DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Gemeenteraad van Alkmaar. Honderd dertigste Jaargang AbonnemftntsprJjs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post ?2,50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaattrulltttfc Brieven franco N.V. Book- en Handelsdr, T.h. Herms. Coster Zoon, Voor dam CO, Tel. Administr. No. 3. Rcdactie No. 83. Luchtvaar(. No. SO DH anmmei besfaaf uH 2 bladen- 1928 Directeur: G. H. KRAK. enmran Hoofdredadeur Tj. N. ADEMA. 3 A Pit Hi Dagelijkscii overzichi de feiten van den dag. De conference te Koningsbergen Onverwacht beeindigd. - ten schnede in de goede rickting? Het conflict tusschen Engeland. en Egypte verscherpt zich. De conferentie te Koningsbergen heeft on verwacht een eind genomen. Nadat zoowel Woldemaras als Zaleski verscheidene malen het woord hadden gevoerd, besloot men een drietal commissies te benoemen, een voor de economische en verkeersaangelegenheden, een voor de veiligheidskwesties en een voor het grensverkeer, die in details de vraag- stukken waarover verschil van meening be- staat zullen onderzoeken. Het belangrijkste van de gebeurtenissen yan gister is echter wel, dat de Poolsche de legate aan Woldemaras een nota heeft over- ■handigd, waarbij in de eerste plaats aan Li thauen een non-agressiepact wordt aangebo 'den en in de tweede plaats aan Lithauen Iverzocht wordt, een vertegenwoordiger te Warschau te benoemen. Het behoeft geen betoog, dat niets een vreedzame oplossing van de bestaande moei- lijkheden tusschen beide landen zoozeer zou bevorderen als juist het sluiten van een non agressiepact. Tevens zou, wanneer inder daad beide landen er toe overgingen een ver tegenwoordiger te benoemen in elkanders hoofdsteden, aan den feitelijken oorlogstoe- stand een einde komen. De situatie blijft inmiddels gecompliceerd Immers: er zullen wel eenige maanden voorbijgaan eer de drie commissies met haar werkzaamheden gereed zijn gekomen en ook het non-agrassiepact zal nog wel aan een grondige bespreking moeten worden on- derworpen. Lithauen heeft ten minste reeds iets dergelijks laten doorschemeren. Toch is er reden tot tevredenheid over de tegemoetkomendheid der Poolsche delegatie Wij hebben gister reeds melding gemaakt van't antwoord van Egypte op de jongste Engelsche Mem., naar aanleiding van de ver- werping van het door dit laatste land voor- gesfelde tractaat. Men weet dat het Engel- scfi? ontwerp neerkwam op een tractaat van bondgenooschap tusschen de twee landen waarbij Egypte nog verschillende nieuwe voordeelen zou krijgen, maar Engeland in het algemeen zijn strategische positie aan het Suez-kanaal voorgoed waarborgde. In de Britsche nota aan Egypte was te verstaan gegeven dat Engeland, aangezien de onder- handelingen tot niets hadden geleid, de vier punten van voorbehoud die het in 1922 op- gesteld heeft, moest handhaven. Deze vier punten zijn: a. de veiligheid van de verb-in- dingsslijnen van het Britsche rijk in Egypte; b. de verdediging van Egypte tegen elke bui- tenlandsche aanranding of inmenging, mid- dellijk of onmiddellijk; c. de bescherming vau vreemde ingezetenen in Egypte en de bescher ming van minderheden; d Soedan. Zoolang men over deze punten niet tot een overeen- komst was gekomen, zoo verklaarde de Brit sche regeering in 1922, moest de status quo in al deze aangelegenheden onaangetast blijven. Het antwoord van de nieuwe Egyptische regeering op de Engelsche memorie, waarop strikt genomen geen antwoord noodig was geweest, is een scherpe uitdaging. Het ken- schetst de Britsche memorie als een „inmen- ging in de inwendige aangelegenheden" van Egypte. Voorts negeert de Egyptische regee ring het voorbehoud dat Engeland gemaakt heeft in het belang van de bescherming der •freemdelingen, door zich „bereid" te verkla- ren, de veiligheid der vreemdelingen te waar- borgen. De kloof tusschen Engeland en Egypte verwijdt zich door dit antwoord wederom aanmerkelijk. De bladen in Engeland laten rich scherp uit over de nota, waarin feitelijk te lezen staat, dat d'e Egyptische nationalis :en geen enkele Britsche beperking van hun telfbeschikkingsrecht willen erkennen. De vraag is nu maar, hoe Engeland op bet Egyptische antwoord zal r-eageeren Aitwoordt men in even felle bewoordingen, dan komt men voor nieuwe ernstige moeilijk- heden te staan en ontspint zich opnieuw een strijd tusschen het ontwakende Egypte en Groot Britannie, dat bereid zal zijn zijn recti- ten op den zeeweg naar Indie door het Suez- kanaai tot het uiterste te verdedigen. Buifeniand CHINA. DE BRITTEN TE NANKING. 1aterm.itente Chineesche bezeiting van het consulaat. In antwoord op een vraag van den afge- Vaardigde Looker zeide Sir Austen Chamber lain, de minister van Buitenlandsche Zaken, dat het Britsche consulaat-generaal te Nan king na de gruw-elen van 24 Maart 1927 af en toe door Chineesche troepen werd bezet Hiertegen werd herhaaldelijk geprotesteerd mj de Chineesche regeering te Nanking, maar de burgerlijike autoriteiten schenen tegenover 9e militaire machthebbers machteloos te xtaan. Verbetering werd telkens slechts tijde- Ijk verkregen. DE STRIJD TEGEN HET NOOR'DEN. Tsjang Kai Sie/c's opmarsch begonnen. De op-perbevelhebber der Chineesche na- tionalstischie zuidelijke troepen Tsjang Kai Sjek is over den Jangtse getrokken en is begonnen met den opmarsch tegen Peking. DUITSCHLAND. MET EEN BAKKIE NAAR PARIJS en terug Karl Hartman, een 68-jarige aapjeskoet- sier uit Berlijo-Wansee, is gister met zijn rij tuig naar Parijs vertrokken. Het ligt in zijn beaoeling eveneens per rijtuig naar Berlijn terug te keeren. Hij heeft zijn rijtuig voorzien van de zwart rood1 gouden rijksvla-g, de Prui- sisdhe vlag en de Berlijnsche vlag met den beer. Zoodra hij over de grens is, zal hij zijn wagen met de Fransche driekleur tooien. On- derweg wil hij een prentbriefkaart ter herin- nering aan den toc'nt verkoopen; tien duizend neemt hij er mede, maar hij is er van over- tuigd, dat hij nog veertig duizend zal moeten nabestellen. De reis gaat over Brandenburg, Hannover, Dusseldorf, Keulen, Metz, Nancy In Parijs wil hij een bezoek aan mademoiselle d'Oranje brengen, die verleden jaar te paard naar Berlijn is gegaan. Hij hoopt de reis naar d'e Fransche hoofdstad in dertig dagen te zullen kunnen afleggen. DE OORRUPT1E B1J DE SPO'O'RWEGEN. Wat er bij het onderzoek at zoo aan het licnt komt. Het door een speciale afdeeling der Ber lijnsche justitie ingestelde onderzoek naar de corruptiezaak bij het centraalbureau der rijks- spoorwegen is uitgebreid naar een aantal groote firma's en een bank te Frankfort a. d Main. Er bestaat een emstig veraioeden, dat er behalve de reeds bekend'e affaires van den Reichsbahnoberbaurat" Mtiller nog meer dergelijke zaakjes w-erden gedreven. Bij het onderzoek kwam ook aan het licht dat er con-tracten bestonden van het centraal bureau met groote firma's, waaromtrent het onderzoek wordt voortgezet. ENGELAND. DE KRIJGSRAAD TE GIBRALTAR. Gisteren is het verhoor van kapitein ter zee Daniel nopens de gebeurtenissen op de „Royal Oak" voortgezet. De rechtbank trad u-itvoerig in de voorvallen tijdens het bai, dat tot wrevelige opmerkingen van schout- bij-nacht' Co Hard had geleid de muziek zou niiserabel ges-peeld hebben, en de jonge officieren zoud-en dames-gasten bij verschei dene dansen hebben laten zitten waama, tevens in extenso, werd nagegaan, waar de scheepsladder opgehangen was, langs welke de sch-out-bij-nacht, na zijn laatste opmer- king ,,1'm fed up with this ship" (Ik heb mijn bekomst van dit schip) de „Royal Oak" verlaten had- Aan deze omstandigheid scheen nog al gewicht te worden gehecht, in ver- band met de vraag of de schout-bij-nacht in overhaast of drift gesproiken had, of in kalm overleg. Naar men weet, verdtedigde kapiltein Dewar zi-ch over het laat uithangen van deze scheepsladder, met het felt, dat het schip twee uur vroeger te Malta was aangekomen, dan verwacht .was.. De boot, die Collard naar den wal zou brengen, lag onmiddellijk langs- zij, maar d'e touwladder was niet uitgehaw- gen. De beschuldigde kapitein ter zee, Daniel, heeft nog verklaard, dat hij pogingen had gedaan cm den indruk, die de opmerkingen van schout-bij-nacht Collard op d'e beman- ning van de „Royal Oak" hadden gemaakt, te verzachten.Later had Collard hem voor zijn houding bedankt. Toen de schout-bij-nacht later op de „Royal Oak" was teruggekomen, negeerde deze de officieren, die hem opwaehtten en beant- woordde hij den groet van den kapitein niet. Daar de bemanning dit gezien had en be- schouwde als een vrijwillige beleediging, had beklaagde over het gebeurde zijn beklag gedaan, daar hij meende, dat wanneer der gelijke incidenten niet geheel voorkomen wer- d'en, het moreel van het schip zou worden aangetast. Na een onderzo-ek op Malta was beklaagde naar Londien gegaan en had om een krijgs- raad verzocht. MOND- EN KLAUWZEER IN 1927. 142.000 sinks vee in 1927 geslacht. In het Lagerhuis heeft een onder-staatsse- 'cretaris medeged'eeld-, dat in 1927 tengevolge van mond- en klauwzeer 142.000 stuks vee van regeeringswege waren geslacht. Aan schadievergoedingne aan de betrokken eige- riaars was door den Staat uitgiekeerd een be- drag van 171.000 pd.. NIEUWE RUBBERBRAND TE SINGAPORE. De derde in een maand. Er is wederom te Singapore een rubber- fabriek door brand vernield. De schade wordt op een lewart millioen Straits dollars ge- raamd. Dit is binnen een maand' de derd'e rubberbrand op het eiland Singapore. POLEN. DRAMA VAN EEN GYMNASIAST. Geheel Przemysl in opstand. Een 14-jarig gymnasiast te Przemysl, Franz Srokowski, was naar een schouwburg geweest en was verliefd geworden op een actrice op eerbiedigen afstand aanbad hij haar, maakte verzen, dweepte en was wel- dra zijn goede cijfers voor het Latijn, waarin hij een bolleboos was, kwijt. Het geheele gym wist natuurlijk al heel spoedig van de pla- tonische liefde van Franz, en ook in de leer- aarskamer werd er over gepraat. Op een goeden dag, toen Franz zijn La- tijnsche les niet kende, plaagde de leeraar hem met zijn gedweep, waarop de verlief-de jongeling resoluut uit zijn bank stapte en den leeraar twee stevige klappen om de ooren gafvoor het front van de klasse waarna hij de beenen opnam en naar zijn vader vluchtte. Op de biecht van den knaap meende de va der streng te moeten antwoorden en hij ver klaarde, dat er voor Franz, nu hij natuurlijk van school zou worden gestuurd, geen plaats meer was in het ouderlijk huis hij moest maar een goed heenkomen op het land zoek-en en als knecht ergens bij een boer gaan wer- ken. Franz ging naar het land en wierp zich overmand door zijn kinderleed, onder een sneltrein. Bij de begraf-enis waren duizenden men- schen op het kerkhof. De leerlingen van alle sc'holen waren „corporatief" naar de be- graafplaats gegaan, de socialistische en -de nationalistische jeugdvereenigingen en vele, vele vaders en moeders. Toen de vader van den kleinen gymnasiast verscheen, werd hij lui-de uitgejo-uwd. Drie kameraadjes spraken aan het graf en prezen hun makker als mar- telaar der jeugd. In uiterst opgewonden stemming keerde men naar de stad terug. Voor het gymnasium liep de menigte te hoop en in een oogenblik waren alle ruiten stuk ge- gooid, waarna in de klassen alles kort en klein werd geslagen, en ook het huis van den Latijnschen leeraar het moest ontgelden. De ze, wien men verweet den dood van Franz te hebben veroorzaakt, vluchtte door een achter- deur en verliet nog dienzelfden avond met ge z van den knaap was bijtiids door de politie zijn gezin de stad. Het huis van den vader onder bewalcing gesteld. Op verschillende plaatsen in de stad kwam het nog tot klop- partijen met de politie, waarbij vele personen, o.w. verschillende scholieren, zoowel meisjes als jongens, die tot de eerste families in de stad beh ooren, gewo-nd werden. De schol en zijn gesloten. De schoolautori- teiten stellen een o.iderzoek in. De schoone actrice, de onbewuste oorzaak van al deze ellende, is geheel buiten spel ge- lateri. TSJECHO-SLOWAKIJE. SOOIALE O'NRUST. Sinds eenige dagen „kriselt" het in T.-S. hoofdstad eri wel naar aanleiding van het voornemen van de regeering om wijzigingen aan te brengen in de bestaande sociale ver- zekeringswetgeving, welke wijzigingen in ar- beiders&ingen zeer werden afgekeurd, daar men er een verslechtering in ziet. Op het einde van de vorige week is het te Praag reeds tot botsingen gekomen met de politie, die een groote betooging der arbei- ders wilde voorkomen-. Thans meldt een- V. D.bericht uit Praag, dat de toesta-nd er niet beter op wordt. In verschillende groote steden zijn verder proteststakingen en -betoogingen aangekon digd, terwijl het hoofdbestuur van de Tsje- chische soc.-dem. partij een oproep publiceert, waarin de onmiddellijke bijeenroepin-g van het parl-em-ent wordt verlangd teneinde de re geering ter verantwoording te kunnen roe pen. INTERPARLEMENTAIRE UNIE. 23 Aug. een plenaire bijeenkomst te Berlijn. Onder voorzittersdhap van den president der Interparlementaire Unie baron Adels- werd kwamen te Praag gister in het Huis van Afgevaardigden de vertegenwoor- digers van den Raad der Interpai-lementaire Unie bijeen. Op voorstel van den Duitschen afgevaard-igde Heile werd besloten, 23 Au gustus te Berlijn een plena-ire bijeenkomst van de .Uni-e te houden. ZWITSERLAND. HET ROODE -KRUIS-COMITe. De vermoedelijke opvolger van Ador. Als vermoedelijk opvolger van d-en heer Gustave Ador in de functie van president van het Internationale Roode Kruiscomite wordt genoemd dr. Max Huber, rechter in het Inter nationale Gerechtshof te Den Haag en thans vice-president van genoemd com-ite. DE LAATSTE LEPRALIJDER GESTORVEN. Te Brig in het kanton Wallis is de laatste van de drie lepralijders, die buiten Brig in de strengste afzondering gei'nterneerd waren, ge- storven. De oorsprong van de ziekte is ge- heim gebleven, daar de ziek-en hun verblijf- plaats nooit verlieten. Waarschijnlijk was het een laatste overblijfsel van een lepra-haard uit de m'iddeleeuwen. OOSTENRIJK. WE'ENSCHE AUTOBANDIETEN. lnbraak in een krankzinnigen- gesiicht. Zaterdagnacht is ingebroken in het bureau van een krankzinnigengestidht te IJ'bbs aan den Donau. De wachtbebbende beambten vernamen tegen half twee's nachts verdachte geluiden in het bureau; toen twee hun-ner op kond- schap uittrokken, vonden zij in het kantoor twee gemaskerde mannen, die bezig waren een geldkist open te breken. Dadelijk trokken de in'brekers hun revolvers en openden het vuur, waardoor beide bewakers zwaar werden gewond. Steeds vurende op andere inmiddels toegesnelde beambten, retireerden zij naar den tuin, klommen over den muur, sprongen in een gereedstaa-nde auto (die herkend is als een particuliere auto uit Weenen) en reden in razen-de vaart weg. Onmiddellijk begon de vervolging in een auto van het gestiont, ter wij'l de politie telefonisch werd gewaar- schuwd. De klopjacht leidde echter niet tot arrestati-e der auto-bandieten. De in-brekers waren behalve met revolvers, met dolken gewapend en hun heele optreden vestigd-e den indruk, dat zij niet de minste beteekenis hechtten aan een menschenleven. De onderneming d-oet intusschen wat zon- derling aan; de „N. Fr. Presse" begrijpt niet goed wat die misdadigers eigen-lijk zochten in het gestieht, daar zij toch wel op hun vingers konden nagaan, dat daar in elk geval toch geen sehatten te halen waren, die een onder neming op zulk een voet waard zouden zijn. SPANJE. EEN TORENKLOK VALT OP EEN PROCESSIE. Drie dooden. Te Salamanca werd op h-et plein voor de kerk San Isidore, onder het luiden der kerk- klokken een processie saamgesteld. Plotse- ling schoot een der klokken uit zijn hangers en viel bo-ven uit den toren op een groep jonge meisjes die aan de processie zouden deelnemen. Drie meisjes werden o-p slag ge- dood. Twintig anderen zijn min of meer ern- stig gewond. De kick is verbrijzeld en stuk- ken daarvan zijn 50 meter verder gevallen, waaruit het groot aantal getroffenen te ver- kla-ren is. De processie werd afgelast. AM ERIK A. DE INDRUK VAN BRIANDS A'NTWO'OR D'NOT A. Naar de Londensche bladen uit Washing ton melden heeft de nota van Briand aan Kel logg in de Vereenigde Staten een vrij goeden indruk gemaakt. In Amerikaansche regee- ringskringen bestaat een zekere geneigdheid op grond van het Fransche antwoord de be- sprekingen iangs practischer wegen te leiden Daarentegen is het onzeker of de Senaat de opvatting zal deelen, dat aan de Vereenigde Staten ingeval van een Europeesch conflict voile bewegin-gsvrij'heid wordt gegarandeerd en Amerika alsdan geen moreele verplichtin gen worden opgelegd, terwijl dit land, zij het niet in positieven dan toch zeker in negatie- ven zin, tot een geassocieerde van den Vol- kenbond of van de onderteekenaren van het Pact van Locarno wordt gemaakt. WALL STREET. 300 nieuwe millionairs. Het is de laatste weken in Wall Street weer bijizond'er druk geweest met speculeeren. Er zijn zooals dat in koortsachtige tijden aan de beurs gaat fortuinen gewonnen, waarvan men hoort en fortuinen verloren waarvan men dan verder maar n-i-ets verneemt. Zoo lezen wij thans in een Amerikaansch blad dat de boom in Wall Street 300 nieuwe millionairs heeft geschapen. Men doet maar het beste, niet al te di-ep te sp-euren hoevelen er geru'i- neerd zijn om het ontstaan van de driehon- derd millionairs mogdijk te maken. Volgens de beweringen is het thans aan de beurs in New York zoo druk dat de make- laars, bankiers en andere belanghebbenden er hun rustige lunch tusschen de ochtend- en middagzaken bij inschieten en het met een sandwich uit het vuistje moeten doen. Het is zoo druk met koop- en verkooporders, dat de machines die de fluctuaties der noteeringen registreeren, de „tickers", het niet meer kun nen bijhouden. Men werkt thans met cinema- tografische noteerings-aan-duidingen. DE DUITSCHE OCEAANVLIEGERS. De twee Dui-tsche vliegers hadden het voornemen vandaag voor hun vliegtocht naar.Amerika op te stijgen, als de omstan- -digheden zul-ks eenigermate toelaten. VLIEGONGELUKKEN. 4 dooden. Bij Colchester is gisteren een militair vliegtuig naar beneden gestort, nadat het bij een manoeuvre in aanraking was gekomen met een boom. De beide inzittenden werden gedoo-d. De Engelsche minister van luchtvaart heeft medegedeeld, dat in Irak een Engelsch vliegtuig is verongelukt. De inzitten-de offi- cier en zijn metgezel werden gedood. Provinclaal nieuws Gister herdacht de heer H. E. Deekens al- hier het 4'0-jarig jubi-le in dienst der firma W. Helling Co. te Alkmaar. De jubilaris en zijne fa-m-ilie werden gistermorgen afge- haald per auto en in het met eenige bloem- stukken gesierde kantoor der firma ontvan- gen. De jubilaris werd hier to-egesproken door den heer W. H, Helling, die herdacht hoe de heer Deekens reeds spr.'s grootvadei en oom had gediend en nu nog met denzelf- d-en ijver zijn vakkennis stelt in dienst der firma. Reeds op 12-jarigen 1-eeftijd kwam de heer D. in dienst der firma Helling. Spr. bood den jubilaris een leunstoel aan, aen wensch uitsprekende, dat deze nog jaren lan-g voor de belangen dter firma zal kun nen opkomen. Daaroa werd het woord gevoerd door eea collega, den heer A. J. van Broekhoven, die mede namens de reizigers en het kantoorper- soneel en den oud-collega den heer Dirksea den jubilaris complimenteerde en hem mede in hun naam een serre-ameublement aanbood, alsmede een foto van die collega's. Mevr. de Wedi. Helling, bood een zilveren taartenschep aan. Intusschen waren ten huize van den jubila ris in de Kerkelaan verschillende blijken van belangstelling ingekomen, als een 40-tal te- legrammen, vele sohdftdijke felicitaties en eenige bloemstukken. De receptie werd druk bezocht en Velen teekenden in het felidtatieregister. Gisteravond werd het jubile nog herdacht, waarbij tegenwoordig waren o. m. de dhef der firma, mevr. W. Hellfing, collega's en vele vrienden en bekenden. Talrijke blijken van belangstelling waren n-og mgekomen, o.a. van de IJsbaan Heiloo, den Burger- wacht, het ban'kwezen, enz. Op den 2en Paaschdag geeft dte rede- rijkerskamer ,,'t Ontl-uikende Roosje" de laat ste uitvoering in dit seizoen. Men zie voor nadere mededcelingen de advertentie in dit numm-er. Heden werd ten 1 ure de behandeling var de Gemeentebegrooting voortgezet. Afwezig Mr. Kusters en mej. Carels. Devoorzitter opende om 10min. ovet een de vergadering en deed mededeeling van bericht van verhindering van Mr. Kusters en mej. Carels en van de ongesteldheid van de beide boden. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 28 Maart 1<)28 No. 83 van Gedeputeerde Staten dezer Provincie ten geleide van bet door hen goedgekeurdi raadsbesluit van 8 Maart 1928, tot verhuui van een perceel wetland aan W. Goudsblom. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een brief d.d. 28 Maart 1928 No. 112 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurde raads besluit van 8 Maart 1928 No. 3, tot h^t Mcl. in rechten verweren tegen de door de Veree- niging van Leeraren bij het M. O. ingesteld' rechtsvordering. Als voren. c. Een adres d.d. 2 April 1928 van eenigt bloemistpatroons, daarbij verzoekende maat- regelen te nemen tegen den arbeid van ge- mieente-werklieden in particu-lieren dienst. In handen van B. en W. ter afdoening. Devoorzitter wenschte, alvorens rttef de begrooting voort te gaan, in te gaan op de toezegging van den heer Westerhof dat hij nog 3 uur had te spreken. Het college meent, dat ieder moet kunnea zeggen wat hij noodig oordeelt, doch acht het niet in het stadsbelang wanneer ongeli- miteerd kan worden gesproken, zooals d« heer Westerhof deed; het doet dan ook het voorstel om rantsoeneering mogelijk te maken. Het voorstel luidde als volgt: Artikel 17a. De Raad kan bij den aanvang of in den loop der beraadslaging over eenig onderwerp regelen stellen ten aanzien van den duur van de redevoeringen der leden. Daarbij kan te< vens bepaald worden, hoe vele malen een fid het woord zal kunnen voeren. Zoodra de voor een redevoering gestelde duur is verstreken, noodigt de Voorzitter den spreker uit, zijn rede te beeindigen. Deze is gehouden terstond aan die uitnoodiging ge- volg te geven. Artikel 23, tweede lid, te vervangett door het volgende fid: Indien de Voorzitter oordeelt, dat het on derwerp in beraadslaging genoegzaam is toegelicht, stelt hij den Raad voor, de be raadslaging te sluiten. De sluiting def be raadslaging kan ook door een lid worden voorgesteld. Over een voorstel als in dit fid bedoeld wordt zonder beraadslaging ge- stemd. N r t In te voegen: Artikel 23a. Op voorstel van den Voorzitter kan de Raad besluiten, dat de beraadslagingen over eenig onderwerp op een in dat voorstel te vermelden tijdstip zullen worden gesloten. Over dit voorstel wordt niet beraadslaagd. De Voorzitter verdeelt alsdan den beschik- baren tijd naar billijkheid. De heer Westerhof vroeg het woor'd; De v o o r z i 11 e r zou hem dit dadelijl verleenen, doch las eerst de voorgestelde wij zigingen voor. Hij deelde nog mede, dat het voorstel bedoeld is dadelijk in werking te treden. De heer Westerhof betoogde, op grond van het Reglement van Orde, niet in zijn redevoering verstoord te mogen worden. Hij las de betreffende art. en verzocht den voorzitter het reglement te handhaven. De voorzitter merkte op, dat de heer Westerhof het woord nog niet had, punt 2 was nog niet aan de orde. Aan de orde is het voorstel van het college tot wijzigjng van het reglement van orde. De heer Westerhof merkte op, dat zijn AL&MAARSCHE GOURANT. log DE WILD LAAT, ovor do Boterstraat, Talef. 34 en 35. Grobte keuze Amerikaansche gerultchloozo Roltapijtvegers en Stofzulgera. Alleen kwaliteitsartikelen an goedkoopl

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1