DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. iro. Honaerd dertigste Jaargang. m m Uit het Parlement Oagelijksch overzicht. Buitenland tJI? hommei beWal tffi 2 Waffei; 928 Dae Conninl wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Fecsfdagen, altgegeven. Ibonnementsprijs bij vooruifbetaling per 3 maanden voor Alkaaar J 2m—franco door lei gebeele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewqsnammers 5 cents. Dlr/Heuri G. H, KRAK. Telef.nr. Admfnfstraffe 3, Telefoonnr. Redaciie 33. PRUS DER OEWONE ADV BRTENTI&Ni Per regel /0.25, bi] groote contracten rabat Groote letters oaar plaafsinfmf* Brieven franco aan de N.V, Boek« en Handtlfr^ JSerfl v/b USRMl BOATER 9 Voordam C9. Hoofdredacteuri Tj. N, A DEM A. WOEHSDAG Postgiro 37060. 18 APRIL pt.B 2.15 m 478-a 652 0-1 755 345'/, 219.11 131-3/ 1561 107J.I 18)-9 102 200 Den Haag, 17 April 1928 Hoe meet dat gaan? Voor 1 Mei moet de Staatebegrooting afgehandeld zijn en afge- kondigd. Gebeurt zulks niet, dan zal er een noodwetje moeten komen om de Rekenkamer te machtigen uitgaven tot een zekere grens te vereffenen, welke nog niet door de Stateri- Generaal zijn goedgekeurd. Evenwel is de Tweede Kamer niet bijeen en zou dus voor dit spoedwetje moeten worden opgeroepen. En er echijnt eenige kans te bestaan, dat het zoover komt. Immers de Eerste Kamer heeft nog ze- ven vergaderdagen voor 1 Mei in het land is ai intusschen is zij nog niet eens door hare algemeene beraadslagingen over de Staatsbe- grooting heen. Het zal mooi zijn, als zij op den laatsten vergaderdag van deze week een begin kan maken met de behandeling van de verschillende hoofdstukken van de Begroo- ting, en dan zal zij in 4 vergaderingen zich door die hoofdstukken, voor zoover deze niet reeds zijn gehandhaafd, wat slechts met een link of vier het geval (Huis der Koningin, nationale schuld enz.) is, moeten heenslaan Dat wordt een ja'cht- en slachtpartij zonder wedergade! Want natuurlijk zal zij niet wil led, dat enkel omdat zij met haar werk ten achter is, de staatsmachine op zoo'n buitenge- wone wijze moet worden aangedreven en dus zal zij met nog erger dan een Franschen slag het eene hoofdstuk na het ander er door ja- gen Dat is toch geen wijze van werken! En zij had dit kunnen voorkomen, als er wat meer spoed ware gemaakt eerst met de schriftelijke voorbereiding van de discussie, vervolgens door de noodige zelfbeperking. We willen van den ouden voorziter van de Eerste Kamer en kwaad zeggen, maar een minder gemoe- lijk man had ongetwijfeld tijdig maatrege- len getroffen om een dergelijken toestand te voorkomen. Hij. laat evenwel de heeren maar praten en heeft er vermoedelijk geen oogen- blik aan gedacht, dat het voorbeeld, dat de Tweede Kamer geeft door bij de behandeling van de begrooting een rantsoeneeringsrege- ling voor de sprekers te aanvaarden, op den duur in de Eerst Kamer ook noodig wordt, nude heeren steeds meer Tweede Kamertje gaan spelen. Toch zal het dien kant uitmoe- ten als de Eerst Kamer niet tot inkeer komt en beter gaat begrijpen, dat zij een Kamer van revisie is en niet een repetitie moet geven van het parlementaire steekspel, waarvan men in de Tweede Kamer getuige kan zijn. Heden kwam de Eerste Kamer eerst om 2 uur bijeen, om vier uur werd de openbare ver gadering alweer gesloten, omdat er afdee- lingsonderzoek moest plaats vinden. We heb- ben dus twee uur vergaderd en in dien tijd hebben vijf sprekers het woord gevoerd, die, al was hetgeen zij zeiden volstrekt niet altijd anbelangrijk, onder de gegeven omstandig- heden best hadden kunnen zwijgen. Vooreerst vond de heer Reycner (R.K.) de gelegenheid gunstig om zijn maidenspeech te houden. Daarin bepleitte hij het recht van deze extra-parlementaire regeering om -Ka- mermoties naast zich neder te leggen, wat niemand in twijfel trekt. Dan betoogde hij, dat hooge belastingen en een duur staatshuis- nouden belemmerend werken op de welvaart wat een ieder wel met hem eens zal zijn. In de derde plaats drong hij aan op een betere re- geling van de financieele verhouding tus schen staat en gemeente, wat een ieder wenscht. De heer Van den Bergh (V.B.) hield een levendig betoog ten gunste van het vrijhan delstelset, maar dat hij nieuwe ideeen heeft ten beste gegeven, zouden wij niet kunnen be- weren, al waren we het ten voile met hem eens. De heer Smeenge (V.B.) pleitte voor een goede regeling van het onderwijs aan schip- perskinderen, een oud stokpaardje, dat dit- raaal best op stal had kunnen blijven staan heer Croles (A.R.) vroeg belangstelling voor de Friesche taal, wat hij beter bij de be grooting van onderwijs had kunnen doen. En de heer Anema (A.R.) verdedigde tegenover den heer Wibaut de houding van den heer kutgers, onzen vertegenwoordiger ter ontwa- Pcnmgspnferentie te Geneve, wat hier toch erkehjk niet terplaatse was. Alles bijeenge nomen dus een vrijwel verloren middag! En orgen van hetzelfde laken een pak Dan S u de,heer Hermans (S.D.A.P.), hoewel H? ™ree leden van zijn fractie het woord oben gevoerd, het woord voeren en krijgen rnisscinen weer een causerie over het ge- ■i-5!niSWezen' ziin stokpaardje, waarin geen llu u"iuws valt te ontdekken. Het is toch f, i^ireuren, dat de Eerste Kamer haar in ons staatsbestuur zoo onjuist opvat! Tut ie nuggert, lang van poof, 'Aamli niet maar staaf te "doo'd. DE OPIUMKWEST1E. De handel in verdoovende mid- delen. Amerika officieus ver- tegenwoordigd. Statistieken- puzzte's. Sind;s dien vorigen Donderdag is in het gebouw van den Volkenbond de Opium- commissie weer bijeen, in de boop, nu ein>- delijk eens algebeele doeltreffen.de maatrege- len te tieffen tegen den handel in verdooven de middelen. Of haar dit gelukken zal, is nog zeer twijfelachtig. Reeds in een Mental zittin- gen hebben de gedelegeerden der verschil lende landen lang en breed beraadslaagd, zonder tot een definitieve oplossihg te ko men en het resultaat van deze elide zitting zal wel zoo ongeveer hetzelfde zijn. Onder de landen, die hun offieieele verte- genwoordigers naar de conferentie gezonden hebben, is ook Nedeiland, dat vertegen- woordigd wordt door den heer W. G. van Wettum. De Vereenigde Staten hebben twee „toe- hoorders" gestuurd, n.l. den Amerikaan- schen consul van Geneve en den waarne- mienden chef van de afdeeling Buitenlandsche Zaken te Washington. Hoewel dus niet offi- cieel vertegenwoordigd, schijnen de Vereenig de Staten toch nauwer contact met Geneve te willen zoeken, om der. strijd tegen ver doovende middelen te steunen. Sinds de opi- umcommissie niet is ingegaan op het Ame- rikaansche voorstel, om een conferentie te houden van hoogere poiitie-autoriteiten van verschillende staten, hebben ze ofiicieuze overeenkomsten gesloten met meerdere Europeesche Staten. Deze overeenkomsten beoogen een snellere berichtgeving over den onwettigen handel in verdoovende middelen. Dergelijke overeenkomsten bestaan reeds tusschen- de Vereenigde Staten en Duitsch- land, Engeland en Frankrijk en zulien binnen afzienbaren tijd ook wel met andere staten geslpten worden. Het schijnt. dat de „Opiumsieer" prikke- lend werkt op de heeren gedelegeerden, want telkens weer hebben er scherpe woordienwis- selingen plaats. Ook in deze elide zitting komen de heeren er niet zonder kleerscheuren af. Zoo heeit er nu weer een heitige woor- denwissel,ing plaats gehad tusschen den Franschen gedelegeerde Bourgeois en de vertegenwoordiigers van Engeland en Br.- Indie In de statistieken van Franikrijk stond n.l., dat de uitvoer in 1926 naar Duitsch- land, Denemarken en Litauen samen onge veer 1200 K.G. bedroeg; terwijl diaarvan uit de statistieken van die landen niets bleek. Cambell (Britsch-Indie) vroeg daarom naar de cijiers van cocaine-fabricatie in Frankrijk. De volkomen gerechtvaardigde vragen wekten den toorn op van den heer Bourgeois, die verklaarde hierin niet an- defs dan persoonlijke twistzoekerij te kunnen zien. Hij betwistte dat Frankrijk krachtens de Haagsche Opiumconventie gedwongen was, zijn productiecijfers bekend te maken en verklaarde zich overigens bereid, hiertoe over te gaan nog voor de converutie van 1925 in weridng zou zijn getreden. De onrustbaren- de vermeerdering van den invoer van ruwen opium in Frankrijk schreei hij toe aan de uit- breiding van de morphineiabricatie in Frankrijk zeli. Aangezien de uitvoer van morphine en morphine-zouten in de laatste jaren is teruggeloopen, is het duidelijk dat de geweld'ige invoer van ruwen opium bij sommige leden de vrees heeft doen ont- staan, dat een gedeelte van de gefabriceerde morphine zijn weg vindt naar den onwetti gen handel, die vooral in Rusland een winst gevend afzetgebied schijnt te vinden. Talrijke onoplosbare raadsels, waarvoor de statistieken, van de verschillende landen de commissie plaatsen, hebben dujdelijk aan het licht gebracht, dat de nationale en Internati onale eontrole nog veel te wensehen over- laat en de statien, die de ratificatie van de conventie van 1925 uitstellen, een zware ver- amtwoordel'ijikheid1 op zich laden. CHINA. EEN MIJN ONDER WATER. Bijna vijfkonderd mijnwerkers ver- dronken. Geweldige watermassa's hebben een groote mijn te Hesjoeng overstroomd. Er zijn op zijn minst een 470 mijnwerkers, alien Chineezen, verdronken. De mijn behoort aan de Zuid- Mandsjoerijsche Spoorwegmaatschappij. WEER EEN GEVAL VAN ZEEROOF IN CHINEESCHE WATEREN. Het gebeurde met de Hsinwah. Het Chineesche handelsvaartuig Hsin-wah is onderweg van Sjanghai naar Hongkong door als passagiers vermomde zeeroovers aangevallen, die de bemanning overweldig- den en het schip naar d'e Biasbaai voerden waar de lading en de bamaiw der »assaeiers overgeladen werd. Vijf Ohineesche passa giers zijn gevangen gehouden om een losgeld te bedingen. Bij het overladen van de buit heeft een Chineesche kanonneerboot de roo- vers betrapt, maar zij wisten m het binnen- land te ontkomen. De Hsin-wah is daarop onder geleide van de kanonneerboot naar Hongkong verder ge- stoomd. DUITSCHLAND. DE VERSCHERPTE PASCONTRoLE. We hebben gisteren reeds melding gemaakt van de verscherpte pascontroles in het door de Engelschen bezette gebied. Er zijn nu te Wiesbaden onderhandelingen gevoerd met de Engelsche autoriteiten. De Engelschen hebben zich bereid ver- klaard die eontrole uit te stellen, waarna men het erover eens werd dat Duitsche recher- cheurs toezicht op het verkeer zulien houden. Dringend wordt aanbevolen het bezette ge bied niet te betreden zonder geldige papieren. STAKING GEelNDIGD. De staking in de Hamburgsche metaal- industrie is geeindigd. De arbeiders zijn weer aan het werk gegaan. EEN LUGUBERE ONTDEKKING. Bij aankomst van een personentrein in Schwarzenberg werd op het dak van een der- de-klassewagon een lijk gevonden. Bij onder- zoek bleek het dat van een 17-jarigen scho- lier uit Berlijn te zijn. Een spoorwegkaartje was niet in zijn bezit, zoodat men aanneemt, dat de jongen op het dak van den waggon is geklommen om kosteloos mee te reizen. Ge- durende de reis moet zijn schedel dan ver- pletterd zijn bij het passeeren van een via- dukt. EEN TAART MET ARSENICUM. De tooneelspeelster Hilde Morton te Rei- chenberg kreeg met de Paaschdagen een taart toegezonden. Zij at er van en gaf een groot gedeelte weg. Na het gebruik deden zich vergiftigingsverschijnselen voor, de ac- trice en eenige andere personen werden ern- stig ziek, een juffrouw van de vestiaire en haar dochter overleden. Bij onderzoek is gebleken, dat Hilde Mor ton de taart van haar ouders had ontvangen en dat er bij de bereiding bij vergissing ar- senicum in was geraakt. VERBOD VAN DEN ROODEN BOND VAN FRONTSOLDATEN? Tengevolge van van Braan. de bevrijding Het departement van binnenlandsche za ken heeft overleg gepleegd met de regeerin- gen der bondsstaten nopens een algemeen verbod van den bond van roode frontsolda- ten. Minister von Keudell beroept zich op de gewelddadige bevrijding van Braun uit de gevangenis en vreest dat gelijksoortige aan- vallen van communistische benden op de ver- kiezingsbijeenkomsten zulien volgen, waar- door de vrijheid der verkiezingen gevaar zou loopen. HET TRAMONGEVAL TE BERLIJN. Het verhaal van een ooggetuige. Ik stond, zoo vertelt een ooggetuige, vlak naast den bestuurder. In de sterk he!lende Rennbahnstrasse begon de wagen te glijden, hetgeen ongetwijfeld ook het gevolg was van het nattige weer. Ik zag hoe de bestuurder de electrische en de handreminen sterk aanzette. Ik had dan ook het gevoel alsof de wagen voor een oogenblik remde. Maar dadelijk daarop kwam er een krachtige schok, waarna de wagen met steeds toenemende snelheid verder vloog. Ik schreeuwde den man toe: „Maar rem dan toch!" De bestuurder zette de remmen steeds sterker aan en riep her- haaldelijik: „Wat gebeurt er in hemeisnaam met den wagen?" Niettegenstaande al het gerem reed de tram met razende snelheid voort naar de bocht naar de Heerstrasse. Tegelijk vloog de eerste wagen uit de rails en kantelde, onder een geweldig gekraalc; de beidfe volgwagens werden meegetrokken en stortten ook omver. Uit alle rijtuigen weer- klonk dadelijk een hartverscheurend gejam- mer; de paniek was groot. HET ONDERZOEK NAAR DE OORZAAK VAN HET TRAMONGELUK TE BERLIJN. Dinsdagmorgen vroeg heeft men in tegen- woordigheid van deskundigen van de spoorwegdirectte te Berlijn en van die ver- keerspolitie, alsmede van bedrijfcingenaeuns van de tramwegmaatscbappij rijproeven ge- nomen met den verongelukten tramtrein o<p de plaats, waar't ongeval geschiedde. Tot dit doel werden de wagens van den trein belast met een totaal gewicht van 60 ton, wat ongeveer gelijk isaan het gewicht, waarmee de tram was belast op den dag van het ongeluk. Door op de betreffende bocht met verschillende snel heden te rijden wilden de tecbnici zach ervan overtuigen of de be stuurder de rem ter juisiter tijd voldoende in werking heeft gesteld. Bij deze proeven wer den. de rails kunstmatig glad gemaakt, om zoo mogelijik den toestand geheel te recon- struteeren, waarin het baanvak zich Zoudag j.l. bevond. Het onderzoek is nog niet ge sloten, maar in kringen van verkeersdeekun- digen helit men toch reedis over tot de mee- nrng, dat de bestuurder de remmen niet ter juister tijd in werking heeft gesteld. DE DUITSCH-LITAUSCHE ONDER HANDELINGEN. Naar de Berlijnsche bladen uit Kowno melden, is een Litausche delegaiie onder leu ding van den Litauschen gezant te Berlijn vertrokken, teneinde te Berlijn de economi- sche onderhandelingen te hervatten. ENGELAND. HET GOUD VAN DE SOVJET. De overlading op zee. De Daily Mail beschrijft de overlading van de 1.040.000 waarde aan Russisch goud, dat te New-York geweigerd was en van daar met het Duitsche stoomschip Dresden teruggezonden werd. Vrijdagnacht is het in het Kanaal gebeurd. De Dresden wag op weg naar Cherbourg en de Sowjet duchtte dat het goud in Frankrijk in beslag zou worden ge- nomen. Midden in het Kanaal ontmoette de Dresden een ander Duitsch stoomschip, de Reiher, die te Falmouth in Cornwall had liggen wachten. In de duisternis werden 102 vaatjes, waar van elk 10.000 in goud bevatte, een voor een in stal en netten geworpen, die de Reiher had uitgebracht. De overlading geschiedde terwijl de zee zeer ruw was en er een halve storm stond. Sterke zoeklichten van de Dres den maakten het in de omgeving van het schip zoo helder als de dag. De heele opera- tie, die zeer gevaarlijk was en anderhalf uur duurde, werd met groote bedrevenheid en zonder dat er iets haperde volbracht Engd- sche douane-beambten in een patrouilleboot zagen toe dat de overlading buiten de ter- ritoriale wateren gebeurde FORD IN HET LAGERHUIS. In een der zal en van het Lagerhuis heeft Lloyd George Maandag Henry Ford een noenmaal aangeboden, waaraan ook Lord Reading, Sir W. Hutchinson en eenige andere liberate kopstukken aanzaten. Na afloop ge- leidde de oud-premier zijn gast zelf naar de zittingszaal, de lobbies en de voornaamste andere vertrekken. Op de tribune voor eere- gasten heeft Ford daarna nog een deel van Bridgeman's redevoering gevolgd. DE INCIDENTEN OP DE ROYAL OAK Schout bij nacht Collard gepen- siorteerd; de beide kapiteins op wachtgeld gesteld. Maandag heeft Bridgeman voor een goed bezet Huis mededeeiing gedaan van de bevin- dingen der Admiraliteit nopens de incidenten op de Royal Oak. De handelwijze van admi- raal Keyes, o.m schout bij nacht Collard te gelasten zijn vlag van de Royal Oak neer te halen en de beide kapiteins naar Londen te zenden, was in de gegeven omstandigheden gerechtvaardigd. De vrees voor de tucht on der de bemanning, die beide kapiteins als mo- tief tot hun daden hadden aangegeven, was, naar het oordeel der admiraliteit, verschrik- kelijk overdreven, en zooals sir Roger nog in een brief van 19 Maart bevestigd had, was het moreele gezag volstrekt niet aangetast De vonnissen van den krijgsraad zijn juist bevonden op formeele gronden, maar de Ad miraliteit is van oordeel, dat de oorzaken der oneenigheid tusschen de drie hooge officieren feitelijk van zoo trivlalen aard waren, dat zij hadden moeten zorgen, deze kleine geschillen onderling op te lossen. In dezen treft schout bij nacht Collard als de uitlokker van deze onaangenaamheden de meeste schuld, en de admiraliteit acht den schout bij nacht door zijn bewezen gebrek aan tact niet langer ge- schikt tot het voeren van een commando op een hooge, verantwoordelijke plaats, zoodat zij besloten heeft, den schout bij nacht, on- danks zijn vroegere verdiensten, op de lijst van gepensioneerde officieren te plaatsen. De Admiraliteit ziet in het gedrag van de kapiteins Dewar en Daniel eveneens een ern- stig gebrek aan tact, maar acht hen met ont- heffing van hun commando en een strenge be- risping ernstig genoeg gestraft, zoodat zij slechts op wachtgeld gesteld zijn en bij vol- gende vacatures op de vloot direct weer in aanmerking kunnen komen. FRANKRIJK. Painleve op verkiezingstoer; zware beschuldigingen. Sedent de verkiezingscampagne is ingezet, heeft de minister van Oorlog, Painleve reeds 85 redevoeringen gehouden! Zijn poli- tieke tegenstanders verwijten hem, dat bij in 1917 op het groote offensief heeft aange- drongen en dat hij aldus verantwoordelijik is voor het bloedibad. dat daar een aisvoUr was. Painleve verdedigt zich steeds met te zeggen, dat torn hij bij het ministerie vat Oorlog kwam, de voorbereidingen tot dal offensief reeds 4 maanden aan den gang waren. In de „Matin" vertelt Stephanie Lauzanne iets over Painieve's rede te Oyoinnax, een klein dorp in het dep. Ain, waar de cotnmu nisten in de meerderheid zijn. „Ik geef het woord aar. den citoyen Painlleve, aan wien ik het te dariken heb, dat ik aan den Chemia des Dames mijn been verloor"aldus kondigde de voorzitter der vergadering den minister aan. En voor de zooveelste maal rechtvaardig- de zich Painleve Hij werd beantwoord door den communistische maire, diie de volgende vriend'elijke woord en sprak: ,J)ie meneer Painleve, een wandelende Jood in de poli- tiek, is voor ons een ongewemscht element. Hij is hier aangekomen met journalisten, di« bij dik betaalt voor eiken regel, en met ver* raders. Hij heeft ons in Marokka op bevel der groote banken laten vechten. Hij is rechtstreeks en persoonlijk verantwoordelijik voor de misdaad van den 16en April, bij heeft de 20.000 dooden van den Chemin des Dames op zijn geweten Men vreesde da: de vergadering na die woorden een dreigende houding zou aan- nemen Maar zij hield zich rustig en zelfs bif het uitgaan werd de minister nergens gemo- lestieerd. Het bleef bij een paar kreten: „Moordenaar" HET MULTI LATE RALE PACT. Een Fransch ontwerp gereed. De redactie van het Fransche ontwerp van een multilateraal ppact met betrekking tot het stellen van den oorlog buiten de wet is gereed Nadat de ministerraad het zal hebben onder- zocht, zal het aan Groot-Brittannie, Duitsch- land, Italie, Japan en de Vereenigde Stater worden toegezonden. OOSTENRIJK. EEN W; NHOOPSDAAD. Dat er, ondanks den iangzamen vooruit gang van den oeconomischen toestand, di« zich o.a uit in de vermindering van het werk- loosheidscijfer in sommige arbeiderskringen in de Obstenrijksche hoofdstad nog diep« ellende geleden wordt, blijkt af en toe o.a. door wanhoopsdaden van hen, die door kom- mer en ontbering tot razernij gedreven worden. Een afschuwelijk geval heeft zich nu weer voorgedaan in een van de Weensche voorsteden, waar een machinist zijn vrouw en zijn twee kindertjes vermoord heeft en ver volgens zelfmoord gepleegd, omdat hij de el lende, die ziekte en nooddruft over zijn gezia gebracht hadden niet langer kon aanzien. In een brief, dien de man had achtergelaten, verzocht hij geen bekendheid aan zijn naam te geven bij het vermelden van het geval in de bladen. Een tweede brief was gericht aan den burgemeester en behelsde het verzoek om de vier dooden een kostelooze begrafenis t» bezorgen. ECONOMISCHE ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN OOSTENRIJK EN FRANKRIJK. De giondslag voor het Oostenrijikscb Fransch hand elsverdrag is gisteren door d< onderteekening van het protocol gelegd. Het handelsverdrag, dat waarschijnlijk in Mei zal worden geteekend is gebaseerd op wederzijdsche meesit-begunstiging. ZWITSERLAND. EEN MISLUKTE AANSLAG. Een 'zwajongensstreek In offieieele kringen krijgt men den indruk, dat het plaatsen van twee bussen op de rails tusschen Kiissnacht en Immensee geen wel- overlegde aansiag is geweest, doch een kwa- jongensstreek. Drie personen zijn gearres teerd POLEN, ARRESTATIES VAN ONDER- OFFICIEREN. De Poolsche militaire autoriteiten hebbei gedurende de laatste dagen een aantal on- der-officieren laten arresteeren De arrestan- ten worden beschuldigd van communistisdn agitatie. TSJECHO-SLOWAKIJE. COMMUNISTISCHE „SPARTAKIADE." Verboden, Begin Juli zou te Praag een communisti sche „Spartakiade" worden gehouden. Vel# duizenden communistische turners haddej zich reeds uit alle landen opgegeven, vooral uit Duitschland. De regeering heeft thans de bijeenkomrt verboden, daar zij verstorhur van 4e biTc rust en orde vree61 ALKMAARSGHE COURANT. 90-1 2011/«* DE WILD LAAT, over de Boterstraat. Telef. 34 en 35, BASCULES - MATEN - MAATSTOKKEN en GEWICHTEN met de nieuwe Ijkletter, Alleen kwaliteitsartlkelen en goedkoop I

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1