Schsoatmaak Cti Her less" Cord) N.V. R. A. M. I. ■I Oia^si@5iiasnsi ieig©z©iigi©is sfykken iiapktlierichteii den band, die minder kost dan hij moest kosten. CORD, BALLOON, TRANSPORTATION Ook Balloonbanden bestaande wielen en velgen ihiervoor een aardige surprise in ontvangst hadden fe nemen. Het is weil te verwonderen, dat niet meer deze namen hebben geraden, te meer, daar de voorzitter, hoewel op zeer diiplomatieke wijze, het raden naar aeze na men heeft vergemakkelijkt. De avond werd vender opgeluisterd met muziek van mej. Koning en de heeren Stam- mes en Buishand, die de aanwezigen geheel in hun macht hadden met hun melodieus piano-, cello- en vioolspel. Kortom het was een buitengewoon genoeg- lijke avond, dien de voorzitter eerst om- streeks 1 uur kon sluiten. Dinsdagavond 20 Maart werd te Sint Pancras de 2-jarige tuinbouwcursus geslo- ten In tegenwoordigheid van het bestuur der tuinbouwvereeniging, den Rijkstuinbouwcon- sulent, den heer Hazeloop, an de heeren cn- derwijzers werden den cursisten verschillen- de vragen gesteld. Door velen werden deze voldoend'e be antwoord. Een mocht zelfs een diploma ontvangen met de aanteekening van De onderwijzers, de heeren Mallekote en Olas, ontvingen als bewijs van erkentelijk- heid van de cursisten een luxe fruitmand, ge- vuld met allerlei vruchten. EGMOND AAN ZEE. De heer ds. Roobol, predlikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Sleewijk. Aan den dienst plichtige J. Zwart, uit deze gemeente, is voor goed vrijsteSing van den diens'tplicht verieend. De Prins Hendrik-Stichting had Vrijdag- avond bezoek van de Tooneelvereeniging ,,Ons Vermaak", onder regie van den heer A. Vogel te Bakkum, verg.zeid van de „Twilly- Jazzband" aldaar, die bereidwillig haar me- dewerking verleende. Opgevoerd werd: „Zijn Revanche", too- nedspel in 3 bedrijven, door J. van Rand- wijk. De oude Van Es, door den ouden fabri- kant Boom wegens dreigende blindheid aan den dijk gezet, heeft ondanks zijn totaal ver lies van gezichtsvermogen, energie en capa- citeiten om een nieuwe machine te ontwer- pen, welke een aanmerkelijke besparing van productiekosten kan geven, en wordt door den aannemer Van Willigen financieel en door den machinist Peters, door den zoon van Boom door bemiddeling van de Reclas- seering in dienst gencmen, na drie jaren ar- beids in staat gesteld znij denkbeeld te ver- wezenlijken. Deze machine zal het niiddel kunnen zijn om de zaak der familie Boom, welke op het punt staat failliet te gaan, er weer bovenop te brengen, d-och de blinde Van Es denkt er niet aan zijn uitvinding aan die gehate fabriek te verkoopen. Amor heeft echter zijn pijlen afgeschoten op den klein- zcon van Boom en de dochter van Van Es, met het gevolg, dat na allerlei spannende ver- wikkelingen, de liefde zegeviert zoowel over den wrok van den vader als over de finan- cieele manipulattes van den bankdirecteur. Met onverdeelde aandacht werd zoowel door de oude luidjes als door verscbillende genoodigden het zeer zeker utistekende spel der leden van „Ons Vermaak" gevolgd. De rollen waren in goede handem en de verschil- lende karakters werden heel goed uitgebeeld. Verscheidene tooneelen maakten dan ook op de toeschouwers diepen indruk en het harte- lij-k applaus, dat den spelers ten deel viel, was daardoor tellig verdliend. De „Twillly-Band" mocht er evenwel ook wezen, waarvoor zij zelf herhaaldelijk het be- wiis in een welgemeend applaus ontving. Het was alles te zamen een mooie avond MARKEN-BINNEN. Donderdag had in de openbare lagere school alhier een ouderavond plaats. Dat deze avonden zeer op prijs gesteld worden, bleek wel uit het zeer groot aantal ouders dat opgekomen was, waartoe zeker ook wel bijgedragen had het punt der agenda be spreking overgang der kindercn". Evenals al» tijd, had dte avond een zeer gezellig verloop en namen de ouders met veel belangstelling kennis van het tentoongestelde werk der kin- deren, waarbij raad en oordeel en voorlich- ting van het hoofd der school of de onderwij- zeres met aandacht gehoord werden. Prettig als er samenwerking is tusschen onderwij- zc-rs en ouders! De voorzitter van den ouderavond, de heer Van Sluijs, bracht nog een woord van dank aan den aftredenden voorzitter dler Ouder- commissie, den heer P. Groot, die op zijn beurt dankbaar memoreerde de aangename geest en de prettige verhouding die er steeds op deze avonden en in de commissie ge- heerscht hadden. In de plaafc van den heer Groot, die niet herklesb'aar was, werd gekozen als lid! der f commissie de heer J. Nceflcs, die de bence- ming aannam. Zooals gewoonlijk had mevr. Van Sluijs voor thee gezorgd, wat er cok wel toe bij- droeg dat de avond een gezellig huisdijk ka- raktei- drceg. Besloten werd nog na elken ouderavond een bus te plaatsen, om zoo, stapje voor stapje, te komen tot het vurig begeerde doei: een projectielantaarn voor de school. URSEM. Gekozen is tot hoofdingeland van het Am- bacht van Westfriesland genaamd Geestmer- ambacht de heer A. van Diepen (81 stemmen) en tot hoofdingeland voor den polder Ursem de heer J. Schaap D'zn. Door den heer G. S. alhier is aan den raad verzoebt hern krachtens de Landarbei- derswet een voorschot te verleenen voor den aankoop van een plaatsje met land. Naar wij vernemen werden een 17-tal kerkschapen alhier verkocht voor den prijs van 38 per stuk Deze prijs dekt gelukkig het verlies dat op andere kerkschapen is ge- leden. CASTRICUM. Dond'erdag werd alhier de reddb lang aan- giekondigde en tengevolge van het gure weer uitgestelde boomplantdag door de school- jeugd gehouden. De kinderen van alle scholen verzameldlen zkh tegen 9 uur in de Schoolstraat nabiji bet terrein van de- openbare school No. 1. Daar spralc de loco-burgemeesiiep, wethou- der Hemmer de kinderen toe waarbij hij uit- eenzette wat het doei van dozen dag was en tevens een woord van dank richttte tot dei- genen die B. en W. hebben bijgeslaan en zul- ien bijstaan dezen dag zoo goed mogelijk te doen slagen. In de Oosterbuurt waa^heen men zich vervolgene begaf, werden die eerste boomen geplant, daaraan werkte mede ^een 120-tal kinderen onder leiding van d'en rent- imeester van het prov. landgced en den ge- mieenteopzichier met zijwe arbeiders. Vlug ging allc-s in het werk en geregeld zoodat buiten ve<rwachting de aldaar te plan'ten boomen binnen het uur waren geplant. De jeugd was zeer ingenomen met het week en toonde alle belanigstelling. Bij den tocbt naar den tweeden weg, waar de aanplanting izou geschieden, werd halt gehouden voor het raadhuis, waar den kinderen door rappe handen een versnapering werd aangeboden, die gretig werd aangenomen Ook langs den Bakkummerweg waren de ruim 40 boomen vlug geplant, terwijl tot slot den kinderen nog een versnapering werdi geoffreerd. Scheie hoofdpijn HEER-HUGOWAARD (NOORD) Zaterdagmiddag kwam de landbouwer C Verver met de busdienst van den heer Ligt- hart thuis uit Alkmaar en werd bij het uit- stappen overreden door de bus, die ongeveer een uur daar passeerde, met het gevolg, d:d de man onmiddellijk dood was. Naar men ons meedeelde, 'was de man achter uitge- stapt, zoodat hij door den chauffeur van den dienst der firma Keetman en Schoorl niet gezien kon worden. Door de politie wordt een onderzoek ingest eld. De raad dezer gemeente heeft in dte politie- vercrdening doen vastleggen, dat zich* bin nen de gemeente des nachts gedurende de tnaanden Maart tot Juni geen losloopende honden mogen ophouden, ter voorkoming van vernieling van te veld staandte bloembollen. DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de Coopera- tieve Boerenleenbanik te Dirkshorn op Don derdhg ten huize van den heer D. Bruin, on der lieiding van den heer Doeker. De voorzitter opende met een hartelijk wel- kom aan de talrijke leden, waarvan 94 tegen- woordig zijn. De economische toestand geeft dit jaar gelukkig een ander beeld dan 'het vo- rige jaar, wat ook voor de Bank een verblij- vend virschijnsel is. De secretaris, de heer J. Groot, las nu de notulen. die werden goedgekeurd. Volgde rekening van den administrateur, den heer A. Kistemaker. Deze rekening werd goedgekeurd op een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 551310.16H, met een winst van. f 1162.073d. Uit't jaarverslag van den kassier vermeld- den we het volgende: De Bank telt 134 leden. In 1927 werden 1400 posten geboekt, tot een gezamenlijk be drag van 762.141.183d. In de Spaarbank werd ingelegd 118.171.08 en uitgegeven f 134.837.12. Het saldo van spaargelden was nog 2I02.6,5'5.29. In loopende rekening werd uitgegeven 4-67.163.09 en ontvangen 386.396,34, dus nog loopend 70.767.54, waarvan bij de Centrale 37925.97, met nog 9000.aan Deposito-obligatie. Het bedrag aan verleende voorschotten was 146.404.50, waarvan teruglcwam 26.547.50, dus nog uitstaande 118.857.Er werd een zuivere winst gemaakt van 1263.04^, waardoor de reserve is gestegen tot 9410" 103d. E-ij de volgende verkiezingen w-erden her- kozen tot lid van het bestuur de heer j. Glas tot lid van den raad van toezicht de heer J Wartenhout en tot plaatsvervangende be- stuurslcden de heeren D. Swart en M. de Pee Bij de rondvraag werd gevraagd of spaar- ders, niet leden, dezelfde rente genieten als leden. Ook werd weder gevraagd of de ver- plichte 10 aflossing niet kan worden ver- laagd tot 5 De voorzitter heantwoordde de eerste vraag met ja en achtte zulks billijk ook, omdat van hen ook vaak noodig had en wat de aflossing betreft, deze bepaling werd steeds zeer soepel toegep'ast. Hierna sluiting onder de gewone plichtple- gingen. Hoofdingelanden van den Ringpolder hebben 'besloten, de watermolens te Dirkshorn met bijhoorenden grond binnekortn te verkoo pen. De molen zal dan worden afgebroken. Tot Hoofdingeland van den Ringpol der, vacature D. Scbermerhorn, is benoemd de heer D. A. Blom te Sint Maarten. AKERSLOOT. De codijeratieve Boerenleenbank alhier hield Donderdagavond 22 dezer, haar jaar- lijksche Algemeene '.ergadering in het cafe van den heer F. Dekker. Voorzitter, de heer J. de Jong, secretaris, de heer J. van 't Hof Sr. Van de 125 leden waren 65 leden aanwezig. Bij de opening memoreerde de voorzitter dat het begin van dit afgeloopen jaar, zich wel wat dcnker liet aanzien. Eerst toch was onze kassier onge- stel-d en later werd de secretaris zelfs zeer ernsfig ziek. Gelukkig, aldus spr., zijn beide thans geheel hersteld en in ons midden. Ven der werden eenige resultaten besproken. Hierna volgde voorlezing der notulen die on- veranderd werden goedgekeurd en vastge- steld. Punt 3 der agenda „Jaarvers'ag". De rekening en balans met verlies- en winst- rekening waren de leden in druk toegezon- den. Daaraan ontleenen wij de volgende cij- spaargelriffli 253.1C4.12, ffe. Qutvansrwi terugbetaald 261.371.68. Het eindsaldo bedragende 254.991.38 was ingeschreven in 318 boekjes. Aan voorschotten werd verstrekt 37.700 en terugbetaald 52.342.47. Op 31 Dec. 1927 stonden uit 93 voorschotten tot een ge zamenlijk bedrag van 183.123.03. In rekening ccurant is gedurende het boek- jaar ontvangen 704.286 12 en uitgegeven 712.023.07. Het debet saldo bedroeg per 31 Dec. 1927 100.667.61 en het credit saldo 36.906.09. In omloop waren 42 rekening courantboekjes. De verlies- en winstrekening sloot met een winstsaldo van 1.004.59, welke de reserve -doet stijgen tot 7406.49 De kassier vergeleek eenige cij- fers met die van't v-orige jaar, terwijl hij verder bij deze gelegenheid uiteen zette welke vormen van woeker zich in den tegenwoordi- gen tijd voordoen. Gelukkig, aldus spr., is daarvan op het platteland, dank zij onze Bcerenleenbanken weinig merkbaar. In ver- band met een gencmen aandee'l in de Grond Kapitaalbank wer-d toegelicbt wat het doei en werking dezer instelling zal zijn, terwijl hierbij werd gememoreerd hoe onze Nederl Landbouw is vooruitgegaan sinds het laatste ged-eelte der vorige eeuw. Landbouwonder- wijs en Landbcuworganisatie hebben zeer zeker reeds rijke vruchten afgeworpen. Een en ander werd beeindigd met een gedicht van Marden uit: „worstelen en overwinnen" en aandachtig gevolgd. De commissie tot na- zien der rekening en balans bestaande uit de heeren N. Blokker Jnz., A. C. Nederveen en Jb. Zweeris adviseerden de vergadering tot goedkeuring. Aldus besloten. Aangezien -de heeren Blokker en Neder veen 3 jaar deel hebben uitgemaakt van deze commissie werden in diens plaats aangewe- zen de heeren N. Blokker Nzn. en F. Groot Jbzn., terwijl als plaatsvervangers werden benoemd de heeren C. Aafjes en D. Los. Bij de verkiezingen wegens periodieke af- treding van het Bestuurslis K. Vermeulen en het lid van den Raad van Toezicht J. de Jong, werden den aftredenden herbenoemd. Inzake de vacature, ontstaan door het vertrek van J. Uitentuis Sr., was een voordracht op- gemaakt bestaande uit de heeren C. Poppen, J. Uitentuis Jr. en F. Koelemeij. Bij de ge houden stemming werd eerstgenoemde geko zen. Na deze verkiezingen werd het scheidende bestuurslid, de heer Uitentuis, ter vergade- ting aanwezig, toegesproken door den voor zitter en den kassier. Daaruit bleek wel, dat de heer Uitentuis niet alle en was een goed bestuurslid, maar ook een sympathieke per- soonlijkheid, die men slechts noode ziet heen- gaan. De voorzitter bracht ter kennis dat er geen aanleiding werd gevonden om den rentevoet te wijzigen, terwijl de secretaris het Inspectie rappcrt voorlas. Inzake de bespreking art. 15 van het Huishoudelijk reglement werd be sloten het advies der Centrale Bank te volgen en ook bij de periodieke verkiezingen een voordracht samen te stellen. Van de rondvraag maakte de heer Uiten tuis gebruik, om afscheid te nemen van zijn medebestuursleden, den raad van toezicht, kassier en leden. Niet zonder ontroering sprak hij van de hartelijke omgang en samen werking met alien. Bijzonder verheugd het mij, aldus spr., dat de Bank, gedurende den laatsten tijd zoo in bloei is toegenomen. Van harte hoop ik dat op den ingeslagen weg mag worden voortgegaan, sterk door onder- linge liefde en eendracht. Groote instemming volgde. Hierna sluiting. HEEMSKERK. De buitenplaats „Marquelte", die sedert een paar jaar onbewoond is geweest, zal de zen zomer wederom door de fa-milk G. be- trokken worden. JURY BENOEMD. Het Histori-sch Genootschap „Oud-West- Frie-sla-iid" benoemde -tot led em van de Jury, bel-ast met de beoordieeling van de antwoor- deq. ingekomem op de door dat genootschap uitgeschreveni prijsvraag voor Novell-en en Sch-etsen in het Nederlandsch of in West- Friiesch dialect geschrevenMevr. A. C Bol- Deniijs (Nora) en de heeren G. J. Honig archivaris van Koog aan de Zaan en J. de Vries. hoofd der school te Julianadorp. BERGEN. Nadat de kedingen van het kinderkoor van den heer Job. Brands, welk kinderkoor een onderafdeding is v-an de koorvereeni- ging „Bergen", Zaterdiagavond in de Rus- -tenide Jager, eenige liederen hadden gezon- cgen van Kor Kuiler, L. C. Keereweer, Nico v. d. Linden door de beide klassen en van mej. van Tussenbroek, en mej. van Ren .nes door de groctete leerlingen en mej Go-etma-kers, buiten -het programma om, met -klavierbegieleiding van den heer Brands, een viertal Hollandische liederen bad voorge- dragen, welk extra nuitnmer bet muzikaal g-e-not van d'en avo-nd nat-uudijik nog ver- hoogde, kwam er een zangspel in een bedrijf voor meisjes ten tooneele. Dit operettetje heet ,„Eene visite in het poppenhuis", is van miss Clementine Ward, en uit het Engel:eh vertaald door Jacoba E. Verbrugh. „Mo-eder" wacht -bezoek, en achtereenvol- gens komen binnen de negerpop, de Japan- sche pop, da-nispoppen, jonge- en oude dam-es poppen, waarvan er sommigen om- beurten iets ten beste geven de kleimsite pop o.a declameert iets En door die opeeovolgirag van bijdragen voordracht, zang, en dans de wijze waarop de gasten en ook an- deren gekleed waren, en de aard'ige wijs- jes werd dit slotnummer van het programma voor alien, die er aan deelnamen, en niet het minst voor den leider, den heer Brands, een zeer groot sucoes, dat hem trouwens na de uitvoering der liederen eveneens in ruime mate was toebedeeld. 'A. K. HET AUTOBUSWEZEN IN FRIESLAND. Protestvergadering te Leeuwarden. Donderdiagmiddag werd te Leeuwarden een openbare v-ergadering gehouden om te p-rotest-eeren tegen vele Kon. beslissingen ini- izake de autobus-concessies -en enkele van 'Ged. Staten. Uit ale deelen van d-e provin- cie waren de demonstranten opgekomen. Ook waren de dagelijksche besturen van vele Friesche gemeenten tegenwoor-di-g. Deze vergadering was belegd door de afdeeling Friesland van den Nederlanctechen Bond van Autobusdienstondernemi-ngen, de afdeeling Friesland van den Plattelanders- bon-d, de middenst-andsvereenigingen te Leeuwarden en de afdeeling Friesland van den Bond van B-edr'ijfsautohouders in Neder land. V-ele adhaesie-beluigingen waren ingeko- men, o a. van rereenigingen van reizigers en van de Kamer van Koophandel. De e rste spreker was de burgemeester v-art Leeuwarden, jhr. mr. J. M. van Beyma. Vervolgiens spraken nog de heeren N. Kraa'k Stheeman, secretaris van de N.E B.A. D.O.„ K Tammingh, namens den Plattelan- dersbond, F. P. J*. Westra, namens de mid- denstandsvereeniging te Leeuwarden en mr R. Heeg. Aan het slot der vergadering werd een motie aangenomen waarbij de vergadering als haar meenln-g uitspreebt; dat Ged. Staten van Friesland toch zeker meer bevoegd geacht moeten wordten (dan de Kr-oon) om volledig rekening te houdien met de speciale Friesche plaatselijke en pro vinciate toes'tanden, daarbij denkend aan de geisoleeride plattela-ndsbevolking in Fries land welke in. onze provincie met spoor- en tramverbindingen zoo stiefmoederlijk be- deeld' is; dat de door Ged. Staten verleende vergum ning-en aan Autobusondernemers in het alge- meen belang en naar dien -geest der wet zijn verieend. DE ZOMERTIJD EN DE SPOORWEGEN. De treinen naar Belgie en Frankrijk. Van de Nederl. Spoorwegen ontvingen wij de volgende mededeeling: In aansluiting op het bericht omtrent de vervroeging van den datum van invoering van den zomertijd in Frankrijk kunnen wij nog het volgende mededeelen. Bij de Wet van 24 Mei 1923 werd de wet telijke tijd in Frankrijk met een uur ver- vroegd ingaande den laatsten Zaterdag in Maart te 23 uur en bepaald, dat door de Fransche regeering in overeenstemming met de regeeringen der aangrenzende landen de ze aanvangsdatum van den zomertijd kon worden verschoven tot den derden Zaterdag in April. Op grond dezer wet en het feit, dat in de laatste jaren overeenkomstig het wetibelijike voorscbrift in Engeland de invoering van den zomertijid in Frankrijk, Belgie en Enge land steeds ge-schiedde op den derdien Zater dag in April werd -er door de Nederlands-che Spoorwegen bij het samenstellen van den officieelen leisgids voor de gewijzig-de dienat- regeling ing. 2 October 1927 rekening mede ■gehouden, dat ook in 1928 die invoering in den nacht van 21 op 22 April zoude plaats hebben en werden voor de treinen, welke het directe verkeer met de genoemde landen be- dienen twee dienstregelingen vastgesteld, een tot en met 21 April en een van 22 April af. Nu de invoering van den zomertijd in Frankrijk en, in aansluiting daaraan, ook in Belgie (niet echter in Engeland) een week vervr-oegd wordt. zal dit tengevolge hebben, dat de treinen in verkeer met de beide eerst genoemde landen reeds van 15 April af zul- len moeten loopen op de dienstregeling, zoo als die met aanvang van 22 April is vastge steld en dus van 15 t/m 21 April van Neder- landsche stations naar Belgie en Frankrijk ongeveer -een uu-r vroeger zullen moeten ver- trekken, dan de dienstregeling tot en met 21 April aangeeft. Daar de aanvang van den zomertijd in Engeland op 22 April -blijift bepaald, kan voor het bijdvak van 15 tot en met 21 April de boottrein naar Hoek van- Holland -overeen komstig het in den reisgids verm-elde, te 21 00 van Amsterdam C. S. blijiven vertrek- ken. ONDERZOEK NAAR HET HUURKOOP- STELSEL. Naar het „Vad." verneemt, heeft de mi nister van Arbeid, H. en N. besloten, een of- ficieel onderzoek naar het buurkoopstelsel te doen instellen. De benoeming van een Staats commissie is binnen afzienbaren tijd te ver- wachten. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LAND'BOUW. In He jongste hoofdbestuursvergadering van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, is, naar aanleiding van een desbetref- fedn verzoek van de Onderlinge Brandverze- kering, over stormschade gesproken. Beslo ten werd in het antwoord te wijzen op de be- zwaren aan een dtergelij'ke verzekering ver- bonden. In het dagelijksch bestuur is de reclame besproken welke voor de volvette boerenkaas gemaakt wordt. Inzonderheid in het buiten- land wordt daaraan te weinig gedaan. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw zou wellicht het initiatief kunnen nemen tot het bijeenroepen van eenige instellingen en organisaties ter bespreking van dat punt. Het hoofdbestuur vereenigde zich met deze ziens- wijze en droeg aan het dagelijksch bestuur qp, zich met de belanghebbende organisaties in verbind'ing te stellen. Het dagelijks bestuur had uitvoerig be sproken de actie van het Utrechtsch Land- bouw-Genootschap tegen het pefl van 13 —N.A.P. op de afgesloten Zuiderzee, zioo- lang de IJmeerdijk nog olet aewed is eij advi- geeft menigie huisvrouw en di-enstbode ruwe •en roode werkhanden. D-eze wo;x!en weder- om spoedig -gaaf, zacl-t en blank door Purol, seer-de in deze niets te doen. Het hoofdbe stuur vereenigde zich met dit advies. De afd. Me-demblik verzocht om een tege- moetkc-ming van 500 in een eventueel te- kort der landbouwtentoonstelling aldaar ei definitieve vaststelling van den datum der al gemeene vergadering. De tegemo-etkoming werd to-egezegd en de algemeene vergadering vastgesteld op Woensdag 12 September. De tentoonstelling wordt gehouden van 11 tot 14 September. Het hoofdbestuur vereenigde zich met het voorloopig antwoord, door het dagelijksch bestuur gegeven op vragen van het Kon. Ne derl. Landbouw-Comite betreffende verplich- te werklocsheidsverzekering voor landarbei- ders, weilke vragen verband hidden met een brief van den Minister van Arbeid aan den Hoogen Raad van Arbeid. In dit antwoord! wordt betoogd, dat, imdien werkloosheidsver- zekering voor landarbeiders noodig is, voor betaling der premie toch wel het laatst in aanmerking komen de werkgevers, die steeds' er naar streven hun eigen arbeiders in vas- ten dienst te houden. Verder wordt opge- merkt, dat, als de werkgevers in de werk- loosheidlspremie meebetalen, zij ook recht van meesprekm kunnen verlangen bij de uiitkeo ringen. Verplichte vei'zekering voor alle land arbeiders wordt zeer onbillijk genoemd en voor de zeer groote groep van vaste arbei ders, en voor hun werkgevers; zij zal het aantal losse arbeiders doen toenemen en het aanta-l vaste doen af nemen, met alle slechte gjevolgen, hieraan verbonden, en uitkeering der premies aan de werkloosheidskassen der arbeidcrsorgan isaties medebetalen' KORTE BERICHTEN. Bij den bouw van een nieuwe R. H. B. S. te Harlingen is de timmerman Jansonins. doordat de schuifladder niet goed bevestigd was, komen te vallen. Hevig inwendig ge- ikneusd werd hij naar hot algemeen ziekemhuis geTanspoheerd, alwaar hij aan de gevolgen is cverleden. Hij laat een nog jeugdige wedu we achter. lemand, die ontoekend wenscht te biij- ven, heeft aan de Ned. Herv. gemeente te Borger een volledig avondmaalstel met 209 bekertjes etn een doopvont geschonken. Te Minsk (Rusland) zijn 90 personen na het nuttigen van augurken in het zuur zoo ernstig ziek geworden, dat zij in bet zieken- huis moesten worden opgenomen. Twee-en- twintig hunner verkeeren in levensgevaar, Het onderoek der politie wees uit, dat zich in de augurken arsenicum bevond. Prins Hendrik is Vrijdagjniddag per S.S.-tr-ein van 12 uur 15 min naar Lugano vertrokken. Hij zal er een gezond'h-eidstar ondergaan. In de algemeene vergadering van de Weesinrichting te Neerbosch die Woensdag te Utrecht is g-ehoudep, is tot predfant- directeur benoemd ds. H. Klui-n te Angeren. (Buiten verantwuo:deLijkheid van de Ri dactic. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de edactie er mede instant Geachte Red'actie! 'Gaarne had ondergeiteekende eenige plaats- ruimte in Uw blad. De wtekelijkscbe opgave der werkzoekende, ingeschreven in den Gemeeatelijken Dienst der Ar bei ds bemiddeling, Districts Arbeids- beurs, lezend-e in Uw blad van Zaterdag 24 Febr., hemerkt-e ik, dat daar niet in vermeld staat, zooals gewoonlijik tusschen haakjes aangegeven, te weik gesteld bij de werkver- schaSing. Nu zal bij iedereen de geda-chte opkomen, dat die werkloosheid in Alkmaar gelukkig zoo goed als voorbij is. Zoodat de werkver- schaffing, zooals in Den Raad besloten is, om d-at bedrijf een maand langer in. werking te houden, nu al een maand -eender is stopgezet Doch diit is niet het geval, want Diosdag 20 Maart zij-n er nog te wenk gesteld in de werkverschaHing. En nu frappeert het mij zoo,, dat daarvan in de opgave der Arbeidsbeurs nu niets over vermeld staat. Is dat een abuis, of wil men daarmedie de werkloosheid, welke er nog heerscM inde verschillende vakken, minder doen schijnen, dan het in werkelijkheid is. 'Mijnheer die Redacteur, dankend voor de plaatsrukmte. J. P. TESSELAAR, Secretaris S. G. B, 0. ALKMAAR, 26 Maart 1928. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoeren prij-zen als volgt: 34 Vette koeien 200— 350; 5 Vette kalveren 60100; Vette kalveren per ned. pond 1.30—/ 1.60; 263 Nuchtere kalv. (slacht) 8—/ 22; 673 Vette varkens (zware) per ned. pond 0.56— 0.61Zouters p. ned. pond f 0.55—0.56, BROEK OP LANGENDIJK, 26 Maart 1928. Langediiker Groentenveiling. Gele Kcol le s. 12.30—/ 13.20; Deensche Witte Kool 67.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 5100 K.G. Gele Kool en 4S00C K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 24 Maart 1928. Rhode Kool le s. 26.10—/ 27.80; Gele Kool le s. 9.90—/ 10.10; Witte Kool le s. 6.80—/ 8.30; Witte Kool 2e s. 5.80- f 7.40; Witte Kool (uitschot) f 3.30—4; Drielingen 16.40—/ 17.50; Uien 19.90 20.40; Grove Uien 18.10; Uien (uit schot) 10.60. Aanvoer: 5300 K.G. Roode Kool; 2000 K.G. Gele Kool; 43000 K.G. Witte Kool en 1575 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 24 Maart Uien 20.80—/ 21.60; Drielingen 16.99; Grove Uien 19.9021; Peen 12.70— 12.90; Roode kool f 19.30-/ 2760, Dcorschot 17.80—24.70; Geie Kool 8.70-/ 20; Doorschot 9.10-/ 18-30; Deensche Witte Kool 6.30—/ 8.30; Door schot 5.707.90, alles per 100 K.G, Aanvoer: 3300 K.G. Uien; 1450 Kb Peen; 85400 K.G. Roode Kool; 27200KG. Gele Kool; 23?40O K.G. Deensche Wife Kool. tST7T7rTTuTFm7TTTi»ninuiii itTTTnTTi VRAAGT UW HANDELAAR FIIK Imp. voor Nederland LEEUWARDEN voor AMSTERDAM Foster's Alom verkrijgbaar is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrij ven spoedig uw kwaal. werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur. SWI aag p S S e a f 0.65 per flacon.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6