ETALAGE CARTONS EN PAPIEREN Stacfsnieuws PLAKAAT VERT VAN PU1IEN& OORTMEIJER, PAYGLOP Ingezonden stukken Hoe ni©siwe Haren ontstaan. iB|fp befeekenis, dat we ons van een overziclit <Jaar- van ontheven achten lets van grooter belang is de belangrijke rebeurtcnis die de volgmde week zal aanvan- L n l. de aanstelling van een keurmeester L de veilingen in Beverwij'k. Wat op andere veilingen vanzelfsprekend was, ontbrak hier dock de ..scheidsrecihler'" wordt hier ge- reserveerd begroct. „De Wijk" heeft altijd ?iin eigen zaken beslecht, de directeur van de veilngen beslechtie altijd het geschil en nu taunt i overleg met de veilingen van den Kennemer Marktbond en Handelcbelangen een dwarskijker die het geschil tusschen de partijen moet oplossen. De hoofdorganisaties zijn het eens, doch de jjestureii en leden van de straatveilingen dwe- pen niet met den nieuwen functionaris. Oak mrdt er doot de straatveilingen (De Een- draoht en Tuindersbelangen) oppositie tegen het hoofdbestuur gevoerd, allemaal het ge- vottr van het overleg tusschen de veilingsor- eanisatie en de handelaars, vereenigd in Haodelsbelanpen" We spreken de hoop uit, dat't conflict een vredelievende opiossii itrij.gt, doch meenen, dot de keurmeester geen gemakkelijke taak heeft te vervullen, SCHAGEN. In 1927 kwam een vloeistof voor wegen- fck in den handel, die den naam van Gaandaline droeg. De polder Waard en Groet besloot een proef te nemen, en paste het middel in de beide polders op een klein stuk weg toe. Dezer dagen ging men de uitkomsten na. Zeer nieuwsgierig was men naar den Waard- polder, die veel van het biet.envervoer te lij- den heeft. De resultaten waren van dien aard, dat beslcten werd de proef op grooter schaal voort te zetten. Op den Nes te Schagen komt een geval van Mond- en Klauwzeer voor. In de Molenstraat te Schagen overreed een woesten motorrijder een jongentje. Met eenige kleine wondjes en een gebroken been werd het opgenomen. Het geval had eene sa- menscholing ten gevolge, die den woesteling een pak ransel wilden geven. De politie wist hem alleen met groote moeite te beschermen. Het motorrijwiel werd in beslag genomen. ZU1D SCHARWOUDE. Vergadering van de Langendijker Winke- liers-, Nering- en Vakvereeniging op Woensdag 28 Maart, in het lokaal van den heer Staffers, alhier. De opkomst was zeer gering. Na opening werden de notulen door den waarnemenden secretaris gelezen, waar- op goedkeuring volgde. De Voorzitter deelde mede dat hij en de Secretaris eene vergadering van de Kamer van Koophandel hadden bijgewoond, waarin o.m. het onderwerp „vliegende winkels" door mr. Coppius was behandeld. Breeavoerig werd over dit punt van ge- dachten gewisseld, meer in 't bijzonder over de vraag wat tegen deze ongewenschte con- currentie kan gedaan worden. De Voorzitter zeide dat het bestuur reeds doet wat gedaan kan worden en dat ook in het vervolg de noodige stappen zullen worden gedaan. Vijf nieuwe leden werden voorgedragen en sis leden ingeschreven. De bescheiden van het financieel beheer der incasso gaven de volgende eindcijfers: i te innen van z.g. kwade posten 1386.14%, waarvan geind was 247.80. De rekening van Ons Weekblad gaf een ontvangst aan van 3716.96 en een uitgaaf van 3626.55, dus een batig saldo van 90.41. Bij de bespreking: bedanken voor het lid- maatschap plaatselijke keuze, bleek dat eene meerderheid voor bedanken was, n.l. 13 tegen 5 stemmen. Hierna had reglementsherziening plaats, hetwelk met eenige wijzigingen opnieuw werd vastgesteld. De vragenbus bevatte drie vragen: Eerste vraag: Wanneer weer Etalagewed- strijd? Tweede vraag: Hoe denkt men er over om de namen in het zwarte vakje rood te druk- ken? Derde vraag: Of de bestuursvergaderin- gen in twee vaste lokalen worden gehouden. Antwoord op vraag 1Voorloopig niet, is te duur. Het bestuur zal overwegen. Op vraag 2: Niet te doen, is te duur. Op vraag 3: In twee vaste lokalen, doch in meerdere lokalen kan overwogen worden. De rondvraag was huishoudelijk, waarop sluiting volgde. SINT-PANCRAS. Donderdagavond werd door de tooneelver- eeniging „Kunst naar Kracht" in het lokaal van den heer Gerritsen een uitvoering gege ven, waarbij gespeeld werd „de Vrijbuiter", door Hans Martin. Gespeeld werd onder re gie van den heer Sjoers uit Alkmaar, wat een goede vertolking waarborgde. Behalve een kleine inzinking in het 2e be- dnjf, toen het tempo wat te langzaam was, is over het geheel uitstekend spel gegeven, door een dankbaar publiek telkenmale met ap- plaus beloond. Na het derde bedrijf had een warme huldi- ging plaats van den heer en mevr. Gerritsen wien door de vereeniging bij hun vertrek uit de getfieente ter herinnering een fraaie ets werd aangeboden. Namens de Bond voor Staatspensionneering bood de heer van Kani- pen met een hartelijke toespraak eveneens een stoffelijk blijk van waardeering aan in den vorm van een alpacca groentelepel. Tot slot een gezellig bal. STOMPETOREN. Tot voorzitter der commissie van toezicht op het lager onderwijs in de gemeente Oter- leek is benoemd de heer K. Zwiep, hoofd der school alhier, en tot secretaris de heer Jb. Posch te Stompetoren. Den 6en Mei e.k. zal het 45 jaar gele- den zijn, dat de gymnastiekvereeniging Voorwaarts hier werd opgericht. Het bestuur en de leden zijn voornemens, dit feit niet on- opgemerkt te laten voorbijgaan en ondervin- den daarbij van vele zijden steun en mede- werking. Op den datum der oprichting zal voor genoodigden en leden een gezellige avond gegeven worden met een varieerend programma: enkele gymnastische oefeningen en daarna voordrachten. Voor den grooten turndag, die hier 22 Juli zal gehouden worden, is de waarborgsom meer dan volteekend, zoodat er alle reden is, om te verwachten dat Voorwaarts een schit- terend feest zal vieren. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer L Langendoen, behaalde gisteren te Welte- vreden (op Java) het diploma A voor ma chinist op de groote vaart. ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. De jaarvergadering van de associatie yoor lijkbezorging, gisteravond in de tuinzaal'van de Harmonie gehouden, werd bijgewoond door een 30-tal personen. De Voorzitter, de heer J. Kuyper, heette bij de opening de aanwezigen welkom en her- dacht in- warme bewoordingen het overleden bestuurslid, wijlen den heer G. W. van der Veen, die een groote steun van de vereeniging was geweest en wiens verscheiden een gevoe- lig verlies was. In het jaarverslag, uitgebracht door den Secretaris, den heer A. van Kleef Jr., werd ook nog een woord van dankbare hulde ge- bracht aan den heer G. W. van der Veen. Het ledental was met 138 gestegen en ge- klommen tot 1011 leden. Dank werd ge- bracht aan hetgeen de directeur en de dra pers deden in het belang van de vereeniging. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De rekening en verantwoording, uitge bracht door den hr. Chr. Vennik, den accoun tant (zulks wegens ontstentenis van den pen- ningmeester tengevolge van familie-omstan- digheden) werd goedgekeurd op een eindbe- drag van 1.779.59%. Hierbij werd medegedeeld, dat in 1927 waren uitgevoerd 64 bedieningen tegen 51 in 1926. De kosten dezer bedieningen hier- onder waren 19 naar andere gemeenten liepen uiteen van 116.09 tot 561.05 (alles inbegrepen). Voor begrafenissen was in to- taal uitgegeven 13161.57 tegen 8732.32% in het jaar te voren, wat een bewijs werd ge- acht dat de vereeniging meer en meer bur- gerrecht krijgt. Over 1927 waren 880 hoof- den van gezinnen lid der vereeniging. Voor niet-leden werden uitgevoerd 19 begrafenis sen. Zij betaalden 5 pCt. der rekening meer dan de leden (behalve over de grafrechten). In den loop van het jaar werd een rouwkamer aangeschaft voor '209.30. Na verschillende afschrijvingen blijft van de inkomsten 424.60% over te boeken op de rekening ledenkapitaal, die daardoor stijgt tot/ 2569.16%. De balans noemde als eindbedragen 3185.48%. Ook deze werd onder applaus goedgekeurd, v/aartoe de Raad van Toezicht had geadviseerd. Als besfuursleden waren aan de beurt van aftreding de heeren J. Jorritsma en G. J. Dikkeboom (laatstgenoemde stelde zich niet meer herkiesbaar), terwijl bovendien voorzien moest worden in de vacature, ontstaan door bet overlijden van den heer Van der Veen. Gekpzen werden de heeren H. van Raalte en J. W. Beudeker, herkozen werd de heer Jorritsma. Tot lid van den Raad van Toezicht (perio- diek aftredend de heer Looyenga, niet her kiesbaar) werd gekozen de heer J. Joman te Heiloo. De Voorzitt richtte een hartelijk woord van dank tot den heer Looyenga, voor het werk dat hij in het belang der vereeniging had gedaan. Een der aanwezigen vroeg bij de rond vraag wat er behoort te geschieden na een sterfgeval. De direeteur-uitvoerder der Associatie ant- woordde, dat hij voor alles z"orgt, ook voor hetgeen verricht moet worden, wanneer een crematie zal plaats hebben. De heer Looijenga betuigde zijn dank voor de tot hem gerichte vriendelijke woorden van waardeering, daarbij de hoop uitsprekende, dat de vereeniging zal mogen groeien en bloeien en op den tot nu toe gevolgden weg zal voortgaan. De Secretaris wees op een bericht in de Alkm. Crt. van 23 Maart, waarin medege- deeld werd dat dragers uit Alkmaar bij een begrafenis van iemand te Broek op Langen- dijk zich onbehoorlijk hadden gedragen. Spr. had bij de Begrafenisvereeniging al- daar geinformeerd wie die dragers waren geweest en antwoord ontvangen, dat zij niet behoorden bij de Associatie voor Lijkbezor ging. Spr. deelde dit mede ter geruststelling van de leden, die misschien het bewuste be richt ook gelezen hadden. De heer Beudeker, die het in het bericht bedoelde lijk had vervoerd, deelde mede wat er gebeurd is. Hij was van oordeel, dat er niets onbehoorlijks is gebeurd; alleen is de Langedijker Begrafenisvereeniging wat voor- barig geweest. Van de bestuurstafel werd dank betuigd voor deze toelichting. Er was trouwens ook niet anders verwacht, dan dat de dragers zich steeds behoorlijk gedragen. Op een vraag uit de vergadering of er con- trole wordt gehouden op het maken van kis- ten en door wien werd door den directeur- uitvoerder geantwoord, dat tot dusver nim- mer klachten kwamen. De heer van Heerden besprak voorts de propaganda voor de vereeniging en de aan- werving van nieuwe leden. Bij de sluiting van de vergadering bracht de Voorzitter dank aan het bestuur en den Raad van Toezicht voor de prettige samen- werking en aan de aanwezigen voor hunne opkomst. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HOLLAND'S NOORDERKW ARTIER. Versch nen is het jaarverslag over 1927 van dit college. Het is langzamerhand een boekje geworden van vrij grooten omvang 127 bladz.) en bevat dan ook gegevens om- trent alle takken van handel en bedrijf, als- mede omtrent het handelsonderwijs in het district der Kamer, de markten, veilingen, spaarbanken, enz. Het verslag begint met een „In Memo- riam", waarin wijlen de heeren J. G. Messe- laar en A. Prins Az. herdacht worden. Na een opsomniing van de 39 gemeenten in het district met vermelding van hun inwo- nertal en opgave van het aantal ingeschreven dossiers (totaal 5087) volgt de rede van den voorzitter der kamer, gehouden in de verga dering van 4 Jan., bevattende een besdhou- wing over vrijwel alle takken van bedrijf (wij namen destijd de rede in onze courant op). In den verderen tekst volgen de meer uitvoerige overzichten over die bedrijven, Herinnerd wordt aan de in 1927 gehouden verkiezingen voor leden dezer Kamer, die tot resultaat hadden, o.a. dat ook het bloembol- lenbedrijf een vertegenwoordiger kreeg. Dan volgt een opgave van de samenstelling der Kamer en hare verschililende oommissien. De werkzaamheden van het Handels- register worden in eenige cijfers aangegeven Het opsonin!en van de werkzaamheden der Kamer vroeg 17 bladzijden druks. De rekening en verantwoording over 1926 sliuit op een bedrag van 26.168,34, de be- grooting 1928 beloopt 23.198,67 in ont- vangsten en uitgaven met een vermoedelijk batig saldo van 1.035,86. Dan volgen beschouwingen over de kanali- satie van Westfriesland, de bloemententoon- stelling te Alkmaar en allerlei takken van handel en bedrijf. Hierbij zijn mede opgeno men een staat over den aanvoer op de Alk- maarsche kaasmarkt, alsmede een staat over den omzet der veilingen in bet district der Kamer van 1918 tpt 192'7, een statistiek over het scheepvaartverkeer op het N. Boll. Ka- naal in 1927 en verschillende foto's uit het land- en tuinbouwbedrijf en visscherij. Op zeer verschillend terrein bevat dit jaar verslag tal van waardevolle gegevens. EERE-AVOND. Zooals wij reeds mededeelden zal op dezen avond (Zaterdag 7 April) de officieele ope ning plaats vinden der Groote Nationale Zangwedstrijden op beide Paaschdagen. In de etalage van de firma IJpma in de Langestraat zijn op keurige wijze opgesteld de foto's van het Jubileerende Kwartet „Zang en Vriendschap" en van de solisten Mevr. C. G. de Langevan Rijn, Mejuffr. Annie Veenenbos, de heeren J. H. Oushoorn (a. d. vleugel) en Corn. Jonker (Directeur van het kwartet), die op dezen avond hunne medewerking hebben toegezegd. Tevens zijn daarbij tentoongesteld een ge- deelte der lauwertakken en medaille's, welke voor de wedstrijden beschikbaar zijn gesteld. De feestwijzers zullen dezer dagen gereed komen. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. (Buiien veraniwoordeh]kheid van de Redac- tie. De opnarne in deze rub nek be wij si geens- zins dat de redactie er mede insterru.) DE SCHOONHEID VAN BERGEN. „Gouverner e'est privroir." Waar de sdhoonheid verschijnt, ontwaakt een gevoel dankbaarheid. Is het dan zoo'n wonder dat overal waar wbt schoons ver- dwijnt, ernst ons deel behoort te zijn 2 Hoe durft U in uw hoofdartikel „De strijd tuschen oud en nieuw" het schenden van na- tuur- en stadschoon niet alleen goedpraten, maar de publieke uiting die verder verviel, Bergen met alle kracht wil besparen, betite- len als een storm in een glas water. Trou wens in Bergen is 'n tijdje geleden als geble- ken, dat een glas water alleminst geschikt ge- acht wordt om geboren enthousiasme te doo- ven. Dat de architect van rijksmonumentenzorg de afbraak van de historische smidswoning niet weerhield, beihoeft geene verwondering t; baren. le. Omdat het pand niet is opgenomen in de Rijlkslijst van monumenten, 2e. omdat er reeds vier van de zes gevels geheel of gedeel- telij'k tegen den grond lagen en het dak reeds voor een groot deel afgebroken was, 3e. om dat het gemeentebestuur niettegenstaande de vroegere concessies tot behoud, toch toestem- ming tot sloopen had verleend. De menigvuldige sloopingen die wij overal zien geschieden, tevens de vernietiging van de architectuur onzer voorouders, zijn uitingen die den stempel dragen en blijk geven van de thans alom heerschende schoonheidsarnar- dhie. Waar is de tijd dat er gewerkt werd aan de schoonheid van alien door alien? Waar is da tijd toen de sdhoonheid organisch was en als vanzelf uit de volksziel gegroeid? Waar is de tijd dat alien arbeid niets anders was dan een mengeling van artistiek voelen en maatschap- pelijk leven? Tijdens de eeuwen van godsdiensttwisten en burgeroorlog was de architecturale schoon heid de eenige tnacht die al het verscheurdc overheerschte. Thans, daar het zieleleven overal de wij- ding der schoonheid wist, zien wij niets an ders, dan dat uit win- en schraapzucht de schoonheid aanhoudend verscheurd wordt. Het is zoo gemakkelijlk iets dat schoon is af te breken en er dan iets minder voor in de plaats te stellen als elke maatstaf tot verge lijken wegvalt. Een schoon pand behoeft niet duurder te zijn dan een leeiijk van dezelfde afmetingen, maar, waarlijik sChoone uitingen eischen eene zeldzame toewijding en daarom will de massa, die ten huidigen dage die toe wijding mist er zoo min mogelijk over hooren En dan, als er maar eenmaal met verminken een aanvang is gamaakt, volgt de rest van zelf. Zoo ontstaan en scheppen oppervlakkig en baatzucht alom toestanden waartegen niet alleen bets choonheids- maar ook het rechts- gevoel in ieder onpartijdig mensch opstaat. Zoo kon eerst de smid een stuk grond koopen om een nieuw pand te zetten dat zoogenaamd het ouide zou sparen, hetwelk nu zeven jaren later toch tegen den grond ligt. In het niet ingrijpen van monumenienzorg ligt nog niet het bewijs dat het verdwijnen van eene mooie vlakke landelijke woning, het dorpje Bergen met geene nieuwe wonde slaat. Ons al'ler belang, ook dit van Alkmaar met zijn vreemdelingenbezoek zijn daarmee ge- moeid, meer nog dan het behoud van Heiloo's natuurschoon; dat verlies moet te Alkmaar en Bergen evengoed betreurd worden als het verlies der Schermermolens als weerhield de meerderheid van Gedeputeerde Staten ook de afbraak niet. De woorden van het Eerst Kamerlid de heer Henri Polak: „Ik ken in ons land geen dorp dat zoo radikaal mogelijk vernield en in een allermiserabelst stadje herschapen is, als Bergen." Zij mogen ons ,Bergenaren, pijn doen, voor de buitenwereld staan zij als een on'oochenbaar bewijs, hoe met dit eertijds zoo schoone dorp uit gebrek aan in- en toezicht is omgespronken. Wie Bergen gekend heeft, toen het nog een stukje Paradijs was, zal het met ons betreuren wat er van geworden is Wat is er overgebleven van de boschrijke vroegere renbaan? Hoe is de Kerkelaan ver moord? En de Breelaan en de Oldenburger- straat? Wat kwam er van de mooie Dorps- straat terecht? Tot wat een janboel verwoest- te men de St. Anthoniusstraat, de Kruislaan, de Loudelsweg en zoovele andere? Vernietin- gen waarbij grond- en bouwspeculanten par- tij trokken van eene onbegrensde schoonheids- vernietiging en versnippering. Gelukikig is thans niet alleen de minister gewaarschuwd, maar zal, als straks in de volksvertegemwoordiginig de aandacht wordt gevestigd op de hier heerschende misstanden, de regeering kunnen toonen wat zij voortaan in Bergen's belang zijn natuurschoon al dan niet toelaatbaar acht. ARTHUR VERBEECK. (Als het pand al zoover tegen den grond lag, dat de telegrafisch ontboden architect van de Rijksmonumentenzorg reeds vier van de zes gevels gesloopt zag en het dak reeds voor een groot deel was afgebroken, begrijpen wij niet, dat de heer Verbeeck zicih nog zoo ge. weldig heeft ingespannen het nog overgeble* vene voor het nageslacht te redden. Inzender vergeet, dat architect Van Nop-* pen van de Rijkscommissie voor Monumen- tenzorg, de verdere slooping niet verhinder- de, omdat het geheel geen architectonische waarde heeft en omdat hij tot de conclusie kwam dat er wel te verbeteren, doch niets te bederven viel. Wanneer schrijver van het stuk kennis ge nomen had van de teekening, dan had hfjj kunnen weten, dat de dakvorm behouden blijft en dat juist datgene wat nog aardig was van den gevel behouden blijft. Dat inzender, na ons artikel, waaruit dui- delijk bleek, dat het alleen de heer Smit is geweest die offers brach': nog spreekt van concessies van de zijde van het gemeentebe stuur, is wel zeer verwonderlijk. Het feit, dat het pand niet was opgenomen in de Rijkslijsf van monumenten, bewijst o. i, siechts, dat het in architectonisch opzicht niet van zoo groote waarde was als de heer Ver beeck het heeft widen voorstellen. Daar op wijst ook de houding van het gemeentebe stuur, dat geen bezwaar had de vergunning voor de slooping te verleenen. Wij onderschrijven geenszins de dictatoria- le uitspraak van den heer Polak, al zullen wij niet gaarne ontkennen, dat Bergen in verloop van tijd het karakter van een landelijke ge meente gedeeltelijk heeft verloren. De vraag is siechts of dit niet juist het be wijs is, dat Bergen als gemeente tegenwoor- dig heel wat meer dan vroeger beteekent. Red. Alkm. Crt.); NOG EENS DE TREKHOND. Volgens het bestuur van de Ver. voor Wet- telijke dierenbescherming zijn de honden wel ke afgekeurd zijn, uitgebuit en afgeleefd. Dus dat is dus de reden dat ze niet goed werden gekeurd. Is de schrijver van dit stuk bij een keuring tegenwoordig geweest? Zou dan die schrijver het eens willen bewijzen? Wij zijn zoo vrij om hem dit te vragen. Of heeft die schrijver dat middel (onwaardig)J alleen maar aangepakt om propaganda te maken voor zijn vereeniging. Om die vereen. te doen bloeien. Het kost wat't kost, waar of niet waar? In de Alkmaarsche Courant van 28 dezer leek het er veel op. Een der regels hield het volgende in: „Eigenaars wier hond werd afgekeurd, een dier dat zij dus uitge buit hadden door het werk te laten doen dat boven zijn krachten ging, vroegen een spoed- audientie aan bij den minister". Weet die schrijver wel wat een trekhond is? Heeft hij er ooit mee gereden? Bepaald niet. En toch oordeelen zij er over of ze er jaren mee om- gaan. Moeten de hondenwagens soms van den weg af opdat de auto's van de heeren nog razender tempo's kunnen aannemen? Want die vuile hondenwagens zijn ook maar lastig op den weg. Vandaag wij mor- gen gij, zoo gaat het nu eenmaal met een stemgerechtigd Nederlander. Menschen die ons hondenhouders willen helpen, sluit u aan bij onze vereen. als donateur. Onze vereen. bestaat niet uit grooten en al te sentimenteele menschen, maar uit brood- vechters, die heusch wel goed voor hun hon den zijn en ze niet volgens die vereen. tot wet- telijke dierenbescherming uitbuiten. Daarom geachte lezers sluit u bij ons aan en helpt ons met uwen steun. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. De Ver. van Trekhondenhouders, „HELPT ELKANDER" Alkmaar, Geest 20. Maar tot nu is er niets uifgevonden, daf absoluut ver- hindert dat men plotseling op een verkeerd nummer over- geschakeld wordt. (London Opinion). Wil de haarbodem de 75—100.000 haren, normaal behaard hoofd groeien, j kunnen voortbrengen en in stand hnnfHh1an's,een eerste vereischte, dat de 7 de haarvormende weefsels ge- ,t.r;n?-n' foosvorming, noch een andere bt tJ Y functies van de hoofdhuid, mag Hot i,- "aarvormingsproces bemoeilijken n'(mi"«ar, °.n}s'a£ door onafgebroken cel- s'oei en celdeehng. De grootste aandacht moet men daarom er aan wijden teneinde dit mooiste geschenk der natuur in goeden staat te houden. Hoe weinig menschen echter zijn er, die zich door roosvorming of door het begin van haaruif val laten verontrusten. De meesten beginnen eerst hiertegen „iets" te doen, wanneer de haaruitval reeds in een ver gevorderd sta dium verkeert. Dit is een niet sterk genoeg te veroordeelen misverstand. Tot voor betrekke lijk korten tijd, kon men deze menschen ech ter geen ongelijk geven, aangezien er geen middel bestond, dat haaruitval werkelijk kon genezen. Er waren siechts prikkelmiddelen, die de kwaal niet genazen, maar in de hand werkten. Na een geringe verbetering volgde onherroepelijk een nog grootere achteruit- gang. De roosvorming is het eerste teeken dat uw haarvormingsorganen abnormaal wer- ken. Al ontgaat u dit euvel ten deele, de op den kraag van uw jas zichtbare schilfer- tjes zijn er het sprekend bewijs van. Word* dan niet doelmatig ingegrepen, dan is spoe- dig een onnatuurlijk sterke haaruitval het onvermijdelijk gevolg. Wij leggen den na- druk op doelmatig, want van de tall ooze kaalbodfdige personal, die u oatmoet, zijn velen het levende bewijs van de ijdel ver- wachte resultaten dezer middelen, die toch Jets" tegen den haaruitval hebben willen doen. Er bestond geen werkelijk bruikbaar mid- del ter genezing van haaruitval en konden de doctoren hun om hulp vragende patienten dikwijls als schralen troost siechts naar hun eigen kalen schedel wijzen. Dit ontbreken van een bruikbaar genees- middel tegen onnatuurlijk haarverlies heeft vooraanstaande mannen der wetenschap reeds vele jaren bezig gehouden. De onderzoekingen van vermaarde geleer- den als Pohl-Pincus, Prof. Zuntz, Prof. Friedenthal, Dr. Weidner, hebben aange- toond, dat de oorzaken van 95 van alle gevallen van vroegtijdigen haaruitval be staan uit het gebrek aan voedsel voor den haarwortel en de verharding der schedel huid. Uitgaande van de overweging, dat haar- groei het resultaat is van geregeld voortdu- rende celvorming, hebben Professor Zuntz en Dr. Weidner naar een weg gezocht om dezen celgroei te versterken pn opnieuw op te wekken en op deze wijze krachtiger en zelfs nieuw haar te doen ontstaan. Dr Weidner is met zijn proefnemingen verras- send geslaagd. Hij heeft een oplossing der cell en bereid uit gezuiverd menschenhaar en door toepassing dezer oplossing op kale of haararme plekken binnen zeer korten tijd nieuw haar doen ontstaan. Deze verbazen de resultaten zijn door vele geleerden in ge neeskundige tijdschriften breedvoerig bespro- ken. Gevallen van haargroei, na jarenlangt kaalhoofdigheid door Doctoren met de haar oplossing „Silvikrin" behandeld, hebben in de medische wereld groot opzien verwekt en den uitvinder vele erkenningen en waardee ringen gebracht. Deze haaroplossing is onder den naam van „Silvikrin" ook voor het publiek ver krijgbaar gesteld nadat het procede van Dr. Weidner in alle beschaafde landen werd ge- patenteerd. Het wezen van den haargroei en de vinding van Dr. Weidner zijn in een po- pulair geschreven werkje nader toegelicht, hetwelk u op aanvraag wordt toegezonden. Is uw haargroei achterlijk of onbevredi- gend, lijdt u aan haaruitval, heeft u een kaal hoofd of is het reeds in het verschiet, met een woord, is uw haargroei niet natuurlijk, uw haar niet mooi zijdeachtig glanzend en uw hoofd niet geheel vrij yan roos, neem dan de gelegenheid waar, die u hier wordt geboden, om over den haargroei en zijn ge- breken te worden ingelicht en tegelijk de vin ding van Dr. Weidner te leeren kennen. Wij zenden u dit boekje van 36 pagina's met zeer interessanten inhoud, in voor den leek ver- staanbare taal, en een flink monster voor veelvuldig gebruik. Het verplicht u tot niets Gebruik daarvoor dezen bon. Laboratorium Silvikrin, Schiekade 104, R'dam. Als leze" van de Alkmaarsche Courant verzoek ik om toezending van het boek over den haargroei en een groot monster «van Silvikrin. Ik sluit 30cents in postzegels bij ter vergoeding van porta en kosten. Naam: Straat: Plaats Als brief met 7\ ct. frankeeren. Knip deze bon direct uit. Uitstel is altijd afstel. IN DE MO PISTE DESSINS SCHITTERENDE KLEUBEH >A

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7