II 5 (sfen bezit voor Uu> leven Ze@tijcK§pig§@gi ,1 I i Vj is krachtig, maar niet scherp, ze is lekker en niet bitter, in elktabletmoetstaan: KING extra strong. Engros bijJ. F. v. Liesliout en G. Kuijper, Alkmaar. en zonder er op te letten waar ze zou terecht kcmen, een brandende sigaar of sigaret weg- wierp, welke helaas, juist in den trechter te recht kwam. De alcohol vatte onmiddellijk vlam, de drum sprong met geweld uit elkaar, en op hetzelfde oogenblik stonden de kleede- ren van mej. Schoenberg in voile vlam. Een overbuur heeft nog alle moeite gedaan om Ixet vuux zoo spaedig mogelijk te dooven. De brandwonden waren echter zoo ernstig, dat mj. S. tengevolge er van overleden is. De knai was zoo sterk, dat in de apotheek zelve alle glasruiten en in het er tegenover gelegen woonhuis twee ruiten sprongen. De bodem van de drum vloog naar dte overzijde der s-traat. VERiDWIJNENIDE MOLEN. De groote korenmolen van den heer Jonge- ians, die zoovele jaren het landelijke dorp iNieuw-Vennep stoffeerde, zal binnenkort ver- dwijnen, meldt „0. H. C.". De molen behoef- dte noodzakelijke reparaties en de kosten hier- yan zijn zoo groot, dat men besloten heeft maar tot slooping over te gaan. Het bedrijf zal in een eledrische bemaling worden ver- anderd. VERSTORING RA ADS VERGADERING Het genechtshof te Amsterdam heeft beves- tigd een vonnis van den politierochter al- daar, waarbiji, op 25 Juli 1.1., een man tot vijf dagen gevangenisstraf werd veroordedld we- gens verstoring van een openbare vergade- ring, in casu een zittinig van den Amster- tamschen gemeenteraad. EEN KERKELIJKE KWESTIE ;y VAN BEHEER. Glister is voor de rechtbank te Leeuwarden aanhangig gemaakt een eisch van de kerke- lijke autoriteiten der Ned. Herv. Gemeente te Leeuwarden tegen de burgerlijke gemeente. De strekking van den eisch is, het verkrijgen van rekening en verantwoording van het be heer, door de gemeente gevoerd over het on- roerend en roerend goed, toekomende aan de pastorie. Voor de reformatie bestonden te Leeuwar den drie pastorieen, Oldehove, Nyehove en Hoek. Na de neformatie werden deze tezamen gevoegd en de bezittingen bestemd tot onder- houd van de gereformeerde predikanten. Het beheer werd spoedig daarna gelegd in han- den van het z.g. geestelijk kantoor, dat tot 1800 deze funetie waranam. Dit geestelijk kantoor was een stadsinstelling, welke ver- cheidene vermogcms beheerde, zoo van de stadls-armen als and'eren. Omstreeks 1800 trok de stad het beheer aan zich zonder be- middelend orgaan, en zij heeft nimmer reke ning en verantwoording afgelegd. BKANDEN. Gistermorgen is te Bennekom de groote boerderij „Bruxvcort", van den landbouwer W. van Wolfswinkel, met den inboedel ge heel verbrand. Het vee werd gered. Gistermiddag is een hevige brand ont- stan in perceel 31, aan de Villalaan te Bever- wijk, bewoond door den heer J. G. De ver- moedelijke oorzaiak is, dat een in dte nabijheid van de kachel staand benzineblik is omgeval- len. Er meoten 'termen gevonden zijn om de bewoners gedurende het onderzoek in arrest te houdten. Gisterochtend om' half zes is door het omvallen van een petroleumlamp brand ont- staan in een groote varkensschuur, toebehoo- pende aan den tuinder P. J. Verwoerd te Reeuwijk. De schuur is geheel afgebrand Vier varkens kwamen in de vlammen om. Onder Bellingwolde is de behuizing van de familie Saathof geheel afgebrand Niets is gered. Alles was verzekerd. Te Westerbork (Dnente) is door het wegwerpen .van een lucifer brand ontstaan in dte bebossching van den heer dr. Huisinga te Groningen. Ongeveer 15 H.A. jong op- gaand hout is verbrand. Te Gersloot bij Heerenveen zijn door onbe- kende oorzaak de veestallen van H. Siebenga afgebrand. A1 het vee, circa dertig stuks, kwam in dte vlammen om. Te Roermond is het groote ,,Kofa"-win- kelhuis der firma H. van Laer Niessen, op de Markt, door onbekende oorzaak totaal uitge- brand. Het perceel bestaat uit drie winkel- huizen, waarvan het middelste een prooi der vlammen werd. Van het uitgebrande perceel bleef alleen het voorste deel van den winkel met brand- kast en papieren van waarde gespaard. Ver- zekering dekt de schade. Te Blijham (Gr.) is afgebrand de he- huizing van D Streuding. De inboedel, twee schapen en een geit zijn mede verbrand. Kind verbrand. Door onbekende oorzaak brandde gis termiddag de schuur van den landbouwer Fleerkotte in de buurtschap Tubbergen (Ov.) geheel af. Een driyejarig kind', dat aian het spelen was in deze schuur, kwam in de vlam men om. Verzekering dekt de schade. OUDEKSDOMSPENSIOEN VOOR ARBEIDERS. In de laatste algemeene vergadering van het R. K. Werkliedenverbond w.rd een voor- stel van „St. Raphael" aangenomen, waarbij het verbondsbestuur werd opgedragen „een dodbewuste actie in te zetten ter verkrijging van een behoorlijke pensionneering voor alle werknemers". Het Verbondsbestuur, dat zich niet ont veinsde de moeilijkheden aan de verwezenlij king van dit ideaal verbonden, aehtte het wenschelijk een commissie te benoemen, wel ke cmtrent de uitvoerbaarheid van het ge- vraagde zou hobben te advisecren. Het vond bereid in die commissie zitting te nemen de heeren: J. B. van Dijk, lid van de Tweede Kamer, vooTzitter van den Raad van Toe- zicht cp de Rijksvevzekeringsbank; J. G. Su- ring, lid van dte Tweede Kamer; J. A. Kolk- raan, penningmeester van het Verbond; H. C. Veilings, hoofdbestuurslid van „St. Ra phael"; G. J. Jong, hooidbestuurslid van den Ned. R. K. Grafischen Bond en B. N. Loerakker, hoofdbestuui*slid van den Nted. R. K. Landarbeid'ersbond. Als secretaris-ra-p- porteur werd toeg:vcegd de heer H. W. Mul der. Deze week werd de commissie door den voorzitter van het Verbond geinstalleerd. Tot voorzitter der commisie werd aang:- wezen de heer Suring. Na eenige besprekingen werd besloten dte taak der commissie als volgt te omschrijven Te onckirzoeken of en zoo ja, op welke wij- ze een behoorlijke regeling van het Qu- derdomspenisoen is tot stand te brengen voor alien, die in den zin der Invaliditeits- en der Ongevallenwet arbeidters zijn. En te onder- zoeken welke de gemiddteldte financieele lasten zouden zijn par arbeider van een behoorlijke regeling resp. van minder afdoende regelin- gen. TEGEN HET CARNAVAL. Naar de ,,'s-H. Crt." verneemt, hebben de gezamenlijke pastoors van Den BoGch aan de katholieke raadsfractie een schrijven gezon- den, waarin zij verklaren, dat de viering van Carnaval daar ter stede een ergernis ge- vend kwaad is, dat door den gemeenteraad niet mag worden geduld. EEN AANEMINGSTOE&PRAAK PER RADIO. Hat Vrijz. Godsd. Persbureau deelt mede: Op Vrijdagavond 30 Maart, den avond,1 waarop in vele pastorieen in ons land de j nieuwe lidmaten worden aangenomen, zal door den V. P. R. O. om 9 uur een kort woord tot de nieuwe lidmaten worden ge- richt. Het bestuur van den V. P. R. O. ver- zoekt dien predikanten, wier pastorie van ra dio is voorzien, dien avond om 9 uur een oogenblik met hun aannemelingen naar Hui- zen te luisteren. FLESSCHENTREKKERS. De Vierdte Kamer der rechbank te Amster dam heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 42-jarigen koopman en den 39-jad- gen sigarenmaker, die zich aan flesschen- Eekkersprakiijken schuldig maakten en ver- volgd werden ter zake van dic-fstal op 19 October 1.1. van 2000 sigaren. De rechtbank verklaarde hen schuldip; aan diefstal in ver- eeniging en veroordeelde den kocpman, tegen ■wien jarenlang prooes-verbaal werd opge- maakt zonder dat het ooit tot vervolging is lcunnen komen, tot 21/^ jaar en den sigaren- miiker tot 8 maanden" gevangenisstraf. De straf tegen den koopman werd, overeenkom- siig den eisch van het O. M., gewezen; tegen den sigareinmaker was 8 maanden gevor- derd, DE INDISCHE STUDENTEN VRIJGESPROKEN. Zooals in ons vorig no. al is gemeld, zijn de Indische studenten gister door de Haag- sche rechtbank vrijgesproken van de hun ten laste gelegde opruii'ng. Er was gisterochtend in de rechtszaal weer zeer veel belangstelling, zoowel van de zijde der Indische studenten als van die der balie, voor de zaak der studenten Moham med Hatta, Sastroamidjojo, Pamontjak en Adhiningrat, die terecht hadden gestaau wegens opruii'ng. j Men herinnert zich, dat de officier, mr S Rijkens, gevangenisstraf fen van drie, twee en een half en twee jaren tegen de Indische jongelui had geeischt, en dat de rechtbank na langdurig beraad hen uit de voorloopige hechtenis had ontslagen. Toen de rechtbank binnentrad, waren de verdachten in het beklaagdenbankje aanwe- zig. Reeds bij de eerste woorden van den president, mr. Cost Budde, was duidelijk, dat een vrijspraak zou volgen en ging ontroering door de zaal. Mr. Rijkens, de officier, die de zware straffen geeischt had, was niet aanwezig. De vrijgesproken studenten, zoowel als de verdedigers mrs. J. Duys en Mobach, wer den van alle kanten geiuk gewenscht. Het gerucht ging in de rechtzaal, dat de officier, mr. Rijkens, in hooger beroep zal gaan. De bedoeling van de studenten is, schadevergoeding aan te vragen. Overwegingen. Het Ned. Corr. Bureau meldt nog, dat de rechtbank overwoog, dat zij niet uit wettige bewijsmiddelen de overtuiging heeft gekre- gen, dat verdachten opruii'ng tot geweld- dadig optreden hebben gepleegd, weshalve zij alle vier verdachten vrijsprak. De rechtbank overwoog verder in haar vonnis, dat opruii'ng tot gewelddadig optre den toch bestaat in het spreken en schrijven op zoodanige wijze, dat zij, die het hooren of lezen, redtelijkerwijze bewogen kunnen worden tot gewelddadig optreden. In casu was het geschrevene het tot uiting brengen van denkbeelden en gedachten met het oog- merk, om die aan derden mede te deelen. Het plaatsen van opstellen in het tijcschrift was, naar het oordeel der rechtbank, op zichzelf niet geeigend, geweld te veroorzaken. Ook de bewoordingen der opstellen hadden daartoe" in dat geval niet de uitgedrukte strekking. Daartegenover waren de opstellen echter ook niet van zoodanigen beschouwenden aard, dat zij het vermogen tot het veroor zaken van geweld redelijkerwijze zouden mceten missen; het oogmerk tot het aanspo- ren van geweld zou wel kunnen worden ver- moed. Dit oogmerk moet dan echter op ande- re wijze komen vast te staan. Dit is echter, meende de rechtbank, hier niet het geval ge- weest. De rechtbank achtte dit buitendien ook niet zeer aannemelijk, nadat zoo kort ge- ieden oniusten op groote schaal waren mis- lukt. Ten slotte overwoog de rechtbank nog, dat art. 131 van het V/etbcek van Strafrecht al leen geldt voor de handhaving van het ge- zag binnenslands en dat de Kolonien hier ge- lijkgesteld moeten worden met buitenland. De geschiedcnis van genoemd art. wijst ge heel in die richting. Vergadering van de S. D. A. P. In de groote zaal van het Dierenluinge- bouw te Den Har.g, is gisteravond vanwege de S. D. A. P. een openbare vergadering ge- houden naar aanleiaing van het vrijspreken- de vonnis van de Haagsche rechtbank leu aanzien van de van opruiing beschuldigde indoncaische studenten. De bijeenkomst was zeer druk bezocht. Om 8 uur verschenen de studenten, verge- zeld van hun verdedigers mrs. Duys en Mo- bach- ter vergadering, door de aanwezigen met luid app-laus begroet, waarna de Inter nationale werd aangeheven. De heer J. Oudegeest, die de vergadering leidde, zeide in zijn openingsrede, dat deze avond bestemd was om uiting te geven aan de vreugde van de Nederlandsche sociaai- democraten; vreugde, omdat men in de zaak van de vrijmaking van het Indische volk een groote schrede vocrwaarts is gekomen. De thans gewezen vrijspraak geeft het recht, de actie tot vrijmaking voort te zetten binnen de grenzen van de wet. Nu kunnen de Indonesisehe studenten voortgaan met te spreken en te schrijven in het belang van hun volk. De S. D. A. P.-ers aldus spr. die zelf hun eigen gevange- nissen hebben gekend en gestreden hebben zonder einde, kunnen zoo goed bagrijpen d». gevoelens, welke de thans vrijgesprokenen beheerschen. Spr. wenschte de Javaansche vrienden groote en goede resultaten toe voor hun verderen strjjd. Vervolgens tracht de heer Oudegeest, na- mens de partij en alle proletariers van Ne- derland, dank aan de verdedigers der Indo- nesiers, in de eerste plaafs aan mr. Duys. Bedenk bij de aanschalBng van Uw lepels en vorken, dat deze een bezit voor Uw leven behooren tezijn. Stel daarom Uw eischen zoo hoog mogelijk. Verlang een goed Hollandsch zilver- model van onverslijtbaar door en door wit metaal, dat bij norraaal onderhoud zijn fraaien zilverglans be- houdt en waarvan de sa- menstelling, de chemische zuiverheid en de voikomen houdbaarheid U gegaran- deerd worden door een bekende fabriek. kortom verlang Gero-Alpacca! De prijs valt binnen ieders be- reik. Gero-Alpacca lepels en vorken zijn in alle goede zaken verkrijgbaar tegen door de fabriek vastgestel- de prijzen vanaf f 4.20 per dozijn. Let op het Garantiemerk. Hierna heeft allereerst Mohammed Hatta, een der vrijgesproken studenten, het woord gevoerd. Hij constateerde, dat be Haagsche rechtbank getoond heeft, slechts het recht te wilien dienen. Haar vonnis is een biamage yoor de Nederlandsche regeering. Spr. merkte verder op, dat de strijd der In- donesiers een zuivere nationalistische strijd een andere strijd is dan die der S. D. A. P., maar toch meende spr. woorden van dank te moeten brengen voor de sympa- thie en de medewerking, van de zijde der S. D. A. P. ondervonden. Nog betoogde spr., dat de strijd, welken de Indonesiers voeren, slechts is een strijd tegen de onderdrukking en voor de democratic in den ruimsten zin des woords. Voor den indirecten steun, daar- bij van het Nederlandsche proletariaat zul- len zij ten zeerste dankbaar zijn. De student Adhiningrat, vervolgens het woord voerende, betoogde, dat ook het vrij- heidsideaal der Indonesiers onsterfelijk is. De nu gebrachte offers zullen niet tevergeefs zijn gebracht, Spr. meende, dat de regeering door deze zaak mede groote propaganda heeft gemaakt voor den strijd van de Indo nesiers. Mr, Mobach richtte vervolgens een per- soonlijk woord tot de Indonesisehe studenten. Het Tweede Kamerlid Cramer betoogde, dat de strijd van de Indonesiers ook de strijd van de S. D. A- P- is. Deze is er om hen te steunen en daarop zullen zij oolc a'itijd kun nen re.kenen. Hun strijd zal een lange zijn en vele offers zullen moeten worden gebracht. Maar spr. is overtuigd, dat de Indonesiers daartoe in staat zijn. De heer Kleerekoper, lid van de Tweede Kamer, uitte zijii vreugde over het cchec, dat het departement van kolonien geleden heeft, daarbij herinnerend aan't debat over de ver volging van de Indonesiers in de Tweede Kamer. De vervolging ter zake van deelne- ming aan een verboden vereeniging is niet doorgegaap, de ten laete gelegde opruii'ng achtte de rechtbank niet bewezen en zoo da; wel het geval was geweest, zou het hier niet strafbaar zijn geweest, omdat het niet zou zijn gevallen onder art. 131 van het Wetboek van Strafrecht. Het echec is dus wel groot geweest. Maar de vrijgesprokenen mogen er, naar spr.'s meening, dankbaar voor zijn, dat zij niet overgeleverd waren aan de Indische magistratuur. Spr. eindigde met tot de Indonesiers te zeggen; Gij zijt denker en wij zijn blank, maar uw bleed zoowel als het onze is rood! (Gejuich en gezang van de Internationale). Verschillende andere aanwezigen hebben nog het woord gevoerd, zoo ir. Albarda, die uiting gaf aan de vreugde van de s.-d. Ka- merfractie over de gewezen vrijspraak. De bonding van de rechtbank, die getoond heeft rechtvaardigheid boven alles te wilien is, al dus spr., beschamend voor de regeering. De laatste spreker, mr. Duys, richtte zich tot de Indische studenten. Meet Nederland, zeide hij, toch vooral niet af naar datgene, wat gij in Indie er van hebt ondervonden en nog ondervindt van menschen als Fock, Treub en Trip en zoo vele anderen. In ons land zijn ook nog tal van anderen. En dat deel voert in ons land een zwaren strijd. De Indiers voeren hun eigen strijd naar hun eigen doel en gaan daarbij hun eigen weg, zonder zich bij een bepaalde partij aan ie sluiten Ook de S.D.A.P. wil hen niet an- nexeeren, maar zij zal naast hen staan, wan- neer het gaat om een gezamenlijke overwin- ning. Vcor de vrijmaking van Indie zal veel afhangen vooral of dat zonder geweld zal kunnen gaan, van de macht en de kraeht dei S.D.A.P. In dat opzicht zullen de Indiers de hand moeten reiken aan de S.D.A.P. De heer Oudegeest sloot de bijeenkomst met een enkel woord- CULEMBORG OF KUILENBURG Het gemeantebestuur van Culemborg had aan de ministers van binncnlandsche zaken, van onderwijs en van oorlog verzoeht, te be- vorderen, dat g.en gevolg wordt gegeven aan het ad'vies der inierdepartementale cctn- commissie voor, de spelling van Nederland sche plaatsnamen om den naam Culemborg te veranderen in Kuilcnburg. Be minister van binnenland&che zaken heeft thans aan het gemeentebestuur geant- woord, dat hij geen aanleiding kan vinden, genoemde commissie uit te nocdigen, haar yoorstel ten aanzien van de schrijfwijze van den naam dier gemeente te herzien. De mi nister is tot deze meening gekomen na in- gewonnen advies van de interdepartementale commissie. welke als haar hoop had uitge- sproken, dat de quasi-deftige, quasi-histori- sehe bureau-schrijfwijze Culemborg en haar 22 schakeeringen zoo spoedig mogelijk zou verdwijnetn. Het gemeentebestuur van Culemborg cor- deelt anders en acht de meening der commis sie, dat de Nederladners in het algcme.n spreken van Kuilenburg, onjuist; wanr.eer inderdaad de geschreven piaatsn.aam dezelf- de behoort te zijn als die gesproken plaats- naam, dan is dat zijns inziens een reden te nreer, den naam Culemborg te handhaven. GESCHIL BIJGELEGD. Naar aanleiding van een geschilpunt tus- schen arbeiders en een opzichter bij de rijks- werkverschatfing in den Haskerveenpolder (Fr.), waarbij het tot handtastelijkheden kwam, bracht de heer Falkena, rij'ksinspec- teur der wcrkverschafling in Friesland, een bezoek aan het werk. Door zijn bemiddeling zijn de betrokken arbeiders weer aan het werk gegaan. FABRIEKSBRAND TE TiLBURG. Gisternacht brak een felle brand uit in dte kunstwolfabriek en magazijn van wo-llen garens der N.V. Kuhn en Adlcr's Textiel- en Handelmaatschappij, aan dte Hoogste Dwars- straat te Tilburg. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de spoecfig aangerukte brandweer, aanvankelijk met gasmaskers ge- wapend, zich slechts kon bepalen tot be- scherming der belendende perceelen. De fa briek brandde geheel uiteen enorme ho:vee!- heid garens en kunstwol, voor een bed'rag van verscheidene honderddluizendon guldens ging vexicren. Broeii'ng meet de oorzaak zijn. Verzekering dekt gedeetlelijk de schade. Het bedrijf zal eenigen tijd stil moeten lig- gen. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag omstreeks 3 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het cafe van W. Lekker. 't Aangrenzend perceel van den bakker W. Zwienen, hetwelk evenals het cafe van D. met riet bedekt is, ging in vlammen op, zoo ook het cafe. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet ver- hinderen dat beide perceelen tot den grond toe afbrandden. Alles was laag verzekerd. Gistermiddag is de slagerij van G. Uildriks te Sappemeer totaal afgebrand. Eenige levende have en een paar St. Ber- nardshonden kwamen in de vlammen om. De brand is veroorzaakt doordat de kookpot is omgevallen. Het belendend perceel van W. Meerman is ook in brand geraakt, maar bleef behouden. Gisteravond omstreeks half zeven is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de fabriek van springveerenmatrassen van de firma J. B. Wijnants aan de Spaarn- woudestraat te Haarlem. Het pakhuis, be- vattende een groote partij springveerenma trassen, houtwol, zeegras enz. is in vlammen opgegaan. Het pakhuis was gedeeltelijk ver- huurd aan den handelaar in eieren B. Dien; groote voorraad eieren is verloren gegaan, zoomede een partij pakkisten en houtwol. Een kist met gevulde benzinebussen heeft men nog tijdig uit de fabriek kunnen verwijderen. Er bestond gevaar, dat een houten betimme- ring van het aangrenzende gebouw der Hol- landsche Maatschappij voor Wetenschappen in brand zou geraken, doch de brandweer, die met zeven slangen op de waterleiding werkte, kon uitbreidjng voorkomen. Om half negen was de brandweer het vuuv meester. De commissar is van nolitje en de hoofdim specteur van politic waren ter plaatse aan wezig. Ds. J. F. Ossewaarde te Grijpskek heeft bedankt voor het beroep naar d;e herv. ge. meente te Opperdoes. Te Zenderen zijn Dinsdagavond twaalf hectaren hei en dennen afgebrand. 447ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 22 Maart. lste klasse 4de lijst. Prijzen van 20, 30 153 163 342 460 540 763 1023 1128 1589 2829 3077 3267 3268 3326 3563 4404 4681 4970 4986 5183 5210 5253 5801 5864 6737 6748 6973 7247 7513 7546 8655 8971 10063 10149 10442 10649 16054 10700 10827 11211 11374 11481 11829 12129 12191 12434 12585 12752 12754 13082 13228 13259 13437 13620 13915 14066 14204 14428 14826 14872 14986 15190 15355 15411 16846 17072 17238 17559 17626 18107 18674 19054 19071 19275 19699 19851 19913 20053 20225 491 754J STOOM VAA RTi. iJME N. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Sembalin, uitr. 21 Maart v. Suez. Soernba, thuisr., 21 Maart v. Marseille. Vondel, 22 Maart. v. Amst. n. Batavia. Johan de Witt, uitr., 22 Maax't te Genua. Radja, xihuisr., 22 Maart te Marseille. KON. HOLL. LLOYD. Gelx'ia, uitr., 22 Maart v. Southaniipton. Zeelandia, uitr., 12 Maart v. pernambuco. Amsteiland, uitr., 21 Maart te Buenos Ayres KON. NED. STODMB.-MIJ. Alkmaar, uitr., 20 Maart te Guayaquil. Aimelo, 10 Maart v. Autofagasta v. Meixil- lones. Haarlem, uitr., 20 Maart v. Taleahuano. Hermes, 22 Maart. v. Coaatanza 1. v. Duin- kerken te Amsterdam. Medea, 22 Maart v. Amst. n. Rott. Nereus, 22 Maart v, Amst. n. Pernis. Proteus, 22 Maari v. Cette te Tarragona, Achilles, 21 Maart v. Nape Is Catania. Ajox, 22 Maart v. Aemst. te Pernis. Ariadne, 22 Maart v. Valencia te Rott. Baarn, uitr., 19 Maart te Antofagasta. Baralt, 20 Maart te Cristobal. Commewijne, 20 Maart v. W.-Indie ie NfK York. Cryusscn, 21 Maart v. Barbados n. Plj> mouth. Fauna, 21 Maart v. Alicante n. Barcelona. Foke, 22 Maart v. Hamburg n. Amsterdam. Hercules, 21 Maart v. Bremen te Hamburg, Hermes-, 2® 'Maart v. Algiers te Duinkerken Irene, 21 Maart v, Calamata te Caphalonia Juno, 21 Maart v. Constanza te Constan' Pluto, 21 Maart v. La Coruna te Sevilla. Simon Bolivar, 22 Maart v. W.-Indie. 1. v Havre te Amsterdam. Stella, 21 Maart v. Pireaus Salonica. Zeus, 21 Maart v. Amst. te Barcelona. HOLLAND— AMERIKA LIJN. Edam, Rob. New-Orleans,, 22 Maart ti Antwerpen. Kinderfiijfe, v. Rott. n, Vancouver, 22 Maar! ie Antwerpen. Sjaarndam, v. Rott. n. N.-Oxleans, 22 Maart te Havana. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rijiperkerk, 21 Mrt. v. Delagoabaai n. Beira Kiipfontein, 22 Maart v. l iamburg n. Ant werpen. Nias, uitr., 22 Maart v- Suez n. Port Soudan. NHkerk, 21 Maart v Dar-es-Salaam naar Pt. Amelia. Randfontein, thuisr., 21 Maart te Antwerp®, HOLLAND— BRITSCH-rNDIe LIJN- RidderkeiL', 22 Maart v. Antwerpen te Rott Andijk, 22 Maart v. Bremen te Hamburg- Bilderdijik, uitr., 21 Maart te Rangoon. Somrnelsdijk, thuisr., 21 Maart v. Port Saif HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oostkerk, thuisr., 22 Maart v. Port Said. Ouderkerk, thuisr., 21 Maart te Manila. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. IJstroom, 22 Maart v. Hamburg te Amst. Texel, 22 Maart v. W. Afrika te Amsterdam Albireo, uitr.,, 21 Maart te Conakry. Delfland, 22 Maart v. Bremen te Hamburg. Orestes, uitr., 20 Maart v. Calabar. Vlieland, 22 Maart v. Amst. n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Gorontalo, uitr., 22 Maart te Belawan. Insulinde, thuisr., 22 Maart v. Colombo, Slamat, uitr., 22 Maart te Southampton. Tabanan, uitr., 22 Maart v. Suez. Ziantar,, 22 Maart v. Hamburg n. Rott. Kertosono, 22 Maart v. Rott. n. Hamburg Kota Inten, 'uitr. 22 Maart v. Gibraltar- Kota Radja 22 Maart v. Hamburg n. Bremen ROTTERDAM—ZUID AMERIKA HJN- Waaldijk, 22 Maart v. B.-Ayres te Rott- JAVA—NEW YORK LIJN. Blcvmimersdijk, 21 Maart v. Batavia te N® York. JAVA-BENGALEN LIJN. Bengikalis, 22 Maart v. Java te Calcutta. Toba, 21 Maart v. Calcutta te Java. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN: Tjibodas, 20 Maart v. Manilla n. HongM g Tjisondari, 21 Maart v. Batavia te Shanghai STOOMVAART MIJ OCEAAN. Aeneas, v. Dairen naar Rott., 21 Maart Tientsin Hector, v. Japan n. Rot., 20 Maart te Mar seille. ,v.. Jason, v. LlVwp. n. Rat^via, 30 Maart vat Vakjmg. GERO

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6