Rechtszaken TOCHTIGE HOEKEN £!L Sen menichenleef^cL garantie. «Sg$S*©©*t€ltl komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SgSPUttoBa Bij alle Drogisten. AfdeelingTypografen. Van de le naar de 2e klasse: C. G. Rams, 'J J. Sanders, G. C. Verschuur. Van de 2e naar de 3e klasse: J. Hop, G B. v. Vliet, Th. P. de Vries. Van de 3e naar de 4e klasse: P. Godijn, C. Pover. Van de 4e naar de 5e klasse: A. Alberts en G. Keppel. WEEKOVERZICHT VAN DE ALKMAARSCH^ EXPORTVEILING. Dat de Lente is ingetreden, komt tot uit- drukking in de atanvoeren van jonge groen- ten, en als een bijzonderheid van de veiling is te vermelden, dat nu reeds in Maart de eerste aardbeien werden aangevoerd, en het is te hopen dat de aanvoerder (de heer W. Kraakman nit Alkmaar) met zijn pogingen om de glascultuur op nog hooger peil te Ibrengen door siioomverwarming te gebrui- ken, in zijn proeven mag slag-en, waarvan iwij alien voordeel kunnen trek-ken. Verwacht mag worden, dat ook de andere tuinders niet stilli staan en al het mogelijke daarvoor doen. Vrijdag waren er reeds verschillende aan voerders met koudegrond spinazie (dit is spi- nazie geheel zonder glas getee'd) ook was er heden rabarber aangevoerd geteeld in de inatuur. Het is door de duurte en schaarschte yan de winterproducten dan ook zeer ge- jwenscht, dat die jonge groente los komt en dit jwordt wel bevezen daar er ondanks den grooteren aanvoer vergeleken blj de vorige week de prijzen zich konden handhaven. Sprak en wij de vorige week van honderde fcroppen sla, dit was j 1. Vrijdag al tot duizende gestegen en weldra zal de export |hier ook een woordje mee kunnen spreken, pdaar de aanvoer nog lang niet op peil is, en daar Alkmaar het middelpunt is voor jonge groenten, zal het voor de aanvoerders zoowel als de koopers de aangewezen plaats zijn hier geregeld hun zaken te doen. Witlof blijft in prijs ongeveer hetzelfde, hoe.vel de aan voer steeds grooter wordt. Het is dan ook voor de tuinders te hopen dat de prijzen van dit artikel nog niet naar beneden gaan. Radijs en raapstelen komen steeds in meer- dere partijen aan, zoodat ook deze artike- len al in den aanvoer mee doen. Keukengroen ten zooals selderij en pieterselie maakten flinke prijzen met tamelijken aanvoer. Vender is er ook al door grootere vraag en aanbod besloten deze week driemaal1 te veilen en wel Maandag, Woensdag en Vrijdag, zoo dat de aanvoerders van buiten ook nu reeds op Woensdag hun producten kunnen aanvoe- VOOR DEN KANTONRECHTER. (Vervolg). EEN STOUT STUKJE. - De 20-jarige melkrijder Joh. B. had op 23 Februaii de verregaande vrijpostigheid ge- had, de gesloten afsluitboomen bij den over- .weg op Kapel, gem. Heiloo, eigenmachtig te openen, er een steen tusschen te werken, op- dat de boomen niet konden terugvallen en niettegenstaande een sneltrein op komst was, met zijn melkbussenauto dezen bewaakten werweg over te trekken. Bovendien had hij zelf dien steen niet verwijderd, maar een in de nabijheid wonend winkelier verzocht zijn gevaarlijk klungelwerk ongedaan te ma-ken. De spoorwegwachter Kok, die vanuit het na- bij gelegen seinhuis de boomen bedient, had deze roekelooze handeling opgcnierkt en rap port uitgebracht. Zoowel ambtenaar als kan tonrechter waren het volmaakt eens, dat men hier te doen had met een ernstige overtre ding. Er is hier een bewaakten overweg en deze werd nu door het publiek, dat algemeen geweldig ageert voor die bewaking, hoogst roekeloos met een niet bewaakten gelijk ge maakt. De ambtenaar vorderde na een scherp requisitoir, dan ook 50 boete of 50 dagen becht., welke straf door dfen kantonrechter nog welwillend werd gereduceerd tot f 25 Wte of 20 dagen hecht. EEN WIELRIJDER IS OOK EEN MENSCH. De landbouwer Weijer Bes, een 43-jarig inwoner van Heerhugowaard, bereed op 25 Januari met ware doodsverachting den ge- vaarlijken, small-en en slecht onderhouden Oosterdijk en werd toen door een hem ach- terop k'omende vrachtauto, bestuurd door den chauffeur M. G. te Nieuwe Niedorp', waarvan de uit zakken bestaande lading bui ten de vrachtauto uitstak, aangereden, met't gevolg, dat zijn rijwiel werd beschadigd en hij zelf zoodanige kneuzingen bekw;.m, dat hij in 3 weken zijn bedrijf niet kon waarne- men. De aangeredene reclameerde dan ook heden 45.25 schade aan zijn rijwiel en ar- beidshulp. De chauffeur beweerde voldoende te zijn uitgeweken, doch kon- niet ontkennen, dat de uitstekende last de oorzaak was van de aan- De kantonrechter sprak zijn ontevredenheid uit over een dergelijk onoordeelkundig en ge- yaarijk arrangement van de lading en ver- oordeelde den chauffeur tot 8 boete subs. 4 dagen hecht. plus toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van 42.25. OP VERBODEN TERREIN GETIP- PELD? De 22-jarige timmerman C. v. P. te Eg- mond aan Zee, volgiens zijn verklaring ten onrechte als visscher gequalificeerd, was op Zondag 18 Maart door den jachtopziener Wittebrood geverbaliseerd, cmaat hij wan- delde op een weg onder Egmond-Binnen, die was afgesloten. voor het publiek, blijkens het bekende bordje ,,verboden toegang, art. 461 Wetboek van Strafrecht". De verdachte be weerde thans het recht te hebben, van be- doelden weg gebTuik te maken, omdat deze hem toegang geeft tot zijn aldaar gelegen 'huurakker, bestaande uit 200 roeden grond. Deze grondbezitter legde voorts het huur- contract over, aangegaan met den heer Snoek, als gemachtigde van jonkheer Six, ten be- wijze dat hij maar niet in 's Baue hinein jgwamde. Alzoo zal de zaak worden aangehouden tot 13 April, ten einde de verbalisanten j. vrau»u.ig Wittebrood en Mine te hooren als getuigen. en Rijwielwet, de le, 4e, lOe, 14e. 17e, 18e, En we hebben zoo het idee, dat de lezirnr I9e en 2pe Rder 3 boete of 3 dagejj jj^cftt. van het geval dan wel even anders zal klin- ken. NOG EEN WANDELAAR OP VERBODEN WEGEN. Ook de eerzame smid Cornells IT., uit Eg- mond aan Zee had op dienzeUden Maart- schen Zondag een slippertje gemaakt in Egmcnd's duinen, waarmede de jachtopzie- ners Mine en Wittebrood niet accoord gin- gen, zoodat trots, de gulweg aangebeden sigaar aan den heer Mine, proces-verbaal weid opgemaakt. De zaak werd, daar ver- dachte overigens zeer gunstig bekend staat, niet al te ernstig opgenomen en de straf be- paald op 3 boete of 3 dagen hecht. EVENEENS HET ONGEOORLOOFDE PAD BETREDEN. Dan nog verscheen als wrdachte voor dten vrederechterszetel de 27-jarige visscher C. D., van Egmond aan Zee, een familielid van C. v. P., den huurder van 200' roeden grond, die zich op zijn huurcontract had be- roepen. Hij was in gezelschap van dezen van P. aangetroffen op 18 Maart, vergezeld van zijn aanstaande vrouw, terwijl ook voi- gens zijneverklaring zijn familielid, hier- boven genoemd, van een medegezellin voor- zien was geweest. Deze jongeling was dan ook blijkbaar niet bepaald opgetogen over die uiteenzetting en stond op de pubiieke tribune hevig te mop- peren over de ver van handige manier waar- op zijn familielid zich compromitteerde. Het was dan ook niet twijfelachtig dat hier een veroordeeling zou volgen en de gedaagde werd dan ook tot 3 boete of 3 dagen hecht. veroordeeld. MISLUKTE WETSGNTDUIKING. De groentenventer L. B. E. te Bergen werd aldaar op 22 Januari door den rijlcs- veldwachter B. Strooker opgenierkt, toen hij zijn venterskar dcor een hond lkt voorttrek- ken op ongeoorloofde wijza, n.l. door een aan den wagenkru'k verbonden ketting, welke aan den halsband van den hond was vastge- maakt. Het bleek, dat'E. niet voci"zien was van de vereischte vergunning. Verdachte be weerde dezen bond met als trekdier te heb ben gebezigd, doch hem noodig te hebben als waakhond, om te belethn, als zijn kar onbeheerd staat, dat roode kolen worden gestolen. De kantonrechter nam hier niets van aan en lioemdc het saboteeren can de wet. De ambtenaar sprak eveneens zijn twijfel uit of Bergen's bevoiking wel zoo diefachtig zou zijn en requireerde 8 boete of 8 dagen hecht., tot welke straf de verdachte werd ver oordeeld. OPENHARTIGHEID BELOOND. B. H., een 24-jarige arbeider te Alkmaar, had op 24 Maart op het Zeglis aldaar den weg per fiets aan de linkerzijde bereden, een overtreding, die wel nimnier den kantonrech ter zou hebben bereikt, als een politie-agent dat niet geconstateerd en gerelateerd had. De verdachte erkende ruiterlijk, dlat hij zich zon der nadenken aan die verkeersfout had schul dig gemaakt. Hij werd voor deze zeldzaam voorkomende eerlijkheid gecomplimenteerd door ambtenaar en kantonrechter en als „be- looning" slechts tot 1.50 boete of 1 dag hecht. veroordeeld. ONGEOORLOOFDE EMBALLAGE. VAN NUCHTERE SLACHTKAL- VEREN. De vrachtrijdier en veehcuder J. v. d. S. te Heerhugowaard vervoerde op de kabine van zijn vrachtauto op 19 Maart een ontijdig ge- boren nuchter slachtkalfje, welk armzalig dier geen kracht had op eigen „beenen" te staan en dus in een gonje zak gestopt, op de kabine de reis naar de markt te Alkmaar mee maakte. Deze manier van ververen zou niet aan bedenkingen onderhevig zijn ge weest, doch de eigenaar en vervoerder had verzuimd den bop van het kalf buiten de zak te houden en op grond daarvan maakte agent Staats proces-verbaal op ter zake het vervoe- ren op noodeloos kwellende wijze. De ver dachte gaf toe, dat hij aan dit voorschrift had moeten denken en werd veroordeeld tot slechts 7 bcete of 7 dagen hecht DE PAPIEREN NIET IN ORDE. In Bergen schijnt het met de kennis van de Trekhondenwet bij belanghebbenden nog droevig gesteld te zijn. Althans verscheen als laatste aanwezige verdachte de 21jarige koopman P. L. B., die op- 21 Maart aldaar 'geen nummerbewijs als geaccrediteerd hon- denrijder kon vertoonen, aangezien de door hem gebruikte trekhond was afgebeurd. Hij v werd dus wat men noemt „de pisang" en veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen hecht. Hierna sluiting der zitting. Mondelinge uitspraak van 30 Maart. J. v. d. S. te Heerhugowaard, overtreding art. 455 Wetboek van Strafrecht, f 7 boete of 4 dagen hecht. J. B. te Limmen, overtreding Spoorwegwet, 25 boete of 20 dagen hecht. F. de W., zonder vaste woonplaats, dron- kenschap, 2 boete of 1 dag hecht. J. H. te Noordscharwoude en H. W. H. P. te St. Pan eras, overtreding Vleeschwarenbe- sluit, ieder 12 boete of 10 dagen hecht. C. D. te Egmondbinenn, J.B. te Broek op Langendij'k, overtreding Binnenaanvarings- reglement, ieder 3 boete of 3 dagen hecht. L. B. E. en P. L. B. te Bergen, overtreding Trekhondenwet, de le 8 boete of 8 dagen hecht., de 2e 4 boete of 4 dagen hecht. C. D., C. H., J. Z. en M. Z. te Egmond aan Zee, M. v. W. te Castricum, G. M. B. A. B. te Asscndelft, A H. te Koog a. d. Zaan, loopen over verboden grond, de le, 2e, 5e en 6e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e en 4e ieder 8 boete of 6 dagen hecht., de 7e 4 boete of 4 dagen hecht. A. K. en J. de V. te Heiloo, A. G. te Bever- wijk, P. H. B. en P. B. te Bergen, J. B., J. P. W. en H. S. te Alkmaar, J. R. en W. v. S. te Amsterdam, H. M. te Zuidsdharwoude, overtreding Politieverordening, de le, 2e, 3e, 7e en lie ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 4:? en 5e ieder 6 boete of 6 dagen hecht., de 6e en lOe ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 8e 3 bcete of 3 dagen hecht., de 9e 7 boete of 4 dagen hecht. H. B., J. H. O., S. P. en C. N. te Bergen, K. B. en J. D. te Castricum, B. H., W. K M. F., S. K. en H. S. te Alkmaar, J. S. te Oudearpel, M. G. te Nieuwe Niedorp, P. C. V. te Obdam, J. F. v. d. P., D. B. en J. de R. te Amsterdam, H. W. H. v. A. te St. Pancras, M. Q. en J. D. te Warmcnhuizen, J. de B. te Hensbrcek, overtreding Motor- de 2e teruggave aan ae ouddrs, de 3e, 8f, 9e en 21 e ieder 6 bcete of 6 dagen hecht., de 5e en lie ieder 2 obete of 2 dagen hecht, de 6e 4 boete of 4 dagen hecht., de 7e 1.50 boete of 1 dag hecht., de 12e en 15e ieder 5 boete of 5 dagen hecht., de 13e en 16e ieder 8 boete of 4 dagen hecht. iProvinciaesl siieyws OPLEIDING TOT RESERVE- OFFICIER. De hierna vermelde dienstplichtige-korpo- raals,, in opleiding tot officier bij de school voor reserve-officieren te Kampen, zijn be- vorderd tot sergeant-titulair, n.l. J. van der Oord uit Hoorn, E. Pilkes uit De Rijp, H Buurs uit Warder, L. Blom uit Enkhuizen, W. Verkroost uit Bergen en G. Rijpma uit Warmenhuizen. ST. PANCRAS. (Vervolg gemeenteraad.) De voorzitter deelde mede, dat dit een verwarring is, naar aanleiding van een ge zegde van den heer Van Kampen. De heer Lek vond de 5 pet. toch wel een eigenaardigen zaak. De voorzitter zeide het niet als een bepaal- de vergoeding te beschouwen. In verband met de uitbreidingen was er veel apart werk, dat aan den directeur werd opgedragen. Anders had men er een ambte naar moeten nemen. De heer Snel zou het uitkeeren van die 5 pCt. nu voortaan willen voorkomen. De voorzitter zeide, dat van uitbreidingen geen procenten meer worden gegeven daar dit in het salaris is begrepen. De ingekomen stukken en mededeelingen werden daarna voor kennisgeving aangeno men. Besloten werd de heer Oukes vast aan te stellen voor het schoonhouden van de school. Van het gemeentebestur van Koedijk was een schrijven ingekomen betreffende ge- meenschappelijke hulp bij brand. B. en W. waren hier in principe voor en ook de raad was van dat gevoelen, zoodat in deze een gemeenschappelijke regeling zal worden vastgelegd. Op het verzoek van het gemeentebestuur van Kollumerland betreffende de financieele verhouding van Rijk en gemeente werd af- wijzend beschikt omdat dit meer op den weg van de vereeniging van Ned. Gemeenten lag. Het kohier Hondenbelasting werd op 128 vastgesteld. Van den heer Blok werd de verpleging van zijn d'ochter waarvan de kosten 850 per jaar zijn een vergoeding van 150 ge- vraagd doch deze is niet bereid dat bedrag te betalen. Herhaalde malen is daarover ge- sproken, waarom B. en W nu machtiging vroegen om tot vervolging over te gaan. He* gevraagde bedrag kan alleszinds billijk ge- acht worden. Mocht de raad dit besluit nemen, dan zal de heer Blok alsnog in. de gelegenheid gesteld worden de zaak op te lessen alvorens het be sluit ter goedkeuring wordt opgezonden. Na eenige bespreking, waarbij niet vleiend over den heer B. gesproken werd, werd met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. goedgekeurd. De rekening van de veenderij werd defini- tief vastgesteld op een ontvangst van 3207.70, een uifgaaf van 7029.82, alzoo een nadeelig saldo van 3822.12. De voorzitter bracht dank aan den heer Van Kampen voor hetgeen hij ten opzichte van de veenderij gepresteerd heeft. Na nog eenige bespreking over de bewer- king van den uitgeveenden grond werd de vergadering gesloten. 3CHERMERHORN. De in het begin van 1928 opgerichte ver eeniging van landbouwers uit Beemster, Schermer en Purmer vergaderde 29 dezer te Midden-Beemster onder leiding van den voor zitter, den heer A. J. Barendregt te Scher- merhorn. Deze gaf onder meer een uitlegging van het doel der vereeniging, o.a. de verbouw van suikerfoieten (contracteeren en careeren enz.) waterschapsbelangen met als voornaamste eisdh een betere uitwatering onzer polders, demonstraties met landbouwwerktuigen, aan- leggen van proefvelden voor granen enz. zaaizaden-aankoop en teelt, ontsmettings- methoden enz. De vereeniging werd genoemd: Vereeni ging tot bevordering van landbouwbelan'gen in Beemster, Purmer en Schermer." Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren J. H. Langendijk, W. Schoo en J. Eind- boven te Beemster, A, J. Barendregt en P. Buhrman te Schermer en J. Knook en T P. Kok te Purmer. Dcor het b.stuur zullen de verschillende functies nader worden geregeld. Verder werden de ontwerp-statuten en het huishoudelijk reglement goedgekeurd. HEERHUGOWAARD. Door het bazarcomite werd nog eens weer vergaderd, nadat verschillende commissies zich met allerlei voorbereidingen hadden be zig gehouden. Door den aankoop der com missie blee': reeds heel wat voo aad te zijn aangekocht, terwijl de twee laaist verloopen weken aan een zeer groot aantal toezeggin- gen uitvoering was gegeven, zoodat reeds ongeveer 150 inzendingen waren ontvangen. terwijl hieraan nog steeds nieuwe worden toegevoegd. Allerlei regelingen werden in deze verga deringen nog getroffen. De week voor Paschen zal natuurlijk nog heel wat te doen geven. Hoewel financi el moeilijke aanvra gen waren ingekomen om plaatsruimte voor stands, werd hierop niet ingegaan, aange zien-het comite oordeelde, dat dan het eigen- aardige verloren ging. Veelzijdige reclame is gemaakt. Goed Paaschweer en de bazar zal, gelooven we, wel slagen. SCHOORL. De Vereeniging voor Vreemdelingenver- keer te Schoori vergaderde Dinsdagavond in 't lokaal van den heer Timmerman. De opkomst was niet groot; ruim 20 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer R. Wognum, wilde zich bij de opening der ver gadering niet verdiepen in beschouwingen, aangezien't jaarversiag dit gedeelte wel zou aanvullen. Alleen wilde hij zeggen dat de Vereeniging in 1927 goed werk heeft gedaan en zeer veel van dat werk is te danken ge weest aan de welwillendheid en aan de mede- werking van de leden, welke zich zelfs niet hebben ontzien cm zich finantieele offers te getroosten. Ook het gemeentebestuur en de burgemeester hadden tastbare blij-ken gege ven van de belangstelling voor V. V. V.spr. was daar dankbaar voor en sprak den wensch uit dat ook in 1928 bet zelfde goede beeld van samenwerking zich weder mag voordoen. Het jaarversiag, gaf uitvoerig en nauw- keurig weer, hetgeen in 1927 was gebeurd en oyer het algemeen in diverse verslagen in dit blad al werd vermeld. Medegedeeld werd dat de Alg. Vergade ring van de A. N. V. V. dit jaar zal worden gehouden te Leeuwarden. Nadat de vergadei-ing bleek, dat't groote kosten zou medebrengen indien deze verga dering door een afgwaardigde zou worden bezocht, besloot men dit j lar zich van deel- neming te onthouden. Van de Autobusondernemer Van Mullum was een verzoek binnengekomen om bij de Kroon een rekest in te dienen ten gunste van 't bestaansrecht van zijn onderneming. Men weet dat deze man zijn dienst in stand houdt door middel van "een tijdeTjke toestemming van Ged. Staten en dat hij dit tijdelijk karakter gaarne zou willen doen ver. drijven. Hij is in beroep bij de kroon. De voorzitter zegt, dat vorig jaar een ver zoek van Van Mullum om steun van de zijde van V. V. V. is afgewezen doordat hij geen lid was_. Inmiddels is hij lid geworden, en als zoodamg herhaalt hij zijn verzoek. De heer Houter meende dat een tweede autobusdienst in het belang van V. V. V. is en het op den weg ligt om hier te steunen De heer J. Korver wilde liever een neu- traal standpunt behouden en niet rekwes- treere terwijl den heer J. Stam meende dat voor 'n ondernemer een bestaan moest ziin weggmegd. uaat dit niet, dan heeft men meer aan een goede dienst dan aan twee diensien die een kwijnend bestaan leiden. Reeds nu is een der wagens van van Mullum geen vooroeeld van een goed vervoermiadel. isia stemming werd aangenomen om het adres te steunen. Nog deelde oe voorzitter mede dat de gids m druk is gegaan en een aardige re clame belooft te worden. De annonces aekken de drukkosten en er blijft zelis nog een klein bedrag voor de expeditie over. Spreker is hen, die tot't welsiagen mede- werkten, ten zeerste dankbaar. Na nog enkele kleine mededeeiingen vertelde de voorzitter nog, dat in samenwerking met V. V. V. Qroet en „Algemeen Welzijn" geijverd wordt voor t verkrijgen van kookgas. Hiertoe is alier medeweikmg noodig. Wordt die door een flink gedeelte der burgerij verleend dan twij felt spreker niet aan een welwiliende hou- ding van den Raad, en krijgen we een kans dat er, zij 7t dan in 1929, kookgas zal zijn De rekening der penningmeester, den heer D. Swaan, sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag ad. 1195.54^. Er was nog in kas 41.58. Daarentegen moesten nog een ontvang en een uitgaafpost worden verrekend, en was er nog een bezit aan wandelkaarten, zoodat er ten alle tijde een batig saldo, zij't dan niet zoo groot, blijft bestaan. Naast de gewone middel en heeft de Ver eeniging nog een reserve gevormd, verkregen uit de baten van de Zomerfeesten, groot f 430.48. Tevens een extra bezit uit dien hoofde, bestaande uit materiaal voor de Zo merfeesten ter waarde van pl.m. 100. De zaak staat er dus niet slecht voor. De heer Korver wilde de rente van deze belegde reserve toevoegen aan de gewone middelen. Dit voorstel werd bestreden en niet gesteund, zoodat hierin geen verandering zal worden gebracht. De heer Strooker deelde namens de Com- missie mede, dat alle bescheiden bij den pen ningmeester in de beste orde waren bevon- den en werd op diens voorstel de rekening goedgekeurd. Commissie en penningmeester kregen dank. Hierna diende de heer Swaan de begroo- ting voor 1928 in. In ontvang en uitgaaf sloot deze begrooting met een bedrag van 701.68, met een post voor o-nvoorziene uit- gaven 47.63. Na enkele kleine opmerkingen uit de vergadering, speciaal met het oog op de post reclame, werd deze begrooting aanvaard. Alsnu steldte't bestuur voor om in begin- sel te besluiten om in 1928 weder een Zomer- feest te organiseeren. En waar't weerstands- fonds het bestuur eenige durf in den mars geeft zou het gaarne den opzet nog weer flinker dan voorheen willen zien. De vergadering ging hier gaarne mede daarvoor moeten we ons niet alleen's winters in acht nemen. Gevatte koude kwijt raken is moeilijker dan ze te voor komen. Met een doos Lakerol op zak, zijt ge goed gewapend! Met Lakerol blijft ge iedere kou de baa). accoord. De commissielecen van het vorig jaar stelden zich ook nu weder beschikbaar althans voorzoover ze op de vergadering aanwezig waren. Slechts de heeren Braak en Korver trokken zich terug doch de heeren C Schuit en J. Kriller stelden zich beschikbaar en werden aan de oude commissie toece- voegd. De voorzitter wenschte deze commissie ook nu weder een groot succes toe met haar werk. Op een vraag van den heer D. Groen of ook dit jaar weder samen zal worden ge- werkt met de l andbouwcommissie, meende men algemeen dat dit de aangewezen weg was. Met algemeene stemmen besloot men om ook dit jaar weder een verloting te houden en dit aan B. en W. aan te vragen, Op voorstel van den heer Groothoff zullen 1000 loten worden uitgegeven a 0.25 per stuk. Reeds dadelijk werden door drie personen 300 loten besteld. Op voorstel van den heer Groothoff werd ook deze V. V. V. begunstigster van de Schoorlsche rijwielpadvereeniging tot een bedrag van 2.50. Na nog diverse kleine puntjes welke bij de rondvraag naar voren kwamen, sloot de voorzitter de vergadering. EGMOND AAN ZEE. Door het wegvallen van eenige gedeelten uit het riaadsverslag, is er een combinatie ontstaan, die voor insiders wel vermakeljt, maar voor enkele raadsleden ietwat pijniijk en voor de gewone lezers misleidend is Aan den heer v. d. Garde werden daardoor woorden in den mond gelegd, die hij als S. D. A. P.'er niet gezegd zou kunnen heb ben, zonder daarvoor als gewoonlijk door zijn fractiebro-eder op de vi-ngers te zijn ge- tikt, terwijl op den totaal buiten alle poli tick e of godsdienst'ige of dorp-ersche kwes- ties staanden heer v. Eenenuaam het odium werd gelegd van te zijn „in hooge mate tegen het vrije woord op de vrije draad'' Die scheeve voorstelling dient te worden recht gezet door dit gedeelte andere weg- latin-gen zij-n van minder belang juister nog even op te nemen. Na de opmerkingen der heeren J de Graaff, Snoeks, Hartman en v. d. Garde over de radio-distributie, gelieve men te lezen: De heer A. Blok meende in den geest der Oud'kaiholieke fractie te spreken, wann-eer hij erop aandrong, de coneessie niet te verleenfii in verband met de kwestie-s over uitzendin- gen, b.v. Huizen. Spr. achtte die uitzendin- gen niet bevorderlijk voor de Oudkatholieke meeningen. De kosten waren ook niet zoo gering. De heer Snoeks en Hartman merkten op, dat men door het uittrekken van de stop niet behoeft te hooren, wat men niet verkiest. De heer v. Eenennaam had er zich in hoo ge mate over verwonderd, dat de Oudika-tho- lieken gewetensbezwaren hadden tegen het vrije woord op de vrije draad. Spr. had in zijn 32-jari'g verbldjf het Oudkatholieke deel leeren kennen als een liberaal deet, dat graag hoor en wederhoor toepaste. Het was spr. een raadsel, dat de Oudkatholieke fractie bang was voor het zieleheil harer geloofsge- nooten. Wie zich llet bepraten, was de rechfe breeder niet. De heer Blok erkende de juistheid van dat stop uittrekken, maar merkte op, dat aan de Roomschkatholie'k.en hetgeen -de heer Snoeks wel weten zou zelfs verboden was naar sommige uitzendingen te luisteien. De heer Hartman: Maar ze doen bet niet! De hr. Blok bleef bij zijn principe, hetgeen de heer v. Eenennaam als persoonlijke mee- ning niet betwisten wilde, maar niet erkende als Oudkatholie-k. Enz. Zooals bekend, stemden alleen de heeren Blok en Krab tegen het voorstel om con eessie te verleenen,, de overige vier Oudkatho lieke leden en alle anderen stemden er voor, UITGEEST. Ds. Rosbergen alhier is beroe-pen tot pre- dikant bij de herv. gemeente Metslawier (Friesland.) WATERSCHAP „DE BEEMSTER". In de jaarvergade-ring van het bes'tuui van het waterschap „De Beemster" werden de p olderlasten op 19 per H. A. gehand- Taafd. Het salaris van den hoofdopzichter werd van f 3450 tot f 3700 en van den penning^ roeester van f 1000 -tot 1250 verhoogd. De arbeiders krijgen voortaan 15 pet jaar vergoeding voor bun rijwiel. De heer P. Ottjes werd als eerste aan-be- volen voor de benoeming van een heem- raad en de heei D. Nobel is ben-oemd om ,J9e Beemster'' te vertegenwoordigen in het Hoogheemraadschap voor de Uitwaterende Slulze-n am Kanmeinerland en West-fPifi#'^ GERG XILVER In het gebruik evenveel voldoening als massief silver, blj aanschaffing belangrifk goedkooper, daardoor voor eenzelf- de bedrag voorheen slechts weinige sruks, thans een complete Installatie tafelzllven Vraag de brochure Standaard-cassettes.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6