DE 1ANBE LWESTBMT 49, CREDIETEltf, DEPOSITO's, EFFECTED. Binnenland Bioscopen fiet veraschte losgehl te Betaleri. Hall zat j.l. Vrijdag aan tafel met zijn vxouw, toen twee mannen binnenkwamen, die politiepenningen vertoonden en hem verzoch- fcen, hen te vergezellen naar het politiebureau, teneinde een pas-gearresteerden misdadiger te identificeeren. Een half uur later belden twee andere mannen aan' en gaven mevrouw Hall een briefje, waarin zij werd uitgenoodigd on- middellijik l'O.OO'O te betalen om haar echt- genoot van den dood te reddCn. Hall is Zon- dag weer teruggekeerd. Hij decide verslag- igevers mede, dat hij en zijn vrouw Etetroit voor een poosje gingen verlaten, daar hij nog zhek was van den doorgestanen angst. Hij iweigerde alle inlichtingen, die tot identificatie van' zijn ontvoerders zouden kunnen leiden, daar hij hun wraak vreest. Alle andere slachtoffers van „De Purpe- ren Bende, hebben na hun vrijlating hetzelf- de stilzwdjgen in acht genomen. Het is de po litic tot nog toe niet gelukt, ook maar een en- kele airestatie te verrichten. IN LEVEN GEBRACHT. In het Evangelis-ziekenhuis te Boston is men er in geslaagd een kind, dat oogenschijn- 'liij'k dood geboren was, na meer dan een half uur in't leven te brengen. Nadat men eerst met alle mogelijke midde- len geprobeerd had, het kind te doen adem- halen, telefoneerde de dokter, die 't behan- deldte, naar de brandweer om snel een daar juist ingevoerd hulpmiddel, een zoogenaam den ir.ihalator, te zenden. Dit toestel bevat twee tanks met zuurstof en waterstof, waar- aan een mechanisch ademhalingsapparaat en een slang zijn bevestigd. Men Stelde het in werking en binnen 3 mi nuten ademde de pasgeborene zelfstandig en zotid zijn dankbare kreten de wereld in. KORTE BE RICHIE N. In de gemeente Solt is fori een lezing een film in brand gevlogen. Onder de aanwezi gen ontstond een paniek. Ongeveer 45 men sdhe die den uitgang niet tijdig konden berei ken, kregen brandwonden, 12 van hen werden zwaar gewond. Het hotel Colorado-House te Denver in de Vereenigde Staten is door onbekende oor- zaak uitgebrand. Ruim 100 logeergasten kon den zich redden door uit de eerste verdie ping te springen. Vijf personen zijn ver brand, vier met levensgevaarlijke en negen met lichtere brandwonden naar een zieken huis vervoerd. Vijf personen worden nog vermis! Een Engelsche treiler heeft schipbreuk geleden bij de Orkney-eilanden. Acht men- schen hebben daarbij het leven verloren. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Naar wij vernemen, ligt het in het voorne- men van H. M. de Koningin om in Mei a.s. Haar jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad te brengen. j 100 JAAR. Morgen wordt de weduwe H. S. van der Laan te Kollumerzwaag (Fr.) 100 jaar. NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN- KRING. Zondag heeft de Nederlandsche Journalis- ten-Kring zijn algemeene vergadering ge- houden te Amsterdam. De voorzitter, de heer D. Hans, herinner- de aan het jubileum van het „Alg. Handels- hlad" en aan de oprichting van de stichting „Rusthuis voor Journalisten". Ten slotte wees hij erop, dat de goede ontvangst der buitenlandsche journalisten en het Olympi- ade-jaar van buitengewoon nationaal belang zijn; hij wenschte de vereeniging „De Am sterdamsche Pers" succes op haar arbeid met betrekking tot die zaak. Bij het jaarverslag van den secretaris werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de ontvangst der buitenlandsche journalis ten, waarbij de vergadering van haar teleur- stelling liet blijken over het feit, dat de re- geering ditmaal niet (gelijlc bij vroegere soortgelijke gelegenheden) een belangrijk subsidie voor dat doel had willen geven, welk subsidie met het oog op de groote na tional beteekenis dier ontvangst ten voile gerechtvaardigd zou zijn geweest. Aangenomen werd een wijziging in het huishoudelijk reglement, volgens welke het voortaan mogelijk zal zijn, schriftelijke be- stuursbeslissingen bij meerderheid van stem men te nemen. Na afloop der vergadering begaf het be- stuur, vergezeld van een aantal leden zich naar het Stedelijk Museum, waar de heer Hans het borstbeeld van wijlen Ch. Boisse- vain met een krans tooide, in enkele woor- den de beteekenis van deze daad aangevende SCHEEPSBRAND. Wolff meldt uit Koblenz, dat op de Neder landsche Rijn-stoomboot „Willem I" Zondag- nacht brand is uitgebroken in een lading papier en gerst in het voorste ruim. Het vuur greep snel cm zich heen, doch kan ten slotte overwonnen worden. Een groot deel van het schip en lading werd echter vernield. De be- manning van het schip kon slechts in groote haast uit de spoedig in brand geraakte hut- ten vluchten. Een „schilletje" behoorde dus tot de alcofio lische dranken. Mr. J. A. Hofelt, de kantonrechter, deed vervolgens uitspraak en verklaarde dat ver- dachte ontslagen was van alle rechtsvervol- ging, omdat, hoewel een „schilletje" tot de sterkedranken moet worden gerekend, niet was komen vast te staan dat de verdachte enkel verlo f en niet tevens vergunning had voor den verkoop van sterkedrank. HEIDE- EN BOSOHBKANDEN. In de Vughtsche beide bij Den Bosch is een groote uitgestrektheid beide afgebrand. Het vuur werd door militaire wielrijders en marechauasees gebluscht. Verder hebben branden gewoed in de ge- menteboschen van Helmond, die van de fami- lie Dankers aldaar en de gemeentebosschen van Budel. In alle gevallen kon het vuur be- perkt worden. ONTR'OUW EAMBTENAAR. Zooals gemeld, is een ambtenaar ter ge- meente-secretarie te Boxtel voortvluchtig, na een bedrag ten nadeele van de gemeente ver- d'uisterd te hebben. De gemeente zal evenwel geen schade- lijden, daar de familie van de- zen ambtenaai" heeft toegezegd het verduis- terde bedrag te zullen restitueeren. DE WALTMAN-SIRKS-KIJKER. D advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, heeft gecondudeerd tot verwerping van het cassatieberoep door den Haagschen kantonrechter tot 50 cent boete, subs. 1 dag hecht., wegens overtreding van de maximumsnelheid van 30 K.M. in Den Haag. De rcchtbank had ir. De W. dezelfde straf opgelegd. In hoogste instantie wordt een uitspraak in deze zaak uitgelokt, om te doen vaststellen de deugdelijkbeid van den kijker, geconstru- eerd doer den heer Waltman, inspecteur van poiltie te 's-Gravenhage en dr. Sirks, advi- seur-verificateur voor 's Rijks zednstrumen- ten te Leiden, met welken kijker de overtre ding geconstateerd was. Het arrest werd bepaald op 26 Maart. DE NIEUWE KUNSTZIJDEFABRIEK. Naar aanleiding van geruchten omtrent den bouw van een nieuwe kunstzijdefabriek te Nijmegen d'eelt het Hbld. mede, dat wel een vennootschap in oprichting is met een kapi- taal van 3.000.000, waaraan door Twent- sche textielfabrikanten voor een zeer belang- lijk bedrag wordt deelgenomen, doch het is lang niet zeker dat de fabriek te Nijmegen wordt gevestigd. cenlging „D"e Dageraad", een ophnbaar de- bat gehouden tusschen dr. J. Borger te Gouda en den heer A. L. Constandse over het onderwerp: „De redelijkheid van het Evangelie". De Haagsche politie heeft te Schevenln- gen iemand aangehouden, wiens arrestatie en uitlevering verzocht was door de Fran- sche justite naar aanleiding van de knoeie- rijen, welke zijn voorgevallen bij de herstel- leveranties. De Russische oud-hoogleeraar dr. B. Becker heeft Zaterdagavond voor de leden der „Vereeniging van Wijsbegeerte" te Am sterdam gesproken over mystiek en spiritua- lisme in de Nederlanden der 16de eeuw. Gistermiddag is het tweejarig knaapje F. Roost, aan het Binnendamsterdiep te Gro- ningen bij het plotseling oversteken van die straat door een vrachtauto gegrepen en ge- dood. Te Goirle heerscht in ernstige mate griep. Een 150-tal personen is aangetast. Het werk op de fabrieken ondervindt stagna- tie. M. B., verpleegde in het armhuis te Workum, is uit een bovenraam gevallen. Hij kv/am terecth op den hardsteenen stoep en was oogenblikkelijk dood. EEN STERKE Alkmaarsch Bioscoop Theater. De liefde eener bajadere. Wat de liefde van dleze danseres Naja voor beteekenis en gevolgen heeft voor die leden eener Indische jaCbtexpediitie, lhat de nieuwe film van het A. B. T.-program den foezoekers zien. Jack Riibben was met zijn vrienden op de terugreis van -een expeditie, juist in den tijd van het feest van Durgga, de godiin den wreede Thugs. Er moet een offer gezocht worden en het oog van den priester valt op Jack. De danseres kreeg bevel Jack onder haar invloed te brengen. Dit gelukt haar ge- makkelijk;. doch zij krijgt Jack werke'lijk lief en tracht later hem te redden. Jack wil ech ter, dat eene medegevangene Mabel Clifford ook veriest wocdit, wat Naja eerst na aarze ling doet. Een hevige achtervolging begint, waarbij Naja in den brandenden stioom stort. Jack denkt niet anders of zij is dood. Doch ongeveer ecu j.aar later, juist voor den dag, dat hij met Mabel zal trouwen, ontmoet Jack Naja ate danseres in een cabaret, en de Phugs die trimmer gerust hebben nemen beide gevangen. Nu voligen een reeks van avom- turen met heftigen strijd. Naja wordt ten slotte doodelijk gewond en legt stervende die dit met tien vefmenlgvuldigt en er vervol gens in de stad 170 (overig deel van Alk- maakr 95*) bijtelt, krijgt men ten slotte het bedrag der geschatte huurwaarde. Eerst als het bedrag hooger is dan de wer- kelijke huurprijs, ga men opheldering vra- gen. Is't lager, dan is reclame nutteloos. Voor de bewoners van eigen huizen blijft derhalve alleen de vraag over, of de voor hunne perceelen geschatte huurwaarde ovec- eenkomt met de huurprijzen voor dergelijke huizen. Ten slotte moet worden bedacht, dat deze aanslagen slechts voor een jaar gelden. In den loop van 1928 heeft n.l. de z.g. her- classificatje der gemeenten plaats, waar door de kans groot wordt, dat de volgende jaren de aftrek wordt verhoogd. Hierdoor zal de belasting eene evenredige verlaging ondergaan, die vooral voor de kleinere percee len grooten invloed zal hebben. De hoop wordt gekoesterd dat door vorenstaancle rn- lichtingen een groot aantal nuttelooze re clames zal worden voorkomen. U, mijnheer de Redacteur. dankend voor de plaatsruimte. Uw dw E. M. O. C. Alkmaar, 19 Maart 1928. goe'dkeuring van de bestaande schoonheids' commissie, zoodat verwacht mag worden, dat aan redelijke eischen, ook uit schoonheids- oogpunt, voldaan zal worden. Dat de heer Verbeeck de overdreven uit, drukking van den heer Polak thans nog voor zijn rekening neemt, bewijst o. i. slechts dat ook de heer Verbeeck gaarne overdraft In het algemeen hopen wij op een en ander uitvoeriger terug te komen. Red. Alkm. Crt) SCHILLETTE TOCH DRANK. Het alcoholdebat, dat de vorige week vooi Jet kantongerecht te Amsterdam gevoerd is, werd gisterochtend voortgezet. Het ging. naar men zich herinneren zal, over de vraaa of een „schilletje" tot de alcoholische dran ken gerekend moet worden of niet. Nu had men uitgemaakt dat een „schilletje" 20.2 alcohol bevatte, maar de geleerde heeren wa- ren het er nog niet over eens geworden of d:t percentage hoog genoeg was om genoem den drank tot de sterkedranken te promovee- ren. Het was noodzakelijk in deze kwestie een beslissing te nemen, aangezien een verlof- zaak-exploitant te Amsterdam bekeurd was, omdat hij een hoeveelheid van genoemd „schilletje" in een flesch in zijn cafe ter uit- schenking aan zijn klanten aanwezig had. Dr. A. van Raalte, directeur van den Keu- ringsdienst van waren, die als getuige-des- kundige in deze zaak gehoord werd, had er verschillende autoriteiten op na geslagen, waaruit bleek dat de grens voor alcohol en niet-alcohol od 19 gesteld moest worden. VEENBRANDEN, Het droge weer der laatste weken is aan leiding geweest, dat in de turfmassa's rond de gemeente Emmen op verschillende plaai- sen weer brand ontstaan is, nl. te Emmererf- scheiderveen, Emmercompascuum en Kla- zienaveen-Ncord. Vooral in het gebied van Klazienaveen was de brand buitengewoon omvangrijk; de voorraden van de verveners van Polen, Van der Duin en de firma Schol- ten werden aangetast. Een huisje, dat mid den tusschen de brandende turfhoopen in stond, moest in allerijl ontruimd worden. Met spuiten uit de omgeving, versterkt door die van Emmen wordt getracht den brand te beperken. Vermoed wordt, dat de oorzaak ge zocht moet worden in onvoorzichtigheid met de z.g.n. koffievuurtje's. EEN'MISDAAD? Gistermiddag zag een agent van politie een meisje liggen tegen een woning in het Zeeburgerdorp te Amsterdam. Toen hij na- derbijkwam. bleek hem, dat de kleine over- kden was. Ook een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het meisje, dat onge veer 4 jaar is, is afkomstig uit een gezin van een dezer woningen. De moeder, die weduwe is, was niet aanwezig. Het lijkje is, daar het over het geheele lichaam blauwe plekken vertoohde, door de justitie in beslag geno- tnen. DE SCHUTTEVAER VERTROKKEN. De „Schuttevaer" is gistermiddag kort na 3 uur van zijn ligplaats bij Westminster brug te London vertrrokken. De Schuttevaer deelt mede, dat liij leef- tocht voor 70 dagen aan board heeft. De tocht gaat echter eerst naar Plymouth. KORTE BERICHTEN. Prof. P. Zeeman te Amsterdam is uitge noodigd een voordracht te houden bij gele- genheid van het zilveren fecst der Sociedad Espanola de Fisca y Quimica te Madrid. De feestelijke gedenking zal van 9 tot 15 April a.s. plaats vinden en in tegenwoordigheid van den koning van Spanje en de regeering geopend worden. Prof. Zeeman is voorne- mens de uitnocdiging aan te nemen en zal te vens de Koninklijke Academie te Amsterdam vertegenwoordigen. Zondagochtend is in het bioscoopge- houw ..Flora" te Den Haaer. voor de ver ba nden van Jack en Mabel in e'lkaar. De film was boeiend en werd door een reeks van onbekende artisten go-ed gespeeld. Vooral Ellen Kusti als de danseres was heel goed. In het ibijiprogramma kwam als zeer mooi nummer voor rinsche stroomen een prach- tig-e matuuropname,' waa/'in de sensatie niet ontbrak. Journial en komiische tweeacter (Pension- gasten) voltooiden het programma. (Buiten veraniwoordeUtkheid van de Reduc- tie. De opname in deze rubrtek bewijst geens- zins dat de redacVe er mede instemi.) PERSONEELE BELASTING 1928. Nu men dezer dagen begonnen is met de uitreiking van de aanslagbiljetten voor d? Personeele belasting, is bij menig belasting- beialer de vraag opgekomen: „Ben ik nier te hoog aangesiagen; is door de belasting- administratie geen fout gemaakt?" Doei van dit artikel is dan ook den beiastingbeta- ler in te lichten, waarom ondergeteekende op verzoek van eenige abonne's U, mijnheer de Redacteur, verzoekt het voigende ter ken- nis van Uwe lezers te brengen. Om een einde te maken aan de gevolgen der crisisjaren heeft de Minister van Finan cien eene algemeene herschatting der huur waarde voor de personeele belasting gelast. Aan vele perceelen werd tot heden bij do schatting een lagere huurwaarde toegekend dan de werkelijke huurprijs bedroeg. Hieraan is thans een einde gekomen, daar voliedige toepassing moest worden gc- geven aan het beginsel der wet, dat, onder overigens normale omstandigheden, de huurwaarde voor de pers. bel. gelijk moet zijn aan den werkelijken huurprijs. De her schatting heeft daardoor tengevolge gehad, dat van vele huizen de huurwaarde met 5 tot 40 pet. is gestegen, zoodat menigeen een belangrijk hoogeren aanslag zal krijgen dan in 1927. Iedereen kan gemakkelijk zelf nagaan, of de opgelegde aanslag juist is. De belasting bedraagt 10 of 1/10 van de huurwaarde, nadat daarvan voor Alk maar (stad) 4e kl. 170 en Alkmaar ove rig deel 7e klasse f 95 is afgetrokken. Als men derhalve neemt het bedrag der belas tine, uitgetrokken in de kolom huurwaarde, Voor Bergen 120.—. Voor Egmond a Zee en Heilo (overige deel), Castricum en Broek op Langendijk, Koedijk, Heerhugo- waar en St. Pancras 95. Voor Heiloo (Alkmaarsch ged.) ook /170 Voor Egmond Binnen en Oudorp 70. DE SCHOONHEID VAN BERGEN. Een vandalisme. Mijnheer de Redacteur! In't begin van 1921 fumgeerde te Bergen een door het gemeentebestuur ingestelde Schoon'heidscommissie, waarvan onderge teekende deel uiitmaakte. Op het raadhuis kwam toen een aanvraag tot vertoouwinig van de smidswoning in de Schoolstraat. Gezien het schilderachtige van dat pand en de initrinsieke schoonheid van die mooie vlakke landelijke d'orpswoning, tevens omdat het een historisch gebouwtje betrof dat ate lazaret gediiend heeft tijdens dien Fransc'h-Russiischen oorlog, werd er met eeniparigheid van stemmen besloten al het mogeiliike te doen om het gebouw in tact te behoud'-en. Na heel wat geschipper was het eind- resultaat het volgende: De familie v. Reenen werd bereid gevonr den een stukje grond af te staan tegenOver het oude huis, waar de smidlsbaas dan een nieuw huis zou kunnen optrekken. Vermits de snrid weigerde een tsental meters, waar heest'erhout stond, het huis te laten bouwen, doCh gezien zijn eisch, het huis te zien ver- •nijzen op'n plaats, waar groote prachtige beuken een m'ooie plek versierden, die als speelplaats voor de schoolkinderen diende, werd de Schoonheidscommissie voor een moeillijk te nemen besluit geplaatst. Die com missie werd voor de keuze -gezet, het oude gebouw voor slooping te vrijwaren of een stuk natuurschennis te laten plegen. Zij ver- koos het laatste, zich op het standlpunt stel- lend, dat boomien, al waren het d'an niet zut'ke mooie groote, konden aangeplant wor den diaan, waar oude huizen niet te pooten zijn. De kinderen verloren op die manier, jam mer genoeg, terwiile van bat behoud van een dorpsschoon, een gedeelte hunmer speel- gelegenheid. De te bebouwen grond lag zelfs te dicht bij het kerkhof, zoodat er aan Ged. Staten d'ispensatie diende aangevraagd1 te worden. Het adVies der Schoonheidscommissie kwam ten uitvoer, bet nieuwe huis verrees, het oude was gered!!! Tot onze groote verbazimg merkten we een paar dagen geleden, dat die mooie schillder- ach'tige woning toch gesloopt werd. Na on- derzoek -is ons gebleken, dat het gemeente- bestuur al die concessies aan den smid heeft j gegund, zonder schriftdijk vast te leggen, de tegenprestatie van den amid zelf. Als toppunt alter toppunten heeft het ge- meentebestuur zonder egards op den koop toe de verbouwing tcegestaan. De slooping is begonnen. Wij van onzen kant hebben altes gedaan, wat mogelijk was, om die slooping te doen stop zetten. Wij wendden ons tot den burgemeester, drongen aan op de komst van de vereeniging ..Hendrik de Keyztr", gaven in overWeging een voorstel in den raad in te dien en, opdat de gemeente zelf het huis zou aankoopen, het in zijn origineCle staat te restaureeren en het te verhuren, waarschuw- den Heemschut, telegrafeerden den heer Poiak, die cp zijn beurt den minister waar- schuwde. Of dit alies helpen za!, weten we op 't oogenblik niet, gezien de toestemming van't gemeenitebestuur. Toen de heer Polak 6 Juni 1925 schreef: „I'k ken in ons !ana geen dorp, dat zoo radi- caal mogelijk vernield en in een allermisera- belst stadje herschapen is als Bergen Het zal waarsc'hijntijk niet zoo heel lang meer duren of er zal van het natuurschocn te en om Bergen niet veel meer over zijn". hebben Burgemeester en Weihouders het noodig geacht „EEN PROTEST" in het Handels- blad en eenige locale bladen te lanceeren, waarin het volgende voorkwam: „Het is o-nze overtuiging, dat zijme (Polak) op deze v/ijze in -elkander gezette vertoogen aller- mlnst bijdragen het gezag van die bladen (de bladen waarin de heer Polak schrijft) te ver hoogen". We zouden lachen ate het zoo treurig niet was. 'Als er commentaar overbodig kan geacht worden, is het wel bier! Met dank voor de plaatsing, ARTHUR VERBEECK Bergen, 17 Maart. N.-H. (De heer Verbeeck lijkt ons in dit stuk ook ditmaal niet gelukkig. Wij stelden ons des tijds reeds op het standpunt dat men beter had gedaan om zich met de toen door den heer Srnit gewilde verbouwing te vereenigen, omdat het pand toch reeds voor driekwari was verknoeid en daardoor van weinig ar- tistieke waarde meer was. Het mooie boomencomplex aan de over- zijde had dan behouden kunnen biijven. De heCr Verbeeck vergeet ook thans weer, dat een zaak een nuttigheidsobject is en men kan het den eigenaar niet kwalijk nemen, dat hij den bouwval meer aan den eisch van nut tigheidsobject wil laten beantwoorden. Het thans uit te voeren plan heeft de NOORD-HOLLANDSCH GROND. CREDIET. In de op 19 dezer gehouden algemeene ver gadering werd de balans en wmst- en ver- liesrekening over 1927 goedgekturd en het dividend over 1927 bepaald op 20 pet. (vorig jaar 18 pet.) De voorgestelde statutenwijzigingen wer- den aangenomen. Tot commissaris werd gekozen de heer P. J. H. Kuyper van Harpen, lid van de fir- ma van Harpen Rodenburg te Amsterdam. ANTI-MUTAIRISTEN. Zondagmorgen vexgaderde in het zaaltje van de N. B. A. S. afd. Alkmaar de „Provin- ciale Samenwerking op Anti-Militaristisch gebied in Noord-tlolland", tot het houdea barer jaarvergadering. Aanwezig waren vol- gens de presetnielijst 27 afgevaardigden, ver- tegenwoordigende verschillende aidoelingen van de I. A. M. V., van de Vrije Socialisten- Anarchistische groepen uit Amsterdam, de Zaanstreek en Haarlem, Alkmaarsch Vredes- Comite, verschillende P. A. S.-afdeelingen en afgevaardigden van Syndicalistische Bouw- vakrgcepen, totaal vertegenwoordigende oh- geveer 400 personen. De heer P. Dekker (Spanbroek) opende met een krachtige opwekking tot solidairen strijd tegen het oorlogsmonster in al zijn vormea, Het finandeele verslag werd goedgekeurd! Besloten werd de Provinciale meeting te houden met Hemelvaartsdag in de Zaan streek, en begin Augustus in Alkmaar we- derom een Prov. meeting in den Muziektuin te organiseeren. Kleine meetings zullen door de aangsslo- ten organisaties zelf geregeld worden. Nadat besloten was bijzonderheden over de actie onder de lotelingen door 't Land. Comite der IA.M.V. verder uitgewerkt aan de verschilende afdeelingen toe te zenden en goedgekeurd was, dat de naam van dea Bond zal biijven, de „Prov. samenwerking op anti-militaristiseh gebied", zoodat elke or- ganisatie welke op grond van zijn anti-mili- taire beginsek-n den oorlog wil bestrijden, kan toetreden als lid, kon de voorzitter te 3 uur in den namiddag onder dank de vergade ring sluiten, RUIT GEBROKEM. Gistermidd'ag omstreeks half vier vlel een eitalagepop, toeni men bezig was met etake- ren, tegen een der spiegekuiten van de firma M. Meijer en Zoon. Het gevolg was een groot gat in de ruit. AS GEBROKEN. Gteteravond ruim 7 uur brak de as van dt met zarnd volgeladen vrachtauto van den heer Schot, even voor de brug tusschen Pieter- straat en Dijk. De wagen zakte op de straat en moest geheel worden overgeladen. LICHTOP! Hedmavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.40 uur licht op. MODESHOW VROOM EN DREESMANN. De firma Vroom en Dreesmann streeft et naar om voor de dameskleeding, en dit niet aileen voor japonnen, mantels, costuums en blouses, maar ook voor schoenen, hoeden en lingerie's, uit de mode van Parijs de goede modeller! te verkrijgen voor de Hoi- iandsche gedistingeerde vrouw. Daarbij streeft de firma er voor alles naar om mooi goed van de laatste modeller en goede kwalireit te brengen in concurree. renae prijzen. Om eens te toonen wat de firma voor dit voorjaar heeft bereikt, werd er gistermiddag en hedenmiddag in de lunchroom van V. en D., die voor deze gelegenheid met Persische tapijten was bedekt en in een feestelijke ver- lichting was gezet, een modeshow gehouden, vvaarop een zevental mannequins van half drie tot vijf uur, zich elegant voortbewegen- de cp de muziek van een uitnemend trio, dat speciaal op de modeshows speelt, een 500 modellen heeft getoond. Wat men hier te zien kreeg was waarlijk een iust voor het oog. De bezoekers bestonden uit genoodigden, die verplicht waren a 1.50 een tea complei te gebruiken, die echter zoo overvloedig was, dat deze op zich zelf reeds goedkoop xnochl worden genoemd. De heerlijke rythmische muziek droeg er niet het nrinst toe bij, dat de zich op die mu ziek voortbewegen de dames goed uitkwamen. Als een aardige attentie voor de Olympia- de was het eerste costuum dat getoond werd een Qlympiadecostuum van modern Kasha. Over het algemeen bleken dit voorjaar de japenstoffen te bestaan uit Crepe de Chine, Crepe Caid en Veloutine, terwijl zeer modern was bedrukt Crepe de Chine. Wij zagen ook veel deux pieces.. i In mantels zagen wij veel Kasha, Engel sche stof, tweeds, ribs en zijde. Ook in sportcostuums en avondtoiletien bracht de firma veel bijzonders. Dat in een plaats als Alkmaar in een eigen zaak iets dergelijks mogelijk is, wat tot nog toe alleen in de wereldsteden werd ge daan, getuigt zeker van de ondernemingsdurl van deze firma. Meermalen werden de mannequins voor t mooie dat zij brachten door de dames be- applaudiseerd. Het bruidje, dat tot slot, zonder bruide- gom, doch desondanks vol vreugde, getoond werd, oogstte een lang, verdiend applaus. HET BLOEDIGE COMMUNISME IN HONGARIJE. Gisteravond hadden de Anti-Revolution- naire kiesvereeniging en „Patrimonium hier ter stede in „'t Gulden Vlies" een open- bare vergadering belegd, waar ds. Inot vath, Hongaarsch predikant, sprak over net bloedige communisme in Hongarije. De zaal was geheel bezet, toen om ruffl acht uur de heer Hoijtink voorging in £e' .1.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2