DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het Paplement Oageiyksch o^es^zicNt. BuitesiiausS No. 65 Dlf nummer besfaaf uit 3 bladen- Hopierd dertigste laargang. (928 Oeze Conranl wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, nitgegeven. Jftonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaaar franco door let geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnnmmera 5 cents. PRIJS DER OEWONB ADVERTENTltNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Groote letters naar plaafsrnfmta, Brieven franco aan de N. V. Boek« en HandelsdrnkkcrQ fjh HfiRMt9> GOftVflftA lOORt Voordam C9. Dbffifieur« G. U> KRAK. VRIJDAGI Telef.nr. Administratis 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteun Tj. N. ADEMA. 16 MAART Den Haag, 15 Maart 1928. Het hseft een haartje gescheeld, of mi nister De Geer had heden met zijn voarstel tot hervorming van de Vermogensbelasting een nederlaag in de Eerste Kamer geleden: met 20 tegen 19 stemmen zijn ze aaogenomen na een levendig debat, waarbij de tegenstan- ders elkander hoffelijk, gelijk altijd in de Eer ste Kamer, maar met krachtige argumenten te lijf waren gegaan. Heden was evenwel minister De Geer zijn tegenstanders de baas. Met een zorgvuldig voorbereide rede, ran het papier voofgelezen, heeft hij uiteen- cezet wat de grondgedachte van zijn hervor ming was. Voor een goede belastingheffing mpet men utgaan van het beginsel van eco- nomische onderhoorigheid, het z.g. territoria- liteitsprincipe, waardoor het mogelijk is be lasting aan de bron te heffen. Daartoe is 'venwel noodig, dat door onderlinge afspraak ran de betrokken staten gewaakt wordt te gen dubbele belasting en wij zijn, dank zij den Vol-kenb-ond, daartoe op den goeden weg. Daarom is het billijik en mogelijk, dat men b.v. belasting heft van buitenlandsche ondtrnemingen, die bier hun filiaal hebben, dat men hypothecaire schuldeischers van over de grenzen hier belasting laat betalen voor hun vorderingen hier te lande, enz. De mi nister zette dat alles zoo duidelijk uiteen, dat een tegenstander als dc - heer De Veer (A..R) iich gewonnen gaf en de heer dr. Wibaut (S.D.A.P.) den minster de stemmen zijner fractie toezegde. Daartegenover aehtte de heer Rink (V.B.) het noodig den minister den steun van zijn fractie te ontzeggen, omdat er geen systeem in zijn hervorm-ingsvoorstellen zat en in het bijzonder omdat hij het denk- beeld om den blooten eigendom van eenig goed tot belastingbbject te maken niet had laten varen.. Vooral dit laatste vond hij een stuitend'e onbillijkheid,' daar men aldus be lasting betaalt voor iets dat geen rente of winst afwerpt. Ook de ander sprekers in eersten aanleg gaven zich niet gewonnen en hidden hun bezwaren vol. Den uitslag van dte zeer gemengde stem ming vermeldden wij hierbovcn.- Na een korte woorden-twist tusschen den heer Henri Polak (S.D.A.P.) en minister Lam- bcoy over de door den eersten beweerde over- bodigheid van den door den minister ge- wenschtea Marineraiad, is het wetsontwerp tot instelling er van goed-gekeurd. Die raad zal als reehtbank optreden in geval er een ongeluk heeft plants gevonden met of op een onzer oorlogsbodems, daar de Raad voor de Scheepvaart zich onbevoegd heeft verklaard om over dergelijke ongevallen te oordeelen. De her Polak meende dat men had kunnen rolstaan met een wijziging der Sciiepenwet, ten einde de beyoegdheid van den Raad voor de Scheepvaart uit te breiden, de minister hield vol, dat een college van koopvaardij- mannen nooit zoo goed over een ongeluk met of op een corlogss-chip zal kunnen oordeelen als een grcep zee-officieren. De Eerste Kamer is weer tot 27 Maart uit- eengegaan. De Tweede Kamer heeft heden hare ver- gadering ingeleid met de afhandeling van een aantal kleinere ontwerpen en eenige conclu des, waarop zij zich weer met frisschen moed verdiept heeft in de wijziging der On- gevallenwet, strekkende om het mogelijk te maken, dat er fabrieks-artsen worden aange- steld, die em deel van het werk der genees- heeren van de Rijksverzekeringsbank kunnen overnemen, waardoor bij fabrieksongevallen alles Hotter en goedkooper alsmede met min der bureaucratiscten omslag zal kunnen ge- schieden, Vooral van sociaaEdemocratische zijde wordt getracht in de nieuwe regeling dusdamige wijziging te brengen, dat de ar- oeiders meer invloed op de aanwijzing van een fabriefesarts zullen hebben en dat deze losser van de leiding van de fabriek zal Sa3n' Z!j vertrouwen blijkbaar niet op de on- athankeHjkheid van den arts. De Kamer heeft rich nog niet door de- materie kunnen heen- jverken, maar morgen krijgt de zaak haar teslag en dan hopen we er iets mcer over mede te deel en. engeland en egypte. Egypte's weigerachtigheid en En- gelands toeschietelijkheid. Mot weet, hoe tengevolge van het verwer- pen door Egypte van't door Engeland voor- gcstelde comipromis ter oplossing van de En- gelsdh-Egyptische modlijkfaeden, de verhou- flmg tusschen deze beide landen in een im passe is geraakt. Het Egyptiscbe kabinet, waarvan de leider ja het omtwerp-compromis tot itano heeft gebradht na de verwerping ■f,arva1, hij °m „politieke gezondheids- tootot met verlof gegaan! heeft er hef bij neergelegd en Egypte's Farao, roead, stond dius voor de moeilijk- heid, hoe hij zijn land aan een nieuwe regee- ring zou helpen. Aanvankelijk lieten de moeilijkhieden zidi ernstig aanzien, omdat men aarzelde de natio- nalisten, die van de verwerping de schuld dragen, met de regeering te belasten, vreezen,- dfe dat Engeland daardoor gqpri'kkdd war den zou. Een andere weg dan de national istische Walfd-partij met de regeeringsverantwoorde- lijkheid te beslasteni, bleef er echter niet open Immers de Wafd beschikt over een meerder- heid in het Egyptische parlemient en wil van een regeering onder leiding van de liberaleu niet meer weten. Wei heeft zij zioh thans be- reid verklaard tot een coalitie met de libera- len, waarbij dan de kabinetsleiding echter in handen van de nationalisten zou moeten zijn Tot dusver heeft de Britsche regeering zich tegen de vormdng van een WafdOTiinisterie verzet, hetgeen dan ook de reden was van het optreden van de liberate premiers Adly en Sarwat. Maar ditmaal zal men zich dan toch wel moeten schikken in de vorming van een regeering, die meer in overeenstemming is met de werkelijke partijverhondingen in den lande Hetgeen het voordeel zou hebben, dat bij de verdere onderhandelingen met de Britsche regeering de feitelijke madhthebbers zich zul len doen geldten. Een overigens problematiek voordeel bij de zoo volkomen tegenstelling tusschen het Britsche en het Egyptisch-nationalistische standpoint, waartussdhen die liberaat Sarwat vruohteloos heeft getracht te bemiddelen. De Egyptenaren zijn ziclh geleidelij'k steeds sterker gaan gevoelen. Zeker, hun nationalis- tische leiders begrijpen wd volkomen, dat ze in de tegenwoordige omstan:digheden met de BritsChe maehit rekening hebben te houden, maar zij zijn evenee-ns overtuigd, dat de Brit sche regeering een gewelddadige botsing gaame wil vermijden. In dit verband is het interessant te zien naar hetgeen er gebeurde bij de onafhanke- lijkheidisverklaring van Egypte, 8 jaar ge leden. Toen onderiiandelden lord Milner voor Engeland en Zagloel Pasja voor Egypte over de kwestie, of Engeland geredhbgd zou zijn een' strijdmacht in het land van den Nijl o,p de been te boudem Het resultaat dezer onderhandelingen kwam vrii'wel overeen met dat van het in over- leg met Sarwat-pasja vastgestelde on twerp. Toen was het' Engeland, dat de overeen- komst verwierp. Ditmaal echter weigert Egypte genoegeh te nemen met hetgeen het acht jaar geleden niet gedaan kon krijigen! Engeland: werd dus makker, Egypte vee!- eisdhender. Intusscten dient men af te waehen, hoe de verhoiuding tusschen het thans onder nationa- Mstisdhe- leiding komende E'gypte en Enge land zich zal ontwikkek-n. Vast staat dat Egypte een nieuwe tijdperk van onzekerheid tegemoet gaat, waarbij moei- lijkhcden niet zullen uitblijven. VOLKENBOND. BESTRITDING VAN DEN HANDEL IN YROTATEN. De Volkenbondscommissie voor de bestrij- diing van den vrouwenhandel, heeft gister eerst de tekst vastgesteld van de vragenlijst, die aan de regeeringen gezonden zal worden met betrekkimg tot de bescherming van in het buitenland- reizende meisj-es die in variete's enz. hun brood verdlenen. Besiraffing van souteneurs. Daarna hield de commissie een langdurige bespreking over de fcestraffing van souteneurs en andere personen, die gdheel of gedieeltelijk levCn van onzedelijlke verdiensten van vrou- wen en meisjes. De Belgische oud-minister- preisident, Carton de Wiart, wilde tot de wederinvo'ering van lijfstraffen tegenover der- gelijke kerels overgaan en de Engelsche re- geeringsgedlelegeerde bevestigde, dat reeds dc- strafbedreiging-met lijfstraffen, die in Enge land bestaan, een groote preventieve kracht hadden uitgeoefen-d, waardoor vele souteneurs bijvoorbedd Engeland verlaten hebben toen deze strafhepalingen werden ingevoerd. Ook de Eransche regeeringsgedelegeerde maakte met genoegen melding van tal van sueces- volle razzia's, die de Parijscibe politic tegen deze personen met suoces gehouden heeft. Het einde der- discussies was, dat de Volkenbonds commissie het secretariaat opdroeg een ver- zameling aan te leggen van de sirafcepalin- gen, die in de verschiilende landen tegen -ou- teneurs bestaan, zoodat dan het volgend jaar met voile kennis van zaken de discussie hierover kan worden voortgezet. DE VO L KENBONDSUNIE De jaarvergadering te Den Haag in Juli. Het B. T. A. meldt uit Brussd, dat het be- stuur van de Internationale Unie van Volken- bondsvereenigingen, dat te Brussel is bijeen- gekdmen, de jaarvergadering der Unie op de eerste week van Juli te 's-Gravenhage heeft vastgesteld. Tot de aldaar te behandelen onderwerpen behooren de quaestie der nationak minder- heden en die der ontwapening. De bijieenkomst der initemationale econo- mische conference, bedoeld ter bestudeering van de resultaten der Economische Conferen ce van 1927, is in October te Praag bepaald. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCOMMISSIE. Een mager begin. Zooals reeds uit een telegram van gister bleek, is te Geneve ten aanvang gemaakt met de zittingen der voorbereidende ontwape- ningscommissie. En reeds aanstonds moet worden erkend, dat de verwachtingen alles- behalve hooggespannen zijn. De openingsrede van onzen landgenoot Jhr. Loudon was in mineur gesteld. Belang- rijke besluiten schijnen reeds bij voorbaat on- mogeldjk te worden geacht. Zelfs de gebrui- kelijke aansporingen tot goeden moed en goeden wil zijn achterwege gebleven. Het gewichCgste besluit van gister was wel, dat de vergadering besloot alle belang- rijke kwesties uit te stellen, totdat Maandag a.s. de Turksche delegatie zal zijn aangeko- men. Wat de commissie intusschen als Cjdver- drijf zal weten aan te vangen dient men af te wachten. TITULESCU AFGETREDEN ALS VOLKENBONDS- GEDELEGEERDE. Uit Geneve wordt aan de „Neue Freie Presse" gemeld: De Roemeensche minister van buitenlandsche zaken, Titulescu, is, zoo als reeds werd aangekondigd, thans afgetre- dten als V. B. gedelegeerde. Als zijn opvolger werd aangewezen de Roemeensche gezant te Bern Antoniade. DU1TSCHLAND. DE KNOEIERIJEM" MET DE HERSTEL- LEVERANTIES. Een vervolging tegen de Para Gesellschaft. Het onderzoek inzake de knoeierijlen met de herstelleveranlies in thans zoover, dat het O.M. een instrustie gelast heeft tegen de directeuren Roth, Goldschmidt en Lerche van de Para Gesellschaft wegens verduistering en valsdhheid in gesohnfte en tegen een aan tal veChandelaren te Berlijn en in het R'ijn- land wegens medeplichCgheid. De kneierijen waren mogelijk door de sa- menwerking van Duitsche en Fransdhe fir- ma's, die zidh onrechtmaCge winsten toe wis- ten te eigenen, doordat er minderwaardig vee naar Frankrijk werd gezonden, waarvoor prijzen berekend wenden, die tot het vierdub- beile van de waarde liepen, De Duitsche leve- ranciers ontvingen van de Duitsche regeering daardoor veel te hooge bedragen en deelden de winst met de Fransche medepliehtingen. De Para werkte vooral samen met de Fran sche firipa Goudberg en Levy, wellce aan twee Nederlanders behoort. Er is bij de vervolging van deze zaak een kink in de kabel gekomen doordat de beide firmanten van de Parijsche firma er in ge- slaagd zijn zich door de vlubht naar Neder- land aan het voorloopig onderzoek van de Fransche jnstitie te onttrekfcen. ZOEBKOF VERBANNEN. De politie-overheid te Keulen heeft den echtgenoot van de vroegere prinses van Schaumburg-Lippe, den Rus Alexander Zoeb- kof, uit het Duitsche rijksgebied verbannen, wegens zijn veroordeeling voor inbreuk op de pas-voorschriften. Hij moet het Duitsche grondigebied binnen zeven dagen verlaten. Hij gaat naar den Kongo. Naar Wolff verneemt, heeft Zoebkof Keu len reeds verlaten en is hij naar Belgie ge gaan. Vandaar zal hij, zich naar zijn oom in den Belgischen Kongo begeven. De Duitsche politie heeft hem twee weken gegeven om zijn zaken te Bonn te regelen, doch men ver- wacht niet, dat hij hiei-van gebruik zal ma ken. Bij zijn vertrek zei hij, dat hij een va- cantiereisje ging maken. Prinses Victoria, zijn vrouw, vertoeft op het oogenblik te Bonn. Zoebkof is wegens paspoort-informali- teiten ovor hot geheele rijk uijgewezen, niet om andere ongewenschte gebeurtenissen, daar hij dan alleen uit Pruisen gezet had kunnen worden. DE PHOEBUS-AFFAIRE. De positie van admiraal Zenker. De subcommissie van de commissie voor de begrootingen in den Rijksdag, die met het onderzoek van het zoogenaamde Phoebus- rapport is belast, heeft gistermiddag haar eerste zitting gehouden. De subcommissie zal vermoedelijk einde dezer week met haar werkzaamheden klaar komen, om Maandag voor de commissie voor de begrootingen verslag uit te brengen. In verband met de Phoebus-affaire deden geruch'ten de ronde over het a.S. ontslag van admiraal Zenker, het hoofd van de marine. Een dergelijk ontslag is echter, naar men wiokert. voorloooig notr "iet te verwacih- ten. De verschiilende ondernemingen van ka- pitein Lohmann zijn opgericbt op een tijd- stip, waarop admiraal Zenker nog niet met de leiding van de marine was belast. Zenker zelf heeft, toen de kwestie aan het licht kwam, volledige opheldfering geeischt en in samenwerking met minister Greener de noo- dige stappen hiertoe ondcrnomen. FRANKRIJK. EEN GENERAAL-BRANDSTICHTER. In Augustus 19216 werd de buitenplaats van een rijken Assyrische Chaldeer te Cognac (edp. Hau.tegaronne) door brand verwoest. Thans pas is uitge'komen dat dit oipzettelijk is gesohied en dait de dader een oud-gene- raal is, Aiglha Petrols Eliow, voormalig com mandant van de Assyrisch-Chaldeensche troepen die, zich een drietal jaren geleden te Saint-Jory vesCgde. Hij zou uit wraak heb ben gckandeld. De genieraal is in staat van beschuldiging gesteld, doch in voorloopige vrij'heid gelaten FRANKRIJK EN ZWITSERLAND. Arbitrage ter oplossing van het geschil Sedert jaren bestaat er tusschen Frankrijk en Zwitseriand een zone-gcschildat thans door miiddel van arbitrage zal worden opge- lost. Wij1 willen nog even eraan herinneren, dat dit geschil tot 1919 teruggaat Het betreft de dnterpretatie van artikel 435 van het Verdrag van Versailles, dat een regCling ten opzichte van de vrije zones inhoudt. Zwitseriand, dat geen partij was bij het sluiten van het ver drag, heeft tegen bepalingen daarvan be- zwaar omdat die zijn belangen zouden te kort doen. Volgens de Fransche voorstelling van zaken heeft het zich echter o phet zelfde ver drag beroepen om verschdedene voordeelen te verwerven, bijv. >den waarborg van zijn on- zijdigheid en zijn toelating tot den Volken bond.- Zwitseriand heeft - het is de voorstel ling van de Matin, die wij hier weergeven na het verbreken van dte overeenkomst van bitrage-compramis zou zijn onderworpen aan het internationale hof van justitie. In 1924 is er voldoening aan Zwitseriand geschonken door minister Herriot, die het compromis tee- kende. Zwiteerland is daarna op ratificatie bvij'ven aandringen, die thans een feit is ge- worden. Wil dit zeggen, dat Frankrijk en Zwitser iand voor de redhters in Den Haag zullen verschijnen? Waarschijnlijk niet, want Briand heeft in zijn Woensdag in den Senaat uitgesproken redevoering, die zeer hartelijk was jegens Zwitseriand, gezegdi, dat de direc- te onderhandelingen tusschen de twee landen zeer binnenfcort zullen1 worden hervat Zwitsersche persstemmen. De Zwitsersche bladen, sprpskend over de beslissing van den Franschen Senaat in zake het arbitrage-compromis met Zwitseriand, spreken aan den eenen kant hun bevrediging uit over het eindelijk tot stand komen van een regelig. Aan den andieren kant spreken zij de vrees uit, dat de wil van Frankrijk om de zaak niet verder op de lange baan te schuiven in de besprekingen in den Senaat niet duide lijk aan den dag is getreden. In dezen zin wordt gewezen op een passa ge in de rede van Briand, waar deze den wensch uitte van nieuwe rechtstreeksche on derhandelingen tusschen Frankrijk en Zwit seriand. ENGELAND. HET NIEUWE EGYPTISCHE KABINET. Naar uit Cairo wordt gemeld, heeft Nahs Pasha aan koning Foead meegedeeld, dat hij tot vorming van een regeering bereid is, indien de liberate partij besluit tot samen- gaan met de Wafd-partij onder zijn leiding. Het schijnt, dat hierdoor in de Britsch- Egyptische tegenstelling een gunstige wen ding is gekomen. DE ONRUST IN ARABIe. Tuchtiging van de Zeidi's. De stam der Zeidis in Jemen die in weerwil van herhaaldie waarschuwingen invallen heeft gedaan op het gebied van het protecto- raat Aden en bewoners daarvan heeft ge- brandschat, heeft een duchtige bestraffing ge- kregen van de luchtm.acht, die te Aden is ge- stationeerd. Het thocfdkwartier van de Zeidi's te Kataba (130 K.M. ten N.W. van Aden) is vijfmaal gebombardeerd en het hoofdkwartier te Dala eenmaai DE BIJ SCAPA FLOW GE ZONK EN DUITSCHE OORLOGSSCHEPEN. In het Lagerhuis heeft kolonel Headlam namens dte regeering gezegd, dat de firma, die eenige van de bij Scape Flow gezonken Duitsche oorlogsschepen had gekocht, een groot schip boven water had1 gebracht en bij Lyness naar de kust gesleept, waar het sloo- pingswerfc was begonnen. De firma moet nog twee groote en twee kleine schepen lichten en reeds geheel of gedeeltelij'k gesloo.pt RUSLAND. '.I' VE CONTRA-R EVOLUTION AIRE S A M ENZWE RI NO IN HET DONETZ- BEKKEN. De houding van de )Russisct\ regeering en de rnaatregelen dei Duitschers. De pogingen, die tot nu toe door de Duitsche ambassade te Moskou zijn ondcrno men om de invrijheidstdling van de .Duit schers te verkrijgen, znij tevergeefs geweest. De Russische autoriteiten beperken er zich toe te verzekeren dat de Duitschere niet tea onrechte in hechtenis zijn genqmen. Men wei gert elke inlichting en men weet niet eens. waar de Duitsche ingenieurs en technici zijn opgesloten. De Russische autoriteiten zouden ook hebben geweigerd aan den Duitschen am- bassadeur toestemminig te geven zich met de gevangenen in verbinding te stellen. Naar aan Wolff wordt medegedeeld, is aan den Duitschen gezant in Moskou opgedragen van de Sowjetregeering onmddellijk en nauwkeurige inlichtingen te vragen over de concrete beschuldigimgen die tegen dte gear- resteerdte Duitschers zijn inged'iend en welke bewij'zen voor die beschuldigimgen aanwezig zijn. Tegelijkertijd zal de eisch gesteld wor d-en, dat aan den Duitschen consul-generaal te Gharkof wordt toegestaan den gevangen gen-omen Duitschers te bezoeken. Het sowjet-telegTaafschap meldt uit Mos kou, dat dte gearresteerden zich in voorloopige hechtenis bevinden te Rostof aan de Don. Het onderzoek is in vollen gang. Duitsche tegendruk In den Duitschen kabinetsraad is nog be- sloten om d-e Duitsch-Russische economische onderhandelingen stop te zetten totdat een regeling getroffen zal zijn nopens de' in het Donetz-bekken gevangen genomen Duitsche ingenieurs. De regeering is hierbij van dc overwegin-g uitgegaan, dat door dit onopge helderde incident een atmosfeer geschapen is, die niet geschikt is voor voortzetting ^vat onderhandelingen, AM ERIK A. AMERIKA EN DE ANTI-OORLOGS- VERDRAGEN. Een r ede van KeUogg. Kellogg, dte Staatssecretaris van buitenland sche zaken, heeft te New-York aan een diner, te zijner e-ere gegeven door de vereeniging voor de buitenlandsche betrekkingen het woord gevoerd over de anti-oorlogsverdragen. Opnieuw pleitte hiij- daarbij voor het sluiten van dtergteHjke verdrag-en, die verre de voor- lceur yerdienen boven vriendschapsverdragen, die immers verkap-te oorlogs-bondgenoot- schappen kunnen zijn. Amexika zal dan ook stelselmatig blijven weigeren vriendschaps verdragen te sluiten, doch daartegenover nim- m-er achterblijven bij het bevorderen van den vr-ede. Kellogg sprak de hoop uit, dat het FranscK- Amierikaansche verdrag als voorbeeld zal dienen voor het sluiten van verdragen met andere s-taten, ter vervanging van de aiibi- trageverdragen-, die binnenkort af loopen. Kellogg besloot zijn rede als volgt: Ik ben volstrekt niet zoo blind te gelooven, dat het duizendjarig rijk is aangebroken, doch ik ge- loof dat de wereld met groote passen voort- sdhrijdt in de richtin-g van vredelievende be- sleChting d-er nationale en gemieenschappe- lijke geschil len. Het volk wenscht eenstem-' mig afschaffinig van -den ooriog. Ik zal al he! mogelijke doen ten gunste van verdragen vac arbitrage en verzoening en het afzweren vat den ooriog. TERECHTSTELLINGEN IN MEXICO. Onder de terechtgestelden een priester. Maandag zijn op het kerkfaof Elsaucito een pdiester en vijf burgers, cfie door den krijgs- raad wegens opstar.dige da-den ter dood wa ren veroordeeld, tei-echtgesteld. DE OVE RSTROOM IN'G Bl-J LOS ANGELES. De omvang van de schade; de oorzaak; hidpverleening. De overstroomingen bij Los Angeles in de Santa Clara vallei hebben meer schade en menschenlevens geeischt, dan eerst gedach-t werd. Men heeft n-u een 300 dboden- gevon den, maar het is vrij-wel zeker, dat er nog een 400 vermisten door het woedende water zijn omgekomen. De schade aan eigendommem zal meer dam 15 millioen dollar bedragen. Zeven plaatsen zijn geheel of op een paar huizen na verwoest. De heele vallei, vroeger bloeien-d en welvarend, is nu een grauwe slibmassa. De lijkschouwer, die belast was met het rapport over het onge1u-k beweert, dat het te wij ten is aan de on deugdelijke constructie van den doorgebroken dam. Dit wordt echter ten stelligste ontken-d -door de waterstaatsinge- nieurs te Los Angeles. De hoofdingenieuis van het aquaductsysteem gelooft, dat het breken van den dam veroorzaakt kan tSfa door een aardverschuiving tengevolge van de vele regens. Daardoor was de Westelijke basis van den dam verzwaikt en niet ateef fat ALKMAARSCHE COURANT. -Uij-iffltir i

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1