personee1, met uitzon dering van de diensfplichtigen, afkomstig Whatmore nam dat graag aan en daarop ging Hopkinson naar boven om aan de vrouw van den concierge een kop thee en wat geroosterd brood te vragen. Het duur-de eeni- gen tijd eer het geroosterd brood klaar was en toen Hopkinson weer beneden kwam, was Whatmore gevlogen! Spooriloos verdwenen!" „Dat is te begrijpen, als ten minste Hop kinson de deur open liet. staan, wat natuur lijk het geval was", merkte Stevenege op. „Ja ik geloof dat hij dat werkelijk gedaan heeft", gaf Detterling toe. „En natuurlijk had Whatmore niets anders te doen dan door -de gang te loopen, -de achterdeur te openen en de plaat te poetsen. In ieder geval weg is hij en wij hebben niets meer van hem gemerkt." Stevenege herinnerde zich nu, dat Detter ling Penthony nog niet had o-ntmoet en hij stelde de heeren aan elkander voor. Wij hebben het erg volhandig met die zaak, mijnheer Penthony", zei Detterling. ,,'t Is een drukke tijd voor ons, menschen Natuurlijk is het alierdwaast van Whatmore om zoo op de vlucht te slaan, want wij pak- cen hem toch weer, en dan „En -dan laten jullie hem toch ook weer ontsnappen!" vie! Stevenege hem in de re- den. „Nu, dat zal een volgend maal wel niet weer gebeuren", verktaarde Detterling. „Ik ilaat hem ergens anders been brengen om geen verdere vera n two or del ii-kh eid te dragen. in wat denkt de heer Penthony nu van de zaak?" Maar de oude detective liet zich niet uit- hooren. Lachend verklaarde hij, dat hij zich geen oordeel aaomatigde alyorens beter op de van de voormaiige 2de en 4de schoolcom pagnie van het Regiment-vesting-artillerie Datum van aanvang der herhalin-gscefenin gen voor de korporaals en soldaten 31 Mei, onderoficieren 24 Mei. Datum van vertrek met groo-t verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 16 Juni. Plaats van opkomst: Ede. Bij deze groep worden geen Israelietische onderofficieren ingedeeld. Lichtingen 1922 en 1925: 7de reg. veld- artillerie: de dienstplichtigen, afkomstig van het voormalig Regiment vesting-artilleri? Dafum van aanvang der herhalingsoefenin gen voor de konporaals en soldaten 4 Jum, onderofficieren 29 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 20 Juni. Plaats van opkomst Bergen op Zoom. Lichting 1922: 8ste reg. veld-artillerie: de diienstpiich'tigen, afkomstig van de voor malige 4de schoolcompagnie van het Regi ment vesting-artillerie. Datum van aanvang der herhalingsoefeningen voor de korporaals en soldaten 31 Mei, onderofficieren 24 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldat-en "16 Juni. Plaats van opkomst: Ede. Lichting 1925: 8ste reg. veld-artillerie: de dienstplichtigen, afkomstig van de voormali ge 2de en 7de schoolcompagnie van het Re giment vesting-artillerie. Datum van aan vang der herhalingsoefeningen voor de kor poraals en soldaten 31 Mei, onderofficieren 24 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en solda ten 16 Juni. Plaats van opkomst Ede. De tot deze groep behoorende onderofficier-admi nistrateur komt op 3 September 1928 voor h erhal i ngsoefeningen op Lichting 1925: Treinafd. van de Ilde ar- tillerie-hri-gadie, 1 onderoff. en de korp. en sold. Datum van aanvang der herhalings oefeningen voor de korporaals en soldaten 18 Mei, onderoficieren 10 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficie ren, korporaals en soldaten 2 Juni. Plaats van opkomst: Ede. Lichting 1922: Treinafd. van de Illde artillerie-brigade, 1 onderoff. -en 1/3 van de korp. en sold. Datum van aanvang der her halingsoefeningen voor de korporaals en sol dait-e-n 12 April, onderofficieren 5 April. Da tum van vertrek met groo-t verlof voor de on derofficieren, korporaals en soldaten 2'S April. Plaats van opkomst's Hertogenbosch Bij deze groep worden geen Israelieten in gedeeld. Lichting 1925: Treinafd van- de Hide ar- tilleri-e-brigade: 1/3 van het personeel. Da tum van aanvang der herhalingsoefeningen voor d-e korporaals en soldaten 31 Mei, on derofficier-en 24 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor onderofficieren, kor poraals en soldaten 16 Juni. Plaats van op komst: 's Hertogenbosch. Lichting 1922: lste reg. onbereden art.. 3 onderoff., 2 korp. en 50 sold, van de lste schoolbatter Datum van aanvang de-r herha lingscefeningen voor de korporaals en solda ten 4 Juni, onderofficieren 29 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onder officieren, korporaals en soldaten 20 Jum Plaats van opkomst: Gorinchem. Lichting 1922: 2de reg. onbereden art.: 4 onderoff., 52 korp. en sold, van de 2de schoolbatterij. Datum van aanvang der her halingsoefeningen voor de korporaals en soldaten 4 Juni, onderofficieren 29 Mei. Da tum van vertrek met groot verlof voor de on deroff iciertn, korporaals en soldaten 20 Juni. Plaats van opkomst: Naarden. Lichting 1925: Regiment kust-artillerie: 1/2 van de dienstplichtigen van de lste schoolcompagnie van het Regiment kust-ar tillerie, voor zoover niet afkomstig van de voormalige 3de compagnie van dit regimen'. Datum van aanvang der herhalingsoefenin gen voor de korporaals en soldaten 7 Juni, onderofficieren 31 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 23 Juni. Plaats van opkomst: Helder. Lichting 1922: Reg. genietroepende pio niers van het Iste bataljou: 1/2 van de korp en sold. Datum van aanvang der herhalings oefeningen voor de korporaals en soldaten 23 April. Dafum van vertrek met groot ver lof voor de onderofficieren, korporaals en soldaten 9 Mei. Plaats van opkomst Utrecht. De pioniers van het Iste bataljon: 1/2 van de korp. en sold. Datum van aanvang der herhalingsoefenino'en voor de korporaals en soldaten 29 Mei. Datum van vertrek 14 Juni. Plaats van opkomst Utrecht. Lichting 1925: Reg. genietroepen: de pio niers van het Iste bataljon, 5 onderoff. Da tum van aanvang der herhalingsoefeningen voor onderofficieren 19 April. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderoffi cieren, korporaals en soldaten 12 Mei. Plaats van opkomst: Utrecht. De pioniers van het Iste bataljon 6 onder- hoogte van alle feiten te zijn. Toen hij eehter met Stevenege weer weg was gegaan, wendde hij zich hoofdschuddend tot zijn metgezel. „Dat is me toch een zonderlinge historie vreemd", zeide hij met gedempte stem. „Wij hebben hier niet enkel te doen met een geval van groote onachtzaamheid! Hoe kwam Det terling er toe om een persoon in prevenfieve hechtenis in een cachot van het politiebureau op te sluiten? Daar zal toch wel een huis van bewaring in de buurt zijn? Dat moet zeker het geval zijn! Men had Whatmore onmiddel- lij-k daarheen moeten brengen." „Ja, in zoo'n stadje als dit gebeuren altijd rare ding-en", antwoordde Stevenege. „Men leeft hier van de wereld afgezonderd en doet wat men wil. Maar ik sta- toch wel uiterst verbaasd over die laatste gescbiedenis! Als Whatmore werkelijk onschuldig is, waarom doet hij dan alsof hij iets op zijn kerfstok had?" „Nu, in ieder geval geeft hij de stad- stof tot praten", merkte Penthony op. „P.raten! Nu, en of!" riep Stevenege uit. „De sta-d is er vol van! Dat zullen wij ,be- merken!" Toen hij des avonds met Penthony in de conversatiezaal van zijn hotel zat, stapte de schoenmaker Hicking binnen en ging dicht bij hen zitten. Hicking gevoelde drmgend be- hoefte om een praatje te maken en het duurde ook niet lang, of hij zeide: „Nu, mijnheer Stevenege, wat denkt u wel van die gescbiedenis van va-nmiddag? Ont- vlucht? Bah, d'aar geloof ik geen sikkepit van. Afges-proken werk, mijnheer! Men heeft Whatmore geholpen om te vluchten!" officieren. Datum van aanvang der herha lingsoefeningen voor onderofficieren 22 Mei. Datum van vertrek met groot verlof voor d(i onderofficieren, korporaals en soldaten 14 Juni. Plaats van opkomst: Utrecht. Lighting 1922: Korps pontonniers en tor- pedisten: schoolcompagnie torped'isten. Da tum van aanvang der herhalingsoefenkigeii voor de korporaals en soldaten 7 Mei, onder officieren 30 April. Datum van vertrek met groot verlof voor de onderofficieren, korpo raals en soldaten 23 Mei. Plaats van op komst: Gorinchem. VRIJSTELLING, ENZ. Vrijstelling van her halingsoefeningen genieten a. zij, die elders wo-nen dan in Neder- land, Belgie, Hannover, Westfalen en de Rijnprovincie; b. zij, die wonen in Belgie, Hannover Westfalen en de Kijnprovincie, voor zoover zij voor den dag van -opkomst b: hun com mandant een verklaring inzenden, waaruit blijkt, dat zij meer dan drie uur gaa-ns V3n de N-ederlandsche grens af wonen; de ze verklaring moet zijn afgegeven door het ho-ofd van het plaatselijk bestuur of van de politie of door een Nederla-ndsch consulate ambtenaar; c. zij, die zich tijden-s de herhalings oefeningen buitensla-nds bevinden ter uit- oefening van de zeevaart (hieronder niet be grepen de zeevisscheriji). net is wenschelijk, verzoeken om vervroe- ging, uitstel of vrijstelling van herhalings oefeningen of riopens opkomst in een andere garnizoensplaats door tusschenkom-st van den Burgemeester in te dienen, die als-dan voor de opzending aan den Minister zorg draagt. Dergeliffse verzoeken kunnen echter sLechts bij uitzondering worden toegesiaan. VERGOEDING. I-ndien ten g-evolge van het verblijf in werkelijken dienst van den op. geroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud aan- personen ontbreken of komen te ontbreken, kunnen deze pers-nen een geldelijke vergoeding ontvangen. Hierbij komen a-lleen in aanmerking zij, die kostwinner zijn voor: 1. hun echtgen-oote; 2. hun bloed- en aanverwanten in d« rechte li-nie; 3. hun a-ndei'e bloed- en aanverwanten iff den tweeden graad1; 4. hun pleegouders; 5. degenen-, in wier onderhoud zij ingc- volge rechterlijik vonnis moeten voor- zien. De vergoeding moet in het algemeen mon- deling of schriftelijk door belanghebbenden worden aangevraagd bij den Burgemeester van de gemeente, waar de verzoeker woont. De aa-nvraag b-ehoort, zoo mogelijk, on ge veer drie maanden, voor de opkomst te gesch ieder- Alkmaar, 6 Maart 1928 De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. CHAUFFEURSKEURING. Niet lang geleden schreef ik een brief ovef sportkeuring. Ik deed dat met opgewektheid, omdat het een goede zaak betrof, waa-rvan veel m-oois te vertellen viel. Met die keuring van chauffeurs is het geheel anders, daar voert de, boventoon teleurstelling, om niet te zeggen: ergernis. Wat toch is het geval? Wij hebben een Motor- en Rijwielwet gekregen, waaraan dringend behoefte bestond. Met schrik en be- ven constateeren wij het vo-ortdurend stijgen van het getal verkeersongevallen. De treuri- g-e lij-st van zoo vele dood-en en verminkten schreeuwt om verbetering in den bestaanden toestand. Op verschiltende manieren wordt er naar gestrc-efd. Ieder ziet het nut in van s-trenge voorschriften betreffen-de het verkeei op den openbaren weg en juicht de door de overh-eid getroffen maatregelen, zooals het opstellen van verkeersagenten, het maken van vluchtheuvels, het leiden van het verkeer in een richling van harte toe. Dat alles kan men beschouwen als het tus- schending, waarvan aan de eene zijde zich bet dreigenide gevaar, met name de voertui- gen met groote snelheid, aan de andere zijde zich het bedreigde slachtoffer bevindt. Hr»e voortrcffelijk ook alles geregeld wordt, welke onbei'ispelijke voorschriften gegeven worden, deze beide ein-dpunten zullen ""moeten mede- werken om ongelukken te voork-omen. En deze medewerking.zal nooit volmaakt zijn. omdat zoowel de bestuurder van het voer- tuig als zijn toekomstig slachtoffer, laat ons zeggen: de vo-etganger, menschen zijn en de mensch nu eenmaal een onvolmaakt wezen Wat den voetganger betreft, deze b-ehoort de regels van het verkeer te kennen niet af le€n, maar ook op te volgen en het is een ver- heugend feit, dat men het onderwijs in ver- HOOFDSTUK XVI. Doofpot-politiek. Stevenege keek Hicking van terzijde eens aan en zag, dat hij zijn gewone avondbezoek aan den „Koningseik" reeds had gebracht en dat de drank, dien hij er had genoten, als spraakwater op hem had gewerkt. Hij o-af aan Penthony, die naast hem zat, een duwtje en keek den schoenmaker met een aanmoedi- gend lachje aan. ,,U denkt dus aan afgesproken werk, mijn heer Hicking?" vroeg hij om hem aan het praten te krijgen. „Houdt u het -dus voor een doorgestoken kaart?" ,,Ja, mijnheer, en er zijn heel wat men schen, die er evenzoo over denken", verklaarde Hicking met nadruk. Hij schoof zijn s-toel wat dichter bij -de tafel, waarachter -de beide detec tives zaten en leunde een eindje voorover, als-of het zijn plan was een vertrouwelii-k ge' sprek te beginnen. „Zeker een vrien-d van u, mijnheer Steve nege?" ging hij voort, met zijn sigaar naar Penthony wijzend. „Vast ook iemand van het vak! Uw dienaar, meneer; aangenaam u wel- kom te mogen heeten in ons stadje; u vin-dt het vast een raar stadje, of u zal dat wel doen, als u ma-ar lang genoeg hier blijft. Maar dit is een heel raar zaakje, heeren, erg raar! Zooals ik zeialles afgesproken werk doorgestoken kaart!" „U weet er zeker alles van?" merkte Ste venege vragenderwijs op. „Wij niet natuur liik." Wordt vervolcd.v is.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5