DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. Honderd dertlgste Jaargang, Uif hel Faplcmenf DageBiJkscii overzichf. Bisefenland Dlf Hummer besfaaf nif 3 bladen. 1928 Deze Coarani word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peesfdagenaitgegeven. Ibonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkoaar /2m—, franco door het geheele Rljk 2.50 Afzonderlijke en bew^snnmmers 5 cents. PRU8 DER OEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Groote letters naar plaafsralmta, Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handeltrw. JImQ f/b HURMfe GQifHt KMMN Voordam C9. Dk«Aieur« 0, H, KRAK. VRIJDAG Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redadie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. 30 RI4ART Den Haag, 29 Maart 1928. De wijziging der wet op de besmsttelijke ziekten, speciaal wat betreft de maatregelen tegen de pokken, heeft heden nog een belang- rijk deel van de vergadering der Tweede Ra wer in beslag genomen. Men herinnert zich, dat gister de Voorzitter de vergadering yroegtijdig had verdaagd, nadat de heer Bij- leveld een amendetnent op art. 36 had inge- diend strekkende cm het indertijd aangeno men amendement van mevr. De Vries-Bruins betreffende de controle op de bewering, dat een vaccinatie voor een bepaald kind levens- gevaarlij'k zou kunnen zijn. De Kamer had dit amendement indertijd aangenomen nadat de Minister van Arbeid verklaard had er overwegend bezwaar tegen te hebben. De Mi nister was nu met zijn on twerp weer in de Kamer verscbenen met het aangenomen amendement in zijn ontwerp opgenomen, wat nahiurlijk in de lijn lag, maar de heer Bijle veld stelde gister voor het er weer uit te ver- wijderen. Toen de Minister zich daartegen kantte, had hij de verontwaardiging gewekt van de heeren Bijleveld en Heemskerk, die door hun oppositie den Minister bijna belee- digden. Heden is de bespreking er over in kalmer tempo voortgezet. De partijen erkenden wel geen ongelijk, maar het eind is geweest, dat de Kamer met 59 tegen 30 stemmen den Mi nister in het gelijk stelde en het amendement- Bijleveld verwierp. Voorai had zij aan den heer Kersten duidelijk gemaakt, dat zij van zijn anti-vaccinatiebeweging niet gedfend was, door met 85 tegen 3 stemmen af te wij- zen zijn voorstel tot v o 1 k o m e n afschaf- fing van den vaccinatiedwang. Met den heer Kersten waren de eenige voorstemmers de heeren Zandt en Duyniaer van Twist. Nu had indertijd dfe Kamer afgewezen een amendement van den heer Bijleveld krachtens hetwelk vrijstelling van vaccinatie kon wor den verleend aan gemoedsbezwaarden. Minis ter Slotemaker had diestijds dit amendement onaannemelijk verklaard en daarop was het verworpen. Maar nu de Minister zich bij het amendement-De Vries-Bruins had neerge- legd, deed de heer Bijleveld pogingen zijn ver worpen amendment weer in de wet te bren- gen. En dat is hem zoowaar gelukt! De Min. meende, dat hij nu moeilijk de onaanneme lijk verklaring van vroeger kon handfaaven, daar nu de toestanden waxen veranderd, en het eind is geweest, dat het destijds verwor- en amendement thans in de wet werd ge- raCht met 51 tegen 35 stemmen, waarbij de ;ansche rechterzijde op den heer Lovink C. H.) na zich voor het amendment ver klaarde. Links verklaarde zich met 35 stem- men er tegen. Hierop is het wetsvoorstel zander verdere strubbeungen afgehandeld en morgen zal er over worden gestemd. Aan de orde was nu de motie van den heer Lingbeek (H. G. S. P.) om het subsidie aan de kloosterscholen te verminderen met de sa- larissen van de kloosterlingen-onderwijzers, voorzoover die niet noodig zijn voor hun le- vensonderhoud. De heer Lingbeek heeft die motie toegelicht met een tamelijk sobere re de, zonder antipatistische vertoogen, uiteen- rettend, dat wat andere scholen voor salariee- ring uitgeven, bij kloosterscholen goeddeels voor andere doeleinden wordt besteed en dat daarvoor het geld uit de Staatskas niet mag bestemd worden. Niettemin bestaat niet de geringste kans, dat zijn motie zal worden aangenomen. Van verschillende zijden is hij aangevallen, o. a. door de heeren Boon (V. B3, Tilanus (C. H.) en Van Wijnbergen (R- K.), waarvan voorai de laatste uit den aard der zaak, den heer Lingbeek verre van vnendelijk kritiseerde. Morgen wordt de behandeing voortgezet, nadat eerst eenige kleinere ontwerpen zijn afgehandeld. EEN ONOPLOSBAAR CONFLICT. Polen en Lithauen. De conference te Koningsbergen. De Wilna-kwestie Te Koningsbergen komen heden de Pool- eon-e minister van btiitenlandsche zaken Zaleski en de Lithausdhe premier Woldema- ras bijeen, teneinde te trachten een oplossing schll V00r Poolsche-Lithausch ge- Men weet, hoe sed-ert jaren beide landen, rengevolge van de bezetting door Polen van Lithausch hoofdstad Wilna, feitelijk op oet van oorlog lev en, en hoe voorai in De- ember 1927 de gespannen verhouding zoo Vree^1 werc*' men ernsdg voor oorlog '"vestie is toen voor den Volkenbonds- ad gdbracht en dank zij de bemiddeling van i=«5n. gei}00^ Jhf- Beelaerts van Blok- d \erklaarden Zaleski en Woldmaras, met 4,n P/hos elkander de hand schuddend, dat komen™ °Kstoesiand een einde was ge- Eujrppa verheugde zich oyer deze verzoe- ning, doch deze vreugde slonk spoedig, toen bleek dat van een oplossing van het geschii nog geen sprake was, dat alleen was bepaald, dat beid'e landen door directe onderhandelin gen tot resultaat zouden trachten te komen. Sedert dien zijn echter verscheidene scheme nota's gewisseld, die deden zien, hoe beiae landen de onderhandelingen op de lange baan trachtt-en te schuiven. Ten slotte werd echter va-tgesteld, dat op 30 Maart te Koningsbergen de onderhande lingen zouden plaats vinden, die, naar men hoopte, het thans reeds 10 jaar lang onop- losbaar gebleveo geschii tot klaarheid zou den brengen. De verwa-chtingen zijn echter niet hcogge spannen. Een program voor de onderhandelingen is nog niet vastgesteld. En daarin, zoo betoogt de correspondent van het „Berl. Tag." te Kowno, ligt al dadelijk een groot gevaar. Waarover zal men onderhandelenPolitick en economie spelen in het conflict beide een groote rol. Het schijmt in het plan te liggen eerst de economische quaesties te behandelen hoewel die in groote mate afhankelijk zijn van het politieke probleem, hetwelk zich con cenitreert om het bezit van Wilna. Over het Wilnagebied toch loop-en de spoorlijnen, die Polen en Lithauen en de Oostzee met het ach- terland verbinden. Voor de quaestie van de houtvlotten op de Njemen is beslissend, dat die rivier juist door het bestreden geb-ied ioopt. De Wilnazaak zelf zal wel niet te Konings bergen geregeld kunnen worden, daar dit problem te ingewikkeld is voor een oplossing thans. Maar juist dit problem houdt de eco nomische en politieke quaesties in, welke be- handel-d moeten worden, wil men komen tot goede betrekkingen tusschen beide buursta- ten. Het is dus te verwachten, dat zich bij de opstelling van het program wel eenige moei- lijkheden zullen voordoen. Men mag echter hopen, dat beide partijen genoeg veran-twoordelijkheidsgevoel zullen be- zitten om te beseffen, dat een fiasco koste wat kost voorkomen d-ient te worden. Want mis lukt de conferentie, waarvan vermoedelijk pas na d-e Paasehdagen de eigenlijke besprekingen aanvangen, dan zi-et het er inderdaad in Oost-Europa donker uit. DUITSCHLAND. EEN DEB AT WESTARP-STRESEMANN Aan het jaarlij'ksche diner van de Buiten- landsche Pers te BerHjn heeft Stresemann een belangrijke redevoering gehouden, waarin hij pleitte voor kraeh-tigen steun aan den ontwa- penings- en volkenbondsarbeid'. In den Rijksdag heeft nu gister Graaf Westarp verklaard, dat hij het a-bsoluut niet eens was met de buitenlandsche politi-ek van Stresmann. Minister Stresemann kwam tamelij'k scherp op tegen de uitlatingen van Westarp. Hij noemde een critiek, zooals Westarp die oefen- de, iets z-eldzaams in den mond van den leider der grootste regeerings-partij, welke de buiten- lan-dsChe politiek der regeering steeds mede had helpen maken en zich bij zijn toetreding tot de regeering daartoe ook had verplicht. De D.-nat. partij had gedurende haar deelne- ming aan de regeering nog niets gedaan, om wijziging te brengen in de methoden der bui tenlandsche politiek. Stresemann onderstreepte daarop nog eens zijn Woensdag bij't feestmaal der buitenland sche pers afgelegde verklaringen nopens de ontwapeningsquaestie. Hij verklaarde, dat hij in weerwil van vele teleurstellingen een wijziging der tegenwoor- dige buitenlandsche politiek niet in het voor- uitzicht kon stellen, daar zij de eenig moge- lij-ke en de eenige juiste was, welke voor Duitschland de gewenschte resultaten zou kunnen opleveren. INDUSTRIEGEBIED GEBRANDSCHAT Door een groote dievenbende. georganiseerde Te Essen is dezer dagen een groot strafpro- ces gevoerd. Terecht stonden ruim 40 perso- nen, zoowel mannen als vrouwen, die alien te Gelsenkirchen woonden en die met een andere bende van een 25 man uit Buer, jarenlang hadden samengewerkt om diefstallen te pie- gen in winkels, groote magazijnen enz. De geheele organisatie was verdeeld in onderaf- deelingen; het hoofd'kwartier was gevestigJ te Gersenkirchen. Van daar uit ondernamen de dieven drie of vi-er stroop-tochten per week in de groote steden van het industriegebied. Vijf jaar lang hebben zij stelselmatig de groote en kleine winkeliers gebrandschat. Bij een klein diefstalletie zijn ze toevallig ont- dekt. Met het gestolen goed voerden zij een uitgebreiden handel Verschillende bekiaagden hebben bekend aan minstens honderd rooftochten te hebben deel genomen. De waarde van de buitge- maakte goederen beloopt vele honderdduizen- de rijksmarken. De rechtbank heeft ia bet geheel 35 jaar tuchthuis- en gevangenisstraf uitgedeeld. Toen het vonnis uitgesproken werd, on-tstond een geweldig tumult. Een tot twee jaar veroor- aeelde vrouw, wi-er edhtgenoote zidh ernkele dagen geleden in de eel heeft opgehangen, wilde zich van een trap naar beneden storten. maar werd op het laatste oogenblik nog ge- grepen. Ten slotte vlogen verschillende ver- oordedden elkaar in de haren, omdat zij elkaar befichtten van verleiding tot de dief stallen. WAPENS VOOR CHINA. De uitvoer en de doorvoer verboden. Dr. Stresmann kondigde in den rijksdag de indiening aan van een wetsontwerp, waar bij de wapnuitvoer naar China wordt verbo den, alsmede de doorvoer van uit't buitenland afkomstige en voor China bestemde wapenen Het wetsontwerp zal nog door dezen rijks dag worden afgedaan. De minister verklaarde tegelijkertijd, dat Duitscihland bereid was aan een internatio- nale regeling dezer quaestie mede te werken. Hij kwam op tegen de bewering, als zou Duitschland de voornaamste wapenleveran- cier van China zijn, en betoogde, dat de in dat land ingevoerde wapens voor het meerendeel niet van Duitschen odrsprong waren, doch slech-ts via .Duitschland uit andere landen daarheen waren getransporteerd. WIRTH EN HET CENTRUM. Wirth moet beloven geen eigen poli tiek meer te zullen voeren. In de Woensdag gehouden bespreking tus schen Marx, Stegerwald, Wirth e. a. Cen- trumleiders is een protocol opgesteld, waarin de onderteekenaars verklaren bereid te zijn eensgezind en vast aaneengesloten de verkie- zingscampagne en de politiek in den komen- den rijksdag te voeren. In dit protocol belooft Wirth, dat hij in het vervolg geen eigen politiek meer naast of tegen die der centrumfraetie zal voeren. Woordelijk verklaart hij, „dat hij zijn ver dere politieke werkzaamheid in de toekomst in overleg met de leid-ers der partij en de fractie voigens de principes van de christelijke staats- opvatting zal uitoefenen." Dit protocol is Woensdag het eerst door de communistische „Rote Fahne" gep-ubliceerd Aanvankelijk dacht men met een falsificatie te doen te hebben, doch de „Germania" geeft thans toe, dat de tekst juist is. Men neeft evenwel nog slechts met een concept te doen, dat nog Met is onderteekend. FRANKRIJK. EEN LUGUBERE TERECHTSTELLING. Te Rouaan is Dinsdagochtend in alle vroegte de 22-jarige brandewijnstoker Paul Lasgi terechtgesteld wegens het in brand ste- ken van een boerenfaoeve, met de bedoeling de twee door hem vermoorde bewoners te doen verdwijnen. Het AssiseMiof had hem in November zonder eenige verzachtende om- standigheid in aanmerldng te n-emen tot de doodstraf vei'oordeeld. De executie werd echter eenigen tijd ver- traagd, doordat de veroordeelde, toen hem werd gevraagd of hij nog iets te zeggen had, in strijd met al zijn vroegere verklaringen medededde dat hij een medeplichtige had ge- had, een boerenknecht, die de misdaad op touw had gezet, den boer had vermoord, ter- wijl hij zelf alleen maar diens knecht had ge- dood. Er werd proces-verbaal van deze verklaring opgmaakt en er zal een onderzoek worden ingesteld. Doch de terechtstelling werd er niet door afgelast en de man moest er toch aan gel-ooven. ENGELAND. BUROORAAF CAVE, f Burggraaf Cave, de zoo juist afgetreden lord-kanselier, is Woensdagmiddag te Burn- ham in Lowerset overleden. DE CAVELL-FILM. Door de commissie goedgekeurd, De gemengde commissie van de graaf" schapsraden van Middelesex en Londen Counby heeft Woensdag de Cavellfilm ge- zien. Er waren 430 leden opgekomen, die, na korte discussie zonder stemming de film voor vertoon-ing in het publiek toelaatbaar instan- tie geadviseerd worden. DE OPSTAND OP DE SALOMO- EILANDEN. In gevangenschap gestorven. Elf der opstandige inlanders, die in af- wachting waren van hun berechting wegens moord op twee ambtenaren en vijftien inland- sche politiebeambten te Sinarango, verleden jaar, zijn in gevangenschap gestorven. De dood was het gevolg van cfysenterie, veroor- zaaist door de gevangenschap, het dieet, het gebrek aan lichaamsbeweging en bezoxgdfaeid over het aanstaande prooes. HET GEBEURDE OP DE „ROYALOAK". De ensceneering van den krijgsraad. De krijgsraad te Gibraltar, die op heden was va-tgesteld, zal waarschijnlijk 24 uur worden uitgesteld. Er is te Gibraltar voor deze zaak eea ontzaggelijke belangstetiing. Een der hangars op het vliegtuig-moeder- schip „Eagle" is in een rechtzaal herschapen, met roode en witte vlaggen versierd en van bureaux, en stoelen voo-rzien. Als de zitting begint, worden er voor en ach-ter groote sta- len schermen neergelaten, waardoor de han gar geheel van de rest van het schip zal zijn a-fgesloten. Earl Beatty, de admiraal van de vloot, die met zijn jacht in de Middellandsche Zee kruiste, is te Gibraltar aangekomen en zal waarschijnlijk den krijgsraad bijwonen E>e beschuldiging tegen de beide officieren zijn (zooals men reeds weet) van technischen aard, namelijk dat Commander Daniels een brief met beschuldigingen aan het adres van schout-bij -nacht Collard aan kapitein Dewar had geschreven en dat deze den brief via Col lard aan admiraal Kelley had gezonden, het geen als een indisciplinaire handelin-g wordt aangemerkt. De akte van beschuldiging moet echter zoodanig zijn gesteld, dat zij een vol- ledig onderzoek toelaat naar de beschuldigin gen, die Commander Daniels tegen schout- bij-nacht Collard heeft geuit. Aan den kapi tein Dewar en Commander Daniels is het niet toegestaan, de „Royal Oak" te bezoeken, maar zij hebben volledige vrijheid, zich op het oorlogsschop „Valiant" met getuigen te on- derhouden. Schout-bij-nacht Collard is natuurlijk een van de voornaamste getuigen. DE NIEUWE KIESWET. De tweede lezing Sir William Joynson Hicks heeft in het La- gerhuis de tweede lezing van de nieuwe ki-es- wet ingeleid, die gelijk stemrecht verleend aan de vrouwen, zoowel als aan mannen. Deze maatregel brengt tot stand, wat alle partijen al sinds jaren verlangd hebben. De ministei meent, dat dit de laatste wijziging zal zijn en dat deze een vertegenwoordiging van het vol'k waarborgt, grooter en vrijer dan in eeni ge democratic ter wereld. Vrouwen, die 21 jaar oud zijn, zullen stem recht krijigen als ze gedurende 3 maanden ge- woond of gewerkt hadden in gebouwen, die niet minder dan 3 pond huur jaarlijks opleve ren. Indien de man 2 stemmen heeft door den aard van zijn zaken, krijgt de vrouw die ook en eveneens omgekeerd. De voornaamste oppositie tegen de wet kornt voigens den minister voort uit de vrees. dat de controle, de politieke macht zal over- gaan van den man op de vrouw. Op't oogen blik zijn er ongeveer 121/, millioen mannelijke en 91/, millioen vrouwelijke stemgerechtigden Wordt de wet aangenomen, dan zal er een meerderheid zijn van 2 millioen vrouwen. Maar er zal wel niemand zijn, de wil bewe- ren, dat de vrouwen intellectueel ongesehikt zijn om te stemmen. De nieuwe lijsten voor de verkiezingen van 't volgend jaar zullen vastgesteld worden op de basis van de 3 maanden, eindigde met den lsten December 1928. De nieuwe lijsten zul len 1 Mei 1929 in werking treden. Snowden ondersteunde de wet namens de arbeiderspartij, maar hij betreurde, dat deze wet eenige verwerpelijke bepalingen van de bestaanden wet handhaafde, zooals de dub- bele kwalificatie der kiezers. Sir George Cockerill diende namens een deel van de conservatieven een amendement in, waarin gezegd wordt, dat bet huis tegen de aanneming van de tweede lezing is, die door 5 millioen menschen aan het bestaande kiezerscorps toe te voegen en aan de vrouwen een permanente meerderheid te geven, geen rekening houdt met andere essentieele kwes- ties en niet de constitutioneele praktijk volgt om de uitbreiding van het kiesrecht door her- verdeeling tot stand te brengen. Nader wordt gemeld: Sir George Cockerill zeide nog, dat als er nu toch van overheersching van een der ge- slachten sprake moest zijn, dan vond hij het veiliger het mannelijk geslacht voorloopig nog de overheerschende rol toe te bedeelen. De vrouwen zouden nu de adsolute meerderheid verkrijgen en zouden daarvan wel weten ge- bruik te maken ook. Het wetsontwerp in tweede lezing aangenomen. Het Lagerhuis heeft met 387 tegen 10 stemmen het wetsontwerp tot uitbreiding van het vrouwenkiesrecht in tweede lezing aange nomen. POLEN, DE CRISIS. Poolsche bladen verboden. De Dinsdag- en Woensdag-editie van het oppositieblad „Gazeta Warszawska" zijn in beslag genomen. Eveneens werden geconfis- keerd de Lembergsche bladen „Dziennik Ludowy" en „Dilo", daar zij artikelen had den gepubliceerd over de incidenten bij de opening van den Sejm. DE TWEEDE SEJMZimNG. Geen incidenten! Verkiezingen der vice-voorzitters. Uit Warschau wordt gemeld, dat de tweede zitting van de Meuwe Sejm is gehouden. Er vielen ditmaal geen incidenten voor. De regeeringapariijen waren en bloc ver- sohenen, maar zij onthielden zich bij de ver- kiezing der vijf vice-presidenten van stem ming, als teeken van protest tegen de verkic zing van Daszynski tot voorzitter. Het regee- ringsbloc had in verband hiermee ook zijn candidaten voor het vice-presidentschap teruggenomen. Er werden drie vice-presidenten van links, een Oekrajiner en een lid der Wyszwoknie gekozen. Tengevolge van dit rustige verloop is ee» belangrijke ontspanning ingetreden. ITALIe. MUSSOLINI SPREEKT. Zijn antwoord aan den paus. Voigens berichten uit Rome heeft Musso lini in den kabinetsraad een verklaring over den binnenlandschen politieken toestand afge- legd, die gedeeltelijk een antwoord vormde op de in de Italiaansche bladen gepubliceerde pauselijke allocutie. Mussolini wees er o.a. op, dat er j.l. Zofl- dag bij de tweede fascistische aanwerving andermaal 80.000 jongelieden in de fascis tische militie en daarmee in de partij en het regiem zijn opgenomen. Men heeft hier niet met een ceremonie te doen maar met een uiterst belangrijk onderdeel van het stelsel van opvoeding en voorbereiding van den Ita- liaanschen burger. In vergelijking met de be- teekenis hiervan verliezen alle andere jeugd- bewegingen met den dag meer recht van be-- staan. Daaruit blijkt de noodzakelijkheid on* wetten te maken, die in overeenstemming zij* met den zuiveren stijl van het fascisme. RUSLAND. DIE GEARRESTEERDE DUITSCHERS IN HET DONETZ-GEBIED. Maatregelen van het Duitsche ge- zantschap te Moskou. De Vossische Zeitung en het Berliner Ta- geblatt rnelden uit Moskou, dat graaf von BrockdorffRantzau, de Duitsche gezant, den legatie-secretaris, dr. Schliep, opctracht heeft gegeven onverwijld naar Rostof te gaan om daar de betrokken autoriteiten te bewegen, hem toestemming te verleenen om met de ge- arresteerde Duitschers in verbinding te ko men en hun gezondheidstoestand en wijze van verpleging te beoordeelen. Van Duitsche zijde wordt ook verlangd, dat de gevangenen in staat worden gesteld te correspondeeren met hun gezinnen. JAPAN. VLOOTBEZOEK AAN CHINA. Op groote schaal maar niet van bijzonder belang. Tachtig oorlogsschepen zijn in vier groe- pen naar verschillende havens van Noord- en Zuid-China vertrokken. De pantserschepen „Matsoe", „Nagato" en „Foeso", die't eerste Japansche slageskader vormen, gaan met 16 torpedobootjagers naar Hongkong, waar zij 5 dagen zullen blijven. Hoewel het een bezoek op groote schaal is, heeft het geen bijzonder belang; HONGARIJE. BESMET WATER. 25.000 zieken. H-et water van Boedapest is besmet. Er zijn reeds 25.000 person-en ziek geworden. Het ge- meentebestuur heeft de bevolking gewaar- schuwd tegen het drinken van ongekookl water. EEN ONMENSCHELIJKE „HELD". Te Kaposvar is, naar aan de „Frankf. Z wordt geschreven, dezer dagen een straf- proces behandeld, hetwelk, zooals de presi dent opmerkte, voor een cultuurstaat wel van een heel ongewoon karakter was. In Augustus 1.1. reed de opperhoutvester van vorst Tassilo Festetisch, Ladislaus Rhe- dey, die na den oorlog het recht kreeg den eeretitel „Held" voor zijn naam te dragen, 't landgoed van zijn heer af om het werk van de landarbeiders te inspecteeren. Aan den rand van een bosch bemerkte bij den 32-jarigen Zigeuner Josef Bogdan, die daar naar paddestoelen zocht, hetgeen verbo den is. Bogdan ging op den loop, de houtves- ter zond hem eenige kogels na en vervolgde hem daarna in zijn wagen. Toen Rh^deyden vluchteling had ingehaald, wierp deze zidh op de knieen en smeekte om genaae. De hout- vester liet den man echter aan een der paar- den vastbinden, en deed zijn vurig span ver- voigens in een dollen galop voortsnellen, tot- dat de gedwongen „hardlooper" van Mtput- ting bewusteloos neerviel. Nadat het slacht- offer weer tot zichzelf was gekomen, werd da rit over een afstand van twee K.M. voortge zet naar de houtvesterij. Daar aangekomen werden paarden en Zigeuner „uitgespannen". De paarden werden in de stal yerzqrgjf# den COBRANT. DE WILD LAAT, over do Boterstr'aat, Tolof. 34 en 35. Importeur dor bekendo ,,MIELE" Waschmachlnes. ..Victoria" Wringmachlnet, Alleen kwallteltsartikelen en goedkoop

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1