Qveral Statisnieuws larktbepichlen MeS^ertentien pterin en, en de behcefte aan wegenplannen Is reeds eerder dan die aan gewesetlijke plan- nen gevoeld en b&grepen. Ten opzichte van de gewestelijke plannen is echter toch nog veel te bereiken bij de herziening der uit- breidingsplannen en de naderc uitwerking der wegenplannen. Spr. somde een aantal punten op, waaraan bij net maken van een uitbreidingsplan de aandacht zal moeten worden geschonken. als: het bestaande en toekomstige karakter der gemeente, de ontwikkelingsmogelijk'he- den, de bcdemgesteld'heid en den watersitaat- kundigen tcestand; de aansluiting van de uitbreiding aan de bestaande bebouwing, de aansluiting aan omliggende gcmeenten, het natuurschoon, de verkeerswegen te water en te land, den omvang en den aard der in het uitbreidingsplan op te nemen terreinen, de wijkindeeling, karakter der bebouwing, de plaats der openbare gebouwen, pleinen, markten, enz., de gelegenheid tot ontspan- ning in de open lucht, de wijze en afvoer van regen- en rioolvocht, de afmeting en verka- veling der bouwblokken, enz. Bij deze punten gaf spr. telkens eenige toelichting. De wegen moeten blijven dienen voor het verkeer en niet om er aan te wonen. Na aldus de algemeene beginselen van het onderwerp te hebben behandeld, sprak de in- leider de hoop uit dat de zware taak der over heid in deze waard'eering mocht vinden bij het gehoor. Na deze inleidinig werden door verschillen- de aanwezigen vragen gesteld. Naar aanleiding van de vragen van den heer mr. Guepin, algemeen voorzitter der Maatschappij, zei de heer Reigersma, dat de wetgeving er aan tegemoet komt dat een bui- hen, opgeonmen in een uitbreidingsplan, door den fiscus als bcuwterrein wordt aangesila- gien. Het algemeen belang eiischt vcoris, dat men er in berust dat een bepaald stu'k grond als bouwterrein wordt aangewezen en een ander stuk niet. VE RB L I'NDE'NDE LIGHTEN. Te Schipluiden is gisteravond een vracht- auto van den heer Rodenbung uit Rotterdam it die Vlaandingsdie vaart gereden doordat de bestuurder verblind werd door de verlichting van een van tegenovergestelde ridding ko- menden auto. De chauffeur en iemand die naast hem zat geraakten ook in de vaart, doch wisten zichzelf te redden. HET VLOEKVERBOD. De kantonrechter te Goes heeft A. R., een zwerver, wegens het vlodcen op den openba- ren weg te Ka,pelle veroordeeld tot 25 boete stubs. 25 dagen hechtenis. OPWEKKING K TOT DIENSTWEIGERING. De Haarlemsche rechtbank heeft F. O. ver oordeeld tot 8 dagen hechtenis terzake van het tijdens de vertooning van de film De Groote Parade verspreiden van een circulaire, waarop een afbeelding stond van een ver- rninkt hoofd, met als onderschrfit „Weigert elken militairen dienst". Het O. M. had even- eens een gevangenisstraf van 8 dagen ge- eischt. DE TREINBOTSING TUSSCHEN RIJSW1JK EN DELFT. Verschenen is het verslag van de door den minister van Waterstaat in October van bet vorige jaar ingestelde Commissie van On- dierzoek in-zake de botsing van de treinen 1144 en 1145 der Nederl. Spoorwegen tus schen Rijswijk en Delft, in den nacbt van 15 op 16 October 1927, waarbij een wagenvoer- der en 7 reizigers werden gewond. Het tijdiig rapport bevat o.a. een toedrachit van het ongeval en een stenografisch verslag van de openbare verhooren van de onder- scheidene getuigen en deskundigen De Commissie komt tot deze conclusie, dat zij uit de resultaten van haar onderzoek de gevolgtrekking heeft gamaafct, dat het onge val niet te wijten is aan onvoldoende wer- •king der veiligheidsinTichtingen, onvol doende voorschnften voor de veiligheid of onvo'doende bezetting der electrische treinen, en dat verder de opleiding der wagenvoer- ders in dit geval buiten de oorzaak van het •gebeurde staat. Naar de meentng van de Commissie zijn de fouten, in de uitoefening van hun dienst voor den sieinhuiswachiter van post III, den treindiensitleider aan post T te Den Haag en van den wagenvoerder en den hoofdeondlue- teur van trein 1145 de oorzaken, dat het em- stige ongeval heeft bunnen plaats vinden. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is op den Cathrijnesingel bij de Pasteurstraat te Utrecht een auto door te sterk uitwijken in de singelgracht geraakt De inzittenden waren er bijtijds uitgespron- gen. Te Thorn ontstond gisteren tusschen twee jongens een emstige veclhtpartij, waarbij de 19-jarige C. M. aan zekeren J. L. een vijf- tal ernstige messteken in rug en hoofd toe- bracht. De dader is door de marechaussee aangehouden. Tusschen Schipluiden en Maasland is de heer Katan uit Den Haag, door het defect geraken van het stuur van zijn auto, van den hoogen dijk gereden en in de sloot terecht ge- komen. De heer K. werd door het portier ge- slingerd en aan hoofd en handen gewond. De Haarlemsche rechtbank heeft de dri? jongelieden, die ervan verdacht werden tij dens een vechtpartij iemand van een porte feuille, bevattende 389 bero,ofd te hebben, veroordeeld tot straffen van 4 maanden, 1 jaar en 6 maanden. De eischen waren geweest 4 maanden, 1U jaar en 6 maanden. De gemeenteraad van Amsterdam be- noemde tot buitengewoon Hoogleeraar in de Rontgenologic Dr. J. van Ebtoenhorst Teng- bergen, met 29 stemmen tegen 13 op Dr. L. G. Heilbron. RADIOFONISCH WEERBERICHT, xaar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Maart. Medegedeeld door het Kon. NederL Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 764.4 te Memel. Laagste barometerstand 736.0 te Scilly. Verwachting (geldig tot den avond van 24 Maart) Matige tot krachtige zuidelijke tot zuidwes-- telijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, vaarschijnl ijk regen, vooral in het zuidwes- ten, later wellicht opklarend, zelfde tempera- tuur. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Cornells Willem van den Berg en Jannetje Leujes. Bernardus Groot en Anna van der Meulen. Johan Godfried de Jong en Ma ria de Pee. Petrus Cornells Bos en Johan na Klein. Programmes van Vrijdag 23 Maart tot en met Donderdag 29 Maart. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Achter Gevangenismuren (Sensatie.) Hoofdrol: Multon Sills. Alkma,arsch Bioscoop Theater. Hoofdnummers Vrijdag, Zaterdag enZon- dag: le. De zware beproeving (sensatie). 2e Das suesse Madel (operettefihn) Hoofdrollen: Percy Marmont, Adolphe Menjou, In Das suesse Madel Paul Hem demann. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens- dag en Donderdag: De Vrouw van een ander. Hoofdrollen: Monte Blue en Marie Prevost. Victoria Theater. Hoofdnummer: Opstanding van Tolstoi. (Romantisch). Hoofdrollen: Dolores del Rio, Rod la Rocque en graaf Ilya Tolstoi. VEREENIGING VOOR BELASTING1- VERLAGING TE ALKMAAR. Gisteravond vergaderden in de Elarmonie alhier een veertigtal Alkmaarsche ingezete- nen en forensen, onder voorzitterschap van den heer S. W. Amtz. Te voren was reeds een comite gevormd, dat de kern der verga- dering uitmaakte, welk comite was voortge- komen uit de bezorgdheid, die bij velen heeft postgevat omtrent de verhouding tusschen inkomsten en uitgaven in onze gemeente, waardoor de belastingdnik ondragelijk dreigt te worden. Het is bekend, dat verschillende industxieelen van uit andere plaatsen door gebrek aan vertrouwen in het financieel be- leid onzer gemeente, er van hebben afgezien, hun bedrijf naar hier over te brengen, waar door belangrijke belastingobjecten aan onze stad zijn ontgaan. Van de zijde van den Mddensfand, de Bankwereld, alsook van particuliere zijde, bleek groote instemming te bestaan met het door het voorloopig comite genomen initia- tief, om een vereenitging te constitueeren, die zoo cnogelij'k in overleg met de stedelijke be- stuurscrganen er naar zal streven een econo- misch beheer der geldmiddelen te bevorderen Belde, leder uit een andere ricnting Kontcnu, wilden de St. Annasitraat inrijden, waarbij de wag en der Esoma op zij door de andere auto werd aamgereden. De eersle bekwam beschadiging aan een der voorwielen en den as. terwijl de andere auto er met 2 kapotte lampen afkwam. VERKEERSREGELING. Ter bevordering van een betere regeling van het veakeer na opening van de Friesche brug en de Vlotbrug zullen Burgemeester en Wethouders aldaar een tweetal borden doen plaatsen, teneinde te venkrijgen, dat het verkeer zich rechts opstelt tijdens 'het ge- sloten zijn der brag en bij bet passeeren der brug na de opening het verkeer uit de stad den voor rang geniet en acbtereenvolgens voetgangers, wielrijders (deze laatsten te voet) en rij- en voertuigen over dei 'brug gaan. De Rijikswaterstaat heeft de noodige mede- werking toegezegd om aan deze verkeers- regeling de hand te doen houden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.45 uur licht op. BOTER-CONTRoLE-STATION NOORD-HOLLAND. In het Landbouwhuis vergaderde heden- morgen het Boter-Controle-Station Noord- Holland. De voorzitter, de heer H. K. Koster, opende precies te 11 uur de vergadering, die niet druk bezocht was. Van de HoUandsche Maatschappij van Landbouw was de mededeeling ingekomen, dat de heer H. K. Koster was aangewezen om haar in het Boter-ControleStation te verte- genwoordigen. Mededeelingen. Op 1 Januari 1927 bedroeg het ledental 69, n.l. 43 zuivelfabrieken, 11 melkinrichtin- gen en 15 handelaren. In den loop van 1927 werden 2 leden geschrapt, n.l. 1 handelaar en 1 melkinrichting, trad 1 melkiurichting uit en werd 1 zuivelfabriek opgeheven, terwijl 6 nieuwe leden toetraden, n.l. 5 zuivelfabrieken en 1 melkinrichting, zcodat op 1 Januari 1928 het ledental 71 bedroeg ,n.l. 47 zuivel fabrieken, 10 melkinrichtingem en 14 h..ndela- ren. In 1928 traden nu nog toe 2 zuivelfabrie ken en 1 handelaar. Op verzoek van Zijne Excellentie den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw zijn in de statutenwijziging nog de volgende redactiewijzigingeni aangebracht door ons Bestuur, daartoe gemachtigd door uwe laatste algemeene vergadering: U behoeft Uw wasch goed niet hard te wrij ven. Dat is niet noo^ig met Sunlight Zeep, de suiverste en doelmatig Ste zeep die er bestaat. Zuiverheidswaarborg F 10.000. en het evenwicht tusschen inkomsten en uit gaven te herstellen. Na eenige beschouwingen over de wijze waarop het doel zou zijn te bereiken, ver- klaarde het voorloopig comite zich bereid, een concept van statutra en reglementen te ontwerpen en zoo mogelijk nog vcor de be- handeling der grooting contact te zoeken met het gemeentebestuur, om, althans, het dreigend gevaar van verhooging van den vermenigvuldigingsfactor te voorkomen. Alle aanwezigen gaven zich op als lid, ter wijl besloten werd binnenkort een openbare vergadering bijeen te roepen, waar het be stuur zal worden gekozen en de statuten en het reglement zullen worden vastgesteld. Tal van adhaesiebetuigingen lcwamen reeds binnen van personen uit alle kringen der burgerij Verdere sympathiebetuigingien met het streven der vereeniging worden gaarne ingewacht bij de Redactie van dit Blad. (Wij hebben er geen bezwaar tegen deze spmpat'hie-betuigingen in ontvangst te ne men. Red. Alkm. Crt.) GONTRoLE OP RIJWIEL- PLAATJES. Men vraagt ons waarom het noodig is, dat bij controle op rijwielplaatjes iemand ge- noodzaakt wordt 2 ,a 3 maal af te stappen om een onderzcek te ondergaan. Wellicht is dit te voorkomen door elken dag slechts op een plaats te controleeren, mu eens hier en dlan eens daar. Wij vreezen evenwel, dat er weinig aan te doen zal zijn wanneer de belastingambte- naren het op marktdagen nocdig of nuttig achten bij de voornaams'te toegangswegen hun vallen open te zetten. IN 'T WATER GEVALLEN. Gistermiddag ruim 5 uur viel de 8-jarige Piet M., wonende aan den Baansingei, aldaar bij het spelen te water. Door een voorbijgangster werd de jongen weer uit den Singel op 'het droge gebracht. BOTSING. Gisteravond omstreeks 7 uur had er een botsing plaats tusschen een vrachtauto van de Mij. „Esona" en een auto van de Ver- eenigde Brandstoffenhandel nemen. Het verslag van de financieele commissie werd onder dankzegging vastges'teld, terwijl zonder hoofdelijke stemming de begrooting voor 1928 in ontvangst en uitgaaf werd vast gesteld op een bedrag van 11550. Overeenkomstig het voorstel van het be- sturu werd de gemiddelde bijdirage der leden per 100 Kg. boter over 1928 als volgt vast gesteld: le klasse 37 cent 30; 2e klasse 33.3 cent 37; 3e klasse 29.6 cent 83.25; 4e klasse 25.9 cent 148; 5e en hoogere klassen 22.2 cent 259. Hierna yolgde sluiting. GRoNNEGERS. Joarvergoadering De Molleboonen. van In art. 7 is tusschen de woorden „voor- schriften" en „vervat' nog tusschengevcegd „waarcnder di aigemeen geldende voor1 ochrii'ten vastgesteld door den Minister". In art. 8 zijn de woorden „bij aansluiting" vervangen door „bij en na aansluiting"'. In art. 18 is tusschen de v»-oorden „geval- len" en „met" nog ingevoegd „binncn 3 da gen". De Ministerdeele gotdkeuring op de statu tenwijziging is nu vereeend en de KoninklijKe Goediteuring is aangevraagd. Voorts werd medegedeela, dat 1927 voor die Rijksbotermerken-Ccmmissie een gunstig jaar was geweest en dat de winst wederom onder de conirole-stations zal worden ver- deeld. Voor Noofd-Holland is het aandeel m de winst 227.10. De prijs van de A.merken zal vanaf 1 Ja nuari j.l. van 13 op 12 cent per boekje terug- gebracnt worden. De heeren H. Davelaar en K. Booij werden als bestuursleden herkozen. De exploitatierekening wees in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 12097.50. De balans per 31 December geeft een bezit aan van 5042.31, waarvan 3874.39 re serve. De heer Ham stelde de vraag tot welk be drag het reservefonds zal worden opgevoerd. De voorzitter wees op de mogelijklidd, dat het Botercontrolestation, dat thans nog sa- menwerkt met het Kaascontrolestation, zelf- standig zal moeten werken en met het oog op die mogelijkheid zou spr. een reservefonds tot het bedrag van een jaarlijksche contribu- tie (f 8500) gewenscht oordeelen. Enkele 1-eden waren het hiermede niet eens. De heer Bakker oordeelde het overbcdig voor het nageslacht te zorgen, terwijl weer anderen een flinke reserve wel gewenscht achtten, o. m. voor het voeren van reclame Het resultaat was, dat het bestuur in de volgende vergadering met het voorstel zal komen om het bedrag van het reservefonds definitief vast te stellen. Naar aanleiding van een vraag over ck post „propagandakosten 1000", werd door den voorzitter medegedeeld, dat deze post hooger was geraamd met het oog op een be- zo-ek van buitenlandscbe deskundigen aan het 1 Station, om kennis van de controlewiize te De Gronnegers, die gusteroavend bienan- der komen wazzen in „de Unie", hebben weer 'n mooie gezellege oavend had, dei heur van acht tot twaalm in proat hollen het. De vice-veurzitter, meneer Barkman, har de laiding van de vergoadering, omdat meneer Krak bericht stuurd har, dat hai op road van dokter d'r mit uutschaiden mos. Op veurstel van Barkman zel hom 'n braif stuurd worden mit 'n bedaankie veur wat hai veur de verainen doan het. De veurzitter brocht in't begun van de vergoadering nog hulde en daank aan mevr. Hoazeloop, dr. Moltzer en J. A. Mulder, dei verleden joar sturven binnen. De eerste was van 't begun of aan penningmeester, de baide aanderen heurden nog bie de oprich- ters; dr.'Moltzer het ook nog 'n poar joar bestuurslid west. De haile vergoadering gong stoan, dou de veurzitter over dizze drei veur De Molleboonen verdainsteleke luu pruit, en brocht heur 'n stille hulde. Hulde brocht de veurzitter ook aan de penningmeester, meneer B. Dekker, dei in de leste tied zooveul neie leden aanbrocht het. In 't joarverslag van de secretoaresse, mevr. Bosch, wuir mevr. Hoazeloop ook nog herdocht as 'n slim waarkzoam lid en as aine, dei opkwam veur 't pail van de ver ainen. Dit verslag wuir onder applaus goud- keurd, net as dat van de penningmeester, Dei har inbeurd 217 en uutgeven 237 (har dus ainlieks te kort), moar 'n hail nust leden harren heur konterbuutsie vort vol be- toald en nou was 't den zoo, dat er nog wat over was 't Aine en aander wuir goudkeurd vanzuls. As bestuursleden wuiren kozen (oftreden mevr.Bosch kon nait weer kozen worden vacature-mevr. Hoazeloop en bedaanken van meneer Krak) mevr. Kroeskop en mevr. van der Kamp en meneer Ter Hoeven. Uut de be stuursleden wuir meneer Barkman tot veur zitter kozen. Besloten wuir tot't inrichten van leeskrin- gen veur't tiedschrift Gronnen en ook om op de volgende vergoaderen ain tooneelstuk- kie te speulen en ain verlotten te hollen. D'r gawen zok ook gounend op veur 'n vast tooneelkluppie. Verder leesde meneer Janssonius 'n stok veur en meneer Bulthuus ook en d'r wuir me- ziek moakt en ook is d'r zongen van Siemen- mantje en aandere verssies. PREDIKBEURTEN. 25 Maart. Groote kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Bediening IT. Avondmaal. Jeugddienst, avond half 7, Ds. H. G Gerritsen van Amersfoort. Kapelkerk, v.m. 10.30 uur, ds. Deetmau (bevestiging lidmaten. Vrijz. Herv. Zang- koor). Kapel avond 6 uur, Ds. Verwaal. Woensdagavond 28 Maart, 7 uur, Ds. Hak (Voorber. H. Avondm.) Evangelisch-Lathersche Kerk, vm. 10.30 uur, Jeugddienst (13—19 jaar). Leider:mr. A. H. v. d. Giesen, Rotterdam. Doopsgezinde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds Westra. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformeerde Kerk, vm. 10 uur, Cand L. Horvath. Avond 5.30 uur, Cand. L. Hor- vath. Maandcollecte. Hersteld Apostclische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Tuinzaal. Harmonie, Lombardsteeg. Ver- een. „Calvijn". Donderdag 29 Maart, des avonds 7 uur, Ds. Pot. Kcningsweg 23, hedenavcnd om half acht Ds. J. Drenth, van Broek op Langendijk. Zondag preeklezen. Woensdag 28 Maart, 's avonds half acht, Ds. A. Bakker, van IJmuiden. Waakt en Bidt, 10 uur, Ds. J. Langman,. van Voorburg. LEGER DES HEILS. Zaterdag 24 Maart n.m. 8 uur, Open- luchtmeeting Steenenbrug. V.m. 7 uur, Bidstond. V.m. 10 uur, Heiligingsdienst. N.m. half 4, Verblijdingssamenkomst. N.m. half 8, Groote Verlossingssamen- komst. Dinsdag 26 Maart, n.m. 8 uur, Soldaten- meeting. Donderdag 28 Maart n.m. 8 uur, samen- komst. UIT DE OMGEVING. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom (doop). „Looft den Heer", Kapel, Kerkelaan 17, hoek Sparrenlaan, voorm. 10.15 uur, de heer J. J. Ruijs. Geref. Kerk te Bergen (N.H.) vm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 5 uur, Leesdienst. Voorbe- reiding H. A. Rechtz. Herv. Ev. „Maranatha"10 uur, de heer H. Scholtz, van Amsterdam. DRIEHUIZEN, v.m. 10 uur, Ds. Zillin- ger Molenaar. EGMOND AAN DEN HOEF, 9 uur Kinderkerk, Mevr. SpelbergStokmans. 10 uur, Ds. Spelberg. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, v.m. 10 uur, de heer G. Dun, van Alkmaar. HEERHUGOWAARD, Herv. Gem. 2 u Ds. van Meurs, bevestiging nieuwe lidma ten. Extra collecte. KOEDIJK, 's avonds 7 uur, Ds. Haumer sen. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. Bevest van Lidmaten. Schaalcollecte. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERLEEK, avond 7 uur, Ds. Loysen. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boereiu donk. Bevestiging nieuwe leden. Ger. Kerk, vm. 9.30 uur en nam. 2.30 u. Leesdienst. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep, be- vesting lidmaten. Ned. Herv. Evangelisatie, 's av. 7 urn Ds. Lekkerkerker, van Bennebroek. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. van Meurs, bevestiging nieuwe lidmaten; extra collecte. WINKEL, Herv. Gem., 10 uur, Ds. Boeke., DE KAASMARKT. ALKMAAR, 23 Maart 1928. Op de he. den gehouden kaasmarkt waren in totaal 96 stapels, wegende 87781 K.G. aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaai Kleine met merk 50; Commissie met merk 48.50. Boerenkaas. Kleine met merk 49, zonder merk 44; Commissie met merk 47. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 23 Maart 1928. Op cfe fie. den gehouden graanmarkt waren in totaal 813 H.L.'s aangevoerd, als: 437 H.L. tarwe 12.2513.75; 96 H L. gerst id. chev. 12.75-/ 14; 136 H.L. haver 14-/ 15; 64 H.L. boonen, w.o.: paardeboonen 13.50 14; bruine boonen 4046; citroen boonen 31—/ 34; duiven boonen 16— 17.75; witte boonen 35—/ 40; 17 H.L. mosterdzaad 16.50—/ 22.5043 H.L, erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 27— 30; groene erwten (groote) 41—/ 44; grauwe erwten 5263vale erwten 30 34; alles per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Maart 1928. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd be- taal'd voor: Zeeuwsche bonten 6.75— 7.50; Zeeuwsche blauwen 6.50—/ 7; Bravo's 6.506.75^Industrie 4.50— 4.90. Overige prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Maart 1928. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 27.60—/ 28.10; Roode Kool 2e s. 26.10—/ 27.40; Gele Kool le s. 10- 22.30; Gele Kool 2e s. 8.90—/ 12.30; Deensche Witte Kool 7.20—/ 8.40; Deen- sche Witte Kool 4.70—/ 7.60; Uien 19.20—/ 22.20; Drielingen 15.20- 16.20; Nep 8.70; Stek 9.80, alles p« 100 K.G. Aanvoer: 7000 K-G. Roode Kool; 5900(1 K.G. Gele Kool; 105000 K.G. Deensche Witte Kool; 3.1000 K.G. Uien. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 22 Maart 1928. Op de heden gehouden eierveiling warer in totaal 75268 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt waren: 5557 5f 5.10; 58—60 5.10—/ 5.30; 61—63 5.30— 5.60; Ongewogen: Bruin 5.105.70; Wit 4.70—/ 5.50; Gemiddeld 5.10. 4839 stuks Eendeieren 4.80. NOORDSCHARWOUDE, 22 Maart '28. Uien 21.40—/ 22.50; Drielingen 17.90 18.40; Grove Uien 21.40—/ 22; Pcen 14—/ 15; Roode Kool 23.40—/ 27.90; Doorschot 21.20—/ 25.70; Gele Kool 10.60—/ 22.60; Doorschot 13.30- 17.90; Deensche Witte Kool 690— 8.20; Doorschot 6.30—/ 7.40; Kroten 9.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 48O0 K.G. Uien; 5800 K.G. Peen; 82800 K.G. Roode Kool; 52000 K.G. Gele Kool; 255200 K.G. Deensche With Kool; 50 K.G. Kroten. WARMENHUIZEN, Roode Kool le s. 25 Kool 2e s. 24.40—/ 12.80—/ 20.10; Gele Witte Kool le s. 6. Koo'l 2e s. 5.20—/ (uitschot) 2.20; Uien ve Uien 17.90. Aanvoer: 31700 K.G. K.G. Gele Kool; 90100 825 K.G. Uien. 22 Maart 1928 20—/ 28.60; Roodt 26; Gele Kool le s. Kool 2e s. 11.10; 90_/ 8.40; Witte 6.90; Witte Kool 20—/ 20.10; Gro- Roode Kool; 13400 KG. Witte Kool; Heden overleed te Arnhem in den ouderdom van bijna 74 jaar, onze beste Vader en Behuwdvader CORNELIS BEETS, Weduwnaar van Vrouwe A. P. van Toornenbergen. Pred. der Ned. Herv. Gem, Officier in de Orde van Oranje Nassau. A. P. VAN FOREEST- BEETS. Jhr. H. VAN FOREEST Nijenburg, 22-3-'28. Bezoeken kunnen niet wor den gewacht. Sqol-25 BOODE-STER

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2