i Qiae&cne. Het Rijk zal d-aartegen geen bezwaar maken. Spr. wil de subsidie van bet Rijk aanvaar- den en bepalen, dat, het meerdere in acccord- loon verwerkt wordt. Spr. hoopt ook, dat 'B. en W. de wenkverschaffing langer zullen -Men duren. De heer Van S1 i n g e r I a n d lacht-e dit voorstel toe. Spreker was echter bang, dat het een te kiein d««el van werkloozen ten goede kan komen. Spr. wil het liever aan alle werkloozen ten goede laten komen, door vroeger met de werkverschaffing te begkmen en er later mede te eindigen. De heer Ringers herinnerde er aan, hoe de regeering vroeger 35 cent wilde en tegen. kindertoeslag was. Nu de regeering de ge meente vr.ij laat kindertoeslag te verleenen en den eisch laat vallen, dat de van de werk loozenkas trekkenden direct te werk moeten wordlen gesteld en de 35 cent 38 cent per uur zijn g-eworden, oordeelen B. en W. het ver- ichil zoo weinig, dat zij meenen te moeten voorstellen, de 8800 subsidie van Rijk en Province te aanvaarden. Het is de bedoeling van B. en W. het geld te gebruiken, zooals in de bijlage wordt voorgesteld. Spr. betoogde ten aanzien van de uitvoering van de werkobjecten, dat B. en W. stagnatie hebbcn g-ehad, doordat zij gebonden waren aan de goedkeuring van |Ged. Staten. Met den heer Van Slingerland was spr. van m-eening, dat het accoordwerk slecbfcs een deel van de werkloozen ten goede kan komen. Waar het mogelijk is, was het college ech ter steeds bereid bet te laten uitvoeren. Wij nem-en het grondloon aan van 38 cent en de kindertoeslag blijft vrij staan en komt 'er dus -boven. Met accoordloon kan men er nooit onder komen. Tegen wat de heer Westerhof voorstelt, heeft spr. geen bezwaar. Het zal echter weinig effect sorteeren. Wij willen echter medewerking. Spr. stelt voor aan het college de mo tie over te nemen. De heer Westerhof nam aan, dat B. en W. willen medewerken, waarop z. h. st. overeenkomstig het voorstel werd besloten. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten, de loonsverlaging voor de werkloo zen niet op 11 Februari, zooals de bijlage aangaf, maar Za-terdag 17 Maart te doen in- gaan, zoodat de werkloozen de volgende week 38 ct. per uur inplaats van 40 krijgen EEN NIEUWE BRUO IN DEN i BERGERWEG. i Opnieuw kwam in behandeling het voor stel tot het legge-n van een nieuwe brug in den Bergerweg in verband met het omleggen van de Houtvaart, welk voorstel in een vori- ge raadsvergadering was aangehouden. DeheerDekker hield nog eens een pleidooi voor de staalfunleering en herinner de aan de overzichten hierover in de Al-k- maarsche Courant en het N. H. D. Spr. had niet verwacbt, dat Gemeentewer- ken een staalfundeering zou begrooten, die juist was. Ook ditmaal was er een begroo- ting, die het veel duurder maakt. Spr. herinnerde aan het beroemde rapport van Wouter Kool bij het maken van de Handelskade. Ook andere ingenieurs werden door hem geciteerd, om te staven, dat staalfundeering in Alkmaar gewenscht is en paalfundeering hier overbodig is. Moeilijk is het echter, dit in Alkmaar aan P. W. aan het versta-n-d te brengen Spr. gaf een opsomming van- de door P. W. aangevoerde argumenten voor paalfundee ring. Juist bij walmuren, gefund-eerd op palen, ziet men bij de bruggen afwijkingen en daar- van is geen sprake bij walmuren, direct op het za-nd gezet. Spr. bleef dan ook in het voorgestelde aan de staalfundeering de voorkeur geven. Hij vroeg, of de heer Ringers als deskun- diige de prijzen door P. W. voor de staal fundeering genoemd voor zijn rekening durfde nemen. De opzet met een aanslag van 2.50 M. en 72 palen voor steunpunt, g-even den indruk, dat P. W. er op uit is geweest om de paal fundeering door te drijven. Spr. verwees naar een teekening, die aan de leden werd ov-ergelegd en waaruit bleek, dat de fundeering onder aan 80 c.M. minder breed kan zijn en. dat de brug dan toch per 1 M. b-reedte 10.600 K.G. kan dxagen. Deze brug is van beton en niet van g-e- wapend b-eto-n. De prijs zal dan zijn f 25 per M3. of 8160. De directeur van P. W. voer- de den prijs op tot f 19910. Verder gaf spr. nog aan, wat meer kon vervallen, zoodat deze brug met een fundee ring van 1 op 5 geen f 43420, maar f 29000 zal k-osten. Minstens f 15000 kan bespaard worden. Spr. stelde voor om de bijlage aan te hou- den en een ing-enieursbureau uit te noodigen een plan te maken. Hij was overtuigd, dat daa-r d-e mogelijkheid van bespanng zal blijken. Den beer S i e t s m a had het betoog ge- frappeerd en hij herinnerde aan de gehouden interpellatie van den hee-r v. Slingerland over den Singel. Het heeft er veel van, dat P W eertmaal een plan opg-ezet bebbend, het wil doordrijven. Spr. ju-ichte het voorstel Dekker - toe en st-eunde dit. De beer Ringers kon niet op de cijfers van den heer Dekker ingaan. Hij las in het rapport Wouter Kool, dat Alkmaar op dit punt over geen groote ervadng beschikte. Er zijn hier wel werken uitgcvoerd op paal fundeering om een bezuiniging te bewerk- stellen. Er moeten bezuinigingen inliggen, omdat men dan wat hooger met de fundee ring kan beginnen. Spr. had zich in het col lege, dan ook met het voorstel vereenigd. In de vorige vergadering ging men zich op een staalfundeering van de sluizen bij de zee- werken beroepen, doch daar beziet men wel degelijk ieder geval op zich zelf en maakt er sluizen op paal en op staalfundeering. Spr. gaf ook aan, waarom ten aanzien van het be- malen van een put de heer Dekker onjuist was geweest. Tusschen spr. en den heer Dekker ontspon zich nog een kort techniseh debat. Mr. Lees-berg speet het, dat de heeren van de S. D. A. P. niet medewerken in de commissie van P. W. Deze debatten kan men den raad niet uitspreken. Protesten van de zijd-e der Sot -Dern. Mr. Leesberg -ging voort en betoogde, dat hij oo-k over de wijze waarop de Soc.- Dem. hadd-en gehandeld, geen bewon-dering had. B. en W. hadden alle inlichtingen gegeven. De soc.-dcm. komen ter vergadering met een teekening en een technische btspreking. Dit heeft wel van het streven, elkander vliegen af te vangen. De heer V e e n Dat is geen v-erdediging. De heer Dekker: Het is een besparing van 15000. Mr. L eesb-erg Ik heb u ook laten uit spreken en ik heb ee-ns will-en vastleggen, hoe de zaak hier politiek st-aat. Op grond van technische voorlichting blijft spr. van meening, dat -een fundeering op palen go-edikooper kan zijn en dit kan men ook in het rapport van Wouter Kool op bldz. 9 1-ez-en. Bovendien :s dit rapport van 1911. Ook op de heeren Margadant en Ringers beriep spr. zich. De fractie, die zich verzet, heeft ons geen cij-f-ers en teekeningen vers-chaft. De heer Westerhof Dat do-en wij nu Mr. Leesberg Dat heeft uw fractie niet van haar zelf. Waarom wordt de naarn niet genoemd. Spr. is geen desku-ndige, d-o-ch is wel zoo ingewerkt dat hij kan zien- dat de teekening geen goede construc-tie is. Spr. stelt voor om B. en W. het crediet te verleenen en doet de toezegging om de cijfers van de soc.-dem. fractie te overw-egen. Als er bespaard kan worden is spr. er cole vo-or. De heer Westerhof kon -niet begrij pen dat de voorzitter toe liet dat Mr. Leesberg leugens debiteerde. D-e voorzitter: Dat mag u niet zeg- gen. De heer Westerhof: Dan opzet- telij'ke onwaarheid. De v o o r z i 11 e r Dan mag u ook niet zeggen. 'De heer Westerhof Het was onbe- schaamd van Mr. Leesberg om te zeggen: hem in de commissie, terwijl wij als honde-n zijn beha-ndeld. Het pastte niet een uitnoodi- gi-ng om over de wethouderskwestie en de com-missien -een bespreking te bebben, af te wijz-en. Den h-eer Dekker benoemde men in de Reini'ging. VERKRUGBAAR RUWIELHANDELAREN De heer Ringers: Uit deferentie voor den heer Veen die er in za-t. De heer Westerhof Wij hebben jel-ui deferentie niet noodig. Wij komen niet op het advocaten-kantoor van Mr. Leesberg, van waaruit Alkmaar geregcerd wordt. Het was verkeend van Mr. Leesberg. Hij sprak op- z^ttelijke onwaarheid. De voorzitter Dat mag u niet zeg gen. Als u zoo door gaat zal ik voorstellen u het woor-d te o-ntmen. De heer Westerhof: Ik handhaai woord voor woord. Het was opzettelij-k on waarheid spreken. De voorzitter Heftig. Ik doe het voorstel dsn heer Westerhof het woord te ontnemen. De heer Westerhof zou bij de zaak blijven en betoogde, dat hij obstructie had aan-gekondigd, doch later had gczegd, dat het co-ntructieve oppositie zou zijn. Spr. oor- deelde het vcorst-ei, door den- heer Dekker ge- daan, in het bela-ng van de gemeente. B. en W. kurirten zelf het ingenieursbureau kiezen De heer K1 a v e r oordeelde, dat in het voorstel wel iets zat, doch dat de franj-e, die de heer Westerhof er om-heen vlecht, het o-n- mqg-eiijk maakt -er rustig over- te oordeelen De heer Westerhof Dat zeg-t men tegen ons, die men heeft uitgestoten. De heer K 1 a v e r Hon maar op. De heer Dekker oordeelde, dat zijn voor- stel geen aanleiding had gegeven voor een cfergeiijke ontvangst. Z. i. wil men niet er- kennen, dat men bij P. W. steeds zo-o werkt dat men een opzet niet wil loslaten. Hij ver- wonderde zich o-ok over den beer Ringers en lichtte nog nader toe, waarom hij zijn voor stel had gedaan. Hij kon die kosten toch mcelijk zelf dragen en betoogde nog eens, dat er niets verkeerds in zat. Mr. K u s t e r s wilds de debatten beper- ken. Hij deed het voorst-el om de beraadsla- gingeu te sch-orsen en het punt zonder meer aan te houden. Na een korte bespreking werd dit voorstel met 11 tegen 8 stemmen aangenocnen. Tegen de soc.-dem. en de vrijz.-dem. VERHUUR VAN GROND. B. en W. stellen den Raad voor het volgen de besluit te nemen De Raad der gemeente Alkmaar: Overwegen-de, dat de heer W. Goudsbioem alhier, heeft verzocht om het in den polder Overdie en Achtermeer gelegen perceel, ka-da-- straal bekend gemeente Alkmaar, sectie F nr. 2558 gedeeltelijk (oud nr. 507 ged.), ter grootte van 1.26.74 H.A., te mogen huren; Besluit: bovenbedoeld in den polder Overdie en Achtermeer gelegen perceel weilan-d aan W. Goudsbioem alhier, te verhuren gedurende het tijdvak 1 Jan. '29 tot Kerstmis 1929 tegen een huurprijs van 50.in totaal, op door B. en W. te stellen -voorwaarden. Conform besloten. Hierop werd de vergadeiing gesloten. iiie&aws^| BERGEN. In het Vereenigingsgebouw aan de Dorps- straat had Dinsdaga-vond een propa-ganda- vergadering plaats van het „R. K. Verple- gingsfon-ds" te Alkmaar, van welk fonds al hier een Afd. bestaat. De heer Siegmun-d opende de vergadering met den Chr. groet, waarna het woord werd gegeven aan den heer Middelhoff, als voor zitter van het fonds. De heer Middcihoff -deelde mede dat -deze vergadering belegd was op verzoek der on-der- afdeeling Bergen. Het was voor spr. een te- leurstelling dat zoo weinigen aan den oproep gehoor had-den gegeven. Niettemin deed het hem genoegen toch meerdere belangstellenden aanwezig te zien. Doel dezer bijeenko-mst is, aldus spreker, om ook de leden in Bergen de gelegenheid te geven hun meening omtrent een of an-der naar voen te brengen, temeer, daar het couranten- verslag der onlangs te Alkmaar gehouden vergadering de strekking der toen genomen besluiten niet voldoende deed uitkomen. Deze vergadering, zei-de spr., is dus feitelijk een repetitie van die, welke onlangs te Alkmaar plaats vond. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den secretaris tot het uitbrengen van het jaarver- slag. Aan dit keurige jaarverslag ontleen-en wij, dat het aantal -verzekerden op 1 Jan. '27 be-droeg 2016 en op 1 Jan. 1928 reeds 3125, verdeeld over 778 -deelnemers (gezin-n-en). Het aantal verzekerden voor Bergen be- droeg op 1 Januari 1928, 330, verdeeld over 74 gezinnen. H-et aantal verpleeg-dagen in 1927 heeft bedragen 1733 over 106 verpleeg- den. Het aantal verzekerden nam in 1927 toe met 1109. Uit het hierna door -den penning- meester uitgebra-cht financieeie verslag stip- pen wij aan, dat de netto ontvangsten aan c-ontributie hebben bedragen voor Bergen f 423.92 en voor Alkmaar 5137.22. Voorts werd ontvangen voor entreegelden 230 en aan gekweekte rente 69.69. Uitgegeven werd aan bo-deloon voor Alkmaar 1083.24 ri en voor Bergen f 128.56. Aan verpleegkosten voor Alkmaar en Ber gen samen werd uitgegeven f 3955.95. Het ]aar 1927 lever-de een batig sal-do op van 479.23 U, terwijl het kapitaal van het fo-nds op 1 Januari 1..1 bedroeg 2066.19. Vervolgens gaf de voorzitter een duidelijke uiteenzetting van de wijzigingen, welke in het Reglement hebben plaats gehad. Zoo is aan art. 5 to-egevoegd: c. voor lijders aan t. b. c. en rheumatische ziekten, d. voor gewone kraamverpleging. De voorzitter deed uitkomen, dat, indien in de hiergenoemde gevallen op advfes van den medicus opname in het ziekenhuis noodzake- lijk is, zeker -de gewone vergoeding zal plaats hebben. De bedoeling van deze wijziging is echter, om te voorkomen dat niet noodeloos ten koste van het f-on-ds van het ziekenhuis ge- bruik wordt gema-akt. Voorts is een nieuw art. 5 tot stand geko- men, behelzende dat leden, die volgens wet of cvereenkomst of uit an-deren hoofdte recht kunn-en doen gelden op vergoeding van ver- plegingskosten, in zooverre geen- recht heb ben op vergoeding van het R.K. Verplegings- fonds. Bij kwesties omtrent de toepassing van dit artikel beslist het bestuur." De voorzitter merktc op, dat, indien de verplaging geschiedt b.v. vanwege den Raad van Arbei-d, uit het Verplegingsfonds geen vergoeding zal ge- schieden. Deze nieuwe bepa-ling beoogt der- halve om -dubbele vergoeding te voorkomen. Aan art. 9 van het Reglement is voorts een nieuw a'inea toegevoegt, luidende als volgt: „Indien de verpleging van een verzekerde van het eene boekjaar in het an-dere loopt, mogen slech-ts eenmaal de kosten van het vastgestelde aantal verpleegdagen ten laste van het R.K. Verplegingsfonds worden ge- bracht. ,,0-m wederom voor het vastgestelde aantal verpleegdagen in aanmerking te kunnen ko men, moet er na de laatste verpleging van zulk een verzekerde minstens een maand zijn verstreken." De voorzitter lichtte toe, dat de praktijk de wenschelij-kheid van eene dergelijke bepaling heeft aangetoond. De bedoeling van de nieu we bepaling is al weer, om misbruiken te voorkomen. De mogelijkheid zou kunnen be- staan, dat het gaan naar het Ziekenhuis wil- lens en wetens werd uitgesteld tot b.v. begin December. Men zou dan als't ware 60 aan- eensluitende verpleegdagen hebben, n.l. 30 in het oude en 30 in het nieuwe jaar. Dit ligt evenwel niet in de bedoeling van het fonds, althans voorshands niet. Daar de nieuwe be paling wordt voorkomen dat men voor langer dan 30 o-peenvolgende dagen recht op verpL- gingskosten- zo-u kunnen doen gelden. Een der leden mer-kte op dat men dus, in dien de verpleging langer dan 30 dagen aan- een d-uurt, men voor die meerdere dagen niets vergoed krijgt. Men vond dit een bezwaar. De voorzitter antwoordde hiero-p dat het inderdaad juist is, dat vanwege het verple gingsfonds niet meer dan 30 opeenvolgen-de verpleeg-dagen worden vergoed. Eventueele meerdere verpleegdagen komen derhalve ge- heel voor rekening der patienten. Een ander lid kon zich erook niet mee ver- eenigen, dat in dergelijke gevallen de vergoe ding na 30 dagen op houdt. Hij wees op het niet-katho-liek verplegingfonds, waarbij de be paling is dat men 20 verpleeg-dagen heeft en na een tusschenpoozing van 2 ma-and-en, we derom 20 verpleegdagen. Spr. meende dat dit voor -de leden gunstiger was. Dokter Poot, mede ter vergadering aanwe zig, antwoordde hier op uitvoerig. Spr deed uitkomen dat -de regeling bij het R.K. Verple gingsfonds zeker niet ongunstiger voor <L le den is dan bij het andere fonds. De voorzitter en zeker het meerendeel der aanwezigen, waren het er mede eens dat het heel mooi zou zijn indien meer dan 30 ver pleegdagen zouden kunnen worden vergoed, dcch op 't oogenblik staan de fei'ten niet an- ders. Overigens is het te begrijpen, dat, in dien men met de vergoeding verder zou wil len gaan dan thans regiementair bepaal-d is, -dit niet zou kunnen geschieden zonder con- tributieverhooging. De voorzitter merkte op dat het gemiddeld aantal verpleegdagen in 1927 heeft beloopen 18. Mocht dit cijfer zoo gunstig blijven, dan kan in de toekomst wor den overwogen het aantal verpleegdagen te vergrooten. De voorzitter deelde hierna mede dat in de vergadering te Alkmaar ook besloten werd cm de contributie in de le week van Maart 1928 met 1 cent per week en per geheel gezin te verhoogen, waardoor alle verzekerden het recht krijgen op 12 dagen langer verpleging boven het va-stgestdde aantal, doch allien bij besmettelijke zi-ekten. Spr. gaf hierbij de navolgende toelichting. Den laatsten tij-d zaten wij met -dure rood- vonk-patienten." De verplegingstijd van deze patienten varieerde van 3842 dagen. De moeilijkheid wer-d nu dat de betrokken perso- nen op een gegeven moment (boven 30 ver pleegdagen) zelf moesten betalen, waartoe men dikwijls niet in staat was. Het bleek dat in deze gevallen het fonds zijn doel voorbij streefde.. Immers doel van het fonds is de menschen uit handen te houden van dte parti- culiere liefda-digheid. Het bestuur heeft dan ook naar een mid-del uitgezien om in derge lijke gevallen -die meerdere verpleegdagen te kunnen vergoeden. Na verschil1! en-dte bereke- ningen bleek toen dat een contributieverhoo- ging van 1 cent per week en per geheel gezin voldoende zou zijn om bij besmettelijke ziek ten 42 verpleegdagen te ver-goeden. De verga dering bleek hiermede accoor-d te kunnen gaan. Na nog eenige m-ededeelingen, ging de voorzitter over tot -de r o n d v r a a g. Een lid stelde -de vraag hoe het stond met d-e vergoeding bij t. b. c. De voorzitter ant woordde dat ieman-d met t. b. c. niet als lid aangenomen wordt, doch zij die eenmaal lid zijn en als t. b. c.-patien-t in het ziekenhuis moeten worden opgegenomen, krijgen natuur- lijk de gewone vergoeding. Een lid stelde nog de vraag op welken leef- tijd de voile contributie verschuidigd is. Ge- antwoord werd van 17 jaar. De heer Siegm-on-d sloot hierna op de ge- bruikelij-ke wijze de vergadering. 5fe;p-% HEILOO. Woensdagavond werd door het Kinderkoor van de G-:m. Zangvereeniging „Harmonie" op-gevoerd de cperette in 4 bedrijven „De Fee van de Bron". Ook deze uitvoering is wederom, zoow-el vcor den directeur, den heer G. C. Vrijer en dieus ecbtgenoote, als voor het koor een groot succes geworden. De belangstelling voor dezen avon-d was zoo groo-t, dat de ruime zaal van den heer Nap te klein bleek en reeds een dag van tevoren vele gegadigden w-egens plaatsgehrek teleur- gesteld moesten w-orden. Voor de pauze werden door de heldlere kinderstetnmen een vijftal liedjes ten gehoore gebracht, waarvan vcoral „Zomeravond" van Flen-dxika van Tuss.nbroek en „De Kre- kel en de mier" van Cath. van Rennes goed werden uitgevoerd. Daarna werd aangevatngen met de operette. De opvoering hiervan was een prachtig re- sultaat van het vele en vooridurende werk van den leider, de sattnien met zijn echtgenoote het koor de operette instudeerde. In een kleutenpracht van fraaie costuums, waaraan zeer veel zorg was besteed, trok het sprookje van den Prins, die door een booze fee b-edreigd en door een goede fee beschermd wordt, voorbij. Over't algemeen werd er heel goed ge- z?o-ngcn, de uitstekende zang van enkele me- despelenden viel op en telkenmale weerkionk in de zaal een luid handgeklap. In de pauze sprak dte heer J. Rus, namens het bestuur van de Gemen-gde Zangvereeni ging ..Harmonic" enkele woorden van groote waardeering voor het werk van den beer en mevrouw Vrijer en bood hij laatstgcnoemde een fra-aie mand bloemen aan. De avond werd verder afgewisseld door een quatre-main „Der Kalif von Bagdad" van B-oildieu, gespeeld door mevr. Vrijer-Eecen en een harer leerlingen en piano- en vioolspel van mevr. Vrijer-Eecen en den heer J. Miiller (dte laatste verzorgde tevens tezamen met mevr. Vrijer-Brommer de muzikale begelei- ding der operette). Het was al tamelijk laat in den avond, waaraan de lange pauze voor dten aanvang van d-e operette niet het minst schuldig was, toen het mooie pro-gramm-a beeindigd was en het dock, nada't aan het slot op het hartelijke applaus verscheidtene malen „gehaald" moest worden, voor de laatste maal viel. Verschillende aanwezigen maakten daarna nog een da-n-kbaar gebruik van de gelegen heid om een dansje te maken. waarna ook deze uitvoering. waarop de afd. kinderkoor van „HcJmonie", d-o-ch niet het minst de heer en mevr-ouw Vrijer, met .groote voldoe- ning kunnen terug zien, geeindigd was. SCHAGEN. De Raad heeft thans een instructie voor den gasdirecteur vastgesteld, Daarbij is het hem verboden midddlijk of onmiddellij'k van iemand, met wien hij amb- telijk of ten deele ambt-elijik in betrekking staat, eenig geld of goed ten geschen-ke aan te nemen-. De directeur is verplicht aan den burgemeester, de weth-ouders en het college van B. en W. aile gevraagde inlichtingen te geven. Een voorstel om hem ook te verplichten, den raadsledten alle inlichtingen te verschaf- fen, werd met 7 tegen 4 stemmen verworpen. Uitvoerig werd beraadslaagd over art. 10, waarin B. en W. voorstelden, den directeur te verbieden, zoowel in als buiten functie, sterke of alcoholische dranken te gebruiken. Bepaaild werd, dat dte tegenwoordige direc teur een bedrag van 2266.85 binnen 10 iaar in de kas van het gasbedrijf moet stor- ten. De gemeenteraad' van Schagen heeft vrij uitvoerigie besprekingen gewijd aan die door de s.-d. laadsfractie gestelcc vragen over het R.K. Lyceum te Alkmaar, luidtende: 1. Is het B. en w. bekend, diat de minister van on-der- wiis op het arires betreffendte het ver&xk om subsic'ie van de stichting R.K. Lyceum, onder basdiern-ing van den Heiligen Petrus Cani- sius te Alkmaar overwe-ging heeft toegezegd? 2. Is het u tevens bekend, dat in Januari 1928 zal 'komen vast te staan, of er van Rijkssub- sidie v-oor gen-oemde stichting iets zal komen? B. en W. antwoordden ontkennend, doch deelden mee, dat intusschen een onderzoek is ingesteld. De heer Van N-uland (r.-k.) deelde intusschen mee, dat de stichting van het Rijk subsidie zal ontvangen. Van d'ezelfde frac tie was het voorstel inge-komen tot iil-trekking van het besluit, om voor ieder en leerling, die uit deze gemeente het R.K. Lyceum te Alk maar bezo-ekt, een subsidie van 150 te ver leenen. Na toelichting en bespreking werd besloten, dit voorstel in de volgende vergade ring te behandelen, nadat een schriftelijki todichting zal zijn gegeven. OUDKARSPEL. Bij de gehouden stemming voor twee no* tabelen der N-ederduitsch herv. gem. alhier namen ruim 14-0 kiezers aan de stunming deel. Arirebend herkiesbaar was de luer Jb. Kroon Jbz. terwijl de heer M Kroon Cz. zich niet herkiesbaar stelde. Op den heer Jb. Kroon werden 101 stem- men uitgebracht, zoodat deze herkozen is. Voor de vacature werden uitgebracht op P. Visser 47, F. Moeijes Fz. 33, W. de Vet 13, K. Kroon Kz. 12, P. Wijn 20 en A. Tim-merman 11 stemmen terwijl de overigt stemmen over een 10 ta-1 personen verdeeld waren. Gezien de ui-tslag zal een geheel nieuwe stemming moeten plaats hebben. MEDEMBLIK. Vanwege den Rijks waterstaat is aanbe* steed het uitvoeren van grond- en heiwerkea, ben-evens het opstellen en bediemen van een bronbemaling met bijkomende werken voor de fundeering van het binnen een bestaan- den omxin-gdijk te bouwen gemaal van dlen Wieringermeerpolder nabij Medemblik. Laa-gste inshrijver was de heer H. A, Bloemers te Winterswijk vcor 176.344. URSEM. Bij de op 7 Maart j.l. gehouden verkiezing voor ied-en van het Pold-erbestuur is tot voor zitter gekozen de heer A, A. van Diepen in dte vacature wijien den heer C. Keijzer. Tot hocfding-eland is herkozen de heer J. Dol en tot lid van het dagelijiksch bestuur de heer Jb. Bakker te Goorn. Tot bestuursleden van die Vereeniging Plaatselijk Belang alhier zijn herkozen it heeren S. de Jongh en M. Langereis, die bei- dten hun benoeming hebben aangenomen-. WINKEL. Motor afzetten en remmen vast. Hoe noo dig dit is, o-ndervond Vrijdagmorgen de heer P. Blaauboer, uit den Waardpokfcr, die even uitstapte bij den heer Wilken, in den G-rcetpolder. Bij zijn teru-gkomst vond hij zijn auto, de imniddels in beweging was geko- men, in dte sloot. PETTEN. Woensdagmid-dag werden door de heeren Tegelberg en de Booij, voorzitter en secreta ris der N-oord- en Zuid-Hollandsche Redding- maatschappij, ten huize van den heer H, Vriesman diploma's uitgereikt aan de beman ning der reddingsboot te Petten voor de be- wezen d-ensten bij de redding van de beman- ning van het stcomschip „Vang", hetwelk op 7 Januari j.l. alhier strandde. Dit geschiedde met een gepaste toespraai tot de bemanning, mededeelende, dat het op hoo-gen prijs werd gesteld, d-at nog steeds paraat wa-ren, als het gold hun medemen- schen te redden, voornamclijk aan onze kust. Dte schipper Duin sprak er zijn groote tevredenheid over uit, dat het bestuur steeds zoo haar best doet om de reddingsmiddelen in goeden staat t-e ho-uden. Evcnzoo werden enkele waardeerends weerden gesproken door den voorzitter van het Plaatselijk Bestuur tot de bemanning het H-oofdbestuur. WARMENHUIZEN, Aan de veiling te Warm-enhuizen werd aangevoerd in: Februari 1928 1.310.875 Kg. Rood-e kool, in Februari 1927 1 750.975 Kg.; in Febr. 1928 258.060 K.G. G-ele kool, in Febr. 1927 359.240 K.G.; in Febr. 1928 840.830 K.G. Deensche witte kool, in Febr. 1927 858.300 K.G.; in Febr. 1928 66.650 KG, Peen, in Febr. 1927 39.425 K.G.; in Febr. 1928 59.800 K.G. Uien, in F-ebr. 1927 122675 K.G.; in F-ebr. 1928 6 975 K.G. Bieten, is Febr. 1927 75.00 K.G.; in Febr. 1928 885 Kg. Nep. De omzet bedroeg in Februari 1928 f 288.492.70 tegen 104.825.47 in Febr. 1927. Naar wij ve-rnemen is bij het Gemeente- bestuur een aanvrag-e van het P E. N inge- komen tot het aanleggen van een laagspan* ning-distributienet, alsmede een hoogspas- ning-voedingkabel vanuit de gemeente Schoorl naar het Hoogspanningsgebouw t« Tuitj-ehorn. Aan den heer H. M. Laurman is op zijt verzoek eervol ontslag verl-eend als ambte- naar ter secretarie en als zoodanig is be- noemd de heer Jb, Dalenberg. SINT PANCRAS. Uitslag damwedstrijd' St. AlkmaarOudorp (St. Pancras; zwart). Pancras«- Jb. Toepoel K. de Ruiter Jb. Kooy H. Benschop C. Tol Tj. Koelemey C. Slij-ker P. Madderom C. Ivan-gh P. Vol-kers P. Groen K. v. Graft P. Nierop P. Duif H. Meinema H. Troostheide A. Hoog-land H. Wiedijik P. Peereboom J. Modder G. Nieuwland C. Zeema-n W. v. d Wal C. Tromp Jb. Duif F. Kunst P. Booy Jn. Ku-nst J. Amelsbeek A. Tamis P. Betlem Jb. Wester W. Kuiper K. Wester T. Grosn C. v. d. Veer D. Stam J. Morsch Jb. R-enooy C. Tuinman K. Ruiter J. Oud P. Vel-dboer D. Buisman A. Meereboer Jac. Kieft P. Jansen J. Burger J. Vos C. Greenland Totaal 0-2 0-2 2-0 0-2 0-2 1-1 1-1 2-0 1-1 2-6 0-2 2-6 2-6 1-1 3-0 1-1 1-1 0-2 0-2 0-2 2—0 2-0 1-1 2-0 2—0 ii i a cx 1H

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6