Eoop geen Anto Hit het Papjement tHiiEKilAJlMCHi; BECKS' S'lailsfiieaiws vind ik' een goed middeltje om oudbakken brood als versch te maken. Men legt het daartoe op een soepbord of diepe schaal en zet dit in een pan met zooveel kokend water, dat dit net niet over den rand van het bord of den schaal bij het brood kan komen. Dan dekt men de pan dicht, laat het water ver- koken en neemt er ten slotte het brood uit. Kent u het recept van brood voor lijders aari suikerziekte? Noodig 150 gram gluten, 200 gram amandelen, 100 gram boter, 4 eieren, zeer weinig zout, 1 d.L. melk, 10 gram gist. Roer de boter tot room, voeg er de eier- dooiers een voor een aan toe; daarna het gluten, de gist aangemaakt met de lauw- warme melk, de gemalen amandelen, hel zout en het laatst het zeer stijf geklopte ei- wit. Laat dit deel uur rijzen in een met boter ingewreven broodvorm en bak het daar na bij matige hitte in den oven. Niet iedereen weet, dat men ook zijn ont- bijtkoek zelf kan maken. Noodig: 8 eieren, 500 gr. geraspte Javaansche suiker, 500 gr. tarwebloem, een theelepel kaneel, 15 fijn ge- stooten kruidnagelen, K> notenmuskaat, 39 gr. snippers, 75 gr. succade, 50 gram grof gehakte amandelen, 1 theelepel dubbelkool- zure soda. Roer de eierdooiers 5 minuten met de suiker, wrijf de bloem en de dubbel- §oolzure soda door een zeef en voeg ze er bij, Meeds langzaam roerende. Doe er daarna al- Te andere ingredienten bij als maar roerende en het laatst het stijfgeklopte eiwit. Wrijf een vorm met boter in, plaats daarin het deeg en bak den koekin den oven bij matige hitte Den Haiag, 22 Maart 1928. 1 Gelij'k verwacht en yoorspeld was, is heden bij den aanvang van de vergadering dler Tweede Kamer de miotie-Kleerekcper in zalce de afschaffing van de doodstraf in Indie ver- worpen met 58 tegen 24 stemmen. Er voor stemden a ileal de sociaal-democraten, vrij- zinnig-democraten en die communisten. Laten we alvorens van dit oiiderwerp af te sitappen, naair we hopen voor langen tijd! even een schrijffout in onis vorig verslag henstellen. Tot de predi'kanten die een theologische discussie hebben gevoerd over de toepassing van de doodstraf hebben wij ook prof. Vis- scher (A.-R.) genoemd. Dat was een onbillijk- heid: de hoogleeraar heeft alleen opgemerkt, dat er geen ding zoo mal is, of men vindt wel een orthodoxen predikant, die het op grond van den Bij'bel verdedigt, een woord uit dien mond, dat vermoedlelijk nog wel eens zal worden aangehaald. Maar daartegenover verzuimden wij als theolcog, die met andere theologen over d;e doodstraf in den Bijbel van gcdachten wis- selde, te noemen den sociaal-democratischen predikant Van der Heide, die imtusschen een minder orlhodoxe opvatting had dan enkele andere sprekers. Na dit rechtgezet te hebben, kunnen wij weder overgaan tot't heden in de Kamer vex- handelde. Maar dat kan in een notedop wor den geborgen! Aan de orde was het wetsontwerp op de belasting van in het buitenland gtvestigde Nederlanders, ten jninste wat er overgeble- cen was, nadat de Kamer de heffing van di- recte belastingen van die Nederlanders had afgewezen. Er restte nu enkel de heffing van successie-rechten en rechten op schen kingen van Nederlanders in den vreemde. Het ontwerp had tot nog toe niet veel ver- zet gewekt, maar de Kamer bleek er zeer ma- tig mee ingenomen te zijn. En aan amende- menten was geen gebrek. Zoo had de com- missie voor Belasting voorgesteld de succes- sierechten niet te heffen van Nederlanders, die eerst na 1928 naar het buitenland waren uitgeweken, gelij'k de regeering wilde, maar van Nederlanders, die nooit b'innen onze grenzen hebben gewoond. In de tweede plaats wilde zij laten vervallcn de bepaling, dat, ondaniks de vermindering van de ver- scbuldigde Nederlandsche rechten met de successiebelasting, die door het vreemde land wordt geheven, toch nooit minder zou war den betaald aan de Nederlandsehe schatkist dan aan recht van overgang verschuldigd zou zijn geweest. Daarnaast waren evenwel andere leden, die volstrekt niets wilden weten van een dler- gelijke successiebelasting en de heer Van Voorst tot Voorst (R.K.J was hun woordvoer der. Volgens hem bestcnd er geen enkeie rechtsgrond voor die heffing, was zij zelfs in strijd met de beginselen van den Volkenbond. Toen kwam ook de beer Knottenbelt (V. B.) met een amendement, strekkendfe om de erfge- namen niet hoofdelijk aansprakelijk te stellen voor de betaling van de suceessierechten, waardoor dan de binnenlandsche erfgenamen zouden zijn aan te spreken voor de door hun bloedverwanten in het buitenland versehul- digde belas'ting. Maar daar wilde de Minister volstrekt niets van weten en de Kamer heeft het amendement ook verworpen met 48 tegen 22 stemmen. De Minister had echter geen overwegend bezwaar tegen de amendementen van de Commissie, vooral niet, toen ze een sub-amendement van den heer Oud (V. D.) overnam, waarvan de strekking was buiten de wet te .doen vallen enkel de personen die ten minste 20 jaar buiten onze grenzen heb ben gewoond. Het gevo-lg was, dat de amen dementen zonder stemming werden aangeno- men en het artikel er mede zonder stemming doorging. Maar toen kwam art. 2 van het ontwerp. Daarin werd aan de regeering zeer ruime bevcegdheid gegeven om de procedure en aanslag in de belasting bij algemeenen maat- regel van bestuur te regelen. Verscheidene sprekers achten dit in strijd met de bepaling, dat geen belasting mag geheven worden dan op grond van de wet. De Minister weersprak, dat er hier sprake was van het heffen van be lasting, het betrof enkel een regeling der procedures, doch de meerderheid der Kamer was het niet met hem eens en zij verwierp het artikel met 44 tegen 26 stemmen. Waarop de Minister schorsing van beraadsTagingen verzocht en met het opnieuw gestrande ont werp verdween. Zal men deze nieuwe belas ting ooit weer in de Kamer terugzien? Toen kwam aan de orde de motie van den heer Joekes (V. D.) betreffende de doorvo-e- ring van de bestuursheiworming in Ned. Indie, maar dat viel dozen afgevaardigde bliikbaar wat koud op het lijf en hij verzocht aanhouding van dit punt tot den volgendlen dag. Zoo iets wordt natuurijk nooit gewei- ger'd, maar toen vend de Kamer het voor do zen dag welletjes en drong aan op verdaging der vergadering tot den volgenden dag. De Voorzitter was daar minder goedover te spreken, dreigde zelfsi, dat hij als de Kamer nu reeds, om vier uur, naar huts wilde, de volgende week met een avondVergadering zou komen. Maar dat lokte slechts spottend ge- juich uit als van een troepje schoolknapen, die hun bovenmeester in het ootj-e nemen. De voorzitter moest dus van den nood een deugd maken en liet zijn hamer vallen ter verdaging van de vergadlering tot den volgen den dag. Die avondvergadering zal wel een los dreigemeht blijven. alvorens gij met de nieuwe HUDSON- en ESSEX SUPER-SIX Automobielen model 1928 hebt kennis gemaakt. De Automobie len met zeldzaam geruischloozen gang, 6 cy linder motoren, Servo-Perrot vierwielrem- men zoowel HUDSON als ESSEX, fijne af werking, complete uitrusting en bijzondere lage prijzen. ESSEX, 2 deuren Sedan compleet met 5den band enz2795.— ESSEX, 4 deuren Sedan compleet met 5den band enz2975. enz. Garage „Kennemerland", G. NEUWLAIolD, BERGEN (N.-H.) Den Haag, 23 Maart 1928. De aanhouder wint! Toen wij gisteravond schreven, dat vermo'edelijk de poging om belasbng te heffen van in het buitenland1 opemgevallen Naderlandsche nalatenschappen vdbreexsit weil van de baan zou zijn, had minister De Geer alwee-r een nieuwe lezing van het door de Tweede Kamer verworpen artikel 2 in elkaar gezet en ter Landsdrukke- rij gezonden. Het artikel verschi.de in zoo- verre van het afg-ewezene, dat het nu uit drukkelijik venneldde de gevallen van afwij- kingen en aanvullingen der wet, welke bij algemeenen maatregel van bestuur zullen rnogen worden geregeld. Bovendlen liet het de strafbepali-ngen wegens het niet nakomen van die gevallen vervaien, zoodat de na- leving alleen zal v/orden- gehandhaafd door administratieve bepalingen van de successie- wet. De Ka-mc,r vond dat best en nam bet ge- wiijzigde artikel zonder stemming aan, waar- na het geheele ontwerp werd goedgekeurd met 49 tegen 12 stemmen. Daarc-p is in behandeling genomen de motie van den heer Joekes (V -D tegen de voortzetting van de dooirvoering van de be- stuuirshervorming in Ned. Indie. Die be- stuurshervorming maakt de oprichting van provincies en regentschapsraden mogelijk, doch de uitkomsten van: de oprichting van de eerste provincie, West-Java, heeft naar veler opvatting niet zulke bevredligende uit komsten opgeleverd, dat men er een aanmoe- diging in ziet om op dien weg voort te gaan. Op verzoek heeft de minister van Kolonien een. nota van inlichtingen bij de Kamer inge- zonden,, maar de beer Joekes en zijn mede- voorstellers van de nota, de beeren Van Rijickeyorsel (R.-K.), Cramer (S. D. A. P.), Bijleveld (A.-R.) en Van Boetzelaer van Dub- beldam (C.-H.) kwaman met hem, voor- zoover aanwezig (de heer Van Boetzelaer is buitenslands) tegen die nota op en ontwik- tkelden- nader hun bezwaren tegen de be- stuurshervorming. De eenige d'ie een stem ten gunste van de her vorm i-ng deed booren, was de beer mr. Droogleever Fortuyn (V.-B.) die meende, dat er nog geen voldoende ge- gevens waren om een oordeel te kunnen ves- tigen Zoo ongeveer sprak ook de minister van Kolonien, die betoogde, dat voor een •juist oordeel de bervorming in m'eer gebieds- deelen moe:t worden doorgevoerd De beer Joekes gaf zich niet gewonnen en met zijn vroegere medeonderteekenaars diende hij een tweede motie in, echter zoo lang, dat we haar met het oog op de. plaatsruimte niet in haar gehcel dbrven afschrijven, maar vol- staan met de strekking er van mede te dee- lien. Zij wil dat de minister in over leg met den Gouveroeur-Generaal een commissie, niet uitsluiitend van ambtenaren, zal benoe- men om rapport uit te brengen over de uit komsten van de organisatie van de provincie West-Java. Het overige deel van de vergiadering werd gevuld met discussies over die nieuwe motie, welke naar alle waarschijnl'ijkheid wel Dins- dagmiddag door de Kamer zal worden aange- nomen: een nederlaag voor den minister, die er zich met hand en tand tegen verzet heeft. Ook de voorzitter is een aanhouder: we krijgen Dinsdag toch een avondvergadering tot behandeling van de imterpellatie van den beer Albarda inza-ke het beleid der regeering ten opziehte van de kweekscholen. NED. HERV. GEMEENTE. Zondagmorgen a.s. hoopt om 10 uur in „Waakt en Bidt". op te treden Ds. J. Lang- man van Voorburg. Wegens ziekte van Ds. Gerritsen zal de Jeugddienst in de Groote kerk om half 7 des avonds worden waargenomen door Ds. H. J. Hak, alhier. Ds. Verwaal zal Maandag en Woensdag niet catechiseeren. EEN AARDIGE RECLAME. Wij ontvingen een prospectus Nederland sehe Kroon Rijwielen der firma R. S. Stok- vis Zonen, op de achterzijde waarvan een nauwkeurige, duidelijke fietskaart voorkomt. Een aardige practische reclame. Deze kaart is gratis verkrijgbaar, ook bij de agenten. LEZING OVER HENGELSPORT. Op verzoek herinneren wij er aan, dat he- denavond in Het Wapen van Heemskerk in de Breedstraat door den heer A. M. J. Dres- selhuijs een lezing zal worden gehouden over de hengelsport hier te lande en in het buitenland en de natuurlijke geschiedenis van onze meest bekende visschen. ALG. KIESVEREENIGING VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD-HOLLANDS NOORDER- KWARTIER. Onder voorzitterschap van den heer Bree- baart, burgeineester van Barsingerhorn, werd gistermiddag in cafe „Central" een algem. vergadering gehouden van die Alg. Kiesver- eeniging. yO'Or het Ho oghce m r aadsch a p Noord-Hol 1Noorderkwar tier. De heeren Kroonenburg, Eriks en ciauw- boei" werden tot leden van de financieele commissie btnocmd, om de rekening van den penningmeester, den heer du Burck, na te zen, wiens rekening in orde werd bevondten. E)e voorzitter sprak een woord van wel- kom in deze lste vergadering na de verkie- zing, waarin veel is gebeura. De pers, en in het bijzonder de Alkmaar- sche Courani, die spr. dank bracht, heeft ge- toond d-e belangen van de vereeniging te wil- ien voorstaan. Van harte feliciteerde spr. de gekozen ie- den, daarbij zijn vreugde ova: het succes bij dc herstemming behaald uitsprekende. Dat de heer Haremaker met 1100 stemmen meer dan de candidaat van het politiek accoord zou worden gekozen, had zeker niemand kunnen denken en wijst er op, dat met meer voorbe- reiding de kiezei's zich met nog meer kracht van de politiek. in het Hoogheemraadschap zouden hebben afgewend. Met voldoening constateerde spr. dat de vereeniging uitsluitend! op faire wijze strijd had gevoerd. (Applaus). De secretaxis, de beer mr. Belonje, las de notulen, d'ie onveranderd werden goedge keurd. De heer Fels (Edam) brach't een woord van dank aan de z.g. Breebaardianen voor de ge- voerde actie. Dat de heer de Boer van de Zeevang door die actie was gekozen, verheugd-e spr. In opdracht van een te Edam gehouden vergadering deeldfe spr. mede, dat 55 voor steun bijeen was gebracfat. Ook zegde hij steun voor eventueele plaatselijfce vergad-e- ringen toe. (Applaus). De heer Eriks rapporteerde over de reke ning van den penningmester, dtie keurig in orde was bevondlen. Ontvangsten en urtga- ven 1249, saldo 135, doch er is nog een schuld van 70O, zoodat ci" een tekort is van een f 550. Spr. zag dit niet zwaar in en was ook overtuii'gd, dat het succes bij een vroegere voorbereiding nog grooter zou zijn geweest. Aan de orde was hi.rop d'e vaststelling van de statufen, die na artikelsgewijze be handeling werden goedgekeurd. De vereeniging werd gevestigd te Alk- maar voor den tijd van 30 jaren. Als doel van de vereeniging werd cmschre- ven de behartiging van de belangen van grond- en huiseigenaren in het Waterschap Hollands Noorderkwartier, inzake polderbe- langen. Invloed zail worden uitgeoefend bij ver- Idezingen van het Waterschapsbestuur van 1 Hoogheemraadschap en het verzenden van adressen aan Waterschapsbesturen. Leden kunnen zijn particulieren en rechts- persoonlijikheden wier eigendommieh in het Hoogheeimraad zijn gelegen. Het bestuur bestaat uit minstens 7 leden, waarvan zooveel mogelijk 2 uit het district Helder, 2 uit het district Hoorn en 3 uit het district Purmerend. Het laatste zal bij huis- houdelijk reg'lement geregeld worden. De contributie bedraagt minstens 50 ct. per jaar en voor donateurs minstens 5. Besloten werd' de icon, gocdkcunng 0p de st-atuten aan te vragen en het huishoudelijk reglement in een volgende vergadering vast te stellen. i ot bestuurskden werden de voorloopige .bestuui'sledao, de heeren I<. Breebaart (dis trict Helder), du Burck (district Hoorn), Be lonje (district Purmerend), en de Goedte (dis trict Hoorn) herkozen. Gekozen werden voor het dstrict Hdder de heer Eriks te Petten en voor het district Purmerend de heer Kroonenburg te Zaan- dam, en die heer P. Peereboom Jz. te Ilpen- dam. Na een korte uiteenzetting van den heer du Burck werd besloten aan het bestuur over te laten de te voeren propaganda te re gelen. Vootts werd besloten aan het Hoogheem raadschap, „Hollands Noorderkwartier", het volgende adres te zenden: de ongeteekenden, alien ingelanden van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor- derkwarlier zijn van meening, dat het reglement van bestuur van voor- ncemd Hoogheemraadschap, zooals het is( vastgesteld, laatstelijk bij besluit van de Sta- ten van de Provincie Noord Holland >van 21 December 1926, no. XVI, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 2 April 1927 no. 36, inhoudt een artikel no. 19, waarbij het ge- noemde Hoogheemraadschap verdeeld wordt in drie kiesdistricten, elk kiezende vier hoofd- ingelanden en vier hoofdingelanden plaats- vervangers. dat aan requestranten bij de j.l. gehouden verkiezingen van hoofdingelanden en hoofd ingelanden plaats 'ervangers voor het meer- genoemde Hoogheemraadschap ten duidelijk- ste is gebleken, dat deze verdeeling geen juiste weergave oplevert van vertegenwoor- diging van de ingelanden, o.a. om de volgen de redenen: dat aan iedere stem, uitgebracht in het dis trict Helder een grooter waarde wordt toege- kend_ dan aan elke stem in de beide andere dlistricten en dat op overeenkomstige wijze de stemmen uitgebracht in het district Hoorn meer waarde vertegenwoordigen, op zich zelf beschouwd, dan die in het district Pur merend, redenen waarom requestranten zich tot Uw college wenden met het verzoek, dat van U voorstellen zullen mogen uitgaan tot wiizi- ging der groepeering van genoemde kiesdis tricten, waardoor deze onjuiste toestand van bevoorrechting een einde moge nemen. 't welk doende, enz. HOLLANDSCHE FILM-UNIVER- SITEIT „HOLFU". Ontwikkelingsfilms. Onlangs is hier ter stede een comite ge- vormd voor het mogelijk maken van een film- avond van de „Holfu". Wat die bedoelt is omschreven in een aan verschillende adres sen verzonden circulaire, waarin wij dien- aangaande het volgende lezen: „De Hollandsche Film-Universitqit, bij afkorting genaamd „Holfu", is de Holl. dochterstichting van „Les Universites Cine- graphiques Internationales", welke bezig is haar vertakkingen te vinden in alle landen van de wereld. Waar op het oogenblik over heel de be- schaafde wereld een streven uitgaat naar de goede ontwikkelingsfilm, getuige de verschil lende Europeesche en Internationale congres- sen op dit gebied, wil de „Holfu" tegemoet komen aan het verlangen naar deze soort y0= Voor Allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar.Werken vlug zonder krainp of piju Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. goede en leerzame ontwikkelingsfilms. Zij stelt zich voor als volgt te werk te gaan. In alle steden en plaatsen van eenige betee- kenis worden groepen gevormd van personen, j die als abonne's toetreden tot de „Holfu". Is in een plaats een voldoende aantal toegetre- den, dan geeft de „Holfu" daar een tiental filmavonden per seizoen uitsluitend toegan- kelijk voor deze abonne's. De programma's die vertoond zullen wor den, bestaan uit acht ontwikkelingsfilms, op zeer verscheiden gebied, begeleid door goed Hollandsche, duidelijk verklarende teksten. Voor het eerste jaar heeft de „Holfu" reeds de beschikking over een voorraad van 140, met groote zorg samengestelde populair we- tenschappelijke ontwikkelingsfilms' Er is een nationaal comite van aanbeve- ling, waarin zitting namen verschillende dames en heeren, wier namen over het heele land bekend zijn. Wij noemen hiervan slechts: oud-minister H. Bijleveld, thans Ka- merlid; mevr. BakkerNort, lid der Tweede Kamer en prof. Keesom te Leiden. Gisteravond nu had een gastvoorstelling plaats in ,,'t Gulden Vlies", waar een vrij talrijk publiek was opgekomen. De gedelegeerde voor Nederland in het In ternationale Comite voor wetenschappelijke films, de heer Henri E. M. de Grijs, heette de aanwezigen welkom en sprak zijn vreugde uit over de opkomst. Daarop besprak hij de vraag: „Wat wil Holfu?" en antwoordde: Onderwijs verschaffen aan meer ontwikkel- den door de film, waarmee zij hoopt te voor- zien in een groote leemte. Het is een wensch van den Volkenbond, zei spr., dat meer aandacht wordt geschonken aan het witte doek in het belang der mensch- heid. Dit kan een groote stap zijn in den dienst van de ontwikkeling. „Holfu" is een vereeniging, die den band van het gemeenschapsgevoel sterkt. Zij vormt over de heele wereld een groote federa te, die niet vraagt naar rang of stand, kleur of godsdienst, maar alien te zamen brengt, die na een week van arbeiden verpoozing zoe- ken en ontwikkeling. Wij zullen, vervolgde spr., op het doek weergeven, wat groote geleerden, wereldreizi- gers, onderzoekers hebben gedaan en gevon- den. Wij zullen laten zien wat is bereikt op het gebied van Jandbouw, enz., uortom aiies wat er wetenswaardigs is te land, in de lucht of op zee, en bovendien kunst, zoowel oude als nieuwe, geschiedenis, plant- en sterren- kunde, elke branche van wetenschap en be- schaving zal onze aandacht vragen. Spr. hield zich er van verzekerd, dat suc ces, elders behaald, ook hier niet zal uitblii. ven, omdat het program zoo onuitputtelijk ij en nu reeds zoovele films ter beschikking staan, wat een waarborg moet zijn voor sla g-en. Wij vragen slechts waardeering, die b elk land aan de wetenschappelijke film toe. komt, ook in Nederland. En dan begon de filmvertooning. Eerst de katoencultuur in de Vereenigde Staten, en dit niet alleen, maar de heele bewerking van dit onmisbare product. We zagen de verpakking en behandeling in de reusachtige inrichtingen en stapelplaatsen, totdat tenslotte de samen- geperste balen naar de groote havens gaan, om te worden verzonden naar de fabrieken' waar de verdere be.jerking tot kleedingstuk- ken en stoffen plaats vindt. Tweede nummer was: Landbouw in Ned- Indie", speciaal de cocospalm, wier vruchter de copra levert ten behoeve van de margari- ne-fabricatie, ook in ons land een zich steeds sterker ontwikkelende Industrie. Achtereen- volgens werden de bewerkingen te zien gege ven, die de vrucht van den klapperboom on- dergaat alvorens zij terecht komt in de mar- garinefabrieken. Zeer interessant waren bij deze film de mooie natuuropnamen. Laatste nummer voor de pauze was: de geschiedenis van het papier (behandeld in twee deelen: 1. van schrijf- tot drukkunsten 2 een moderne papierfabriek). Gelijk de titel doet vermoeden, gaf het eerste deel weer hoe zeer vele eeuwen geleden gedachten werden overgebracht (bij de Chi- neezen door geknoopte touwtjes) en hoe later de schrijfvorm ontstond, welke weer gevolgd werd door de drukkunst. Deze film doet een tijdperk van meer dan 40 eeuwen doorleven. Zij vertoonde voorbeelden van spijkerschrift van de oude volken en deeide dan mede dat pl.m. 900 jaren voor Christus de Phoeniciers (een koopliedenstam in Klein-Azie) voor het eerst op de gedachte kwamen om de woorden uit te beelden door teekens, die elk een verschillenden klank hadden. Dat gaf hel ontstaan aan het alphabet, hetwelk toen 2? letters had. Vele jaren later werden daar nog eenige aan toe gevoegd en 400 jaren vooi Christus waren het de Romeinen, die hoofd- letters bedachten. Sindsdien onderging liet alphabet zoo goed als geen verandering meer. Alleen de wijze van schrijven en de daar- voor gebruikte materialen waren niet altijc van 24 Maart 1928. Opgave van NoordhoUandscb Landbouwcrediet. 1 gsl° v 1 met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn (Ontvangen per jlraadlooze teleioon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-1NSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000. INDUSTR. QND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. it A. B. C Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworsdjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pre! TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash i i 4 Vcrige Koers lOP/4 2721/2 179 17513/16 176V4 951/2 207V. 280 IOU/2 W1/2 166 473 568V2 7891/2 424V 'q 191 Vs 1763/. 126 326 1951/2 3481/. 2721/8 1S2i/4 2053/4 386 180 1505/s 258 1341/2 279 167. 837s 80i'2 208% 129 5 383/. 2401/. 460 4931/4 6231/2 145 70% pl.m 10.30 273 1751/2 1761/2 219-1-12 284-1/ 1661/2-7 408 570 568 792 193 348i/2 276 184 209 150 262 135 pl.m. 10.45 pl.m. 11.- lOiVis 2124-13 212 284-5 166-i/2 167-72 113 792-3 192 176 3481/2-9 275/-6] 209 382-3 150 262-3 163/s-s 209 285 997 470 2423/. 465i/2 494 616 145 194 71 5 3872 2423/.-4 463 494 616 3-9.1/, 27M- IS-V2 264 135i/2 pl.m. 11.1! 96V. 210/-12 279V, 166Vi-7 4701/2 791-2 2481;, 2757-8 20S-;-I 244i/2 495 617-' Exdividend. PROLONGATIE vorige k rs 3f pCt., heden 4 pCt. Mi. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berujn anjs Brussel (Belga) w/Ze /a,,' Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm New-York NIET OFFICIEEL. Italie 1 1 1 1 1 i 1 L I 1..1J Vorige koers 12-11% 59.35'/2 9-773/2 34.611/a 47.84 34.95 66.571/j 66.67Va 66.30 2.48"/. 13,12 Koers op heden 11 uur 12.11'/, 59.35 9.771/4 34.62 47.831/, 34.95 66.55 66.70 66.27V. 2.48'Vi, 13.12

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10