■i n m m m m mm It' II Ji n -p m m Versterk nv raieren! Ps*ovincSaai nisuws Langendijker Groentencentrale. 2. 40—34 2. 29 40 3. 39—33 3. 28 39 4. 42—38 4 21 43 5. 26 28 5. 22 33. 6. 49 IS! Heel mooi! Ter oplossing voor deze week: Probleem 1W7 van S. Pelle te Leerdam. Zw. 11 sch. op: 8, 9, 10, 17, 18, 19, 20, 25, 30, 35, 36. W. 11 sch. op: 16, 28, 32, 33, 37, 39, 40, 44, 45, 46, 49. In cnze volger.de rubriek geven wij de oplossing. j Donderdag 8 Maart vergaderde de Lange- d'jjker Groentencentrale in bet lokaal van den beer Sehreuder te Schermerhorn. Alle, 14 vereenigingen badden bun. afge vaardigden gezonden waardoor de zaal ge- beel gevuld was. Als gasten waren aanwezig de heeren: P. Slot, marktvoorzitter; Jb. v. Die, keurmees- ter, W. Dirkmaat, marktbetaalmeester, Balk, seer. Prov. comm. en enkele afgevaardigden van Koophandel. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., opende met welkom aan afgevaardigden, en pers de vergadering waarbij werd geme- moreerd de ontwikkeling der organisatie in de laatste 40 jaar, waarbij enkele van de truest belangdjke voordeelen meer speciaai naar voren werden gebracht. Na het verloop van bet afgeloopen jaar geschetst te hebben, werd op het nut van vciten ook van te velde goeagekeurde poters, gewezen en werd er verder op gewezen dat het verbouwen op contract niet gewenscht is. Spreker dankte verder voor de belangstel- ling betoond op zijn 25-jarig huwelijksfeest. De marktvoorzitter deeide mede dat aan het jubileerende paar een buffet is aangebo- den, deed verder mededeelingen over de ge- voerde reclame en wees ten slotte op de wenschelijkheid om aetie te voeren voor een kanaal HuigendijkOmval De marktbetaalmeester deeide mede dat thans nog 596 wagons in voorraad1 zijn ie- gen 1264 wagons het vorig jaar. Daarvan zijn 66 wagons roode, 168 gele, 359 Deensche witte, 2 uien en 1 peen. Da heer W. Visser, bestuufslid, las een reclamebiljet van het tuinbouwjaarboek .voor en kon de aanschaffing daarvan ten zeerste aanbevelen. De notukn werden goedgekeurd. Het jaarverslag, dat we reeds jubliceerden, werdi na eenige bespreking goedgekeurd. Ook het financieel verslag dat aangaf een ontvangst en uitgaaf van f 40153.32 me* f 1704.9! saldo^ werd goedgekeurd. Blijkens de balans is het onbezwaard be- zit der I. G. C. f 66.018.73. Met een opmerking om ook da ambachls- lied en buiten Broek op Langendijk in de Werkzaamheden te betrekken za! rekening weden gehouden. De voorzitter spoorde de afgevaardigden aan de verdeIging van ratten zooveel moge- ldjk te bevorderen. De penningmeester deeide nog mede. dat mcmenteel geen schuld doch een tegoed van Tuim 800 aanwezig is. Besloten werd de volgende algemeene ver gadering te St. Pancras te houden. Voorstellen van het bestuur. A. Een vooretel om het salaris van den penningmeester met ingamg van 1 Jan. 1928 met 100 te verhoogen, waardoor dit 500 zal worden^ Met aipplaus werd het voorstel aangenomen. B. Gevraagde machtiging om ten hoogste 1 /20 pet. van den omzet beschikbaar te stel- len voor reclame. Groentecultur ging met het voorstel ae- coord, doch een der afgevaardigden wees op de onjuietheid om de reclamebiljetten met een Marker of Volendammer schoone te ■illustreeren. Reclame moet op waarheid be- rusten. De marktmeester zeide, dat in het buiten- land noodig was deze voorstelling te geven om het Hollands cachet te doen uitkomen. De heer C. Wagenaar (Koophandel) be- spr ak de wenscbeiijkbei'd om elk jaar een reclame te maken zooals dit jaar in Frank- rijk gedaan was. De West te Koedijk zou het reclameper- centage, evenals het vorig jaar op 1/10 pet. fcepaald willen zien. De voorzitter was daar niet tegen doch wees er op, dat het vorig jaar de L. G. C naar vrrhouding veel meer gedaan heeft dan tegenover andere bonden noodig was. Besloten werd het 1/20 pet. te hartdhaven, maar het bestuur machtiging te geven tot 1/10 pet. wanneer ook door zu#tervere«nl gingen een zoodanig besluH genometl wordt Daarna pauze. Na de pauze kwamcn de voorstellen van de afdeelingen: A. .,De Tuinbouw" stelde voor: De L. 0 .C. stelt alle pogingen in het werk om gotd "Lecerfzaaa te bekomen. Toelichting: Wij zijn van meening dat d-- lecerf lang niet meer is wat ze geweest is. /Het gaat achteruit en dit jaar was het met bet soort allertreurigst, daarom zouden wij willen, dat het zaad door de L. G. C.. „om- "dat in dit district de Lecerf vooral al® na- teeld wel het meest gebruikt wordt", geteeld wordt in de streek van herkomst. Prae-adVies van het bestuur: Daar hier zeeds mede begonnen was door den Proef- ituin te Alkmaar, achtte het bestuur het ge wenscht dat niet de L. O. C., doch de Prov. Commiseie dat ter hand nam. een u&is? op he I prae-advies en wees er op dat in ltalie nieuwe proeven werden genomen. Het was beter dat de prov. comm. deze zaak in handen houdt. Hoewel men het er vrij algemeen mede tens was dat de lecerf bloemkool niet meer die was van voorheen, werd toch de uit- drukking allertreurigst wat te - scherp ge- vond-en. Nadat St. Pancras verklaard had met het praeadvies accoord te gaan, werd dat met aigemeene stemmen aangenomen. B. Alle leden der fcij de L. G. C. aangeslo- ten vereenigingen word'en lid van den Proef- tuinde contributie te hetalen uit de kas der L. G. C. Het dc-el hiervan is, de Proeftuin aan geld te helpen, zoodat deze meer kan- doen vcor zijne leden, b.v. plantentelen enz. Prae-advies van 't bestuur: Het bestuur achtte het beter, dat elke aangesloten vereeni- ging als vereeniging lid) wordt van den Proeftuin, waarvoor de L. G. C. 20 in de contributie tegemoet zal komen. Het bestuur was het er niet mode eens dat alle 1400 leden daartoe verplicht zou den moetcn worden, te meer waar er moge- l'ijk SCO leden zijn die er niets voor gevoelen. De Tuinbouw ziet er in dat de proeftuin veel meer zou kunnen doen dan tot heden om de leden- aan goedl en goedikoop poot- en zaaizaad te helpen. De heer> Zwetsman, b-estuurslid van de proeftuin, juichte de belangsteiling van St Pancras toe, doch vreesde dat de toename van persoonlsjke leden er dbor benadeeld zal worden. Groentecultuur ging met het praeadvies mede, doch niet van harte. Als de proeftuin niet toe kan achten ze het beter dat stcun van de L. G. C .gevraagd werd, die dan zeker niet geweigerd zal wor den. De heer Kloosterboer (St. Pancras) zou f 1400 subsidi-e van de L. G. C. prefereeren waarmede dan de contributie voor alle leden betaald was. Ten slotte werd het praeadvies met alge mee-ne stemmen aangenomen waarna de voor zitter aanraadde zoo mogelijk alien lid van de proeftuin te wc-rden voor 1 per jaar. De West wenschte de volgende punten in bespreking te brengen A. De ban-del van tweede soort bloemkool in v-erband met die prijzen. B. De kanaaliplannen. Een breedvoerige bespreking werd gehou den over dat punt waarvan het doel bieek te zijn dat tot stichting van een zouterij vcor minderwaardige bloemkool, zou worden over- gegaan. Het voorstel werd met kracht en breed- voeris: verdedigd door den beer Hart te Koedijk, waarvan een uitgebreide gedachtsn- wissejing het gevolg was. Meermakn werd er op gewezen dat de tweede soort bloemkool die steeds een naar verhouding veel te lagen prijs opbrengt. te weinig gesorteerd wordt, waardoor ze aan de uitschot grenst. Als onclusie dev besprekingen werd vast- gekgd le. dat bij wijze van reclame steun aan tte kocplieden verleend zal worden voor krat- verpachting; 2e, een commissie te benoemen, die een onderzoek naar diverse oorzaken zal inslellen; 3e. ceri onderzoek in te stcllcn naar de kosten van een zouterij en de mogelijke ex- ploitatie daarvan. De vergadering ging met deze condusies accoord. 10. ,,De Toekomst'-' stelde voor: De alge meene vergaderng der L. G. C., kennis ge nomen hebbende, dat het bestuur van den Polder Geestmer-Ambacht heeft besloten niet bij te dragen in de kosten van de West- Friesche kanaalplannen, spreekt zich uit, dat zij met leedwezen dit besluit vernam. Zij spreekt de wensch uit, dat het Polderbestuur alsnog ter gelegener tijd hierop moge terug- kemen. Toelichting: Zooals bekend zal zijn is de totstandikoming d;-r kanaalplannen hierop ge- baseerd, dat door Rijk en Provincie 5/6 ge deelte, terwijl 1/6 gedeelte >ioor belangheb- benden in de kosten Zal moecen worden bij - gedtagen Onder belanghebbenden zal wor d'en verstaan Gemcenten en Waterschappen. Ook dezen winter is opnieuw gebleken in welk een achterlijken toestand onze afvoer- wctren per schip verkeeren. Dit klemt het sterkst voor het gedeelte Huigendijk—Alk maar. Zal in de toekomst verbetering worden aan gebracht, dan zal financieele steuntoe- zegging niet kunnen uitblijven. Wij hopen met dit voorstel dan ook te be- reiken, dat het bestuur van Geestmer-Am bacht door een uitspra-ak in dezen geest mo- reel gesterkt mcge worden om zijne afwijzing te herroepen en eene financieele bijdrage als- dan wil toezeggen. Het prae-advies van het bestuur is vervat in het volgende voorstel: Het bestuur stelt voor, gezien d;e geringe deelname van verschilfende Gemeenten en Polders in de kosien, dat daardoor het groote plan nog wel e.nigen tijd op zich zal iaten wachten, stappen te doen om die doorvaart HuigendijkOmval zoo spoedig mogelijk te Verkrijgcn. Zij tracht dit doel te bereiken, d'oor ten cerste het Geestmer-Ambacht aan te sporen hieraan wel financieekn steun te Wilen ver- leenen en verder bij de betrokken corporaties en vereenigingen aan te dringen op steun en medtewerking en ook zel de toezegging te doen cm naar verhouding in de kosten bij te dragen tot een miximum van f 1000 per jaar. „urotnteflcultuur" verklaarde zich tegen het prae-advies het voorstel in te trekken. „Groentcncuituur" verlkaarde zich tegen het noemcn van een bedrag van 1000 voor het plan Hu igend'ij-kOmval en zag daarom never de wcorden ..naar verhouding en tot een maximum van 1000 gulden" van het prae-advies af. Men staat dan later meer vrij. Het bestuur nam dit over en de vergade ring ging er mee accoord. Ron-dvrhag. De burgemeester van Scher merhorn sprak eenige wcorden van waardee- ring. Het bestuur deed daarna vocrlezing van een schrijven van detl h-eer Hazeloop, waar- in werd aanbevolen het stichten van een proef-huis, dat op eenvoudige wijze kan ge- schieden, omdat elechts 16 paden behoeven te word'en everwonnen. Overlej- mst andsre mark-rbestwen kan gewenscht zijn. Het bestuur kreeg machtiging deze zaak bij den Vierbond ter sprake te brengen. Besloten werd bij gladlheid zand te strooien vanaf het cafe tot langs de spoorwagons. De heer Maddcrom (St. Pancras) drong op afschaffing der bonnen aan en noemde dit een groot nadeel voor leden en markt. De heer de Vries (St. Pancras) wenschte de aanvang der veiling voor vroege koo'l een uur later, welk punt het bestuur reeds on der oogen heeft gezien. Ten slotte werd den weg door de Daalmeer nog besproken en kreeg het bestuur machti ging om of voor den weg door Geestmier- Ambacht, of voor een voetpad door de Daal meer een flink bedrag beschikbaar te stel- len. Mediegedteeld werd nog, dat een plan voor 4 jaar terug gemaakt, 15000 in uitvoering zou moeten kosten. Hierna sluiting. GEMEENTE-VERGADERINGEN. Men scnrijii ons: In verbarid met den kritieken tijd, die het karkelijk proicstaatisme in den .tegenwoorfli- gen lijd overai mm of meer heeft'door te ma Ken, zij hier eens de aandadit gevestigd op de zestiende gemcenie-vergadering, o;-e na een schorsing aezer sameriKomsten voor eeni ge jaren dezer dagen in de' Schoorlcr kerk is gehouden. Na een kort woord van welkom tot alle aanwezigen, zcowel lidmaten als op hun vtrzoek door den kerkeraaj .geintroduceerde gascen, en na het zingen van ten paar ve'rzen van dm twee en veertigsten psalm, hield de prfdikant, ds. A. J. P. Boek-e, een inleiden- de rede, waarin allereerst de beteekenis der gemeente-vergaderingen voor d-e hervormde kerk in dezen tijd werd uiteengezet. Tei-wiil overai in de protestante gods- dienst-o-efeningen de dienst des woords, d. i. in dit geval de preek, steeds het voornaamste is geweest, weet ieder hoe tegenwoordig het bijwonen daarvan velen, en toch ook echt godsdienstigen, van one. gesladit niet meer blijkt te bevredigen en bovendien nog trouw- kerkgangers ook door het zoo gemakkeiijk doorgegeven krijgen van radio-preeken van geliefde of bijzonder begaafde sprekers in huis, desnoods bij een kopje koffie, onwille- keurig van geregeld kerkbezock worden te ruggehouden. Daarnev-ens nu biedt het bijeen komen in de kerk ter gemeentevergadering met gel genheid tot gedachtenwisseling voor alle daar aanwezige lidmaten, iets wat niet min der kenmerkend voor het protestantsch ge- meenteleven mag heeten. Ja, wat immers in den loop der eeuwen door de Rcomsche kerk wel geleidelijk stelselmatig is uitgebiannen en eindelijk voor goed geweerd, maar wat t-evens, en daarom gaat het hier, door niets anders ooit vervangen lean worden. Welnu, zou het dan geen aanbeveling ver- dienen, wanneer alle protestante kerken naast hun genoemde klassieke preekdiensten, zich veel meer op de opvoedinip tot en de organi satie van deze en dergcUjk-e ontmoetings-gc- legenheden gingen toelegg'en? Nadat hierna in breede trekken het onaf- zienbare terrein des kerkelijken gemeentele- vens was geschetst, gaf spr. vervolgens enke le persoonlij'ke gedachten. over db ontwikke ling van het „go dsdiensvig samenkomen Als grondslag van de Joodsche volksge- meenschap en in vernieuwde gedaanfe in het Christendom voortgezet, werd aangetoond, hoe steeds de godsdiensfige ontmoetings-ge- kg en he id als het karakteristieke daarvan was te Wrkennen, terwijl in aansluiting daar- mee ten slotte nog zeer in't kort verschil- lende vormen er van in het eigen plaatselijke gemeenteleven worden behandeld. Na -een korte pauze. tijdens we Ike men zich in de kerkekamer enkele oogenblikkefl met een kopje thee kon vertreden, Werd op meerderer verlangen de vergadering, liever dan daar, weer in de kerk hervat. Thans was er gelegebheid tot gedachten wisseling, waaraan door verschilkflde lid maten eh fiiatuurl'ijk leden van den kerkeraad en de kerkvoogdij word deelgenomen. Uit den aa-rd- der zaak konden door een dergelijke vergadering verder geen besluiten worden genomen, maar wel was het alge meene oordeel, dat vooral niet te lang mocht worden gewacht met een volgend dergelijk samenkomen waarvoor na di't welslagen ze ker veel grooter opkomst nog zal zijn te wachten. BERGEN. In de Donderdag gehouden vergadering werd tot lid van het Bestuur van den Philis- teinschen polder, vacature Jm. van Reenen, benoemd de heer Mr. H. D. A. van Reenen, alllhier. Tot voorzitter van dezen polder werd gekozen de heer Wm. Swaan Hzn. De heer Dr. J. Hemelrijk, die onlangs benoemd werd tot lid der Oud'ercommissie voor de openbare lagere school in deze ge- mcente, heeft deze benoeming niet aangeno men. Door de Gasfabriek te Alkmaar wordt weder tot uitbreiding van het leidingnet over- gegaan. Zoo wordt een hobfdgaskiding aan- vanaf den Turfweg langs deii Bergerweg tot aan het Achterpad. Voorts zal een hooidlei- ding-verlenging plaats hebb-ert in de Matth. Wiegmanweg langs den Tuindorpweg tot aan den Leo Gestelweg. - De electrische bemailiing van den Philis- teinschen polder zal niet zoo lang meer op zich laten wachten. Reeds is men druk bezig lhet het graven van de geul voor den electri- schen kafcel, met het leggen waarvan ook wordt begonnen. CASTRICUM. Woensdagmiddag werd in de zaal van den .leer Stuijt een algemeene ledenvergad'ering gehouden van de R. K. Kiesvereeniging. Den voorzitter, den heer H. Bemmer, speet 't in zijn openingsWoord te moeten con- stateeren, dat slechts 17 ledten buiten het be stuur ter vergadering aanwezg waren. Hij had, gezien de belangrijke agendas, een groo- tere opkomst verwacht. Besloten werd voor de verkiezing van het bestuur del* Staten-Kieskring de zittende be- stmirsleden te camdidateeren en benevens als piaatsvervangende bestuursleden de heeren: Looter uit Castricum, Pepping uit Limmen en Verhegigen uit Egmond-Binnen. De voorzitter deeide mede, dat ook in Cas- trlevon een Sthaepmeo-eomfte is opgeridht Spr. zete het dbel van het comite uiteen. In de 2de helft van April zullen als sprekers hier- voor optreden: de Pastoor van Noort uit Langendijk en de heer Leesberg uit Alk maar. Voor het op te richten partijbureau zullen door de pro pagandacl u b gel den worden bij- eengezameld. De voorzitter wees in venband hiermede op het nut en de noodzakelijkheid van een partij bureau en b-eval de stichting in een ieders milddadigheid aan. Op het voorstel van het bestuur werd het gemeenteraadslid, de heer G. Kuijs, met al gemeene stemmen wederom toegelaten als lid der R. K. Raadsfractie. Bij reglementswij- ziging zal voorzien worden, dat in den ver- volge deze aangelegenheid zich niet meer zal kunnen voordoen. Het bestuur wend1 met algemeene stemmen in zijn geheel herkozen, als plaatsvervan gende leden van het bestuur werden aange- wezen: de heeren G. Louter, J. Tromp, C. de Groot, C. Twisk Flz., P. de Vries, J. de Nijs, H. Zomerdijik, P. Kuijs en G. H. Essing. Tevens werd! hderbij bepaald, dat de oudste in jaren de te vervullen plaats zal innemen. Bij de rondvraag klaagde een der leden over de slechte opkomst der raadsleden; van de acht waren er slechts vier aanwezig. Dit lid meent, dat op de eerste plaats de raads leden op de vergadering der kiesvereeniging aanwezig behooren te zijn. Besloten werd de afwezige raadsleden aan te schrijven en hen te wijzen op hun plicht als afgevaardiigde. Op voorstel van den heer Zandbergen werd besloten ter geleganheid van het zitting ne- men van het eerste vrouwelijke lid in den Raad haar een bouquet bloemen aan te bie- den. De heer de Vries sprak over d'e weinige actieve deelname in de politiek en over Be losse samenhang van de R. K. Raadsfractie1 Spr. vroeg of het bestuur wat meer warmte en liefde kan aanbrengen. De voorzitter beaamde deze klacht, maar wist voorhands geen middelen om daarin ver betering te brengen, Spr. vroeg te wachten tot na de oprichting van het partijbureau. Een der leden bracht te berde het onder zoek inzake de gascoiTuptie ter plaatse. De voorzitter zette aan de hand van de officieele gegevens d'uidtelijk uiteen, dat van corruptie in deze gemeente geen sprake is. Nog wca'd aan-geroerd de laatste wethou- dersverkiezing, waarbij de heer de Vries op- merkte, dat bij de verHezing van de wethou- ders geen gewicbt in de schaal heeft gelegd deze overweging: van welk gedeelte der ge meente een wethouder zou. moeten verkozen worden, maar wel de overweging wie zijn de gesohillctste personen voor dit ambt. De heer Zandbergen bevreemdde het nog nimmer het geluid van den voorzitter der R.K. Raadsfractie in den Raad gehoord te hebbeh, alhoewel hiervoor toch ruimschoots de noodzakdijkheid is gebleken. Hierna sluiting met ge'bed. In de laatst gehouden vergadering van het bestuur van Castricum Voorujt is besioten een coimmtssie te benoemen tot het bijeenzamelen van bijdragen voor het te geven vuurwerk bij de a.s. te houden muzielcwedstrijden welke ge houden zullen worden op 10 en 17 .Juni a.s Ter gdegenheid van die muziekfeesten zal door Castricum Vooruit worden gcorgani- seerd een winkelweek miet etalagewedstrijden, terwij tevens getraeht zal worden een tuin- wedistrijd onder de ingezetenen te houden, waarbij de bedoeling voorzit niet voor de fraaist en duurst aangelegde tuinen een wed- strijid te houden, maar voor de tuinen die door de eigenaars zelf zijn aangelegd en onder- houden worden en er het aardigst uitzien. Dit wordit bescihouwd als een attractie voor de ingezetenen, waarvan de vreemdelingen die die dagen hier zuilen verbiijven een inzicht kunnen krijgen. Voorts zal getraeht worden de ingeztenen te bewegen hier en daar gevel- illuminatie te doen aanbrengen. De bedoeling is niet daarvoor groote en mooie prijzen be- sdhikbaar te steilen, maar wel om als aan- moediging een kleinen p-rijs toe te kennen. Vooral nu een winkelwee'k wordt gehouden, is dat idee niet onaardig en praktisch te noemen. De commiseie die een en ander zal regelen en uitvoeren bestaat uit de bestuursleden: mej. Zr. Plas en de heeren Mulder, van Benthem, de Groot en Weda. In verband1 metde plaatselijke vliegtochtjes welke hier en daar volgens de courantenbe- richten door de K. L. M. wordien gehouden en voorbereid, zal getraeht worden hier em terrein te vinden waar die eventueel kunnen worden gehouden. Vooral dit laatste lijkt ons een zeer goed idee om de vreemdelingen in het badseizoen te trekken. Ook zal met de Ned. Spoorwegen worden cnderhandeld tot het oprichten van een A. T. O.-dienst tusschen Castricum, de Egmonden, Bergen en Schoorl. Nagegaan zal worden of in het bad'seizoen aan Zee strandwedstrijd'en voor de kinderen kunnen worden georganiseerd. Voorts zal in vefbin- ding worden getreden met het comite van de Olympische Spelen over huisvesting alhier van deelnemers in dit jaar aan die wedstrij- den te Amsterdann om indien ter plaatse nog huisvesting plaats heeft daarmede gereed te kunnen zijn. Wie kunnen mqg aan ons bericht van deze week toevoegen, dat tot vice-voorzitter is aan- geweize-n- de beer P. van Egmond. OUDKARSPEL. Bij de Woensdag gehouden verkiezing van 2 notafcelen der Ned1. Hetv. Gemeente alhier, wegens periodieke aftreding van die heeren Jb. Kroon Jbz. en M. Krosn Cz., die wegens hoogen leeftijd nkt wenschte in aanmerking te komen, zijh uitgebracht 139 stemmen, waarvan de heer Jb. Kroon 101 st. verkreeg. Deze is dus herkozen. Herstemmmg moet Plaats hebben tusschen de heeren P. Visser en Moeijes Fz. Werp dat lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helpen om de schadelijke en kwaaddoende vergiften uit uw bloed te fii. treeren. Maak uw leven weer tot een lust! Die pijn in de lendenen, die ur:nestoornis«en dat vermoeid, zenuwachtig, uitgeput gevoel' die hoofdpijn en duizeligheid kunnen alle te wijten zijn aan nierzwakte, en deze kan over- wonnen worden. Piekeren helpt u niet. Word flink en ge- zond door het gebruik van Foster's Rugpljn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit speci- fieke niergeneesmiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bijstaat om het bloed volkomen en terdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nie ren te geven, kunnen Foster's Pillen kwellen- de nierversehijnselen als rheumaiiek, ischias spit, waterzucht, niersteen, en blaaontsteking verlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun tegen- woordige goede gezondheid aan d'e genezen- de eiigenschappen van dit niermiddel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid1 kunt herkrijgien Verkrijgbaar (in glasverpalcking mef cre!<? etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1 75 per flacon. dus zijn oog kunnen behouden, doch hij zal wel geruimen tijd met gezwollen gelaat en verband moeten blijven loopen. der het linkeroog een diepe snede bevond terwijl drie vingers der recht-erhand deerlijk gehavend waren. Gelukki'g zal de heer Benit HEILOO. Wederom is een actie begonnen voor de wederinvoering van den kermis-Zondag. Door de organisaties van kermisvakgenoo- fen zijn adfessen aan den raad gezonden terwijl de neringdoenden het adres zullen steunen, welke steun uitgaat van alle par- tijen. Naar we vernemen bestaat er kans, nu al le partijen gezamenlijk optrekken, op verwe- zenlijking van het doel. De R. K. Raadsfractie is echter gereser veerd, doch zal zich kunnen ultspreken al; het adres van de belanghebbenden is inge- komen. ZU1D-SCHARWOUDE, De gelegenh'eid, ons Woensdagavond ge boden om het Concert van Gemengd Koot met Kinderkoor bij te wonen, namen wij to!- gaarne aan, want de wetenschap dat een avond rijk aan goede zang ons wachtte, was een al te aantrekkelijke uitnoodiging deze ge- legenheld niet te laten passeeren. De kolfbaan van den heer Kramer was ge heel gevuld met belangstellenden, wel eeu bewijs van een gunstig vooroordeel. De heer Pranger liet het eerst zingenHet liedje van verlangen van A. Vranken De vertolking van dit lied, in zijn muzikale waard'e, zijn voordiracht, zijn uitspraak, was de beslag- 1 egging op de aandacht van de aanwezigen. Direct daarop volgde Het Kerkklokje, van P Zijderlaan, zeer aanpassend op het eerste lied, (wat vers-inhoud betreft) met zijn bim- bam. Hier werd bereikt wat bereikt kan wor den, n.l. als q.i. de inhoud van het lied vei- toilet wordt ili harmonieering van en muziet en zang, dus als beide een zijn in presiatie Zoo nu was het hier, de luisteraars geno- ten. Wij noemen ook nog: Waak op! van H. den Bertog, dat naar publieke bevinding schitterend gezongen werd. Het zingen van Duitsche liederen, kan ons niet zoo bekoren; het klinkt tocih te I lollandsch al is muzikaa! zingen te loven. Het Kinderkoor (ruim 100) zong voor en LANGEREIS. Dat een ongeiuk op een klein plaatsje iigt, endervond Woensdagavond de heer J." Benit (Boekelerweg). Terwijl hij de electro-motor lustig liet draaien tot het leegtpompen van het ierreservoir, vloog de riem van het vlieg- wiel af juist in het gelaat en op de handen van den heer Benit, waardoor hevig bloeden- de wonden ontstonden. Na het reimgen dezer wonden bleek, dat het oog zelve niet ge- raa^t was-, dft <1* «n* na de pauze drie nummers, en voldeed eyen eens zeer ten genoege. Het zingen doet lie! aan en vooral de ouders genieten. Het Clarinet kvvartet en Saxophoon kwar- tet waren eene afwisseling, welke zich waar dlijg aansloot, om een programma voor eld wat wils te geven. In zijn geheel echter eeni uitvoering, waarvan wij het woord „sublieir' onderstreepen. STOMPETOREN. Men schrijft ons: Maandag 5 Maart heeft voor de Ghr. Joft gel. Vereeniging „Emanuel" te Stompetorea gesproken over „Het Gebed van den Onwfr tende" van Multatuli, Ds. L. D. Poot, Ned. Herv. Pred. te Haarlem. Ds. Poot begon om half acht met het zin gen van psalm 25 2, daarna las hij psalm 14, waarna hij voorging in gebed. Spr. ving aan erop te wijzen, dat wat hij nu no-etot het „gebed vain den onwetende", kan of moet ook wel eens genoemd worden ,,'t gebed van den onwilige". Spr. liet zien dat de ellende in de wereld niet de schuld van God zelf is, maar van den mens-ch zelf, ook toon die hij hieraan, dat het eigen scihuld was, dat de „kranken* krank zijn, de „zwakkcn" zwak zijn, en d< „dommen" dom zijn. Spr. nam uit het voor- gelezen psalm 14 deze woorden: De dwaas zegt in zijn half, daar is g«n God", en ock dat er niet een was die God zoekt, aangezien zij alien onnut en stinkende geworden zijn. Spr. legde verder den nadruk op den eenigen en eeuwigen God en Vader, die in den Heere Jezus Chris'tus onze zalig- maker den weg heeft ontsloten voor diegenen die Bern aanschouwen in het bidden dat er maar een God is, die rechtvaardig, lamkmoe- dig, barmhartig, genadig, en liefde is. Spr. volgde verder dat hij het een voorreeht vond, dat de Christel'ijke Kerk niet op de weten schap gegrond staat, maar, dat het noodig is om Godi te dienen niet alleen met het ver- stand maar in de diepste plaats van het haft der mienschen kinderen. Verder wees spr. ef op, dat het goed was dat een mensch beef! voor Gods woord, ook verblijddfe hij zich zeer dat hij ook hier in Stomipetoren voor een kring van menschen mocht spreken, en daar op wees hij op de noodzakelijkheid die noo dig is ook voor de eeuwigSjeid. Hiermede ein- digde spr. zijn rede, en oo:,k kan gezegd wor den, d'at hij1 met alle aandacht gevolgd werd. Het was^ zco stilr men kon jwel een speld hoo- ten vallln. Na het zingen jvan psalm 119:9 sloot Ds. Poot met dankgeybed, en gingen al ien weer met moed en krajcht huiswaarts o« ook in 1928 te werfcen vooa" onze vereeniging „Emanuel" „God met on«", wat orjze hand ivjjjijJt op te 4oen. f w m 0

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6