pOPBiS? ■I u smaakt als room Sport TBjdschrifften band met net Karakter der omgevlffg, siecfffs bezwaar gemaakt tegen het bouwen v$p een iwinkelhuis van twee verdiepingen. Wat de smidse in de Schootlaan betreft, heeft de betrokken redacteur zich destijds op het standpunt gesteld, dat het behoud van de oude beuken voor Bergen meer waard was dan het behoud van een oud gebouw zonder architectonische waarde en de tijd heeft hem thans volkomen in het gelijk gesteld. Dat een destijds te Bergen wonende tuin. bouwkundige, die thans in Frankrijk een tuindesrsbedrijf leidt, het met deze zienswijz? volkomen eens was en waar hij als Franscliman onze taal niet goed meester was onzen redacteur vroeg hem bij de opstel- Kng van een desbetreffende verklaring te helpen, is heel iets anders dan de heer Ver beeck het in zijn weinig faire strijdwijze ge- lieft voor te stellen. Ook de stukken van den heer Verbeeck dragen wel eens een minder Vlaamsch ka- rakter dan wij dat van hem gewoon zijn en ,wij nemen het hem heelemaal niet kwalijk als hij deze eerst door een zijner vrienden in het Hollandsch heeft laten vertalen. Over de verbouwing van de smidse behoe- ven wij, na alles wat daarover den laatsten tijd geschreven is, niet veel meer te zeggen. Alle deskundigen, die de heer Verbeeck „ge- feobiliseerd" heeft, hebben deze verbouwing piet alleen niet kunnen, maar ook niet willeh beletten. De heer Verbeeck herinnert er zelf aan, dat in het rapport van den minister uitkomt, dat het deel van dit pand dat „eenige" mo numentale waarde heeft bewaard blijft. En zou de heer Verbeeck nu werkelijk meenen dat de minister als hij tijdig gewaar schuwd was nog bezwaar zou gemaakt hebben tegen slooping van het uit architec- tonisch oogpunt volkomen waardelooze, ge- deelte? Waar de minister slechts mededeelde tegen de voortzetting der stopgezette werk- zaamheden geen bezwaar te liebben, begrij- pen wij niet waaraan de heer Verbeeck het recht ontleent dezen bewindsman een zoo geheel andere zienswijze toe te dichten. Noch „Heemschut", noch „Hendrick de Keijzer" maakten bezwaren en waar de heer Verbeeck van ,wij" en (,ons" spreekt en daardoor den indruk wekt of al zijn vroege re medestrijders het met hem eens zijn, willen \Vij er nog even aan herinneren, dat de plan- itten van verbouw en uitvoering het werk zijn van leden der vroegere schoonheidscommis- sie. Dat destijds, door het advies der schoon- heidscommissie, een prachtige groep beuken geveld is, kan o. i. slechts bewijzen, dat het geraden is met dergelijke adviezen uiterst Voorzichtig te zijn. Wat het museumpje en den Berger Kunst- handel betreft, behoeft de heer Verbeeck zich hiet ongerust voor de toekomst te maken. Hoewel hij V. V. V. niets dan tegenwerking yerwijt, waren het juist twee van haar voor- zitters, die voor deze panden in de bres zijn esprongen. Het was de heer Veldheer, die en heer Sterken heeft bewogen de restaura- tie van het karakteristieke 17e eeuwsche dorpshuis thans museum te bekostigen en net was de heer Siebert Coster die den heer Bol overgehaald heeft het aardige ge- Veltje van den vroegeren kunsthandel te sparen. Dat de voorzitter van V. V. V. in zijn kwaliteit van raadslid dezer dagen op een protest tegen de bewonderaars der smidse heeft aangedrongen is ons niet bekend. Pro- lesteeren tegen iemands werk is in het Hollandsch nog iets anders dan met aller instemming een protestartikel publiceeren. Bij het dagelijksch bestuur van V. V. V. is van eenig protest van bestuursleden tegen het destijds in het Handelsblad geplaatste ant woord van den heer Polak niets bekend. Wel kwamen er adhaesie-betuigen in, o.a. van den zoon van architect Wijsman de stichter van „Heemschut" die op initiatief van V. V. V. in Bergen reeds lezingen voor „Heemschut" hield in den tijd toen deze ge- tneente nog niet het genoegen had den heer Verbeeck onder haar dorpsgenooten te tellen. En wat het postkantoor betreft, ja, sinds de Alkmaarsche „schoonheids"-commissie den bouw van het pakhuispand aan de Hout- ttl verdedigd heeft, is het ons meer dan ooi.t duidelijk geworden, dat smaken zeer ver- Ehillend kunnen zijn. Het Berger post- mtoor is een scheping van niemand minder dan van den grooten architect Dr. Berlage, the voor schoonheidslievend Nederland de heer Verbeeck vergeve ons, dat wij dat hier even opmerken toch nog wel iets meer beteekent dan de geestelijke vader van bo- venstaand ingezonden stuk(je). Dat Bergen, naarmate het dichter bevolkt wordt ondanks het streven van het ge- meentebestuur om het dorp zooveel mogelijk te sparen wat van zijn natuurschoon moet inboeten, zal niet altijd te vennijden eijn. Wij kunnen dat met de leden der ex- schoonheidscommissie betreuren, wij betwij- felen echter of deze de overdreven conclusie van den heer Polak zonder meer voor hun tekening willen nemen. Wat het artikel „De strijd tusschen oud en nleuw" betreft, wij zijn niet gewoon om cor- respondenten onze hoofdartikelen te laten jchrijven en de heer Verbeeck kon weten en hij weet het ook dat dit het werk van den hoofdredacteur is, die tevens de vereeren- de, maar niet altijd benijdenswaardige, taak heeft om, zoo noodig, onderschriften voor Slle mogelijke en onmogelijke ingezonden Btukken te fabriceeren. In het bewuste artikel is de naam van den heer Polak slechts terloops genoemd in zoo- verre de heer Verbeeck die in een vooraf- gaand ingezonden stuk naar voren gebracht Bad. Hij was het die den heer Polak in deze aaak ten tooneele gevoerd heeft en wanneer hij van meening is, dat de heer Polak alles ,wat er over de schoonheid van Bergen ge schreven wordt, behoort te lezen, dan moet de heer Verbeeck hem zelf de krggtgn maar toezenden. Dat wij den heer Polak het antwoord op diens aanval onmiddellijk deden toekomen is vanzelfsprekend. Erg lamgeslagen gevoelen wij ons door chen aanval nog niet. 't Vglt nggaj me«. Er zijn' zeTfs menschen de heer Verbeeck zal het misschien niet eens willen gelooven die ons geschreven hebben, dat zij zich over ons verweer verheugd hadden en het er in alle opzichten mee eens waren. De heer Verbeeck zal, na het bovenstaan- de, ook wel willen aannemen, dat, waar wij nog niet het genoegen hadden een raadsver- gadering te Bergen bij te wonen, wij er ook njmmer toe overgegaan zijn, in een van die raadszittiogcn iets te stenograieerea Wij kunnen hiermede eindigen, matar zou- den ten slotte tocli de vraag willen stellen of het vraagstuk der Berger smidse van zoo overwegend belang is, dat wij er in onze courant een zoo belangrijke ruimte voor moe- ten afstaan. De heer Verbeeck hangt er zooveel franje om heen en verkondigt daarbij zulke enormi- teiten, dat het ondoenlijk is daarop korter te antwoorden en wij vreezen, dat velen onzer lezers zich voor deze Bergensche schoon- heidskwesties weinig zullen interesseeren. De'heer Verbeeck verkondigt ten slotte, dat hij de deur dicht zal doen en dan weer in het zadel zal springen. Wij zouden dezen Zondagsruiter om in den stijl van zijn hippische beeldspraak te blijven willen aanraden de deur van zijn litteraire manege voortaan goed gesloten te houden. Want zijn Pegasus is een allesbehalve be- trouwbaar beestje, dat op hoi slaat zoodra hij er zich mee in het openbaar gaat vertoonen. ProwSsaciaal BESTRIJDING VAN DE BASTAARD- RUPSEN DER KRUISBESSEN. Op somxnige plaatsen zijn de eitjes van de bessenbladwesp (Pteronus Ribesia Nematus Ventricosus) reeds gevonden. Spoe- dig zal dus ook de vreterij van de jonge bastaardrupsjes beginnen. Het is dus thans hoog tijd om de noodige besfnjdingsmiddelen aan te schaffen, ten einde, zoodra de vreterij wordt waargenomen, de bestrijding uit ie voeren. De bastaardrupsen zijn meestal zeer tal- rijk en daar zij zeer vraatzuchtig zijn, kun> nen zij in enkele dagen een flinke bessenaan- plant totaal kaal vreten. De schade is dus zeer groot; door een eenvoudhge en weinig kostbare bestrijding kan men deze echter voorkomen. Zoodra men de vreterij waarneemt of de eitjes vindt, moet men de struiken bespuiten met een maaggif, nl. Parijsch groen of lood- arsenaat. Van het eerste gebruikt men 1 gr. per Liter water, van het laatste 3 gr. of 5 gr., al naar men ovy poedervormig of pastavormig loodarsenaat beschikt. Om mogelijke bladverbranding te voorko men, voegt men kalk toe, per L. 10 gr. droog gebluschte kalk. Tijdens den bloei der bessen mag men deze middelen met het oog op vergiftiging der bijen, niet gebruiken. Als het eenigszins mo gelijk is, wacht men met de bespuiting tot de bessen uitgebloeid zijn; kan dit niet, omdaf dan de vreterij reeds te ernstig zou worden, dan moet men van andere middelen gebruik maken, b. v. tabaksaftreksel met zeep, of zeepspiritusoplossing (1 L. spiritus en 2 K.O. zeep op 100 L. water). Met deze stof- fen moeten echter de rupsea zelve goed be vochtigd worden; het is niet voldoende daarmede, zooals met de maaggiffen, de struiken vrij licht te bespuiten. Ook bestuiving met insectenpoeder of ta- baksstof geeft zeer goede resultaten. Wie liever geen gebruik maakt van de sterke vergiften Parijsch groen of loodarse naat, kan chloorbarium (bariumchloride) bezigen, in 1 V? oplossing (dus 1% K.O. op 100 L. water). Deze stof is niet veel min der werkzaam doch regent spoediger van de struiken af. Parijsch groen of loodarsenaat mag men niet meer gebruiken, wanneer de bessen bin- nen een maand na de bespuiting geplukt zul len worden. Ter herkenning van de boosdoeners volgen hier nog enkele gegevens. De witte eitjes worden in rijen iangs de nerven aan de onderzijde der bladeren ge- legd. De jonge rupsjes eten eerst de opper- huid van de onderzijde der bladeren, dan vre ten zij kleine gaatjes in het blad1; later vre ten de rupsen de bladeren van de randen af op. niets dan de nerven overlatende. De jonge rupsjes zijn geelwit, de oudere vaal groen van kleur, het geheele lichaam is met zwarte wratjes bezet. Uitvoerige inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de technische ambtena- ren en controleurs, die op verschillendc plaatsen werkzaam zijn gesteld. OUDKARSPEL. De heer K. alhier, wera de vorige week, toen hij zich 's avonds laat naar huis begaf, lastig gevallen door een bloeddorstigen hon<l. Eer hij zijn woning bereikt hadi, had hij een zestal bijtwonden te pakken. Ook dadrna bleef de hond om het iiuis rondsnuffelen, waardoor het den heer K. niet mogelijk was zich naar den dokter te begeven, zoodat dit pas den volgenden tnorgen kail geschieden. Gelukkig hebben de wonden geen ernstige gevolgen nagelaten. Ook de vrouw van K. was een poos eer der door dezen hood lastig gevallen, dbch de aanwezigheid van den bond was oorzaak, dat ze haar man niet kon waarschuwen. Zatcrdag herdacht de heer L. Schagen het feit, dat hij gedurende 25 jaar verbondten was aan den houthandel van de firma J. Eecen al hier. HENSBROEK. Bij de gehouden aanbesteding voor een te bouwen veestalling annex hooiberging en gierkelder, voor rekening van den heer Jac. van Vuure alhier, werd de bouw gegund aan den laagsten der drie inschrijva's. De volgen- deb iljetten waren degekomen: Jac. de Boer Pzn.. bijna 5000, Jn. Naastepad 4475 en L. Groot 4395. De Nederlandsche Maatschappij voor Ziekenhuisverpleging hield alhier in het cafe van den heer K. de Boer een van haar pro- pagan da-avonden. met het doel, meer bekend- heidi aan hare wijze van werken te geven. De avond stond onder leidhig van den heer <fe Ibflg. propagandist voor boveagi&pocjttidwi Bond, die aanving met in het korf de wor- dingsgeschiedenis van genoemden Bond in het algemeea en dat van die Noord-Holland- sche afdeeling in het bijzonder te schetsen. Op 1 Januari 1925 aangevangen te Medem- blik, telt dfe afdeeling Noordj-Holland boven het Y reeds 19000 leden van een totaal van 50.000 leden, verdeeld over 5 provincien. Dat Noord-Holland aan den spits staat, kwam volgens spreker mede hierdoor, dat deze pro- vincie wat ziekenhuisruimte aangaat, ook vooraan staat, n.l. 5 bedden per 1700 inwo- ruers, tegen b.v. Drente met V> bed per 1700 inwoners. In een warm pleidcoi verdedigde de heer de Jong het standpunt van het ziekenhuis- verplegingsfonds. Met verschillende voorbeel- den trachtte de spreker de aanwezigen te overtuigen van de noodzakdijkheidl, om thans, bij den gezonden lijve, reeds te zorgen, dat men in geval van verpleging in een spe- ciaal ziekenhuis, zichzelf zal kunnen helpen. Nadat verschillende duistere punrten door vraag en antwoord nog opgelost waren, werd de vergadering gesloten. NOORD-SCHARWOUDE. Voor de belangrijke uitbreiding bij de groenteveiling alhier waren drie teekenaars aan het werk gezet. De teekeningen moes- ten Vrijdag worden ingeleverd. De heer S. Vis, bouwkundige te Oudkarspel, had het genoegen voor zijn teekening de meeste belangstelling te winnen. Met 12 van de 22 stemmen werd de teekening door het bestuur van de Noordermarkt aanvaard. Hierdoor is tevens't toezicht op den bouw aan den beer Vis opgedragen. De gymnastiekvereenigingeu „Hercules" en Hygiea" hielden Zaterdag een gezelligen avond in verband met het feit, dat de heer H. Tauber gedurende 25 jaar onafgebroken lid van „Hercu:les" was. Voor dezen avond waren leden en dona- teurs uitgenocdigd, benevens de besturen van verschillende plaaiselijke vereenigingen uit beide gemeenten. Het was een uiistekend bezochte gezellige avond, waar het aan be langstelling voor den jubilaris niet ontbrak. De Markt. De prijzen van alle tuin- bouwproducten zijn dieze week belangrijk teruggeloopen, waarvan de oorzaak aan hiet zachte weer wordt toegeschreven. Voor sommige producten was het Zaterdag weer iets beter. De roode kool is in een week tijds met cir ca 5 per 100 Kg. teruggeloopen en bracht nu Zaterdag tot 24.30 op. Ook de gele lcool moest het met ongeveer 5 minder doen, waardoor de hoogsfe notee- ring tot 13.30 daalde. De verbouwers van Deensche witte maken 't dit jaar ver van best. Den geheelen winter een veel te lage prijs en nu er eindelij'k een mooie verbetering was ingetreden, duurt het slechts een paar weken. In twee weken is nu ruim 2 per 100 Kg. van den prijs afgegaan, waardoor de hoogste noteering nu slechts 6,50 was. Meerdere partijen brachten slechts iets meer dan 4 op. Ook de uien, waarvan de aanvoer klein was, brachten minder op, maar dit heeft op den algemeenen toestand geen invloed, evenmin als de kleine partijties peen en ram- menas, die nog werden aangevoerd. De totaal-aanvoer was: 19 wagons roode, 8% wagons gele en 61 wagons witte kooj en 1 wagon andere producten. INIJjVING UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op 1 Mei a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1928 plaats hebben uit de provincie Noord-Holland. WINKEL. Raadsvergadering Vergadering van den raad der gemeente Winkel op Zaterdag 14 April. Tegenwoordig alle leden. Met een woord van welkom opende de voorzitter de vergadering. Mededeelingen. Van het onderwijzend per- soneel aan de U.L.O. school is mejuffrouw T. M. de Quaasteniet ongesteld geweest van 5 tot 26 Februari j.l. en is thans weder onge steld vanaf 8 Maart j.l. In haar plaats is en wordt voorzien door tijdelijke benoeming van den heer F. Stenneberg, onderwijzer te Schoorl. Door den minister van onderwijs is op een daartoe strekkend verzoek, bericht dat de kosten van tijdelijke voorziening voor reke ning van het rijk worden genomen. Pogingen worden aangewend in het" vak Fransch" te voorzien. Aan de lagere school te Winkel is de tijde lijke onderwijzeres, mejuff. C. Schoorl, onge steld geweest van 1 tot 3 Maart j.l en even- eens vervangen door den heer F. Stenneberg. De kosten van deze vervanging worden ook door het Rijk vergoed. Door den minister van onderwijs is de Rijksbijdrage in de kosten van het onderwijs (jaarwedden onderwijzers) bepaald op 14450.—. In een geschil met de gemeente Nieuwe Niedorp inzake het betaien der verplegings- kosten voor L. van der Klooster is door Ged Staten beslist, dat deze kosten komen geheel ten laste van Nieuwe Niedorp. Toestemming is verleend tot aansluiting aan het electrisch net der gemeente Hoog- woud aan A. Rol en Jib. Vink, beiden wonen- de aan de Langereis. Op een gelijk verzoek van J. van den Kommer werd afwijzend be schikt, omdat die woont in een gedeelte waar gas te verkrijgen is De werkverschaffing is stopgezet op 31 Maart 1928 en heeft in totaal gekost 271.95, er zijn 5 werkeloozen te werk ge steld geweest. B. en W. sielden voor verschillende inge- komen stukken voor kennisgeving aan "te nemen. Verslagen. Verslag van den cursus voor schcolvrije jeugd aan de school te Winkel. Verslag van de Vereeniging tot ontwikke- ling van den Landbouw in Hollands Moor derkwartier inzake den stand van de kanali- satieplannen. Verslag van de gecombineerde vergadering met den raad vac Nieuwe Niedorp inzake gasfabriek op 11 Januari 1927. Idem van de vergadering op 19 Januari 1928. Idem van de vergadering der gascommis- sie op 27 Februari 1928. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim te Winkel. Verslag van de Gezondheidscommissie ge- a«t&ld is Hoorn, Verslag van het correspondentschap aer arbeidsbemiddeltng Verslag van de wijkverpleging. Verslag van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Aansluiting bij den keuringsdienst van vee Zullen circuleeren. en vleesch in den kring Barsingerhorn en deelname aan de stichting van een verwer- kingsinrichting met centrale noodslacht- plaats. De ontwerp-regeling met exploitatie- rekening is aan alle leden toegezonden. Aan de bedenkingen zooals die werden vastgesteld in de vergadering van 29 De cember 1927 en aan de keuringscommissie werden medegedeeld, is zooveel mogelijk tege- moet gekomen. B. en W. stelden voor thans tot deelname te besluiten. Na uitvoerige bespreking en aan- vankelijke bestrijding door deheeren Krich en Dekker werd zonder stemming het voorste! van B. en W. aangenomen. Onbewoonbaarverklaring van de perceelen A 275 en D 10. B. en W stelden voor de perceelen A 275 en D 10 onbewoonbaar te verklaren. De gezondheidscommissie advi- seert ook in dien geest. Beide perceelen zijn eigendom der ge meente. Aldus besloten. Verkoop grond van het terrein van de gas fabriek. Door de gascommissie werd voorge- steld om aan dsn heer J. Bakker te Nieuwe Niedorp, onderhands te verkoopen en een ge deelte van het terrein van de gasfabriek ter grootte van pl.m. 378 M2. voor de stichting van een woning, waarvoor een verkoopsprijs wordt voorgesteld van 228.Verkoop van dit gedeelte grond, kan raar het oordeel der commissie uitbreiding voor fabrieksruimte niet in den weg staan B. en W. stelden voor tot den verkoop te be sluiten. Aldus besloten. Wijziging artikel 95 der algemeene plaat- selijke politieverordening. B. en W. stelden voor genoemd artikel zocdanig te wijzigen, dat de doorvaarthoogte der bruggen in Win kel wordt gebracht van 1.75 M. op 1.50 M Enkele bestaande bruggen zijn reeds aanmer kelijk lager dan 1.75 M. en bovendien wordt voor aanvoer van buiten de hoogte be- heerscht door de brug over de sluis te Nieuwe Niedorp en die hoogte is slechts 1.10 M. Een hoogte van 1.50 M. ook voor het ver- voer te water, dat niet met de sluis te Nieuwe Niedorp heeft te maken, wordt voldoende ge- acht. Aldus besloten. Verzoek ontheffing schoolgeld H. Riesling. Door H. Kiesling, arbeider te Winkel, wordt als gevolg van ongesteldheid in zijn gezin. ontheffing van schoolgeld gevraagd. B. en W. stelden voor de gevraagde ont heffing te verleenen. Aldus besloten. Stichting losplaats aan de Molenkade en in verband daarmede het maken van een schoei'ing. Teneinde stagnatie in het verkeer te voorkomen komt het B. en W. gewenscht voor een andere gelegenheid te scheppen voor het lossen van bouwmaterialen aan de Mo lenkade te Lutjewinkel. Als de meest geschikte plaats komt daar- voor in aanmerking de berm van de Molen kade vanaf de loopbrug naar de Dieselmotor tot op 20 M. in de richting naar Lutjewinkel Om dit geschikt te maken zou alleen een schoei'ing noodig zijn en wat ophooging van het terrein. Voor het maken van de schoei'ing is een prijsopgave gevraagd en daarvan zullen de kosten bedragen: tafelschoeiing 148.50; steekschotii'ng 190.en betonschoeii'ng 278.50. Van het Oosterpolderbestuur werd bereids vergunning verkregen voor het maken van een schoei'ing. B. en W. stelden voor een steekschoei'fng te doen aanbrengen. Na eenige bespreking werd besloten een betonschoeii'ng te plaatsen. Verzoek om subsidie van het gemeentebe- stuur van Nieuwe Niedorp voor de naai school. Bij raadsbesluit van 2 Maart 1926 werd aan de naaischool te Nieuwe Niedorp voor het jaar 1926 een subsidie verleend van 5.per leerling uit de gemeente Winkel per jaar of 0.50 per maand voor deelname over korter tijd vak. Voor 1927 vraagt Nieuwe Niedorp ook in dit genot te worden gesteld. Het getal leerlin- gen bedroeg uit de gemeente Winkel 18 en het subsidie naar den maatstaf van 1926 69 50 B. en W. stelden voor het subsidie voor 1927 en voorts tot nadere opzegging toe te verleenen, terwijl in het vervolg de exploitatie dier school de billijkheid der bijdrage zal moeten aantoonen. Aldus besloten. Voorstel wijziging schoolkring Lutjewin kel. B. en W. stelden voor een wijziging te brengen in de grenzen der schoolknngen Lut jewinkel en Kolhorn, en wel zoo, dat de per ceelen C 32, C 35, C 37, C 38, C 39, C 40, D 28, D 75, D 76 en D 77 komen te behooren tot schoolkring Lutjewinkel .Door deze wijzi ging wordt terggekeerd tot den toestand van voor 12 September 1919. Met deze grenswijziging wordt bereikt een grootere toename van leerlingen te Lutjewin kel en bij de invoering daarvan al direct met 5 en zal spoedig het getal voldoende zijn voor 3 leerkrachten. B. en W. staan op het standpunt dat hoe meer leerlingen, hoe meer leerkrachten en als gevolg daarvan hoe beter het onderwijs kan zijn. Aldus werd besloten en de inwerking freding bepaald op I Mei a.s. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer voor het belastingjaar 1928/1929. Het bedrag der maandelijksche rijksvoorschotten van het loopsnd belastingjaar 1927/1928 is f 2500. Op de loopende begrooting voor het dienst- jaar 1928 is als opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting betreffende het loopend belastingjaar 1927/1928 uitgetrokken 8.077,75. Naar schatting zal aan dit dienst. jaar van dat belastingjaar ten .goede komen een bedrag van 8.378.87, Op de loopende begrooting 1928 is betreffende het komend belastingjaar 1928/1929 geraamd 19100 Dit bedrag zal niet moeten worden verhoogd Het vermoedelijk belastbaar inkomen over het komend belastingjaar 1928/1929 is 440000. Het bekende belastbaar inkomen over het loopend belastingjaar 1927/1928 i# 436.S57.Het percentage voor het loo- pend belastingjaar 1927/1928 is 1,2, dial voor het komend belastingjaar 1928/1929 wordt voorgesteld op 1,2. Aldus besloten, Electrificatie. Door bet P.E.N, is met het oog op electrificatie der gemeente een ondeT- houd gevraagd op Woensdag 18 April as. met B. en W. B. en W. wenschten echter vooraf het ge- voelen van den raad te kennen en uit de dig. cussie blijkt, dat de Raad in zijn geheel voelt voor de komst van het P.E.N., doch alleen dan als de geheele gemeente, dus ook de bui- tenwijken worden aangesloten. De schulden. last der gasfabriek is thans van dien aard, dat men meent, dat die niet meer in den weg staat voor de komst van electriciteit. Voorts wordt nog vastgesteld een wijziging der begrooting voor 1927. Bij de rondvraag werd nog over de wegen gesproken en aan enkele opmerkingen zal vol- daan worden. Daarna sluiting. WIERINGEN. In de Zaterdag gehouden vergadering van- de Coop. Boerenleenbank alhier werd 5e re kening over 1927 met algemeene stemmen goedgekeurd. Er was een winst gemaakt van 3.105.68. Het aantal leden bedroeg 274. Het aantal spaarders was op 31 Dec. 625 met een kapitaal van 628.000. Aan 202 personen waren voorschotten verstrekt tot een totaal bedrag van 312.000. Het groot- ste voorschot was 12.500. Het aftredende bestuurslid, de heer G J Bosker en het lid van den Raad van Toezicht de heer P. Kaan Cz. werden herbenoeisti evenals de beide plaatsvervangende bestuurs leden, de heeren S. Koorn Jr. en D. Mulder Jacz. Ook de kassier, de heer L. Spaander, werd herbenoemd. Allen nameu hunne benoeming aan. Het salaris van den kassier werd mef 100 verhoogd en gebracht op 1300 per jaar. De rente werd vastgesteld. De heer P. Veerding stelde voor het pre- sentiegeld op 1 te brengen,. welk voorstel op de volgende vergadering zal worden be- handeld. BERGEN. i Aan het Bestuur van den Philisteinsehen Polder is door Gedeputeerde Staten bij be- sluit van 3 April j.l, vergunning verleend tot het in werking stellen van een electrisohe hulpaandrijving in den windmokn van dien polder, gelegen aan de Voert No. 5. Van de autobus van den heer Schalk- wijk, w-elke t>e half tien uit Alkmaar v-ertrok- ken was, liep Zondagmorgen op den Berger- weg, tusschen den voormaligen tol en den Groeneweg, een wiel af. Dit ongeval liep zonder on gel uk ken af. VOETBAL. Succes I van Wieringen speelde Zondap een bekerwedstrijd tegen Oude Sluis I. Einff stand 31 in het voordeel van Succes. Succes II won met 9—1 van H. S. V. 1 van Helder. De wedstrijd D. T. S.—Texel I eindigde met 51 in het voordeel van D. T. S. Op den Uitkijk uitgave Gebr. Zomer en Keuning Wageningen opent deze wee* met een art. over: De kerk van Rome en de kerken van Rome door prof. Veldhuizen, mevr. E. Barth—van Marie vervolgt haar verhaal Kahe met mooie afbeeldingen en drs. A. B. W. M. Kok schrijft over het levenswerk van Wichern, wel eens de vader van de Inwendige zending in Duitschland genoemd. S. W. S. Sevensma schrijft over de voorgeschiedenis van het boek en dr. Velt kamp en ds. Boerkoel schrijven resp. over! Op den Uitkijk binnen en Op den Uitkijk buiten onze grenzen. Lucie* "Wet, dat parelsnoer dat Karel me gaf, zem niet eoht zijn? Dat geloof ik niet M'n geloof in hem Is rotev»t 'Annie: Nu, vraag het dan aan een expert. Lucie: 0, dat heb ik al gedaao- "w V fjv

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6