Illlllliflf itlllli. Alkmaarscbt Huishoud- en Industrleschool, FEUILLETON. i'sndsn! dsifefe tearing. Radio-Sioekje Binnenland No. 71 1928 Try slag1 23 IMaart. Aangifte tot 1 April op MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG van 24 uur voor de volgende cursussen: Damescursus costuumnaaien, 24 lessen, 2 X per week, 20 per cursus. Vervolgcursus costuumknippen en naaien, 24 lessen, 2 X per week, 5 per cursus. Knipcursus, 12 lessen, 1 X per week, !f 10. Cursus Mantelwerk, 24 lessen, 2 X per week, 20, Knipcursus Kinderkleeding, 12 lessen, 1 X per weelc» 0. Cursus verstellen en linnennaaien, 12 lessen, 1 avond per week, 2. Cursus wasschen (zijde, fluweel, enz.), 10 lessen, 1 X per week, 15. Cursussen in fraaie handwerken, weven, Egyptisch vlechten, enz. De Directrice, p:fev'* S. H. DE GLEE. Z1J, DIE ZICH MET 1 "APRIL A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVAN- GEN DE TOT DIEN DATUM VER- SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. r Zaterdag 24 Maart. Hilversum, 1060 M. 12.Politieberich- ten. 12.302.Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 3.50 Italiaansche les. 4.30 5.15 Fransche les. 5.156.— Duitsche les. 6,-7.15 Concert door het Omroep-orkest. 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje. D. Admi- raal: Verzorging van b'loemen en planten in huis. 7.45 Politieberichten. 8.05 V. A. R. A.-avond, van de Alg. Ned. Metaalbewerkers Bond, in het N.V. Huis te Utrecht. De Utrechtsche zangvereeniging „De Stem", Dir. H. Altink. De Utr. Metaal bewerkers Harmonie „Kunst en Strijd", di- recteur P. van der Hurlc. A. Bleekrode, viool. L. Contran, piano. C. Oosterhoorn houdt een toespraak. (Lid van het hoofdbestuur). 1, Liberte-Egalite et Fratemite (Vrijheid, gelijkheid en Broederschap), ouvert. J. Boers. (Kunst en Strijd). 2. De Gypten (Zi- geuners), Rceske. 3. Flieff'odderke, Gezelle en Wierts. 4. Troost, Kuipers, Roeske (De Stem). 5. Fant. over Russische motieven, Glinka, viool en piano. 6. Toespraak door C. Oosterhoorn. 7a. Romance in G-dur, Beet hoven. b. Caprice Viennois, Kreisler. c. Ro mance Andaluzza, Sarasate, viool en piano 8. An der schonen blauen Donau, Strauss. 9. Strijdliederenfant., Altink. De Stem Kunst en Strijd). 10.30 Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 11.45 Einde V. A. R. A.-uitzen ling. Huizen, 340.9 Al. (Na 6 uur 1950 M.) 12,30 Tijd-opgave. 12.30—1.30 I<. R. O. Lunchmuziek door het Trio-„Winkels". 3. 4.— Kinderuurtje door de dames Ria Mul der en Jeanny Leeflang er. den heer Jac. Suerink. 5.6.Dinermuziek. 6.6130 Li- terair halfuurtje door Lou Lichtveld, over: la. De avonturen van den muzikant, de Wit. 2. Abel Suncher, de Unarmuno. 3. „Beetho- ven", „een menschenleven'', d'Hevery. 6.30— 7 Vervolg Dinermuziek. 7.7.30 Spr. Mr. F. Vorstman uit HaarlemDe inrichting van onzen Stoat Hoe een wet tot stand komt. 7.30—8.— Cursus Hollandsch door D. G. G. van Ringelestein uit Uitrecht 10.30 Pers- berichten. 8.— N. C. R. V. Propaganda- avond. Spr.: Mr. van der Deure, voorzitter N. C. R. V. Ds. FG. Petersen, Legerpredi- kant Bloemendaal: Kleine Kraclit. Ds. A. D. Meeter, Herv. Pred. te Leiden: Waar zijn denegen. K. H. Kruithof Utrecht: voorzitter Chr. Nat. Vakverb.Ik heb een woord aan U. Davenlry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 Door J. S. Fletcher. Oeautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Mr. G. Keller. 55) Hallo, heeft u zich moeten haasten?" riep hij- „Glad verkeerd! Ik bezondig mij daar uooit aan. Ik ben liever een uur te vroeg dan een uur te laatje koopt daar niets voor!" ,)Ja, u is vrij man", antwoordde Stevenege, terwijl hij zich hijgend op de k'ussens liet vallen. „U kan naar welgevallen over uw hjd beschikken en dat is met mij niet het ge- val." Oswald wierp een blik naar Stevenege's citybag. »Gaat u ook naar Louden?" vroeg hij »Plotseling teruggeroepen?" „Neen,ik ga niet verder dan York en blijf er een nachr', antwoordde Stevenege. „U gaat zeker in eens door naar Londen?" ik kom vannacht om 2 uur aan het Kings Cross-station aan, ten minste volgens 5®. [°®Sids. Ik neem dan een kamer in het aicntsTbijzijnde hotel en slaap eerst lekker uit voor ik Bransdale opzoek. Als ik de zaak ®et hem heb afgehandeld, denk ik, een paar oagen voor mijn plezier te leven en van het Lotutensehfi >vpn te venieten. Jammer, dat u —2.20 Het Carlton Octet. 3.15 Voetbalwed- strijd „The Arsenal", tegen „Blackburn Rovers" 8.05 Schotsch variete-programma. Hall Russell's mannenkoor. M. Mearns, alt. A. Hcbbs, humorist. Het Bonaccord vocaal- kwartet. 8.40 „Change over", drama van Hyslop. 8.50 R. E. Anderson, bariton. Het Radio-octet. 9.Lezing met illustr.: Piping. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: Break downs. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Concert door de militaire kapel. W. Watcyns, bariton. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radic-Paris", 1750 M. 10.50— 11.Concert. 12.502.10 Klassieke trio's. 4.055.05 Orkestconcert. 9.20 Galaconcert. Orkest, Jazzband, koor, vocale en instrumen- tale sol is ten. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkest concert. 5.206,20 Muziek uit de 18e en 19e eeuw. Anna Linde, cembalo. K. Roser, cello. K. Beier, fluit. P. Bassermann, tenor. 8.35 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. Kbnigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.107.05 Lezingen en lessen. 7.50 „Von Pankow bis Potsdam", schlagerreis door Berlijn en zijn voorsteden. Orkest. Ch. Freyer en Alex. Flessburg. 9.50 Dansles. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.20 Hongaarsche mu ziek. 5.20 Vroolijk orkestconcert. 7.20 „Der wahre Jakob", klucht in 3 acten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek en cabaret. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8 35 Orkestconcert in Luik. 9.05 Belgische theater-causerie. 9.15—10.35 Concert. Or kest en Mme. Beaumont, zangeres. HEILOO. De heer K. Veldkamp, architect alhier, wien opdracht was gegeven tot't ontwerpen van een vereenigingslokaal voor de Vereeni- ging Heiloo Vooruit V. V. V. alhier, heeft zich thans van die taak gekweten en zijn plan ingediend. Het gebouw zal worden opge- richt aan den Hollenweg op den hoek van de Schoollaan op het terrein groot 18 bij 7.50 M. Het zal een gebouw worden zonder ver- dieping, hoog 6.80 M. De voorgevel zal 4 groote ramen bevatten benevens den hoofd ingang. In het dak bevinden zich zoowel in voor- als zijgevels ramen die bovenlicht door laten. In den zijgevel-noord bevindt zich een ingang. De binnenruimte van het perceel kan door middel van een tusschenwand in twee deelen van ongelijke groote worden verdeeld. Op iniatief van he't voorloopig bestuur van „De Katholieke Kring", werd Woensdag- avond een vergadering gehouden in het Brunogebouw, waar de heer Jos. de Lobel uit Haarlem optrad met het ■onderwerp „A1- gemeene ontwikkelinig en Vereenigingsleven. Op verzoek opende pastoor van Meeuwen de vergaderimg met den Chr. groet, heette alien welkom en gaf een uiteenzetting van wat de katholieke kring beoogt. De spreker begon met zich te verontschuldii- gen dat hij zijn onderwerp „De benden van Gedeon" niet ikon behandelen, doch door de oprichting van de Kath, Kring was dlit op den achtergrond geschoven. Spr. zeide, dat algemeene ontwikkeling in dezen modernen tijd1 dringend noodig is. Op het „waarom" ginig spr. uitvoerig in. Het vereeniigingsleven moet ook meer cntwikke^ ling beoogen, het afdraaien van een verga dering met opening, notulen enz.. moet tot het noodzakelijke beperfct blijven. Men moet ontwiklkelingsavonden en praat- of studie- avonden houden. Wat de Kath. Kring beoogt is veel, doch vooral ontwikkeling op geestelijk en sociaal terrein. Men moet, dit geldt vooral voor een groot dorp onder den rook van de stad, met zijn tijd meegaan. Doet men dit niet, dan gaan de jongeiui naar die plaatsen, waar men ze niet graag ziet. Daarom moet bet dilettantentooneel aan hooge eischen voldoen. De jongelui, dit geldt ook voor de dorpen, willen iets moois zien. Een gecostumeerde uitvoering waar decors en aankleeding niet in overeenstemming zijn, bevalt niet. Bioscoop moet er gegeven wor den, lichtbeelden enz., doch geen a-fgezaagden kost. Een vereenigingsgebouw en leeszaal-bibli- ot'heek moet aan hooge eischen voldoen. Waarom moet een vereenigingsgebouw een hok zijn, waarom een leeszaal een onmoge- lijik ding, waarom een bibliotbeek bestaan uit onmogelijke banden? Men moet met zijn tijd mee. Een voorname factor zijn ontwibkelingS'- avonden, praatavonden en studieclubs. Laten we vooral bedemken dat de sprekers geen ge- leerden kost op disschen en selectie toepassen voor wie die stof begrijpelijk is. niet mee naar Londen gaat, dan hadden we samen eens uit kunnen gaan." „Blijft u er lang?" vroeg Stevenege. „Och, een weekje ongeveer", antwoordde Oswald. „Ik ben er in langen tijd niet ge- weest." Daarop vouwde hij zijn courant open en begon te lezen. Doch Stevenege pcinsde over den brief van den bediende der Liverpoolsche scheepvaart-maatschappij en verdiepte zich in de vraag, of hij den echten dan wel den pseudo-Tillson op de scheepvaart-kade zou ontmoeten. Want het was zijn plan naar Li verpool te gaan, wanneer hij het werk te York achter den rug had en natuurlijk wan neer er dan nog reden was om zich naar Li verpool te spoeden. Hij wenschte Oswald een goede reis, toen de trein even voor achten het groote Yorksche station binnenstoomde en haastte zich de binnenstad in, omdat hij zoo spoedig mogelijk zekerheid wilde hebben, of er al of niet een echte Tillson bestond. Was zulks wel bet geval en het kon toch allicht een of andere Amerikaansche tourist zijn, die in het Chapter-hotel zijn intrek had genomen, dan behoefte hij zijn nasporingen in die richting niet verder voort te zetten. In de eerste plaats moest hij zich naar het Chapter-hotel begeven en op den hoek van het postkantoor wendde hij zich tot een po- litie-agent met de vraag, waar hij het ge- noemde hotel kon vinden. De politie-agent was blijkbaar een beetje verlegen metdie vraag. ^Chanter-hotel?" herhaalde hii vragend. Ontwikkelen is hroodnoodig. Laten we op onze hoede zijn, dat onze jongens en meisjes ontwikkeld1 worden. Het vereenigingsleven moet bevorderd worden, niets werkt meer remmend dan een bestuur die de teekenem des tijds niet begrijpt. Spr. ging uitvoerig in op wat men van het bestuur van die Katholieken Kring mag en moet verwachten en wenschte den jomgen Kring veel succes, opdat het doel verwezen- lijkt wordt. (Apiplaus). De voorzitter bedankte spreker en onder- streepte een en ander, merkte op dat er ver- schil is tusschen een stad en dorp en zeide, dat onze bibliotheek er mag wezen. Spr. uitte den wensch dat aile katholieken boven de 17 jaar, lid van den kring worden opdat deze aan het doel mag beantwoorden SCHOORL. Zondag 25 Maart geeft onze plaatselijke gymnastiekvereeniging „01ympia" haar 2de uitvoering in dit winterseizoen in de tooneel- zaal van „de Rustende Jager" (Jac. Schuyt). Het programma bestaat uit 18 nummers zoodat er weer fiink gewerkt zal worden. Wij twijfelen niet of het zal evenals bij de vorige uitvoeringen niet aan belangstelling ontbreken. Vermeld zij nog dat na afloop der uitvoe ring een autobus zal gaan naar Oroet. BROEK OP LANGENDIJK. Buitengewone vergadering der begrafenis- vereemiging „De laatste Eer" op Dinsdag 20 Maart in het lokaal van den heer Vijzelaar Aanwezig 17 leden. De voorzitter, de heer Jaarsma, riep den aanwezigen een welkom toe, en vertrouwde dat de besprekingen tot een goed einde mogen geraken. Hierna lezing der notulen, welke onver- andend werden vastgesteld en geteekend. Vervolgens kwam aan de oide punt 3 der agendapersoneel-verzekerinig. Door ckn voorzitter werd nog gememo- reerd, dat in de vorige vergadering besloten was om het personeel niet te verzekeren, ge- zien de lage uitkeeringen, welke er gediaan werden bij een ongeval. Later is door dezelfde Mij. een nadere en beteie aanbieding gedaan en in verb and daarmede had het bestuur hierover verga- derd en was de meaning toegedaan, dat we nu niet langer mochten aarzelen, gezien de kosten der te betalen premie's niet hoog zijn. In verband met art. 4 van het reglememt wenschte het bestuur hierover niet te beslis- sen, maar deze zaak aan de leden voor te leg- gen. Door den heer L. Molenaar, werd hierna voorlezing gedaan van bet nadere schrijven der Verz. Mij waaruit bleek, dat de premie voor een drager per jaar zou bedragen f 0.70 en voor de bode f 2.10, tegen een udt- keering bij ongevallen van 3500 bij dood f 3500 bij levenslange geheele ongeschilct- heid; 1750 bij levenslange geestelijlke onge- schiktheid; 21 bij tijdelijke geheele onge- schiktheid per week; f 10.50 bij tijdel'ijke ge- deeltelijke ongeschifctheid per week. Het totak* bed"rag der premie zou dan voor de vereeniging f 9.80 per jaar zijn, terwijl daarvoor verzekerd zijn 8 d'ragers en 2 bodes Niemanid uit de vergadering hierover het woord verlangende, werd het voorstel zon der hoofddijke stemming aangenomen. Door H. de Graaf werd bij punt varia naar aanleiding der notulen gevraagd aangaande het opgave doen van pas geboren fcinderen. Door den voorzitter werd er op gewezen, dat zulks beslist noodzakelijk is, ook wat be- treft verhuizing, opdat men niet voor d'e mogelijkheid komt te staan, dat bij even- tueel overlijden van zoo iemand men zelf de onkcsien moet betalen. De voorzitter wekte alien op, om hiervan goede nota te nemen. Verder niets meer van beteng aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. SCHERMERHORN. De keuring voor de dienstpliebtigen zal worden gehouden op 7 Mei a.s. te Heerhugo- waard. Aan in de gemeente nieuw ingekomen gezinnen is door het bestuur van het Witte Kruis eene circulaire gezonden met verzoek tot toetreding als lid, wat tot gcvolg heeft gehad, dat 21 nieuwe leden zijn toegetreden. Naar men ons mededeelt zal de electrifi- catie van de Noordervaart in de Schenner niet door kunnen gaan, wegens te geringe deelname van de ingezetenen aldaar; ver- moedelijk zal alleen ui'tbreiding plaats hebben langs den Schermerdijik, richting Groot- Schermer. Woensdag had ten lokale van den heer J. Koster alhier de algemeene vergade ring plaats van de Coop. Boerenleenbank alhier. Voorzitter dte heer J. Los en sccretaris de heer J. Krul. Als bestuurslid werd de heer P. Vendel „Ik ken geen hotel, dat zoo heet. Wel Har- kers-hotel en de „Zvarte Zwaan", die zijn hier vlak bij, maarPlotseling schoot hem iets te binnen: „Och, nu weet ik het ineens", zeide hij lachend. „Maar een hotel is het niet, 't is alleen een koffiehuis. Sla rechts af, loop dan door tot de eerste straat links. Daar ziet u het vanzeif." Stevenege volgde deze aanwijzingen en na vijf minuten stond hij voor een zeer be- scheiden, ouderwetsch uitziend koffiehuis in een zijstraat. Hij ging naar binnen, zich af- vragend, welk geheim hij zou ontsluieren. HOOFDSTUK XXI. Gestolen diamanten. I let inwendige van het koffiehuis was even zonderling ouderwetsch als het uitwendige. Het vertrek, dat Stevenege binnenging, was een laag vertrek met dikke balken, die de zoldering steunden, en met een donkere hou- ten betimmering. Een paar eikenhouten ta- fels en eenige stoelen met hooge ruggen vormden het meubilair. Hier en daar hingen tegen den wand oude prenten uit de dagen der diligences en boven den schoorsteen prijkte een donderbus. Een wonderlijk, vreedzaam huis, was Stevenege's eerste in- druk, en zonder een enkelen bezoeker in de gelagkamer. Maar verderop in het huis hoor- de hij het geluid van stem men, en een schel op een der tafels vindend, liet hij die luide weerklinken. herkozen. Als lid van den Raad van Tcezicht werd herkozen de heer A. de Lange. Als lid der commissie tot het nazien vaa de rekening en batons werd gekozen d'e heer C. Gr. Kramer in de plaats van den heer C. Visser, die niet herkiesbaar was. Uit de rekening en batons bleek, dat in 1927 aan spaargeld is ontvangen een bedrag van 139887.63 en tcrugbetaald een sorn van 112346.54 en dat het saldo der spaar- gelden op 31 December 1927 bedroeg 214352.40. Aan voorschotten was gegeven 22350 en terugbetaald1 18066.74. Het b.drag der uit- staande voorschotten was -109433.01. In loopene rekening werd ontvangen een be drag van 378959.92 en.uitgegeven een som van 398485.73. Het tegoed in loopend: re- kenig bedroeg 128760.82, die schulden 32076.99. Aan rente was otnvangen een bedraig van 13363.10 en uitgegeven een be drag van 10573.64. De zu;iver winst be droeg 1275.73, waardoor het reservefonds steeg tot 8549.63. Medegedeeld werd', dat in omloop waren 324 spaarboekjes. Ttvens dat het aantal le den was gestegen tot 170. Hierna s'loot de voorzitter onder een woord van dank de vergadering. BERGEN. Men verzcekt ons opname van het vol gende: Zooals uit de annonce in het blad van Woensdag blijkt, geeft de Berger Koorver- eeniging afd. Kinderkoor a.s. Zaterdag haar jaai-lijksche uitvoering. Zooals altijd streeft het kinderkoor er naar, om naast de gewone zang-oefening een zangspelletje op te voeren, wat beschouwd moet worden als een prettige afwisseling bij de zangstudie. Gaarne zou het Koor meer doen, doch daarvoor is noodig een koor van minstens 70 a 80 leden. We hopen dat deze uitvoering er weer toe zal bijdragen ons kcortje van 43 le den op te werken tot bedoeld aantal. Voor de volgende uitvoering staat een can- tate op het programma en een zangspel. TEXEL. Vergadering van de afd. „Texel" van de V. V. V. gehouden 20 Maart te Den Burg. De opkomst was, als naar gewoonte, klein. Slechts 16 leden waren aanwezig, 100 Eleven thuis. De voorzitter, de heer Wieringa, opende met een welkom en met de verzuchting, dat zoo weinig leden aan den oproep gevolg hadden gegeven, niettegenstaande aan alien bekend was, dat men tot opheffing der afdee- ling wilde besluiten. Nadat de secretaris de notulen had gele- zen en deze met dank waren goedgekeurd, decide de voorzitter ongeveer het volgende mede Jaren lang heeft men op Texel twee ver- eenigingen voor bevordering van Vreemde- lingenverkeer gehad, n.l. de Ver. Koog en Texel. Reeds voor 'n paar jaar had zich een Comm. geconstitueerd, om samenstelling te bewerken, doch dat heeft meer voeten in de aarde gehad, dan men verwacht had. Nu evenwel is men tot elkander gekomen. De Ver. Koog heeft reeds met groote meerderheid be sloten de vereeniging op te heffen en als „Texel" dat ook doet, dan kan een nieuwe Vereeniging opgericht worden, wat zeker tot groote bevordering van het vreemdelingen- verkeer zal strekken. De Commissie zal voorstellen de nieuwe Vereeniging „Mooi Texel" te noemen en we'nscht niet alleen be vordering van vreemdelingen verkeer, maar ook, dat gewerkt zal worden voor de Texel- sche belangen in het algemeen. Zoo Texel volgt, zal spoedig door de com- wd uitges'loten is, zal spcedig door de com missie opnieuw een vergadering worden uit- gesohreven, waarin de reeds gemaakte ont- werp-statutert en het huishoudelijk reglement aan de orde zullen komen. De zetel van de nieuwe vereeniging zal aan Den Burg zijn, volgens dat ontwerp, het Bestuur zal bestaan uit negen leden, waarvan drie te Koog, drie te Den Burg en drie op de andere dorpen. Eenige besprekingen, die weinig te bedui- den hadden, volgden. De naam „Mooi Texel" voor de nieuwe vereeniging werd niet mooi gevonden, zoodat die misschien nog wel ver- anderd zal worden. Koog zal evengoed haar vereeniging „De vereenigde Koog" behou- den, doch niet voor vreemdelingenverkeer, maar als dorpsbelang. Ten slotte werd met algemeene stemmen tot opheffing van de afdeeling „Texel" be sloten. Bij de rondvraag drong de heer Lap er op aan, dat met de nieuwe zaak spoed gemaakt wordt, omdat de eerste vreemdelingen, met het oog op den broedtijd weldra te wachten zijn. Een forschgebouwd man in hemdsmouwen met een gespikkelde das om den hals trad binnen en keek hem vragend aan. „Dienaar, meneer" zei hij. „Mooi weer van avond, vindt u niet?" „Prachtige avond", erkende Stevenege. „Is u de eigenaar?" „Ja mijnheer. Waatmede kan ik u die- nen?" Daar men doorgaans in een koffiehuis komt om iets te gebruiken, bestelde Stevene ge een glas van't een of ander en noodigde den eigenaar uit ook iets te gebruiken en hem eenige oogenblikken te woord te willen staan. „Ik wilde u gaarne wat vragen, als u een paar minuten den tijd heeft", zeide hij, direct op den man af. „Ik ben expresselijk daarvoor naar hier gekomen." De eigenaar liet niets van verbazing of achterdocht blijken. Hij ging weg, kwam te- rug met het bestelde, streek het geld er voor op en ging op een stoel zitten. „En waarmede kan ik u van dienst zijn", vroeg hij rustig. „Moet ik iets voor u doen, of heeft u me iets te vragen?" „Ik zou gaarne een inlichting van u heb ben", antwoordde Stevenege. „Laat ik echter beginnen met mij aan u bekend te maken. Hier heeft u mijn identiteitsbewijs, het zegt u mijn naam en mijn beroep. Welnu" ging hij voort, nadat de eigenaar van het cafe dit had bekeken, „ik vermoed dat u wel alles zult gelezen hebben, omtrent die geschiedenis te Alanschester, den moord, die gepleegd is op Tyson, Septimus Tyson." „Ja z«k«r, natuurlijkantwoordde de kof- AD¥ERTEERT 813 DE Wie zijn zaken moet drijven met een beperkt bedrijfs- kapitaal, kan alleen voldoende winst maken door het kapi- taal meermalen en dus sneller om te zetten. Oaor GOED en REGELMATIG ADVERTEEREN versnelt men het tempo van den verkoop en vermeerdert men het aan tal malen dat het bedrijfs- kapitaal wordt omgezet. ALKNIAARSCHE COURANT De heer Pisart bracht dank voor de goede samenwerking, die steeds in het bestuur van de vereeniging heeft bestaan en hoopte, dat die in het nieuwe lichaam eveneens zou voor- zitten. De voorzitter bracht dank aan de com missie, die met taaie volharding twee jaar lang heeft gewerkt en nu eindelijk tot resul- taat is gekomen. Verder bracht hij dank aan den Secretaris voor al zijn arbeid en sloot met de beste wenschen voor de phenix, die weldra uit haar assche zal verrijzen, de ver gadering. BRANDSTICHTING. Voor de Almelosche Rechtbank heeft een bakker uit Noord-Berghuizen, gem. Losser, terecht gestaan, die op 25 Dec. 1927 des avonds half elf zijn bakkerij in brand stak, waardoor deze totaal uitbrandde. Verdachte verklaarde een gehuurde bakke rij in gebruik te hebben en toen de zaak niet meer floreerde en zijn bedrijfskapitaaltje ver- dwenen was, had hij er den brand ingesto- ken, om zich van de verzekeringspenningen meester te maken. De eisch was twee jaar; de rechtbank ver- oordeelde hem Dinsdag tot een jaar en zes maanden. HlET ISOLEMENT VAN A ME LAND. Terwijl de vaart tusschen Nes (Ameland) en FLolwerd een paar dagen gestremd is door* dat de postbooten geen diepgang genoeg kun nen krijgen, is het beurtschip „Broeder- trouw" van Gcbr. Bruin te Ameland op de reede van Hollum vlot gekomen en met eenige zeelieden, die noodzakelijk weg moeS' ten en gisterochtend een vergeefsche poging deden om over Nes weg te komen, naar Har- lingen vertrokken. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Het Tweede Kamerlid Van der Sluis heeft den minister van waterstaat de volgende vra gen gcsteld: 1Is het den minister bekend, dat de direc- tie van de Nederlandsche Spoorwegen over- weegt, de huiddge bewaking van den over- weg bij wachtpost 6 (AlmeloHengelo) op te heffen? 2. Is het den minister bekend, dat, vooral des zomers, door vele duizenden voetgangers en wielrijders van dezen overweg gebruik ge maakt wordt? 3. Is de minister, in verband met de veilig- heid van het verkeer, bereid te bevorderen, dat het voomemen van de diredie van de Ne derlandsche Spoorwegen niet tot uitvoering komt? ONTPLOFFING IN EEN ALCOHOLVAT. Het wegwerpen van een branded de sigaar. Dezer dagen weerklonk plotseling een zware knal in de Breedestraat, Otrabanda, aldus wordt uit Curasao gemeld. Iedereen liep uit om te zien wat er aan de hand was. Wat bleek? Bij de Botica Nacional van den heer Jacol> sen, was een vat gesprongen, waarin nogj enkele litere alcohol waren. Het ongeval droeg zich als volgt toe; Mej. Ema Schoen- berg, assistente van den heer Jacobsen, was bezig alcohol te tappen met een gummislang uit het vat, dat op d stoep van de apotheekj achter een houten traliewerk bewaard werd. Het schijnt, dat een voorbijganger, achteloos fiehuishouder. Het was iemand uit York, een zetter van de „Monitor". Natuurlijk heb ik er alles van gelezen." „Heeft u Tyson gekend?" vroeg Stevene ge verder. „Neen", antwoordde de cafehouder, „neen ik kende hem niet." „Ook niet van gezicht?" „Zelfs niet van gezicht." „Weet u niet, of hij wel eens in uw caf4 kwam?' „Niet bij mijn weten. Natuurlijk kan hij hier wel eens geweest zijn, mijnheer Steve nege, zonder dat ik wist wie hij was. Uit wat u thans ziet, zou u het niet opmaken, maar overdag hebben wij heel wat vaste bezoekers. Des avonds is het hier rustig, erg rustig, maar overdag hebben we, daar wij in het midden van de stad zijn gelegen, drukken aanloop. Er komen hier heel wat menschen zakenmenschen die ik wel van aange- zicht, doch niet bij naam ken. Het is intus- schen best mogelijk, dat die Tyson nu en dan eens hier is gewc-st, daar de drukkerij van de „Monitor" niet ver hier vandaan is." „Nu", zeide Stevenege, „laat ik u maar ronduit zeggen wat de aanleiding is, dat ik hier ben gekomen. Dat zal de zaak bespoedi- gen. Ik ben te weten gekomen, dat die Tyson eenigen tijd geleden brieven aan zich onder den "naam S. Tillson, aan uw adres heeft doen opzenden. „S. Tillson, adres Chapter Hotel, York"berinnert u zich dergelijke brieven ontvangen te hebben?" (Wordt vervolgd.) -

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5