DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. rionderd dertigste Jaargang. DIf mfmmef fiesfaaf off 2 bladen. 1928 Oeze Courant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagcn, niigegeven. ibonnemenfeprijs bij vooruitbda.'ing per 3 maanden voor Alkaaar /2»t-, franco door let geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewtysirannners 5 cents. PROS DER OEWONE ADVERTENTlfeNt Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters aaar plaatorafmfe. Brieveo franco aan de N. V. Boek- en Handelk-^erij v/h HSRM#, €0918R ft Voordam C9. O. H KRAK. DIW§»AG Telef.mr, Admfnisiratie 3. Telefoonnr. RedactJe 23. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. 20 IWAART Ragelijkscii overziciif. IS HET ERNST MET DE ONTWAPENING? Litwinoff stelt de voorbereidende Ontwapeningscommissie voor een moeilijk probleem. Duitschland steunt de Russen. Wat zalleti Frankrijk, Engeland en de Voiken I bond doen? Emdelijk valt er over de voorbereidende ontwapenmgsconferentie iets bizonders te yermeiden en voornamelijk is dit te danken aan het optreden van den Russischen gede- legeerde Litwinof. Men weet hoe Rusland voor den aanvang der conferentie een voorstel heeft ingediend, strekkende tot het volbrengen van een volle- dige ontwapening in een vierjarige periode jn reeds aanstonds was het dmdehjk, dat de Volkenbondsleden weinig voor een dergelijke procedure zouden voelen. Het plan bestond, dat men het Russische ontwerp ontwapeningsconventie nog een tijdje zou laten leven door het voorstel naar een subcommissie te verwijzen, zonder dat in deze zitting der voorbereidingscommissie- Loudon principieel over het Russische voor stel zou zijn gediscussieerd. Litwinoff heeft het volgen van deze proce dure gister in groot gevaar gebracht. Want bij heeft met den grootst mogelijken nadruk tot twee keer toe in deze rede herhaald, dat bij thans in deze zitting een openlijk ant woord van de voorbereidingscommissie-Lou- don verlangt, of zij bereid is, haar verder werk te baseeren op het beginsel van volie- dige ontwapening in de vierjarige door sowjet-Rusland voorgestelde periode en of zij bereid is, de eerste eenjarige periode van ontwapening zoo in te richten, dat oorlog- voeringen daarin zooal met onmogelijk, dan toch uiterst moeilijk zou zijn. „Eerst wan- neer een ondubbe'izinnig en bevestigend ant woord op deze twee vragen zou zijn gegeven, eerst dan zal het mcgelijk zijn, het ontwerp eonventie der sowjet-regeering in details te bestudeeren", was Litwinoffs verklaring, en even te voren had hij met niet minder duide- lijkheid verzekerd, dat hij een antwoord ver- langde in voltallige zitting, openlijk onder het toezicht der openbare meening en dat hij met een uitspraak van een sub-commissie of van een ander hulporgaan geen genoegen Zou nemen. Het behoeft geen betoog dat Litwinoff's rede toejuiching verdient van alien, die op recht het ontwapeningswerk voorstaan. Voor- al omdat de Rus thans alle bolsjewistische propaganda geheel achterwege heeft gelaten en zich geheel en al stelde op het standpunt van den eenvoudigen pacifist, die naar inter national ontwapening verlangt. Hij bracht in herinnering, hoe de Volkenbond thans reeds niet minder dan 110 zittingen van Volkenbondsorganen van allerlei aard aan het ontwapeningsprobleem had gewijd, zon der dat men pradisch een stap voorwaarts is gekomen. Zou het dan niet tijd zijn, vroeg hij, otn eindelijk eens een nieuwe methcde te probeeren? De ontwapeningsconferentie ziet zicb thans echter voor een lastig probleem ge- steld, zoo lastig, dat, nadat de Duitsche ge- ddegeerde graaf Bernstorff de Russische voorstellen gesteund had, de meeste gedele- geerden vroegen om hun antwoord tot heden uit te mogen stellen. Het zal interessant zijn, te zien, hoe Frank rijk en Engeland zich tegenover dezen eisch van de sowjet-delegatie zullen gedragen en wat Litwinoff doen zal als de commissie on- danks zijn verzet, toch zal besluiten de Rus sische ontwerp-conventie naar een subcom missie te verwijzen, of reeds terstond de vra gen van Litwinoff ontkennend beantwoordt. Zal Litwinoff zich dan tevreden stellen met de propaganda, waartoe het antwoord der groote mogendheden van den Volkenbond hem de gelegenheid zal bieden en zal hij everigens toch nog aan de verdere bespre- kmgen te Geneve blijven deelnemen? Of zal de Rus eenvoudig den Volkenbond den rug toekeeren en o. i. terecht ver- klaren, dat men te Geneve met het vredes- werk al te weinig ernst maakt? Men zal het spoedig kunnen weten. Intusschen echter is het duidelijk, dat Lit- winoff's houding op het verdere ontwape ningswerk een zeer grooten invloed kan heb ben. BuitenBand KORTE BERICHTEN. F fransehe Senaat heeft het tusschen A?1] en gesloten douane- en han- eisverdrag aangenomen, evenals een wets- ntwerp waarbij krachtens dit verdrag be- paaide douane-rechten worden gewijzigd. U .~T %t gebouw van de Grandby Conso- atea-mijn op Vancouver in Britsch Colum- zf negen werklieden levend verbrand i(m n Zast[g &ekwetst. De brand kwam l s aan en de slachtoffers werden' in YVsprek&VerraSt' daar viammca zich snel DUiTSCHLAND. ONREGELM ATIGHE DEN DOOR PROVINCIALE BEAMBTEN. Voor een bedrag van 140.000 mark. De provinciate autoriteiten in Silezie heb- ben ernstige onregelmatigheden ontdekt waaraan eereige beambten van het provin- ciaal bestuur zich zouden hebben schuldig gemaakt, Uit de boeken bleek, dat 40 verschil- lende fondsen slechts met een bedrag van 2020 mark waren vermdd, terwijl haar eigen- lij'ke waarde 6 a 7 millioen moet bedragen. Voor de inflatie vertegenwoordigden de be- treffende fondsen een waarde van 70 tot 80 millioen, een bedrag, dat voor het grootste deel was belegd1 in effecten en pandbrieven_ In den zomer van 1023 hebben beambten a', deze papieren verkocht voor een bedrag van 140.000 goudmarkt. Van dit geld ontbreekt elk spoor. Beweerd wordt, dat de beambten die de papieren vebkoditen, ze nog denzelfden dag voor eigen rekening terug hebben ge- kocht. HE I DE- E N BOSCH BR AN-'DE N. In de omstreken van Hamburg zijin Zon- dag vermoeddijik door onvoorziichtigheid van wanddaars verschillende groote branden in de heide ontstaan. De brandweer van Ham burg moest elf maal uitrukken. De gro'otste brand ontstond te Langenhornermoor, waar niet minder dan 80.000 vierkante mder heide en veengrond in bradn stonden. Nabij Par- tenbek geraakten ongeveer op hetzelfde tijd- stip 20.000 vierk. M. heide in brand. In de omgeving van Riendorf, op Pruisisch grond- gebied, werden 10.000 vierkante meter heide en bosdh een prooi der vlammen. In de buurt van de gemeerate Neuhof in de Taunus zijn Zondag 180 morgen heide in brand geraakt, doordat padvinders onvoor- zichtig met vuur waren omigegaan. De namen der schuldige padvinders kon- den vastigesteld worden. DAKLOOZEN BESTOLEN! Van diep moreel verval spreekt een be- richtje in de Duitsche bladen, volgens het- welk Zaterdag is ingebroken in een Ber- lijnsch tehiuis voor daicloozen. De zwervers zijn door de bezoekers beroofd van hun wei- nige kleed'ingstukken, welke in een afzonder- lijk daarvoor bestemd vertrek waren op'ge- hangen, terwijl ook enkele kleine geldstukjes, benevens identiteitspapieren zijn buitge- maakt. FRANKRIJK. DE SCH ADEVE'ROOE DINGSZWENDE L. Een arrestatie in Den Haag De Fransehe justitie ontving bericht, dat de Nedisrlandscbe politic in Den Haag den vee-importeur Levy uit Parijs, betrokken in de zaak der schadevergoedingszwendelarijen, heeft gearresteerd. Tot de Nederlandsehe regeering zal een verzoek om uitlevering worden geric'ht. DE MOORD OP SAVORELLI. Na een vonnis van een revolution- nair veemgericht. Naar uit het politie-onderzoek is komen vast te staan, is die fascist Savoreili, die ver- leden week te Parijs vermoord werd, gedood overeenkomstig een vonnis van een revolu tionnair veemigericht. De beslissende rol heeft de gevreesde leider van de naar Parijs ge- vluchte Italiaanschc anardhisten prof. Ber- raieri gespeeld, terwijl zijn directe medewerker Bonito de daad vooribereid heeft. Het veemgericht heeft onder voorzitfer- schap van Bernieri eenige dagen voor den moord in een cafe aan de Placec de la Repu- blique te Parijs vergaderd. De moord. naar Pavan, die in Italie als communist tijdens de fascistische revolutie een arm verloren heeft, wilde niet zonder meer den moord p'legen, doch is daartoe door Bernieri en Bonito ge- dwongen. Eerdgen tijd geleden had Pavan. die zich in zeer moeilijken materieelen toe- stand bevond, van den tot het fascisme over- geganen Savoreili meermalen kleine onder- steuningen aangenomen. Deze omstandig- heid h'eeft Bernieri gebrui'kt om Pavan onder de bedreiging, dat hij anders zelf vermoord zou worden, tot den moord op Savoreili naar het fascisme, dodi ook het feit dat deze op de hoogie moet zijn geweest van het minder goede beiheer der revolutionnaire gelden door Bernieri, is aanleiding tot den moord ge weest. Bernieri, Bonito en Pavan worden ijverig door de Fransehe politic gezodit. Daeht men aanvanikelijk, dat zij naar het buitenland zijn uitgeweken, tlhans gelooft men dat zij zidh bij Fransehe partijgenocten schuil hourlen. BELGIe. DE BEROO'VING VAN DEN MAKELAAR SLIER. Een groene Internationale. Qestolen diamanten te Oostenrifk gevonden De bondskanselarij te Weenen heeft aan het bijkantoor te Antweipen van de Natio- Malo Bank groote d' nmanten toegezon- den, geschat op een waarde van 360.00'C francs. De diamanten moeten afkomstig zijn van een 'belangrijiken diefstal ongeveer twee jaar geleden gepleegd ten nadeele van den Nederlandschen makelaar Slier uit Amster dam, die in h et Cen t ra a 1 Station van Ant- werpen van diamanten ter waarde van ver- scheidene millioenen werd beroofd. De voor- naamste slachtoffers van dezen diefstal zul len worden opgeroepen om de diamanten te inspecteeren en te zien aan wie zij1 toebehoo- ren. ENGELAND. DE BRIEF VAN ZINOYvJEF. De behandeling in 't Lagerhuis; de motie van MacDonald verworpen. Ramsay Mac Donald diendie gister in het Lagerhuis een motie in, waarin een onderzoek verlangd werd door een commissie, die het recht zou hebben verklaringen onder eede te vragen, naar enkele onlangs gedane onthul- lingen over den brief van Zinowjef. Hij zei, dat niemand ooit het origineel van den brief had gezien en verklaarde, dat deze opgesteld was en gepubliceerd om het publiek te misleiden en de algemeene verkiezingen van 1924 te beinvloeden. Baldwin zei in zijn antwoord, dat de brief van Zinowjef geen invloed heeft gehad op de verkiezingen. In verband met de vraag of de brief edit was, of niet, wees Baldwin er op, dat de arbeidersregeering in 1924 een onder zoek had ingesteld, maar niet tot een resul tant was gekomen. De nieuwe conservatieve regeering heeft een commissie benoemd, die tot de slotsom kwam, dat de brief echt was. De regeering had inlichtingen, dat Tsjitsje- rin na de publ'icatie van den brief aan zijn collega's te Moskou had medegedeeld, dat hij Zinowjef over den brief omdervraagd had en dat Zinowjef had ericend, dat hij hem aan de communistische partij: in Engeland gezonden heeft, maar diet wist hoe de Engelsche regee ring hem in handen had gekregen. Er moest of in Moskou, of in Londen verraad zijn ge pieegid. Ongeveer een maand later deelde Tsjitsje- rin zijn collega's mede, dat het origneel ver- nietigd was. Dit, zei Tsjitsjerin, zou de Sow jet-regeering in staat stellen om aan te drin gen op een onderzoek, daar men toch nooit meer het origineel zou kunnen vinden. Niet lang na de publicatie werd te Moskou een Rus tereeihtgesteld en er was alle reden om aan te nemen, dat deze man betrokken was geweest bij het weggeven van een copi van den brief. Baldwin weigerde een onderzoek te doen in- stellen, omdat geen Engelsche geheimen ver- raden zijn en er dus geen nadeel aan dc natie was berokfeend. De motie van MacDonald1 werd vervolgens met 326 tegen 132 stemmen verworpen. Ge- durende Baldwin's rede werd het labourlid Tom Williams, wegens bcleedigcnde uitroe- pen,, die hij niet wilde intrekken, voor den verderen duur der zitting uitgesloten. Hij vciiiet de zaal zonder verdere manifestaties. De arbeiders voldaan. Ramsay MacDonald zei na afloop in een interview: Ilk ben zeer voldaan over het debat; het toonde twee dimgen; ten eerste dat elke be- paalde beschuldiging tegen de arbeidersregee ring over transacties met den brief van Zi nowjef gedurende de verkiezingen van 1924 onjuist was; ten tweede, dat de gewone regels van politieke critiek op een geschil niet toegepast worden, als 'het om de arheiders- partij gaat. De arbeiderspartij is niet van plan de zaak te laten op het punt, waar het is en zal oogen en ooren openlhouden, totdat na verloop van tijd de waarheid ontdekt zal worden. DE TOESTAND IN IRAK. Te Bagdad vreest men niet mee? voor een heiUgen oorlog. Een telegram uit Bagdad meldt, dat Ibn Saoed met vreedzame m-iddelen tracht zijn gezag over de plunderende stammen der Wa- habieten aan de grenzen van Irak te herstel- len en dat een spoedige normaliseering van den toestand tegemioet mag worden gezien. In elk geval is men' te Bagdad overtuigd, dat van een heiligen oorlog tegen Irak geen spra- ke zal zijn, en het zakenleven gaat er gewoon zijn gang. Ook de hoofdweg naar Damascus en de aftakking naar BGiroet zijn w-eer volko- men veilig voor karavanen en vrachtauto's. DE INSUBOR DINATIE OP DE ROYAL OAK. De zaak komt voor den openbaren krijgsraad te Gibraltar. In het Lagerhuis heeft Amnion (labour) minister Bridgeman gevraagd, inlichtingen te geven over de geruchtmakende insubordinatie op het vlagschip de Royal Oak. De minister antwoordde, dat op 10' Maart, toen de vloot op het punt stomd uit te zeilen van Malta voor groote oefemingen, de kapi- teins Dewar en Daniel een schriftelijke klachc over schout-bij-nacht Collard indienden bij den vlootvoogd Sir Roger Keyes, tengevolge waarvan het vertrek der vloot 15 uur werd uitaesteld. Sir Roarer onderzocht de zaak en vroeg Collard, of hij zijn vlag van de Royal Oak wilde neerhalen, hetgeen de schout-bij- nacht slechts wenschte, indien' zij op een an der schip zou worden overgebracht. Sir Roger sdborste daar op den schout-bij-nacht, die van boord ging, doch te Malta bleef, terwijl de beide kapi'teins naar Londen gingen. De zaak zal te Gibraltar voor den open baren krijgsraad komen. PERZIe EN IRAK. Schapen en diefstal. Reuter meldt uit Basra, dat een stam uit Poesjtoekoe, een gebied' in Perzie, een aanval heeft gedaan op Arabieren in de buurt - van Amasj in Irak. De Perzen roofden 15 a 20.000 sdhapen. Zij werden aangevallen door de gewapende van den Sjeik in het aangeval len gebied. Er volgde een verwoed gevecht, waarbij velen gedood of gewond werden. De leider van de Perzische aanvallers werd ge wond. ITALIe, GIOLITTI IN DE OPPOSITIE. Wij hebben dezer dagen gemeld, dat de Italiaanschc Kamer de wijziging van de kies- wet, die haar eigen doodvommis beteekent, me>t 24 tegen 15 stemmen heeft goedgekcurd. Het merkwaardigste gebeuren bij dtze stemming was wel, dat de grijze staatsman Giolitti zic'h tegen de wijziging verklaard. en wees op de noodlzakelijikheid, dat de volksvertegenwoordiging gekozen wordt in voile vrijheid, recbtstreeks door kiezers in kiescollleges, zooals de grondwet voor- S'chrijft. Door deze verklaring die veel opzien baarde, heeft Giolitti zich aan zijde der op- positie geplaatst. KERK EN FASCISME. Een break aanstaande. Hardnekkig deed in Italie het gerucht de ronde, dat een breuk tusschen kerk en fas cisme aanstaande is. De houding van het pauselijk orgaan tegenover de mislukte po- gingen tot oplossing der Romeinsche kwestie en tegenover Mussolini's optreden tegen Zuid-Tirol heeft de fascisten geprikkeld, maar de pauselijke pers weigert een verklaring over haar opvattingen te geven. Het katholieke congres verklaart zich voor het fascistische regiem. Het nationale congres der Italiaanschc ka- tholieken heeft zich voor het fascistische re giem verklaard en den wensch geuit met het fascisme samen te werken onder behoud van zijn autonomic. RUSLAND., DE GEARRESTEERDE DUITSCHE INGENIEURS. Nog steeds geen opheldering. Rond de arrestatie van de Duitsche irnge- nieurs in het Donetzbek'ken is nog steeds geen klaarheid gekomen. Alleen wordt bevestigd, dat Tsjitsjerin blijft weigeren, de Duiitsche consulaire amb- tenaren tot de gevangenen toe te laten. De Russische regeering heeft eveneens ge- weigerd te voldoen aan het verzoek van de Duitsche regeering om Duitsche verdedlgers t-er beschikking van de gevangenen te mogen stel'len. Deze weigering wordt gemotiveerd met de verklaring dat zul'ks in strijd zou zijn met het Russische recht. De Sovjet-pers v-erzekert nog steeds, dat de Sowjet-autoriieiten bewijzen van de schuld van de gearresteerde Dud'tschers in handen hebben. Een zich -nog in hechtenis be- vindende ingenieur zou., aldus de Russische bladen, hebben vertdd een bedrag van 400.000 mark te hebben ontvangen voor het plegen van industrieele sabotage. Volgens het te Beriijtt verschijmende Russdsche blad, Roel, zou het conflict zijn ontstaan door het feit, dat Werelenko, de leider van de Russd sche ingendeu'is in het Donetz-gebied, zich verzette tegen inmenging in het bedtijf door de Geep'eeo-e, waarbij de Duitsche ingeni- eurs zich aan zijn zijde zouden hebben ge- schaard Noch het rijksdepartement van buiten-land- sche zaken, n-och de directde van den A E. G. hebben heden verder ndeuws uit Rusland aan- gaande de gearresteerde ontvangen. In de Wilhelmstrasse heeft men alleen vernomem, dat een medewerker van het volkscommlssa- riaat van buitenlandteche zaken naar aanlei- diing van het Duitsche protest naar Charkof is vertrokken om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van den stand van het on derzoek. EGYPTE. DE RE GEE RING SVE RK L ARING. De Kamer neemt een motie van vertrouwen in de regeering aan. Nahas pasja legde gister in de Kamer de regeerinigsverklaring af. De regeering, zeide hij, er'kent geen enkele handeling of daad, welke in strijd is met de volkomen onafhankelijkheid van E'gypte of met de rechten van de Soedan. Sprekende over de jongste Engelsch-E'gyp- tische besprekingen verklaarde Nahas te be- treuren, dat er geen grondslan was gevonden voor een accoord. Maar, voegde hij er bij, de Egyptisdhe regeering, welke een bewijs heeft gegeven van haar goeden wil, is er zeker van, dat een accooid zal worden gevonden, dat de onafhankelijkheid van Egypte waarborgt en evenzeer de Britsche belangen. Nahas gaf de verzekering, dat de vreem- delingen en hun rechten zullen worden be- schermd. De nationalisten stelden voor, het debat omtrent de regeeringspolitiek te verdagen tot over een week, maar Nahas drong aan op een onmiddfellijke discussie. De nationalisten trokken diaarop hun voor stel in, waarna de Kamer een motie van ver trouwen in de regeering aannam. TSJECHO-SLOWAKIJE. Zetel te Praag. Nederland zegt toetreding toe. De actie die het Internationaal Agrarisch Bureau te Praag verleden jaar is begonnen, om de politieke boerenpartijen der verschil lende landen internationaal te organiseeren, heeft voorloopig tot resultaat gehad, dat 8 landen, w. o. ook Nederland, hebben ver klaard' tot de Groene Internationale, waarvan 't genoemde bureau het organisatorisch cen trum is, te zullen toetreden. De Internationale stelt zich ten doel het aanknoopen en onder- houden van betrdkkingen tusschen de boeren partijen van alle landen, het uitwisselen van inlichtingen op politick, sodaal, cooperatief en economisch gebied, het leiden van gemeen- schappelijke acties bij regeeringen en Interna tionale lidhamen. Haar offideele oprichting zal dit jaar een feit worden. ROEMENIe. DE BOEREN IN VERZET. De nationale boerenpartij verlaat het parlement. Maniu, de leider van de nationale boeren partij, heeft gister de aamgekondigde audien- tie bij de regentschapsraad gehad. Over de resultaten daarvan heeft hij gezegd, dat de regentschapsraad zichzelf als een objectie! scheidsgerecht beschouwt, dat boven den partijstrijd staat en zich alleen door het wel- zijn van het land en door den rechtvaardig- heidszin laat leiden. Als de raad den tijd gekomen ac'ht, zal hij alien tot medewerking roepen. Als gevolg van de resultaten der conferentie besloot het bestuur van de nationale boerenpartij den strijd tegen de regeering voor te zetten. In dfe Kamer heeft de afgevaardigde Picca Poff en verklaring voorgelezen van de natio nale boerenpartij, waarin gezegd wordt, dat daar de onderhandelingen van' Maniu met den regentschapsraad hem niet voldaan heb ben, de partij besloten heeft, zich uit het par lement terug te trekken en een nieuwe verga- dering te organiseeren te Alba Julia. Onder het heengaan scholden de leden der oppositie pp de meerder'heid, die hun vertrek met ge- juich begroette. De minister van binnenland- sche zaken verklaarde, dat het zich terugtrek- ken van de oppositie geen politieken invloed zal hebben. DENEMARKEN. EEN KERK IN ZEE GE'STORT. Ten Zuiden van Sjaelland ligt het kleitTi eiland Moen, dat bekend is om zijn cigenaar- dige spierwitte krijtrotsen. De golven van de Oostzee hebben aan de grillige kusten van dit eiland erg huisgehouden, en in den loop der tijden groote brokken krijt in de diepte mede- gesleurd, zoodat de uit de midoeleeuwen stamm-ende Hojerup-kerk op een gevaarlijk korten afstand van den rotsrand kwam te staan. De regeering had juist Donderdag- avond middelen beraamd om deze kerk te be houden, toen bekend werd dat het koor van de kerk en een groot gedeelte van bet kerkhof in zee waren gestort. AMERIKA. ,,DE PURPEREN BENDE". Een reeks ontvoeringen en afpersingen. Stel u voor een goed-gedisciplineerde mis- dadigerebende, bekend onder den naam „De purperen bende", die in weinige maanden in ruim 40 steden rijke burgers heeft ontvoerd en voor hun vrijheid groote losprijzen heeft verkregen, dank zij het dreigement ze anders te zullen dooden. Dat is in Detroit aan de® dag gekomen. De laatste slachtoffers waren Harry Watson, een plaatselijk arbeiderslei- der, en James E. Hall, de voomaamste ei'ge- naar van een goed rendeerend restaurant. Watson werd Maandag j.l. ontvoerd. Den volgenden dag ontving het bestuur van de Ameri'kaansche fedieratie van den Arbeid een briefje, waarin 25.000 werd geeischt voor zijn vrij'lating. De arbeidersldder wordt nog steeds vermis!de federatie heeft geweigerd COURANT. V-S-K'BSSi BJWA2A& - V'.Jstsajrw- DE WILD LAAT, over de Boterstraat, Telef. 34 en 35. Importeur der bekenda ..MIELE" Waschmachlnes. Victoria" Wringmachines, Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoopl

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1