ssrsa- laursfis Schoonmaak fiiapkfbepichten Sport inenige iiuisvrouw en dieastbouo ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder- om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol aanvinff. en ook adjunct-dor ecteur was bij de strafcevangems te Arnham, werd in 1920 al- jjer directeur van de cellulaire strafge- vangenis beooemd. Om 11 uur maakte gis'termorgen het colle- „e vaI1 regenten hem zajn opwachting en feli- ateerde hem met zijn jubiieum, daarbij een keurig bloemstuk aanbiedende. De adjunct- directeur, de heer Keijzer, sprak namens het oersoneel woorden van hoogachting en waar deering tot den jubileerenden chef, hem als stoffelijk blijk van hulde, namens het perso- neel een fraaie eikenhouten fauteuil aanbie- Ook de aan de gevangeins verbonden gees- telijken kwamen den jubilaris gelukwen- SC0m 3 uur verscheen gistermiddag het be- Stuur van de reclasseering, dat bij monde van den subsdtuut-officier van justitie, mr. v d. Feen de Lille, den heer Klinkert hul- digde en hem eveneens een keurig bloemstuk aanbood. Ook waren bloemen aanwezig van het Gs- nootschap tot zedelijke verbetering van ge- vangenen en van de leden van de rechterlijke mactit. Tal van telegrafische gelukwenschen en verschillende bloemstukken mocht de jubila ris voorts nog ontvangen. Hoewel de directeur op dezen bijzonderen dag ook gaarne de gevangenen in de alge- mcene feestvreugde door een aangeboden ver- snapering had willen doen deelen, moest dit echter op grond van de algemeene voorschrif- ten, die dit verbitden, worden nagelaten. 25 JAAR IN DIENST BIJ DE SPOORWEGEN. Heden herdacht de heer G. Hueting den dag waarop hij voor 25 jaar bij de spcor- wegen in dienst trad. Van de spoorwegen ontving de jubilaris, die dezen dag in huiselijken kring vierde, de gebruikelijke enveloppe met inhoud en oor- ionde. Om half vier bezocht hem een deputatie van het personeel, die hem als stoffelijk blijk van hoogachting een schilderij aanbood. Een collega van den jubilaris, den heer Braak, voerde namens de deputatie het woord, waarin hij getuigde van de groote waardeering, die de collega's den jubilaris toedragen en den wensch uitte, dat men nog vele jaren op dezelfde prettige wijze met hem zou kunnen samenwerken. Ook van tal van anderen mocht dje heer Hueting nog gelukwenschen ontvang'en. 25 JAAR WASCHMEESTER. Gister herdacht de heer H. G. Keijsper den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de N. V. Alkmaarsche Stoom-, Wasch- en Strijkin- richting in dienst trad. De directeur, de heer J. H. E. Rovers, bezocht hem gister in zijn woning en bood hem namens de vennoot- schap onder het uitspreken van woorden van waardeering als stoffelijk blijk een en velop met inhoud aan. Namens de bond van waschindustrieelen gewerd hem bovendien een getuigschrift, dat zeer toepasselijk was en speciaal voor die bedrijven is vervaardigd. Het personeel hul- digde den jubilaris door het zenden van bloemen en cadeaux. Ook van andere zijde mocht de jubilaris veel belangstelling ondervinden. Hedenmorgen werd door hem het perso- leel van de fabriek onthaald. HET JUBILEUM VAN BADMF.ESTER VAN DIEPEN. Zooals reeds eerder werd bericht, is het morgen de dag waarop 25 jaar geleden de populaire Alkmaarsche badmeester Van Die- pen als zoodanig wepd benoemd. Hoewel die dag morgen voor den jubilaris niet onopgemerkt zal voorbij gaan, stelt men zich in de zwemsport beoefenende kringen voop tijdens het a.s. zwemseizocn dit zilve- ren jubiieum op eenigszins feestelijke wijze te vieren. JUBILEUM. Pater Knippenburg zal den Tweeden Paaschdag zijn koperen jubiieum vieren ais kapelaan van de St. Dominicuskerk alhier. AANRIJDING. Zaterdagmiddag ongeveer 12 uur reed de met zand geladen vrachtauto van den heer Berkhout uit Egmond aan Zee, komende uit de richting van den Omval, tegen een der pi- laren van de Schermerpoort. Dit kwam door- dat de wagen te ver uitweek voor een pas- seerende luxe auto. Het gevolg was, dat een der widen van de yrachtauto werd ingedrukt en de vooras brak. OP HET ZESTAL. Ds,. Baar alhier komt voor op het zestai voor predikant bij de herv. gemeente te Em- men. OPLEIDING TOT OFFICIER. De dienstplichtige-korporaal F. Broekstra, uit degem. Alkmaar, in opleiding tot officier mj de School voor Reserve-Officieren te hampen, is bevorderd tot sergeant-titulair. EEN ADRES. Aan aen Raad der gemeente Alkmaar is net volgende adres gezonden. ne^.€ven me^ verschuldi:gden eerbied te ken- uJ30* Bruin, P- L- Wolzak, Jac. Molle- nP- J- van H-eugten en O. A Aster, alien bloemistpatroon te Alkmaar; at zij alien zijn lid van de Bloemist-Pa- ?°,on^reenigin<g hier ter stede; oat zi] dus ook gerekend kunnen worden als "reciuesiranten inzake het werken door itp^i n !'e*n voor particulieren, waar- ontvingW &epasseerde week een rekest he?can waren, dat hangende werklipa /n *n te s^Pien onderzoek, de den nnnf" Setneente zich zeer zeker zou- dip i ^jaka.v^. de on'eerlijke concurrentie, daf nna bedrijf aandoen; verwina^'arg en daarom ten zeerste de gpmwnf war®".0P Zaterdag 31 Maart j 1 W van V/-e"W+ 211 t)- A- de J°ng en a en werkzaam bii gemeente- Alkmaar, werkzaam te zien aan het sn'oelen In den tuln Van 'der. h'eer Ijspeert aan het Ritsevoort, alhier; Dat zij als verderen getuige nog kunnen noemen. het gemeenteraadslid, den heer P Dekfcer, alhier; dat het Uwen Raad allemrinst zal verwon- deren, dat adressanten ten zeerste veront- waardigd waren over het feit, dat de vrije Zaterdagmiddag door deze person en wordt benut tot het beconeurreeren van het vrije be drijf; dat het adressanten daarenfooven wil voor- kotnen, dat het geforuik van materiaal der ge meente Alkmaar of wijst op instemming van den directeur van gemeenteplantsoenen met het hier bedoelde werk, of op een weinig zorg- vuldige oontrole op de eigendommen van 3e gemeente; dat het hier daarenboven geldt werk bij een leverancier aan gemeenteplantsoenen, zoo- dat hier de deur wagenwijd wordt openge- zet voor corruptieve handelingen, waarvan tot heden in onze gemeente gelukkig niets is gebleken. Verzoekt Uwen Raad met den meesten aan- d'rang doeltreffende maatregelen te willen nemen, opdat aan dergelijike wantoestanden een einde kome, in welk vertoand onderge- teekenden de vrijheid nemen U er met alien verschuldigden eerbied op te wijzen, dat het hier gesignaleerde euvel bij den dienst der ge- meente-plantsoenen van den ihoogsten ambte naar tot den gewonen werkman zeer alge- meen voorkomt, hetgeen toch, gezien de uit- nemende sociale positie, waarin het gemeente- personeel verkeert, als hoogst onbillijk moet worden beschouwd. RECTIFICATIE. De heer Keesom verzoekt ons in dat deel van het jaarverslag, waarin zijn rede voor komt, een kleine rectifieatie te brengen Daarin toch staat, dat hij zou gezegd heb'ben, dat door de wisnst op electra en gas iemand met 3600 inkomen maar 7 pCt. zou toetalen van het belastbaar i'nkomen. Dit moet echter zijn f 2500 inkomen. Voorts heeft hij gesproken van „een amb- tenaar ter secretarie", die wachtgeld moet hebhen als secretaris van de huurcommissie. De r.aam van den heer Vos is niet ge- noemd nodh bedoeld1. (Hoe die naam er in gekomen is, is ook oms onbegrijpeliik, daar er geen enkele reden is in dit verband den heer Vos te noemen. Waarsehijn'Iijk heeft de zetter gemeend, dien naam te onteijferen uit een onduidelijk ge- schxeven woord. Red. Alkm Crt ALS DE KERSEN BLOEIEN. Taomel vereeniging Falkland. De A. T. V. Falkland uit Heiloo heeft gis- teravond van het reeds vroeger door ande ren meerdere malen in Alkmaar met succes gespeelde tooneelspel in drie bedrijven „Als de kersen bloeien" door Jan van Eepen, een wederopvoering gegeven en ongetwijfeld heeft zij daarmede velen een genoegen gc- aaan. Onder leiding van den heer Rossen- backer, die voor een goede regie zorgde, was het spel tot een vrijwel gaaf geheel gewor- den dat de toeschouwers voortdurend wist te boeien en herhaaldelijk met luid applaus be loond werd. Naast het vlotte spel van den heer Ros- senbacker zelf, als vertolker van de hoofdrol, dei van den landbouwconsulent Kramer een inhoudsomschrijving kunnen wij, gezien de bekendheid van dit stuk, gevoegelijk ach- terwege laten was dit succes voornamelijk te danken aan het natuurlijke, ongedwongen- acteeren van mej. N. Schuyt, die wel geluk kig was in de uitbeelding van haar rol als Rosette Bonpre. Vooral in haar satnenspe! met den heer Rossenbacker was zijn uitste- kend op dreef! Met haar dient mevrouw de Gierde Vries met eere genoemd als Anna, de huishoudster van Kramer. Van de heeren was de rol van Tom Kra mer, den student in de astronomie die om zijn studie Rosette, zijn meisje verwaarloost, haar daardoor in de armen van zijn vader drijft en zoodoende oorzaak wordt van het verdriet van alien, deze rol dus, was bij den heer G. Bakker in goede handen. Zijn duidelijk spreken trok de aandacht. De heer Wittenberns en de heer A. de Gier gaven resp. een jovialen dokter en een stok- ouden tuinman te zien en voorzeker komt om hen een woord van lof toe. Viel dus het spel individueel zeer te prij- zen, ook het samenspel was over't algemeen heel goed. Vooral in het tweede bedrijf en aan het slot van het eerste. Jammer genoeg vormde de aanvang van het derde bedrijf even een terugval, maar gelukkig volgde aan het eind van het laatste bedrijf weer een opleving, die ook hier het spreekwoord: „Eind goed, al goed" toepasselijk maakte. Falkland kan dus met voldoening terug zien op een goede vertolking van een goed „lentestuk", die terecht met een dankbaar applaus werd beloond. Na afloop volgde een gezellig bal. NUTSSPAARBANK. In den loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 105.313.54, en terug 'betaald f 103.716 81, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 1596.73. Op 1 Januari 1928 was aan de inleggers verschuldigd f 1.713.265.92; in het tijdvak 1 Januari tot 1 April 1928 werd in het ge heel ingelegd 378.708.98 en terugbetaald f 288.201 26, alzoo 90.597.72 mee; inge legd dan terugbetaald, zoodat aan het begin der maand April het aan de inleggers ver- schuldigde bedrag was gestegen tot 1.803.773.64. Het aantal in den loop der maand Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 95, het aantal ingetrokken boekjes 17. In het tiidvak 1 Januari tot 1 April 1928 werden in het geheel 318 nieuwe boekjes uit- gereikt en 81 ingetrokken, zoodat het aantal inleggers klom van 4546 met 237 tot 4783. Van dit aantal zijn 4093 te Alkmaar woon- achtig en 690 elders. De lediging in den loop der maand van 119 spaaibusjes (ir omloop zijn thans 784) leverde een bedrag van 1783.96 aan kleine besparimgen op. In het tijdvak 1 Januari tot 1 April 1928 werden totaal 395 busjes ge- ledigd, waarbij bleek, dat in totaal f 5864.21 was bespaard. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en adere voertuigen te 7.04 uur licht op. DE TENTOONSTELLING IN DE AMBACHTSSCHOOL. Gister, hedien en morgen wordlt er in die Ambachtsschool de jaariijiksche tentoonstel- ling van werkstnkken en teekeningen, ver vaardigd door de leeriiingen> der school, ge- houden. Voor het eerst -is ier aan deze tentoomstel- ling verbonden bet geven van openbare lessen in de verschillende vafcken, zoodat men thans ook kan aanschouwen, hoe het practisch in dit groote instituut van nijver- hieidsonderwijs toegaat. Hier worden onze toekomstige vaklieden theoretisch en practisch voor bun toekomstig leven voorbereid. Dat dit van groote beteeke- nis is, zal een ieder kuninen condudieeren, die eens ernstig in oogenschouw neemt, hetgeen hier geschiedt. Vooral in de afdeelingen elec- tro-techniek en motoren, alsmede in de auto- afdieelkig, ziet men de groote beteekenis van het op de hoogte brengen van de toekom stige vaklieden van het waarom der dingen. In de eerste afdeeling timmeren, staan de werkstukken, door de leeriingen vervaardigdl, opgesteld. Men ziet hier, dat in de eerste plaats aandacht geschonken wordt aan de hechtheid van constructie. De haltrap mag een mooi werkstuik genoemd worden, even- als de kapconstructie, de raamkozijnen met stolpnaalden enz. De vorming van den toebomstigen vak- man geschiedt hier, evenals in de andere af deelingen op deugdelijke wijze. Daarvan getuigen ook de gereedschappen, die de leenlingen hier zelf vervaardigen. In de teekenzaal van de metselaars ziet men, hoe de verschillende steenverbindingen en constructies voor rollagen geleerd wor den. In 'n andere timmerzaal, die tevens als open baar leslokaal dienst deed, zagen wij de jon- gens druk bezig met de verschillende gevel- opgestelde werkstukken waren van practi sch en huiselijken aard. In de teekenzaal van de motorafdeeling ziet men een aantal leermiddelen opgesteld, die gebruikt worden bij het onderwijs. Wij zagen een vliegtulgmofeor en motoren voor auto's, rijwielen, door de leeriingen vervaardigd, een uriverseele tafel, eveneens door de leeriingen vervaardigd en modellen van stoommachines. In de metselafdeeliing zagen wij de jon- gens druk bezig met de verschillende gevels- en raamconstructies. Dat de jongens hier practisch worden gevormd, bewijst wel de nieuwe wenkplaats voor de timmerliedenh afdeeling, waarme'de de jongens op hun ter- rein, bij het gebouw bezig zijn. In deze af deeling is tevens die van de stucadoors on- dergebracht. Men kan daar zien, hoe de toe komstige stucadocrs verschillende pla- fondvormen leeren maken. Verschillende werkstukken, door de tim- merlieden gemaakt, ziet men in de schilderaf- deeling op keurige wijze geschilderd. Ook ziet men daar hoe de leeriingen het marmeren en houten leeren; het bewerken van asbestplaten met reliefornamenten wordt hier ook geleerd, evenals het vergulden ach- ter glas en het vergulden van gewoon schil derwerk, benevens het trekken van biezen uit de vrije hand. De electricien-afdeeling verdient wel bij- zondere aandacht. Men ziet hier allerlei werkstukjes en instrumenten op het gebied van de electrische installatie.'Dat men in de ambachtsschool voor alles de pracktijk voor- op zet, bewijst wel het feit, dat men in deze afdeeling de leeriingen ook geheel op de hoogte brengt van de electrische installatie van een auto. In de machinekamer van hel gebouw staan zoowel een stoommachine,. als gas- en electrische motoren opgesteld. De gasmotor en het belangrijke schakelbord zijn door de leeriingen vervaardigd. In de machinebankwerkplaats staan boor-, fraise-, schaaf- en zaagmachines, draaiban- ken en het mooie is, dat verschillende van deze keurige machines in de school zijn ver vaardigd. In de werkplaats voor de smeden zien wi] het systeem van rookafzuiging toegepast. Hier staat ook een gewelaige luchtdruk- hamer opgesteld. De werkstukken, hier vervaardigd, ver dienen zeker een nauwkeurige beschouwing. In de autowerkplaats wordt de jongens de geheele techniek van de auto geleerd. Men leert er hun ook rijwielen te bouwen en de karretjes, daar gebouwd, munten uit in ele gance, lichtte ganof en degelijkheid. Fnuikend voor het onderwijs in deze af deeling, waar men over een tweetal auto's beschikt, die de leeriingen tot in de kleinste onderdeelen leeren kennen, is wel, dat vol- gens de nieuwe autowet het niet meer moge lijk is, de jongens praktisch te leeren rijden, aangezien jongens beneden de 18 jaar geen auto meer mogen besturen. Het lijkt ons in het belang van het nijver- heidsonderwijs, dat er spoedig iets op ge- vonden wordt, waarbij dit wel mogelijk is, aangezien het van veel belang is, dat de leer iingen, wanneer ze van school bij hun baas komen, niet alleen de techniek van de auto kennen, maar ook kunnen rijden. In de meubelafdeeling zagen wij verschil lende tafels, stoelen, meukelkasten en andere werkstukken, die wel het bewijs leverden, dat ook in deze afdeeling aan de ambachtsschool grondig onderwijs wordt gegeven. Het tee- kenwerk in deze afdeeling vervaardigd, is op zichzelf reeds de moeite waard om de ten- toonstelling te bezoeken. Wat in de kleermakersafdeeling op het gebied van damesmantels en heerenkleeding wordt vervaardigd, mag er zijn en bewijst, dat ook het onderwijs in deze afdeeling aan hoogst bekwame handen is toevertrouwdf Men vindt hier ook geetaleerd, het schoen- werk, op den avondcursus voor schoenmake- rij vervaardigd. De tentoonstelling van de ambachtsschool verdient het bezoek van alien, die in het nijverheidsonderwijs, van zoo groote betee kenis voor ons volk, belang stellen. Door de openbare lessen, die men er thans aan heeft verbonden, is die tentoon stelling nog aantrekkelijker geworden. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 10996 f 1000. Ns. 2093, 11591 en 17231 400. No. 4468 200. Ns. 1414, 3624, 3379, 7814, 10346 en 18961 100. RADIOFONISCH WEERBERICHT. naar waamenungen, verricht in den morgen van 2 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.6 te La Co rtina. Laagste barometerstand 741.0 te Vestma- noer. Verwachting (geldig tot den avond van 3 April) Matige tot zwakke noordelijke tot westelij- ken wind, nevelig tot hailf of licht bewolkt, weinig of geen neerslag, later iets zachter. ALKMAAR, 2 April 1928. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 37 Vette koeien 250475; 12 vette kalveren 50—/ 125; vette kalveren per ned. pond 1.30—/ 1.50; 233 Nucbtere kalv. (slacht) 6—/ 22829 Vette varkens (zware) per ned. pond 0.56—/ 0.61Zou- ters per ned. pond 0.52; Londensche var kens per ned. pond 0.46. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 April 1928. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 436 vette koeien waarvan le kw. 1—/ 1.10; 2e kw. 0.80—/ 13e kw 0.64—/ 0.80 per K G. slachtgewicht, prima rund boven not.117 melk- en kalf- koeien 300—/ 425 per stuk; 103 vette kalveren 2e kw. 0.951.10; 3e kw. 0.80—/ 0.94 per K.G. levend gewicht; 202 Nucbtere kalveren 712; 78 Scha- pen 34—/ 42; 700 varkens Holl. le kw. 7273 cent, 2e kw. 7071 cent per K.G.; Overz. en Geldersche le kw. 7273, slachtgewichtvette varkens 69f 71 89 Paarden 125240 per stuk. AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELENMARKT. AMSTERDAM, 2 April. De prijzen waren heden cnveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn- de 1100 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Rpril 1928. Langedijker Groentenveiling. Gele Kool le s. 7.5010.40; Deensche witte Kool le s. 5.906.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 3700 K.G. Gele Kool en 3600 K.G. Deensche Witte Kool. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart '28. Uien 19.50—/ 21.40; Drielingen 15 15.80; Grove Uien 20.60—/ 21.10; Peen 12.70; Roode Kool 21.IG— 27.40Gele Kool 7.5019; Deensche Witte Kool 56.90; alles per 100 K.G. Aanvoer: 5500 K.G. Uien; 800 K.G. Peen; 66400 K.G. Roode Kool; 28800 K G. Gele Kool; 157800 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 31 Maart 1928. Roode Kool le s. 22.20—/ 26 70; Roode Kool 2e s. 23.10—/ 25.20; Roode Kool (uitschot) 7Gele Kool le s. 7.20— 12; Witte Kool le s. 5.80—/ 6.80; Witte Kool 2e s. 3.104.90; Witte Kool (uit schot) 22.40; Uien 18 60; Peen 14. Aanvoer: 14000 K.G. Roode Kool; 4400 K.G. Gele Kool; 34100 K.G. Witte Kool; 525 K.G. Uien. Nu de tijd van reizen nadert, heeft de Reichszentrale fur Deutsche Verkehrswer- bung te Beriijn een nieuwe uitgave van de bekende Duitsche verkeersboekjes het licht doen zien. Wij ontvingen een drietal deeltjes van de tot nog toe uit 21 stuks bestaande serie, die nog steeds wordt uitgebreid en merkten op, dat de nieuwe editie door een kleurige om- slag gesierd wordt en geen advertenties meer bevat. De boekjes bevatten in beknopten vorm alle wetenswaardige dingen van een reis door Duitsehland, gullustreerd met mooie foto's. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Anna Cornelia, d'. van Gerrit Schekkerman en Anna van Saane. Maria Catharina, d. van Adrianus Ligthart en Christina de Wit. Lummigje Hend'rika, d. van Jacob Kopjes en Geertruida Winkelaar. Geertje Hen- drika, d. van Jacob Olthoff en Hendrika Stol- kcr OVERLEDEN: Hendrikus Bakker, 66 jaar. Gerrit Schoonhoven, 62 jaar. Theodoras Johan nes Huijbers, 78 jaar. Gister heeft de paus generaal Nobile hi particuliere audientie ontvangen en hem een eiken kruis ter hand gesteld, dat boven de N'oordpool uit het luchtschip zal worden ge- worpen. Luchtvfflart. DE DUITSCHE OCEAANVLUCHT. Voorloopig geen vertrek. De Duitsche Oceaanvliegers worden tenge- volge van het slechte weer langer te Dublin opgehouden, dan in hun voornemen lag. De vooruitzichten voor het weer geven weinig hoop op een spoedige verbetering, terwijl ook de weersomstandigheden aan de kust van New Foundland buitengewoon slecht zijn. NOG EEN DUITSCHE OCEAAN VLUCHT? Lohse heeft groote plannen De vlieger Lohsedie verb den jaar met kapi tein Koehl een mislukte poging tot het over- steken van den Ooeaan ondernam, schijnt van plan te zijn het voorbeeld van Koehl te volgen en alleen een nieuwe poging te wagen. Het staat nog niet vast wanneer hij de reis zal ondememenzeker is alleen dat hij een geheel andere route dan zijn voorganger zal kiezen. Hij wil van Dessau naar het vliegveld van Baldonnel in Ierland vliegen waar ook Koehl is belaud; vandaar zal de tocht gaan naar de Zuidikust vn IJsland en vervolgens zal Lohse een Zuid-Westelijke route inslaan en langs de zuidkust van Groenland en het schier- eiland Labrador trachten New York te berei- ken. Deze weg is een flink stuk langer dan de rechtstreeksche weg van Ierland naar New York; de afmospherische toestand schijnt ech fcer gunstiger te zijn. DE POOLVLUCHT VAN NOBILE. Het luchtschip Italia, onder leiding van Nobile zal in de tweede week van April op zijn pooltooht vertrekken. De bemanning be- staat uit 16 Italianen. De meteoroloog is een Zweed, de marconist een Tsjecho-Slowaak. VOETBAL. Belgie—Holland 1—0. De groote strijd in Antwerpen is ten slotte geeindigd met een kleine 1—0, maar ver- d'iende overwinning voor het Belg. elftal, dat over het geheel iets beter speelde. De belangstelling was weer buitengewoon, vooral op de staantribunes had men te veel personen opgeborgen en toen ongeveer een kwartier na het begin de menigte in opwin- ding kwam door een spannend voetbalmo- ment, schoven eenige honderden toeschou-. wers naar omlaag, de afsluiting werd ven nield en tal van personen vielen en stortten op en over de hekken, waarbij tal van perso nen gekwetst werden en veertig personen licht werden gewond. De Roode Kruis dienst had een veelomvattend werk, doch na onge veer tien minuten kon de *voetbahvedstrijd worden hervat. Voor de rust werd er niet ge- scoord. De Belgen waren sterker. Onze voorhoede faalde in die periode volkomen, Alleen onze achfcerhoede handhaafde hare schitterende reputatie. De middenlinie was ook iets minder dan gewoonlijk. De Belgen speelden forsch om niet te schrijven ruw. Kluin werd licht geblesseerd en ook Massy, Denis en v. Kol hadden het zwaar te verant- woorden De Belgische verdediging en middenlinie waren uitstekend op dreef en de voorhoede was veel gevaarlijker dan de onze. Na de rust hadd'en Kluin en Tap van plaats gewisseld, wat een kleine verbetering bracht. Twintig minuten na de hervatting ging Bastin met de bal naar binnen, gaf aan R. Braine, die den bal heel mooi doorgaf aan Moeschal, die daarop v. d. Meulen pas- seerde. De Holl. voorhoede kon er niet is slagen dezen achterstand in te halen. Steeds bleven Caudron, Lavigne en Hooydonck de baas Voor het begin van den wedstrijd werd na het binnenkomen der elftallen Dr. Swar- tenbroekx gehuldigd. In het Bel. ^elftal nam Bastin de plaats in van Diddens, terwijl v. Averbeeke Boesman verving. Caudron was weer schitterend op dreef, terwijl Hooydonck een beste partij speelde. Steeds weer was hij de man die red- de. Ook Lavigne debuteerde uitstekend. De opname van van Averbeeke was zeker geen verzwakking. De voorhoede speelde een snel open spel met gevaariijke doorbraken. In het Ned. Elftal zal men eindelijk een voorhoede moeten zien te krijgen, die doel- punten kan maken. 't Lijkt ons voor de tech- nische commissie van den N. V. B. een zeei moelijke taak een voorhoede samen te stel len die in staat zal zijn op de OlympLsche spelen uit te komen. Men kan nog tegen De- nemark'Ti en Zwitserland nieuwe linies pro- beeren Misschien slaagt men nog er in een goede combinatie te ontdekken. Kluin, v. d. Griendt en ook Schipper ga ven weinig voldoening, al was Schipper nog de minst slechte van de drie, tenminste ir het laatste half uur. Alcmaria 11—Ajax III 5—1. Alcmaria 2 speelde gisteren haar laatste competitiewedstrijd voor de reserve 2e kias A. Zij kwam uit in de volgende opstelling; Schut; janson en Jaspers; de Grand, Pors sius en Mol; Nijman, v. Wieringen, fielder, Hoeben en Michels. Zij wist het derde elftal van Ajax mel 5—1 te overwinnen, wat zeker een goed be- sluit is te noemen. Rust 2—0. Alcmaria V. wist gisteren in den laatsten competitiewedstrijd met 9—1 te winnen en daardoor het honderdtal goals voor juist vol te maken. Inderdaad van deze kampioenen een bijzondere prestatie. Zij wonnen hun 14 wedstrijden allemaal. Op het terrein aan den Westerweg speel den onder leiding van scheidrechter Meer- man twee proefelftallen (wit en zwart) van N. H. V. B. spelers tegen elkaar. Natuurlijk was het moeilijk om zoo maar direct goed samen te spelen. Naar et ons wi'de voor- komen speelden niet alle spelers in de voor hen meest gunstige positie, dat is de plaats, die zij ook in hun clubelftallen innemen. Dit zou voor't verkrijgen van een goed elftal toch misschien wel aanbeveling verdienen. Het officieele N. H. V. B.-elftal zal nader worden bekend gemaakt. Bij de 22 spelers van gisteren waren er wel, die individueel aardige dingen deden. '1 Zal nu het moeilijke zijn de juiste combina tie te vinden. Zaterdag vermeldden wij de elftallen A en B. Met 43 wist B. gisterer te winnen na tot zelfs na rust met 10 te hebben achtergestaan. Alcmaria I speelde in Enkhuizen tegen West-Frisia met twee invallers voor Reitsma en Mulders. De voorhoede was nu: Elfring, Homan, Doeschot, Schuit, Jo Bos. Homan zorgde voor de beide Alcmaria doelpunten. W. Frisia maakte er drie en won zoodoende met gering verschil. Op't aller- laatst liet Elfring een fraaien kans op den gelijkmaker voorbijgaan. V. S. V. 18 13 2 3 51—22 28 D. E. C. 18 14 4 55—28 28 W.-Frisia 17 11 6 33—28 22 Alcmaria 17 7 3 7 53—53 17 W. F. C. 17 7 3 7 25—32 17 K. F. C. 16 5 4 7 33—33 14 Z. V. V. 18 5 4 9 30—53 14 H. R. C. 18 6 1 11 34—51 13 Hollandia 18 5 2 11 42—46 12 H elder 17 3 3 11 34—45 9 In deze afdeeling moeten thans nog 3 wedstrijden worden gespeeld, n.l.: Alcmaria W. F. C., West-Frisia—K. F. C. en K. F. C.Helder, doch de stand zal wellicht geen verandering meer ondergaan. D. E. C. heeft zich tot den N. V. B. ge- wend om herziening van den uitspraak in zake 't protest van den beslissingswedstrijd. Z.V.V.W.F.C. eindigde in een gelijk spel. Verdera belangrijke uitslagen van gisteren waren nog: VelocitasNoad 21 Z. AC.E nschede (besl issings weds trij d) 21. Z A C. kampioen Oost. VeloxV.O.C. 2—1 SpartaanUnitas 32 V.U.C.Hilversum - 34

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3