Buitenland Telegrammen A M T EII A M CUE BGURI 1 r; DE VEREE MODE STATEX VAX E'UROPA. Uit de zeer vele personen, die hun sy in put hie betuigktgen inzonden met d'e door „De Avond'post" te 's-Graverihage gevoerde pro paganda voor de „Vereieinigde Staten van Europa" heeft zich tlhans een vooibereidend comite gevormd, bestaanae uit de heerenF. J. v. Paasdhen, Hoofdred. van de Avondpost te Den Haag; C. v. Biaaderen te Huizen; •Henry Cochius te Bruesel; Carolus Verhulsi te Den Haag en Henri C. Hoek te Den Haag. Zonder zich nog te willen binden aan een vasten vorm, of zich te wagen aan een uiteen zetting, hoe bet ziclh de verwerkelijking van deze idee denikt, of te trachten een op tossing aan de hand te doen van de vele problemen, die er ongetwijfeld bestaan werkzaam- heden, die gereserveexd! moeten blijven voor werkelijk deskundigen stdt dit comite zich ten doel om de genoemde propaganda zoo in- tensief mogeliilk te voeren en alle voorberei- dingen te treffen voor een georganiseerde nassa-actie. DE „GELIJKSTELLING" VAN OPENBAAR EN' BIJZONDER ONDERWIJS. In de raadsvergadering van den 3den Maart 1927 werd cvereenkomstig advies van B. en W. van Rotterdam afwijzend beschikt op het verzoek van het bestuur der R.K. Diaconieschool, stichfcing Hendrik Backers, te Rotterdam, om met toepassing van de ar- tikelen 72 e.v. der Lager-onderwijswet 1920, gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen benoodigd voor de vervanging van de in de bijzondere school aan de Schooter- boschstraat no 108 aanwezige, leermiddelen door nieuwe. De afwijzing van dit verzoek was gegrond op de omstandigheid, dat naar de meening van den gemeenteraad in overeenstemming met het gevoelen van bur- gemeester en wethouders en van de commis- sie voor het onderwijs en de volksontwikke- ling de kosten van aanschaffing en onder- houd van leermiddelen eener bestaande bij zondere school als onderhoudskosten zijn te 'beschouwen en op. grond van de bepaling der wet moeten worden bestreden uit de jaar- lijksche vergoeding voor de instandhoudings- kosten, welke de schoolbesturen krachtens ar- tikel 101 der wet van de gemeente ontvan gen. Het schoolbestuur is van het bedoelde raadsbesluit in beroep gegaan bij gedepu- teerde staten van Z.-H., welk college bij be- sluit van 6 September 1927, met vernietiging van's raads besluit van 3 Maart, besliste, dat de gevraagde medewerking alsnog be- hoorde te worden verleend. Het daarop onder dagteekening van 6 October 1927 door den raad ingestelde beroep op de Kroon is bij Koninklijk besluit van 7 Febr. 1928, no. 23, ongegrond verklaard. Burgemeester en wethouders zeggen thans, dat deze beslissing naar hun meening niet strookt met het aan de Lager-onderwijs wet 1920 ten grondslag liggende beginsel van gelijkstelling tusschen het openbaar en het bijzonder lager onderwijs. Immers, wan- neer de bijzondere scholen de kosten, verbon- den aan de aanschaffing van nieuwe leer middelen, langs den weg van artikel 72 der wet afzonderlijk aan de gemeente kunnen aanvragen, blijft van de exploitatievergoe- ding,_ welke zij op grond van artikel 101 der wet jaarlijks van de gemeente ontvangen en waarin de kosten van vervanging van leer middelen op de openbare scholen ten voile zijn opgenomen, voor de overblijvende be- hoeften een grooter bedrag beschikbaar dan daarvoor aan de openbare scholen is besteed. De gemeente zal evenwel, nu de Kroon on- danks de daartegen ingebrachte bezwaren de beslissing van Ged. staten heeft gehand- haafd, de aanvankelijk geweigerde medewer king alsnog moeten verleenen en het voor de vervanging van de leermiddelen vereischte crediet, door het schoolbestuur begroot op 4603.91 >2, beschikbaar moeten stellen. Mitsdien geven burgemeester en wethouders den gemeenteraad in overweging aldus te be- sluiten. EEN VONDELING, He Hoensbroek (L.) is langs den weg ge- vonden een zuigelirug van circa vijf woken, die daar vermoedelijk door een meisje van hoog- stens zestien jaar werd neergelegd. Het eeni- ge wat men van haar weet, is dat zij kwam uit de richting van Klimmen. VROUW IN BRAND GERAAKT. Zondagmorgen kwam de'71-jarige weduwe A. van Doom, wonende in de Fannius Schol- tenstraat te Amsterdam, met haar rok in aan- raking met de fel brandende kachel op haar, op de eerste etage gelegen kamer. Het klee- dingstifk geraakte in brand en in haar angst liep zij de gang door naar de achterburen. In dammen gebuld snelde zij bij de andere be- woners binnen. Dezen behielden gelukkig hun tegenwoordigheid van geest, wierpen een deken om de ongeiukkig en doofden zoo de vlammen. De vrouw had1 ernstige brandwonden aan beide handen, aan de dijen en aan het zitvlak. Haar toestand is levensgevaarlij'k. Een begin ran brand bij de achterburen was spoedig rebluscht. HERINNERINGEN AAN DEN 80-JARIGEN OORLOG. Aunbieding van em vlag en een gedenksteen door een Engelsch regiment. Toen onze strijd tegen Spanje in de l&e eeuw zijn hoogtepunt bereikt had, vroegen wij hulp aan Engeland, en Koningm Elisa beth zond Engelsche regimenten naar ons land, onder bevel van den graaf van Leices ter. De vreemde troepen bleven hier van 1584 tot 1688, toen zij met prins Willem III over- staken. In hun vaderland teruggekeerd, foreeg het regiment den titel van „The Kings own Holland Regiment", later werd het her- doopt in de „Buffs", omdat verschillende uit- monisteringen van het uniform een geelach- tige kleur hadden en van buffelhuid waren vervaardigd. Daar het regiment in Kent lag werd het ook het East Kent-regiment ge- noemd. In Zuid-Afrika, in Vlaanderen en Mesopotamia hebben de „Bu?fs" in later jaren gevocfaten. Ter herinnering aan de diensten, welke dit regiment in den 80-jarigen oorlog aan Nederland bewezen heeft, is gisteren in de Engelsche kerk te Amsterdam tijdens een special en di enst. een vlag en een gedenksteen door officieren van dit regiment aangeboden. Een zeer grout aantal belangsteriendeu be- vond zich in de ..Christ Church" op dten Groenburgwal Daar bevonden zich o.a als vertegenwoordiuer van de Koninsin lnite- f nan'r-^cuCreal jhr. E. J. M. Wittert, de com- missaris der koningin jhr. mr. dr. A. Ro-.li en mevrouw Roell, do waarnemende burge meester, de heer J. ter Haar en de gemeente- secretaris de heer J. Roovers, mr. T. B. Wild- man, Britsch consul-generaal mr. Reginald Milbuirn, generaahmajoor H. van den Roe- mer, commandant der 4e divisie, kapite.in-ter- zee Schenck de Jong, onder-commandant der marine, kolonel Van Oorschot, van den gene- nalen staf, luit.jkolonel Ronffaer, garnizoens- commandiant, prof. dr. Brugmans, prof. dr. Swaen, mr. F. Kranenlburg en mr. Van Bins- bergen. Verder waren aanwezig de leden van den Emgelschen kerkeraad. Was de Britsche mi'itake .attache uit Den Haag in een scharlaken rood uniform, dat fel afstak tegen de gedekte kleuren, de officieren van de Buffs waren in khaki, met vele oor- logsdecoraties op de borst. D-e- dienst werd geleid door reverend W. W. Lucas. Halverwege den dienst verlieten dte vier offiicieren van het regiment even, het gebouw, om, terwijil ied'er opstond, de vlag, een fraaie „Union Jack" en een koperen herinnerings- plaat bimnen te brengen, wel'ke schenkingen ingewijd werden door de Lord BiiShop of Fulham. De bisschop, hierna den kansel betiredendb herinnerde in een korte rede aan de banden, wel'ke tusschen Nedefland en het regiment bestaan hebben, toen Holland tegen de vreemde overheerschers vocht en Engeland en Nederland zij aan zij streden. Hij scheiste de lange en eervolle geschiedbnis van het regiment, dat zutk een roemruchtig verleden heeft. Namens de Engelsche staatskerk aan- vaaidde hij onder dank het geschenk, dat de leden der Engelsche gemeente in Amsterdam steeds zal herinneren aan de goede betirek- kingen, welke hun voorvaders met Neder land hebben onderhouden. Na de zegening werd door alien het „Wil- helmus" en daarna „God save the King" ge- zongen. Ter gelegenheid van deze plechtigheid wordt hedienavond aan den lord bishop of Fullham >en de Britsche ohiciepen in de ,,Groote Club" een receptie aangeboden, wel'ke ook door prins Hendrik zal worden bezocht. DOODELIJK ONGEVAL BIJ SLOTERDIJK Het slachtoffer nog niet herkend. Gisteravond om 11 uur zag de wagenbe- stuurder van een der trams naar Haarlem, die zich nabij Sloterdij'k bevond, plotsel'ing een man, die de baan overstak. Daar dit op korten afstand gebeurde, slaagde hij, of- schoon hij krachtig remde, er niet in zijn wagen tot stilstand te brengen, De voetgan- ger werd tegen deni grond gesmefcen en de wielen gingen over hem heen. De dood trad hierdoor terstond in. De politic van het bureau Adlmiraal de Ruytemeg werd gewaarschuwd, evenais de Geneesbundige Dienst. Per autobancard werd het lijik naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Het slachtoffer, dat ongeveer 50 jaar is, is vermoedelijk een inwoner van Zandvoor't, LEERARESSEN BIJ HET HUIS- HOUDONDERWIJS. De bond van leeraressen bij het huishoud- onderwijs heeft gistermiddag te Utrecht zijn 27ste algemeene 'vergadering gehouden. Mededeeiing werd gedaan van een ingeko- men brief van mej. van Berkum, waarbij zij namens de inspectie van het huishoudonder- wijs mevr. Leliman—Bosch, ten behoeve van de verzameling leermiddelen te Rotterdam, een foto aanbood van hetg&en vanwege hel Nederlandsche comite op het irternationale congres te Rome is tentoongesteld geweest. Voorts deelde de voorzitster mede, dat op aanstichting van mej. Meyboom in het be stuur van den bond1 ter sprake is gekomen het vraagstuk van de opleiding tot wijkhuis- houdster. Mej. Meyboom meende, dat het op den weg van den bond ligt, reeds een leer- plan daarvoor vast te stellen. Het bestuur heeft met belangstelling van de zaak kennis genoraen, doch het standpunt ingenomen, dat de zaak van deze opleiding eerst in vrij- heid zich moet ontwikkelem en dus een af- wachtende houding moet worden aangeno- men. Mej. van Anrooy deed verder verslag van haar bevindingen op de door de Unie van vrouwenbelangen uitgeschreven vergadering om het zevende leerjaar dienstbaar te maken aan de gezinstaak. Persoonlijk verklaarde zij meer op het standpunt te staan, dat het zevende leerjaar dienstbaar gemaakt moet worden aan het algemeen ontwikkelde onder wijs. Volgens het jaarverslag van mevr. R. Lot- tering—Hililebrand te Amsterdam telde de bond aan het begin van het afgeloopen ver- eenigingsjaar 384 gewone en 24 belangstel- lende leden, welke aantallen ^>ij het begin van het nieuwe vereenigingsjaar geklommen waren tot 406 en 25. In het jaarverslag wordt voorts in herinnering gebracht het vierde internationaal congres voor huishoud- onderwijs te Rome. De Nederlandsche inzen- ding verwierf de zilveren medaille en een eere-diploma. Vermeld wordt voorts nog de totstand gekomen stichting der vijf vakgroe- pen voor het huishoudonderwijs. Gcedgekeurd werden het verslag van de penningmeesteres en de begrooting. Als plaats voor de volgende jaarvergade- ring werd weder Utrecht aangewezen. Bij de ro"'lvraag bracht mej. Huisinga ter sprake het Kon. besl. betreffende het maximum aantal le aren van de leerares en de salarisherziening van de directeuren der nijverheidsscholen (ambachtsscholen). Zij vroeg of het geen zaak is, dat de leeraressen zich over het eerste punt uitspreken, terwijl h. i. het onbillijk is, dat het salaris van de directrices van de nijverheidsscholen voor meisjes niet verhoogd is. De voorzitster had ook met verwondering van dit Kon. besluit kennis genomen. Mevr. LelimanBosch deelde mede, daf het Kon. besl. betreffende hH maximum aan tal lesuren leerares zijn oorzaak vindt in het groote aantal ziekteverloven, ten gevolge waarvan de regeering gemeend heeft een maximum te moeten vastleggen, op spr.'s voorstel is daaraan toegevoegd de bevoegd heid van de regeering om er van af te wijken. In de verhooging van het salaris van de directeuren van ambachtsscholen had spreek ster geen aandeel gehad. Op het laatste oogenblik is dit in het Kon besl. gekomen. Verschillende leden spraken zich uit, zich in het algemeen te kunnen vereenigen met eeni maximum van 28 uren als door de re 1 geering vastgesteld. De vergadering meende, dat een aantal lesuren van 28 genoeg is, waarna op voor stel van mej. Huisinga besloten werd, dat de bond zich tot de regeering zal wenden met het verzoek het salaris der leeraressen in die mate te verhoogen, dat dit voor de 28 uren ten minste even groot wordt tot dusver- re voor de 29 uur. Enkele voorloopige besprekingen vonden plaats over de bestemming van het zevende leerjaar. Besloten werd daarvoor een afzon- derlijke vergadering van den bond bijeen te roepen op Zaterdag 31 dezer twee uur n.m te Utrecht. Mej. A. M. van Anrooy en mevr. R. Lot- geiing werden als bestursleden herkozen, ter wijl mej. M. J. Huizinga te Nijmegen als bestuurslid werd gekozen. Als bestuurslid van het Alyda Wolff-fonds werd benoemd mej. I. H. Meursing te Den Haag. Vervolgens werd een bijeenkomst gehoudeni van het,Alyda Wolf-fonds en vergaderden de vakgroepen. HISTORISCHE ANECDOTEN. Nuschiwan de Rechtvaardige, Sjah van Perzie, had eens op jacht honger, zoO'dat hij een stuk van het geschottn wild wilde opeten. Hij zond iemand uit zijn gevolg naar het naaste dorp om zout te halen en beval hem het vooral niet te nemen zonder beta- len. Het zou toch zoo'n groot onrecht niet wezen, een weinig zout niet te betakn, merk- te een der heeren uit het gevolg op. Maar Nuschiwan antwcordde ernstig: Plulct een koning vandaag een appel in den tuin van een zijner onderdanen, dan zullen morgen de hovelingen den boom omhak- ken. Bij gelegenheid eener illuminaiie op het feest ter herdentking van Sedan, had een bar bier voor zijn venster een trasparant met het volgende versje: Mo like en, ik zijn te Parchim .geboren Hij Iheeft de Fransehen, ik, de Duitscbers geschoren". FRANKRIJK. ADELLIJK FALSARIS ONTMASKERD. Hij leverde wettigverklaringen van huwelijken voor een bedrag van 25.000 francs. De arrestatie van den Normandischen edelman, bruggraaf Gosson van Varenne, baron de Barling, heeft geleid tot de ontdek- king van een bloeienden handel in ver- valschte pauselijke verklaringen in zake nie- figheid van een huwelijik, vervalschte pause- lijbe adelbrieven en certificaten voor Fran- sche en buitenlanidsche orde-teekenen. De arrestatie van Gosson had plaats op zijn villa in Aix (Provence) ingevolge inlich- tingen aan de politie verstrekt door mgr. Sa- batier, den vicaris-generaal van den aarts- bisschop van Parijs. Mgr. Sabatier had op- gemerkt, dat het aantal nietigheidsverklarin- ,gen van huwelijken veel groover was, dan het aantal waarvan hij officied kennis droeg. Een onderzoek bracht aan het licht, daf nauwkeurig vervalscht-e nietigheidisverkla- ringen door bemiddeling van Gosson, werden verstrekt. Bij zijn arrestatie verklaarde hij, dlat hij zijn clienben van te voren ervan in kennis had- gesteld, dat de documenten niet ■echt waren. De edelman verklaarde zich bereid eiTken gewenschten titel of orde te verschaffen. Sschriftelij'k wees Gosson, wiens adelbrie ven echt zijn, op de voordeelen, die hij kon verschaffen door zijn betrekkingen met het pauselijke hot De te betalen prijzen varieer- den tusschen de 15.000 en 60.000 francs. Een e chts ch eidi ngs-d ispen sa tie 'kostte 25.000 francs. Provinciaal nieuws HEILOO. De kermis-Zondag. Naar men weet, waren in een onlangs door de V.V.V. „Heiloo Vooruit" en de nering- doenden gehouden vergadering een viertal personen gekozen, om met de R. K. raads- fractie te confereeren over de weder-invoe- ring van den kermis-Zondag. Van bovengenoemde fractie nu is he.dcu bericht ontvangen, dat zij de wenschelijkheid en de noodzakelijkheid van een dergelijk on- derhoud niet inziet en het dientengevolge afwijst. SINT-PANCRAS. Verschillende tuindcrs, in het bezit van een verwarmingsdnstallatie, hebben besloten hun benoodigde brandstof daarvoor, pl.m. 6000 mud, gezamenlijk aan te koopen. Ge- tracht zal worden deze voor kostprijs van het gasbedrijf te Ncordscharwoude te betrek- Jcen. Zondagmorgen ongeveer kwart voor ne- gen ontdelcte de vrouw van den beer Gr. brand in de consistoriekamer van de Gere- formeerde Kerk. Hoewel de vlammen reeds door het dak zichtbaar werden, mocht het den heer Gr., in samenwerking met andere omwonenden, toch nog gelukken den brand met emmers water te blusschen. Vermoed wordt, dat vonken uit de kachel oorzaak zijn geweest. Vrone's 2de elftal speelde te Alkmaar te gen Alcmaria 5 en verloor daar met 9—1. ZUID-SCHARWOUDE. Zaterdagavond werd ten lokale van den heer P. Kramer een feestelijke bijeenkomst gehouden ter herdenking van het 31-jarig be staan der geheelonthoudersbewcging aan den Langendijk. De bijeenkomst werd opgeluisterd door zang, voordrachten, kamermuziek en twee tooneelstukjes. Deze avond kenmerkte zich evenais voor- gaande jaren door een gezellig samenzijn van leden en genoodigden. Door het gemeentebestuur is aan de Coo- peratie „Nieuw Leven" vergunning verleend tot het plaatsen van een heetwateroven. DE MOORDAANSLAG TE NIEUWE NIEDORP. AMSTERDAM, 19 Maart. Het ge- rechtshof alhier heeft hedenmorgen de vrouw uit Nieuwe Niedorp, die door de I Schrijnende Handen na de wasch verzacht en geneest men spoedig met PUHOL rechtbamk te Alkmaar tot 5 jaar gevange- nisstraf was veroordeeld wegens poging tot doodslag op haar echtgenoot, niet ont- vankelijk verklaard in haar hooger beroep, op grond, dat zij niet tegen het geheele vonnis, doch slechts tegen een gedeelte daarvan in hooger beroep was gegaan. Zooals men weet was dit laatste het ge volg van een fout van een ambtenaar bij de griffie te Alkmaar. HET DRAMA TE ROERMOND. 's-HERTOGENBOSCH, 19 Maart. Het gerechtshof heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen G. J. H. N. Miihlenbroek, coiffeur te Roermond, gede- tineerd. Verdachte was door de rechtbank te Roermond- veroordeeld tot 20 jaar ge vangenisstraf wegens doodslag op zijn vrouw, gevolg door brandstichting. Het Gerechtshof veroordeelde verdachte tot 20 jaar. STELENDE POL I Tl E-AGENTE N1 TE GRONINGEN. GRONINGEN, 19 Maart. De sigaren- fabrikant S., wonende in de Emmastraat, vermiste den laatsten tijd herhaaldelijk hoeveelheden sigaren en cigaretten. Hij waarschuwde de recherche, die er hedennacht in slaagde de daders op heeter- daad te betrappen. Het bleken te zijn een tweetal politie- agenten, de 30-jarige W ter B. en de 31- jarige J. J. H., beiden met 7 dienstjaren. Zij bekenden zich tijdens hun nachtelijke surveillance-tochten door middel van een valschen sleutel toegang tot het gebouw te hebben verschaft. Beiden zijn gearresteerd. BOTSING TUSSCHEN COMMUNISTEN EN NATION A AL-SOCIALISTE N. HAMBURG, 19 Maart. Naar aanlei- ding van het feit, dat gisteren voor 57 jaar te Parijs de Commune plaats had, hidden de Communisten heden verscheidene de- monstratieoptoebten door de stad. In de Osterstrasse kwam het's avonds tot een bloedige botsing tusschen een van deze be- toogingen en de n ationa a!l -soci alis ten waarbij 4 nationaal-socialisten gewond werden. De politie kon de rust spoedig weer herstellen. DE ARRESTATIE VAN GOLDSTEIN. BERLIJN, 19 Maart. De „Montag" be- vat een interview met den Duitschen inge- nieur Hille, die uit het Donetz-gebied teruggekeerd en die met den gearresteerd™ ingeuieur Goldstein o,p dezelfde kamer heeft gewoond. Hij was ooggetuige van de arrestatie van Goldstein. Volgens zijn mededeelingen kwamen midden in den nacht beambten van de Gpoe op de kamer en haalden Goldstein uit zijn bed. Tegeiij. kertijd werden nog drie andere Duitscherj gearresteerd. In de felle koude werden zij midden in den nacht dwars door de steppe in een auto weggevoerd. Den volgenden dag zijn in het Donetz- gebied ter plaatse waar de Duitschers wer. den gearresteerd, alle Duitschers twee da- gen in proteststaking gegaan. Later heb ben de monteurs de staking voortgezet ot de invrijheidstelling van de Deutsche in® nieurs af te dwingen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL WARSCHAU, 19 Maart. Bij Rzeszow in de nabijheid van Lemberg heeft gisteren een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een autobus, waarin zich 15 personen b> vonden, is bij het uitwijken voor een ance- ren auto geslipt en omgeslagen. Van de in- zittenden werden 8 personen ernstig gee wond. DE VERKIEZINGEN IN iff NICARAGUA. LONDEN, 19 Maart. Naar uit New York gctneld wordt, heeft de regeering van Nicaragua de Amerikaansche regeering doen weten, dat president Diaz een de creet heeft uitgevaardigd, waarin het toe- zicht van de Vereenigde Staten op de pre- sidentsverkiezingen in Nicaragua erkeni wordt. Zooals bekend was dit toezicht door it wetgevende vergadering van Nicaragua ai- gewezen. ERNSTIGE TOESTAND TE BOEKAREST. PARIJS, 19 Maart. De positie van de Roemeensche regeering wordt te Parijs ui- terst moeilijk geacht. In verband met de demonstraties van de Nationale Boerenpartij heeft de regeering Zond'ag verschillende militaire maatregeler genomen. In de omgeving van de hoofd stad zijn veel troepen geconcentreerd. Volgens te Parijs ontvangen berichtefl zouden verscheidene aanhangers van Prinf Carol zijn gearresteerd. DE VOORB ERE ID ENDE ONTW AP E NIN GSCO M M IS SIE. GENeVE, 19 Maart. De Turksche dele gatie voor de voorbereidende ontwape ningscommissie is gisteravond met den Orient-Express te Geneve aaagekomen. van 19 Maart 1928. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Vori ge Koers 5'A 391/4 pl.m, 2.15 (Gedeqiteliik petorrrgeerd (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden ie STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN, Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 ii ii Resc. INDUSTR. QND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. 11 A. h B. C Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBQUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref, TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash i i i f. pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— IOIV16 101'Vie 270 179 1741/3 1747s 272 172 174 175 2711/2 179 1753/, 995/s 19174 270 1003/, 99 1591/4 478 576 572 193 2691/2 160 473V2-5 576 575 193.1/2 2691/2 101 99 IOU/2 159-63 473 580 574-6 99-lOOj 1934-94 1604-3/, 4721/2-3 575-76 112 111 149 791 410 185 161 795-9 795-801 186 161 123 140 3231/, 322 3457s 3474 3464-74 346| 2591/2 174 1951/2 374 177 1481/2 24972 132 280 157s 2631/2 178 198 147-8 255 133 262-4 178-9 200 380 180-2 1474-8* 255 279V2 154-64 2621/2 195-6 179 13U/2-2 275-80 208 2081/4 209 126 3913/i6 2421/j 463 5023/, 6O41/2 2473/, 4661/2 506 620 2443/, 464-75- 505-7 620-2 505 617-8 7215/16 195 713/4 145 273H 175'/, 193'/,-4 159-60) 472y2-3 575"2 571-2'/, 799- 262i/2-4 178 1961/,.' 148-V- 256-7 235 PROLONGATIE vorige k rs 3% pCt., heden 3f pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 244V2-5 464i/4 5051/2-6 619-20 71'/,-I Londen Bedim Pa'ijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm osio New-York NIET OFFICIEEL. Italie 1. Vorige koers 12.125/, 59.43 9.78 34.64 47.85 35.05 66.60 66.70 66.35 2.489/r« 13.124 Koers op heden 3 uur 12.121/2 59.421/2 9.773/, 34.63 47.85 35.00 66.60 66.70 66.35 2.487, 1A12J.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2