DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Stoomerij en Ververij S. KROBL Scbooomaab. Alle Gordijnen. Binnenland No. 69 Dn ntittimcf besfaaf nit 2 blades. Honderd dertigste iaargang, 1928 Oeze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peesfdagenaitgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaaar /2.—franco door let geheele Rljk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnntnmers 5 cents. PRUS DER GEWONE AOVERTENTIENi Per regel 0.25 f bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaataratmta. Brieven franco aan de N. V, Boek- en Handel*.>?erij v/h COilBft Voordam C9. Difficteun G. H KRAK. MM1DA6 Telef.nr, Adminlstratie 3. 3 Telefoonnr. RedactSe 33. Postgiro 37060. Hoofdredaeteun Tj. N, A DEM A. 19 Iff A ART Dagelijksch ovepzicht. DE ROEMEENSCHE BOEREN RUKKEN OP! 1 Maniu's leger in B.oekarest. Zij eischen het aftreden der re- geering en weigeren de stad te verlaten. In Roemenie neemt de oppositie een steeds foeftiger houding aan. Nog- al-tijd oefe&t de boerenpidrtfl., die zich ivooral na het ov-er- Ijjden van koning Ferdinand krachtig ge- roerd !>eeit. uit alle macht criti-ek uit op het beleid van de regeering Bratianu Men zal zich onze b-erichten heri-nneren over de telle discussies naar aamkid'ing van iTitu'lescu's optr.eden te Geneve in het Roe- meensch-Hongaarsch geschil. Dit heeft, met andere oorzaken, tot gevolg gehad, dat Titu- Jescu er het bijiltje bij heeft neergekgd. De boeren zijn hiermede echter niet te- vreden. Zaterdag begon een groote opmarsch van boerendeputaties nit het geheele land naar fioekarest naar een protestbetooging, die georganiseerd is tegen de regeering van Vintilla Bratianu. Meer dan 60000 personen waren gister bijen en ruim drie vieid'e deel van hen waren boeren. In vijf groote zalen werd vergaderd, maar dieze waren niet in staat, de menschenmassa's te bergen. Alle straten waren gevu-ld met b-e- toogers en zelfs van-ui-t de vensters moesten de redenaars toesprak-en houden. Ale vergaderingen namen een motie aan, waarin het oogenblikkelij-k aftreden van de regeering geeischt werd. De betoogers zullen Bcekarest niet ver laten, alvorens de regeering ontslag gen-omen heeft. Na de vergaderingen trokken de boeren in optochit door de stad, doch inciden-ten dedien zich niet voor. Veiligh-eidshahe had de re geering n.l. aan politie en gendarmerie bevel gegeven, zich niet op straat te v-er-t-oon-en. Heden zal Marine, de boerenileider door den Regentschapsraad in audientie worden on-tvang-en. Een ond-erhoud met de koniingin- wed-uwe Maria heeft hij reeds gehad. _Hedenmiddag wordt een vergadering van de boeren gehouden, waarin zal worden medegedeeld of inderdaad de regeering den eisch tot aftreden heeft ingewifligd. Zoo staat dus Roemenie weer eens voor jii-euwe moeilijkheden, moei'lijkheden, die aHesb-eha-Ive op een gumstig oogenblik ko men, -nu de regeering met haar buitenland- sche politiek zoo weinig succes heeft weten te boefeen. Of het tot ongeregeldheden zal komen, dient te worden afgewaoht, doch de kans schijn-t groot te zijn, dat de regeering zal zwichiten voor de op haar nitgeoefende pressie. CHINA. BESLISSINGEN VAN DE NATIONALISTISCHE REGEERING TE NANKING. Een wending ten gunsle van de buitenlanders. Volgens berichten uit Nanking heeft de na- tionalistische regeering Zaterdag twee be langriike verordeningen be-kend gemaakt. De &ne beveelt de arrestatie van de voornaamste schuldigen, die verantwoordelijk zijn voor het incident te Nanking, de tweede beveelt de be- scherming van de buitenlanders in China. De verantwoordelijkheid voor de onregel- niatigheden wordt geladen 0,0 een'deel van het nationalistisohe leger, samen met het ge- peupel, onder aanmoediging van de co-mmu- mstcn. Geeischt wordt, dat in verband daar- tn.ee 1Q soidaten en 32 plaatselijke woestelin gen veroordeeld zullen worden. DU1TSCHLAND. VON TIRPITZ VAN HET POLITIEK TOONEEL. Geen candidaat meer voor den Rijksdag. In een aan den voorzitter van de Duitsch- Nationale partij graaf von Westarp gezon- de" scnrijven deelt' de admiraal von Tirpitz niede, dat hij voor de aanstaande Rijksdag- verkiezmgen geen candidaat meer gesteld wenscht te worden. Tirpitz is teleurgesteld over de ontwikkeling van de politieke verhou- aingen in Duitschland. IN RUSLAND GEVANGEN GENOMEN DUITSCHE INGENIEURS Hoofdingenieur Goldstein vrijge- laten. Geen verandering in den poli- tieken toestand. De hoofd-ingenieur van de A. E. G., Gold- in;_ heeft een telegram aan de directie te Mlijn met vermelding van zijn vrijlating ge nden. De reden is dat Goldstein zich pas 3 'j1 Ruslan-d bevond, en 00k de Sowjet- amonteiten tot de overtuiging gekomen zijn, I m zoo korten tijd niet met gevaar- iW pohheke coinplotten kan hebbeo inge- laten. In politieke kringen te Berlijn is de vrijla ting natuurlijk met vreugde vernomen, maar zij verandert niets aan de politieke atmosfeer De eischen die Stresemann den Sowjetgezant te Berlijn heeft gesteld, en de stappen die de minister den Duitschen gezant te Moskou heeft opgedragen, worden in vollen omvang gehanhaafd. Het zwaartepunt der diploma- ..tieke onderhandelingen ligt uitsludtend t' Moskou. Men verwaoht dat de vrijlating van Goldstein echter wel tengevolge zal hebben, dat de Duitsche consul-generaal te Sjarkof verlof zal bekomCT, om zich nu met de andere gevangen ingenieurs in persoonlijke verbin- ding te stellen. Nog een tweede voorwaardelijke vrijlating, Naar uit Moskou aan de „Voss. Ztg" wordt medegedeeld, is nog een tweede van de zes gearresteerde ingenieurs, de heer Otto, in vrijheid gesteld, doch alleen voorwaarde- lijtk, d.w.z. hij mag zich niet buiten Rusland begeven en moet zich bij de foehandeling der zaak ter beschikking van de redhtbank stel len. De overige vier Duitschers bevinden zich nog in voorarrest. DE LUTHE'RFILM. Een herkeuring De Lutherfilm, tegen welker vertooning de bis-sdhops-conferentie te Fulda en de Beier- sche regeering indertijd hebben geprotesteerd, zal op 22 dezer m^et het oog op een nieuwe keuring voor de hoofdeommissie voor de filnx- keuring worden vertoond. DE AMNESTIE-WET GEVALLEN. De juridische Rijlcsdagcoromissie heeft het beslissende artikel I van de amjnestie-wet ver worpen, waardoor de geheele wet van de baan is. De cOmmunisten verlieten de- verga dering in zeer opgewonden toestand. BELGIe. ZOEBKOF TE B-RUSSEL. Een vreemdsoortig heerschap. Zo-ebkof, de wager van den ex-keuzer, is Donderdagavond uit Duitschland, waar hij, zooals men weet, is uitgewezen, te Bruss-T aangekomen en heeft zijn intrek genom-en in cen hotel bij het Noorderstation. In zijn ge- zelsdlrap bevo-nd- zich een reeds bejaarde dame, die, naar men veronderstelt zijn echtgenoote, ipdnses Victoria is. Aan de directie van het hotel heeft' Zoebkof eenige ivo-ren etuis met zijn initialen en de keizerlijke kroon in bewa ring gegeven. Den avond heeft Zoebkof doorgebracht in een bekende amusementsge-legenheid, waarna hij met een der danseuses vertrok. Later ver- scheen hij in- een nachtdub met een andere jo-nge vrouw. Naar de „Independance Beige" m-eedeelt zou toen tusschen prinses Victoria en Zoeb kof een heftige discussie hebben plaats gehad waarop de jonge dame, die met den Rus uit de nachtdub was meegekomen, overijld ver- dween. Volgens nader ingewonnen berichten om- trent het verblijf van Zoebkof in Belgie, is -deze niet vergezeld van zijn echtgenoote, maar van een 34-jarige Antw-erpsohe vrouw, wefke met hem uit Duitschland zou zijn geko men. Samen blijjkep zij een bezoek te hdnben gebracht aan de familie van deze vrouw in de Scheldestad. FRANKRIJK. DE VERKIEZINGSCAMPAGNE BEGONNEN. Een rede van Pairdeve. De eerstie dag na het uiteengaan van de Fransche Kamer heeft in geh-eel Frankrijk het begin van de offieieele verkiezingscam- pagn-e gebracht. In alle steden en dorpen werden ver-kiezingsvergaderingen gehouden; de kolommen der bl-a-den zijn g-evuld met ver- slagen van verkiezingsre 'evoeringen. Het belangrijikste van d-ezen eersten cam- pagne-Zondag was de rede van Painleve te Thoiry. Niet zonder reden had hij als plaats voor het houden van die rede dezelfde her- berg gekozen, waar -eenis het historische noenmaal van Briamd en Stresemann plaats had. De minister wees er op, dat de zekerheid van den internationalen vrede tha-ns het vraagstuk is, dat all-es beheerscht. Ge-heel Frankrijik w-enseht den vrede en betr-eurt de mislukking van het protocol van Geneve, alsm-ede. de onmogelijkheid van een algemeen verdrag, waardooir men gedwong-en is, zijn toevlucht te nemen tot partieele verdragen, welke gelnspireerd1 zijn door de beginselen van arbitrage, v-eifigneid en ontwapening. Locarno -en Thoiry waren achtereenvotgendie etappen op den weg naar de Fransch-Duit- sche toenade-ring,'een hoeksieen van het ge- boiiw van Europa's herstel. Frankrijik, zoo ging Painl-eve voort, steunt votmondig die politiek van den Volfoembond, wamneer deze zich beijvert conflicten op vreedzame wijize bij te -leggen en een even- wichtstoestand tot stand te breng-en, geba- seerd op rechtvaardiabeid en eerbfed voor de wedierzijdsche rechten. Doch al is Frank rijk door en door vredelievend, zoo moet het toch waken voor zijn veiligheid. Een ont- wapend Frankrijik zou voor sommigien geen voorbeeld. doch een verleiding beteekenen. Het Fransche leger is een macht, die in dienst staat van den vrede. Ten slotte wees Painleve er op, dat die politiek tot herstet der financier! de eenh-eid in het land heeft doen terugkeeren. Hij drong er op aan, dat alle Eu-ropeesche lan-den zich zullen org-aniseeren om zich te verdedigen teg-en de bedr-eiging, welke gevormd wordt door de geduchte economische concurrence van Amerik-a, die de Europeesche markten dreigit te verpl-etteren. DE LEGERWET IN DEN SENAAT. Painleve stelt de vertrouwens- quaestie Kiesrechtvrouwen verwij- derd. In den S-enaat h-eeft de minister Oorlog, Painl-eve, bij de behandeling van het wets- voorstel betreffende de legerorg-anisatie, de vertrouwensquaestie gesteld. Met 27'0 tegen 20 stemmen werd besloten zijn wenschen in te willigen. Door den Senaat aangenomen. De Senaat nam het wetsontwerp betreffen de de samenstelling van kader en effectief van het leger in zijn geheel aan. ENGELAND. HET GEB-EURDE OP DE „ROAL OAK". Een algemeene krijgsraad stelt een onderzoek in. Naar de politieke correspondent van de „Evenin!g Standard" verneemt, heeft het mi- ndst-erie van Marine, na kennisgeving van de besdheiden over het eerste -door admiraal Keyes te Malta ingestelde onderzoek, beslo ten, een algemeenen krijgsraad te houden, waarin de gebeurtenissen zullen worden on d-erzocht, die aan de schorsin-g van de drie marine-officieren zijn voorafgegaan. Admi raal Sir Roger Keyes, die het bevel voert over de Britsche vloot -in de Middellandsche Zee, had een districts-krijigsraad kunnen houden, indien hij had gemeend, dat de omstandighe- den daartoe aanleiding gaven. Blijkbaar heeft h-ij de zaak van te veel belang geach-t om dat t-e doen. De papieren waren per specialen koerier van Malta naar Lon-den gezonden en bereikt-en Vrij-dagavond de Admiraliteit. Zij werden Zaterdag door de lords van de Admi raliteit besproken. Waarschij-mlijk zal minister Bridgem-an Maandag nog niet in staat zijn, inlichtingen aan het Lagerhuis te geven, vooral om-dat hij- niet wil vooruit loopen op het oord-eel van den krijgsraad. Sehout-bij-naoht Bernard Collard is naar Lond-en ontboden. Hij zou Malta gisteroch- tend verlaten en ka-n op zijn laatst Donder- dag te Lon-den aangekomen. Met toestem- ming van den krijgsraad m-ogen -de be-treffen- de officieren verdedfgers aanwij-zen. De krijgsraad zal waarschijnlijk in het gebouw der Admiraliteit zit-ting houden en zal be- staan uit meer dan vijf en niet minder dan drie zeeofficieren van den boogsten rang. Commandant Kenworthy zeide Zaterdag, dat het doel van een krijgsraad vols-tertt niet was, stra-f uit te deelen. Het is een onpartijdig lichaam, dat uitspraak doet na omstandi-ge overweging; het geeft iemand de kans om zich van biaam te zui-veren, als er een ongun- stig rapport over hem is uitgebracht. Met rapport van Malta De Admiraliteit ontving het rapport van een hof van onderzoek op Malta gehouden, naar het gebeur-de op de Royal Oak" en overweegt het thans. De Admiraliteit deelt met beslistiheid m-ede, dat er geen muiterij heeft plaats geh-ad1 evenmin als een weigering om ond-er ad-miraail Collard te var-en. RUSLAND. TEGEN DE BEDELAARS TE ST. PETERSBURG. De gemeenteTijke auto-riteiten te St. Peters burg hebben besloten energieke maatregelen te nemen tot beteugeling van het euvel der bedelarij. Alle bedelaars zullen voortaan wor den aangebouden en voor een speciaal voor dit doel in te stellen commissie worden ge- leiid', die een onderzoek naar hun omstandig- hed-en i-nstelt. Bedelaars, die uit andere plaat- sen af-ko-mstig blijten te zijn, worden gratis op transport gesteld- naar hun woonplaats; aan de zieken on-der hen wordt med-ische huip verleend, zoo noodig met opneming in een ziekenhuis. Voor het overige on-tvangen- de aangehou-denen, en in de eerste plaats de be- roe; -ebedelaa-rs, een waarschuwing, dat hun, in geval vail reoidive, het verd-er verblijf in de stad zal w-orden on-tzegd. AMERIKA. HET VLOOTBOUWPROG R AM Door het Representantenhuis aan genomen. Het Representantenhuis heeft met 287 tegen 57 stemmen zijn goedkeuring gdhecht aan het vlootbouwprogram, dat een so-m van 274 millioen dollars b-edraagt Het voorstel gaa-t thans naar den Senaat. Het program omvat den bou-w van vijftien kru-isers van 10.000 ton elk en een moeder- schip voor vli-egtuigen van 13.800 ton, doch geeft den- president -der repu-bliek machtiging, den bouw op te schorte-n in geva-l een interna- tionale overeenkomst tot bep-efking van de be- wapeningen tot stand kom-t. HET ONTWAPENINGSVRAAGSTUK. Het Representantenhuis dringt aan op een nieuwe internationele confe- rentie. Het Representantenhuis nam een amende- ment aan o-p het vlootprogram, waarbij pre sident Coolidge word-t verzoch-t, te wijzen op re noodzakelijkh-eid van het houden van een nieuwe Internationale conference tot bep-er- king van de vlootbewapeningen. DE GEZONKEN DUIKBOOT S 4. Aan de oppervlakte gebracht. E>e dui-tkboot S 4, die 17 December met een bema-nning van veertig koppen z-onk, is door bergingsvaar-t-uigen onder de kust van Pro- vincetowin aan de oppervlakte gebracht. KORTE BERICHTEN. Door een on-tploffing zijn drie fabrie- ken van de maa-tschap-pij Hercules Powder -te Valley Falis vern-ield. Er zijn vier mannen bij- ged-ood Bij een brand, die plaats had in een -kostschool te Salfords (Surrey), zijn vijf kin der-en om het leven gekomen. Uit Kansas City wordt dr-aadil. g-emeld, dat zwar-e sneeuwstorme-n in -de Rocky Moun tains gewo-ed1 hebb-en, in sommige deelen van Colorado ligt de sn-eeuw 45 c.M. dik. Een drl. beri-cbt uit Mexico City mel-dt, dat generaal Macrio Gaxiola, een medestan- ders van Obtegon is v-ermoord. De Ita-liaansche Kam-er nam met 216 tegen 15 stemm-en het wetsontwerp tot he-r- vorming van de ki-eswet- aan. Giolitti ver- klaarde zich tegen het ontwerp en stem-de tegen. Zeven-tien van de spirotvischvangst te- rugkeeren-de visschersvaartui-gen met zeven- tig man aan boor-d k-omden te Danzig w-egens ijsvor-min-g aan het strand niet binnenloo- pen. Op hun noodseinen kon een motorkotter pas veel later de van -kou haast verstijfde en ge.h-ed uitgepufte visschers den een na den an-d-er een land br-engen. liiichtvaart. LAATSTE KERKGANG VAN ELSIE MACKAY. Zelden zal er wel zulk een aangrijpend voorspel gewees-t zijn van een groot en ge- vaarlijk avontuur, als het bezoek, dat Elsie Mackay, capt. Hinchliffe's vr-ouwelijke m-et- gezel, in d-e vroeg-e uren van Dinsdag j.l. bracht aan het kleine d. k. kerkje te Gran tham bij het vliegvekl Cranwell. Pastoor Aienzen heeft aan een medewerker van d-e „D. News ;.nd Wes-tm. Gaz." verteld, aldus de Crt., h-oe de jonge, moedige vrouw, ten voile bewust van het avontuur, waarin zij z-ich ging s-torten, hem om 5 uur 'smor- gens, t-erwijl het nog schem-erdonker was, opzocht en van hem de Heilige Communie wenscnte te ontvangen. Zij was kort geleden tot het katholieke geloof 0vergegaau Toen zij bij het krieken van den dag aan de pastorie aan-beld-e was zij in volledig vliegerscostuum met den Keren helm, terwijl zij een koffertje in de hand droeg. Zij was merkb-aar opgewonden, zei pas- toor Arenzen, „ik was ten zeerste onder den indruk van haar grooten deemoed en dcvo- tie. Een kraqhtige en moedige vrouw leek zi] mij, en toch met het geloof van een simpel meisje. Zij deed mij denken aan soidaten, die biechten e-n communiceeren alvorens in den slag te gaan". Langen tijd bleef zij in gebed verzonken ge- knield liggen. Daar-op werden de kaarsen ge- doofd en zij vergezeld-e den geestelijfce n-aar de pastorie om afscheid van hem te nemen. Ik ga over den Atlantschen Oceaan", zei ze, „maa-r ik wil niet da-t mijn familie er iets van weet, alvorens het gebeurd is. Zoo- dra wij over zijn, zal ik u seinen". Dat was all-es. De vrienddijke pastoor wenschte haar goed geluk op re'is en sprak nog de hoop uit, dat het haar beter zou ver- gaan dan prinses Lowenstein-Wertheim (die met capt, Minchin verloren ging). Hij voegde er veelzeggend aan toe: „En a-ls wij niets hooren na 40 uur Zij antwoordde niet. Zij scheen moeite te hebben haar tranen te on-derdrukken. Met een en-kel wuiven van de hand ging zij heen, het Onbekende tegemoet. van OVERDRACHT VAN HET NIEUW-ACADEMISCH ZIEKENHUIS TE LEIDEN. lets over de inrichting Zaterdagmiddag om twee uur heeft de offieieele overdrach-t namens de regeering door den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen plaats gehad van het nieuw acad-emisch ziekenhuis te Leiden. De overdrach-t betreft in die eerste plaats het zg. huish-oudelijke gebouw, het reusach- tige huis, waarin zic-h bevinden: woonplaats voor inwonende dienstboden, tijdeijjk door zusters m gebruik genomen, reusacnuge ma- gazijnen, braad-, brood- en kookkeukens, de eigen groote wasscherij, ketethuis en machi- nexamers, scho-ormiaakkeukens, enz. in gebruik genomen wordt 00k een voor- loopig lijkenhurs met rouwkamer, kamer voor rouwbedrijvenden, enz. De eerste kliniek die geopend wordt zij is gistereu in gebruik genomen is die voor oc-gheelkunde (prof. dr. J. van der Hoeve). Het is een scbitterende -kliniek, die, evenals alle andere gebouwen, aan de lioog- ste eischen die men tegenwoordig aan een dergelijke academ-ische kliniek kan stellen, vol doet. De operatiezalen, sterilisatie-inrich- tingen en de poliklinieken voldoen aan alle ei schen. Zij zien er fraai ui-t, al is alle luxe vermeden. Ook de ziek-enzalen en de kamers voor hoogleeraar en assistentcn zijn prachtig verzorgd. De kliniek voor oor-, neus- en keel- geneeskunde (prof. dr. P. Th. L. Kan) wordt in April in gebruik genomen en is eveneens zoo goed als g-ereed. In de operatiekamer van deze kliniek is een moderne Scialitique- lamp aangebracht en in de po-likliniek kunnen 12 patienten tegelijk behandeld worden. Eet landerzaal en kinderafdeeling vormen onder- deelen van deze nieuwe schitterende kliniek. De derde kliniek, die staat geopend te wor den, is die van prof. P. C. T. van der Hoe- ven; h-et is de kliniek voor Verloskunde en Gyna-ecologie, die van zeer groote afmetin- gen is. De pol-iklin-iek en de vertrekken voor d-e assisten liggen parterre. Op de eerste eta- ge vin-dt men behalve ziekenzalen, laborato- ria, verlos- en operatiezalen ook de vertrek ken die gereserveerd zijn als studeervertrek- ken en voor de vergaderingen en examens der medische faculteit. Men vindt voorts in dif gebouw ook een museum ten dienste der stu dent-en. Het belioeft wel nauwelijks gezegd, dat in alle klinieken van dit nieuwe Leidsche academisch ziekenhuis ruime en prachtige collegezalen te vinden zijn en dat i-edere kli niek een eigen leeszaal en boekerij heeft De verschillende kapitale gebouwen, die gezam-enlijk het ziekehuis vormen, worden verwarmd en van stoom en warm watei voorzien vanuit het cen-traal machinegebouw, dat een onderdeel vorrnt van het groote huishoudeiijke gebouw. Daar wordt ook ge- kookt. Het eten en de goederen uit de maga- zijn-en worden met mo-torlorries naar de ver schillende gebouwen vervoerd. De wegen in het „dorp" zijn van een geluidd-empende be strating voorzien. Brand- en alarminrichting van het moderaste systeem zijn aanwezig en alle leidingen, stoom, lucht, licht, gas, elec- triciteit, enz., l-copen door betonn-en gan-gen onder d-en grond. Zij liggen zoo, dat men er op ieder punt onmidd-eliijk bij kan komen. Het nieuw acad-emisch ziekenhuis, waarvan het anatom-isch laboratorium en de kliniek voor kin dergeneeskunde reeds eerder in ge bruik werden genomen, nadert zijn voltooi- ing, al moet met den afbouw en de installa- tie van verschillende gebouwen nu n-og be- gonnen worden. De overdracht. f De overdrachtsplechtigh-eid geschiedde in de provisorisch ingerichte groote aula van het P-oort- of Administratiegebouw in aanwe- zigheid van circa vijfhonderd genoodigden-, 0. w. wij behalve den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, mr. Was- zink, cpmerkten tal van hoof-dambtenaren van de departementen van onderwijs, kun sten en wetenschappen en financien, het h-oofd van den Rijksgebouwendienst, architec- ten van di-en dienst, secretarissen, c urato- ren van alle universiteiten hier te lande en andere vertegenwoordigers van universitei- ten, bekende fignren uit de ziekenhuiswereld, vertegenwoordigers van het Rood-e Kruis, cu- ratoren en leden van de commissie van toe- zicht op het Leidsche academisch ziekenhuis, h-oogleeraren van alle universiteiten, enz enz. PT'°L dr. J. van dter H-oeve hield ter gele- genheid van de overdracht een lange rede. Minister Waszinck droeg vervolgens met een rede het ziekenhuis namens de regeering aan curatoren van de rij-ksuniversiteit te Leiden over en namens deze aanvaardde de president-curator jhr. mr. dr. N. C. de Gyse- 1-aar het met enkele woorden. 'sAvonds vereenigden zich vele autoritef ten van dien dienst, s-ecretarissen, van curato- ten. 0. w. de minister, aan een diner, aange- boden door dte medische faculteit ALKMAARSCHE GOURAHT BamaSBmsK-aSfflM

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1