to k rogels vsor den wig. fORNANlHf Uit het jaarverslag Meek, dat 2 leden en 4 bestuursvergad-eringen gehouden zijn en de vereeniging 223 leden telt. 280 sn-ees kool is gesproeid tegen 238 snees het vorig jaar. Over de s-teenkolen-aankoop bestond alge meen tevr-edenheid, doch over de kustmest- aankocp was dit minder, oindat nog al eens onder gehalte geleverd werd. De proefvelden zijn tot voile tevredenheia van den Rijkstuiriboiuwconselent bijgehou- den. Uit de rekening bleeik een ontvangst van 086.49, een uitgaaf van 734.12, zoodat ihet saldo 262.37 was tegen 424.79 het voriig jaar. In verband met ihet 25-jarig bestaan rele- veerde de voorzitter in het kort den vro-egeren toestand, wees op de fcleine markt aan het Barnewiel en later aan het Gortersdiepje, daartegenover stellende hetgeen thans in Nocrd-Scharwoude bestaat, tevens wijzende op de opruiming van verschillende verkeerde toestanden. Qmtrent de hangende kwestie met de dok- toren en de tuinbouwonderlinge h-eeft het be stuur zich in verbinding gesteld met de T. O. ■waarvan geen resultaat verkregen is. De T. O. maakte bezwaar voor de Langen- dijker doktoren een and'er tarief te -bepalen dan voor de anderen in den lande, zoodat ge- meend werd niets aan den bestaanden toestand 4e kunnen veranderen zonder den wil van de doktoren. Het bestuur heeft zich daarna gewend tot een andere maatschappij en is zoover gevor- d'erd dat een premie betaald meet worden eer lager dan hooger, terwij-1 deze maatsdiappij reeds met de Lanigendijker doktoren een over- eenkomst getroffen heeft. De premie zal ten hoogste 7.20 per 1000 gulden verzekerd loon bedragen en was de laats-te 4 jaren niet onbelangrijk lager. Hi-erniee raken de tuinders uit een soesa randaam die reeds veel te lang geduurd heeft. Het bestuur adviseerde de leden zich in deze maatschappij te laten over schrijven. Het is de onderiimge bedrijfsvereeniging Land'- en Tuinbouw-belang, gevestigd te Den Haag, waarvan het bestuur door tuinders uit Zu id- Hoi la nd gevomid wordt en die getegen- heid g-eeft bij eerrigsinds belangrijke toename een adlviseur ui't deze streek aan 'het bestuur toe te voegen De stemming die in de vergadering heersdite gat alien reden te vermoeden, dat het een massauittrebing zal worden. Daarna had een verloting plaats van rot- tingmanden, waarvan de heeren G. van Dort, H. de Geus, A. Bakker, D. Borst, Jfo. Tim- merman, P. Nap, A. J. Wijnveldt, C. S-chel- tus, J. van Hout en C. Borst de gelukkige winners werden. Van de vereeniging De Koophandel was het verzoek ingekomen om ook hier tot de wor- telensorteeriinig overeenkomende aan het UCB merk over te gaan. Nadat de voorzitter had meegedeeld, dat dit voorsfd het vori'g jaar tegen den zin van het marktbestuur verworpen is en het voor dit jaar wederom op het program-ma staat, werd een langdurige discussie over die punt ge- voerd met als gevolg dat met 14 stem-men voor, 40 tegen en 27 bianco het verzoek ver worpen werd., De voorzitter gaf daarna een overzicht van den voorraad na de markt van 12 Maart. Deze was 179 wagons roede, 607 deensche withe, 99 gele, 2 u-i-en en 4 wagons peen. Het vorig jaar op 15 Maart waren deze voorraden 536, 598, 197, 49 en 31 en in 1926 respect 400, 296, 193, 21 en 20. Vervolgens d-eelde de voorzitter mee, dat d-e keuri-ng van aardappelen ten velde nutti-g ge werkt heeft. Er is een zuiver en ed-el ras door verkregen en in de Tuinderij h-ebben we kun nen lezen, dat de Schotsche mu-is er niet meer zou zijn als deze keuring er niet gew-eest was. De koopman in het buiten-land vraagt om dekking, omdat met de certificaten zwendel gedreven wordt. De keuringscoimmissie meende echter meer te moeten doen door het inrichten van een be- waarplaats voor de poters. De bewaarplaat- sen daarvoor zijn in het algemeene slecht, waardoor zeker een derde van d-e teelt ver- loren gaat. Een bezoek aan Anna Paulowna heeft het bestuur do-en bes-luiten een schema van- kosten te maken om dan de zaak cobperatief op te zetten. Belangstellenden zullen te gelegarer- tijd tot een- vergadering worden opgeroepen. Op de regeling van d-e koolzaadvelden wer den geen aanmerkingen gemaakt, zoodat deze onveranderd op-nieuw werd vastgesteld. Wegens bedanken van den heer H. Stenn-e- berg als bestuurslid werd- bij eerste stemming gekozen de heer H. de Geus, die de benoe- min/g aanna-m. De h-eer Stenneberg ontving dank voor het vel-e dat hij gedurende 7 a 8 jaar voor de ver eeniging gedaan heeft. Op den beschrijvin-gsbrief zul-len gebracht worden d'e Voorstell-en-: le. het verhoogen van het markpercentage van 3 op 5 voor niet leden eener vereeniging, Een vodrstel om dit op 10 te breng-en werd verworpen. 2e. het o-efen-en van aandran-g bij de regee ring om d-e belastingen weer over de inkom- sten van de laats-te 3 j-aar geregeld te krijgen 3e. het collectief teelen van wortelzaad. 4e. het uitbreiden van de rangeerruim-te op het terrein, waardoor voorkomen kan worden, dat's midd-ags gedurend-e 214 uur niets kan wor-d'en gedaan omdat de ledi-ge wagons in het con-vooi zitten. 5e. ied-er jaar nieuwe bascules aan te schaf- fen en de mogelijkheid te onderzoeken of deze in huurkoop kunnen worden verkregen. 6e. de gelegenheid open te stellen voor het veilen van erwten. 7e. aan de aanvoerders vrijheid te geven om -hun producten per 100 of 50 K G. afge wo gen te leyeren. Bij de rondvraag dankte de burgemeester voor de uitnoodiging en deel-de mee, dat de secretaris hem als begunstiger kan inschrij- ven. Bes-loten werd voor het openmaken van het slofter een nloe-genstelsei in te voeren, waar door dit geregelder kan geschieden en dan het slofter zoo wijd te maken, dat ook de mo- tooren daarvan zonder last gebruikt kunnen maken. In de zoetwatervisscherij zal een adVerten- tie worden geplaatst, wasrin het den vis- schers verfced-eis wordt <re «}e landeriien te lee pen. Dit jaar zijn geen steekproeven genom-en betrelfende de inventarisatie, omdat -de laatste -drie jaren een zoodanige b-evrediging gaven, dat volkomcn vertrouwen in d-e leden bestaat De secretaris, de heer A. Timmerman, dankte voor het vertrouwen dat hem geduren de 15 jaar als kunstmesthandelaar geschonken is en sprak de hoop uit, dat zijn opvol-ger het nog beter zal doen dan hij het gedaan heeft. Applaus. De voorzitter dankte d!e heer Timmerman voor hetgeen hij- in al die jaren gepresteerd heeft. Nog werd meegedeeld, dat men zich voor het spricen van aarda-ppelen kan opgeven bij de leden G. I jff en A. E-ecen. Met bestuur kreeg machtiging o-m de be- schruvingsfcrief met de afgevaardi-gden te be- han-delen. De vergada'ing keurde het uitbr-eidings- plan betreffende overkappin-g goed. Behal've de vi-er bestuursleiea die niet in het marktbestuur zittin-g hebben, werden tot afgevaardigden gekozen de heeren A. Bak ker, P. Ee-cen, J. Kalverd-ijk en 'J. van Ho-ut met als plaatsvervangers de heeren P. Kui'ker, Jb. Maars, G. de Geus en L. Kalverdijk. Tot kasnazien-ers werden aang-ewezen de Iheeren C. de Vet en D. Wonder. Daarna slutting dier vergadering. OTERLEEK. De huisvlijtvei'-eeniging hield haar voorjaarsvergadering ten huiz-e van den heer A. v. Ham. Zooal-s de voorzitter, -de heer Joh. Mam- men in zijn opening o-pmerkte, is het een ge- woon- verschijnsel, dat velen niet ter v-erga- dering komen, men leest het later wel in de couramt D-it is ioch jammer, daar het nood- zakelijk is, dat de toezwaren na-ar voren ge bracht worden, omreden er aan een tentoon- stelli-pjgal'tijd fouten k-leven en velen- zich te- leu-rgesteld gevoelen. De notu-len word-en door de s-ecretaresse m^-j. Wittev-een gelezen en onveranderd- vast gesteld- met dank voor -de nauw-k-eurige w-eer- gave. Namen-s de commissie, belast met het nazien der rekening, werd door den heer P. Slot verslag uitgebrach-t, waaruit blij-k-t, da-t d-e w,inst dit jaar be-droeg f 9.62, waar door het vermogen gestegen is tot 102,17. De zustervereeniging Floralia h-eeft een saldo van f 34.3014. Mej. Bodegrave-n- zou enk-ele opmerkingen w-illen maken- en wijst op de teleursteiling voor jonge meisj-es, die i-nzen-den, doch niet genoeg geleerd hebben om te -kunnen wed1- ijveren tegen- leerliogen- der s-cholen. In de jengste klas-se waren slechts twee p-rijzen, dit moe-t mee-r worden. De voorzitter antwoordt, dat, -als de ver eeniging strandt, dit gebeur-t op de ibekronin>- gen en reieveert wa-t hij afluisforde van twee prijswinners in de ki-euterklasse, waar de een tegen de andere zei: Gee't mdj -de hand, mo-igen- staan we in de kran-t. Spr. wijst nog op een tentoonstelling in Amsterdam, waar ze heelemaal g-een prdjzen toekenden uit vrees voor ruzie. Mej. Bod-egraven wil de kleinen zoov-eel mogelijk opwekken. Ook mej. Wi-tteveen is voor meer en betere p-rijzen De zaa-k dien-c eerst klaar -te zijn en dan moet men inzend-en, anders krij-gt men een opeenhoping van go-ede-ren. De kind-eren moeten c;j een anderen tij-dl i-nzen-den -dan de groo-tere-n. De heer de Wit kan uit ervaring verklaren, dat het een hop-elooze strijd is met den tijid, welke te beperkt is. Eerst moeten de inzendingen er zijn en dan kunnen de prij-zen worden vastgesteld. Eerde-r heeft men geen overzicht. Mej. Bod-e graven betreurt het, dat er menschen zijn, die waar-devolle stukken thui-s houden, omdat ze -bang zijn, d-at ze bed'erv-en, wat al eens is voorgekomen door inregenen. Ook mej. Govers wijst nog op een dergeldik geval. Er zal g-etracht worden, da-t dit verholpen wordt. De voorzitter zegt, voorstand-er te zijn van eenvcudig werk, waar iederee-n aan mee kan doen en zou ook verstelwerk willen be- kronen. Uitvoe-rig betoogt sprek-er wat in dez-e g-edaan kan worden. De vakmenschen in de gemeente komen nog steeds onvol- d'oen-de uit en om dit -aan- te moedigen zou de vereeniging haar producten voor een redte- Mjik-en prijs kunnen aan-koopen voor de ver loting. Mej. Bodegraven zou wenschen, dat ge- wich-tige dingen wel omschreven werden en- op de agenda geplaatst om bet vergaderinigs- bezoek te bevorderen. De heer Witteveen zou daar wel iets voor gevoelen, rndien de vereeniging -een hecto- graaf aanschafte. Om dit voor 168 leden alle- maal met de hand te doen, vordert te veel tij-d van een functionaris, die alles gratis doet Dit punt lokit een warrne di-s-cussi-e uit, daar een deel van het bestuur alleen maa-r wil aanplakken. De leden willen, echter de agen da thuis gestu-urd hebben, waarto-e wordt besloten. Tevens zullen nog een paar pu- blieksprijzen beschikbaar worden gesteld. Ied-ere bezoelcer schrijft dan op wat het mooiste is. De beer Leeuwangh brengt de vraag te berde, of ook mededingiin-g zal zijn toeg-e- staan van b-uiteni de gemeente wonenden. De dames Duin en Govers m-eenen, dat de beschik-bare ruimt-e te tolein is voor een nationale tentoonstelling, waarm-ede de ver gadering accoord gaat. Wel mag ter op 1-uis- tering word-en ingezonden. De entree voor niet-led-en wordt bepaal-d op 0.26, waar- voor dan gratis een -keer gegrabbeld mag worden. Mej. Bod-egiraven vraagt wat of de heeren zullen voortbrengen. Door de jongelui was de laatste keer heel wei-nig snijw-erk ingezonden. Spr. zou het wel leuk vinden, indien er eens vaders waren die b.v. een paa-r halve zoolen on-der de schoen maakten of iets dergelijks, dat kan iedereen probeeren. E-r zal hout in 't groot worden gekocht en dan voor kostenden prijs beschikbaar worden gesteld. Mej. Deun verstrek-t n-og eenige meded-ee- liingen over de Floralia. Het is g-ebleken, dat de Zondia-g te kort was, red-en waarom de Zaterdagavond er nog aan toegelast zal worden, wat door de leden met in-stemming wordt begroet, De voorzitter is gaarne berei-d de knutse- laars met raad en daad terzijde te staan, voor de moei-lijiheden die zij hebben. Aan't eind der vergadering brengt de yfJOsafcrter den leden aan woord va# damjc VOOR DE OUDERS: f 1. Laat Uw kinder en niet op straat spelen. Leer Uw kinderen op veiligheid bedacht te zijn. 2. Laat Uw kind het rechtergedeelte van den weg bewa-ndelen. 3. Leer Uw kind den weg niet oversteken, zonder dat het zich -door eerst naar links en daarna naar redits te zien, heeft over- tuigd, dat op den rijweg geen gevaar dreigt. 4. Laat Uw kind geen fiels of vcertuig (ook geen kinderwagen) besturen, vcor het de regels van den weg kent en vaardigheid in het besturen h-eeft verkregen. 5. Zorg -dat het rijwiel van uw kind uitste- kend in orde is. 6. Ov-ertuiigt U van de geestelijke en licha- melijke geschiktheid van Uw kind, voor dat het dat werk verric'ht. 7. Laat het zoover komen, dat het kennen van de regels van den weg en het nak-omen hiervan tot de goede bescha- vingsvormen gereken-d mogen worden. 8. Rangschik onder d-e nattige boekwerkjes voor U en Uwe kinderen de uitgaven: „VEILIGHEID VOOR ALLES" en „VEILIG VERKEER." Schaf dfeze boekwerkjes aan en be-handel -den inhoud met Uw kind. 9. Leer Uw kind o-p straat hulpvaardig zijn ten opziehte van anderen en laat het -medewerken aan d-e bevordering >van een veilig verkeer. Voor inliditingen op verkeersgebied kan men zich steeds tot de politie wenden. voor h-un-n-e opkoms-t en tegt er den nadru-k op dat de e.v. tentoonstelling iets bizonders moet worden, daa-r d-e vereeniging dan haar 5-ja-rig bestaan viert. Hij wekt d-e leden op daarvoor te werk-en. Tevens ao-et sp-r. een beroep op de pers, zonder w-iens med-ewer- king het niet gaan -kan en sluit met de hoop, dat het steeds opwaarts moge gaan. STOMPETOREN. De tooneelvereeniging „E-endracht maakt niacin" heeft ons'Zaterdag vergast op het indische tooneelspel „Blank en Bruin". Onge- twijfeld behcort er sno-ed toe voor een platte- landsch-e vereeniging om met dit stu-k voor het voetlicht te treo-en. Naast ee-n kleine be- zetting stelt bet stuk zware eischen aan de vertolkers. We waren dan ook wel eenigszins pessimistisch gest-emd, toen we ons naar de bovenzaal van den heer Renses begaven, doch de eindconclusie was: een kranig clubje, dat zich keurig door de moeilijklied-en heen- sloeg. De heer A. Vels gaf als Cor Potters goed spel te zien, daarin verdienstelijk bijgestaan door zijn vrouw, welke me-ermalen goed doorvceld spel te aanschouwen gaf, wat ze ker wel heeft bijgedragen tot het welslagen. Mej. de Jong-Geluk was een sympathieke To- tok. De heer J. Bos was als kapitein Molen over't algemeen goed. Alleen werd hij wel eenigszins gehandicapt door een keelaandoe- ning, waardoor z'a sp-ontane mo-menten min der goed tot hun rech-t kwamen, dan anders omgetwijfeld het geval zou zijn geweest. De heer G. Weder, als assistent-resident, was niet al te rolvast, wat een enk-elen keer af- breuk deed aan z'n spel. In't bizonder dient nog venmeld het spel van den jongeheer J. Vels, als de inlandsche huisjongen. Voor enkelen geldt, dat ze goed op hun-ne uitspraak moeten letten. De vereeniging is er in ge- slaagd met de beschikbare tooneelruimte te woekeren op een manier die bewofldering af- dwingt, terwij-l de grime van den heer Loe- vens zeer te roemen viel. De opkomst van het publiek was bevredi- gend en men bleef nog een tijdje bijeen voor een gezellig dansje. Wanneer de vereeniging op den ingesla- gen weg voortgaat, met dergelijke go-ede stukken te geven, h-eeft ze zeer zeker recht op alter sympathie. BEVERWIJK. H-et aa-ntal K.G. aardbeien, d-at verled-en jaar aan de voornaamste veilingen -is omge- zet, bed-ro-eg ruw g-eschat 5.758.000 K.G. Ofschocn de teelt te Beverwijk e-r bij la-nge n-a ni-et op vooruitgaat, dit is m-eer het geval op de Zuid-Hollandsche eila-n-den, im- clusief Breda en den Bommel, werd-en hier foch nog het groofst aant-al vaten ingemaakt ruim 20.000 stuks. HEEMSKERK. Ih tuinbouw-kringen- is me-n voor de a,s. zomer al tam-elijk opfimistisch gestemd aan- gaande de prijzen der fuinbouwp-roducten. Men b-reng-t dit in verband met de Oiym- pische Spelen, waardoor verwacht wordt, dat zeer vele buitenland'ers -geruimen tijd in ons land ver-blijf zullen houden. Onder het vee van G. Weliboren Wz. is mond- en klauwzeer uitgebroken. B e v a 1 -1 e n P. BlankendaalNijman, d. J. C. de Weerd—Slikker, d. P. F. Dum-Grapendaal, d. H. Welfooren—de Wildt, d. O v e r I e d e mP. H. HuismanJansen, 48 jaar. Johanna Duiimeveld, 43 jaar. SCHERMERHORN. Zondagavonidi gaf de gymnasitiek- en a-thle- tiekvereenii-ging „Vo]ha-rding" hare tweed-e uitvoerin-g i-n dit seizoen. De zaal van den heer Schreuder was ge- heel b-ezet. Door familieorastandiiigheden was -de voorzitter, de heer J. Kluft, niet aanw-e- zig, waarom de secretaris, d-e heer W Schel- liing. de uiitvoering opende en mededeeiling deed, dat -de burg-emeester, de heer B. Meind'ereima, h-et besehermheerschap der vereeniging had aanvaard. Het pro-gramma bevatte een 14-Tal num- mers. lets nieuws waren de Niels Buk-h- oef(eningen, verricht door de dames-afdee- Hn-g en de kracht- en l-enighefds-oefeningen de heered. De^.e bedde oamioejs warden keurig verricht, zoomede ook de dansen, urt- gevo-erd door dames en meisjes. Door de heeren werden fl-ink-e toer-en gemaakt op hoo-ge br-ug en ri-ngenook de jongens werk- ifcen netj-es op hoog rek en brug. Aardig wa ren- de groepen van de jongens. Over het geh-eel genomen w-erd, zeer cor rect gewerkt; deleiding voor dte heeren onder den heer A. Tol en- vooi de dames onder die van mej. S. Hartma-n is dan oo-k uit- stek-end verzorgd. Bij d-e voovoefeningen achte-r het scherm viel de heer W. Schelling bij het maken van den reuzenzwaai. Gelukkig is dit zonder ern-stige^evolgen geweest, m-aar -toch kon hij niet megr werken dien avond. Een tweetal vooxdrachten- „Het bedirogen d'rietal" en „Mijn oom uit Amerika", werden goed voorgediragen en waren voor afwisse- iing wel in staat een gezelligen, vroolij-ken g-eest on-der het pub-liek te houd-en. Tot slot sprak de heer B. M-ein-dersma de vereeniging -to-e, welke hij groei en -bloei toewen-sch-te, wat wel zal gelukken als deze op den ing-eslagen wel blijft voortgaan. Een gezellig bal was het slot van den avond. CURSUS AAN DE STORMSCHOOL. Aanva-ngende 26 Maart a.s. zal -een cursus worden gehou-dsn bij de 2de Sto-rmschool Hieraan zal worden deelgenomen door de Kader-klasse van het 21-e Regiment Infa-nterie (de jongens uit de p-rovincie Nooid-Holland). URSEM. Door den veeho-ude-r J. Th. Groot alhier is bij den burgem-eester aangifte ge-schied van- het voorkomen van mond- en kfauwzeer onder zijn vee. Dit is -hot eerste geval in deze gemeente. HEILOO. Zondagavond hield de Bond voor Staats- pensionneering een propaganda-a-vond „De Rustende Jager". Na een inleidend woord van d-en afdee lingsvoorzitter, den heer K. Veldkamp, was het woord aan ds. Baar uit Alkmaar. Spr. begon zijn rede door te zeggen, dat er door hem geen nieuwe gezichtspunten naar voren zouden worden gebracht. Het streven van den bond, met een verleden van 28 jaar, bood geen nieuwe gezichtspunten. Enkel zou spreker de warme voorstanders nog warmer willen maken en de kouden warm. (Applaus). De voorstanders hebben tot taak om met de verldezingen in het zicht, het aantal leden zoo groot mogelijk te maken. Spr. is een groot voorstander van staatspensionneering, omdat het zoo mooi aanpast in zijn ambt. Het Evangelie wil dat men zijn naasten lief heeft en wie zijn meer onze naasten dan zij, die oud en arm zijn. Het dcel van den bond gaat langs en bo- ven de politiek en daarom kunnen all-en, doch vooral zij die zich christenen noemen, er lid van zijn. Spr. vond het jammer dat deze mooie zaak door de politiek was ver- troebeld. De menschen hebben de politiek en de dogma's er bij gehaald. Toch zijn er tee- kenen die op kentering wijzen. Er komt meer belangstelling in de kringen der Unie en on der katholieken. Maar toch loopt de schei- dingslijn tusschen rechts en links en dit v-ond spr. jammer, omdat't hier een zaak van alge meen belang geldt. In Engeland en Dene- marken trokken alle partijen gelijk op, er is samen gewerkt en het doel is bereikt. Die belangstelling in rechtsche kringen wordt beter door den drang der omstan- dig- heden en dan schakelt men den bijbel uit. De christelijken bestreden een ontwerp omdat de bijbel het verbiedt en later als dit in de kraam te pas komt, beroepen zij zich op den bijbel. Spr. toonde dit aan, b.v. met het vrou- wenkiesrecht. Toch is de bijbel geen hand- boek voor economic en politiek. De christelijke minister Heemskerk verde- digde de subsid-ie voor -de Olympische Spelen omdat sport gezond is en omdat de eer van ons land erm-ee gemoeid is. Spr. riep uit: „is de eer van ons land dan niet gemoeid, als men ouden van dagen onverzorgd laat?" Wijlen mr. Dresselhuis zeide op een poli- tieke meeting te Hillegersberg, dat eerst het gezond verstand en dan het sentiment moet werken en spr. was het slechts op zekere hoogte met hem eens. Wordt er eerst aan ver stand gedacht als er brand is of bij 'n schip- breuk of werkt dan eerst't sentiment? Na- tuurlijk't laatste, 't sentiment, moet destuw- krachtzijn, -dat is ook onze plicht, omdat God het van ons eischt. Heeft men God lief dan moet men zijn naaste lief hebben en wie is nu meer onze naaste dan de oude en onver- zorgden? Die liefd-e wordt echter maar wat veel ver- geten en spr. vond- het droevig dat men het vooral bij hen vergeet die zich christenen noemen. Deze christenen begrijpen Jezus' woord niet. Multatuli heeft zoo typeerend gezegd dat Jezus driemaal gekruisigd is, door de joden, door hen, die den bijbel uitleggen en de christenen en hoewel er overdrijving in scbuilt is er 7. i. toch veel van waar. Spr. citeerde minister Colijn, toen nog geen minister, als hij zeide dat de inkrim- ping van overheidszorg praat was voor de kinderkamer, Invaliditeitswet en ouderdoms- zorg konden niet wachten. Later toen hij minister was wilde hij die zorg een jaar of tien stop zetten. Is het geen bespotting aan ouden van dagen op het einde van hun levensavond te zeggen, „wacht een jaar of tien". Ja, zeide hij, waar haalt men het geld voor Staatspensioen vandaan? Opmerkelij-k is, dat hij het wel weet te halen als het oorlog en marine geldt. (Applaus) Er mo-et bezuinigd worden, spr. was het roerend met hem eens, doch niet voor de ouden van dagen, doch op leger en vloot en onderwijs. Wat het laatste betreft, zeide spr., d-at er op den kostbaren schol-enbouw zeer zeker bezuinigd kan worden en niet minder op leger en vloot. (Instemming). Spr. eindigde zijn rede met een beroep op alien om het doel te verwezenlijken dat wij ons voorstellen en wekte op aan het werk te gaan op dat we in 1929 het jaar der ver- kiezing resultaten bereiken. (Applaus). Hierna werd door de Propagandaclub op- gevoerd „Levensdwang", welke een-acter goed werd gespeeld. Men girg geheel in het spel op en de heer D. de Graaf (in de rol van Jan Colmar) mocht bij open doek een applausje ontvangen. Vooiis werd de avond gevuld ©et het optceden vap den hlllDorist Griep Influenza Roodvonk: P. Cloeck uit Alkmaar en ten slotte werd een verloting gehouden. De goed gesJaagde avond sloot met 'n bal, Zooals uit een bericht in het nummer van gister is gebleken acht de R. K. Raadsfrac. tie geen termen aanwezig om met de commis sie over het weder invoeren van de Zondag- kermis een bespreking te houden. De nuttig. heid of wenschelijkhe'd kon de genoemde fractie niet inzien. Erg vriendelijk en bemoedigend is dit niet. Waarom een onderhoud geweigerd werd is ons niet duidelijk doch we zullen er maar niet verder op ingaan. Moeten we in deze weigering een reden zien dat het adres van de bondef van kermis- vakgenooten in de op Woensdagavond half 8 te houden raadsvergadering geen schijn van kans heeft? We weten het niet, doch vermoeden dat tie geheele raadsfractie zal tegen stemmen. Een principieele kwestie is het niet. Toen de raad nog uit 7 personen bestond is er ook een aanval op de Zondagkermis gedaan, doch steeds zonder succes omdat "wethouder Bakker zich van reehts afzonderde en toch werd steeds zijn mandaat vernieuwd. Blijft dan over dat men verschillend over de kermis kan denken. Men kan voor of te- genstander zijn, doch het staat vast dat als de burgerij bij referendum een uitspraak moest doen, dan zou men de kermis met de Zondagkermis willen behouden. Natuurlijk kan men bloemenverkoopsters e. d. verbieden en dit is een stap in de goede rich ting. In Heiloo wonen veel kleine luijden die gaarne de Zondag-kermis willen terug zien, speciaal omdat de Zondag een gezellige drukte brengt en velen op dien dag hun fa- milie over krijgen, wat op een anderen dag niet het geval is. In het cafe van den heer J. Admiraal, werd Maandagavond de eerste vergadering gehouden van het Bureau van Advies, ondei presidium van den heer G. Vrijburg Pz. De voorzitter opende met een inleiding, deelde mede dat hij was aangewezen als voorzitter en deed een beroep op zijn mede- bestuursleden, den admmisvrateur, commissie van toezicht en de aangeslotenen. Spr. dankte de V. V. V. voor het initiatief, den voorzitter voor de leiding en sprak de hoop uit, dat het bureau aan het doel mag beantwoorden. (Applaus.) Bij de behandeling van het reglement stel- de de heer Smits voor1om bestuur en com missie niet jaarlijks te laten aftreden, doch dit over drie jaar te verdeden; 2. de contri bute (bijdrage) niet in Januari, doch in he' midden van net jaar te vol doen; 3. aan de leden (aangeslotenen) ook het recht te ver- leenen om een vergadering te beleggen. Punt 1 en 2 werd door het bestuur overge- nomen. Over punt 3 werd een discussie ge> voerd. De heeren Greeuw Jr. en Rus Cz. meenden dat men dit aan commissie en be< stuur kon overlaten. De heer Smits had vertrouwen in bestuur en commissie, doch wilde de mogelijkheid openlaten. Spr. stelde voor dat 20 leden (aangeslotenen) een vergadering kunnen beleggen. De voorzitter kon zich hiermede vereenigen, waarna het voorstel werd aan. genomen. Den heer Limmen wilde ook waarschuwen voor een vrachtrijder, die onbetrouwbaar was. Spr. had het oog op -een vrachtrijder buiten de gemeente. Hoewel onze bemoeii'ng niet verder gaat dan inwoners der gemeente, werd besloten om aan de leden te berichten geen zaken aan bedoelden vrachtrijder af te geven. Een drukke discussie werd gevoerd over het credietwezen en de heer Leek uitte de wenschelijkheid dat alle neringdoenden zich zouden aansluiten. De heer Sengers (bestuur) zeide dat zij hun belang wel zouden inzien. Voorts werd bepaald dat als een persoon aan de leden wordt bekend gemaakt, ook zij, die geen hin der ondervinden niet meer mogen leverea Hierna werd het reglement vastgesteld. Besloten werd tot het laten drukken van ledenlijsten en reglementen en deze tegen kostprijs te verstrekken. Als afgevaardigden naar de vergadering van de Kamer van Koophandel werden aan gewezen de heeren A. Hopman, A. Greeuw Jr. en J. Rus Cz. Voorts werd bepaald dat het bestuur elken tweeden Dinsdag van de maand 's avonds van 8 tot 9 uur zitting houdt in het cafe van den heer J. Admiraal. Mededeeling werd gedaan dat het aantal leden (aangeslotenen) 79 bedraagt en de wenschelijkheid werd geuit dat alle leden op de vergadering (en) aanwezig zullen zijn. Het benoemen van een rechtskundig advi- seur werd aangehouden. Hierna sluiting. (Als wij het goed zien, is deze nieuwe ver eeniging op een verkeerden weg. Men kan tegen bepaalde personen waar schuwen een vrachtrijder b.v. maar mag 0. i. niet zoover gaan, dat men alle aan geslotenen dwingt zoo'n man broodeloos te maken. Ook de bepaling, dat winkeliers, die geen hinder ondervinden, aan' bepaalde inwoners niet meer mogen leveren, gaat 0. i. veel te ver. lemand kan b.v. een schuld bij een bakker in -de keelonlsmcttende tableiten, Vootkomt besinettlngsgevaar bij en andere besmettelijKe' ziekten. 3 ij alle A pot nek en en Drogisterijen k/Kper .flesch.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6