NierMn maken o spoedig ead! Het komt in den middelbaren leeftijd en daarna maar al te vaak voor, dat men last krijgt van rugpijn, duizeligheid, zenuw- pijnen en urinekwalen. Dit is gewoonlijk ecu gevolg van overspanning der nieren het zijn waarschuwingen van de nieren, dat zij sends lang huilp ibehoeven. Want gcdurende uw heele leven, dag en nacht, werken de nieren om de vergiften uit uw bloed te fiiltreeren. Ails zij bier in fakn. kunnen ern- stige en diepgaande kwalen zich ontwikkelen Urinezuur-zou ten hoop en zich dan in het Hoed op, en vormen de kristallen, die zenuw- pijnen en rheumatiek veroorzaken; of wel wordt een onvoldoende hoeveelheid water aan het bloed onttrokken, waardoor zich waterzuchtige zwellingen kunnen vormen. Ook kunnen ontstaan blaasstoornissen, nier- steen, niergruis, blaasontsteking, ischias, spit, vermagering, zenuwachtigheid en ge- forek aan energie. Vermijd de ontwikkeling dezer versehijnse- len. Wek de nieren op en versterk ze met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit specific- ke niermiddel werkt rechtstreeks op de oor- zaak van uw kwaal, reinigt en versterkt de nieren, lenigt de urinekanalen en regelt de ,werking der blaas. Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat vlnden bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1.75 per flacon. ,nen worden gerecruteerd uit het losse perso ns ci bii denzelfden tak van dienst. De hierboven vermelde commissie acht dit istandpunt, blijkens haar zooeven geciteerd schrijven in het algemeen juist. s Wij meenen daaxom, dat op dit punt geen yerdere voorzieningen noodiig zijn en stellen yoor de verordening in acht te nemen bij het uitvoeren van werken ten behoeve der ge- jneente Alkmaar (gemeenteblad 758), zooals deze sedert is gewijzigd, aan te vullen met een bepaling, zooals de commissie van advies Wj overweging heeft gegeven. Daartoe ware het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Alkmaar; (Gezien enz. Besluit: vast te stellen die volgende verordening tot wijziging der Verordening in acht te nemen bij het uitvoeren van werken ten behoeve der gemeente Alkmaar (gemeenteblad Nr. 758) yastgesteld bij! Raadsbesluit van 21 Juli 4921, zooals dit sedert is gewijzigd1. Artiikel I. Tussdhen art. 3 en art. 4 wordt ingevoegd een nieuw artiikel luidende: Artikel 3a. Voor de aanwijzing van werklieden dient de voorkeur te worden gegeven aan de bii den gemeentelijken dienst der werkloosheidsver- zdcering en aibeids'bemiddelinig ingeschreven werkzoekenden. Daartoe is de werkgever ge- ihouden van te voren een opgave te doen aan genoemden dienst van het aantal der door hem benoodigde werkkrachten. Hij blijft in- tusschen vrij na mededeeling door den ge meentelijken dienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling van de beschik- bare werkkrachten zich op andere wijze van Werkkrachten te voorzien. Artikel II. Deze verordening treedit heden in werking EXTRA VERLOF VOOR CONTINU- ARBEIDERS. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 39: De commissie van georganiseerd overileg voor de werklieden heeft, mede op voorstc van enkele organisaties, ons college in over weging gegeven een regeling te treffen ten behoeve van de werklieden, werkzaam in de z.g. continubedrijven, voor den arbeid dien zij op Zon- en feestdagen verricihten. De commis sie zou het op prijs stellen wanneer zoo mo gelijk door het toekennen van extra-vrije da- gen op den hierna aan te geven grondslag net versdhil tusschen continu-aibeiders en de andere werklieden op dat punt geringer kon worden gemaakt dan het thans is. Ons vereenigende met het denkbeeld der com missie, stellen wij U, onder overlegging der met haar gevoerde briefwisseling, voor, vast te stellen navolgend besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien enz. Besluit: vast te stellen de navolgende: Verordening tot wijziging der Veror dening, regelende de rechtspositie van de werklieden in dienst der gemeente Alk maar Qemeenteblad Nr. 1075). Artikel I. Na artikel 12 van de verordening regelen de de rechtspositie van de werklieden in dienst der gemeente Alkmaar (Gmeenteblad Nr, 1075) wordt toegevoegd: Artikel 12a. Behalve het veriof, vermeld in het vorige artikel, hebben werklieden in continudienst recht op een extra veriof van 4 dagen voor een vol jaar, 3 dagen voor tenminste 9 maan den, 2 dagen voor tenminste 6 maanden en 1 dag voor tenminste 3 maanden continudienst Het hoofd van den tak van dienst verleent dit veriof zooveel mogelijik op Zon- en feest dagen. Het veriof behoeft niet voor adhtereenvol gende dagen te worden toegekend REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTD1ENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1928, Op 1 April zal geopend zijn de apotheek van den heer Dr. H. Hartong van Ark (firma Molenaar), Langestraat 1. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend1 is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 2 5 uur. Des Zaterdag van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Dean35TenaTr~v«ri bovengerioemden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werk zoekenden zijn ingeschreven: 1 betonvverker, 2 boerenarbeiders, 1 bouwk. opzichter, 2 chauffeurs( 1 chocoladewer- ker, 9 grondwerkers, 2 kantoorbedienden, 1 kellner, 1 ketelmaker, 1 kleermaker, 4 leder- bewerkers, 1 loopknecht, 1 machinezetter, 2 mach. houtbewerkers, 4 metselaars, 1 meu- belmaker, 7 opperlieden, 6 pakhuisknechts, 1 reiziger, 1 scheepstimmerman, 1 schilcfer, 2 schippers, 15 sigarenmakers, 3 smeden, 2 stokers, 1 suikerwerker, 3 timmerlieden, 2 tuinlieden, 1 zuivelwerker, 68 losse arhei- ders, 2 werksters. Geplaatst: 3 grondwerkers, 1 hulp mon- teur, 3 metselaars, 6 reclamebezorgers, 2 schilders, 2 stukadoors, 2 timmerlieden, 8 transportarbeiders, 1 ijzerwerker, 4 losse ar- beiders. Gevraagd: dienstboden en werksters. Alkmaar, 31 Maart 1928. De ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER. Provinciaai nieuws HEILOO. De Nederlandsche Zendingsvereeniging aid. Heiloo gaf Woensdag een lichtbeelden- avond voor kinderen en volwassenen. De be- doeling was, te laten zien met welke moeilijk- heden men te kampen heeft, om aan de bevol- king van Nieuw Guinea het Evangelie te ver- kondigen. Het is aan zendeling van Dijk te Heemstede toevertrouwd om, naast de mooie duidelijke beelden, het geziene toe te lichten. De drukke werkzaamheden zullen wel de oorzaak geweest zijn, dat het bezoek aan de zaal van de N.V. „H. O. C. E." beneden ver- wachting bleef. 's Middags werden de beelden aan een 50- tal scboolkinderen vertoond. In de Rustende Jager werd Woensdag- avond de jaarvergadering gehouden van de afd. Heiloo van de Ned. Ver. tot bevordering van Bijencultuur. De voorzitter, de heer R. ten Brugge, open- de de vergadering, heette alien welkom en be- treurde de niet groote opkomst. Het jaarverslag gaf reden tot tevredenheid, het ledental is 22 en er is 800 K G. voeder- suifcer verstrekt. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan in ontvangsten 79.05, uitgaven f 52.46, saldo 26.59. Beide verslagen werden onder dank goedgekeurd!. De aftredende bestuursleden S. de Jong (Heiloo) en Th. Broekhuizen (Castricum) werden herkozen, de laatste als penningmees ter, daar de heer de Jong liever van het finan- deel beheer werd outlast. Tot afgevaardigde, resp. plaatsvervanger, voor de algemeene ver gadering werden gekozen de heer en R. ten Brugge en Th. Broekhuizen. De beschrijvingsbrief gaf veel stof tot be- spreking, voorgesteld werd de verbouwing van het magazijn, kosten 7000.en de ver gadering bepleitte de wenschdijkheid om het pakhuis naar Utrecht te verplaatsen. Het crediet voor een film a 1000 werd goedgekeurd. Ook is de bedoeling de handel uit te scha- kelen en dat de afdeelingen dit onderling' lcun- nen doen. Omtrent uitbreiding ledental en vooruit- gang der vereeniging werden verschillende voorstellen behandeld. De heer Ruygh stelde voor een film te la- ten afdraaien, 's middags voor de kinderen en 's avonds voor leden en genoodigden. De heer Broekhuizen stelde voor een ten- toonstelling te houden en eens goed voor den dag te komen. De heer ter Buurkes was voor een tentoon- stelling, doch zou voor een bespreking zijn met het bestuur van de L.E.T.T., dan is men zeker dat men voildoende bezoek krijgt. Er werd besloten een film-avond te houden in de komende herfst, een tentoonstelling, terwijl op de jaarvergadering een verloting zal wor den gehouden. Aan het bestuur werd opdracht verleend om een en ander te regden, terwijl aan de af- gevaardigden voor de algemeene vergadering vrij manaaat werd verleend. net geven van een lichtbeelden-avond zal in overweging worden genomen. Na een woord van danik van den voorzitter volgde sluiting. BERGEN. Naar wij vernemen is door den raad enkele dagen geleden in een tot diep in den nacht geduurd hebbende zitfcing, besloten om over te gaan tot een hoogst interessante proefne- ming, welke als zij slaagt, de gemeente-finan- cien in hooge mate zal ten goede komen. Het plan is namelijk om in de gemeente ge- leidelijk alle boomen langs de openbare we gen te vervangen door exemplaren van den zandrubberboom (Hevea arenosa Linn Of schoon de bladertooi der boomen niet kan halen bij die van het tegenwoordig langs de wegen geplant geboomte, springen de voor- deelen van dit plan direct naar voren. Immers twee jaren na planting is een zandrubberboom rijp om afgetapt te worden De alsdan verkregen taaie rubbermassa zal in een in dien tijd gebouwde fabriek, welke door de gemeente in oud-Hollandschen stijl zal worden opgetrokken op het openliggende terrein aan de zuidzijde van het van Reenen- park, de z.g. gemeente-tapperij worden ver- werkt De jaarlijksc'he bedrijven, op ettelijke werkt. De jaarlijksche inkomsten uit die fa briek wordien, gezien het bloeien der andere gemeente-bedrijven, op ettelijke duizenden guldns geschat. Waar het voorts in de bedoeling ligt, dat v6or de Olympische Spelen en de daaraan verbonden toevloed van vreemdelingen een groot deel der bestaande beplanting zal zijn vervangen door zandrubberSboomen en Ber gen zoodoende een unicum van straatbeplan- ting kan laten zien, zal van nacht begonnen worden de z.g. Studler van Surckboom te ver plaatsen naar het terrein tusschen het huisje van de V. V. V. en „de Oude Prins", terwijl dan Zondagmididag om precies twee uur n.m. op de open plek de eerste rubberboom zal wor den geplant. Wij hebben reden te gelooven. dat St met eenige plechtigheid gepaard zal gaan en zelfs bestaat de mogelijkheid, dat een of meer ministers uit den Haag daarvoor zullen overkomen. Laat daarom de burgerij door het uitsteken van de vlag het hare er toe bijdragen om het doortastende en symp'ha- tieke plan van het gemeentcbestuur d«a noo- digen luister bij te getten. EGMOND AAN ZEE. J Vervolg gemeenteraad. Bij de heropening stelde de heer Havtman voor om in klein comite te gaan en den heer Kockx gelegenheid te geven uiteen te zetten, wat diens bedoeling is. Het kon dan vastge- legd worden. Spr. "had den heer Kockx ge- sproken en het kwam hem voor, dat de heer van Eenennaam lichtelijk overdreven had. De heer v. Eenennaam stelde voor om scheiding te maken tusschen den aankoop en den verkoop en elk afzonderlijk te behande- en. Verkoop diende te geschieden met recht van overgang, al was't misschien nooit noo- dig er gebruik van te maken. De mogelijkheid bestond toch. Die clausule kon niet zoo'n groot jezwaar zijn, anders zat er meer aehter. Spr was een der weinige raadsleden, die niet met den heer Kockx geconfereerd heeft en betvvij- ::elde, of dat confereeren wel goed1 was. Ook meent men vaak onder vier oogen te spreken, terwijl het toch uitlekt. Zoo werd in verband met het stukje Kockx-Lindt gezegd: „A1 zou- den we het alleen doen om v. Eenennaam te Spr. wilde wel graag bestrijden, ook graag bestreden worden, maar dan openlijik en royaal. Hij hleld vast aan het recht van over- pad. De voorzitter wilde wel splitsen, maar bleef bij zijn vorige opmerkingen. De heer Hartaian zou reeds voorgestemd hebben, doch was huiverig gemaakt door den heer v. Eenennaam in verband met een loods. De heer v. d. Pol merkte op. dat hij dit ge zegd had, doch de zaak nu anders bekeek. Er was alleen spraike van een m>ooi bergplaatsje De heer v. Eenennaam zou bijna verklaren niet aan de goede bedoellingen van „Zeebad" te twijfelen, maar straks kan „Zeezicht" mis schien met een zoet winstje verkocht worden en een ander kon t' niet schelen. Wat was een- voudiger dan een bouwverbod. Kockx had er geen schade van en wij waren zeker voor de toekomst. Met 101 (v. E.) werd besloten de heer Kockx toe te laten. De openbare behandeling werd- gesctiorst. Bij de hervatting bleek het door den heer v. Eenennaam verlahgde bouwverbod reeds een beldonken zaak te zijn, daar de heer K. de Graaff nu er een bouwverbod aan verbon den was de prijs wilde verminderen. De heer v. d. Garde vond nu 50 cent hoog genoeg. De heer Hartman was het daannede niet eens. t' Moest 1zijn. De heer v. d. Pol handhaafde zijn voorstel van den vorigen avond. Spr. vond niet, dat er zooveel verandering door het bouwverbod gekomen was. Verworpen met 101. Aangenomen de prijs Hartman 1. voor den te verkoopen grond). Kosten van overdracht en royeeren ten laste van den kooper. In de akte moet worden opgenomen, dat op het terrein een bouwverbod rust. Uit- gezonderd b.v. een serre. (Tegen de heeren v. d. Pol, v. Eenennaam en J. de Graaff 12. Twee perceelen werden onbewoonbaar verklaard. 13. Benoeming boventallige onderwijzer aan de openbare school. De voorziter herinnerde eraan, dat de heer v. d. Plas bij de bespreking van het noodge- dwongen ontslag van den heer v. d. Veer de overtuiging had uitgesproken, dat het onder- wijs slecht zou worden. Het is gebleken, dat dit een goeden kijk op de zaak was. Het is eerst eens geprobeerd en het onderwwijs leed inderdaad te veel. Informatie naar eventueele kosten van leerkrachten bij het bijzonder on- derwijs leerde, dat het gevaar voor de gemeen te niet heel groot is. B. en W. stelden dus voor een tijdelijke boventallige leerkracht te be- noemen. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aange nomen. 14. Radio-distributie. In gekomen waren wtee verzoeken, een van eene Alkmaarsche finma en een van den heer Karels, om draden te mogen spannen. B. en W. stelden voor op het eerste afwij- zend te beschikken en aan Karels vergunning te verleenen. De heer J. de Graaff achtte dat niet in de gemeente noodig, de heer Snoeks juichte het toe, de heer Hartman informeerde, of er voor ed gemeente niet een duitje aan te verdienen was door het zelf te doen. De voorzitter, dat het de bedoeling was twee kwartjes per aansluiting in rekening te brengen. Ander voordeel zag spr. er niet in De heer Hartman wees op den radio-tech- nicus in den raad. De heer v. da Garde was tegen de idee Hartman. Spr. betoogde, dat dit een middd was om de jongens van de straat te houden. Het werkte opvoedend, de politie kreeg minder werk. De heer meende in den geest van de oud- katholieke fractie te spreken, wanneer hij erop aandrong de concessie niet te verleenen. in verband met de kwesties over de uitzendingen b.v. Huizen. De kosten zijn niet zoo gering De heer v. Eenennaam had zich in hooge mate tegen het vrije woord op de vrije draad Na nog eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 92 stem- men. Tegen deh eeren A. Blok en A. Krab (twee der zes oud-katholieke raadsleden). 15. Herziening leges-verordtening voor pas- poorten. Gebracht van 1 5'0 op 1. 16. Strandverpaditing. Op voorstel van B en W. werd besloten om voor de tenten de- zelfde prijzen te bepalen als het vorige jaar en in principe aan de hotel Welgelegen en Zeezicht en de maatschappij Zeebad elk een exploitatieterrein toe te kennen onder nader over te komen voorwaarden. 17a. Benoeming ambtenaar woningioe- zicht. De voorzitter deelde mede, dat de meening van den heer Hartman in dezen juist gebleken was, en stelde nam ens B. en W. voor daar toe te benpemerf den heer K. Wijker Azn., die zich daarvoor zonder salaris beschik- baar had gesteld. Aldus besloten. 17b. Benoeming bouweommissie. B. en W. stelde voor daarvoor 2 leden te benoemen, bij voorkeur menschem, die er wat van af weten. De heer Hartman kon zich niet voorstel len, dat B. en W. kwamen met iets, dat in strijd was met de wet. „Kunt U mij een ge meente met een bouweommissie aanwijzen?" Dat is iets absur-ds. De heer van Eenennaam: De cemeeate- MSJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletlen 60 ct. Laxeer-Tabietten 60 ct. Zanuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten .90 ct. Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. eu Drogisten. opzichter beoordeelt wel, maar B. en W. be- slissen. Zij zijn niet altijd deskundig en dan benoemd men een commissie van publieke werken, die B. en W. voorlichting geeft. Wanneer U meent, dat dit in andere plaat- sen niet bestaat, leest U dan dit bericht uit de Bloemendaalsche Courant. (Voorlezing). De heer Hartman achtte de handigheid van den voorzitter boven alien lof verheven. Bewijs o.a. het besluit betreffende de jacht- verpachting. Het eenigste recht werd den raad ontnomen. „Wees er van overtuigd, burgemeeeter, dat dii zoo niet gaat, en dat zeg ik U De heer van Eenennaam: Namens? De heer Hartman: Namens mij persoon- lijk. De minderheid zal recht zoeken bij Ged. Staten. De voorzitter: Dat zal ik U absoluut niet kwalijk nemen. Als hetgeen U zegt, maar niet overdreven is. Want U overdrijft wel eens. De heer Hartman vond nu de benoeming van den heer Wijker een wassen neus, waar- na z. h. s. tot het aanstellen eener bouweom missie besloten werd. Benoemd werden de heeren J. v. d. Plas en J. de Graaff, die bei- den hun benoeming accepteerden. 18. Voorstel-Hartman betreffende werk- verschaffing. De heer Hartman opende zijn speech met zijn hart te luchten over hetgeen hem ter oore was gekomen over de voorvergadering (voor deze raadsvergadering) van de oud- katholieke fractie. Het is daar zoo luidruch- tig toegegaan, dat buitenstaanders het hoor- den. Daarover zou spr. niets zeggen, indien zijn naam niet genoemd was. Zelf was hij voor overleg en samenwerking, had zelfs ge vraagd niet vergeten te worden, wanneer er vocr-vergaderingen gehouden werden. Spr verlangde van niemand om aan zijn leiband te loopen en elk goed voorstel, van welke fractie ook, kon op zijn steun rek.enen. Wan neer oud-katholiieken niet met iets komen voor de werkverschaffing, dan moest er de S. D. wel mee komen. Spr. zette uitvoerig uiteen, dat werkeloos- heidsverzekering niet veel zou kosten (1'2'A cent per week en p. p.;, bovendien was het gros der visschers aangesloten bij de Federa- tie van Transportarbeiders, die er geen werk- loozenkas op nahoudt, maar die personen kunnen niet worden ingeschreven en komen niet ten laste der gemeente. Men rekent wel op het Fonds voor Sociale voorziening, dat 2 April geopend moet wofden, maar spr. zal dat moeten zien en afwachten. Het bezwaar, dat de uitoefening der con- trole op Egmond aan Zee zoo moeMifk is, kan ondervangen worden. Het rijk wil zelfs wel een gesalarieerd ambtenaar aanstellen. De heer Blok merkte op, dat de trawler- visscherij tot de seizoenbedrijven gerekend wordt, waarin van MeiSept. geen uitkee- ring wordt gedaan. De gemeente zou echter wel voor het voile jaar moeten bijdragen. Bovendien zou sledits een heel kleine groep ervan kunnen profiteeren en zijn de kosten niet 12 cent, maar 33 cent per persoon en per week plus 5 cent aan adm. kosten. De heer Hartman had die \2A ct. van den heer Hartman had die 12 cent van den Bond van Transp. arbeidcrs. Niet alleen vis schers echter, ook andere categorieen genoten er van. De heer Blok: Juist, maar die zijn geor ganiseerd. De heer Hartman moet eerst maar trachten, die menschen tot 'n organisa- tie te brengen. De kwestie werkeloozenverze- kering werd nog eenigen tijd besproken, maar was eigenlijk niet aan de orde. Als 't niet te veel kostte, schenen de leden er wel voor te voelen, althans op een desbetreffende vraag van den voorzitter heerschte er diepe stilte alom. En wie zwijgt, stemt toe. Het eigenlijke punt werkverschaffing vroeg veel minder tijd. De voorzitter achtte het goedkooper desnoods wat werk in loondienst te laten verrichten, dan in de werkverschaf fing. Dat kostte slooten geld, ondanks den rijkssteun. De heer Hartman was echter niet voor uit- keering in geld, hij liet de menschen er lie ver voor werken. Een besluit werd niet geno men. Rondvraag. De heer v. d. Pol stelde eenige vragen be treffende de toegang naar't strand, "aan de Werf, de lantaarn aan 't Schoolplein, de boompjes(l) langs den straatweg en het stofvrij maken van wegen. Een en ander zal onder de oogen gezien worden. De heer v. d. Garde wilde de hand gehou den zien aan het zandstrooien. De Voorzitter: U klaagde, ik had ge- strooid, mijn buren ook, en bij U lag niets. De heer v. d. Garde: 'tWas weggewaaid Verder informeerde spr. naar de ierwagens, de koppigheid der lantaarns, de gratificatie aan het personeel der gasfabriek, de Anker- straat. De eerste punten zullen in gedachten ge houden worden, betreffende het derde was geen verzoek ingekomen. Kwam terecht bij de rekening. De Ankerstraat moet wachten tot na 'tseizoen. De heer v. d. Garde had gelezen, dat er een verordening gemaakt was, dat men zich perse bij de ziekenhuisverzekering aange sloten moest hebben om door het B. A. gehol- pen te kunnen worden. De Voorzitter merkte op, dat nu de gele genheid ertoe bestond het B. A. niet zoo gauw zou bijspringen. De heer v. d. Garde: Kunt u ieder daar toe verplichten? Er zijn toch ook menschen, die uit principe tegen verzekering zijn. De Voorzitter: Die moeten dan ook uit principe eigen ziekte betalen. De heer v. d. Garde opperde het denk beeld, dat de armlastigen door de gemeente in die verzekering zouden worden opgeno men en om die vereeniging te subsidieeren. Er bleek in dien geest gewerkt te worden. Ten slotte had spr. nog een lijst met vra gen en opmerkingen betreffende de herha- Hngsschool, die te zijner tijd zoo noodig on der de oogen gezien zouden worden. Dtt jaar wasiet een pyoefcursus. De heer Hartman had mededeelingen ver- wacht betreffende het overnemen door de provincie van het electrisch net. De Voorzitter merkte op dit voor een niet voor de volgende vergadering te hebben toegezegd. Voorts een opmerking betreffende de be- talingen van het schoolgeld in termijnen waarnaar de Voorzitter een onderzoek zou instellen, en herhaald verzoek om een lan taarn aan den Zwarten weg bij het Station Spr. vroeg waarom geweigerd was stand- plaats te verleenen aan een autobushouder. De Voorzitter zeide, dat er reeds drie on- dernemers op IJmuiden waren en die dienst behoorlijk onderhouden werd. Een vierde zou voor alien de verdiensten onvoldoende ma ken. De heer Hartman keurde dat niet goed maar 'tzou nu toch gebeuren. Een particu- lier terrein was beschikbaar gesteld en de ondernemer zou de prijs verlagen. Dan werd het nog erger. Het bleek, dat twee andere ondernemers het ook al hadden opgegeven, zoodat uit breiding niet in het belang van den dienst geacht werd. De heer v. Eenennaam vroeg om den afrit aan de Noordwerf weer open te maken ten gerieve van het publiek. Het bleek een op- vallend stuifgat te zijn, maar de heer Snoeks meende, dat het dan toch wel des zomers open kon gelaten worden. De heer v. Eenennaam wees op de serie houten woningen aan de Emmastraat. Vol- deden die aan de thans geldende bouwver- ordening en zoo niet, was het dan wel in orde, dat B. en W. toestemming hadden ge- geven? De Voorzitter wees er op, dat het met een woning indertijd begonnen was en dat er langzamerhand meer gekomen waren. Spr. geloofde, dat de verordening op dit punt wijziging behoefde en was voornemens in de volgende of de eerstvolgende vergadering met een voorstel te komen. De heer v. Eennaam achtte dit geen vol- doend antwoord. Was die toestemming fout of niet? De Voorzitter: Waarschijnlijk fout. De heer v. Eenennaam merkte op, dat hij zich maanden geleden schriftelijk tot B. en W. gewend had en de heer Snoeks mondeling in den raad geinformeerd had. Er was toen gezegd, dat die woningen op een bepaalden afstand ten zuiden van de Emmastraat zou den blijven en er ruimte zou overblijven voor steenen woningen. Daarna is echter naast C. de Groot een huis gezet, niet van steen. Was dat in orde? De Voorzitter: Waarschijnlijk niet. De heer v. Eenennaam vroeg, of de Voor zitter het in't algemeen wenschelijk achtte daarmede voort te gaan of beter om er nu mee te stoppen. De Voorzitter achtte het wenschelijk voort te gaan, echter na wijziging van de bouw- verordening. De heer v. Eenennaam meende hieruit te mogen opmaken, dat tot dien tijd geweigerd zou worden houten huizen te bouwen, het geen toestemmend beantwoord werd, en vroeg of de Voorzitter meerdere vergunnin- gen, die mogelijk reeds verleend ware", be- reid was in te trekken. Ook dit werd toege zegd. Spr. geloofde wel, dat de Voorzitter bij andere gemeenten te rade zou gaan, doch zou gaarne opgenomen zien: „Wanneer houten gebouwen toegelaten zullen worden, moeten zij aan minstens even strenge bepalingen voldoen als steenen ge bouwen, wat betreft afmetingen, indeeling, grootte der kamers en lichtoppervlakte. Minstens een der gevels behoort uitgevoerd te zijn van steen. Zij zullen onder geen beding bewoond mo- gen worden tusschen 15 Mei en 15 Septem ber en van nieuw materiaal behooren opge trokken te worden. Houten gebouwen, van oud materiaal op getrokken, zullen na 15 September 1928 niet meer bewoond mogen worden. Het gebouw van den heer Rike wordt ge acht te zijn een permanente woning, die dus doorloopend in gebruik mag gehouden wor den. Alle andere zijn seizoenwoningen" In de badverordening zag de heer v. E. gaarne het woord „minimum" voor tariei vervallen. Dit zou bij de vergunning ter sprake kunnen komen. Zoolang de gemeente daar zelf niet in voorziet wenschte spr. bepaald te zien, dat iedere strandexploitant of kolonie voor toilet- gelegenheden op het strand zorgt, Ook de huurders van standplaatsen, die zouden kun nen combineeren. De heer v. d. Plas wees op het neerhangen- de prikkeldraad aan het bouwterrein aan df Voorstraat. Er zal op gelet worden. Hierna sluiting. KENNEMERLAND. Aan de veilingen komt meer aanvoer; voof zoover het nieuwe groentcn betreft zijn het alle glasproducten. Eigenaardig was, dat er op het einde van de vorige week bij een groote aanvoer __een levendige handel ontstond met hooge prijzen en deze week een kleinere aanvoer en lusie- looze handel, hoewel de prijzen niet noe- menswaardig terug gingen. Niettemin zijn de prijzen nog hoog, zoowel van nieuwe als oude groenten, doch we verwachten een be- langrijke prijsverlaging voor nieuwe groen ten, als spinazie, raapstelen, sla en radijs, want deze hooge prijzen kunnen zich niet handhaven. De prijzen voor spinazie waren 18 J® 30 per 100 K.G., raapstelen f 2.50 tot 3.50, radijs f 8 tot f 10, selderie 13 tot 24, prei 30 tot 45, alles per 100 bos. Bloemkool 40 tot 50 en kropsla lb tot 18 per 100 stuks. ,.L In tjegenstelling met vorige weken beg® wit lof los te komen, ook de kwaliteit wasi M- duidend beter, de prijzen waren 22 tot 30 per 100 K.G. Spruiten werden in kleine par- tij'tjes aangeboden en gingen voor fancy-pnj- zen van die hand, 65 tot 70 per 100 K.G., een ongelioorde prijs. Roode kool, ge'le kool en andere stapei- groenten liepen af, ook de prijs ging ie® terug, doch de prijzen bleven niettemin nog hoog. De aanvoer ba nardiappelen neemt at. zi] die editer beste kwaliteit kunnen aanvoeren, maken goede zaken, daar er vraag is prima kwaliteit. Over hat algeneean genonp was d» prijs iets lager. De overige aanvoer was van zoo

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6