PUSCIHhill N ET M.s° mmu iLyjFTr m t&cMkkatok e&riphimQ Qvyefyefyz SDun&yt Sana mi MTTflJlP zaak van de infectte Icon warden ontdelct en weggenomen. De gcz ondheidstoestand was de afgeloo pen reis uitmuntend en er bestaat geen en kele reden meer vdor verdere ongerustheid. EEN RAADSVERGADERING MET TWEEDUIZEND MAN PUBLIEK. Verzet tegen em plan tot annexatie. De plannen tot samenvoeging van verschil lende gemeenten, gelegen rondom de staats- m-ijn Maurits hebben heel wat beroerin-g te weeg gebracht. Op verzoek van enkele raadsleden kwam Woensdagavond de ge- meeoteraad van Geleen in spoedeischende vergadering bijeen, Personen, met een bel ge- wapend, waren bet dorp rondgetrokken ten einde iedereen te verzoeken de raadsvergade- rnig te gaan bijwonen. Deze uitnoodiging had succes. Tegen den tijd dat de vergade ring zou beginnen, was de publieke tribune meer dan „uitverkocht", waren gangen, trap- pen en de ruirne hal van het gemeentehuis ge lled gevuld- met belangstelkn-den, sto-n-den er voor het raadhuis nog honderden te wachten. Er zullen ongeveer 2000 personen bijeen zijn geweest. Daarop begon de vergadering. Volgens den voorzitter was er geen enkele rechtsgrond om samenvoeging te bewerkstel-ligen. (Raads leden en publiek apphaudiseerden hier krach- tig.) Spr. deelde verder mede, dat van Ged. Staten- een schrijveni was binnengekomen met verzoek om voor 10 April a.s. de meening van den raad inzake de voorgenomen samen voeging der gemeenten te mogen vernemen. Alle raadsleden voerden hierop het woord en verklaarden zich de een na den ander (zulks onder bijval van het publiek, dien de voorzitter vergeefs probeerde te voorkomen) tegen de voorgenomen samenvoeging. Een der raadsleden, de heex Ramaekers, verklaar- de dat, als hij de macht had gehad, hij de commissie uit Ged. Staten uit het raadhuis zou hebben geweerd. Van andere zijden werd tegen deze uitlating protest aangeteekend. Als argument tegen de samenvoeging werd aangevoerd, dat Sittard zeer hooge belastin- gen had en dat Geleen deze gemeente niet uit den put behoefde te helpen. De boeren gingen nog liever naar Canada dan dat te doen, zei een der sprekers. Ten slotte werd op voorstel van den heer Boudeweijn besloten een confe- rentie met Ged. Staten aan te vragen, tenein- de de argumenten van dit college voor de samenvoeging te vernemen. In de Kamer van Koophandel voor de Mijnstreek, die Woensdagavond ook verga- derde, werd ook door een der leden, de heer Erkens, de samenvoeging besproken. Deze spr. protesteerde tegen de „aanmatiging" van Sittard, dat een gemeente, die ongeveer even groot is, wil annexeeren. De voorzitter der Kamer zette hierop uiteen, dat het plan van samenvoeging niet uitging van Sittard, noeh van Maastricht, noch van een andere ge meente, doch dat Ged. Staten een oplossing rondom de nieuwe staatsmijn Maurits wenschten. Daarom hadden ze thans- dit plan ge- vormd. Het is de vraag of het ooit verwe- zenMj'kt zal worden, besloot spr. Uwe*4 ARBEIDSVOORWAARDEN BLOEM- BOLLENBEDRIJF. Op de Woensdag te Haarlem gehouden aieuwe besprcking tusschen het bestuur van ien neutral-en werkgeversbond in het bloem- bollenbedrijf en de vertegenwoordigers van de R.K., Chr. en moderne land- en tuinarbei- dersbonden, deelde eerstgenoemd bestuur ten slotte mede, bereid te zijn opnieuw aan de leden ter beslissmg te will-en voorleggen de verdere invoering van den vrijen Zaterdag- namiddag en de onderteekening van het ont- worpen reglement voor het scheidsgerecht. Zooals reeds werd medegedeeld, kwamen de arbeidersorganisaties over die punten tot over eens temming met de R.K. en Chr. pa- troonsibonden. DE BAKSTEEN-INDUSTRIE. Naar „De Volkskrant" vernemet, heeft het hoofdbestuur van den R.K. Steenfabrieks- arbeidersbond vergaderd, ter bespreking van het van de fabrikanten ontvangen ultimatum. Het hoofdbestuur heeft zich op het stand- punt gcplaatst, dat geen enkele „verslechte- ring" kan worden aangenomen en dus de eisch der werkgevers moet worden afgewe- ten. De Rijksbemiddelaar, de heer Van IJssel- steyn, heeft de hoofdbesturen der arbeiders organisaties tegen heden uitgenoodigd tot sen conferentie in Den Haag voor het ver- strekken van inlichtingen. MASSA-ONTSLAG BIJ DE ORANJE- NASSAU-MIJNEN. Verbetering der loonen blijjt eisch. Naar aanleiding van het ontslag Van 150 arbeiders op de O. N. Ill en het degradeeren van een groot aantal houwers tot stutter (de ze degradatie zou dus toch wel juist zijni), hetgeen een loonsverlaging van 10 tot 15 beteekent, heeft de Nederl Mijnwerkersbond zich met een schrijven tot de directie gewend, waarin intrekking van de ontslagen dezier arbeiders werd verzocht of overplaatsing op de andere mijnen. Bovendien wordt er in dit schrijven op gewezen, dat de toegepaste de gradatie in strijd met de collectieve arbeids- overeenkomst is en wordt terugneming daar- van geeischt. Ook heeft de Ned. Mijnwerkersbond zich hierover met een schrijven tot de contactcom- missie gewend en een telegram aan den mi nister gezonden waarin op zijn bemiddeling wordt aangedrongen, om de ontslagen mijn- werkers naar andere mijnen over te plaatsen of een wachtgeldregeling voor deze arbeiders te treffen. In het schrijven aan de contaet-commissie wordt er aan herinnerd, dat de vakbonden »ede geruknen tijd aandringea op een mi- nimttmToon van 90 van het doorsneeloon en voorts wordt gevraagd de loonen zooda- nig te regelen, dat arbeiders na een zeker aantal jaren in het bedrijf werkzaam te zijn geweest, recht verkrijgen op hooger loon, ook indien geen gelcgenheid zou bestaan hen tot een hoogere categorie te bevcrderen. Ofschoon de werkgevers tot dusverre afwij zend tegenover dit voorstel stonden, meenr de Ned. Mijnwerkersbond, dat hieraan toch moet worden vastgehouden, aangezien de positie der mijnwerkers voor wat het loon- systeem betreft dringend verbetering behoeft. De bond1 meent, dat de concurrentie-moeilijk- heden van de iagere loonen in he t Ruhrgebied zijn vervallen en thans dus verbetering van de loonen in de Nederlandsche mijnen mo gelijk moet worden geacht. DE DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE. De uitgifte van gronden De federatie den Helder van den Vrijzin- nig-Democratischen Bond heeft in een alge- meene vergadering besproken de wijze waarop eerlang de drooggelegde Zuiderzee- gronden dienen te worden uitgegeven. Het kwam de vergadering gewenscht voor, dat zooveel mogelijk worde gestreefd naar de uitgifte van de gronden in verschillende grootere en kleinere bedrijven van bijv. maximaal 40 H.A. en minimaal 21/2 H.A. aan personen, die deze bedrijven zelf in exploita- tie zullen brengen. Verkoop van groote com- plexen aan groot-kapitalisten of kapitaal- 'krachtige instellingen moet naar de meening der vergadering zooveel mogelijk worden te- gengegaan. Voorts was de vergadering van oordeei, dat deze wensch het beste kan worden ver- vuld en voor iederen ondernemenden lana- of tuinbouwer bereikbaar is, door de invoe ring van een verkoopsysteem op afbetaling in annuiteiten van ten minste 40 jaar. Door deze wijze van verkoop toch zal, naar de meening van de vergadering, war den bereikt, dat ook niet-kapitaalkrachtige land- en tuinbouwers in de gelegenheid wor den gesteid, zich op een eigen bedrijf te ves- agen. Door dte annuiteit te stellen op 40 jaar is de kans, dat de exploitanten het bedrijf zullen mceten opgeven wegens financieeie zorgen vrijwel nihil en zal dte gelegenheid worden geschapen de eerste moeilijke jaren door te komen. STAATSCOMMISSIE CADEAU- STELSEL. De minister van arbeid, handel en nijver- heid heeft ingesteld I. eene commissie met de opdracht het ca- deaustelsel en de daaruit voortvloeiende na- deelen aan een nader onderzoek te onderwer- pen, na te gaan, welke maatregelen daarte- g>en eventueel zouden zijn te nemen en hem ter zake rapport uit te brengen; II. in deze commissie benoemd: a. tot lid en voorzitter: mr. A.,I. M. J. ba ron van Wijnbergen, Utrecht; b. tot leden: Jos. ten Berg, Utrecht; F. J. Claes, 's-HertogenboschH. P. Dekker, Am sterdam; K. Groenewoud Dzn., Groningen; H. Leembuis, Amsterdam; mevr. A. L. A. Ringeling-Verhoeff, Amsterdam; S. J. Rotte- veel, 's-Gravenhage; R. van Siuis, 's-Gra venhage; c. tot secretarissenmr. E. C. M. Dsur- vorst, 's-Gravenhage, Iste secretaris; mr. L. Sprey, Alphen a. d. Rijn, 2e secretaris. LIBERALE RADIO-OMROEP. Eenigen tijd geleden heeft zich een comite gevormd, met als doelstelling zoo spoedig mogelijk te verkrijgen een verspreiding van de liberale beginselen langs radio-telefoni- schen weg. Ter voldoening aan de gestelde voorwaarden is het comite doende een >ver- eeniging te stichten, in welker statuten dit doel wordt neergelegd. Voorzitter van het comite is mr. D. Fock, als secretaris en penningmeester treden op de heeren S. Wijnbergen te Rotterdam en W. J. Bastiaan te 's Gravenhage. OP STAP GEGAA'N, MAAR BEROUW GEKREGEN. Een 19-jarigie kantoorbediende te Arn- hem, die gisteren door zijn patroon werd uit- gezonden om kwitanties te innen, was na een bedrag van 1 l'OO ontvangen te hebben, spoorloos verdwenen. Thans blijkt hij eerst met het gold naar Utrecht te zijn gegaan, en daaraa te Amsterdam te zijn geweest, waar hij zich van nieuwe kleeren heeft voorzien. Toen heeft hij berouw gekregen en is naar Arnhem teruggekeerd en door de politie ge- arresteerd. GEEiN NEDERL ANDERS IN GEVAAR. Bij het departement van buitenlandsche zaken is van Hr. Ms. gezant te Rio de Janei ro telegrafisch bericht ingekomen, dat de Ne derlandsche kolonie te Santos, waar zich een emstige aardsobuiving voordeed, zich in wel- stand bevindt en buiten gevaar is. KORTE BERICHTEN. Het verbouwde natuurkund'ig laborato- rium van de Groningsche universitei't zal 24 Maart a.s. geopend worden. Prinses Juliana bracht gistermiddag, vergezeld van eenige studievriendinnen, een bezoek aan de bloemkweekerij van de firma Vianen en Van Delft te Rijnsburg. Uit het verslag omtrent den omzet blijkt, dat in 1927 te Beverwijk waren aange voerd 4189 kisten tomaten, met een gewicht van 141.909 pond. De opbrengst hiervan bedroeg in totaal 11.209.66. Te A®sen is de 63-jarige heer R. Dinck- greve in het Noord-Willemskanaal geraakt en verdonk.n. De Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland heeft een adres aan den Rotter- damschen raad gezonden, houdende verzoek om alvorens te besluiten tot de aanschaffing van nieuwe tramwagens, een proef te nemen met particuliere autobuslijnen. Na afloop van de jaarlijksche vergade ring van de Nederlandsche Reisvereeniging, welke dit jaaar 18 en 19 Mei te Rotterdam zal worden gehouden, zal een feestreis per „Rijndam" naar Londen worden gemaakt, waaraan 1150 leden kunnen deelncmen. De reis duurt van 19 tot 23 Mei. Klein is de mugmaar groot het leed, Vcrooranakt door »en muggebeet. Dit fijne stuk Ei-zeep GRATIS bij 3 pakjes Duif-Zeeppoeder Vetloogmeel le Soort. Kon. Zeepfabrieken De Duif voorh. CHR. PLEINES, Den Dolder. ^eeiijfi2E*§©si STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland, Radja (thuisr.) 14/3 te Djeddah. Saparoea 15/3 v. Bat. te Amst. Sembiian (uitr.) 14/3 v. Genua. Singkep (thuisr.) 14/3 te Londen. Koningin Der Nederlanden (thuisr.) 15/3 v. Colombo M ado era (thuisr.) 15/3 v. Padang. Prins Der Nederlanden (uitr.) 14/3 v. Belawan. Kon. Ned. Stoomb.-Maatschappij. Boskoop (thuisr.) 12/3 v. Cristobal n. Curasao. Poseidon (thuisr.) 15/3 te Havre. Ares 15/3 v. Antw te Amst. Doras 15/3 v. Amst. n. Rott. Hebe 15/3 v. Rott. n. Amst. Meaea 16/3 v. Portomao te Amst. Uly-ses 15/3 v. Amst. n. Rott. Ajax 14/3 v. Hamb p., Amst. Bacchus 13/3 v. W.-Indie te New-York. Berenice 14/3 v. Algiers n. Malta. Eos 14/3 v. Rott. te Vigo. Fohr 15/3 v. Oporto te Amst. Hercules 15/3 v. W.-Indiie, 1. v. Havre, te Amsterdam. Ilos 14/3 v. Genua te Valencia Irene 14/3 v. Salonica n. Kimassi. Jan Van Nassau 12/3 v. Curasao n. Aruba. Juno 14/3 v. Konstantinopel n. Bourgas. Merope 14/3 v. Messina n. Palermo. Nickerie (thuisr,) 14/3 v. Mad-era n. Plymouth. Notos 14/3 v. Tarragona n. Castellon. Orpheus 14/3 v. Flume n. Gravosa-. Theseus 14/3 v. Pasages n. Bilbao. Venus 14/3 v. Alexandrie n. Castellon. Kon. Paketv. Maatschappij. Le Maire 13/3 v. M-elbourn-e n. Singapore. Valentijo, Rott. n. Bat., 15/3 v. Perita. Kon. Holl. Lloyd. Montfehland (thuisr.) 13/3 te Teneritfe. Kennemerland (thuisr.) 14/3 te Rio Janeiro. Zeelandia (uitr.) 14/3 v. Las Pahnas. HollandAmerika Lijn. Montgomeryshire, v. Vancouver n. Lond./ Rott., 13/3 v. Cristobal. Nebraska, v. d. N. Pacifidkust n. Rott., 13/3 te Seattle. Beemsterdlijk 14/3 v. Rott. n. Boston. Kind'erdijk 14/3 v. Vancouver 1. v. Hamburg, te Rotterdam. Lochgoil, v. de Nooed-Pacifie n. Rott., 4/3 te Panama. Veendam 14/3 n, W.-Indie te New-York. Volendam, Rott. n. New-York, 14/3 v. South ampton. Drechtaijik, v. Vancouver -n. Rott., 15/3 v. Londen. HollandAfrika 'Lijn. Hcemskerk 13/3 v. Mozambique n. MikiidanJ. Rijiperkerk (uitr.) 14/3 te Durban, HollandBritsch-Indie Lijn. Ridider-kerk 14/3 v. Hamb. n. Antw. HollandOost-Azie Lijn. Ningchow 13/3 v. Kobe n. Amst. Gem-ma 15/3 v. Amst. te Am-st. Ouderker-k (thuisr.) 15/3 v. Sianghai. HollandWest-Afriika Lijn. Alchite (uitr.) 14/3 v. La-g-os. Delfland (thuisr.) 15/3 v. Havre n. Rott-. Orestes (uitr.) 15/3 v. Lagos Eemstroom 15/3 v. Hamb te Amst. e JavaBengalen Lijn. Perim, Calcutta n. Java 14/3 te Rangoon. JavaNew-York Lijn. Menado, v. Bat. n. New-York, 14/3 te Bela wan. Java Pacific Lijn. Bi-ntamg, v. Bat. o. San Francisco, 14/3 te Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Sitoebondo (thuisr.) 14/3 v. Padang. Indiapoera (thuisr.) 15/3 v. Cowe-s. Jaca-tra (thuisr.) 15/3 te Perim. Tabana-n (uitr.) 15/3 te Marseille. Halcyon Lijn. Stad Arnhem 15/3 v. Amst. n. Rott. Emzetco Lijn. Jonge Anthony 14/3 v. Sp-ezia te Messina. Jonge Jacobus 15/3 v. Rott. te Barcelona. Jonge Maria 14/3 v. Lipari te Genua. Stv. Mij. Oceaan. ®urym«don, v. Liverp. n. Bat., 13/3 te Port Said. Hector, v. Japan n. Rott., 15/3 te Suez. Perseus, v. Japan n. Rott., 12/3 te Casa blanca. Polydorus 14/3 v. Bat., 1 v. Amst, te Londen. Rhexenor, v. Japan n. Amst, 14/3 t-e Suez. Tantalus, v. Amst. n. Bat, 14/3 v. Belawan. Tydeus 14/3 v. Bat, 1. v. Londen, t-e Liverp. Prowisicissal nieisiws HEROPENING VAN DEN TWUYVERWEG VOOR HET VERKEER. Op de volgende vragen van den heer Oud Is het juist, dat de minister pogingen in het werk heeft gesteid, om te geraken tot op lossing van het vraagstuk van den zoo-ge- naamden Twuyverweg in Noord-Hol-land? Zoo ja, is de minister bereid, mededeeling te doen van den aard van deze pogingen, alsmede omtrent het te verwachten resultaat, in het bijzonder met betrekking tot het tijd- stip, waarop -deze weg weder voor het ver- keer met motorriituigen op meer dan twee wielen zal kunnen worden opengesteld? Zoo neen, is de minister bereia, zijn mede- werking te verleenen, ten einde tot een zoo spoedig mogelijke heropening van dezen weg voor het verkeer met de gemelde motor- rijtuigen te geraken? heeft de minister van waterstaat geant- woord Om te geraken tot oplossing van het vraagstuk van den Twuyverweg is overleg gepleegd met de dagelijksche besturen -van de gemeente Alkmaar, St. Pancras, Noord- en Zui-d-Scharwoude, Oudkarspel en Broek op Langendijk, alsmede met Gedeputeer-de Sta ten van Ncord-Holland, om te kunnen komen tot zoodani-ge v-erbetering dat de weg voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen weder kan worden opengesteld. Omtrent het tijdstip, waarop Gedeputeer- de Staten hiertoe zullen kunnen besluiten, ka-n nog geen mededeeling worden gedaan, daar het overleg met de gemeenteb-esturen nog niet is afgeloopen. OUDE NIEDORP. Gist-eravond werd de eindles gehouden van den Aigeme.-uen Landbouwcursus aihier. De burgemeester en de heeren Liefhebber (wet- houder Van Zoonen en Kriller (raadsle den) en de heer J. Velders van het Rijks- landbouwtO'ezicht wc-o-nden d-eze eindles bij. Aan 14 jon-gelieden kon een diploma worden Ciitgereikt, waarpnder 8 met de bemerking z-eer g-o-ed, 1 goed, 3 met vrij goed, 1 leerling had zich voor de eindles teruggctrokken. De keuring voor den dienstplicht lich- ti-ng 1929 zal vo-or d-eze gemeente worden gehouden op 27 April a.s, in de gemeente Winkel. BERGEN. Gistermiddag had in een intiemen kring aihier de Iste-st.-enlegging plaats van een voor den heer P. Boend-ermak-er in den tuin a-chter zijn woning te bouwen kunstzaal. De lste steenl-egging geschiedde door den heer C. Boendermaker uit Heemstede, die ook en speciaal woord van waardeering richtte tot den aannemer, den heer A. C. Klo-mp. De heer Baart, directeur van het Stedelij k Museum te Amsterdam, hield een toespraak, waarin hij deed uitko-m-en, wat de heer Boen dermaker v-oor de mcderne schilderkunst is gewe:st, daarbij als zijn overtuiging uitspre- kende, dat de naam Boendermaker verb-on- den zal blijven aan het tegenwoordig be- langrijk kunsttijdperk. Hij eindigde met den wensch, dat deze kunstzaal eveneens tot zegen voor de mo derne kunst zal zijn. VERKRUGBAAR BIJ ALLE ERKENDE \RUWIEWANDELARE N SCHOORL EN GROET. In de buitengewone zangdienst-en in de Schoorler Ker-k worden maar telkens weer nieuwe Cantat-es van Bach in den dienst iing-elascht. Zoo zal nu Zondagavond a.s. no. 73, „Herr, wie du willst" voor solo-steimnen, koor, strijk'kwartet, fluit en orgel word-en ten gehoor-e gebra-ch-t met Holland-sche tekst- bewenki-n-g. Ook d-e overig-e li-ederen en de korfe pre- diiking staan natuurlijk i-n het teeken van den lijdenstijd. A1 vormt het kleine kerkkoor geregeld dte k-ern bij deze uitvoe-rtog-en, merkwaardig is, hoe steeds eerst-e muzikale krachten van eld-ers gaar-ne bereid b'lijiken tot belangelooze medewerking. LANGEREIS. De red. kamer L. O. L. gaf Woensdag avond voor gehuwd-en in het lokaal van den heer Galis eene uitvoering. Voerde de too- neelvereeniging de vorige maal een tooneel- 'Spel op, thans was de keuze op een blijspel gevallen. Waa-r het doel van een -blijspei is, om het puibliek eens een paar u-urtjes udt den erns-t des levens van-daa-n t-e ha'le-n en z-e eens hartelijk alile zorgen te doen weglach-en, ter- wijl meteen soms f-linkv levenswaafiheden worden geezgd, zoo kunnen wij constateeren dat L. O, L. in dit opzicht goed atesiaacd •is. Wat hebben wij moeten lachen, oa j, vel-e verwikkeling-en en hierdoor on-tstam leu-ke momenten, welke het stuk ons gaf. peering en vertolking war-en zeer goed, opmerking zij ons van 't hart. Waar ea eerste vereischte is voor een blij-spel, dat hd vlug en vlot worde opgevoerd, is rolvastheid een eerste voorwaarde. Ons scheen het tot dat da-araan soms wel iets haperde. Dt schuld hiervan kan ook wel gelegen hebben aan het f-eit, dat een der spel-ers, die een flinke rol had, ong-esteld was geword® waa-rdoor die rol d-oor een ander getaet werd, wat natuurlijk wel invloed op de d-ere spei-ers gehad heeft. Het toon-eel was in de puntjes verzorh Aan den heer Strijbis van Nieuwe Niedoi die voor de aanki-eed-ing ervan zorgde, kon 1 een woord van iof toe. BEVORDERINGEN. De hierna vermelde dienstptichtigen van het 21e Regiment Infanterie (de jongens uit de provinde Noord-Holland) zijn bevorderd tot korporaal, n.L: P. Pover, J. H. E. foe. kers, P. J. Bruin, J. Bakker, M. J. Bern, s-ter, H. Vledder, C. J. Grcot, A. Rumphorst P. Groes, J. Tromp, H. Wriboer, S. L. Man tel, P. Portegijs en C. Langenberg. ZUID-SCH ARW OUDE. Bij het te Wognum gehouden eindexamen van de Vereeniging voor vakonderwijs in West-Friesland slaagde o.m. onze plaatsge noot, de heer J. Bi rman. HENSBROEK. Gemeenterad In den gistermorgen gehouden gemeente- raadsvergadering werd o.m. mededeeling ge. daan, dat de Inspecteur van het L. 0., hoe. wel voorstander van't terrein Schaaks Ploe- ger cvenals de gemeeni-eraad van Ob- dam toch in deze medewerkte met den meerderhei-d van den raad der gemeenti Hensbroek inzake aankoop terrein van ouu- noiaris Stammes, voor den bouw e-ener nieu we O. L. school. Mede nog door mededee ling in den raad inzake veranderin-g vat prijs van genoemd terrein Schaak et Ploeger staat thans wel vast, dat behou- dens goedkeuring van Ged. Staten, de nieuwbouw der O. L. school plaats zal heb ben op „D-e Strook". (Een uitgebreider verslag volgt). BEVERWIJK. Donderdagavond hield be Coop. Veilings- en Aankoop vereeniging „Vrije Groenten- a Eruitveilingeon oruk bezocnie jaarvergade- ring in „De Grccnteb-eurs" van den hear P. i imnter. De voorzitter, de heer D. Kruithof, upend; de vergadering met een rtd-e, waarin hij m op het afgeloopen jaar en een blik in de toe- komst sloeg. Het afgeioop-en jaar was niet onvoordeetig, al heeft uc aardb-iencampagne niet aan df verwachting voldaan. Daarentegen was df prijs der bo-onen zeer goed, terwijl andere prcducten afwiss-eling bod-en. Over het alge- meen waren de prijzen bvvredigend. In de toekomst icunnen we niet zien, dock we kunnen wel zeggen, dat alle hens aan# moeten om aan de concurrentie het hootdt bieden. Onze aardb.ien hebben een geve-:.- de reputa-tie, doch, op andere plaatsen wort de cuftuur o-o-k becclend en wat het vervw betreft zijn ze in gunstiger conditie. Latenw schouder aan schou-dcr staan om onzef naam hoog te houd-en en met het Centraal Bureau van de Veiilingen meewerken om zoo gunstig mcgelijke voorwaarden te verkrijger voor den afzet naar het buitenland. (Ap plaus). Van den h-eer Niem-oller, secretaris van het hoodbestuur,. die ten rede zou uitspreken ova den economischen tcestan-d, was bericht vai verhindering ingekomen,, terwijl d-e heer W. Balk, secretaris van de Prov. Commissi hartelijk werd verwelkomd. Exploitatierekening over 1927. Vastgestek in lasten op een bedrag van f 22891 81. De balans werd vastgesteld op ten I van 65107.37. De omzet is al-s volgt: Groenta 215579.26, aradbeien 24o443.94, zwarte bessen 3051.18, to-taal f 464074.38. De aftredend-e bestuursleden, de hearer Job. Breeze, G. Joor en R. W. A, Muijen werd-en herkozen. Als commissaris werd ge kozen de he-er Chr. v. d. Outena-ar Pz. Bestelling sioffen. Aangeboden nieuwe Saksische manden voor 12.50, gebruiktt id-em voor 9.50 en nieuwe machinale vooi 9.50 per 100 stuks. Bij de mededeelingen werd dit punt be sproken. Vc-or het buitenland heeft men nieu we Saksische manden noodig, voor de fabrie- ken machinale. Alles moet gedaan wordeJ cm zooveel mogelijk aardbeien voor export geplaatst te krijgen, opdat de binnenlandsche markt niet overvoerd wordt en d-en prijs drukt. Door een afgesloten contract werden di verse so-orten kun-stmest aangeboden voor bijzonder lage prijzen en koolkragen voor 2.20 per d-oos, inhoud 100 stuks. Bij de rondvraag kwam ter spra-ke het lar ge wachten bij de veiling. De voorzitter zeid-e, dat hieraan weinig it doen is en wees op de andere veil-ingen. Het is niet mogelijk anders te doen, tenzij met een vereeniging al-s in H-eil-oo, waar men zelf de administratie voert. De he-er Balk wees nog op verschillende toestanden in B-everwijk, die niet zijn instem- ming hadden. Voor alles moest men lid zijJ van de veiling en niet jaar in en uit gast blij ven. Na het s-lotwoord werd -een verloting ge houden. URSEM. De kostel-ooze inenting zal geschieden op Woensdugmiddag 28 Maart e.k., te 2 uur, in de o-penbare iagere school. Zij-, die hier ge- bruik yan wenschen te maken, moeten hier van voor 26 Maart e.k. ter seoretarie mede deeling doen. STOMPETOREN. Tot kerkelijk ontvanger bij de Ned. Here. Gemeente te Noordacherm-er is benoemd de heer A. Wit, aihier. Als een groote zeldzaamheid deelt men ons mede, dat de h-eer P. Oud, veehouder aan dle Zuidervaart in de Schermoer, van 1 ru'" 4 lanaimeren heeft peteeid. Vraag afdruk van onze PAASCH-PUZZEL. Sv* 8?

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6