Vaseline- Chesebrough Binneniand h I e m verandering te ondergaan. Zoo moet o. a, (yeel meer rekening met de uiieenleopende vormverschiilen der diverse vceten worden gehouden. Na de pauze vclgde een verdere uiteen- zetting over bet schoeisel, dat noodig is om die voet te behoed'en voor uitzakiken, en de ei- schen die aan goed schoeisel moeten worden gesteld. De voet moet steun hebben i n den den schoen en er niet bovenop staan en de beer Hoek kon dan ook niet genoeg waar- fichuwen tegen het koopen in schoenwinkels, waar de winkelier niet vakkundig goed op de hoogte is. Voor alles moet een schoenwinke- lier een kundig vakman zijn, die zijn clienten goed kan raden, wat voor de bepaalde voeten noodig is en ernstig waarscbuwde hij tegen het laten lappen, tegen bet doen van alle mo- gdijke schoenreparaties door schoenmakers, die hun vaik niet verstaan. Laat het publiek zich niet laten beet nemen door advertentics van goedkoop reparatiewerk. Door deskundi- gien is dikwijls bewezen, dat't leer voor een zool nog meer aan inkoop kost dan de ge- heele aangekondigde reparatie. Dikwijls wordt dan meer in den schoen bedorven dan aan het uiterlijk gerepareerd. Aan het slot werden nog enkele vragen ge steld en ging de heer Hoek nog even uitvoe- rig in op de voet-gymnastiek, die zoo belang- rijk is, om de voetspieren te versterken en toch iedieren avond zoo weinig tijd in beslag neemt. De oefeningen werderi met vest be- langstelling gevolgd1 en de vele wenken die de heer Hoek nog gaf na afloop aan enkele leden, die details wilden weten, zullen zeker het zijne er toe bijdragen, dat dit belangxijk onderdeel van het menschelijk lichaam de zorg en behandeling krijigt, die het alleszins toekomt. Aan het slot van het betoog werd dlen heer Hoek d'oor mevr. Eijma hartelijk dank ge- bracht voor de mode lezing, waarmede ook deze goedgeslaagdte bijeenkomst weer geein- digd was. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemadd'eling voor werkgevers en tverknemers. Geopend van 9—1 en van 2—5 uur. Des Zaterdags van 9—1 uur. Voor werk- nemers uitsluitend van 9—12 en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend diat heden de navolgende werk- zcekenden zijn ingeschreven: 1 bankwerker, 1 (1) chauffeur, 1 chocolade- werker, 9 (3) grondwerkers, 4 kantoorbedien- den, 1 kleermaker, 1 kok, (1) letterzetter, 3 lederbewerkers, 1 (1) mach. houthewerker, 2 magazijnbediendlen, 3 metselaars. 1 monteur, 1 (3) opperlieden, 12 (2) pakhuislcnechts, 1 reiziger, 1 scheepstimmerman, 1 schilder, 1 echipper, 2 (1) smed'en, 12 (8) sigarenma- kers, 2 stokers, 1 siukadoor, 2 suikerwerkers, 10 timmerlieden, 1 voerman, 1 zetter-drukker, 1 zuiverwerker, 25 losse arbeiders, 3 werk- sters. De tusschen haakjes genoemd'e cijfers heb ben betrekking op de tewerkgestelden in de wer kverschaf fing. Geplaatst: 1 grondwerker, 1 loopjongen, 1 opperman, 1 schilder, 7 transportarbeid'ers, 2 timmerlieden, 17 losse'arbeiders, 1 werk- ;ter. Gevraagdwerkmeisje. Alkmaar, 10 Maart 1928. De ambtenaar voomoemd, A. KLEI.IMEER. REGELING VAN DEN ZONDAGS- E'N NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1928. Op 11 Maart zal geopend zijn de apotheek van mevr. de wed C. M. B. Wanna, Mient No. 11. Op Zon- en Feestdagen en gediurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zonddgs geopend is. wordt gedurende dte daarop volgende week de nachtdienst waargenomen'. VRIJGESPROKEN. De vierde kamer der Rechtbank aihier heeft op 30 Juni van het vorig jaar een bejaard man, overeenkomstig den eisch van het O. M., tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeldi wegens het uitlokken van ver- duistering, in Juli en Augustus 1926 twee- malen gepleegd. Verdachte was reiziger in naaimachines op afbetalinig en zou de vrou- wen tot koopen hebben aangezet, door te zeggen, dat bet zoo erg niet was als zij die machines naar den lommerd brachten, wan- neer ze de termijnen niet konden betalen. Verdachte kwam van dit vonnis in hooger beroep. Het Gerechtshof te Amsterdam, arrest wij- zende, sprak den man vrij op grond dat bet ten laste gelegde niet wettig en o\ ertuigend was bewezen. Met name werd niet bewezen geacht, dat verdachte het was geweest, die de verduisterde naaimachines had verkocht. UITWISSELING PERSONEEL HOTEL- BEDRIJF. Met medewerking van de ministers van Arbeid en van Buitenlandsche Zakeni worden poginges*. langevend, om de vakorganisaties in het 'Antelbedrijf in Frankrijk, Engeland en Ncder^nd te brengen tot een regeling voor de uiiwisseling van Fransch-Nederlandsch en Engel'sch-Nederlandsch penned. De Trans op welslagen der pogingen tot uitwis- seling tusschen Fransch en Nederlandch personeel, welke uitwisseling van beide zij den beoogt de vakopleiding te bevorderen, is, dank zij den steun va nde departementen van Arbeid en van Buitenlandteche zaken. bereids zeer groot. Van de uitwisselingsmo- gelijkheid tusschen Engeland en Nederland valt dit nog niet te zeggen. ZIJN ER MEER ZOO? Een gemeente-ontmnger die te veel in k'de heeft. Gisteravondl vergaderde de raad' der ge meente Klimimen. Bij de ingekomen stukken was o.m. het procesverbaal van kasopne- miing bij den gemeente-ontvaniger, waaruit b'eek dat er een bedrag van 12 5'5 te veel Sou ?®rao>[J3q op Serpoq ufa 'sfav sf>|. uit niet kan worden achterhaaid. De Indische studenten voor de Haagsche rechtbank. De studenten vrij. Gisteren is de behandeling van de zaak tegen vier Indonesiische studenten voor de Haagsche rechtbank voortgezet. De belang- stelling was weer vrij groot, hoewel gerin- ger dan eergisteren. Repliek 0. M.- De officier van justitie repliceerde. Hij wees het verwijt dat mr. Days tot hem had ge- richt wegens den langen duur van het voor- loopige oncierzoek af. Het voorloopige on- derzoek is geleid door mr. Calkoen en' spr. heeft het binnen den wettelij'ken termijn ge sloten. De verdedigers hebben geen gebruik gemaakt van art. 180 van het W. v. St.r., om te waken tegen vertraging van het on- derzoek. Volgens spr. is voorts onder het openbaar gezag wel degelijk ook het gezag in Ned - Indie te verstaan, waarbij fiij wees op art. 160 der Grondwet, in verband met art. 1 der Grondwet. In art. 160 wordt aan- den Ko- ning het gezag in het Rijk opgedragen en in art. 1 wordt onder het Rijk verstaan het gie- bied in Europa, Indie en Suriname. Spr. persisteerde bij zijn eisch. Repliek mr. Days. Mr. Duys beriep zich op de meening van prof. Kranenburg, dat het openbaar gezag in Indie niet bimdt en merkte voorts op, dat hij in zijn pleidooi aandacht heeft gewijid aan art. 160.. Natuurlijik moet onder cpenbaar gezag ook Nederlandsch gezag worden ver staan, maar daar gaat het niet om. Het gaat erom of het openbaar gezag in Nederland ook geldt in Indie en dat is niet het geval. Voor Indie en Nederland bestaan afzonder- lijke wetboeken. Met welk recht vervolgt het parket deze jongelui, terwijl in Nederland door Neder- landers dingen geschreven zijn, die spr. eer gisteren heeft geciteerd, die veel erger zijn, doch waarvan de toenmalige minister Heems- kerk zeide, dat z.i deze uitingen niet vallen onder opruiiing. Durft voorts de officier in gemoede ver- klaren, dat deze jongelui zul-len vluchten, als zij niet in voorloopige becbtenis zitten? Eiigenlijk moest de Nederlaadsche overheid blij zijn als ze ervan door gingen Want dat zou tot gevolg hebben dat bun volgelingen in Indie hen los zouden laten; het zou voor bun zaak een debacle worden; men zou zeggen: zijn dat nu onze hidden? Neen, de voorloo pige hechtenisjs een ambtelijke sleur in dit geval. Trouwens waar zouden de jongelui heen moeten? Passen hebben ze niet. De verdachten aan het woord. Mohammed Hatta, vervolgens het woord krijigend, sloot zich aan bij de pleidooi en zij- ner verdediigers, doch wenschte nog iets te zeggen over het vraagstuk van het geweld. Noch de statuten, noch de begimselverklaring der organisatie eischen het geweld en het is ook nooit giewenscht. Echter is het spr.'s standpunt, dat het in handen der heersehers ligt, steeds-in de geschiedenis, of de vrij- heidsgeboorte in' bloed en tranen of langs rustigen weg zal gaan. Gezien de bonding van vden, ook in die Tweede Kamer, vreest spr. het eerste, maar vast staat voor spr., dat de Nederlandeche overheerselling ten einde locpt. Dat is een kwestie van jaren, niet van ja of neen. Men vreest dat spr. en zijn vrienden zou den vluchten. Dat is niet te verwachten; zij zijn te fier om te vluchten, zij strijden voor een hoog ideaal. Als spr. had willen vluch ten zou hij het gemakkelijk hebben gekund, want hij zat veilig in Zwitserland toen de zaak begon, maar heeft zijn vacantie bekort om terug te komen. Spr. hoopte dan ock dat de rechtbank de voorloopige hechtciiis zou beeindigen. Spr. kwam er tegen op, dat men van de rechterlijke macht gebruik heeft gemaakt om spr. en zijn landgenooten te vervolgen en dat men hun ouders met bedreiging van ontslag uit gouvernemeidsbetrekkingen heeft gedwon- gen. hun kinderen geen geld meer te zenclen. Men heeft een conflict geprovoceerd tusschen ouders, die een conserveerende tendenz heb ben, en hun kinderen, die gelooven in den dageraad, die komende is, in bet ideaal. dat hun doorgloeit. Het roode schijnsel van de toekomst begint reedis te schijnen in het heden. De Indonesische jeugd heeft de taak deze toekomst te verhaasten, zoodat het volk van Indie vrij zal zijn onder zijn blauwen hemel. Spr. eindigde met de woorden van Rene de Clercq Er is maar een land, dat mijn land kan zijn. Het groeit naar de daad en die daad is mijn. Nadat Adhiningrat zich nog kort had aan- gesl'Oten bij het gesprokene, en Sastroamid- jojo zijn dank had uitgesproken voor de plei- dooien, die hem hadden getoond, dat er Ne- derlanders zijn, die de Indonesische zaak be- grijpen, wijdide Pamontjak nog eenige woor den aan de deelneming aan het pacifistische congres te Bierville. Het woord „pacifis- tisch" zeiae volgens spr. voldoende van dit congres, dat trouwens gehouden werd op het landgoed van en onder presidium van een pacifist, die geenszins tot de strijdbare communisten gerekend mag worden, Marc Sagnier. Aangaamde de deelneming aan een kunstavond te Parijs merkte spr. op, dat die avond gewijd was aan de kunst van het.ge- heele Oosten, niet all-een van Ned. Indie, en dat die gezant te Parijs, jhr. mr. Loudon, die er tegenwoordig was, de uitvoerenden heeft gecomplimenteerd en hen heeft uitgenoodigd, die voorstelling in het najaar van 1926 te komen herhalen. Dit zou ook geschied zijn indien het den Nederlandsch-Indischen stu denten niet van hoogerhand: verboden was. Het onderzoek werd gesloten en de recht bank ging daarna in laadikamer om te be- slissen over het verzoek van de verdediging om de verdachten onmiddelilijk in vrij-heid te stellen. Na anderhalf uur in raadkamer te hebben vergaderd trad de rechtbank weer binnen en deelde de president mee, dat naar het oordeel van de rechtbank er geen reden bestond om de voorloopige hechtenis te verlengen en dat e.r thans geen vrees voor ontvluchting meer bestaat, waarom de rechtbank besloten had, de verdachten uit de voorloopige hechtenis te ontslaan, De uitspraak werd bepaald op 22 Maart. De 'middagzitting van de reohtbank werd bijgewoond d'oor den procureur-generaal bij den Hoogten Raad, mr. Tak. EE'N EERE-DOCTOiRAAT. Een merkwaardige loopbaan, De heer Leefmans, hcofd van het Zoolo- gisch Laboratorium te Buitenzorg, is door de Landbouwhoogeschool te Wageningea be- noand tot eere-doctor in de Landbouwkunde. De heei" Leefmans is een merkwaardige fi- guur, niet alleen om zijn uitmuntende kennis der entomologie, doch ook vanwege andere dingen, zegt het Hbldl Wie het nieuwste adresboek der gemeente Amsterdam opslaat, vindt daar nu nog ver- nield: „Leefnians(s), kantoorbediende en jour nalist". Die Leefmans is inderdaad de doctor honoris causa van heden. Want de heer Leefmans is een selfmade man, een autodidact, wiens oorspronktlijkc toekomst de handel was. Hij docrlicp alleen de lagere school, en kreeg daarna een betrek- king op een kantoor. In dien tijd ging de heer Leefmans al datgene leeren wat hem in zijn handels-carriere te pas kon komen: talen en boekhouden vooral1. Maar tusschen al die studies door kwam telkens weer boven zijn liefde voor de insec- ten-wereld, en vaak kon men d'en jeugdigen dicnaar van Mcrcurius op Zeeburg vinden, om daar inseeten te zoeken. De heei" Leef mans publiceerde in dien tijd ook eenige din gen. In 1916 zocht de Handelsvereeniging „Am- sterdam" een deskundige om studie te maken van het engerlingen-vraagstuk, en dr. Van Hall, destijds directeur van het Instituut voor Plantenziekten te Buitenzorg, vestigdie de aandlacht op den jO'ngen Leefmans, die dan ook werd benoemd, en dadelijk in genoemd Instituut onder leiding van dr. Van Hall te werk werd gesteld. Drie jaren later ging de heer Leefmans in gouvernementsdienst over. Te Buitenzorg was hij de entomoloog, kenner bij uitne- mendheid van schadelijlce inseeten. A!s zoo- danig deed hij uitstekende dingen, merkwaar dige publicafies van zijn hand zagen't licht. In dit verband wordt vooral herinnerd aan zijn klassiek geworden werk over den klap- pertor. Maar ook over de tbeebladroilers werden uitnemende dingen gepubliceeixl, terwijl uit den allerlaatsten tijd dateeren de studies over de koffiebessenbo'eboek. De heer Leefmans is aan boord van het stoomschip „Indrapcera" heden te Marseille aangekom ;n. NOODLOTTIG SCI 101 Te Bovenburen onder Winschoten zou gis- termiddag de 27-jarige ongehuwde Johannes Kloosterhuis voigels sehieten. Bij het onder- zoeken van het gtweer in de schuur ging een schot af, dat hem in het hoofd trof. Hij^was onmiddellijk docd. PSEUDO POLITIEMAN. Een bankinstelling te Rotterdam werd de- zer dagen opgebeld door iemand, die zei te spreken namens den commis-saris van de 2de afdeeling. Hij vrceg of de inspecteur van po litic, die bij deze instdilng een strafzaak leidt, op de bank aanwezig was. Toen men hem zeide, dat de onsecteur ei- niet was, vroeg hij of rtien een bankbiljet van ICO wlide klaar leggen, hij zou het dan onmiddel lijk komen halen. Mocht de inspecteur ko men, dan mcest men hem maar zeggen, dat hij weer direct naar het politiebureau nicest terung komen. Kort na het telefonisch gesprek verscheen iemand cm „het bankbiljet voor de politic'' te halen. Men heeft het zonder meer meegege- ven. Later bleek, dat de politic van een f.nder volkomen onkundig was. De commissaris van politic waarschuwt tegen de handelingen van dezen langen, sdirafen perse on, die in den regel donker is gekleed. GRATIE VERLEEND. Het Hoog Militaire Gerechtehof te Bata- via heeft de doodstraf, waartoe de gedeser- ieerde communistische militairen Wcentoe en Wenas vercorcleeld waren wegens een po- ging cm in Juli j.l. te Bandoeng een opstand te 'verwekken, veranderd voor ieder in 10 jaar gevangenisstraf en voor Woentoe in 9 en vocr Wenas in 10 jaar cnilitaire gevange nisstraf. NEDERLAND EN BELGIe. Met Eerste Kamerlid die Savcrnin Lohman heeft den minister van buitenlandsche zaken de volgende vragen gesteld 1. Heeft de minister kennis genomen van de mededeeiingen van d-^n Brlgischen minis ter van buitenlandsche zaken, den heer Hij- mans, in den Belgischen Senaat, cp 21 en 23 Februari 1.1., luidende: Toen de heer van Karmbeek aftrad, liet de heer Beelaerts van Blokland ons weten, dat hij de studie van 't vraagstuk (van het ver- drag van 1925) zou hervatten en ons nieuwe vocrstellen zou vcorleggen (21 Febr.) en verder: Zooals ik dezer dagen gezegd beb, heeft de Nederlandsche regeering, toen het verd'rag door de Nederlandsche Eerste Ka mer verwornen was, aan mijn voorganger, den heer Vanderveldte, laten weten, dat zij de zaak niet als geeindigd beschouwde en dat in haar bedoelig lag, ons nieuwe voorstellen te doen, met de bcdoeling ens voldoening te geven. Toen ik terugkwam op het departe- ment, heeft men mij dezelfde verzekcringen gegeven (2 Febr.) 2. Heeft zijn Excelkntie kort na zijn ambtsaanvaarding aan den toenmaligen Bel gischen minister van buitnelandsche zaken verklaard, dat hij voornemens was zelf nieu we voorstellen te doen; die de strekking zouden hebben Belgie voldoening te geven, en heeft Zijn Excellence deze toezeggingen herhaald bij het optreden 'an den tegenweor- digen Belgischen minister van buitenland- - sche zaken? 3. Is de minister bereid, den tekst over te leggen van de verklaringen, waarop de Bel- gische minister van buitenlandsche zaken in de bovenvermelde aanhalingen uit zijn in den Senaat gehouden redevoerigen het oog heeft gehad? DE GASCORRUPTIE. Onthullingen uit Doetinchem te wachten? In de jongste raadsvergadering te Doe tinchem heeft de heer Cohen in aansluiting op de debatten in de vorige vergadering me- degedeeld, dat de commissie van onderzoek naar eventueele corruptie alle geuite beschul- digingen staande houdt en dat in het uit te brengen rapport de overtuigende bewijzen zullen worden overgelegd. Al zou het ook hooge officieele personen betreffen, hetzij de zen er direct of zijdelings bij betrokken zijn, dan zal de commissie deze eerlijkheidshalve toch moeten noemen. HET LEIDSCH ACADEMISCH ZIEKENHUIS. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan curatoren der rijks universiteit te Leiden bericht, dat hij tegen woordig zal zijn bij de plechtige opening en ingebruikneming van hetnieuwe academisch zieknhuis cp Zaterdag 17 Maart. De moge- lij'kheid bestaat, dat ook de minister-president aanwezig zal zijn. In ieder geval zal de heer Dte Geer zich doen vertegenwoordigcru TEGENSTANDER VAN HET ZEVEND'E LEERJAAR. De Provinciaie Vereeniging der StaatkurJ dig Gereformeerde Partij in Zeeland heeft in hare algemeene vergadering te Middelburg eene motie aang.nomen, inzake de aanhan- gige wetsvoorstellen tot vervroegde invoe- ring van het verplichte zevende leer jaar, waarin de verandering bij vemieuwing vcr- klaart ernstige principieele bezwaren te heb ben tegen de geheele leerplichtwet, inzonder- heid haar diepe teleurstelling uitspreekt over de voorgestelde wetswijzigingen. ONTEVREDEN STEUNZOEKE'RS. HetGerechtshof te Amsterdam heeft beves- tigd een vonnis van den Amstcrdamschen po- iltierechier, waarbij d-.d. 28 November 1.1. een 29-jarig schoenmaker tot drie'maanden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens be dreiging met een misdrijf tegen het leven. Verdachte had op 24 September 1927 twee armbezoekers, die op de steep stonden van het Gebcuw voor Maatschapelijken Steun in de Reguliersdwarsstraat, omd'at zijn aan- vraag om steun was afgewezen, met een mes bedreigd, onder het uitspreken der woorden „Als ik voor twaatf uur geen uikeering heb, gaan jelui en allebei aan, het kan mij niet meer vcrdDenk er cm, het gaat er heelemaal in!" AFLOSSING VAN HET TUINDERS- CREDIET. De „Maasbode" vernecmt, dat vanwege de Geo. Staten van Noord-Hoiland via d-e Pro vinciate Commissie uit de Veilingen w:er een onderzoek zal worden ingesteld naar de mo- gelijkheid tot geheele of gedeeltelijke aflcs- stng van het dooi de boerenleenbanken coder garantie van de provincie Noord-Holland verleende tuindei'scrediet. HET POSTEN VERBODEN- De president van de Otrechfsdie rechiban' heeft gistermiddag uitspraak ge-daan in een kortgeding tusschen een aantal Utrechtscihe slagers'patroans on ds Utrechtsohe slag^rsg'-c- zellencrganisatres en den s 1 agersgezellen- organisaties brvclen, het pesten en uitdeelen van biljetten te staken. WIJZIGING DRANKWET. De Koninklijke Nederlandsche Midden- standsbond heeft een adres gezonden aan ds Tweede Kamer, waarin wcrdt verzocht, het enhverp tot wijziging van de Drankwet niet, a khans niet dan grondig herzien, aan te nemen, aangezien de bond voor d'en geheekn mjd'-Jenstand groote schade vreest, daar het bedodde on twerp aan een normale ontwikke- ling van een gezond hotel-, cafe-en restau- renteedrijif nieuwe bezwaren in den weg legt en de fcedrijfszekerheid van dit voor de wel- vaart van den goheden middensltind zoo on- gemeen belangrijk bedrijf onnoodig onder- mijnt. De bond1 ziet n.l. als doel van het thans aanhangige ontwerp wciteiijke fcestrijding van het gebruik van alle alcoholhoudende dranken, zonder onderscheid, in stede van een rationeele fcestrijding van het misbruik, dat het eenige doel van een wet als de onderhavi- ge lean en mag zijn. HET CONFLICT IN HET KLEEDING- BEDRIJF. De werkgevers in het maalconfectiebedrijf zijn, volgens Het Volk, bereid, te doen onder- zoeken, hoc groot de vergo-Sding moet zijn voof de lcosten, die d'e huisarbeiders maker voor vuur, verb eh ting en ver warming van de persijizers. Bovendeen zijn zij bereid, den huisarbeiders een productieprcmie te geven van 2 pet., uit te betalen in den vacantietljd. DE „SCHUTTEVAER". Een Reuterlelegram meldt, dat de „Schuttevaer" Maandag of Dinsdag Londen zal verlaten om naar Plymouth te vertrek- KORTE BERICHTEN. Donderdag is te Amsterdam aangeko- men een deputatie van zes Zweden, die ee.n studie komen maken van het politiewezen. Vandaag brengen zij een kort bezoek aan Dien Haag, waarna zij hun reis zullen voort- zetten naar Londen. Iemand uit Zaandam liet Donderdag avond1 bij de Riviervischmarkt te Den Haag zijn auto onbeheerd staan. De auto bleek .eenige oogemblikken later gestolen te zijn. In den afgeloopen nacht is.zij teruggevon- d'en onder Oegstgeest. Van den dad-er geen spoor. Naar aanleiding van het besluit der Kroon op het raadsbesluit der gemeente Bloe- mend'aal, waarbij de onderwijzeres, mevr. Klinkeii'bergMeeter ontslagen werd, stellen B. en W. van Bloemendaal voor, met ingang van 19 Maart 1928 bedoeldte onderwijzeres van school E te Vogelenzang als zoodanig over te plaatsen naar de openbare lagere sdhool C te Bloemendaal. De koningin is hedenochtend per auto uit het Loo te Den Haag teruggekeerd, ver- gezeld door prinses Juliana. Te Culemborg zal Zaterdag 24 Maart- een boomplantdag worden gehouden. Bij gelegenheid van den tienden ver- joarctag der Landibouwhoogeschool te Wa»e ningen hield heden in de hulpaula de rector, magnificus, prof. ir. J. W. Di-eperink, de 4- bruikelijke dies-rede. 5 Wiibiralls, de circus-artiest die zich in een kanon laat sehieten, is indertijd oo-k m ons land om zijn durf bewonderd. Te stutt gart is hij thans echter leelijk te pas gekomen Na bet schot bleef hij bewusteloos in he* net liiggen en het med'ische onderzoek heel* uitgemaakt dat hij zware kneuzingen in dm rug heeft gekregen. GEVONDEN VOORWERpBT""' Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan gestraat en a 1 daar te bevragen op alte werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd om 6 7, 8 en 9 Maart 1928. Rozenkrans, a™' schoentje, portemonnaie, belastingplaatje spaarzegels, reflector rijwiel, schooltasch ea grijze -das. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen ai gevonden aan-gegeven op: 6, 7, 8 en 9 Maart 1928. Waaler, A. de Mol, Postkantoor Egmond aan Zee, paar handschoenen, L van Doom, Hofplein 47postduif, C. de Vet, Overdiestraat 44; steigerpaal, p Schoonhoven, 2e Landdw.str. 23; paar Uni! nastiekschoentjes, W. Bruin, Paul Krtiger- straat 9; ledige portemonnaie, M. Pool Zeglis 84; 2 kinderschopjes, S. Jonker, Wes- terweg noodwoning 16; stempel, A. de Haan Drebbelstraat 15; rijwielbelastingmerk, S* van Diepen, Spoorstraat 3; pakje inh. 'lijst candidaten, J. Harsevoort Bcezemsingel 4- R.K. gebedenbcekje, A. Bieman, Uitenbosch' straat 42; rokkenhouder, P. Stokman, Woe. numschebuurt 14schrc-evendraaier, J. d-er Burg, Piersonstraat 2dameshandschoen H. Smorenberg, Schoutenstraat 15; honden' penning le Kl. no. 727, A. Kaandorp, Noor- derkad'e 25; rijwielplaatje in etui, P. Ulrich Verlengde Landstraat 45; kindermuts, J Tromp, Verd-ronkenoord 54. Wanneer men weder in het bezit is van het ver] or en vcorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie. ALKMAAR, 10 Maart 1928. Cp de hederi gehouden veemarkt*waren aapvoer en prijzen als volgt: 19 Paarden 120—450; 26 Melkkccien f 180—300; 367 Nuchtere kai- veren (slacht) 6—/ 22; Nuchtere kalveren fokf 1825; 120 Vette Schapen 36- 48; 32 Schrammen 18—/ 32; 128 Big- gen (10 wcken) 10—17; 6 Bokken en geiten 6—f 11 BOTERPRljZEN. ALKMAAR, 10 Maart 1923 Op de lieder gehouden Botermarkt were: betaald voor: Fa- brieksbcter ie s. 1.02K>—1 12fc;Fa- brieksfcoter 2e s. f 0.901Bcerenboter le s. 11.10; Boei'enbcter 2e s. f 0.85— 0.95; Eieren (gioothandd) 4.90—/ 5.40; Eieren (kleinhandel) 4—f 5.50. Eendtieren 5. ALKMAARSCHE EXPGRTVEILING ALKM AAR, 9 Maart 1928. In de heden gehouden vci ingen weed bclaaki vcor: Roode Kooi 18.90—/ 21.60; Gete Kcol f 7 40- f 13.10; Uien 11.30 16,50;, WitlofJe s f 22-28; Wirlof 2es. 1620; Pra 15,9024.90; Raapstelen f 3.3(k 4.20; Spruiten 28-/ 57; Spinazie 19.80—/ 22.40; Scldene 6.50- f 7.70; Boercnkool 4.40—/ 9.90. Aanvoer: 1250 K G. Spinazie: 10GO IC.G. Witlof. BROEK OP LANGENOIJK, 10 Maart 1928. „Langedijker Grcenieriveiling." Aan- gevoerd waren: 18100 K.G. Roode Kcol 21 1/ 25.40; Doorschot f 18.80-/ 2450; 128000 K.G. Gele Kcol 8—/ 17 90; Door schot 8—/ 52.30 34000 K.G. Deensche Wide 3.40—5.40; Doorschot f 430— 4.90; 4600 K.G Uien 14.30—/ 15.50; Driclingen 10.90—11.40; Stek f 6- 7.80. BEVERW1JK, 9 Maart 1928. Coop. Tuin- bouvv Vrije Grcenten Fruitveiling. Spinazie (grof) 36—40 cent; Spinazie (fijn) 18—2f cent; Lcf 1117 cent; Sjalotten 14 cent pel K.G.Bcerckcol 65 cent per kistRabarber 1433 cent per bos. PURMEREND, 9 Maart 1923. „Afsiag vereeniging Beemsier, Purmerend en Omstre- ken." kl. Aardappeien I 0.82—/ 1.15 p. zal, 25 K.G.; Witlof f 1020 per 100 KG.; Spruitkocl 4— f 5.65 per 15 K.G.; Boere- kcol 3.20—3.50 per 10 K.G.Spinazie 0.460.55 per mand (1 K.G.); Sefleri; 57 per 100 bos; Raapstelen f 7.80 pel 100 bos; Rabarber f 24f 25 per 100bos; Uien 1.80—/ 3.70 per 25 K.G.; Prei 12 41 per 100 bos; Appelen: Bramley Seed ling f 917; Lunt. Rippeiing f 13; Pre sent van Engeland 2343; Peren: Win- terjan 6—/ 13.70; Comtesse de Paris 17, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart 1023 Uien 13.40— f It.50; Drielingen 10.20 10.90; Nep 6.40; Grove Uien 13.80; Peen 10.40—/ 12; Rcode Koo! 17.30- 22.70; Doorschot f 17.80—/ 21.70; Gele Kcol 9.60—19.20; Doorschot 9.60— 13.40; Deensche Witte Kool 4.10-/5; Doorschot: 3.70f 4.60; Kroten 910— 9.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 4500 K.G. Uien; 1900 KG. Peen; 113200 K.G. Roode Kcol; 46400 K.G. Gele Kool; 173200 K.G. Deensche witte Kool; 600 K.G. Kroten. ZAANDAM, 9 Maart 1928. Veiling „De Zaanstreek." Spinazie 1 15—/ 1-35 pert pond; Raapstelen 1.05—/ 1.20 per 10bos; Sla 0.761.20 per kleine kist; Pieterselie 1832 cent per bos; Uien 6% cent per pond; Prei 3032 cent per bos; Seldrie 3040 cent per bos; Citroehen f 3 per 100; Belle- fleurs 7 'A10 cent pe pond; Goudreineffe 7 10 cent per pond; Brusselsch lof 7H—UH cent per pond; Bananen 6 per 100; Zoete appelen 67 cent per pond; Gele Kool 22 cent per stukRoode Kool 24 cent per stuk. WARMENHUIZEN, 9 Maart 1928. Roo de Kool le s. 18.10—/ 23.70; Roode Kool 2e s. 16.50—/ 23.50; Roode Koo' (uitschot) f 12.2013.10; Gele Kool les. 14— f 15.80; Witte Kool le s. 4.20— f 5.20; Witte Kool 2e s. 3.60-/ 4.30: Drielingen 10; Uien 13.30—/ 1370, Grove Uien 12.50—/ 12.70; Peen 10.50; Peen (k'-eine) 7.40. Aanvoer: 75625 K.G. Roode Koo/ W K.G. Gele Kool40625 K.G Witte Kool; 2475 K.G. Uien; 1200 K.G. Peer.. WONDEN SCHRAMMEN, of open gesprongen huid zijn prikkelend en kunnen zeer Hinderlijk zijn, maar schram- men en wonden genezen vlug en de huid vvordt wecr glad cn zacht. als U direct het beste en heilzaamste middel gebruikt. Spreek uit: Tschiesbro) helpt langs natuurlijken weg de huid genezen. Het kan steeds vol vertrouwen gebruikt worden. het kan nooit schaden daar het vrij van zuren. zonder smaak en reukeloos is. -"-r 'W TP k'lix.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10