I EERE-AVONO AMSTEIt®iMSCHE BDITR ZATERDAG 7 APRIL „ZAMG EE VRIENDSOHAP" Stasisnieuws Opgave van Noordhollandsch Landboiiwcrediet. gasfabriek te ZutpKen scliold toen clen tieer 1 van der Stel eveneens uit. Eenige rijksveld- wachters verwijderden den heer Van der Stel om hem gelegenheid xe geven tot kalmte te komen. De heer Van der Stel zal zoowel tegen mr. iWagenaar als tegen den directeur van de gasfabriek een klacht bij de justitie indienen ter zake van beleediging. EEN REDDER GEHULDIGD. De heer P. van Dijk te Monnikendam, af- slager aan den gemeente-vischafslag, is ge- buldigd voor het feit dat hij binnen 25 jaar zes kinderen uit het water heeft gered. In tegenwoordigh eid van de politiemacht overhandigde burgemeester Versteeg den redder namens het Carnegie-Heldenfonds 'n igetuigschrift in lijst en vijftig gulden in con- tanten S. D. A. P. EN N. V V. De band niet al te nauw. De vergadering der hoofdbesturen van bij het N. V. V. aangesloten vakbonden heeft ideze week, naar wij in „Het Volk" lezen, de stellingen omtrent samenwerking tusschen S. D. A. P. en N. V. V. behandeld. Tien van de elf stellingen werden met slechts geringe wij- zigingen goedgekeurd, doch de vergadering yerwierp met twee-derden der uitgebrachti? stemmen de tiende stelling, waarin de weder- zijdsche vertegenwoordiging in de besturen was neergelegd. Aangezien slechts zooveel van de ontwor- pen regeling in werking zal kunnen treden, als van beide zijden aanvaard is, zal het congres der S. D. A. P. nu ook slechts de stellingen minus deze tiende ter behandeling kunnen krijgen. De tegenstand tegen de tiende stelling sproot in het N. V. V. voort uit de overwe- ging, dat daardoor de band tusschen de bei de organisaties al te nauw zou worden. Aan ide grootst mogelijke zelfstandigheid en onaf- hankelijkheid van het Vakverbond bleek men echter ten zeerste gehecht en men duchtte, idat niet zonder een schijn van recht de tegen- standers van het N. V. V. die volstrekte zelf standigheid als verminderd zouden kunnen voorstellen, wanneer de band door weder- zijdsche vertegenwoordiging in de besturen zeer eng werd. Althans wilde men de wer king liever eerst nog eens in de practijk af- wachten, alvorens ook wellicht later nog tot deze wederzijdsche vertegenwoordiging over te gaan. TWEE INBREKERS ONTSNAPT. Zaterdagavond omstreeks acht uur zijn twee beruchte Amsterdamsche inbrekers, de 24-jarige C. Groeneveld en de 33-jarige J. H. Gerber, beiden uit Amsterdam afkomstig, uit de Bijzondere Strafgevangenis te Scheve- ningen ontsnapt. Eerstgenoemde was wegens diverse inbraken tot 2% jaar gevangenisstraf veroordeeld en had nog negen maanden uit te zitten; de ander had wegens diefstal met braak en heling drie jaar gevangenisstraf gekregen en hiervan nog circa een jaar te goed. Gerber werkte op de kleermakersafdeeling en heeft op nog niet opgehelderde wijze kans gezien een steekbeitel te bemachtigen, die voor't uithakken van knoopsgaten ge- bruikt wordt. Hiermede is het hem gelukt de sloten uit de kozijnen van een der deuren te hakken en zoo naar de binnenplaats te ko men. Zaterdagavond waren Gerber en zijn ka- meraad na afloop der werkzaamheden eeni- gen tijd in de recreatiezaal, waar een bewaker het toezicht houdt. Hier mogen de gevange- nen voor ze naar bed gaan, zich nog even verpoozen met dam- of schaakspel. Naast deze zaal bevindt zich een wasch-afdeeling met W. C.'s en deze afdeeling staat weer met een deur in verbinding, toegang gevend tot de binnenplaats. De twee gevangenen heb- ben zich naar de W. C.'s begeven en in dien tijd kans gezien de binnenplaatsdeur op bo- vengemelde wijze te openen. Geen gemakke- lijk werk, al was men in't bezit van een steekbeitel, doch hun vakkundige bekwaam- heden als inbrekers kwamen hun hierbij goed te pas. Toen zij op de binnenplaats waren geko- men, wachtten evenwel nog meerdere moei- lijkheden. Hier vormde een 4 Meter hooge muur met kogelronden rand een nieuwen hinderpaal tot de zoo begeerde vrijheid. Doch blijkbaar hadden de twee gevangenen hun vlucht langen tijd voorbereid. Zij had den n.l. kans gezien ook kokosvezels van de mattenvlechtafdeeling mee te nemen en hier van hadden zij een touw gefabriceerd. Een ap de binnenplaats gevonden bezemsteel, waaraan men een stuk krom gebogen ijzer had bevestigd als geimproviseerde haak, werd aan het touw vastgebonden en dit zoo over den muur geworpen. Met dit betrekkelijk ivrakke materiaal slaagden beiden er in, zich tegen den muur op te werken. Maar nu moes- ten nog twee hooge muren overgeklommen worden voor men buiten het gevangenister- rein was. Waar het touw en de bezemsteel op de eerste binnenplaats waren teruggevon- den, stond men eerst voor een raadsel, hoe zij ae laatste hinderpalen hadden kunnen overwinnen. Bij het Zondag door den commissaris van Politie, den heer P. Kramer, voortgezet on derzoek, bleek echter, uit sporen, door schoen- hakken aangebracht, dat de gevangenen, na boven op den eersten muur te zijn aange- land, zich al voortschuivend over den muur verder hadden bewogen en na ongeteoflijke krachtsinspanning zoo bij de aansluitende overige muren zijn gekomen, die zij op de- zelfde wijze moesten „nemen". Zoo hebben zij ten slotte het aangrenzend duinterrein be- reikt. Beiden waren in de bekende bruine gevan- geniskleeding, een van hen had echter nog een cape bij zich. Toen de bewakers Zaterdagavond de ge vangenen vanuit de recreatiezaal naar hun slaapplaatsen wilden geleiden, bemerkten zij de afwezigheid van de twee ontsnapten. Hier was hoogstens een half uur over heenge- gaan. Direct werd alarm geslagen en de om- trek afgezocht. Spoedig kwam politiehulp met politiehonden en een der beste speurhon- den had al direct een spoor te pakken, dat leidde tot het spoorviaduct aan den Harsten- hoekweg. Verder kon hij niets vinden en kwam telkens weer terug op't spoor. Vermoe- delijk hebben de gevangenen hulp van buiten gehad en zijn aldaar door een auto of ander voertuig opgewacht. Den geheelen nacht is het onderzoek voortgezet en met politiehon den alle omstreken afgesnuffeld, tot men gis- ter in de Scheveningsche Boschjes een bruine broek vond, die aan een der gevangenen heeft toebehoord. Men veronderstelt, dat zij van kleeren zijn voorzien of deze ergens heb ben weten te bemachtigen en hun gevange- niskleeding, die hen direct in de gaten zou hebben doen loopen, hebben weggeworpen. Ook Zondag is het onderzoek voortgezet en is een inspecteur der Haagsche politie naar Amsterdam vertrokken, omdat beide gevangenen vandaar afkomstig zijn en ver- mobdclijk wel weer zullen trachten in de hoofdstad een schuilplaats te vinden. Signalement. Het signalement van C. Groeneveld luidt als volgt: oud 24 jaar, lengte pl.m. 1.70 M., zwart haar en wenkbrauwen, blauwe oogen, ronde kin, zonder baard of snor, ovaal aan- gezicht, bruine kleur, slarik postuur. Dat van J. H. Gerber: oud 33 jaar, lengte pl.mMfr/70 M., donkerblond haar en wenk brauwen, blauwe oogen, ronde kin, zonder baard of snor, ovaal aangezicht, gezonde kleur. Bij het verlaten der gevangenis waren zij blootshoofds en in bruine gevangenis- kleeren, terwijl een van hen een cape bij zich had. De commissaris van Politie der afd. C. te 's-Gravenhage, hoofdbureau Alexanderplein, verzoekt opsporing en aanhouding der ont snapten om hun verderen straftijd te doen ondergaan. KORTE BERICHTEN. Te Bellingwolde is afgebrand die be- huizing van H. Zinning. Twee varkens ver- brandden mede. De cafehouder J. Bl. van Muntendam, thans te Zuidtoroek, onlangs gearresteerd als verdacht van brandstichting in zijn peroeel. is na verhoor voor den rechter-cominissaris in vrijheid gesteld. Zaterdag is te Den Bosch opgehaald het lijk van een jeugdige vrouw, die weldra bleek te zijn mej. van der Stappenvan der Doenen, wonende te Den Dil'len. De omstan digheid, dat de vrouw dezer dagen haar eenig kindje verloor, is wellicht aan haren dood niet vreemd. Te Blaricum is ziekte onder de iepen uit- gebroken. Zeventig statige boomen op den Brink en den Kruiskuil zullen moeten worden geveld. De gemeenteraad van Hoogwoud heeft met algemeene stemmen besloten onderwijze- ressen bij huwelijk voor 45-jarigen leeftijd en onderwijzend personeel op 65-jarigen leeftijd te ontslaan. De spoorwegarbeider de B. te Hoofd- dorp kwam dezer dagen bij het rangeeren met het hoofd tegen een ijzeren stang waardoor hij oogenschijnlijk niet ernstig werd verwond Zijn toestand is thans plotseling dusdanig verergerd dat hij onmiddellijk naar het zie- kenhuis te Haarlem is vervoerd. De politie te Leiden heeft in beslag ge- nomen het lijk van een ongehuwde moeder, J. W. G. genaamd, afkomstig uit Alphen a. d Rijn. De doodsoorzaak moet aan abortus pro- vocatus te wijten zijn. Het slachtoffer was 21 jaar. De gemeenteraad van Moordrecht heeft met 4 tegen 3 stemmen een verordening vast- gesteld voor de slutting van winkels op Zondag. (UedeeUeluk pecomgeerd.) DE ONTVLUCHTE HAAGSCHE GEVANGENEN. DEN HAAG, 2 April. In verband met de ontvluchting Zateraag j.l van twee inbrekers uit de bizondere strafgevangenis te Scheveningen wordt nog vernomen, dat het zeer waarschijnlijk wordt geacht, dat de ontvluchten hulp hebben gehad van hun medegevangenen, omdat de steekbeitel, waarmede dedeurgeforceerd werd, later weer bij het overige gereedschap is terug- gevonden. Er moet dus niemand geweest zijn, die de beitel naar deze plaats heeft teruggebracht. Verondersteld wordt dat de uitbrekers ook buiten het gebouw een letter hebben gehad. Van de ontvluchten tot nog toe geen spoor. GEEN NEDERLANDSCHE SLACHTOFFERS TE SMYRNA. DEN HAAG, 2 Aprii. Naar op het de- partement van buitenlandsche zaken wordt vernomen, zijn bij de aardbeving te Smyr na geen Nederlanders om het leven geko men. GEEN VF.RVROEGDE ZOMERTIjD. DEN HAAG, 2 April. Betreffende het verzoek van de Fransche regeering om den Zomertijd, in verband met de verkiezingen in Frankrijk, te doen ingaan op 14 April, wordt geemeld, dat de regeering bes'oten heeft den zomertijd op 15 Mei te doen in gaan. ERNSTIGE BRAND TE WORMERVEER. WORMERVEER, 2 April. Hedenmor gen heeft aan den Zaanweg alhier een felle uitslaande brand gewoed, waardoor 3 perceelen geheel vernield zijn. De brand brak uit in het kantoor van den boekhandelaar W. Gorter Jr. In een oogwenk stond dit in lichte laaie, zoodat' de eigenaar zelfs den tijd niet had de brandkast te sluiten. Ook de naastgelegen panden stonden spoedig in vlam, met het gevolg, dat zoowel de kapperszaak van den heer W. Luijken als het electro-tech- nisch bureau van den heer W. T. Schoon grootendeels verwoest werden. De schade beloopt 30 a 40.000 gulden Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak. VERSCHERPING IN DE VERHOU- DINGEN TUSSCHEN FRANKRIJK EN CHINA TE HANKAU. LONDEN, 2 April. Tusschen de Chinee- sche autoriteiten te Hankau en de verte- genwoordigers van de Fransche regeering is een geschil gerezen naar aanleiding van het gevangen nemen van vooraanstaande communisten in de Fransche concessie. De autoriteiten te Hankau overwegen het ne men van drastische maatregelen. Onder de gevangenen bevindt zich naar men zegt ook een vrouw, die de bolsjewistische vrou- w'en-organlsatie te canton rot srana bracht. DE COMMUNISTISCHE AGITATIE BIJ DE FRANSCHE MARINE. PARIJ5, 2 April. Naar uit Brest gemeld wordt is het der politie gelukt de hand te leggen op communistisch propaganda- materiaal, dat onder de matrozen van de kruiser „Mulhauser" verspreid werd. In verband hiermede zijn 4 matrozen gearres teerd. De politie stelt thans een onderzoek in naar de identiteit van die afzenders dier manuscripten. DE POOLSCH-LITHAUSCHE CONFERENTIE. KONINGSBERGEN, 2 April. De openbare zittingen der conference tus schen Polen en Lithauen zijn hedenmor. gen geopend. DE VALSCHE FRANCS IN HONGARIJE. BOEDAPEST, 2 April. De strafsenaat van het gerechtshof vergadert sedert eeni ge dagen met gesloten deuren over een verzoek om gratie door veroordeelden in de vervalsehingszaak der Fransche francs, Prins Windischgratz en dr. Mardoci. Men neemt aan dat de veroordeelden, die reeds 24 maanden in de gevangenis zitten, nog voor Paschen in vrijheid zullen worden gesteld. fVovinciaal nieuws WIERINGERWAARD. Rutger Kaan. f Zaterdagnamiddag, toen hij na de be- grafenis van zijn .brooder, ten huizie van zijn familie vertoefde, is te Wieringerwaard plot seling overfcden de heer Rutger Kaan, een man, die inj,dit gewest een der meest voor- aanstaanden is geweest. Hij was dijkgraaf van de Wieringerwaard, Hoofdingeland Van het Hoogheemraadschap Noord-FloHands Noorderkwarder, Lid van de Provinrale Staten, een vooraanstaand man in den Vrijheidsbond en op landbouwgebied. De overledene was vcorzitter van den Bond van Waterschappen in NoordHoHand, bestuurslid van den Bond van Fokveever- eenigingen, voorzitter van de Paaschten- toonstelling te Schagen, lid van de Gezond- heidscommissie te Schagen, voorzitter van de tram Wieringen-Schagen, directeur van de Boerenleenbank te Wieringerwaard en direc teur van de Cooperatieve Zuivelfabriek daar ter plaatse. Op waterschapsgebied was de heer Kaan zeer deskundig. Hij vergaderde Vrijdag nog in het gebouw van het Hoogheemraadschap met de door den Bond van Waterschappen m Noord-Holland ingestelde teehnische commis- sie, die uit 3 ingenieurs bestaat en waarvan hij een zeer deskundig leider was. wordt zijn plaats voor dit jaar ingenomen In het bestuur van het Hoogheemraadschap door den plaatsvervangend hoofdingeland, den heer P. J. Waiboer Jczn. te Anna Pau- lowna. Woendag heeft de heer Kaan de Paasch- tentoonstelling te Schagen nog geopend en daarvan Donderdag de verloting gehouden. Zijn plotseling overlijden en dat nog onder zulke tragische omstandigheden zal in breeden kring met on'troering vernomen worden. Ut de opsomming van zijn talrijke functies bl'ijkt afdoende, dat de heer Rutger Kaan voor deze provincie een man van zeer groote be- teekenis is geweest. JUBILe. Jubili van den heer N. van de Poll, gedelegeerde ten kantore van den ge- meente-ont vanger. Vandaag was het de dag dat de heer N. van de Poll, zijn 25-jarig jubile herdacht van zijine werkzaamheid ten kantore van den ge- meente-ontvanger. Zooals voor ieder, die den heer v. d. P. kent, begrijpelijk is, werden hem van alien kant gelukwenschen gebracht, mon- deling zoowel als schriftelijk, ook van offi- cieele zijde. Namens het gemeentebestuur voerde de burgemeester het woord. In de eerste plaats wees hij er op, dat het college bijna voltallig de huldiging bijwoon- de. Mr. Leesberg was tot zijn spijt verhin derd. Het groote aantal opgekomen ambte- naren alsmede de tegenwoordigheid van den oud-gemeenteontvanger, den heer G. G. Vonk. getuigen van groote, oprechte verheuging met dit jubileum. Ook mevr. Van de Poll en den Vader van den jubilaris, voor wie spr. dezen dag een bijzonder schoonen en ernsti- gen dag noemde. wenschte hij van harte ge- luk. Spr. had genoord, dat als de Ontvanger afwezig is en dat was ook zoo met den vo- rigen ontvanger hij met gerustheid de zaak in hanoen van den gedelegeerde kan achtelaten en de belangen evengoed worden behartigd. Zijn capiciteiten en karakter doen den dienst goed doormarcheeren. Hij prees verder de joviale gemakkelijke manier van omgang met het publiek. Verder prees spreker het dat de heer van de Poll zijn werkkracht niet uitsluitend bestemd voor den gemeente- dienst. Het klink wat vreemd, zei spreker, dit als hoofd van de gemeente te zeggen, doch men moet er op prijs stellen dat hij zijn werk kracht ook geeft aan het algemeen belang, vooral op het gebied van het kerkelijk leven. Eigenlijk is de heer Van de Poll reeds langer in gemeentedienst, zelfs bijna veertig jaar. De eerste jaren zijn echter in zijdelingschen dienst doorgebracht en al is men somtijds ge- neigd daar over de spons te halen, spreker achtte toch ook zeer belangrijk. Dit is echter de officieele dag en spreker eindigde met hem het eeremetaal der gemeente met de daarbij gebruikelijke enveloppe aan te bieden, er den nadruk op leggende dat zelden door het gemeente bestuur met zooveel genoegen het eeremetaal wordt aangeboden. De heer Van der V e g t, ontvanger, wenschte den jubilaris geluk met dezen dag, waarop hij een deel van zijn ambtelijke loop- baan vervuld ziet, zeker niet het minst be- langrijke deel, waarop hij ongetwijfeld met voldoening voor zich zelf mag terug zien. Tot zijn genoegen zag spr. onder de aan- wezigen den heer Vonk, zijn ambtsvoorgan- ger. Diens tegenwoordigheid op dezen jubi- leumsdag bevestigde zijne overtuiging, dat de heer van de Poll niet slechts hem gedu- rende de laatste zes jaren, maar ook gedu- rende een veel langere reeks den heer Vonk on liofwaardige wijze heeft ter zijde gesitaan. De verhouding tusschen hem en den jubila ris, zijne colilega's en de andere ambtenaren, met wien hij in meer of minder nauwe aan- rakiiinig 'kwam, is steeds voorbeeldig ge weest, terwijl het publiek over zijn optreden bij de behandeling en afdoening van zaken steeds tevreden was. En dat kan volgens spr. wel haast niet anders. Immers van de meer op den voorgrond tredende karakter- eigenscnappen van den jubilaris zou hij al- leen deze twee willen no«men: eenvoudig en Stil en rustiig is hij steeds zijn gang ge-' gaan. Daarbij was hij eerlijik. Een eigen- schap welke niet hoog genoeg is aan te slaan voor het personeel, werkzaam te zijmen kantore in het algemeen, in het bijzonder voor den jubilaris, die daar het arnbt van kassier vervult. Nimmer is hij daarin tekort geschoten, ondanks de vele millioenen, welke door zijn hand'en zijn gegaan. Met een ge- rust geweten heeft spr. bij afwezigheid het beheer van de gemeentekas aan den heer van de Poll toevertrouwd en nooit is hij daarin door hem beschaamd. Namens het personeel en den heer Vonk foood hij hem als blijvend aandenken aan eene oorkondie met een bureaustoel, aan mevrouw v. d. Poll een tu.il rozen en van hem zelf een schilderstukje met eenige rozen. Daarna was het woord aan den gemeente- controleur. De heer Schierbeek dankte voor de prettige samenwerking tusschen zijn bureau en het kantoor van den ontvanger. Hij had gemeend namens het personeel te moeten aanbieden 'n bureaulamp. Spr. was er van overtuigd, dat de jubilaris nooit in het duister heeft gewerkt en hoopte, dat hij nog ilang in het licht van deze lamp zal mogen werken. Hierop nam de heer Vonk't woord. Deze me- moreerde, dat hij van 17 October 1895 tot November 1922 met den heer v. d. Poll heeft samengewerkt en zag op dien tijd met groot genoegen terug. Hij had aan de werkkracht van den jubilaris de sehoonste herinneringen. Het deed ook hem genoegen dat mevr V. d. P. en de vader van den jubilaris dezen dag mogen be lev en. Hierna was het woord aan den heer Van D ij k, hoofdeommies van den Secretarie De ze bood onder dankzegging voor de prettige wijze van samenwerking den jubilaris na mens het geheele secretarie-personeel een fraai bloemstuk aan. De heer F a b e r, hoofdeommies van de afd. financien, sloot zich aan bij de woorden van den heer Vah Dijk en zei dat de aange boden bloemen reeds weergeven de waardee- ring van het secretariepeisoneel ten opzichte van den jubilaris. Maar speciaal wilde hij namens de afd. Financien, waarmede de jubl laris veel moet samenwerken, zijn dank her tuigen voor de bereidwilligheid en hulpvaar. digiheid die de heer Van de Poll steeds al negen is te verleenen. Hij zeide voor de tot- komst zijn medewerking toe en hoopte dat de goede samenwerking zal blijven bestaan. De wethonder Ringers sprak den jubilaris toe en noemde hem zijn vriend. Hij herinnen de aan de jaren op de schoolbanken samen doorgebracht en samen zijn zij den weg door het leven gegaan. Hij vond het een groot "voorrecht dat de vader, die een vriend was van spr.'s ouders, dezen dag mede viert Hem speciaal feliciteerde hij met het sue- ces van de opvoeding van zijn zoon. De heer Van de Poll dankte in de eerste plaats den burgemeester voor zijn waardee- rende woorden, tevens zeide hij dank voor de woorden namens het gemeentebestuur tot hem gericht en voor het eeremetaal hem ge- boden. Hij achtte het een groot voorrecht dat zijn vader dezen dag mag meemaken en deze huldiging mag bijwonen. Hij was zeer ge- troffen door de buitengewone belangsteUing en de vele cadeaux hem aangeboden. Spreker was er van ontroerd1, daar" hij nooit an ders dan zijn plieht heeft gedaan, ja soms daarin was te kort geschoten. Hij dankte den heer Van der Vegt, den tegenwoordigen ontvangen, voor de prettige samenwerking en de goede harmonie die tus- schen hen bestaat. Ook den heer Vonk, met wien hij zoovele jaren heeft gewerkt, dankte hij voor hetgeen hij voor hem is geweest, Den heer Ringers zeide hij dank voor diens woorden van vriendschap tot hem, en die van medevoelen tot zijn vader, gericht. Hij herinnerde er aan dat het kantoor van den ontvanger bekend staat om zijn goede har monie die er heerscht tusschen het personeel en zeide verder dank voor alle woorden van waardeering tot hem gesproken en voor de stoffelijke bewijzen hem aangeboden. God geve ons kracht, aldus spreker, om onze plicht verder te volbrengen en dankte nogmaals hartelijk voor alle hulde. HET RAADSVERSLAG In ons v-orig numnier werden over het in den raad gesprokene eemige opmerkingen igemaaikt door den heer Tomassa Ge meld werd, dat de heer Thomsen dit gezegd had. VEERTIG JAAR WERKZAAM BIJ HET GEVANGENISWEZEN. De heer T. H. Klinkert, directeur van de strafgevangenis alhier, herdacht gister da dag, waarop hij voor 40 jaar bij het gevan- geniswezen in ons land werd aangesteld. De jubilaris, die zijn loopbaan in Zwolle van 2 April 1928. Vori gc Koors 459V, - - -- -• - 2TT1/2 I ~oi6A« 1 1 1 pCt. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. M A. I h B. I. L Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee, Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash Koers van hedcD te i i Exdividend. pl.m. pl.m. pl.m pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 274'/, 2751/2 182 183 192 179'/, 181 I8OV4-I 1793/4 I8D/2-2 9D/4 871/2 202 199-200 199 1981/2 283 284 284 285 285 1021/8 103 991/2 99 101'/, IOP/4 165 1061/2-7 165-8 1661/a 456 456 456 610 630 627 610 626 624-9 12213/16 I46V2 790 785-7 785-7 784-6 I921/2 179 1271/4 126 125 323 1903/4 3451/, 343 3431/2-3 343-| 267i/4 2631/2 263 i/^-J 264 2631/, 180 2OO1/2 2(0 3781/2 170 146 147 255 1281/2 130 267 16%, CM CO 220 210-1 129 53/16 5 39V, 381/2 239 236 234-5 46U/4 460 495 489 499 624 6231/a •aw 619-2 71'/, rs 3| pCt., heden 3|-4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York NIET OFFICIEEL. Italic 100 Vorige koers 12.12 59.371/2 9.771/2 34.60 47.84 34.95 66.55 66.671/2 66.30 2.485/ie Koers op heden 3 uur 12.11'/, 59.3S 9.771/4 34.65 47.83i/2 34.95 66.571 66.671/j 66.321/2 2.481/4 13.113/.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2