Bffirg®r*ijke Siani. Stadsfiieaiws a f Sc t fo r i h ten^ werden aangewezen de heer J. Deutekom en H. Stenn-eb-erg. Als bestuurslid werd de beer Mt. Borst Kz. ,en als lid van d!en raad van toezicht de beer G. Hart Hz. herkozen. B-esloten werd voor 1 jaar op proef de Raiffeisen-bode voor de leze-rs aan ie schaf- fen. Als voor elke 3 leden een blad wordt aangeschaft, zijn de kosten 35 per jaar, Sluicing. CASTRICUM. Bocwnp.antaag. Naar we nader vernemen as de boomplantdag bepaald op Dinsdag 13 dezer. De kioderen zullen zich verzamelen bp bet piein voor school 1, waarna te onge- fveer 9.30 uur bet planten zal aanvangen. i Ruiling van Grond. Ons wordt medege deeld dat thans bij Kon. Besluit is goedge- keurd de ruiling van grond met de provincle jNoord-Hollana waaraoor de Ba-kkumtmer- iiveg is verbreed en verlegd zooals thans de ftoestand reeds van 1925/'25 is tot standge- 'braeht. Binnenkort word't de overdradst krac'h Jens dat besluit worden tot stand gebracht en is deze aangelegenheid die herhaalde ma- den in den raad tot besprekingen aanleiding ibeeft gegeven van de baan. Tevens is door Iped. Staten goedgekeurd1 het raadsbesluit tot aankoop van een perceeltje grond van J fTwisk tot verbetering van den toegang tot fichoutenbosch. Zoodra dat bij notarieel akte as verleden zal de verbetering tot uitvoering jku nnen worden gebracht. I Uitbreiding Electrisch net. Men deelt ons jmede, dat tengevolge van de weigering van %et N. E. N. om draden te spannen langs de ielefoonlijn naar Beverwij'k voor de waterlei- png van uitbrdding van't electrisch net, in 'ide richting Heems-kerk op den rijksweg albier waardoor een 18-ta'l aansluitingen tot stand konden worden gebracht, niets zal kunnen Ikomen. Het is jammer voor de bewoners van jde z.g.n. „Bossehen" dat het niet kan door Igaaii en zij dus- moeteni verstoken blijven van het genot en gemak van -etectrische ver- ttichting. Laten we hopen dat binnenkort op bndere wijze de bewoners van dezen: buiten- hoek kunnen worden aangesloten BROEK OP LANGEND1JK. Vergadering der Tuinbouwvereen-iging „De Groenten-cultuur", op Maandag 5 Maart 1928, 's avonds 7 uur, in bet lokaal van den beer Vijzelaar. Voorzitter was de heer H. Glas, die met een toepasselijik woord opent. De heer S. Kossen vraagt in verband met de notul-en, hoe groot de kiemkracht was van bet wortelzaad. Medegedeeld werd van Kiemkracht 90 pCt., Ene-rgie 78 pCtterwijl 55 pCt. voldoende is. Hierna kwam aan de orde de b-ehan-deling der beschrijvings-brief van de algemeene vergadering van „De Langendijfcer Groente- -eentrale". Medegedeeld' werd, dat deze vergadering gehouden zal worden op Donderdag S Maart •1928, ten lokale van den beer Schreuder te Schermerhorn. Behandeld werd vervolgens punt 7a, voor- stel van het bestuur, om bet safaris van den penningmeester met 100 te verhoogen, het welk dan alzoo gebracht wordt op 500 per jaar. Werd goedgevonden. 7b. Het bestuur vraagt machtiging om ten hoogste 1/20 pCt. van d'en omzet beschikbaar te stellen voor reclame. De voorzitter deekle mee, dat het vorig jaar 1/10 pCt. geheven werd, maar dat men nu het voorgestelde genoeg achtte. In verband biermede werd gevraagd, of het meerdere gebruik van groenten in bet binnenland, vruchten waren van de reclame, die gemaakt wordt. De voorzitter achtte deze vraag moeilijk te beantwoorden, daar ons product onderhevig is aan verschillende invloeden, welke daarop .werken, zooals de weersomstandigheden en dergelijke. De beer Pasterkamp was de meening toe geclaan, dat de reclame hoofdzakelijk in bet buitenland gevoerd werd. In verband hier- mede werd Van bestuurszijde de klacht ge- uit, dat we zoo weiniig weten, hoe en waar de reclame gevoerd wordt, en vfenschte men ook dat er meer openbaarheid aan gegeven worde, daar dan de belangstelling voor dit do el ook m eex zal giroeien. Goedgevonden werd in verband met het 1/20 pCt. zulks ter sprake ter vergadering te brengen. Punt 8a. „De Tuinbouw" te St. Pancras stelt voor, dat de L. G. C. ale pogingen in bet werk stelt om goed Lecerfzaad *te be- komen, daar zij de meening is toegedaan, dat de Lecerf lang niet meer is, wat ze geweest is. Daarom zou zij wiilen, dat het zaad door de L. G. C. geteeld wordt in de streek van berkomst. Goedgevonden werd in deze met het prae- advies van het bestuur mede te gaan, betwefk luidt: Reeds is hier mee begonnen door de Proeftuin te Albmaar en daarom acht het be stuur bet gewenscht, dat niet de L. G. C., doch de Prov. Comm. dit ter hand neemt. Door den heer Spaans, penningmeester der L. G. C., werd nog medegedeeld, dat door den Proeftuin reeds geteeld zaad naar Italie is opgezonden ter onderzoek. Punt 8b. Wordt door „De Tuinbouw" te St. Pancras voorgesteld, dat alle leden der bij de L. G. C. aangesloten vereenigingen lid worden van den Proeftuin en de contribute te betalen uit de kas der L. G. C. Het doel biervan is om de Proeftuin aan geld te hel- pen, zoodat deze meer kan doen voor zijne leden, b.v. planten telen, enz. Het prae-advies van bet bestuur luidt, dat zij het beter acht, dat elke aangesloten ver- eeniging als vereeniging lid v/ordt van den Prodtuin, waarvan de L. G. C. f 20 in de contribute tegemoet zal komen Hieruit ontspon zich een breedvoerige dis- cussie, waarbij men algemeen van oordeel was, dat gezien de lage contributie van 1 per jaar voor een ieder de weg openstond om lid te worden en alzoo de leden der vereeni ging niet aan banden te leggen, om als ver eeniging toe te treden. Beter kon men zich dan nog vereenigen met bet prae-advies van- bet bestuur der L. G. C., alhoewel men vond, dat deze toch op den verkeerden weg is, met bet geven van subsidde. Goedgevonden werd om in deze te handelen naar bewind van zaken ter vergadering. Punt 9a. „De Wesf" te Koedijk wenscht in bespreking te brengen, die handel van 2e soort bloemkool in verband met de prijzen. De sedafihte.deisesr neer 2e soort ter veiling te laag loopt in prijs, deze zelf in te maken. De heer H. Pasterkamp voelt er veel voor, om hieraan gevolg te geven en zegt, dat de tuinders in Beverwij'k bet al 2 jaar gedaan hebben en hierbij gunstge resultaten behaal- den. Door elkander gerekend kreeg men1 daar nog 5 cent per stuk. Al was bet nu, dat we maar 2% cent per stuk kregen, dan zou spr. dit verre verkiezen boven het stnkbakken der bloemkool. De eenige moeilijikbeid is om ieman-d te vinden, welke ze inmaken wil. Spr. zou gaarne zien, dat de afgevaardig- den ter vergadering bet daarheen zien te leiden, dat een com-missie uit de L. G. C be- noemd werd om in zulke plaatsen zooals Beverwijk eens te cmderzoeken, of er in dezen ook wat gedaan kan worden De voorzitter acht het als tuinbouwver- eenigiing moeilijk uitvoerbaar, daar bet ver- eenigingsleven in gedrang komt Dan is er nog veel meer aan vast, zooals aankoop van maternal en de verkoop der bloemkool, wanneer die moet plaats vinden. Hij acht het beter, dat enkele bouwers te sa- men znlks ter hand nemen. Ook de heer W. Balder is deze meening toegedaan. Spr. is er ook niet voor te vin den, dat het als vereeniging geschied, daar wij als gedwongen lid zijn van de vereeni ging, zoodat leden, welke er niet voor ge- voelen, als het besloten werd, ook mee moe- ten doen. Spr. acht het beter, dat een belanr gengemeens-chap zulks ter hand neemt. Zal ter vergadering naar voren gebracht wor den. Punt b van „De West", de kanaal-plann-en valt samen met punt 10 van „De Toekomst" te Zuid-Scharwoude, welke voorstelt, dat de algemeen-e vergadering der L. G. C. haar 1-eedwezen er over uitspreekt, dat het bestuur der polder Geestmer Ambacht heeft besloten, niet in de kosten van de West-Friesch-e Ka- naal-plannen bij te d-ragen. De vergadering spreke d-en wensch uit, dat het polderbestuur alsnog ter geleg-ener tijd hierop moge -terug komen. I-n de toelichting werd naar voren ge- bra'dht dte achterlijike toestand, waarin onze afvoerwegen p-er schip verkeeren, h-etwelk op- nieuw dezen winter nog is gebleken voor het gedeelte HuigendijkAlkmaar. Zal in de toekomst v-erbeterin-g worden aangebracht, d-an zal financieele steuntoezegging niet kun nen uitblij-ven. Het prae-advies van het bestuur is vervat in het voigende voorstel Gezien dig geringe deelname van verschil lende gemeenten en polders in de kosten, dat daardoor het groote plan -nog wel eenige tijd op zich laat wachten, steft het bestuur voor, stappen te doen om de doorvaart Huigendijk- Omval zoo spo-edig mogelijk te verkrijgen. Zij tracht dit -doel te bereiken, door ten eerste het Geestmer-am-bacht aan te sporen hieraan wel financieele steun te wiilen ver- 1-eenen en verder bij de betrokken cooperatie's en vereenigingen aan te -dringen op steun en medewerking en ook zelf de toezegging doen om naar verhuring bij te dragen in de kosten, tot een maximum van 1000 per jaar. Hieruit ontspon zich een breedvoerige dis- cussie welke hierop neerkwam dat men niet naar verhouding wenschte bij te dragen en ook geen som wenschte te noemen hoe groot het bedrag wez-en moest. Door den heer S. Wagenaar werd voorge steld om de w-oorden „nadr verhouding" en „tot een maximum van 1000 per jaar" te schrappen en de zin zoo te lezen: „en ook zelf de toezegging doen om in de kosten bij te dragen." Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door den heer S. de Graaf werd aangaan- de het financieel verslag gevraagd hoe het kemt dat de post labels H. C. B. zoo hoog is. Gewezen werd er op, dat deze post op de uit- gaven ook meer voorkomt, welke bedod-d dat aan de handelaren het geld hiervan betaald weer terug gestort wordt. V-ervclgens kwam aan de orde punt 4 der agenda zij-nde Rattenverdelging. Hiervoor was ben-oemd de regelings-commisste welke de banne heeft verdceld in 15 groepen. Aan de perso-n-en welke het serum leggen, zal een uurlcon worden uitbetaald van 0.50. Hierna werd vcorlezing gedaan van de verdeeling der wijken. Aangaande punt 5, aanneming van jonge leden, werd door den secretaris eerst voorle- zing gedaan van art. 4 der statuten, hetwelk luidt: dat de vereeniging bestaat uit gewone en eere-lcden. In verband met de aanneming van jonge leden werd door het bestuur voor gesteld om dat art. aan te vullen met„bui- tengewone leden zijn die leden welke lid zijn van een an-dere vak-organisatie of geen eigen bedrijf uitoefenen; zij mogc.n geen voorstellen doen of spreken, zonder toestemnhrvg van het bestuur." Onder eigen bedrijf word't niet verstaan het overhouden van kool. Werd algemeen goedgevonden. Bij punt varia werd door de heer Jb. Dirk- maat naar voren gebracht, dat hij gaarne zou zien, dat Koedijk en St. Pancras ook de rat tenverdelging ter hand namen. Gea-ntwoord werd dat Koedijk zulks al d'oet en dat men zich in deze met St. Pancras in verbinding zal stellen. De heer W. Slot is van meening dat het bloemkool veilen in de verkeerde rechtjng gaat. Daar deze meest alle werd geveild door de pikeniers. Zelf veilt men niet meer om de keur, hetwelk hoofdzakelijk gcschiedt dat men niet meer op de deklaag gekeurd wordt maar op begrip. Spr. zou gaarne zien dat onder de oogen van het marktbestuur gebracht werd, om niet te keuren op begrip maar op bedrog Zal aan vofdaan worden. Verder niets meer aan de orde zijn-de sloot de -voorzitter de vergadering met enkele woorcfen van dank aan leden en pers voor hare tegenwoordig- ■heid. NTET NAICOMEN VAN DEN STEMPLICHT. Op de vragen van het Kamerlid Kersten in verband met de tenuitvoerlegging van vo-n- ms6en in verband met niet nakomen van cten atenplicht, antwoordde de Minister van Jiwtitie, dat hij als algemeenen maatregel 't nood'zakelijk oordeelt, ckat een uitgesproken vonnis volvoerd wordt. Van een wiilekeurige wrfziging in een voor de door den heer Kersten bsdoelde peraonen misaehien nog zwaardere straf is geen spra- jgp Eastern** door het gerech-t voor volvoering van zijn vonnis. De minister meent aan de betrokken par- ketten te moeton overiaten aa-n de hand van de bestaand-e voorschriften te bes-lissen, op welke wijze in dte concrete geval-len von-nis- sen als bedoeld ten uitvoer gdegd dienen te worden; het zou naar zijn oordeel n-i-et juist zijn, execube op gc-ederen en in-komsten uit te sluiten, zoodat reedls dwiiugmaatregielen op den persoon zouden moeten woxden toege- past. WIJZIGING LAND- EN TUINBOLW- ONGEVALLENWET 1922. De Centra le L a ndbouw-Ou derlin-ge en- de Tuinbouw-OnderMnge herinneren er in een adres aan de Tweede Kamer aan, da-t volgens de Land- en Tu-in-bouwoagevalienwet 1922 over die beslissingen van het bestuur eener bedrijfsvereen-iging betreffende aanspraken op schad'eloosstelling van voor rekeniog der bedrijfsvereenigung verzekerdie arbeiders in beroep geoordeeld wordit door een commissi e van scheidsiieden en dat die kosten dezer commissies ten laete gebracht worden van de bedrij fsvereenigingen overeervkomstig rege- lten, d'oor den Minister van Arbeid gesteld. Naar het oordeel van adressan-te beh-ooren deze kosten niet ten laste te worden gebracht van de bedrijfsverecnigin-gen en zeiber in geen geval bij een algemeenen maatiregel van be stuur. Waar de kosten van d'e Raden van Beroep, wielke hebben te oordeelen over beroep tegen d'e besfliissingen der Rijiksverzekeringsbank, in-gevolge de Land1- en Tuiinbouwongevallen- wet 1922, ten laste komen van het Rijk, zal zu'tks ook di'enen te ges-chieden ten aanzier. der commissies van "sch-eidslieden, welke zijn aangewezen om te oord-eelten over beroep te gen de beslissingen der bedrijfsvereenigio- gen. SPAARPOTTEN GESTOL-EN. Booswiehten zijn bi-nnengeklom-men in een huis in de Halvemaa-nsteeg te Amsterdam. Zij hebben daar drie spaarpotten met onbe- kenden inhoud en een bedrag groot 100 gestolen. Verder hebben zij 100 hiljetten van 1000 Du-itsche roodgestempeld-e Marfeen en een onbekend bedrag aan Amerikaansche en Engelsche munten meegen-omen. Met dezen intem-ationalen buit hebben. zij de vlucht ge n-omen. ERGERLIJKE B AL DAD I'GHE ID Dinsd'a-gavond hebben een paar opgescho- ten kwajongens te Roosendaal met opzet en uit baldadigheid een bran-dende lucifer worpen in een plas benzine, o-n-der e5n vrachta-uto der firma Asselbergs, Electr Waschinrichtin-g te Bergen op Zoom, waar- d-oor de auto weldra in lichtelaaie ston-dL De brand weer bluschte met een paar stra- len op de waterleiding het vuur, doch kon niet verhinderen, dat de auto geheel ver- nield werd. DOOR- JONGEN'S BEDREIGD EN> BEROO'FD. De rechtba-nk te Almelo deed gister uit- spraakjn de beroovingszaak te Enschede, waar in den n-a-cht van 4 op 5 December j.l. een burger door een troep jongens onder zware bedreigingen gedwongen werd, geld af te geven. De hoofddader werd veroor- deeld tot andterha-lf jaar gevangenisstraf met aftrek der preven-tieve hechtenis; de heler, die een deel van het geroofde geld in on-tvan-gst had- genomen, tot zes maanden gevangenis straf met aft-rek der preve-ntieve hechtenis. MAASTRICHTSCH AARDEWERK. Een lezer schrijft aan die N. R. Ct. Ongeveer 20 jaar geleden bezocht i'k den bekenden Chineeschen tern-pel te Pe-na-ng Bezoekers plegen daar steeds zeer hoffelijk ontvangen te worden en de priesters bieden hun- gewoonlijk ook een- kop thee aa-n, uit fraaie Cbineesche (of Japansche) aardewerk ko-mmetj-es. Ik vroeg een der priesters of dit aardewerk „echt-oud" was, en- kreeg daarop een bevestigend antwoord. Aangezien het mij in-teresseerde, was i'k zoo vrij den onderkant van het kommetje te beschouwen en las toen tot mijn niet geringe verbazing en vroolijkheid: ..Societe Ceramique Maestrichf J a p o n". Of de tcevoeging „Japon" moest dienen om den bes-chouwer in den waan to. brengen dat Maestricht in Japan ligt, dan wel dat ,,Japon" sleehts het type van het aardewerk moest aacduidem is mij n-ooit dui- delijk geworden. N'EDERLAND EN BELGIe. Thans is bij de Stat-en-Generaal i-ngediend ee-n wetsontwerp betreffende intellectueele toenadering tusschen Nederland en Belgie Het te dezer zake tusschen beide landsn gesloten Verdrag heeft ten doel, de intellec- tueele betrekkingen tusschen beide landen tc versterken en maakt daartoe de uitwisseling van hoogleerarf-n mogelijk -n vestigt twee beurztn. een door dt Nederlandscbe en een -door de Belgische regeering De Ic-iding van de uiiwisseling en de voordracht tot ck toelcenning van de beurzen worden opgedra- gen aan eene g-ac-gde Tech iische Commis- sie. INVAL IN EEN CHIN'EESCH BOARDINGHOUSE. De Centrale recherche te Rotterdam heeft een inval gedaan in een Chioeesch bo-ar- dingh-ouse aan de Delistraat. Onder den vloer werd een aantal revolvers gevondien en in het huis vond men bereide opium, opi-um- overschot en een aantal ingredientcn waar- mee opium word't bereid. Ook zijn patronen gevonden. De poliitie heeft alles in beslag genomen; een Chin-ees, die in het bezit van opium werd aangetroffen, is aangehouden. VERGROEID KALVEREN-TWEELING. Bij een landbouwer te Reeuwijk zijn twee ka-lveren geboren, die aan de borstzijde aan- een waren gcgrceid. De koppen waren eender van teekening, terwijl zich aan de lich-amen 4 achter- en 4 voorpooten bevonden. De die- ren kwamen dood ter wereld. INTERNATIONALE VERDRAGEN. Te Geneve is in de archieven van dten Volkenbond neergdegd de Nederlandsche ak- te van bekracbtigmg van het verdrag met bij-behoorend statuut en protocol van onder- teekening nopem het internationaal spoor- wegregimie van 9 December 1923. Die be- krachtiging geldt alleen voor het Rljk in Europa, dus niet voor NedeiJantbch-Indie, Suriname en Curasao. Het verdrag zal voor Ncderlaird h werkit!« fa'sden 22 Mei 193& V-oorts is in dte Archieven van den Volken bond ned&rgelegd de Nederlandsche akt-e van bekra-chiiging van het verdrag van Geneve met bijbehoorend statuut en protocol van on- derteeken-ing n-cpens het internation-aal Zee- havenregime van 9 December 1923. Tevens is Nederland voor Ned.-Indie, Suriname en Cu rasao tot dat Verdrag toegetreden. Zoowel die bekrachtigi-ng als die tcetredling zijn ge schied ondter het vo-orbehoud, vermeld in art. 2 Van de Wet van 15 December 1927. ONTVLUCHT. Een bewoner van de Groote Bickerstraat te Amsterdam, dien de politie had gearres- teerd1 al-s verd-acht van d-iiefstal van st-ofzui- gers, zou gister aan het parket va-n den of- ficier van justitie worden voorgeleid. Gister- avon-d echter, toen hij in de agen-tenwacht- kamer van het bureau Warmoesstraat was, zag hij kans door bet geopende raa-m op straat te springen en te vlu-chten. Blijlkbaar had hij gemerkt dat het raa-m, waarvoor de gordijnen waren neergelaten, open stond. De vl'ucbteling is onaniddellijlc achtervo-lgd. Hij was echter spoorloos verdwen-en. KORTE BERICHTEN. De Provinciale Staten van Friesland hebben gisteren het plan tot bedijking van het oostelij-k deel van het eiland Ameland ongewijzigd' aangenomen. De heer Boks, boterdirecteur te S-tiap- horst, die on-langs op zij-n motor rijdend door een vallenden boom werd getroffen en naar het ziekenhuis te Zwolle wad getransp-or- teerd', is aldaar gisteren overleden. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. HEERHUGOWAARD. (Februaxi). Geboren Maria Agatha, d. van Cor nells Bl-eeker en Alida B-os. Jacobus Adria- nus, z. van Jacob Groenveld eh Ca-tharina Ma-rgaretha Does. Jan, z. van Klaas Sta-m- nis en Jannetje dte Boer. Cornel is, z. van Johannes Weel en Agatha Wilhelmina Zut. Maria, d. van Jacob Greenland en Jo hanna Bregitta Broers-en. Helena, d. van Dirk dte Ruijter en Maartje Lcijen. Catha- rin-a, d. van Jan Vriend en Geertruida van Diepen. Gerarda, d. van Jan Pankras en Hendrika App-el. Klaasj-e, d. van Abram Glas en Grietje Smit. An ion:us, z. van Antonius B-akhout en Cornelia Tromp. Nicolaas Petru-s, z. en Hendrika Margaretha, d-. van Johannes Wolterus Beesr en Aal-tje Mooij.. Cornelia Maria, d. van Pieter van Langen en Geertruida Schaap. Getrouwd': Jan de Vries, van Hoog- woud, en Grietje Dakker ,alhia'. Cornelis Jong en Jansje Scholten, beiden alhier. Overleden: Aafje Stapel, 34 jaar, echtgen, van Hendricus Bru-in. Trij-ntje Jonges, 88 jaar, wed. van Dirk dte Heer. Johannes, z. van Andri-es Dekker en Cornelia Vlaming, 21 maand-en. Cornelia, d. van Wouter Groot en Geertje Ap-pelmcn, 5 jaar. Petrus Anithonius, z. van Jan van Bo-hee- men en Maria Cath-arina Ruwiel, 10 maan den. KOEDIJK. (Februari). Geboren Joanna, d. van Johannis Oud en Geertruida de Boer. Cornelis Ma ria, z. van Adria-nus Wester en Adrian-a Ma ria Brink. Adrianus Jacobus, z. van Si mon Molenaa-r en Agnes Catharina Dekker. Overleden: Nicolaas Blcm, echtgen. van Geertje Poel, 39 jaar. Johannes Huls- h-of, weduwnaar van Anna Marie Geven, 69 jaar. HARENKARSPEL. (Febr.) Geboren Christina, d. van Pieter Bcekel en Geertje Tesselaar. Johannes Maria, z. van Jan Strooper en Cornelia Bur ger. Guurtje Neeltje, d. van Pieter Wit en Guurtj-e de Vet. Wigbertus. z. van Jo- zef Groen en Cornelia Geertruida Muile- boom. Ondertrouwd en Getrouwd: Hendrik Slikker, gesch. echtgen. van Emma Mertosetika, en Grietje Doekes. Overleden Maria Afra Bleeker, 1 jaar. HISTORISCHE ANECDOTEN. Keizer Wi-lhelm I schreef zijn voortreffe- lijke gezondheid en onvermo-::de kra-cht toe aan dte goede raadgevingen van een zijner lijfartsen, welke hij getrouw opvolgde. In hoofdzaak zijn deze de voigende: Eet fruit bij uw easte en tweede ont-bijt. Gebruik geen pastei-en of warm gebak. Eet niet meer dan eenmaal per dag aardap-pelen. Drink geen koffie. Wandel elken dag bij goed of sl-echt weder minstens 6 K.M. ver. Baad u dagelij-ks, wasch elken avond uw aange- zicht met warm water en slaap zeker elken nacht 8 uren. AMSTERDAMSCH REVUE GEZELSCHAP. Zooals uit een advertentie in dit nummer bbjkt zal Donderdag in de schouwburg „Haxmonie" alhier een uitvoering worden gegeven van h-et Amsterdamsch kevue Ge- zelschap waarbij verschillende b-ekende kra-chten hun medewerking verleenen. Opge- voerd wordt de revue: Hij is Reuze!, waar- over wij in de Zaanlaandsche Couran-t de voigende gunstige recen-sie lezen: „De revue, die bij dte opening van de Feestzaal „Thalia" ges-peeld is, de nieuwe zaal en lest best het succes van de opening, het was a-lles gisteravond reuze. Het ging heel eenvoudig bij de opening. De zaal, die een heel stuk vergroot is en er keurig uitzi-et, liep vol, iedereen was er o-ogen'blikkelijk thuis. De maker van de revue James Cohen v. Elburg maalcte er terloops even m-elding van, d-a-t het bezoek zoo overweldigen-d1 was, h-eette het publiek in de nieuwe zaa-1 namens de Directie en- het Revuegezelschap welkom in het nieuwe herboren gebouw, en daar ging de revue. Hij is reuze. onder directie van den heer L. Waterman al 140 keer, in Am sterdam gegeven. Daar zijn momenten in, dat Mapipie de Vries, Malo'itz, Willy Kree- veld, Riek Berkhout en Lena Eman de zaai doen gteren van het lachen. Er is magnifick danswerk van Mad'. Herle, die de ba-lletten met de „Six Jameson Girls" instudeerde. Er is wart Amstefdisf noepit. boert en spot, parodie en ook ernst, maa-r bovenal- is een geweldige axwisseling. GasdirecU renmisere, Olympiade, gezc-n-ken duikbZ" koperen bruiloft, film-imitatie, moleniriviii de besteeds-ter, het doet het a-llemaal hii v.fi publiek. J De regie is niet overdadig, maar croe(1 Maupie de Vries. heeft de ladiers^ heeien avondl o-p zij-n hand. Uit dergelijike beoordeelingen blij-kt dat de revue haar naam alle eer aan doet RAPPORT OMTRENT DE BESTRi'i DING DER MALARIA GEDUReB DEN ZOMER VAN 1927 TF ALKMAAR (PARAFFINEE- NEERIN'G VAN SLOOTEN Dte directeur van het Bouw- en W09nin„ toezicht schrijft ons: nin«' Van het begin van April af werden a slooten m de omgevin-g van dte stad iede™ Zatcrdagmiddag onderzocht o-p anoohe^ larven. De eersten- werden gevonden 00 s Mei; bij voortgezet onderzoek bleek Jhd dat het aantal in de voigende weken zeer ring bleef. Met dte paraffineering werd op 8 Tuni aanvan-g gemaakt. Ook gedurende dezen zomer hebben A eigenaren -en gebruikers van de gran-den ee legen langs de slooten die voor paraffinee' ring in aanm-erkin-g kwamen, ge-en bezwaar gemaakt tegen h-et uitvoeren der werkzaam- heden. Ten einde zooveel mogelijk de dewerkin-g van dte gebruikers va-n de gronden te verkrijgen, werd- dezerzijds a-lles in het werk gesteld om geen -overlast -te veroorza- ik-en; het loopen door hooiland werdl bijvoor- beeldt zooveel mogelij-k vermeden en land waarop vee liep dat besmet was- met -mond- en klauwzeer, werd niet betreden. De grens van de paraffineering komt over f" met die van 1926 en ligt op gemiddteld 1.5 K.M. uit de kern van de stad. De oppervla-kte van de slooten welke be- handeld werden, bedroeg rend 15300!) M2 Met dte paraffineering werd op 8 Juni aangeva-ngen en geeindigd op 30 September In dit tijdvak werden alle polderslooten a enkele slooten behoore'nde tot den Schermer- boezem, zoogen-aamd' bui-t-enwater, met een dun laagje paraffine hedukt. Op dtezelfde wijze als in het vorige jaar in ook nu weer gewerkt. Alle bovenbedoelde slooten, liggende in den kri-ng, werd-en be- handeld. Er werd ook thans gewerkt met een geo-pende- en een gesloten lcraan van den verstuiver en we!: 5 passen met geopeniri en 10 passen met gesloten kraan 'Deze re- ge'ling werd gevolgd bij sloo-ten ter breedte van pl-m. 2 M.; waren zij breeder of was de sloot dicht met horizon-tale plantengroet bezet, dan- werd de verhouding gewijzigd en werd1 er meer gesproeid. De wind en de groote vlceibaarheid van de paraffine zorg- den er voor dat het geheele wateroppervlak met ee-n dun laagj-e olie werd bedekt. Het resul'taat van deze wijze van werken was thans ook gunstig, want bij controle bleek dat alle besproeide slooten vrij van lar ven waren. Do-or deze controle aan een ande- re persoon- dan den s-proeier op te dragen, was het mogelij-k om het rayon 5 maal te be-' handelen. Zooals boven reed® gezegd, bedroeg de oppervla-kte van -de sloo-ten welke behaatld werden, totaal 153000 M2. In de boveng:- noem-de verhouding van 10 passen met ge. sloten- en 5 passen met geopende kraan, werd op deze wijze 5100-0 M2 direct met pa raffine bedekt -en werd dus totaal 5 maal 51000 M2 is 25'5000 M2 op directe wijze besproeid. De hoeveelheid paraffine hier voor gebruikt bedroeg 1515 K-G. alzoo gram p-°r M2. De paraffine werd betrokken van de Ba- taafsche Impor-tmaatschappij, bijkantoor Alkmaar. Een gedetailleerde staa-t van de uitgava De uitgaven, bekno-pt samengevat, geven het voigende beeld: Kosten 409.95 Loon van den sproeier 357.— Loon van den con-troleur Diverse uitgaven 143.6) 62.47 Totaal 972.17 Ten em,de U nader in te lichten in hoever- re door het vo-orko-men van Malaria in deze gemeente h-et noodzakdijk geacht kan won den dat nog een-ige jaren- met deze wijze van bestrijding van deze zoelrie moet worden dooi gegaan, worden door mij gegevens verza- meld. Van de geneesheeren, waarva-n ik deze ontvang heb ik voile medewerking. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.20 uur licht °p. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Pieter Piers-ma en Sijbrech'tje Kieft. GEBOREN: Wilh-elminia Maria en Cornelia Elisaoeth, d'rs. van Christoff-el B-ek en Grietje Vcort man. Wilhelmina Maria, d-. van Arie vat Dijk en Guurtj-e de Groot. radIofoniscFTweerbericht, naar waarnemingen, verricht in den morgei van 7 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometersta-nd 771.1 te Veste n-oer. Laagsite b-arcm-eterstand 754.7 te Valenna. Verwachting (geldig tot den avond van 8 Maart) Zwakke tot matige westelijke tot zuidelij- k-en wind, meest zwaar b-ewolkt of betrok ken, waarschijn'lijk met eenige regen, weinij veran-dering in temperatuur. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Maart. De prijzen wa ren heden onveranderd. Aanvoer 2 lading®- AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Maart. Op de bed® gehouden veemark-t war-en aa-ngevoerd 234 vette kalverei le kw. 1.10—/ 1-25, 2ekw. 0.94—/ 1.08, 3e kw. f 0.80-/ 0,92 p«r K.G. leven-d gewieht; 202 nuchtere kalvereo 813 per stuk, 710 varkens Holl. Oven -en Geldersche vleeschv. le kw. 73-/4, kw. 71—72 ct. per K.G. slachtgewicht; vet te varkens 70—71 ct. r

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8