DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m No. n Binienlawd Honderd dertigste Jaargang. Luchtvaart. D!f nnmmer eestaat ulf 3 bfaden. 1928 Dcze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalvc Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor AlLoaar /2»—franco door bet gebeele Rfjk /2.50. Afzonderlijke en bewTjanuinmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTltNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Groote tetters naar ptaatsrnfmts. Brieven franco aan de N. V, Boek* en Handet^^iierfJ fjh COHIB SO(HW Voordam C9. Ob«4enri O. ti> KRAK. VRIJPAG Telef.nr. Administrate 3. TeJefoonnr. Rcdactse 31 Postgiro 37060. Hoofdredaeteufi Tj. M. ADSMA* 23 MAART OageSSjjksch overzocht. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Litwinoff antwoordt op de critiek der gedelegeerden. Zijn standpunt tegenover mr. Rutgers. Voorstellert van Fransche zijde. Nladat sedert Maandag niet minder dan 19 gprekers de Russische algeheele-ontwape- ningsvoorstellen onuitvoerbaar hadden ver- klaard, eenerzijds omdat men meende dal ontwapening niet tevens de mogelijkheid van oorlog uitsloot, anderzijds omdat men den Volkenbond niet zonder meer bij het ontwape- cingswerk passeeren wilde, heeft gistermid- dag de Russische gedelegeerde Litwinoff deze eprdkers van antwoord gediend. Na ieders bijzondere bezwaren tegen de Russische plannen afzonderlijk te hebben be- schouwd, verklaarde Litwinoff dat de critiek op 'zijn voorstellen gegrond is op. een diep in- temaionaal wantrouwen. Men twijfelt en voigens Litwinoff ten onrechte aan de eer- lijikieid der Russen en neemt reeds te voren aan, dat een eventueel te sluiten ontwape ningsconventie in ieder geval overtreden zal warden. Aan den anderen kant echter, zoo zeide L doelend op het streven naar arbitrage- en aoii-oorlogsverdragen, meent men dat wan- neer twee staten beloven elkander niet aan te vallen, dat ook inderdaad nimmer gebeuren zal. Hoe komt men er dan toe, aan te nemen dat wanneer zij el'kaar tevens beloven te ontwa- penen, de veiligheid der volkeren verminde- ren, in stede van vermeerderen zal. Zijn ge- wapende volkeren dan minder gevaarlijk, dan de ongewapende? Inzake het passeeren van den Volkenbond in de Russische plannen verklaarde Litwinoff, dat bij meerdtere belangrijke internationale overeenkomsten geen rekening gehouden wera met den Bond, doch dat niemand daarover ooit met een woord heeft gerept Waarom daar thans zooveel misbaar over gemaakt moet worden, was Litwinof f niet recht duide- lijk. Van politiek oogpunt besrihouwd is er voi gens hem geen beter middel te bedenken om oen Volkenbond in discrediet te brengen, dan te verklaren, dat het bondsverdrag een hin- derpaal is voor volledige ontwapening. Ten slotte decide de Russische gedelegeer de mede, dat de Russische regeering geen prijs zal stellen op detail-behandeling van de artikelen harer conventie, indien de meer der heid der ontwapeningscommissie zich met de beginselen zelf van het Russische voorstel niet kan vereenigen. Aan de critiek van den Nederlandschen ge delegeerde, mr. Rutgers, op het Russisdhe voorstel kwam Litwinoff grootendeels tege- moet. Een volkomen gereohtvaardigde opmerking zeide Litwinoff, is gemaakt door den gedele geerde van Nederland, die over het voorstel aer Russische conventie de vrees geformu- leerd heeft, dht de sterkte der politie evenredig zou zijn aan de talrijkheid van de bevolking van een land en dat dit tengevolge zou heb ben, dat de groote landen een belangrijke ge- wapende macht zouden verkrijgen, die ge- bruikt zou kunnen worden voor militaire doel- einden ten nadeele van kleine staten. De Rus- sische regeering, die de stellige bedoeling heeft met de grootst mogelijke energie de be- langen der zwakke staten te verdedigen, is volkomen bereid om aan dit bezwaar van den Nedierlandschen gedelegeerde tegemoet te ko men, en het ontwerpconventie aldus te wijzi- gen, dat de krachtsverhouding der politie ver- aoderd zal worden ten voordeele van de zwakke staten. Een algemeen toegejuichte repliek op Lit- wjnoff's groote antwoordrede werd uitgespro- ken door den Fransclien gedelegeerde Clauzel. Deze verklaarde, na den wensch uitgespro- ken te heb'ben, dat het ontwapeningswerk Snellen voortgang zal hebben, dat de gedele geerden van verschillende belangrijke landen (men vermoedt van Frankrijk, Engeland, Anierika en Italie) vergaderd hebben en dat bi] deze besprelcingen verscheidene meenings- verschillen, die verleden jaar leidden tot af- breking der zitting van April, zijn opgelost. ni] hoopte dat de ontwerp-ontwapeningscon- ventie nog dezen zomer tot stand zou komen. De Fransche gedelegeerde stelde vervol- gens voor, dat de commissie de Russische voorstellen naar de verschillende regeeringen zaltoezenden, die dan zullen te beoordeelen hebben, of bepaaldei artikelen of denkbeelden nit het Russische ontwerp-conventie in het entwerp-conventie van verleden jaar zouden kunnen worden ingelascht. Clauzel zelf wees ep de fcepalingen van het Russische ontwerp omtrent het toezicht op de naleving der con ventie Deze zijn z.i. zeker de overweging vaard en zoo kunnen andere regeeringen in andere artikelen een nuttig element tot ver- wtermg ran het ontwerp van April zien. uraaf Clauzel gaf voorts in overweging, ®ecre1ariaat precies zou nagaan, bij Ae artikelen van het ontwerp-conventie de verschillende artikelen van het Russische ont werp zouden moeten ter sprake komen. Na- tuurlijlc zal ook het nieuwe Dudtsche voorstel inzake de publiciteit der bewapening in den nieuwen leidraad voor de artikelsgewijze be- spreking van Juli a.s. moeten worden opge- nomen De voorbereidende ontwapeningscommissie moet thans nader over deze voorstellen be- slissen. En de vraag is deze: wat zullen de onverzoenlijke tegenstanders van bet Russi sche ontwapeniingsplan Rutgers, Gibson, Jacqueum en Clauzel besluiten te aoen? Buifetiland VOLKENBOND. SPANJE BLIJFT LID. Het officieele bericht ingekomen. Gistermiddag heeft het secretariaat-gene- raal van den Volkenbond officieei bericht ge- kregen, dat Spanje weer tot den Volkenbond toetreedt. De Spaansche gedelegeerde Don Pedro in de commissie voor kinderbescherming heeft naar aanleiding van zijn verkiezing tot lid van het nieuwe Volkcnbondsinstituut voor ki- nomatogxafie medegedeeld, dat hij eveneens een telegram heeft ontvangen waarin hem verzocht wordt zijn werkzaamheden in den Volkenbond voort te zetten. DE VOLKENBONDSBIBLITHECARIS. Dr. Sevensma naar de Ver. Staten. Onze landgenoot, dr. Sevensma, bibliothe- caris van den Volkenbond, zal op 11 April te Cherbourg sdheep gaan op weg'naar Ameri- ka, waar hij een stu-daereis van zes weken zal ondernemen teneindte zich in verband met de aanstaande nieuwe Volkenbondsbibliotheek op de hoogte te stellen van de inrichting der voornaamste Amerikaansche bibliotheken. DU1TSCHLAND. DE CORRUPTIE BIJ DE SPOOR- WEGEN. In verband met de berichten omtrent cor- ruptie bij de Rijksspoorwegen wordt medege deeld: De Hoofddirectie van de Rijksspoor wegen heeft in Maart 1927 een commissie benoemd voor reorganisatie van het Cen- traal Bureau. Deze commissie had niet al- leen de opdracht het centraal bureau, waar- bij 900 tot 1000 personen werkzaam zijn, te reorganiseeren, doch bovendien tot taak niet officieei een onderzoek in te stellen naar de geruchten omtrent corruptie bij de Rijks spoorwegen. Op voorstel van de commissie is thans tegen een ambtenaar in Keulen, die van curruptie verdacht wordt, een strafver- volging ingesteld. Tot nu toe heeft deze zaak alleen betrekking op een ambtenaar, den „Oberbaurat" Schulz te Keulen. Een telegram van het W. B. meldt o.a nog over het onderzoek, dat plaats had, na- dat de directeur-generaal Dorpmiiller het O. M. al het materiaal in handen had gege- ven, dat de betrokken ambtenaar Schultze in zijn functie van constructeur een technische verbetering had uitgevonden, waarvan hij echter, zooals het behoord had, geen mede- deeling heeft gedaan. Daarentegen sloot hij in 1924 een con tract met een Keulsche firma, waarbii hem van alle aankoopen van zijn vinding door de betrokken afdeeling van de rijksspoorwegen, een provisie van vijf percent werd gewaar- borgd. Schultze wist op die bestellingsafdeeling in zooverre invloed te oefenen, dat sindsdien de firma te Keulen sterk werd bevoordeeld. Hoe groot de bestellingen bij de firma zijn geweest, volgt uit het feit, dat den heer Schultze in den loop der jaren ver voer de 100.000 M. aan provisies toekwamen. Naar het heet heeft hij die bedragen lang niet ten voile gekregen, daar tusschen Keulen en Berlijn heel wat is blijven hangen door de praktijken van een onbetrouwbaar beambte. Verwacht kan worden, dat het onderzoek nog verder zal worden uitgebreid, in ver band met allerlei andere geruchten, die tege- lijk onderzocht zullen worden. DR. WIRTH UIT DEN RIJKSDAG. Niet meer candidaat gesteld. De katholieke oud-minister dr. Wirth is voor de komende verkiezingen niet gecandi dateerd. De republikeinsehe bladen betreuren dit ten zeerste. De beslissing van het centrum wordt beschouwd als een overwinning van het clecilae federalisme en tevens van de of ficieele partijleiding. Er wordt op gewezen, dat dr. Wirth. samen met wijlen Walther Rathenau, de Duitsche buitenlandsche poli tiek heeft geleid in een voor Duitschland bij uitstek moeilijken tijd. Zijn uitschakeling bewijst. hoezeer het centrum is veranderd. Met Wirth verdwijnt het eenige lid van de groep van het centrum in den Rijksdag, die tegen hef tot stand komen van de coalitie was en die coalitie is blijven bestrijden. DE ZAKEN VAN LOHMANN. 25 millioen schade. voor het Rijk Woensdagmiddag heeft de sub-commissie van onderzoek naar de door kapitetn Loh- mann gedreven zafcen het rapport en de con- clusies van de rapporteur, na daarin enkele kleine wijzigingen te hebben aangebracht, goedgekeurd. Hedemiddag wordt het gedrukte rapport aan de sub-commissie voorgelegd, waarna het Maandag in de centrale commissie van den rijksdag in behandeling komt. Naar het „Berl. Tageblatt" meldt, wordt het totaal-verlies, dat aan het Rijk is berok- kend, voigens de opgemaakte balans geschat op 25 millioen mark. DE DDL KSTOOTL EGE NDE, De parlementaire enquete-commis- sie over de oorzaken der debacle. De enquetercommissie uit den Rijksdag, die een onderzoek heeft ingesteld naar de oorza ken der debacle van 1918, heeft haar werk zaamheden beeindigd en drie moties aange- nomen.. Deze zijn van bijzonder belang, om dat zij- met de stemmen van de Duitschnatio- nalen en van de Duitscf e Volkspartij zijn aangenomen. In dteze moties wordt meegedeeld, dat de commissie tot het inzkfct. is gekomen, dat d;e debacle veroorzaakt is door de wisselwerking van verschillende oorzaken en dat men dus niet het recht heeft een bepaalde oorzaak als de eenige oorzaak te qualifieeeren. Daarmee is dus de z.g. dolkstootlegende officieei weer- legd. Een telegram van het W. B. meldt o.a. nog, dat voigens de commissie de beweging onder de matrozen in '17 uitsiuitend geleid werd door de gedachte den vrede te bespoedigen. Na de gebeurtenissen in den zomer van 1917 was niet gebleken van revolutiona-ire organisaties aan boord' der schepen. Voor de groote massa der equipages hadden de muiterijen van Nov 1918 geen op omverwerping van de staats- regeering gericht doel. Van een contract met een politieke leiding bledk niets'.* BELGIe. ZOEBKOW. Nog niet uit Brussel vertrokken. De „Derniere Heure" meldt, dat Zoebkow Belgie nog niet heeft verlaten, zooals eerst werd bericht. Hij heeft den autori-teiten mede gedeeld, dat hij zich met het oog op zijn ge- zondiheidsto-estand genoopt ziet verlenging van zijn verblijfsvergunning te verzoeken, welke hem is verleend. Zoebkow lijdt aan griep en heeschheid. DE GELE KOORTS IN CONGO. Het juiste aantal slachtoffers. In verband met de berichten over de gele koorts in Congo wordt meegedeeld, dat te Boma het laatste geval op 5 Maart is gecon- stateerd en te Matadi op 24 Februari. Sinds dien heeft zich geen nieuw geval voorgedaan. In het geheel zijn er in Congo aan de gele koorts 34 blankeo gestorven en veertig negers. DE BATTEN OVER DE FORTEN BIJ LUIK. De behandeling der buitengewone begroo- ting vcor 1928 gaf Donderdag in de Kamer in verband met het militaire vraagstuk aan leiding-tot een vinnig debat. On middel lijk na de opening der discussie stelde het sociaal- democratisch Kamerlid voor Eupen-Malmedy, Marc Somerhausen, voor, van deze begroo- ting de post van 10 millioen francs, bestemd voor het herstel en dfe bewapening der forten van de vesting Luik, af te voeren. Dit voor stel motiveerde hij met de verwiizig naar de werkzaamheden van de gemengae commissie, belast met de oplossing van het defensie- vi-aagstuk, welke niet zijn geeindigd. Houtart, de minister van financien en de Broqueville, minister van landsverdediging, verzetten zich tegen het voorstel-Somerhausen. De eerste verzekerde, dat de goedkeuring van het doo«- de refreering gevraagde cred'iet geenszins een principieele goedkeuring inhoudt van het plan tot het weder in staat van verdediging brengen van de permanente versterkingen aan de Oosiergrens of elders, maar de tweede leg- de den nadruk op de noodzakelijkheid van een spoedlg besluit. De Duitsche generale staf heeft zelf erke-nd, dat de forten van Luik den cpmarsch hebben gestuit; wat de Belgische regeering thans beoogt, is een veiligheids- maatregel. Het zou een misdaad zijn, indien de regeering in deze haar plieht zou verzaken •Versdieidene socialisten en ook de Vlaamsche nationalist, Declercq, steunden het voorstel- Somerhausen, terwijl minister-president Jas- par van zij-n kant de verklaring van de Bro- quevill. bijviel en de verzekering gaf dat in het Fransch-Belgisch militair accoord, waar- op door sommige sprekers was gedoeld, de Belgische so-uvereiniteit en onafhaniriijkheid inzake het defensiesysteem volkomen was ge- eerbiedigd1. Ten slotte werd het voorstel-So merhausen met 75 tegen 69 stemmen verwor- pen. De buitengewone begrooting werd vervol- gens aangenomen met hetzelfde aantal stem men ZWITSERLAND. EEN MYSTERIEUZE VERDWIJNING De dood van de zuster der opera- zangcres Ivoguen. De „Voss. Ztg." maakt melding van den dood van mevr. Fritzi Meyer uit Ziiricb, de zuster. der operazangeres mevr. Ivoguen, welke dood onder geheimzinni-ge omstandig- heden heeft plaats gehad. Mevr. Meyer had voor eenige weken met het s.s. Resolute een wereldreis ondernomen Dinsdag ontving de HamburgAmerikalijn van den kapitein der Resolute de telegrafi- sche mededeeling, dat mevr. Meyer in voile zee tusschen Bangkok en Borneo van het vaarbuig was verdwenen. Men denkt hier met moord of zelfmoord te doen te hebben. Voor een zelfmoord bestond echter niet de minste aanleiding. RUSLAND. DE ARRESTATIES DER INGENTEURS Toezeggingen van Tsjitsjerin; be- spoedig van het proces. Naar uit MoSkou wordt gemeldt heeft de Russische voltkscommissaris van buitenland sche zaken Tsjitsjerin den Duitschen ambas- sadteur te Moskou toegezegd, dat het onder zoek tegen de gearresteerde Duitsche inge- nieurs zocdanig zal worden bespoedigd, dat het proces binnen drie weken te wachten is. Voorts verklaarde Tsjitsjerin, dat dezer da- gen een van de ambtenaren der Duitsche legatie toestemming zal krijgen de gear resteerde Duitsehers in het huis van bewaring te Chaikow te bezoeken. OOSTENRIJK. INSLUIPING IN EEN RLOOSTER. Gisternacht werd de alarmklok geluid van het ni-eu-we klooster Lautenbach te Bregenz Toen leden van de burgerwacht in het gebouw kwamen zagen zij twee nonnen vechten met een man, die traditte te vluchten. De comman dant van de burgerwacht schoot hem eer. De lnsluiper, die levensgevaarlijk getrof- fen is, moet bekend hebben een jonge non heimelijk te hebben willen bezoeken, hij had zich echter bij't infclimmen in het venster ver- gist en was terecht gekomen in de eel van twee andere zusters. De nachtelijke bezoeker was een 29-jarige spoorwegbeambte. DE VERSTERKING VAN DE SOCIALI'STISCHE MACHT TE WEENEN. Naar men uit Ween-en meldt, heeft d]e Land- dag, ondanks het protest van de burgerlijke partijien, de wijzigingen in de Weensche grondwet (Weenen is een van de „Bondslan- den") aangenomen, waardo-or de bevoegdheid van de huidige socialistische mecrderheid aanzienlijk uitgebreid zal worden. Zooals wij indertijd al meldden, was de bedoeling van de wijziging in hoofdzaak de macht der wet- houders t-e v-erhoogen ten kos-te van die van den raad, waar de oppositie een schare hin- derlijke dwarekijkers voor de roode hooge oomes vormt. ROLEN. GENERAAL SIKORSKI. Van zijn functie ontheven. Op last van Pils-oedski is generaal Sikorski van zijn post van corpscommandant van Lem- berg ontheven en uit den militairen dienst ont- slagen. Generaal Sikorski, die een fel tegenstan- der van Pilsoedski is, was in 1924 en 1925 minister-president en vervolgens minister van Oorlog. De aanleiding tot zijn ontslag Als onmiddellijke aanleiding voor de ver- wijdering van generaal Sikorski, den bevel- hebber van Lemberg, reeds lang een tegen- stander van Pilsoedski, en wiens verdwijning een nieuwe overwinning wordt genoemd van de partij-Pilsoedski, wordt het volgende ge noemd. Dezer dagen verscheen een militair-weten- schapipelijk werk van de hand van generaal Sikorski, waarin wordt aangetoond, dat de verdienste van de overwinning van de Polen op de Bolsjewiki in 1920 voor het grootste gedeelte toekomt aan den Franschen gene raal Weygand, den toenmaligen chef van de Fransche militaire missie in Polen. Pil soedski zelf heeft indertijd in een eigen boek over denzelfden veldtocht die verdienste voor zichzelf opgeeischt Sikors'ki, zoo constateert de correspondent van de „K6ln. Ztg.", was de laatste concur rent van Pilsoedski, die nog niet was wegge- werkt. Daar Sikorski in het leger zeer ge- waardeerd wordt, durfde men hem tot dusver niet aan.pakken. Thans is ook hij gewipt. Zijn opvolger is generaal Popowiez, die thans te Wilna bevelvoert. HONGARIJE. E EN G RE NSI NOI DE NT. Een Hongaar gedood Twee houtsprokkelaars zijn op Hongaarsch gebied nabij de Roemeensche grens door Roe- meensche soldaten gearresteerd en naar Groot-Wardein overgebraoht. Een hunner had zich van te voren op Roemeensch gebied be- vonden en was door een schot der grenssol- daten. zoo zwaar gewond, dat hij te Groot- Wardein in den nacht stierf. AMERIKA. DE PETROLEUMSCHANDALEN. Sinclair zal op 4 April alleen te. recht staan. In het prooes, waarbij aan Fall en Sinclair samensipanning wordt ten laste gelegd' in ver band met de verpachting van de petroleum-' velden van Teapot Dome heeft reenter Baily gelast, dat de petroleummagnaat zich op 4 April alleen zal te verantwoorden hebben. Fall was te ziek om aanwezig te zijn. OP EEN IJSBERG GESTOOTEN. Naar de „Berliner Borsen Kurier" geldt, is het Engelsche s.s. „Southern Queen", me- tende 9000 ton in de buurt van Zuid-Georia op een ijsberg gestooten en gezonken. De be- manning kon door visscher worden' gered. Aan boord werd een lading walvischtraan vervoerd ter waarde van 200.000 pond. NIEUW VLIEGTUIG. Deutsche Luft Hansa. Steeds meer doen de groote vliegtuigm in de luchtvaartwereld hun intrede thans is de Deutsche Luft Hansa met een nieuwe machine op bet veld verschenen, een groote drie-motorige Junkers, die vijftien passagiers door het luchtruim kan vervoeren. Het nieuwe vliegtuig van de Luft Hansa heeft reeds de vliegvelden van verschillende steden bezocht; gisteren was het o. a. op Schiphol. Deze nieuwe Junkers is tot nu toe het eerste vlieguig dat de D. L. H. van dit soort bezit. Een tweed-e is in aanbouw en wordt later in gebruik genomen. Het is de bedoeling deze machine voor den dienst Berlijn—Weenen in gebruik te nemen en voor den Zondiagsdienst BerlijnParijs. HET WERELD-SNELHEIDS- RECORD. i Een nieuwe aanval. Vrijwilligers van de Royal Air Fores worden opgeroepen vaor den aanval op het wereld-snelheids-record, dat binnen zes weken moet gemaakt worden op hd Calshotterrein. Men verwacht honderden aanbiedingen. De vlieger, die lichamelijk ea geestelijk in de beste conditie is en de meeste ondervinding heeft in snelheidsvluchten, zal gekozen worden. Het toestel, dat gebruikt zal worden, is een Supermarine Napier S 5, ge- lijk aan dat, waarmede wijlen luitenant Kin- kad zijn laatste poging verrichtte. DE VLUCHT VAN LADY BAILEY. Ze mag niet onvergezeld Afrika overvliegen. Lady Bailey, die, komende van Engeland, het plan heeft, cm haar vlucht alleen te ver- volgen in haar kleine vliegtuig, krijgt daar- voor geen toestemming van den Britschen re sident. Haar vliegtuig biedt slechts plaaits voor een persoon en daarcm mag ze slechts verder, wannear een ander vliegtuig haar vergezeld. Ondertusschen is haar vervoer- middel achter slot en grendel gezet, in diet hangar te Heliopolis. UITBREIDINGSPLANNEN IN NOORD-HOLLAND. In een vergadering van het dtepartemeai Haarlem van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft de hoofdingenieur- directeur van den Prov. Waterstaat in Noord- Holland, jhr. Reigersman, gisteravond een voordracht gehouden over ,,uitbreidings- plannen en verkeerswegen voornamelijk met betrekking tot Noord-Holland". De inleider ving zijn voordracht aan met de mededeeling, dat een leiddraad, welke door de Vaste Commissie voor de Uitbrei- d'ingsplannen in Noord-Holland is samengis steldl, nog niet is uitgekomen, en de rijfe- en provinciate wegenplannen, welke voigens de wegenbelastingwet zijn opgemaakt, nog niet in alle deelen vaststaan en zelfs veel kans van wijziging hebben. Vrijwel geen gemeente, zei spr., kan bij het maken van een uitbreid'ingsplan uitsiuitend met hare plaatselijke belangen rekening hou- den, want b.v. het verkeer, de mogelijkheid tot vestiging van industrie en het behoud van natuurschoon, zijn belangen, die verder strekken dan de gemeentegrens. Men dient de uitbreiding dus in grooter verband te zien en komt zcodoende tot gewestelijke plannen1. De grenzen van die gewestelijke plannen vallen uit dien aard niet samen met gemeen te- of provinciate grenzen, maar toch kan in de practijk binnen het verband van een pro- vincie met vrucht aan de totstandkoming van een gewest'elijk plan worden gewerkt. Het maken van gewestelijke plannen dient aan het samenstelkn van uitoreidingsplan- nen en wegenplannen vooraf te gaan, doch de meeste gemeenten hebben reeds uitbrehfinos- ALRMAARSCHE COURANT. •Kfniw.'. yrtrfmfVfWt DE WILD LAAT, over de Boterstraat. Telef. 34 en 35. Groote keuze Amerikaansche geruischlooze Roltapijtvegers en Stofzuigers. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoopt

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1