TijdscBiHffen Zeetijdingen aan MOMZEEPPABRIEhEIS DE DU!P VH CHR-PLEIHE5 DEN DOLDER v VRAAG OhIZE PAASCH-PUZZEL. te HeBben ak®fldig'g?SaHct en zKH van het leven te hebben beroofd'. liiieVitvaarf1 HI a p k f !h e b* i 1? f t% GATHARINA ADRIANA VGS- G. VOS. II it '.H MOOR'D EN POGING TOT ZELF- MOORD. Een 67-jarige havenarbeider heeft zijn vrouw dood gestoken. Gisteravond om 10 uur heeft zich op den Mathenesserdijk te Rotterdam een drama af- gespeeld, dat een nog onbekende vrouw het (even heeft gekost. De 67-jarige havenarbeider J. Gr. heeft daar de vrouw met wie hij jaren heeft samen geieefd (naar schatting is zij ruim 50' jaar oud), met een mes zoo ernstig aan den hals yerwond, dat zij kort daarna ter plaatse is over •leden. Daarna heeft hij zichzelf eveneens aan 'den hals verwond. In ernstigen toestand is hij naar het zielcenihuis aan den Coolsingel ver- jvoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen Voor zijn leven wordt gevreesd. f E-ea oaggetuige heeft aan de N.R.Cr. het yolgende over het gebeurde meegedeeld1: Pmstreeks 10 uur liep ilk op den Mathenes- serdijik, aan den kant van de huizen. Plotse- ilitg hoorde ik een doordringenden gil. lege- lijicertijd zag ik een paar menschen hard naar de overzijde van den weg loopen. Ik ging er oak dadelijk naar toe. Terwijl ik nog op weg was, zag i'lc een vrouw vlug den rijweg over- steken. Aan de overzijde, juist voor het cafe Van den heer Dijkstra, dat op een hoek van een iniham in dew dijik ligt, zakte zij ineen. Zij bleef liggen en later bleek dat zij dood was. Bij het hekje zag ik een man staan, die er zich krampaditi'g aan vasthield. Hij bloedde hevig uit een diepe wond aan den hals. Hij zafcte eveneens in elkaar. Met eirkele voorbij- gangers hebben wij hem en later de vrouw het cafe van Dijkstra binnengedragen. Daar vertelde de man, dat hij met met de vrouw was getrouwd, maar dat hij al jaren met haar had samengeleefd. Gedurende de laatste 2 y3 jaar hebben zij vbortdurend ruzie gehad. Zij maalcte het hem, naar hij zeide, herhaaldelijk lastig en de twisten liepen tenslotte zoo hoog, dat hij haar een paar keer heeft gedreigd, haar te zullen dooden, als zij hem niet met rust liet. De 'bedreigifigen hebben evenwel niet geholpen en daarom had hij besloten er maar een eind aan te malcen. Toen hij haar gisteravond op straat ontmoette, heeft hij haar met zijn mes gestoken. Daarna heeft hij zich zelf gestoken. De zegsman decide voorts nog mee, dat hij ter plaatse ook een kameraad van Gr. heeft gesproken. Deze had hem verteld, dat hij kort te voren Gr. op den Mathenesserdijk was tegengekomen. Gr. had hem toen gevraagd, of hij ook zijn vrouw had gezien. Als Gr. haar ontmoette, zou hij haar ovethoop ste- ken. Kort nadat Gr. deze bedreiging had ge- uit, kwam de vrouw aanwandelen. Zonder dat zijn kameraad, die er vlak bij stond, het heeft kunnen verhinderen, heeft Gr. toen de daad gepleegd. Het mes is in beslag genomen. i KORTE BERICHTEN. Bij een brand ten liuize van den heer Bouber in de Sarphatistraat te Amsterdam is de heele tooneelgarderobe van thevr. Bouber verbrand en tevens verbrandden de schouw- burgbiljetten van den heer B. POGING TOT VERGIFTIGING. Voor de rechtbank te Leeuwarden is Woensdag een vergiftigingszaak behandeld, die verband hield met een familietragedie. S. M. te Nieuweschoot, wiens vrouw nogal ziekelijk was, had een werkster in huis ge- kregen, vrouw B. H. te Spitsendijk, en tus- schen beiden ontstond een intieme verhou- ding. S. M. vertrok zelfs met de vrouw en drie van haar vijf kinderen de twee oud- sten had ze bij haar man achtergelaten naar Duitschiand. Het paar werd echter weer over de grens gezet en vrouw B. H., daartoe naar ze beweerde aangezet door den vader van S. M,, heeft gepoogd, de vrouw van S. M. te vergiftigen door haar n pakje met een broodje met rookvleesch te sturen, waarop arsenicum was gesmeerd. De geadresseerde vertrouwde het geval niet en liet het broodje onderzoeken, waardoor de vergiftigingspoging aan den dag kwam. De politie stelde een onderzoek in; het pakje bleek op het postkantoor te Heeren- veen te zijn aangeboden door een vrouw; de verdenking richtte zich tegen vrouw H, B., die ten slotte bekende. Het rattenkruid bleek te zijn gekocht door den vader van S. M., die ook gisteren terecht stond. Verdachte B, H. verklaarde, door den ouden M. te zijn aangezet om zijn schoon- dochter uit den weg te ruimen. Ten slotte hracht M. zelf het rattenkruid mee, dat B. H. na eenige aarzeling op het broodje strooide. Ze verklaarde zich geen reken- schap van haar daad te hebben gegeven. Als afzendster had ze op het pakje gezet: weduwe M. Die bestond niet; er was alleen een weduwnaar M. De vrouw van S. M., als getuige gehoord, gai een relaas van de verhouding tusschen haar man en de gehuwde werkster. Ze ver klaarde dat, toen beiden weer in het land terugkwamen, de oude M. het vuurtje tus schen hen weer aanstookte. In het midden van December kreeg ze het pakje en daar er geen weduwe M. was, dacht ze dadelijk dat het van den ouden M. afkomstig moest zijn. Op het adres meende ze de hand van verdachte B. H. te herkennen; ze vertrouw de het geval niet en liet de gezonden eet- waren onderzoeken. De apotheker van Endt en ir. Kauffman, JiFeHeur Van "den p'rovihcTalen keyrings-' dienst, die het onderzoek hadden verricht, verklaarden dat de hoeveelheid arsenicum doodelijk was; ir. Kauffman had 2 gram ge- constateerd; een paar happen zouden al noodlottig zijn geweest, Het 0. M. fcetoogde, dat is uitgemaakt, dat de hoeveelheid toegediende arsenicum lactaal was. De vader van verdachte's min- naar heeft haar volgens haar bekentenis overgehaald de daad te volbrengen. Het 0. M. is daarvan overtuigd. Verdachte ver- keerde in een moeilijke positie. Haar ver houding met haar minnaar was niet zonder gevolgen gebleven en de man van verdachte wilde het te verwachten kind niet in. huis hebben. Eisch: zes jaar gevangenisstraf. Mr. Veltman drong aan op een clemente straf. Verdachte zelf vroeg om een voor- waardelijke straf. Vervolgens stond de 76-jarige M,, winke- lier te Nijehaske, terecht voor het uitlokken van, subs, medeplichtigheid aan dit misdrijf. De verdachte uit de vorige zaak, als getuige gehoord, verklaarde dat zij tweemaal had geweigerd het vergif aan te nemen, doch den derden keer had ze de verzoeking geen weerstand kunnen bieden. Verdachte ont- kende. Eisch: acht jaar gevangenisstraf. Mr. J. W. Tijsma pleitte vrijspraak. SPOORWEGPERSONEEL. De rijksr.egsling voor de classifi- cath gevraagd Onder voorzitterschap van den heer Hel- lemans te Boxtel is Jistermiddag te (Jtrecht in verband met het classificatie-vraagstuk een druk bezochte vergadering van den R.- K. Bond van spoor- en tramwegpersoneel St. Raphael gehouden, waarin na bespre- king met algemeene stemmen een motie is aangenomen, waarin er met klem op wordt aangedrongen, dat de sedert 1925 voor het rijkspersoneel gewijzigde indeeling van de standplaatsen ook voor het spoorwegperso- neel zal worde ningevoerd, en den perso- aeel zal worden ingevoerd, en den perso- geering en directie ernstige pogingen te doen, de verlangens van het spoorwegper- soneel in zake de classificatie ingewilligd te krijgen. (Dit is dus blijkbaar dezelfde motie als die welke in de gecombineerde verga dering der vier andere organisaties is aan genomen in de Dinsdagavond te Alkmaar gehouden vergunning). De motie is ter kennis gebracht van de regcering, de beide Kamers der Staten-Ge- neraal en de directie van de Nederlandsche Spoorwegen. UITSLUITING IN DE STEEN-INOUSTRIE? Op de gister gehouden conferentie, onder presidium van den Commissaris der Ko- ningin in Gelderland, tusschen de vertegen- woordigers van de Sletnfabri kantenvereeni- ging en de Contact-cocnmissie der Vereenigde Steenfabriekarbeiders, is men niet tot over- eenstemming kunnen komen. De steeniabrikanten zullen nu morgen apart bijeenkomen en dan uitmaken of de uitsluiting Maandag a.s. zal aanvangen. Het conflict zal dan 5000 arbeiders omvat- ten. DE ZUIDERZEE-STEUNWET. In een door meer dan 100 visschers bij- gewoonde vergadering te Wieringen is met algemeene stemmen besloten, met auto- bussen naar Den Haag te trekken, ten einde te demonstreeren tegen de Zuiderzee- Steunwet. DE VRIJZINNIG-DEMOCRATEN EN DE RADIO. Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig De- mocratischen Bond heeft een uitvoerigen brief gezonden aan den minister van water- staat, waarin wordt verzocht, gezien de ge- legenheid, die verschillende andere politie- ke partijen hebben om haar beginselen door middel van de radio te verbreiden, aan de Vrijz. Dem. Partij die gelegenheid niet te onthouden. Voldoende wordt geacht de be- schikking over een maximum aantal uren per jaar. Het hoofdbestuur vraagt, o| bij aanneming door de Eerste Kamer van 't daar aanhan- gige wetsontwerp, dat een billijke verdee- ling van den zendtijd moet brengen over de omroeporganisaties, voor deze verdteling uitsluitend in aanmerking zullen komen or ganisaties, die niet anders dan de verzor- ging van een radio-uitzending beoogen. Het hoofdbestuur zou dit in hooge mate betreu- ren, omdat het ertoe zou leiden, dat tal van richtingen dan ook tot het oprichten van zoo'n organisatie zouden moeten overgaan. De reeds bestaande verbrokkeling zou daardoor nog veel grooter v/orden. Naar de meening van adressant zou het de meest gewenschte oplossing zijn indien het moge- lijk bleek, dat een algemeene omroep-orga- nisatie werd opgericht, waarin alle richtin gen zouden samen werken. Slechts in het uiterste geval zou het hoofdbestuur ertoe willen overgaan, het ini- tiatief te nemen tot de oprichting van een afzonderlijken vrijz.-dem. radio-omroep. ERNSTIG ONGEVAL. Gisteravond is op den hoek van de Linnae- usslraat en de Vroliicstraat te Amsterdam een 15-jarig meisje door een gemeente-autobus overreden en gedood. Onvoorzichtigheid van het meisje is oorzaak van het ongeluk. TRAGISCH EINDE VAN DEN EX-GEMEENTE-SECRETARIS VAN MEPPEL. Zondagmiddag werd de gemeente-politie te Meppel dcor de politie te Rotterdam mede- gedeeld, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag in het hotel Coomans aldaar iemand zich van het leven had beroofd. Uit de achtcrgebleven brieven bleek dit te zijn Jan van der Zee, vermoedelijk gewoond hebbende te Meppel. BTijkens het vage signalcoient, dat men wist te geven, was het zoo goed als zeker, dat de betrokkene de ex-gemeente-secretarie van Meppel zou zijn. Vanuit Rotterdam werd verzocht iemand te zenden om de identiteit van het lijik vast te stellen. Een hoofdagent is Zondagmiddag der- waarts vertrokken en volgens het Maandag ingekomen bericht bleek, dat het vermoeden juist is geweest en de heer Van der Zee door verworging een einde aan zijln leven heeft gemaakt. In een achtergelaten brief heeft de heer Van der Zee bekend, zich aan verduistering De overiedene werd geboren dien 3 leu Au gustus 1882 te Makkum. Hij ontving zijn op- leiding op de secretarie te Wonseradeel. Van daar ging hij naar Watergraafsmeer en was vervolgens werkzaam in de gemeenien Hoorn, Woerden en Deventer, in de laatste gemeente als hoofdcomimes ter secretarie. Den len Juni 1918 werd hij benoemd tot se- cretaris van Meppel, uit welke be trekking hij den len Maart 1928 werd ontslagitn. WERKTIJD IN DRUKKERIJEN. De minister van arbeid, handel en nijver- heid1, beschikkende op een verzoek van den N'ederlandschen Bond van Boekdrukkerijuu te Amsterdam, de R.K. Vereeniging van Ne derlandsche Drukkerspatroons, te Utrecht, en den Bond van Christelijke Drukkerspatroons in Nederland, te Amsterdam, ten eenre, en den Algemeenen Nederlandschiein Typografen- bond, te Amsterdam, den Nederlandschen R. I<. Grafischen Bond, te Utrecht, den Ne derlandschen Christelijken Grafischen Bond, te Amsterdam^ en den Nederlandschen Grafi schen Bond, te Utrecht, ter andere zijde, daartoe strekkende, dat in de ondernemingen van werkgevers, aangesloten bij de vorenge- noemde patroons-organisaties, door arbei ders, aangesloten bij de vorengeuoemde werk- nemers-organisaties, arbeid mag worden ver richt in afwijking van het bepaalde bij de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, overeen- komstig het diienaangaande in het collectief contract bepaalde, gezien de collectieve ar- beidsovereenkomst, tot en met 31 October 1920 geldende, heeft de gevraagde vergun ning van 1 April a.s. tot en met 31 October 1930 behoudens wijziging of intrekking dezer vergunning tusschentijdls, welke te al ien tijde kan geschieden verkend onder voorwaarde o. m. dat een jeugdig persoon of een,e vrouw niet 1 anger arbeid verricht dan 10 uren per dag en een man niet langer dan 11 uren per dag; dat een jeugdig persoon beneden 16 jaar niet langer arbeid verricht dan 48 uren per week en een jeugdig persoon van 16 jaar of ouder of eene vrouw, niet langer dan 55 uren per week; dat het aantal uren, waarmede die 48-urige werkweek wordt overschreden voor een jeug dig persoon van 16 jaar of ouder of voor eon vrouw niet meer bedraagt dan 25 uren per kwartaal en voor een man niet meer dan 10 uren per week en 25 uren per kwartaal dat in een kalenderjaar een arbeider van 16 jaar of ouder niet langer arbeid verricht dan 2500 uren; dat de arbeid van een jeugdig persoon of van eene vrouw op- twee acbtereenvolgendie dagen wordt afgewissdd1 door een nachtrust van ten minste 11 uren achtereen en dat die personen geen arbeid verrichten tusschen 10 uur des namiddags en 5 uur des voormid- dags dat de arbeidstijd voor arbeid, verricht met behulp van machines, valt tusschen 6 uur des voormiddags en 7 uur des namiddags en voor alien andereffl arbeid tusschen 7 uur des voormiddags en 6 uur des anmiddiags, be houdens: a. de in het Werktiidenbesluit voor fabrie- ken of werkplaatsen 1923 toegestane afwij- kingen; b. voor wat betreft overwerk, overeenkom- stig bet bepaalde in de artt. 11 en 12 van de collectieve arbeidsovereenkomst. DE INKOMSTENBELASTING TE HELDER. De gemeenteraad heeft eenige maanden geleden nieuwe belastingvoorstellen aan genomen. Onder deze was er een ter invoe- ring van een heffingspercentage van 100 op de rijksinkomstenbelasting. Nu deze even wel door de onlangs tot stand gekomen wet is verlaagd, is het noodzakeiijk, teneinde aan de geraamde opbrengst te komen, het percentage van 100 te brengen op 125. B, en W. stellen thans aan den raad voor, de be- trokken belastingvoorstellen aldus te wijzi- gen. DE MOEILIJKHEDEN TE MAASSLUIS. Eenige leden van den gemeenteraad van Maassluis hebben thans den raad voorge- steld te besluiten tot het benoemen van een commissie van zeven leden om een onder zoek in te stellen naar de huidige positie der gemeente en zoo mogelijk voorstellen te doen, beoogende deze moeilijkheden op te lossen. Voorts om aan deze commissie een bekwaam ambtenaar der gemeente, ter keuze van de commissie, als secretaris toe te voegen en aan de commissie een crediet toe te staan voor de onvermijdelijke uitga- ven. DANSVERBOD TE VELSEN? Door de anti-rev. raadsleden is bij den raad der gemeente Velsen een voorstel in- gediend, waarbij B. en W. worden uitgenoo- digd, te komen met een voorstel, om het dansen in het openbaar te verbieden. Licht uitgave W. de Haan te Utrecht bevat ditmaal een wetenswaardig artikel over koffie en alles wat daarmede in verband staat. Bij vele illustraties wordt verteld van wilde dieren in gevangenschap, waarbij een uitvoerige hcschrijving wordt gegeven van het dierenpark van Hagenbeck in Stellingen Een deskundige bespreekt de kinderziekten en brengt verschillende vormen daarvan in beeld. Bijzonder interessant is het artikel over de film en haar geschiedenis, een onder- werp waarover zooveel te zeggen valt, dat het te begrijpen is, dat de schrijver er in een ar tikel niet mee klaar komt. Dit nummer besluit met de beschrijving van een tocht in Noor- wegen, waarbij eenige karakteristieke foto's zijn opgenomen. Panorama uitgave A. W. Sijthoff te Leiden brengt op zijn voorpagina in beeld wat er binnen de paleismuren te Bangkok te zien is. Het tijdschrift laat moderne Ameri- kaansdhe architectuur zien en geeft o.a. een afbeelding van het gedenkteeken voor George Washington te Baltimore. Er zijn foto's van de begrafenis van Jan Toorop en van de korte-golitelefonie-zender te Kootwijk, waar- van een duidelijike beschrijving wordt ge geven. Dit nunwner geeft fraaie natuuropna- men, o.a. uit Noorwegen, een foto van de ramp te Koedoes en eenige kieken van den wedstrijd Holland-Belgie. Novel len, raad sels, puzzle's en anecdoten geven een hoeveel heid prettige lectuur. DE DUITSCHE OCEAANVLUGHT. Koehl niet vertrokken. Blijkens een bericht uit Baldonnel heeft Koehl er van afgezien gister te vertrekken daar het weer boven den Oceaan ongunstig is. Beter weer valt volgens deskundigen pas over 5 a 6 dagen te verwachten. ERNSTIGE VLIEGONGEVALLEN. Tijdens een exercitievlucht zijn Dinsdag- middag bij Metz in Elzas-Lotharingen twee militaire vliegtuigen op ongeveer 1000 meter hoogte in botsing gekomen. Terwijl de eene piloot er in slaagde met behulp van een pa rachute overboord te springen, viel de ande re, wiens valscherm zich niet opende, dood ter aarde. Bedde machines werden vernield. Een derde vliegmachine sloeg bij de landing ever den kop en werd ernstig beschadigd. De bestuurder bekv/am Ilichte kwetsuren. Uit Mexico wordt gemeld, dat er een vliegtuig, dat van Arizona naar Mexico vloog, bij Toluca is neergestort. De drie Amerikanen in het vliegtuig zijn omgekomen. Bij een vliegongeluk boven de baai van San Francisco is een tweede luitenant ge- dood en een sergeant zeer ernstig gewond. ONDERSCHEIDING VOOR DE VLIEGERS COSTES EN LEBRIX. De Touring Club de France heeft besloten de vliegers Costes en Lebrix en den construc- teur van hun toestel, Griget, de groote gou- den medaille toe te kennen. Deze zal hen op 29 April worden uitgereiii. HOORN, 29 Maart 1928. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaai 14 sta- pels aangevoerd, te zamen wegende 30203 K.G., w.o. 13 stapels kleine fabriekskaas 49; een stapel kleine boerenkaas 50.50, SCHAGEN, 29 Maart 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 Paarden 150-—/ 300; 19 Geldekoeien (mag.) 170—/ 260; 26 Gel- dekoeien (vette 250330; 30 Kalfkoeien 230—/ 360; 2 Pinken 100; 201 Nuch- tere kalveren 10—22; 347 Overhouders 2636; 12 Lammeren; 3 Bokken en Geiten 6—/ 12; 24 Varkens (vette) per K.G. 0.58—/ 0.63; 139 Biggen 8— 13; 6 Konijnen 0.50—/ 2; 30 Kippen 1.25-/ 2.50; 103 K.G. Boter 10.60- 12 per 10 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Maart 1928. Langedijker Groentenveiling. Op de heden gehouden veiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 7500 K.G. Roods Kool 23.60—/ 26.70; 50000 K.G. Gele Kool 7.10—/ 20.70; Doorschot 8.40— 17.20; 95000 K.G. Deensche Witte Koo! 5 50-/ 7.30; 1000 K.G. Uien 22.80— 23; Drielingen 15.50; Stek 12.40; 550 K.G. Peen 7.90—/ 11.40. ZWAAG, 28 Maart 1928. Veiling Ban- gert en Omstreken. Blocmkool 27—7 32; Radijs 2.50—/ 5.50; Spruiten 12—/ 15; Uien 8—/ 10; Witlof 23—/ 25; Spina- zie 6—/ 11; Postelein 2.20—/ 2 60; Graticol 8; Winterjan 5—/ 10; Zoete remet 8—/ 9Present van Engeland 11 11.50. PURMEREND, 28 Maart 1928. „Af- slagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken/' Witlof 12—/ 29 per 100 K.G.; Roode Kooi 14—/ 27 per 100; Spruitkool 3.85 per 15 K.G.; Boerekool 1.70—/ 2.70 per 10 K.G.; Spinazie 13— 21 cent per mand (1 K.G.); Radijs 4.90 7 per 100 bos; Raapstelen 5.80 6.40 per 100 bos. NOORDSCHARWGUDE, 28 Maart '28. Uien 22.6023.40; Drielingen 16— 16.20; Grove Uien 23.50; Peen 14.10 14.60; Roode Kool 24.60—/ 28.70; Gele Kool 9.50—/ 20.70; Deensche Witte Kool 5.90—/ 7.50; alles per 100 K.G. Aanvoer: 1700 K.G. Uien; 4300 K G Peen; 48600 K.G. Roode Kool; 36500 K.G. Gele Kool; 153800 K.G. Deensche Witte Kool. ZAANDAM, 28 Maart 1928. Veiling „De Zaanstreek.'.' Spinazie 0.66—7 0.80 per kleine kist; Prei 20—28 cent per bos; Seldrie 20—27 cent per bos; Pietereselie 26—35 cent per bos; Raapstelen 48—66 cent per 10 bos; Stoofperen 9 cent per pond; Zure hand- appelen 10 cent per pond; Bellefleur 8— 1014 cent per pond; Sla (krop) 15^—18^ cent per lcrop; Piksla 0.80—/ 1 per kleine kist; Radijs 58—62 cent per 10 bos; Zoete venen 82 cent per pond; Peen 23 cent per bos; Witte KQool 8—8K cent per stuk; Gi- troenen .7 3.10 per 100. WARMENHU1ZEN, 28 Maart '28 Roo de Kool le s. 24.90—/ 26.40; Roode Kool 2e s. 22.70; Gele Kool le s. 9.80 16.80; Witte Kool le s 6.70—/ 7.60; Peen 13.20.7 13 40; Peen (kleine) 7. Aanvoer: 8500 K.G. Roode Kool; 2000 K.G. Gele Kool; 10600 K.G. Witte Kool; 1575 K.G. Peen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Christiaan Huygens, uitr,, 27 Maart van Be- lawan. Enggano, 28 Maart v. Batavia te Amst. Johan de Witt, uitr., 27 Maart v. Port Said. Prinses Juliana, uitr., 28 Maart te Sout hampton, Saparoea, 29 Maart v. Londen te Amst. KON. HOLL. LLOYD. Gaasterland, uitr., 28 Maart te Antwerpen. Montferland, 28 Maart v. Amst. n. Ham burg. Zeelandia, uitr., 27 Maart v. Santos. Flandria, thuisr., 27 Maart v. Rio Janeiro. KON. NED. STOOMB.-MAATSCHAPPIJ. Astrea, 27 Maart v. W.-Indie te New York, j Baarn, thuisr., 24 Maart v. Valparaiso. Deucalion, 28 Maart v. Bremen te Amst. Flora, 27 Maart v. W.-Indie te New York. Theseus, 28 Maart v. Oporto te Amst. Achilles, 26 Maart v. Lipari n. Palermo. Agamemnen, 28 Maart v. Rott. te Amst. AJax, 27 Maart v. Rott. te Musel. Berenice, 27 Maart v. Triest te Fiume. Clio, 26 Maart v, Calamata n. Malta. Deucalion, 27 Maart v. Bremen n. Amst. Eos, 27 Maart v. Genua n. Livorno. Hebe, 27 Maart v. Bibraltar te Oran. Irene, 27 Maart v. Malta n. Algiers. Pluto, 27 Maart v. Cadix n. Huelva. Stella, 27 Mrt. v. Smyrna te Constantinopel. Strabo, 27 Maart v. Kopenhagen n. Stettin. TJlysses, 27 Maart v. Algiers n. Calamata, KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Tasman, 26 Maart v. Brisbane n. Singapore, HOLLAND—AMERIKA LIJN. Kinderdijk, Antwerpen n, d. Pacifickust, 27 Maart te Londen. Maasdam, New Orleans n. Rott. 27 Maart v. Santander. Nebraska, Pacifickust n. Rott., 24 Maart tc San Francisco. Spaarndam, Rott. n. New Orleans, 27 Maaji te Vera Cruz. Boschdijk, 28 Maart v. Baltimore te Rott. Noorderdijk, v. Rott. n. Van couver, 26 Mrt, van Los Angeles. Rijndam, v. Rott. n. New York, 28 Maart v, Boulogne. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Sumatra, uitr., 25 Maart te East London, Billiton, thuisr., 28 Maart v. Port Said. Klipfontein, 28 Maart v. Amst. n. O. Afrika, Nijkerk, uitr., 26 Maart te Beira. Springfontein, thuisr., 27 Maart v. Eas1 Londen n. Port Elizabeth. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Alchiba, uitr., 26 Maart v. Oporto. Drechterland, thuisr., 29 Maart v. Spaanscb Guinea. Eemstroom, uitr., 27 Maart v. Las Pa!m«». Delfland, 28 Maart v. Amst. n. W.-Afrika, via Duinkerken. Helder, 27 Maart v. Lagos n. Duala. Vlielarid, 27 Maart v. Hamburg n. Amst. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Koudekerk, uitr., 27 Maart te Bombay. Alderamin, thuisr., 27 Maart v. Algiers. Bilderdijk, uitr., 27 Maart v. Rangoon. Kieldrecht, uitr., 27 Maart te Port Said. Meekerk, thuisr., 27 Maart v. Rangoon. IJselkerk, uitr., 27 Maart v. Madras. Streefkerk, thuisr., 27 Maart v. Colombo. Ternate, 27 Maart v. Bombay n. Karachi. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GORONTALO, uitr., 26 Maart te Penang Jacatra, thuisr., 28 Maart v. Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Zijldijk, uitr., 26 Maart te Bahia. Poeldijk, 27 Maart v. B.'Ayres n, Rott, - STOOMVARRT MIJ. OCEAAN. Hector, v. Japan n. Rotterd., 27 Maart te Londen. Eumaeus, v. Batavia n. Amsterd., 28 Maart van Sabang. Alcinous, v. Batavia n. Amsterd,, 28 Maart te Suez. Jason, 22 Maart v. Liverp, te Batavia. Lycaon, v. Japan n. Amst., 28 Maart van Belawan. Troilus, v. Japan n. Amsterd., 27 Maart v. Port Said. JAVA-NEW YORK LIJN. Krakatau, New York n. Java, 27 Maart vai Norfolk, Stadsdijk, New York n. Java, 27 Maart van Oran. Hiermede geven wjj kennis van het overlijden van onzen besten Man en Vader, den Hear WILLEM kaan, in den ouderdom van bijna 61 jaar, Alkmaar, Mevr. de Wed. Wm. KAAN—Kaan. Balimbingan H. V. A. p.k. Pematang, Siantar S. 0. K. Ned. Indie, R. KAAN. Saentis Estate Tabaks Mij_ Arendsburg p.k. Medan Ned. Indie, Jb. KAAN. Alkmaar, 28 Maart 1928. Emmastraat 55. De teraardebestelling zal plaats hebben op a.s. Zaterdag 31 Maart, nam. ten 3 uur, op de begraafplaats te Wieringer- waard. Heden overleed onze ge- liefde Man, Vader en Zoon, THEODOOR KLAVER, in den ouderdom van 27 jaar. Heiloo, 29 Maart 1928. Wed. Th. KLAVER- Van W1JK en Kinderen. Wed. K. KLAVER— Boot. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 31 Maart, n.m. 2 uur, op de nieuwe Algemeene Begraaf plaats te Heiloo. Eenige kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed heden na een lang- durig doch geduldig gedragen lijden, in den leeftijd van 47 jaar, onze lieve Echtgenoote en Moeder geb. GIJBELS. GRADA. TRUDA. Alkmaar, 29 Maart 1928. Steijnstraat 39. Op verzoek van de over iedene geen bloemen. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3