mtiiiistli Courant. FEU1LLETON. Honderd derfigsfe jaargang, j|in§(tag 27 Maart. Radio-hoekje Ko. 74 1928 ZIJ, DIE ZICH MET 1 APRIL A.S, VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP pit blad abonneeren, ontvan- OEN DE TOT DIEN DATUM VER- SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de nav-oll- gende voorwerpen als gevonden gedepcneerd op: 21, 22, 23 en 24 Maart 1928. Bood- schappentasch, pakje rijwielon-derdeelen, ro- zenkrans, schooltasch, schroevendraaier gouden broche en handwerkdoekje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen 4e ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op: 21, 22, 23 en 24 Maart 1928. Damesparaplu, Dir. Auto- bussendienst Helder, Everdingestraat 6; pot- jood etui, R. P'las, Magdalenestraat, witte zakdoek, J. Burgering, Klein Nieuwland 2; rjjwielbelastingmierk, H. Groot, St. Josep-h- straat 12; gids voor Amsterdam en Omstre- ken, Alkmaar Packet, Voo-rmeer; dames por- temonnaie met inhoud. P. Eeken, woonschip 44, afgesneden kanaalvak; 2 guldens, W. Butter, Stationsplein 106; 6 hengels, G. iThesing, Verlengde Landstraat 429vulpen mej. Klopper, Oosterkolkstraat 21; brill, C. Kain Zocherstraat 28; bruin schoentje, C. van Baden, W-esterhofje. Wanneer men weder in bet bezit is van het verloren voorwerp, word! men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litic. f Woensdag 28 Maart. Hitversum, 1060 M. 12.Pollitieberich- ten. 12.302.Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 2.303.Cursus leerbewer- -king. 3.-4.Maak het zelfdoor Mevr. SchaakeVerkozen. 5.507.15 Dinermu- ziek door het Omroep-orkest. Esth. Cosman, sopraan. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje door Dr. J. B. J. van Gils: De Emmabloem- collecte. 7.45 Politieberichten. 8.05 Kamer- muziek door het Trio. Mevr. T. Severens, piano. J. Blazer, cello. Lajos Szikra, viool. 8.42—9.14 Felix Timmermans, over het ant- staan van zijne werken. 9.14 Vervolg Kamer- muziek. 9.3810.Felix Timmermans leest uit eigen werken voor. 10.Persberichten. 1010—12.Dansmuziek door het dans- orkest Rentmeester. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.301.45 N. C. R. V. Lunchconcert. 5.15 -6.15 Kinderuurtje onder leiding van Mej G. Ingwersen, Amsterdam. Zang: Mevr. A. van EijkMuller. Piano: Den heer A. Hert- stein. 7.7.30 N. D. O. Cursus Stenogra phic „Groote" 7.308.Spreker Eerste in leiding der zangcursus te geven door den heer Jac. Caro, Utrecht. 8 Spreker: Den heer K. Kruithof, voorzitter Chr. Nat. Vak- verbond in Nederland. Onderwerp: Chr. Socia-le actie, vrucX van Chr. Levensovertui- ging. Muzikalle medewerking verleenen: Mevr. Sophie BrautigamIdes, sopraan Mevr. Ina MulderBelser, alt mezzo. De heer H. Koerts, tenor. De heer M. E. A. van Oppen, bas. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladencon- cert. A. Johnstone, spraakles. 3.10 Muziek. 3.20 Gedichtenbespreking. 3.50 Muziek. 4.05 Causerie. 4.20 Licht klassiek concert. Het Stratton strijkkv/artet en M. Hillian, so praan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Muziek. 7.20 Landbouwberichten. 7.35 Bach's sonates voor viola da Gamba en cembalo. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Het Cat- teral1! kwartet. S.o: Redfern, viola. C. Fucbs, cello. E. Isherwood, sopraan. 9.20 Nieuws berichten. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Chopin- concert door Virg. McLean. 10.05 De Mac- dona spelers in „The man of destiny", van G B. Shaw. 11.2012.20 Dansmuziek Parijs „Radio-Paris". 1750 M. 10.50— 11.— Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 „La Messe en Re" (Mis in B), van Beethoven, orkest, koor en soli. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkest concert. 5.206 20 Kamermuziek voor Maas-instrumenten. 7.35 „Altwestfalische Door J. S. Fletcher. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door Mr. G. Keller. »Ik ben er van overtuigd!" verklaarde Mwenege. „In ieder geval kunt ge er wel zeker van zijn dat het niet de familie-juwee- icn van Tyson zijn! Tyson roofde ze op een oi andere plaats en gaf ze aan deze firma te null in bewaring, tot hij de kans gunstig i zien om ze te gel-de te maken Die kans eek hem thans gekc-men, o-p den vooravond an zijn vertrek naar Amtrika. O, Callaway, wel droevige tegensllagen in het even, lk zou er ik weet niet wat voor geven, in 1 ov'ermorgen dien Tyson, alias Tillson, n fevenden lijve te Liverpool voor me zag. musschen ben ik er vast van overtuigd, dat lemand wie dan ook, zal zien, die zijn "assagebiljet in zijn bezit heeft." hoofdstuk XXII. De Brief. ^eat'ierstone was op het kantoor te 7ii j^en sc^rander uitzien-d jongmensch (.jJ"'. ®e> toen hem de bezoeker werd aan- Mar u T on.miiddelliik vol belangstelling toeing, Hij nanj eenige papier ftp Bauernfiocbzelt", h'oorspel met zang en dans van G. Wagenfeld. Daarna tot 11.20 Con cert -door de Erwin Rebioek-kapel'. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.207.30 Lezingen en lessen. 7.50 Oscar Strauss—Emmer. Kalman. Concert. E. Koch- hann, sopraan. B. BStel, etnor. Orkest. 9.50 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Concert voor piano, viool en cello. Dr. Hoffman, tenor. 4.20 Solistenconcert. 5.20 Orkestconcert. 7.20 „Die Hochzeit in der Pickbalge", vroo- lijk spel in 4 acten. 10.5011.50 Dansmu ziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.5010.35 Solisten- en koorconcert. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 26 Maart. OMZETTING VOORW. STRAF. Met gesloten deuren werd deze aangele- genheid behandeld contra Geert K. Uitspraak aangehouden. VOORTGEZETTE ZAAK. In cie oplichtingszaak tegen een opperman ie Alkmaar, werd door den heer Wiggers rapport uitgebracht. Dat rapport was niet fcepaaid gunstig en stelde geen conclusie. De officier wijzigde zijn eisch tot het opleggen van een voorw. straf en vorder- de thans 1 maand gev. onvoorwaardelijk. Mr. Prins bracht nog eenige lichtzijden in de zaak, die ten voordeele van den verdachte kunnen strekken, naar voren en concludeerde opnieuvv een voorw. veroordeeling. Vonnis conform den eisch. EENV. BELEDIGING. De visscher Jan W., te Helder, heeft op 11 Januari den heer C. de Vlieger, officier van de visscherij, opzettelijk beleedigend toegevoegd het woord: „landopvreter". Ook heeft hij den officier een duw gegeven. Het feit was gepleegd tiidens een onderzoek naar ondermaatsche visch. Verdachte was een re calcitrant persoon. Maar hij staat niet ongunstig bekend. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis. Uitspraak 20 boete of 20 dagen hecnt. BELEEDIGING PER BRIEF. De 45-jarige landbouwer Adrianus van R. B. te Venhuizen stond terecht ter zake be leediging in geschrift van de huishoudster Aafje Kuiper te Wijdenes. Hij had haar een brief met beleedigenden inhoud gezonden, door hem onderteekend en welke brief door haar was ontvangen op 3 Febr. Mej. Kuiper was voorheen huishoudster geweest bij ver dachte. Zij was toen ongesteld geweest en volgens getuige wilde verdachte de rekening van den dokter niet voldoen. Hoe het echter zij, verdachte had niet het recht beleedigin- gen en verdachtmakingen uit te spreken of op schrift te stellen. Gevorderd werd 25 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform den eisch. MISHANDELING VAN EEN DAME. De verdachte P. J. S., te Zijpe, was niet aanwezig. Hem werd ten laste gelegd mis handeling van zijn buurvrouw Jannetje Bake laar, wed. J. L. Visscher, die hij in haar woning een slag tegen, het hoofd heeft toege bracht. Verdachte was vertoornd over een misdraging van juffr. Visscher's zoontje. Mej. Landman, mede te St. Maartensbrug, gem. Zijpe woonachtig, had het optreden van den verdachte gezien en waargenomen. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. EEN JONGE DAME BELEEDIGD. De dames Hendrika V. en haar dochter Geesje W., geen van beiden aanwezig, te Enkhuizen woonachtig, hadden op 2 Maart de 19-jarige werkster mej. C. M. de Vries een sterk beleedigend woord toegevoegd. Dit optreden schijnt voort te spruiten uit minnen- nijd. De beleedigde had thans een teedere re- latie met een jongmensch, dat zich voorheen met bovenbedoelde dames occupeerde. Mej. Jantje Pieters, 'n 19-jarige werkster, had de beleedigende kwalificaties mede aan- gehoord. De officier vorderde 15 boete subsidair 15 dagen hechtenis tegen de moeder en 10 boete of 10 dagen tegen de dochter. Eisch 10 boete of 10 dagen tegen moeder W. en 7 boete of 7 dagen tegen de dochter. WEDERSPANNIGHEID. De los werkman Willem V., te Helder, heeft zich in den nacht van 26 op 27 Febr. in beschonken toestand met geweld verzet te gen de politemannen Horstman en Bakker, die hem ter zijner en anderer veiligheid naar het bureau van polite wilden over brengen. Verdachte maakt meermalen misbruik van sterken drank en was dan zeer lastig en wederspannig ten opzichte van de polite. Verdachte, in persoon verschenen, beweer- de zich eerst in het politebureau te hebben uit zijn lessenaar en bracht Stevenege naar een spreekkamer, waar zij door niemand las- tig gevallen konden worden. „U vond dus wel reden om over te komeir?" begon hij met een glimlachje, terwijl hij zijn bezoeker opnam, alsof hij nog nooit een de tective in vleesch en been voor zich had ge zien. „Ja, ik dacht wel, dat u iets in mijn mededeelingen zou zien!" „Ik ben u zeer verplicht voor uw brief", zei Stevenege. „Ik had geen tijd am er op te anhvoorcfen, want met den eerstvolgenden trern ben ik op reis gegaan. Ik achtte het inderdaad alleszins de moeite waard over te komen, na wat u mij had medegedeeld. Heeft u intusschen nog iets naders gehoord om- trent den passagier, die zich Tillson noemt?" „Niets meer na den brief, waarbij hij een passage-biljet aanvroeg", antwoordde Fea- therstone. „Er bestond ook geen reden voor hem om nog wat naders van zich te doen hooren; er rest hem enke-1 zich morgen op de „Moronia" te vervoegen. Ik heb de brieven, die hij geschreven heeft, hier bij me, mis- schien wilt u ze wel eens inzien." „Daarvoor ben ik juist gekomen", zei Ste venege. „Ik wil's mans handschrift wel eens zien. Ik kan dan het een en ander daaruit afleiden." Featherstone legde twee brieven geopend op tafel en na er een blik op geworpen te hebben, stak Stevenege een hand in een zijner oinnenzakken. „0, maar dat i# Tyson's schrift!" riep hij uit, JDaar yalt g«eo oog-enWik aaa te twjjr verzei, omuat ni] aoor origadier Horstman met een gummistok op het hoofd was gesla- gen. Verdachte was meermalen veroordeeld en tegen hem eischte de officier 3 weken gev. Verdachte werd veroordeeld tot 1 maand gevangenistraf. DIEFSTAL VAN EEN PORTEMON- NAIE MET INHOUD. De 20-jarige arbeider Wiggert S., uit Enk huizen, heeft in October ten nadeele van zijn oom en tante, het echtpaar VivianeSterk, bij wie hij destijds logeerde, weggenomen een portemonnaie met pl.m. 2 inhoud. Ver dachte erkende dezen diefstal, maar hij scheen niet bepaald genegen te zijn tot resti- tutie, indien hij met de gevangenis kennis moet maken. Het scheen dat hij een groot minnaar was van alcoholhoudende dranken en saffiaantjes. De officier achtte het feit zeer ernstig, achtte een nader onderzoek naar verdachte gewenscht en verzocht uitstel der behandeling tot het houden van een on derzoek. De Politierechter vereenigde zich met dat requisitoir en stelde de zaak uit tot 16 April a.s. Daarna sluiting. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 23 Maart 1928. C. B., te Alkmaar, overtrading trekhonden- wet, 6 boete of 6 dagen hecht. L. V. te Alkmaar, P. G. te IJmuiden, J. P. te Niieuwe Niedorp, A. S. te Zuid- en Noord- Schermer, dronkenschap, de le 7 boete of 4 dagen hecht., de 2e, 3e en 4e ieder 2 boete of 1 dag hecht. H. B. te Castricum, in staat van dronken schap de orde verstoren, 8 boete of 8 da gen hecht P. B. te Castricum, overtreding Spoorweg- wet, 5 boete of 5 dagen hecht J. B. te Brock cp Langendijk, C. J. K. te Alkmaar, overtreding Leerplichtwet, de le 5 boete of 5 dagen hecht, de 2e 3 boete of 3 dagen hecht. L. R., F. G. en J. de G. te Uitgeest, over treding Bouw- en Woningverordening, de le 3 X 2 boete of 3 X 2 dagen hecht., de 2e 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hecht., de 3e 5 boete of 3 dagen hecht. A. K. te Bergen, W. H. te Heiloo, S. J. en A. K. te Alkmaar, G. R. te Leiden, A. W. te Amsterdam, S. B. te Zuidscharwoude, P. V. te Warmenhuizen, L. R. te Hoorn, overtreding Politieverordening, de le, 5e, 6e en 9e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 2e 2.50 boete of 2 dagen hecht., d!e 3e, 4e en 7e iedler 4 boete of 4 dagen hechit, de Se 1 boete of 1 dag hecht. M. J. F. v. O. te Limmen, P. W. B. te Schoorl, C. Z. en J. A. A. de B. te Heilo-o-, W. H., B. L., H. Z. en J. B. te Castricum, H. B. te Nieuwe Niedorp, J. M. te de Rljip, P. W. K. te Oudcarspel, J. S. te Zuid- en Noord-Schermer, J. G. te Hugowaard, J. K. te Broek op Langendijk, S. K., P. K. en D. A. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwi-el- wet, de le 6 boete of 6 dagen hecht., d'e 2e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, lie, 12e, 13e, 14e, 15-e en 17e iedfer 4 boete of 4 dagen hecht., de 3e en 16e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., delOe 10 boete of 10 dagen hecht. HEER-HUGOWAARD. Het 300-jarig bestaan van den drooggernaakten polder. Als resultaat der gecombineerde vergade- ring van polder- en gemeentebestuur, werd Vrijdagavond in de zaal van den heer Wester een vergadering gehouden onder leiding van den pijkgraaf-burgemeester, den heer W. van Slooten, tot welke bijeenkomst waren uitgenoodigd de besturen van een groot aantal corporaties, de geestelijkheid, het on- derwijzend personeel, benevens eenige partl- culiere personen. Medegedeeld werd, dat door de besturen van polder en gemeente een gemeenschappe- lijke vergadering was gehouden, waarin werd besloten tot de uitschrijving dezer ver gadering, ten einde een leiddraad te hebben voor de besprekingen, werd medegedeeld, dat enkele feestelijkheden reeds naar voren wa ren gebracht, als: het houden eener tentoon- stelling, een optocht, waarin b.v. worden uit- gebeeld toestanden van voorheen en thans, volks- en kinderfeesten, avondfeesten, vuur- werk. De voorzitter achtte het gewenscht aller- eerst een uitspraak te hebben over de vraag of men algemeen voor een flink en luis+errij Ic feest is; het algemeen, krachtig applaus mocht zeker worden beschouwd als een beves- tigend antwoord. Verder ging men accoord met het voorstel, naast een hoofdcomite verschillende subco- mite's te vormen. Voorgesteld werd het hoofdcomite samen te stellen uit de dagelijksche besturen van polder en gemeente. felen! Kijk eens, hoe keurig netjes hij schreef, het lijkt haast schoonschrift, vindt u niet? Hier heeft u een ander staaltje van zijn handschrift", vervolgde hij, terwijl hij de werklijsten voor den dag haalde, welke bij den vorigen avond op de zetterij van de „Monitor" had meegekregen. „Men ziet on- middellijk, dat alles met dezelfde hand is ge schreven." „En wat u daar heeft, was ontwijfelbaar door Tyson als Tyson geschreven?" vroeg Featherstone, met de grootste belangstelling de door Stevenege op de tafel gelegde stuk- ken bekijkend. „Inderdaad" verklaarde Stevenege. „Ty- son was zetter bij de „Monitor" te York en dit zijn lijsten van artikelen en advertenties die hij had gezet en waarvan hij aaateeke- ning had te houden. Maar of het Tyson of Tillson is geweest, alles is met dezelfde hand geschreven, daar vailt niet aan te twijfelen." „Ja dat springt onmiddellij-k in het oog", erkende Featherstone. „En die Tyson alias Tillson is doo-d?" „Dood en begraven", verklaarde Stevenege grknmig. „En dus", ging de employe voort met een slim knipoogje, „als morgen iemand op de „Moronia" stapt met het passagebiljet, dat ik aan Tillson, alias Tyson, heb doen toeko- men en verklaart Tillson te heeten, kunnen wij er vrijwel verzekerd van zijn „Dat hij Tyson's moordenaar iar", vulde Stevenege den zin aan. Featherstone lachtej eep cynisch JachLje, De neer P. Kostelijk achtte het niet onge- wenscht hieraan toe te voegen althans een paar personen uit de burgerij en zou daar- voor dan aangewezen willen zien de heeren Dr. Spierings en S. Brugman. Door applaus werd met dit voorstel door de vergadering ingestemd. Beiden namen dit aan. Met het oog op een te houden tentoonstel- ling werden eenige personen genoemd ter vorming eener tentoonstellingscommissle, toegevoegd werden hieraan vertegenwoordi- gers voor het zuivelbedrijfeen voorstel aan deze tentoonstelling te verbinden een huis- vlijttentoonstelling vond algemeene instem- ming. Werd eenerzijds bezwaar gemaakt aan de tentoonsteling een verloting te verbinden, anderzijds achtte men dit door het welslagen wel gewenscht. Met het oog op de vraag: zal de tentoon stelling worden gehouden in beperkten of meer uitgebreiden kring, werd het wel ge wenscht geacht, eenige gegevens te hebben omtrent de financien, waarop door den voorz. werd geantwoord, dat polder- en gemeente bestuur zich niet onbetuigd zullen laten, dat voorts gerekend wordt op bijdragen van cor poraties en van de burgerij. Nog werd in overweging gegeven te trachten de jaarlijksche veekeuring der fok- vereenigingen hier dit jaar te doen plaats hebben, alsmede de keuring van zuivelproduc- ten. Lang en breed werd over de tentoon stelling nog gediscussieerd tot ten slotte werd aanvaard nog geen principieele beslissing in dezen te nemen, doch eerst af te wachten een beslissing van polder- en gemeentebestuur. Vervolgens werden genoemd de personen ter vorming van een commissie voor een te houden optocht, voor de volks- en avond feesten, terwijl voor de kinderfeesten een be roep werd gedaan op het onderwijzend per soneel. Voor muziek, zang, enz. hoopt men te mo gen rekenen op de betrokken corporaties. Een uitvoerige discussie ontstond nog over verschillende attracties in verband met hyppi- sche sport. Nog werd door den voorz. gevraagd of he: niet wenschelijk zou zijn een eere-comite sa men te stellen. Op een desbetreffende vraag lichtte de voorz. nader toe, dat het idee was geopperd om daarvoor uit te noodigen o.a. prins Hendrik, den commisaris der koningin onzer provincie, burgemeesters uit omliggen- de gemeenten, de geestelijken onzer gemeen te, de heeren Smeding uit Schagen en Buren uit Alkmaar. Op voorstel van Dr. Spierings werd, onder algemeene instemming der ver gadering hier al vast aan toegevoegd Dr. A C. G. Post, thans te Utrecht. Desgevraagd werd omtrent de dagen van feestviering me degedeeld, dat voorloopig werden vastgeseld Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Waar nog eens naar de financien werd gevraagd, vooral ook met het oog op garan- stelling, werd medegedeeld, dat in dit op- zicht podder en gemeente wel flink voor den dag zullen komen; evenwel werd het niet wenschelijk geacht alles te leggen op de schouders van polder en gemeente; er werd dan ook niet aan getwijfeld of de belangstel ling der burgerij zal biijken uit bijdragen en deelname in de garantie. Mede werd nog aangenomen een geschrifl samen te stellen met betrekking tot de ge- sehiedenis van den polder en voorgesteld het feest in te zetten me een dankstond en alge meen klokgelui. SINT PANCRAS. Ds. van Andel, predikant bij de Geref. kerk alhi-er, komt voor op een tweetal te Breda. 1 HOORN. Kamer van Koophandel voor Westfriesland. Za-terd-ag ji. vergad-erde de Kamer van Koophandel en Fabri-eken voor West-Fries- land ond-er leading van haar voorzitter den heer P. Oud Gzn. van Pur-merend in de raadszaal te Hoor-n. M-edegedeeld- werd, d;at naar aan lei ding van een ingekomen klacht, opnieuw een schrijven is geri-cht tot de -dlrectie der Tweede Noord-Hoilandsche Tramwegmaat- schappij, waarin gewezen wordt op het ge- vaar, dat voor den weggebruiker ontstaat, wanneer de machinisten van langs openibare wegen rijdende stoomtrams zich -niet ho-ud'en aan de sti-p-te naleving van de voorschriften ter beteu-geling van het rookb-ezwaar, Gelijik bekend1 is, zijn in de vorige vergade ring der Ka-mer verschillende raporten uitge bracht over de bestrijding van mond^ en klauwzeer door Antaftcen. Deze golden ■proefnemingen in Indie. Aan het B-u-reau der Kamer is toen opdiracht gegeven, te onder- zoek-en, of het middel ook vruchtdiragend werkt in een gematigd fcliimaat als het onze H-et resultaat van diit onderzoek is, dat ge'ble- ken is, dat proefnemingen in Duitschland1, -Luxemburg, N-ederland en Zweden geslaagd zijn en dat de resulta-ten ona-fhankelijk z-ijin van h-et fclimaat. Over-gelegd werden nieuwe bewijzen-d, dat hij begreep wat het gevolg daarvan zou zijn. „Het zal me toch benieuwen, of iemand dat zal doen. Wat dunkt u?" „Ik ben er vast van overtuigd", antwoord de Stevenege. Featherstone keek hem vragend aan. „Whatmore, niet? Dat denkt u toch?" „Ja, zoo is het", antwoordde Stevenege. „U is vrijweil op -de hoogte van de bijz-onder- heden van de zaak." „Ik heb alles wat ik maar in de couranten kon vind-en, gel-ezen", verklaarde Feather stone. „Gisteravond heb ik nog gelezen, da-t Whatmore op het station Swarthbeck gezien zou zijn. En wat is u van plan morgenoch- tend te doen, mijnheer Stevenege?" „Ik ben op den steiger een half uur voor de passa-giers van de „Moronia" aanstalten ma-ken om aan boord te gaan. Ik zal me zoo posteeren, -dat ik iederen man, vrouw of kind kan opnemen." „Dat zijn er zoo door elkaar een viif a zes- honderd", merkte Featherstone lacheride op. „Dat hindert niet! Ik za-'l- ze alien gade- slaan", verklaarde Stevenege. „Bovend-ien zal, vermoed ik, elke passagier wel zijn naam moeten opgeven alvorens aan boord te gaan." „Zeker, het is gauw geno-eg ontdekt, of er een passagi-er aan boord is gegaan, die den naam Tillson heeft opgegeven", antwoord de Featherstone. „Maar er komt nog iets bij passa-giers, die per trein te Liverpool zijn aangekomen, kunnen, zoo zij zulks wenschen, rapporten uit Indi? Tevens werd m-edege deeld, dat reeds in 1924 aan ong-eveer 500 pra-k-tiseerenide dierenar-tsen in Nede-rland een circulair-e is to-egezonden. waarin de voo-r- naamste rapport-en, waarover destijds werd beschikt, geh-eel of gedeel-telijk wa-ren afge- dirukt. Later is dezelfde ci-rcula-ire aan de sui- k-erfabri-eken op Java toegezonden. In Indie was de bela-ngstefli-ng grooter dan hier, want de Nederlandsche dierenartsen na-men al zeer weinig notitie van he-t midde-l. Sl-echts drie v-eeartsen vroeg-en -een proefzend-ing a-a-n. Tot •deze drie we-rd -het verzoek gericht hun be- vinidingen te wil-len mededeelen. Een htinner antwoordde niet, een ander weigerde toe- stemming -te ve-rieenen tot het aanhalen van zijn overigens guns-tige, bevindingen in het Tijidschrift voor Dierengen-eeskun-d-e. De d-erde, -een volgens den- I-nspect-eur van den Veearts-enij-kundigen Diens-t zeer ku-ndig prac- ticu-s, antwoord-de, dat „Antaft-een hem goedl bevallen was in eenige g-eval-l-en, waarbij de dieren in erge mtate lijdende waren aan tong- biaar -en he-t middel vroeg genoag werd toe- ■gepast". Besloten wordt na langdurige besprekin gen, dat het Bureau de conferentie met h-et „Antafteen"-syndicaat op Donderdag a.s. zal afwachten, om daarna zoo mogeliijk t-e komen tot een ondterhoud met eenige vooraanstaan- de personen o-p landibouwg-ebied u-i-t het dis trict. Ten slot-te komt in behandeling een schrij ven van den voorzitter,, den heer O-ud, waar in hij mededeel-t, weg-ens aanstaand vertrek naar Haarlem, te bedanken als voorzitter en als lid der Kamer. De heer Emmeriing. voorzitter der afdee- lin-g Groot'bedr-ijf, spra-k mede namens den heer Eilan-d-er, voorzitter der af-deeling Klein- bedrijlf, zijn- leed-w-eze-n uit over dit beslui-t. De heer G. de Wolf (Purmerend) huld'igde -bij afwezigheid van den heer Eilan-der den voorzitter, namens de afd-eeling Kleinibed-rijf voor alles, wat hij voor den Middenstand he-eft gedaan. Hierna was aan de orde de benoeming van ee-n nie-u'wen voorzitter. Met 14 van de 15 stemmen wordt daartoe beno-emd de heer M. A. Emmeriing, directeu-r van Wed S. Lakeman Zoon-s Bank t-e Enkhuizen. De heer Emmeriing nam de b-enoeminig a-an. Tot voorzitter d-er afdeeling Grootbedriji werd -gekozen de heer C. Kroon te Hoorn. OUDE NIEDORP. Op de op 22 dezer vastgestelde biezerslijst komen voor 623 kiezers voor de Tweede Ka mer en de Provinciale Staten en 584 voor den gemeenteraad. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Moliere" alhier een cpenbare uitvoering in het lokaal van den heer A. Mijts te Verlaat voor een voile zaal. Met su-cces werd opge- vcerd „Bergopwaarts", tooneelspel in 3 be- drijven, door D. H. Scheffer. Zooals we dit van „Moliere" gewoon zijn, werd er mooi spel gegeven. Het applaus, dat hen na elk be drijf ten d-eel viel, was dan ook welverdienc- Een gezelli-g bal tot slot. LIMMEN. B. Verweel Voor en. f Men schrijft ons: Het zoo piotseling overlijden van den heel B. Verweel Vooren, kantoorhouder alhier, zal voor menigeen een droeve tijd'ing zijn. Wie hem van meer nabij kende, zal ongetw-ijfeld beseffen, welk een plichtsgetrouw amb-tenaar en goed men-sch is heeng-egaan. Hulpvaardig en minzaam, bescheiden en vriendelij-k voox alien, zullen we hern noode moeten missen. Geniete hij de welverd'iende rust na zijn arbeidzaam ieven, dat zoo onverwachts een einde nam. SCHOORL. Zondagavond gaf onze plaatselijke gym- nastiekvereeniging „01ympia" een openoare uitvoering in de zaal van d-en heer Jac. Schuijt. Het publi-ek was in flinke getal-e aanwezig, vooral ouder-s van leden en m-edewerkenden van zustervereenigingen waren onder de be- langstellenden op te merken. Het viel ons op, dat de vereeniging tech- nis-ch voorui-t was gegaan. Dit was vooral te danken aan de groote werkkracht van den eminenten leider, den heer van Zoon-en uit Alkmaar. Niets is dezen in den afgeloopen winter te veel geweest om zijn lionderdtal leden, onder wie vele klein-e adspiranten, voor te bereiden op een vlot verloop van deze uit voering en dit is hem wonderwel gelukt. Alle nummers kwamen goed tot hun recht en er waren er toch onder welke van de leden heel wat vaardigheid eisch ten. Vooral de standen konden ons bekoren. „01ympia" en zijn leider kunnen met vol- doening op den avond van Zondag terug zien. WAARD EN GROET. De polder Waard en Groet besloot in zijne algemeene vergadering de beide mo-lens van den nacht aan boord doorbren-gen. De door ons bedoelde man altijd als de man komt opdagen, waarvan wij nog niet zeker zijn kan daartoe den wensch te kennen geven. Het zou zeker wel -de moeite waard zijn om va-navondi, liefst wat laat, naar de „Mo ronia" te gaan om te informeeren, of een passagier met name -Tillson zich al vast heeft ingescheept." „Inderdaad, dat is een goede gedachte. Waar ligt de boot?" Die ligt nog op stroom tusschen hier en Birkenhead", antwoordde Featherstone. „Ik zou ik uw pla-ats zoo laat mogelijk gaan, zeggen we tien uur. Ik zal u een briefje van me med-egeven. Als u den gezochte niet mocht vlnd-en, moet u het morgen opnieuw beproeven. Ik ben morgen even na tien uur op den steiger; de „Moronio" zal ongeveer half elf aan den steiger gemeer-d liggen. Mocht u intusschen den kerel van avond aan boord treffen, wat begint u dan met hem?" „Ik neem hem mee naar wal en sluit hem op!" antwoordde Stevenege. „Nu, laat me dat dan in den vroegen mor gen weten", verzocht Featherstone. „Laat ik nu eerst dat briefje voor u schrijven. Maar wat ik zeggen wilde, ik geloof, dat het goed zal zijn dat ik weet, waar ik u in den loop van den -dag kan treffen voor het geval hier iets mocht gebeuren, waarvan ik u op de hoogte wensch te brengen." „Exchange Station Hotel", antwoordde Stevenege. „Maar wat zou er kunnen gebeu ren?" (Wordt yervolgd). 68)

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5