DAQBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. (lit den Alkmaarschen Raad. Dageli|ksch overzicht. BuiienBand No. 82 Dif ntimmer Besfaaf tiff 3 bladefl. Honderd dertigste Jaargang. 1928 Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, nifgegeven. lbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkoa&r /2»—franco door fcet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnnntmers 5 cents. PRUS DER QEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar Brleven franco aan de N. V. Boek< en HandtlfCJ^OriR f/b HBMSft COHIRI Voordam C9. BMenri 0. B> KRAK. DOHDERDAG Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redaetle S3. Postgiro 37 060. Hoofdrodacteuri TJ. N. AOEMA* 5 APRIIi I. Er behoort eenige moed, we zouden haast jeegen eenige brutaliteit toe, om nu nog over d'e gemeeotebegrooting te schrijven. Over de begrooting en over de daarbij behoorende algemeene bescbouwingen,, die nattturfijk weer in het teeken van de wethou- dersverkiezing gestaan bebben. Zou er demand in ooze stad en ver diaar- buiten zdjn, die bet mil nog niet weet, dat de beer Westerhof in September van bet jaar 1927 ndet tot wethouder is gekozen en dat daarmede hem en zijn partijgenooten zoom hemelschreiend omrecbt is aangedaam, dat bet een womder is, dat de aarde niet^operir sdhearde, en dat de zee dat politieke Sodom niet tot den laatsten aanhanger van bet ver- raderlijke elftal heeft verzwolgen! De beer Westerhof is niet tot wethouder verkozen, hij en zijn partijgenooten alsmede de aangetrouwde famiiie van vxijzinnig- democratischen huize zijn, om de beeldspraalc van den heer Sietsma te gebruiken, als mari- onetten imgedeeld en toch draait- de aarde nog en schijmt de zon of er niets gebeurd K Waarachtig, er kan op aarde heel wat oiirechit gescbiedem, eer een tweede zond- vloed de cons ervati eve politiekers bij par- tijen en fracties tegelijk naar den diepsten der helleringen doet verhuizen. De heer Woidenidorp heeft heel verwon- deid gevraagd, boe Dante's wereldlberoemde beschrijving van het vagevuur eigenl'ijk in ons gemeente-archi'ef terecht is gekomen. Maar in Dante's tijd waren er nog geen raadsleden, die sociaal-democraten als mari- onetten behandelden en we vermoeden, dat de archivaris juist voor Alkmaar dif boek zal hebben aangeschaft om het uit te brei- <kn door orider den beruchten Judas-put nbg een toekomstig luguber verblijf voor de leden van ons elftal te beschrijven. Wij weten het wel, dat politick fatsoen, voor zoovet deze begrippen samengaan, niet eitsluitend het erfdeel van een partij of van een veihonden groep van partijen is. Wij begrijpen wel, dat de heer Thomsen door links en rechts gesmaad ten slotte naar de meeste winst belovende partij liep en eveneens, dat de sociaai-democraten hem zander blikken of blozen hadden willem rui- len voor den heer Sietsma, ingeval deze een wethouderszetel had mogen bezetten. Wij weten ook wel, dat de begeerte naar een wethouderszetel in alle partijen even groot is en dat de heer Westerhof met ge- noegen heel wat uit het bezuinigingspro- gram der rechterzijde onderschreven zou hebben als het hem daardoor gelukt zou zijn, een vierden wethouderszetel te bemach- tigen. Hij beroept zieh tin op den ongeschreven phchit het college van B. en W. volgens even- redige vertegenwoordiging samen te stellen, maar hij vergeet, dat dit ook niet volgens de oorspronkelijk door hem voorgestane oplos- sing zou gebeurd zijn. Em zou deze veteraan uit de sociaal-demo- cratische gelederen ooit hemel en aarde be- wogen hebben om een onrecbt te herstellen, als niet hij maar een anderen wethouder als elachtoffer van bet politieke schrikbewind was gevallen? 'Zou hij van den burgemeester ook critiek op de samensteliing van het college verlangd hebben, als niet hij, maar wethouder Lees- berg naar een marionettenplaats was ver- weztn? Wat ten slotte niet wegneemt, dat wiji het blijven betreuren, dat men den democrati- sclien wethouder uit het college verwijderde op bet tijdstip, d'at het democratische element in den Raad versterkt is en dat wij er geen bewonderaars van zijn, dat acht van de negentien raadsleden vrijwel als een quamtite negligeable beschouwd worden Wij hebben altijd gehoopt, dat men den beer Westerhof na de straf voor wat men zijn diictatoriale neigingen noemde, weer als de verloren zoon in het college zou ont- vangerr, dat men een groep van 6900 kiezers weer invloed op den gang van zaken zou wilfen toekennen en van hun vertegenwoor- digers geen martelaren zou maken. Wanneer zij er straks in slagen op natuur- hjker wijze de rol van politieke asschepoes- ters in de Alkmaarsche raadszaal te spelen, zufcn zij miedelijden bij' vele kiezers opwek- zullen zij de sympatbie van een groot deci der bevolkimg kunnen winnen en zal welhcht het getal huuner kiezers in belang- rpe mate vergroot worden. Want het is eigeralijk onnatuurHjk en poli- tek ongezomd, dat tegenover de verbonden 5®ksohe democraten de Vrijiheidsbond aan <k zijde der coalitie staat, dat de vertegen- A zoq zuiver li'berale partij thans nolens volens veel moeten prijs geven voornamelijk op het gehied van Set openbaar onderwijs om niet ontrouw te worden aan het elftal, dat slechts door eensgetzind optreden de democratische oppo site in bedwang zal kunnen houden. Men moge aan die zijde nog zoo beweren, dat elke fractie volkomen vrijheid van inzichit wordt gelaten, tenslotte begrijpt men daar veel te goed, dat men slechts verbonden kan iblijven door een politiek van geven en nemen en het is begrijpelijk, dat wanneer meer dan de helft van het elftal tot de katholieke fractie behoort, de beide Vrij- heidsbonders heel wat meer zullen moeten geven dan zij toegewezen krijgen. Het is een ohgezonde toestand, dat een verbonden groep van elf vogels van zeer diverse politieke pluimage onze gemeente regeert, dat bij vrijwel alle belangrijke be- slissingen van te voren verkondigd kan worden1, dat men heel wat kostbaren tijd zou winnen als men maar dadelijk liet stemmen. Het is onnatuurlijk als men ziet, hoe ver- tegenwoordigeis van Vrijzinnig- en Sociaal- Democratische zijde u-ren lang argumentee- ren, hoe zij voorstellen verdedigen, registers en kaarten, statistieken en moeizaam ver- kregen gegevens en becijferingen ovierleg- gen, terwijl men van te voren weet, dat al die moeite tevergeefs is, dat niemand zich ook door de langdurigste en welsprekendste redevoering zal laten overtuigen,, omdat ieder van te voren precies weet, hoe hij met zijn politieke geestverwanten stemmen zal en omdat ten slotte elf meer dan aeht is. Dat maakt de debatten weinig interessant. Er is geen enkele bekeering, geen enkele verrassing te wachten en in zekeren zin moet men de politieke verschoppelingeni be- wonderen, die desondanks steeds weer met frisschen moed aan het debatteeren gaan, alsof zij verwachten door hunne argumenten het politieke elftal in drie of vier fracties uiteen te kuiinen laten valten. Het was te verwachten, dat bij de begroo- tingsbeschouwingen de oppositie tegen een muur van vast aaneengesloten politieke ele- menten te pletter zou loopen. Het is een fout van de oppositie, dat de tot ..marionetten" gemaakte democraten hun martelaarschap niet natuurlijker uitbeelden. Welken indruk moet het op het publiek maken als de man die bestemd is de rol van verongelijkte en miskendie te spelen, ten slotte het hocgste woord blijfct te hebben. Wanneer de heer'Westerhof vijf uren in eerete instantie heeft gesproken, terwijl iedereen van te voren weet, dat zijn woorden niet het mioste aan de stemming zullen ver- anderen, als hij daarna in een repliek van twee uren weer eens precies hetzelfde in andiere woorddn zegt en meedeelt, dat hij nog wel twee uren zal noodig hebben, om die repliek te beeindigen, dan krijgt men te veel van het goede, dan verdwijnt het mede- lijden en dan vindit men het vanzelf sprekend, dat andere raadsleden hun geduld gaan ver- liezen en maatregelen treffen, om aan dezen toestand zoo spoedig mogelijk een einde te maken. Is het wonder, dat de burgemeester, die ook maar een mensch is, en daarom een be- perkt uiitboudingsvermogen bezit, er niet toe wil besluiten, den Raad en het publiek nog langer op deze nuttelooze wijtze bezig te houden? Wij kunnen ons begrijpen, dat hij zich everamdn als een marionet wll laten behan- ddieii, dat hij heeft geoordeeld, dat het zoo welletjes was en dat hij daarin door de meerderheid van den Raad gesteund is ge" worden Het moge van een zeldaaam talent getui- gen uren iang achtereen. het woord te voe- ren, het is.nog kunstiger en zeker doeltref- fender zijn opinie zoo kort en duideiijk moge lijk weer te geven. Breedsprakigheid is nooit een factor voor succes geweest en als de heer Weeterhcf missehien mocht meenen, dat de pers om copie verlegen is, dan vergist hij zich ten zeerste. De vers'laggevers hebben er geen be- hoefte aan na een twee daagsch begroo tingsdebat's nachts om twaalf uur den heer Westerhof nog een willekeurig kranteiwer- slag te hooren voorlezen en zuilen ook io later voorkomende gevallen overwegen, dat er een tijd van komen en een tijd van gaan is. Wat in onze rubriek Ingezonden stukken wordt opgenomen, bewijstzeker wel, dat wij het vrije woord an alle opzichten eerbie- digen, maar aan ailes komt ten slotte een .einde en tegen overdnijving moet gewaakt worden. Wanneer de oppositie bij' de algemeene beschouwingen tien uren aan het woord ge weest is waarvan de heer Westerhof alileen zeven uren eft wanneer dan de voorizitter daaraan nog anderhalf uur spreek- tijd wil toevoegen, zijn wij van meeming, dat er voldoende tijd en gelegeniheid gegeven is, zoo uitvoerig mogelijk te zeggen, wat men op het hart heeft. Men heeft dan zeker niet over onderdruk- king der vrije meeningsuiting te Magen en wanneer de voorzitter die thans ingevoerde rantsoeneerinig van spreektijd voortaan even loyaal wil toepassen als hij het bij de jongste begrootingsdeibatten gedaan heeft, zal de pers voor deze wijiziging van het reglement van orde van ganscher harte dankbaar kunnen wezen. HET GEBEURDE OP DE ROYAL OAK. Een overzicht der zaak. De behandeling voor den krijgsraad te Gibraltar. Sedert eenige dagen vergadert de Engel- sche krijgsraad te Gibraltar om vonnis te vellen over de insubordinatie op de Engelsche vloot in de Middellandsche Zee. Daar de te- legrammen over deze kwestie wel een duide iijk beeld geven over het gebeurde aan den ingewijde, doch allesbehalve aan wie niet ten voile op de hoogte is. Meenen wij daarom goed te doen, hieronder een kort overzicht te geven van wat er op het Engelsche oorlogs- schip Royai Oak voorviel en aanleiding gaf tot de schorsing van een schout-bij-nacht, een kapitein ter zee en een kapitein-luitenant ter zee en tot het dagen voor den krijgsraad van beide laatstgenoemden. Kort nadat commander Daniel op de „Royal Oak" in dienst was gekomen, gaven schout-bij-nacht Collard en zijn officieren een bal op het schip. Tijdens het bal was de schout-bij-nacht onievreden over zekere on- derdeelen van de regeling. Maar het incident liep met een sisser af. Bijna een maand later was de schout-bij-nacht weer ontevreden, dit- maal over schikkingen betreffende zijn aan wal gaan van de „Royal Oak" af. Uit over- weging dat het moreel van het schip emsti-g werd ondermijnd door de uitingen van onte- vredenheid van den schout-bij-nacht, maakte commander Daniel, op verzoek van captain Dewar, een rapport op, en voegde er een om- schrijving aan toe van zekere omstandighe- den, die naar zijne meening licht wierpen op den toestand. Als gevolg van dezen brief stelde de opperbevelhebber van de Middel landsche Zeevloot een commissie van onder- zoek in; op grond van dit onderzoek werden de drie officieren geschorst. Commander Daniel en captain Dewar gingen naar Lon. den en vroegen een krijgsraad aan. Schout- bij-nacht Collard werd naar Gibraltar ont- boden om getuigenis af te leggen. Aan com mander Daniel (die inmiddels schuldig is be- vonden), werd ten laste gelegd dat hij daden in strijd met de discipline had gepleegd door in zijn rapport aan captain Dewar med'edee- lingen op te nemen waardoor critiek werd geoefend op den schout-bij-nacht en door de ze mededeel'ingen aan andere officieren voor te lezen. De incidenten bij het bal betroffen het feit, dat er zooveel dames bleven zitten, wat de schout-bij-nacht een schande had genoemd. De commander had moeten zorgen dat ze aan partners waren voorgesteld. Voorts had de schout-bij-nacht zich onguustig uitgela- ten over de dansmuziek van dte kapel der ma- riniers. Die kapel had volgens hem een verschrikkelijk lawaai gemaakt. Volgens com- mander Daniel was het niet ingevulde woord niet tot de kapel maar tot den kapelmeester gericht geweest, wat de schout-bij-nacht ont- kent. In verband met de maatregelen voor het aan wal gaan van den schout-bij-nacht ver- klaarde commander Daniel dat hij de daar- voor ontvangen bevelen naar de letter en den geest had uitgevoerd, maar dat de schout-bij- nacht zonder reden hem en captain Dewar had genegeerd en beleedigd, hetgeen de laat- ste bevestigt. Maar volgens den schout-bij- nacht waren zijn bevelen niet uitgevoerd en had hij „genoeg van het schip." Ziedaar een samenvatting van de feiten, die reeds heel wat stof hebben doen opwaaien en tengevolge van den nog steeds niet be- eindigden krijgsraad dit nog doen. Kapitein Daniel is inmiddels als straf ont- heven van het bevel over zijn schip Coromant te Gibraltar en heeft een strenge berisping ontvangen. Nu is deze straf niet overdreven streng. Practisch befeekent zij, dat Daniel op wachtgeld wordt gesteld totdat de admirali- teit hem op een andere post benoemt. Toch heeft de uitspraak in de Engelsche pers groote verontwaardiging gewekt. Vele bladen merken op, dat volgens de openbare meening Daniel zijn plicht gedaan heeft en had moeten worden vriigesproken. Volgens de Daily Herald heeft Daniel in het beste belang van de vloot gehandeld. Als het regel is, aldus betoogt het blad, dat een man die voor zijn daden tijdens den oorlog met de Orde voor Uitnemende Diensten beloond is, gestraft moet worden wegens een gering ver- grijp tegen de tucht en schout-bij-nacht Col lard het recht heeft zich ten-en rim on/Way. schikten te gedragen op de wijze, als uit de verhooren bleek, dan dient die regel ten spoe digste te worden veranderd. Na Daniel staat thans kapitein Dewar te- recht, die zelf de verhooren heeft afgenomen en o.a. ook den schout-bij-nacht ondervroeg. Kapitein luitenant ter zee Creighton, De- war's secretaris aan boord van de Royal Oak, zeide in zijn getuigenis, dat het zeer dui'delijk was, dat de schout-bij-nacht en ka pitein Dewar op voet van oorlog met elkaar verkeerd'en. Ook Collard zelf getuigde, dat het hem onmogelijk was met zijn vlaggekapitein op vriendschappelijken voet te verkeeren, hoewel hij er moeite genoeg voor gedaan had. Hoe het verhoor van den schout-bij-nacht door Dewar soms verliep, blijkt uit de volgende staaltjes: D.: Verbeeldt u eens in de positie van aen kapelmeester te zijn, C.Ik denk er niet over me te verbeelden kapelmeester te zijn. D.Antwoordt Ja of Neen! C.: Dat doe ik niet, ik zal antwoorden zooals het mij be- lieft! D.: Hebt u mij gezegd, den commander aan te blaffen? C.Niet voor zoover ik me herinner, maar ik zou er geen bezwaar tegen hebben gehad het te zeggen. D.: Loo- chent ge, d'at ge den kapelmeester eenhebt genoemd? C.Ik heb tegen den commander gezegd: We kunnen geen... man in het orkest aan boord van het vlaggeschip heb ben. Vele gasten kunnen dit hebben gezien, maar zoover ik weet, heeft niemand het ge- hoord. D.: Zou het u verwonderen, dat 5 orkestleden u niet alleen hebben zien spreken, maar d'at ze ook het woord gfehcord hebben? C.: Ja, dat zou het. D.: Denkt u, dat ze lie- gen? C.: Ik heb hun getuigenis niet gehoord. Het valt te begrijpen, dat het publiek smult van deze kwestie. En met belangstel- ling uitziet naar het vonnis over Dewar. DUITSCHLAND. HET PROCES-BARMAT. Het bevel tot aanhouding op- geheven; de behandeling in hoo- ger beroep. Naar men zich herinnert heeft de recht- bank verleden week geweigerd gevolg te ge ven aan het verzoek van het O. M. om de gebroeders Bar-mat andermaal in hechtenis te nemen. Thans is de rechtbank nog een stap verder gegaan en heeft het nog altijd bestaande bevel tot aanhouding en het ver- bod om Duitschland te verlaten opgeheven. De indertijd gestelde cauties zullen dus wor den terugbetaald. De heeren Barmat hebben tegen hun von nis, voor zoover het een veroordeeling in- hield, protest aangeteekend. Ook het O. M. is in hooger beroep gegaan, daar het de strafmaat inzake het geval-Hofle te laag vond. Bij de vrijspraak ten aanzien van de overige ten laste gelegde delicten (bedrog in 12 gevallen, verleiding tot ontrouw enz.) heeft het O. M. zich daarentegen neerge- legd. We krijgen dus nu nog eens een herhaling van het .proces-Barmat, zij het ook in veel kleiner formaat, daar er thans inplaats van 11 slechts 3 beklaagden zijn, namelijk Julius en Henri Barmat en de douaneambtenaar Stachel. Ook zal de behandeling in tweede instantie slechts kort duren, daar van alle punten van beschuldiging alleen twee geval len (Hofle en Stachel) overblijven. DE VIJFDE TWEELING. In Ober-Roeblingen bij Halle is gisteren een vrouw van een arbeider voor de vijfde maal bevallen van een tweeling, ditmaal bracht ze twee zoons ter wereld die elk 7 V- pond wogen. ENGELAND. ABESSIN'Ie EN DE MOGENDHEDEN Engeland oppert een conferentie. In het Lagerhuis heeft Chamberlain op een vraag geantwoord dat de Britsche regeering. diie alle verpliclitingen uit de conventie nopens de voorziening van Abessinie met wapens is nagekomen, niet tevreden is over de uitvoe ring der bepalingen van de conventie van 1919 door alle andere partijen. Zij heeft mits- dien een conferentie voorgesteld tusscher. Abessinie, Frankrijk, Italic en Engeland om te overwegen of en hoe zij kunnen vooruit loopen op het van kracht worden der con ventie van Geneve van 1925 en haar bepa lingen toe te passen op Abessinie. De regeeringen van Frankrijk en Italic hebben zich tot deelneming aan zulk een con ferentie bereid verklaard. De Abessinische regeering heeft de zaak nog in beraad. EEN NIEUWE NOTA AAN EGYPTE. Ontevredenheid over de nota van Nahas pasja. Lord Lloyd, de Britsche hooge commissa- ris voor Egypte, heeft aan Nahas pasja, den Egyptischen premier, een nota van de Brit sche regeering overhandigd als antwoord op de nota van laatstgenoemde van 30 Maart De Britsche regeering verklaart, dat zij Na- has pasja's nota niet kan aanvaardert als een juiste uiteenzetting van de betrekkingen, die er tusschen Groot-Brittannie en Egypte bestaan, noch van hun wederzijdsche ver- plichtingen. De nota verwijst verder volgens een Reu- ter-bericht naar de Verklaring van 1922, welke de houding van Groot-Brittannie te genover Egypte omschrijft en volstrekte vrij heid van handelen voorbehoudt ten aanzien van: ten eerste: de veiligheid van de verbin- dingen van het Britsche Rijk in Egypte; ten tweede de verdediging van Egypte tegen alle aanvragen van buiten of inmenging, hetzij direct, hetzij indirect; ten derde: bescherming van buitenlandsche belangen en bescherming van de minderheden; ten vierde: den Soedan in afwachting van een eventueele regeling tusschen Engeland en Egypte. De Britsche regeering meende dat het verdrag tot stand gebracht door den vorigen Egyptischen pre- rnier, zulk een rege"ng was, doch aangezien de Egyptische regeering het verdrag had ge weigerd te aanvaarden, duurde de status quo voort. De positie was derhalve dezelfde als ten tiide van de (mislukte) onderhandelingen tusschen Ramsay MacDonald en Zaghloel met uitzondering van de wijzigingen, be- paald bij de nota's, die in 1924 werden ge- wisseld. CHOLERA. Aan boord van een schip met landverhuizers; reeds zeven dob- den. Het Japansche s.s. Hawaii Maru, dat Maandag met 780 Japansche emigranten uit Singapore naar Zuid-Airika vertrok, is we gens het uitbreken van cholera aan boord te- ruggekeerd. Reeds zeven personen zijn aan de ziekte overleden, elf andere gevallen zijn geconstateerd. Het vaartuig ligt in quaran- taine. DE FILM „DAWN". De Londensche graafschapsraad voor veriooning op bepaalde voor- waarden. Na den geheelen nacht te hebben verga- derd heeft de graafschapsraad van Londen gistermorgen het advies aanvaard van de commissie uit zijn midden, waarbij geenerlei bezwaar wordt gemaakt tegen de vertooning van de film „Dawn" op zekere voorwaardec met name het schrappen van den tooneel. FRANKRIJK. POOLSCHE BANDIETEN TER DOOD GEBRACHT. Woensdagmorgen zijn voor de Sante-gevan- enis te Parijs op den boulevard Arago twee "oolsche band'ieten ter dood gebracht He! waren de gewezen leiders van een groote Poolsche benide, die geruhnen tijd de omstre- ken van Parijs onveilig gemaakt had. Ze hadden een aantal moorden en beroovingen op hun geweten. Voor het eerst heeft een vrouw de veroor- deelden naar de guillotine vergezeld. De boeven waren verdedigd bij het proces voor de rechtbank door de vTouwelijke advocaat, mevrouw Ehrlidh en deze wilde niet afwijken van de gewoonte, dat de advocaat zijn clien- ten tot het laatste toe bijstaat Men had gedacht, dat de uitvoering van het vonnis nog uitgesteld zou worden, om dat het een oude dhristelijke gewoonte is geen executie te houden in die Paaschweek. ITALIC AMNESTIE IN ITALIe. Naar de bladen meld-en, heeft Mussolini als leider der regeering in verband met hei Paaschfee&t een amnestic voor anti-fascisten laten afkondig-en, die op grond van het wets, artikel betreffende de bescherming van den staat door politieke gerechtshoven waren ge vonnist. Hierbij zijn ruim 1500 personen be trokken DE MOEILIJKHEDEN IN ZUTD-TIROE Naar de „Lokal Anzeiger" meldit, is het in het Tiroolsche stadlje Luttach tot storm- achtige tooneelen gekom-en in een school- klasse, waar de kinderen verklaarden, niet Italiaansch te willen leeren doch hnn moe- dertaal. Het kwam zoover, dat de desbetref- fende leerares de vlucht moest nemen. In den nacht van dienzelfden dag werclen op beide kazernes van het stad'je TiToolsche Vlaggen geheschen. Een wilde achtervolging der vennoedelijke daders was het resultaat; 30 personen werden gearresteerd ROEMENK. DE NATION ALE BOERENPARTIJ. De vergaderlng te Alba Julia verboden. Volgens een bericht uit Boekarest heeft de Roemeensche regeering de tegen 22 April te Alba Julia bijeengeroepen algemeene ver- gadering der nationale boerenpartij verixv dea. COURAST. ■KUBB0SH 'SESBj »i« ■^wWrWMliiiwwmimil^ 0 ,0 m DE WILD LAAT, over de Boterstraat, Telef. 34 en 35. Beroemde roestvrije MESSEN en SGHAREN. Fiedr. Herder. Abr. Sonh, Solingen. Gero metalen LEPELS, VORKEN enr. Prachtsorteering. Alleen kwalileltsarflkelen en niet duur. Pi

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1