DE LANGE LANGESTRAAT DE MORAAZ, 49, ALMAAR. GREDIETEItf, DEPOSITO's EFFECTED. HAAKMAN's Bloemenmagazljnen VCunst Sta&lsBi i e mars ZWITSERLAND. DOOR EEN OLIFANT GEDOOD. Maandagmidda-g wilde een nieuwe oppas ser van de olifanten in den dieremtuin te Bazel den olifant Janny een stuk brood voe- ren. De olifant pakte den man plotseling met zijn slurf beet, kwakte hem met het hoofd teg en de ijzeren staven van het hok en wierp hem daarna op den grond. Een andere op- passer had de tegenwoordigheid van geest de aandacht van het dier af te leid'en door het voorhouden van een pas met voeder ge- vulden efcensbak. Toen kon men het lichaam van den ongelukkigen oppasser wegnemen: de man Week dood te zijn. Op bevel van de directe van den dieren- Inffl is de olifant dadelijk doodgeschoten. !n 1923 had hij ook reeds een oppasser g-edood. OOSTENRIJK. DE VERHOUDING TOT ITA-LIe. In de oentrale commiss-ie van diem nationa- len raad heeft blijkens een beridit van het W. B. uit Weenen de bondskanselier o.a. gespro- ken over het geschil met Italie. De afgevaar digden van alle partijen namen aan het defeat deel. Er bleek volfeomen overeenstem- ming te bestaan over db verder aan te nemen h ouding ten opzichte van Italie. Het incident gesloten. De Weemsdhe correspondent van de „Po- polo df Italia" heeft volgems bericht uit Mi- laan aan dfe „Koln. Ztg." gem-dd, op Bui-ten- landsche Zaken vernomen te hebben, dat de Oostenrij-ksche regeering het incident met Italie gesloten beschouwt en dat de bonds; kanselier niet op de rede van Mussolini zal antwoorden. KORTE BERICHTEN. Naar uit Kandalen (Br. Indie) wordt gem-eld, zijn er vijf menschen gedood en een veertig gewond (onder wie eenige vrouw-en en kinderen) bij een vechtpartij tusschen Ghurka- werklieden en patroons die aan het herstel van een spoorwegtunnel werken. De orde is hersteld. Een te Brussel wonend Roemeensch makelaar in diamanten, zekere Charlamb, ook in Nederland goed bekend, is se-dert 29 Februari spoorloos verdwenen. Op het oogen- blik van zijn verdwijning moest hij in het bezit zijn van verscheidene mooie hriljanten ter waarde van ongeveer 650.000 francs. Ver- ondersteld wordt, dat Gharlamb het slacht- offer is geworden van een aanslag. Paul Sabatier, hoogleeraar te Straats- (burg in de Protestantsche theologie en schrij- ver van de vermaarde St. Franciscusbiologie, is overleden. Prinses Hisa van Japan is aan long- ontsteking overleden. (De prinses,' die eerst zes maandenoud was, was het tweede kind van het keizer- lijk ecbtpaar.) Vier mannen hebben blijkens een draad- loos N. T. A.-ber'cht de spaarbank van Co lumbus in Ohio van 30.000 dollars beroofd. Uit Painsville in Ohio wordt blijkens een draadloos N. T. A.-bericht gemel-d, dat de 21-jarige vrouw Velma West tot levens- lange gevangenisstraf is veroordeeld wegens moord op haar man, die geweigerd had met haar naar een bri-dge-partij te gaan. Op Kamtsjatka heeft een sterke aardbe- ving plaats gehad, welke vergezeld ging van uitbarstingen van -drie vulkanen, die twee dagen lang vlammen en asch uitbraakten. Het ijsdek op de rivier dfe Kamtsjatka is gebarsten. Een aantal woningen werden ver- •nield. Charles C. Paulding is de vice-president van de New-York Central Lines, en boven- dien een eigenwijs mensch. Hij had een opera- tie ondergaan aan een arm en daarbij was infectie opgetreden. De doktoren wilden, om hem te redden, nu den arm afzetten; maar daartegen verzette Paulding zich. „Liever dood dan in het leven bhjven met een arm.'' De doktoren sehudden het hoofd en gaven den eigenwijzen man zijn zin. Nu is Paul ding toch beter geworden en zijn arm heeft hij ook nog. redlgheid een groot aantal oucteren. Uit het jaarverslag van den seeretaris bteek dat 4 bestuursvergaderingem waren ge- houden, waarbij steeds de leden van den Raad1 van Toezicht aanwezig waren, dat het safaris van den bode met 25 was vermin- derd, waartegen geen fcezwaar was dnge- bracht, dat het salads van den seer., op diens voorstel, w-erd teruggebracht van 10 op 5. Voorts werd gewezen op -de stichting der vereeniging voor ziekenhuisverzorging, het- geen voor „L. I. D," inderdaad een mooi succes is geweest. De gewo-ne afwikkeling van zaken gaf geen aanleiding tot moeilijkheden. De voorz. dankte den seer, voor zijn ver- slag. Bij de bestuursverkiezing werden de heer-en P. Hittema, C. Groot, A. Bart en A. Rente- naar met bijna algemeene stemmen herko- zen; bij acclamatie werd de heer P. Haster herkozen tot lid, van den R. v. T. Allen na men de benoeming aan, waarmte de voorzil- ter de vergadering feliciteerde; hem persoon- lijk verheugde dit, daar hij met de gekozenen steeds aa-ngenaam mocht s amen werken en ze steeds toonden 'belangstelling voor de zaak te hebben. Bij de rondVraag kwamen nog enkele zaken ter sprake en werden een paa" vragen beantwoord, waarna slutting volgde. waarbij de voorz. danfcte voor de aangena- m-e samenwerking en de best-e wenschen uit- sprak voor het fonds en zijn leden. Onze vroegere plaatsgenoot de heer M. Dekkers, thans in functie als commies-verifi- cateur te Rozendaal, wordt met ingang van 1 April a.s. als zoodanig overgeplaatst naar Hcorn. PURMEREND. In de Dinsdagavond gehouden raadsverga- dering alhier sfclden B. en W. voor om het tarief voor de geimeentelijke inkcmstenbelas- tin-g voo-r hooge inkomsten te verlagen. Dit voorstel werd gedaan naar aanleiding van een mededeehng der firma Wed. G. Oud Pz. Co. (wijnhandel), dat zij voornemens is om zich te Haarlem te vestigen, hoofdzakelijk omdat de belastingdruk in de gemieente Purmerend ioo veel hooger is dan in andere gemeenten Na een enderhoud met B. en W. besloten de firmanten cclrter te Purimerend te blijven, als de gemeenteraad wilde besluiten het tegenwoordig bdaslingtarief van voor 30 September 1921, waardoor de heffing van inkomens boven 5500 wat lager is dan die van tegenwoordig. Daar het hooge tarief in 1921 blijkhaar alleen ingevoerd is omdat de Gemeentewet de verhoogde progressie toe- siond en het vorige tarief voldoende progres- sief was, kwam het de meerderheid van B. en W. (de burgemeester en de R.K. wethou- der Van Baar) gewenscht voor ccn dat vroe gere tarief weer in te voeren. De belastingopbrengst zal dan verminde- r:n, doch door conversie van geldleeningen worden de uitgaven ook weer minder, zoo- dat deze tariefswijziging kan geschieden zon- der de begrooting te on-twrichten, of den be- lasiingfactor te beinvloeden. B. en W. deden dit voorstel om daardioor een groot bedrijf in de gemeente te kunnen behouden. De minderheid (de heer Steert, V.D.) was tegen dit voorstel, doch wilde tariefswijzi ging bij de behandding der volgend'e be grooting overwegen, nu toch de belasting dar lende is. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. werd ten slotte met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Voor stemden de leden Van Baar, Middelhoff en Vlaar (alien r.k.), Tij- den.s (V.B.) en C. de Vries (Vrijz.); tegen: Drost en Steert (beiden Vrijz.), Groot (A.R.), Wil-cke (R.K.) en die vier socialisten. Daarna is met 9 tegen 4 stemmen aange- nomen bet voorstel van den heer Groot, om de voorgestelde verlaging der progressie m°t 1 Mei 1929 in te voeren. Alleen de socialisten stemden tegen. j Het college van B. en W. zal nu op grond van deze tegemoetkoming trachten de "firma Oud te Purmerend te houden. Langestraat 31. Telefoon 1025. OrchideeSn. Amaryllis. Kozen. Azalea Mollis. Hersentakken. Ziet onze etaiages! Steeds iets aparts. Requiem-mis afgeloopen. De kist werd hier- na weggedragen en de familie en genoodig- den begaven zich naar dte gereedstaande rij- tuigen. De stoet. In het -eerste rijtuig namen plaats mevrouw de weduwe Toorop-Hall, mevr. Beets- Toorop, mej. Charley Toorop en de heer C. Toorop. In de vijf volgende koetsen zaten o.m. de paters Prof, Mr. Dr. Raaymakers en Prof. Dr. van Ginniken, Prof. A. Verwey, ir. v. d. Togt. de architecten Laurijssen en Kropholler, de schilders Colette, Van Konij- nenburg, Willy Sluiter, verder' Dr. Boutens, Nolet, Dr. Leuring, W. Dreesman en v. Haes- saert. Een tal-rijke bloemenschat was reeds vooruit naar de begraafplaats gezonden, w.o. kransen en bloemen van het Gemeentebe- stuur, van den Haagschen Kunstkring, van Architectura, het Conoert-gebouw van Am sterdam, Arti et Amicjtiae, Hollandsche Kun- stenaarskring, Ver. de Onafhankelijken, Pakhri Studio, V.A.N.K., Ver. tot B-evorde- ring van de Grafische Kunst en vele andere. Onder ontzaglij'ke belangstelling reed de stoet langs de Walideck Pyrmontfade, Laan van Meerdervaart, naar Zorgviiet en ver- volgens naar de R.K. Begraafplaats aari Kerkhoflaan. Op en om de R.K. Begraafplaats aan de Kerkhoflaan hadden zich in dichte- hagen de belangstellenden opg-esteld. Voor den ingang LAAT MAAR BRANDEN. Terwijl de Raad van Vlodrop vergaderde, een vergadering, welke zooveel belangstelling trok, dat men zelfs buiten aan de ramen hing, kwam een marechaussee binnen om assistentie voor het blusschen van een bosch- brand, die den heelen middag al duurde. Voorzitter: Wie wi'l er naar den brand gaanNiemand? Een stem: Dan laat maar branden! Geen der aanvvezigen was ervoor te vinden, bij het blusschen te helpen. De voorzitter ge- laste daarop een'aantal mannen te ga-an hel pen blusschen, waarop dezen zich verwijder- uen. Onder de hand werd er door vergaderd, vertelt het „Vad.", en zoo informeerde wet- houder Lo-dewijks naar een bedrag van 50 aan opbrengst van -dansgeld, die verdwenen zouden zijn. De voorzitter antwoordde, dat hij overtuigd was, ze aan den gemeente- secretaris te hebben gegeven en dat de seere taris overiui-gd was, dat hi] ze niet ontvangen had. Als de seeretaris een eed wilde doen, dat hij ze niet ontvangen had, zou de voorzitter ze betalen. De zaak werd aangebouden tot de volgende vergadering. Als het dan maar in de kas ge- stort wordt. Toen kwam de Raad tot de ontdtekking, dat niemand van de gerequireerden naar den brand gegaan waren en dfe voorzitter sprak daar zijn verontwaardiging over uit. AUTOBUS IN EEN SLOOT. Op den Nijverdalschen weg bij Rijssen passcerden elkaar gistermorgen twee auto- bussen met fabrieksarbeiders. Doo-rdat een der autobussen niet genoe-g uitweek, kwam de ander, uit Nijverdal, in een sloot terecht. De inzittenden bekv/amen bijna alien wonden nSeuws HEER-HUGOWAARD. De jaarvergadering van het Ondersteu ningsfonds bij ziekte „Licht in Duisternis'' werd Dinsdagavond gehouden in het lokaal van den heer H. de Wit te Veenhuizen. De voorzitter, de heer S. Brugman, opende de vergadering met een woord van welkom, speciaal aan de leden, die uit het zuidelijk deel der gemeente ter vergadering waren ge- komen, en hoopte, dat leden uit Veenhuizen daaraan een voorbeeld zouden nemen. Voorts herinnerde spr. aan het succes dat „L. I. D. mocht oogsten met het initiatief tot de stich ting van „Helpt Elkander", de vereeniging voor ziekenhuisverpleging, welke reeds in voile werking is. - Door den seer, den heer P. Hittema, wer den de notulen gelezen, welke onder dank- zegging goedgekcurd warden. Een ingeko-men schrijven van den grooten Bond van zieke-nkassen, werd na eenige be- spreking voor kennisgeving aangeno-men. Medgedeeld werd dat dfe heeren A. Groot en C. Groot als afgevaardigden zullen gaan naar de te Alkmaar te houden federatiever- gadering. Voor den aanvang der vergadering was de rekening nagezien door de heeren W. van der Meukn en A. Kooij Cz. Uit het rapport door laatstgenoemde uitgebraeht blee'k, dat alles in uitstekende orde was bevonden. De heer A. Groot, penningmeester, brachi hicrna het financieel verslag uit. Hi-eruit stip pen we aan, dat het ledental 59 bedroeg; 2 leden moesten worden afgevoerd, 2 nieuwe leden traden toe. De totale ontvangsten be- droegen f 385.15, de uitgaven 362.27K, alzoo een batig saldo groot 22.87V*. Aan 12 leden werd uitgekeerd voor totaal 245 ziektedagenhet hoogste, aantal weekuit- 'keeringen was 7, hetgeen aan 2 leden is uit betaald. Het jaar 1927 ving aan met een re serve van 997.78 en eimdigde met een be- zit van 1020.65^, waarvan op een Boe- renleenbank is geplaatst f 864.65. De reke ning werd gcedgekeurd. De voorz. dankte den ipenningmeester voor zijn beheer en mcrkte op, dat 1927 een zeer voordedig jaar is geweest, vooral waoneei in aanmerking wordt gen omen het betrekke- lijk kleine ledental, yvaaxonder naar even- JAN TOOROP'S UITVAART. In de omgeving van de Elandskerk te 's-Gravenhage heers-chte gistennorgen een buitengewone drukte. In de vroegte waren ter eere van den grooten kunstemaar in liet we Kerk, reeds twee heilige missen gelezen en om tien uur werd daar de Requiem-mis opgedragen. De kerk was geheel gevuld met geloovigen en talrijke vertegenw-oordligers uit de Neder- landsche kunstwereld, van wie de kuns-te- naars Willy Sluiter en A. Nolet als slippen- dragers fungeerdlen. In de kerk bevonden zich o. a. de verte- genwoordigers van H. M. de Koningin, ba ron Taets van Amerongen, namens de regee- rtn~ dfe Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Waszink, de voorzitter der Tweede Kamer, jhr. Ruys de Beeren- brouck, de chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van hot Departement van Onderwijs, dte heer P. Visser, voorts pater Borromeus de Creeve, de deken van Den Haag, Dr. Th. van Dam, Dr. Berlage, A Mol- kenboer, Prof. G. Brom, Jos. Cuypers, Cos- saar Van Konijnemburg, dr. B-eutens, prof. A. Verwey, Kropholler, Karsen, Colette, Dreesman, Gosschal-k, van de Onafhan kelijken Jan Sluiters, Elza Berg en A. Colnot voor de Hollandsche Kunstenaarskring, de bekende eteer Graadt van Rogge, de beeld- houwers John Readeker en Theo van Rijn, de burgemecster van Domburg, dr. Jos. v. d. Veld:', Wierts, en vertegenwoordigers van de meest bekendte kunstgenootschappen van ons land1. In het Presbytferim haddlen minister Was zink, Jhr. Ruys de Beerenbrouck en de deken van Den Haag plaats genomen. Op de kist met het stoffelij'k oversellot van Toorop lag een kussen, waarop verschillende onderschei- dingen waren heergelegd. De Requiem-mis werd gecelebreerd door pastoor Jorna S.J., geassisteerd door diaken pater Wils S.J., i.n sub-diaken pater N'ijs S.J., terwijl aain de zij-altaren missen werden gelezen door pas- -toor Lutkie en de paters prof. mr. dr. Raay makers en prof. dr. J. v. Ginniken, beiden uit Nijmegen. Nadat het statige „R(?quiem aetemam" ont- roerend door het kerkgebouw had geklon- ken, sprak de priester g-ebeden uit aan den voet van het altaar waarna de plechtigheid vervolgens voortging. Tegen 11 uur was de der kerkhofkapel bevonden zich de v-erte- geniwoordiger van H. M. de Koningin, baron Taets van Amerongen, minister Waszink, burgemeester Patijn met den chef van zijn kabinet, mr. Rijken. Voorts de heeren C. Baart, directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, Hannema, directeur van het Museum Boymans te Rotterdam, dr. H. E. van Gelder, directeur van het Haagsch Gem. Museum, jhr. Six, directeur van het Dordt- sche Museum, Eduard Verkade, prof. Wolter, directeur van de Rijksacademie voor Beel- dende Kunsten, jhr. H. Loudon, namens den Hollandsche Kunstkring te Amsterdam, J. Sluyteis en A. Colnot. Verder namens den Haagschen Kunstkring Snijder van Wisse- kerke en Albert Vogel, ir. Feber. lid van den Haagschen Raad, pastoor Moller, uit Schie- dam, namens den R. K. Kunstkring, Joh. Co- lett-e en voorts bijna alle vooraanstaande per- soonlijkheden, reeds bij dien kerkdienst geme- moreer-d. Aankomst op het kerkhof. Te 12 uur kwam de rouwstoet op het kerk hof aan. Als officieele slippendragers fun- geerden namens den Haagsehe Kunstkring de kunstenaars Molkenboer en Cossaar en na mens Pulchri Studio v. d. Stok en Lelyveld, namens De Hollandsche Kunstenaarskring de heer A. Colnot, waarbij zich nog zestal anderen aansloot. Toen de lijfcbaar, waarachter zich de fami- lieleden en genoodigden hadden aangeslo- ten, voor de kapel was, trad de priester naar voren en zegende het lijk met de woorden: „Exsurtabunt Domino ossa humilliata" (Mijn vernederdi gebeente zal zich verheffen in den Heer). Daarna werd de baar de kapel binnen- gedragen, waarbij gebeden werden uitge- sproken en in stilte het „Onze Vader" ge beden. Hierna ging de priester twee maal rond de lijkbaar en bespienikelde het stoffe- lijk overschot met wijwater en bewierookte het. Nadat deze plechtigheden waren be- eindigd, werd het lijk naar het graf gedra- gen, waar het op dezelfde plechtige wijze ter aarde werd besteld. Aan het graf werd niet gesproken inge- volge het voorschrift van Z. D. H. den Bis- schop van Haariem, die het houden van rede- voeringen op de begraafplaatsen heeft ver- boden. Zeer onder den indruk van de treffendie plechtigheid verlieten de aanwezigen de be graafplaats. Namens de familie w.erd voor de betoonde deelneming bedankt door den heer Brans. Wat Toorop voor duizenden door zijn kunst geweest is, kwam gister wel op tref- fende wijze tot uiting. De vereering, die zijn kunstbroeders hem toedroegen, bleek wel uit de tegenwoordig heid van de vele kunstenaars van verschil lende richtingen uit alle hoeken van het land. Hun tegenwoordigheid is het bewijs, dat Toorop's geest en kunst eeuwen en eeuwen zal voorileven. INLIJVING UIT DE PROV1NCIE NOORD-HOLLAND. Op 19 Maart a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen dter lichtlng 1928 plaats hebben uit de Proviincie Noord-Holland. §3 ie zich mag verheugen in het hezit van groote zalteitliennis. ruirn JtapU taal, groote energie en nog een Mental dingen die in zaken leensehelijk zijn, die kan ook zonder adverteeren goede zaken doen. lioch onder zulke huitengewoon gunstige omstandigheden kan men zijn ivinsten zeker ver- dub be ten door goed en systematisch adverteeren. JLdverteert in de - - - A-lkmuarsche Courant, aan handen en gelaat. Een vijftal moest zich onder dokters behandeling stellen. VERLAGING VAN VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. De raad der gemeente Velsen heeft op voor stel van B. en W. gunstig beschikt op een verzoek van het Hoofdbestuur van den Ne- derlandschen Bicscoopbond om de vermake- lij'kheidsbelasting te verlagen. OVereenkom- stig volgens dleze beschikldng zal met ingang van 1 Januari 1929 de vermakdijkheidsbelas- ting van 30 pet. verlaagd worden tot 20 pet. TE WATER. Gisteravond omstreeks half zeven hoordien eenige jongens hulpgeroep aan de Oude- gracht, ter hoogte van de tweede gemeente- school. Bij nadering bleek hun, dat er iemand in't water gevallen was tusschen den wal- muur en een aldaar liggende schuit. Spoedig wisten een tweetal jongens de drenkeling uit het water te trekken. Het bleek te zijn de 4-jarige Jopie Kos, wonende aan de Achter- wezel, die bij familie aan de Oudegracht een bezoek had gebraeht. PREEKBEURT. Blijkens een advertentie in dit nummer zal morgenavond in het gebouw Koningsweg 23 een godsdienstoefening worden gehouden, onde rleiding van ds. Drenth, chr.-geref. pre- dikant te Brock op Langendijk. PLOTSELING STERFGEVAL. Hedenmorgen is aan den Limmerhoek de bejaarde heer J. Ruijs, wonende aan het Kweerenpad, plotseling ineengezakt en over leden. AANRIJDING. Hedenmorgen omstreeks 12 uur kwam op den hoek van Snaarmanslaan en Spoorstraat een Ford-vrachtauto in botsing met een me'kauto. De Fordwagen werd' beschadigd. De melk- auto kon zijn weg vervolgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor.- ALG. NED. GEHEEL-ONTHOU- DERSBOND. De afd. Alkmaar der A.N.G.O.B. hield Woensdag haar maandelijksche vergadering. Hoewel de opkomst bevredigend was, zijn wij het beter gewend. Verslag werd uitgebraeht van den herden- kingsavond v. Rees. De beschrijvingsbrief N. H. P. C. werd be- handeld. Tot afgevaardigden naar de voorjaarsver- gadering van de N. H. P. C. werden benoemd de heeren Henstra en Compas, reserve de heer v. d. Wal. De colportageclub is weer aan het werk en won deze week weer 12 vaste lezers op de G. O. De afdeeling besloot met algemeene stem- men zich af te scheiden van het A. D. C. Een lid heeft bedankt, terwijl 4 nieuwe le den zijn aiangenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.20 uur licht op., BEeiEDIGD. Hedenmorgen is door de arrondissements- rechtbank, alhier, beeedigd als notaris te Schoorldam, de beer F. J. M. Pinxter. TEN TOON ST E L LING AFD. ALKMAAR HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Het Bestuur van de Aid. Alkmaar var de Holl. M. v. Landbouw, denkt hare ge- wone jaarlijksche tentoonstelling met e.v.t.e. daar aan te verbinden fokveedemonstratis te houden op Woensdag 19 September a.s. TE WATER. Gisterennamiddag te omstreeks 6.30 uur geraakte de 5-jarige j. K. wonende aan Voormeer no. 13 alhier, spelenderwijze aan de Oudegracht te water. Hij werd door omstanders op het drog< gebraeht en kwam met den schrik en een na' pak vrij. RIJWIELDIEFSTAL. Gisterenavond werd wederom een onb heerd staand rijwiel van den openbaren weg onivreemd. In vc-rband hiermede vestigt de Commissa- ris van Politic alhier, nogmaals de aandacht op het bepaalde in art. 157 sub. 2 der Alge- meene Politieverordening dezer gemeente luidende: Het is verboden: een rijwiel onbeheerdof den openbaren weg te doen staan, tenzij het is afgesloten. Overtreding van d i t verbod wordt ge. straft met een geldboete van ten hoogsh 20.-. WAARSCHUWING. De Brigade Commandant der Koomldijke Marechaussee te Almelo, waarschuwt tegen de practijken van E. Grab, Versandhaus te Beriijn, Spandau 1, die in Nederlandsche Dagbladen, radiotoestellen tegen zeer ge- ringe vtrzendkosten aanbiedt. Verschillende personen zonden geld: doch ontvingen geen toestel. In ver'band hiermede- verzoekt ge- no-emde Bi^ade Commandant opgave te ont vangen van personen di-e hierdoor gedupeeil werden en t-evens van hen d-ie een toestel hebben ontvangen. VERLOTING REMONSTR. GEMEENTE Wij v-estigen gaarne de aandacht op eeni ge prijzen dezer verloting die vanaf heden in de etalage van den heer Frankentag tentoo-ngesteld worden. D-e lootj-es a 0.10 en 0.25, zijn nog bij den heer Fran-ken- berg verkrijgbaar. DE ALGEMEENE VERGADERIMGEN VAN DEN A. N. W. B. TE ALKMAAR. Het Dagelijksch Bestuur van den A. N W. B.', Toeristenbond voor Nederland, heeft besloten de jaarlijksche Algemeene Leden- vergadering dit jaar op 7 Juli te Alkmaar t( do-en plaats vinden en daaraan, ter gelegen heid van het 45-jarig bestaan, op dien dag en twee volgende dagen feestelijkheden ei excursies in stad.en omgevi-ng te verbinden VERGADERING VAN DEN BIJZONDE REN VRIJWILLIGEN LANDSTORM AFD. ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Woensdag werd in het Gulden Vlies een vergadering gehouden over „R-eis naar der Haag". Na opening door den seeretaris ver- kreeg de heer Oolders het woord. Deze gal een duidelijk overzicht van hetgeen er te doen ston-d. Er heerschte een zeer gooden geest en spon-taan zegden enkele leden een zelfs meer- d-ere gratis reizen toe voor die leden, die niet bij machte zijn zelf te betalem Een gedeelte der burgerij uitte rc-eds haar sym-pathie met h-et -mooie deel n.l. het herdenken van bet 10-jarig bestaan van -den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, welk instituut ontstaan is in ue Novemberdagen van 1918, tot steun va-n bet wettig gezag. Wij vert-ro-uwen (aldus sprak de heer Oolders) dat de Tijsten bij den ver- deren rondgang een even go-ede ontvangst zullen hebben als bij het begin. De opbrengst stelt de vereeniging in staat om onver-mogen- de leden zonder kosten aan het jubikum ir d-en Haag te doen deelnemen. Daar het 10- jarig jubileumfeest der Bijz. Vrijw. Land- storm een bewijs is, dat de Bijzondere Vrij- verdienf A. W. KAMP tot Nut van t willigers nog steeds pa-raat zijn, het Uwe sympathies VOORDRACHTAVOND Mr. Voor de Mij. Algemeeh. Ondanks het feit, dat de voordrachtavond voor de afd. Alkmaar der Mij. tot Nut van Al-gemeen voor mr. A. W. Kamp reeds derde was in deze week, en ondanks ee Dinsdag te Sint Jacobi-parochie opgeloopm zwar-e verk-oudheid, die hem t spreken -niet bepaald vergemakkelijkte, heeft de ken-de voordrachtkunstenaar en dichter, kor-t geleden ook als zanger met gr00^s'1. ces is opgetreden. van het al-lereerste peg tot het alierlaatste oogenblik in de eivo Harmonie-d-ancing een guile lach gaande s houden. Zijn beweeg-lijik. gelaat dat hem tot te rass-ena-e mimiek in staat stelt Z1)n heerschte dictie en zijn grappig dcteeren v wekten t elk-ens algemeene vroolijkneic programma, waarvan het karakter o wegend-komisch was, bleek met zorg nu be- die

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2