t Luchtvaart. BuitenlancS innez®nden siukken iBat«ktbepichien aan m sedane wveringen een fotaaT Be- ffheeft Wenomen van 1710. Als ver- SLarende omstandigheid gold, dat ongeveer Zee iaar geleden hier een analoog geval is Iwevallen, van een ambtenaar, wrens in- Zctie toen was aangevuld met de bepaling, L het aannerr en van provisie of anderzins m leveranciers, aanleiding kon geven tot Jste en dat ondanks deze bepaling de di- recteur met de gewraakte handelingen is ^nretsam, die aanvankehjk zijn ontkend, ait later bekend. De voorzitter van den Baad wees er op, dat de directeur het ver- frouwen had verloren, dat juist zoo lioog noodig is wijl hij moet samenwerken met in Joofdzaak niet-deskundigen. DE KRAKATAU WERKT NOG STEEDS. De Kraka-tau heeft Zaterdag 26 empties te fieri Kgeven. De boogst bereikte hoogte was 100 meter. Er werden 148 knallen waarge- Domen. HET AS. OLYMPISCHE VOETBAL- TOERNOOI. Zondagavond vergaderde in hotel l'Europe te Amsterdam de Fifa-commissie voor rege- tine der Olympische Voetbalspelen, bestaande nit de heeren K. S. Lotsy (Nederland), dr. Bauwen (Duitschland) en A. Verdijck (Bel ie) Aanwezig waren voorts de heeren dirschmann, vice-president van het Olympi sche Comite en secretaris der Fifa; Verwoerd, afoevaardigde van het O. C. voor de afdee- Htfg voetbal en Kellenbach, voorzitter van de afdeeling sporttechnische zaken voor de Olympische Spelen. Omtrent het verloop der besprekingen, welke tot laat in den nacht duurden, hebben Zmdagmorgen de heeren Lotsy en Bauwen eenige mededeelingen gedaan, waarvan wij de voomaamste laten volgen. De vergadering sprak geruimen tijd over Bet te volgen systeem. Naar men weet geldt op het oogenblik het „Cup"-systeem, hetwelk in de vergadering van de Fifa te Keulen is aangenomen. Het Olympisch Comite heeft rich te dienoppzichte tot de commissie-Lotsy gewend om te vragen of dit systeem niet ver- anderd kon worden in het „Bergwall-systeem" hef oogenblik is naar beide heeren mededeelden deze kwestie bij het executief- comite van de Fifa in behandeling. Er moet daarover nog een beslissing worden genomen Bij het Cup-systeem zijn er 20 wedstrijden wordt het Bergwall-systeem gekozen dan ko- men er 35. Men deelde ons voorts mede, dat momenteel 20 landen voor het aanstaand voetbaltour- nooi hebben ingeschreven. Wat de loting betreft, welke aanvankelijk 25 Mei a.s. zou plaats vinden is besloten dat deze thans tusschen 20 en 23 Mei zal worden gehouden. Hierbij zal de pers tegenwoordig mogen zijn. Een belangrijk punt, dat voorts besproken werd was dat van het scheidsgerecht. Ieder land dat lid is van de Fifa heeft het recht scheidsrechters voor de Olympiade voor te stellen, welke gelijktijdig ook grensrechters moeten zijn. Van dit recht hebben tot nu toe niet alle landen gebruik gemaakt. De reden feroan zoo zeide dr. Bauwen kan wllicht eenerzijds gezccht. worden in het ont hreken van geschikte scheidsrechters, ander- zijds weilicht in de omstandigheid dat de kos- ten, die elk land d,agen moet te hoog zijn. Zo fifteen Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije en de Scandinavische landen geen scheidsrechters benoemd en men tracht te bereiken dat dit als nog voor 15 Mei geschieden zal. Wat Enge- land betreft, loopt de bedenkingstermijn voor uittrede uit de Fifa op 22 Mei af. Voorts ver- namen wij dat aan den vooravond van de spe len met de scheidsrechters een bespreking zai plaats vinden over de interpretatie van eenige regels, teneinde verschil van opvatting te dien aanzien tusschen verschillende landen uit den weg te ruimen. De commissie-Lotsv zalbovendien een paar dagen tevoren met het Consultatief Comite de classificeering der scheidsrechters bespreken; hun aanstelling geschiedt uitsluitend door de eerste commissie. Tijdens de spelen zal deze commissie-Lotsy sitting houden in het gebouw WeesperzijcU 12 en in het nieuwe Stadion. Het andere pied- s-terre is het Amstel-hotel. De volgende zitting zal 12 Mei te Keulen plaats vinden en daarna weilicht 19 Mei te Antwerpen. Het hoofdtoernooi wordt van 27 Mei15 jjuni gehouden, doch men zal trachten reeds 10 Juni gereed te komen. Dit hangt natuur- lijk af van het te kiezen systeem. Ingeval het „Cup"-systeem doorgaat en dus het troost- toernooi, zullen in het troosttoernooi alleer. die landen kunnen meespelen, die in eerste en Iweede ronde uitvallen. Recht van inschrij- dng voor het troosttoenrooi hebben alle lan- ien tot en met den avond, waarop de laatste wdstrijd van de tweede ronde is gespeeld. HET WETSONTWERP OP HET VOORBEREIDEND HOOGER ONDERWIJS. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft ach gericht tot de Tweede Kamer naar aan- lading van het nieuwe wetsontwerp op het voorbereidend hooger onderwijs. Adressant vraagt de Kamer, wel ver re van er toe mede te werken, dat weder nieuwe ver- slechteringen voor de gemeenten in de rege- mg worden aangebracht, haar invloed te wil- Jffl aanwenden, dat de oude status quo wordt hersteld. Het staat voor adressant vast, dat de Kamer een andere rechtsopvatting zal heb- btn dan die, neergelegd in de Memorie van ioenchting bij het wetsontwerp en die daar- °P neerkomt, dat, wat men de eene gemeente OBtneemt, zou worden goedgemaakt door wat ®en een andere geeft. SOCIAAL ANARCHISTEN. Zaterdag en Zondag is in het gebouw "Concordia" te Amsterdam een druk bezocht wngres van anarchisten gehouden. In deze wgadering is opgericht een Sociaal-Anar- ^iistisch Veibond. Het vol^end strijdprogram is aangenomen Vft Anarchistisch Verbond streeft naar ijneid en gelijkgerechtigdheid der indivi- uen en een harmonisch gemeenschapsleven, 1 ydrhouding van individu tot ge- rl?Srap niet beheerscht wordt door dwang, i !1 door rede en sociaal verantwoordelijk- Wsgevoel. J- Het constateert, dat z'n begineelen niet w verwerCTiijking vatbaar zijn zoolang l,>at-«igendom van d« productiemiddelen, stPieiQtie vajj nrccschen te» gevolge heeft, en de macbtsmiddelen van den Staat "de vrije levensopvatting beletten. 3. Het plaatst zich daarom zonder voorbe- houden op het standpunt van den revolutio- nairen klassenstrijd en erkent als de taak der revolutionaire arbeiders dezen strijd in de be drijven zoo doelmatig mogelijk te voeren en zich op de overneming der productie en de be- zetting der bedrijven voor te bereiden. 4. Het zal het gezag in al zijn vorm strijden en ondermijnen met alle daartoe ge- eigende middelen. Het zal zich richten tegen den Staat en de huidige maatschappelijke orde, tegen alle instituten, die individu en massa in onderwerping willen houden. 5. Tegenover rassen- en klassen-overheer- sching stelt het de vrijheid, gelijkheid en broederschap der menschen; tegenover het militairisme de persoonlijke en massale burgerlijke en militaire dienstweigering tegenover den oorlog de algemeene werksta- king en bezetting der bedrijven; tegenover de kapitalistische overheersching de socialisii sche bedrijfsorganisatie; tegenover den gods- dienst de rede. RECLASSEERINGSCONGRES. Te 's-Gravenhage wordt een reciassesrings- congres gehouden, georganiseerd door het Leger des Heils. Zondagavond werd een samenkomst ge houden in het gebouw der Theosopliische ver- eeniging. Om 7 uur kwamen de Heils-soldaten, die zich met den artoeid onder de gevangenen bezig houden, uit verschillende plaatsen van ons land aan en werden door hun Haagsche kameraden verwelkomd Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend was, nam kolonel Schuurman het woord om een korte welkomstrede te hou den, waarin hij het groote belang van den reclasseeringsarbeid uiteenzette en enkele fei ten uit de geschiedenis van dit werk memo- reerde. Jhr. mr. H. O. Feith sprak vervolgens over: „Politie-rechten". BRITSCHE LOF VOOR EEN N'EDER'LANDSCH SCHIP. Op 28 Maart j.l. deed de „Christiaan Huy- gens", het nieuwe schip der Stoomvaart-Mij. „Nederland", voor de eerste maal Singapore aan. De „Straits Times" bevatte een van waardeering en bewondering getuigende be- schrijving van den stootner. Opgemerkt wordt o. a., dat de inrichting en accomodatie van de „Huygens" aan den spits staan van alles, dat te voren gezien werd op schepen in het Oosten. Het blad is vol lof voor alles wat het aan boord zag. DE NEDERLANDSCHE STAAT VEROORDEEL.D. De president van de Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in net kort geding tusschen de N. V. Expeditie-onderneming D. Hennipman te Hilversum en den Staat, welk kort geding was aangevraagd naar aan leiding van de omstandigheid, dat vanwege den Staat verschiiiende keeren was gewei- gerd om's avonds na 10 uur vaartuigen van de Expedifieonderneming op de beurvaart AmsterdamHilversum te schutten aan de militaire sluis te Uitermeer. In zijn beslissing overwoog de president, dat door eischeres voldoende aannemelijk is gemaakt, dat er dringende redenen zijn om te dezer zake een voorziening te vragen, dat de Staat zich tegen deze voorziening niet heeft verzet, maar terecht heeft verzodit, bij de beslissing onverlet te laten de bevoegdheid van den minister van corlog, om de uren voor het schutten vast te stellen. De president veroordeelde den Staat om overeenkomstig» de thans op dit stuk bestaan de verordeningen en onverlet de bevoegdheid van den minister van oorlog om overeenkom- stig art. 2 van het reglement van politie om de uren voor het schutten vast te stellen, ook des avonds na tien uur de vaartuigen van ei scheres aan genoemde sluis te schutten. Voorts werd de Staat veroordeeld tot het betalen van 100 voor iedere volgende wei- gering tot schutten. AUTOMOBrF.L TEGEN EEN BOOM. Door het plotseling moeten uitwijken voor twee achter elkaar fietsende jongens op den hoek van den Goudsweerdersingel en de Raadhuisstraat te Roermond, kwam een nieu we Citroenwagen tegen een boom terecht. De auto werd geheel in elkaar gedrukt. De be- stuurder-eigeraar, M. J. v. d. Poel uit Horn, werd met ernsiige kneuzingen aan borstbeen en scheuring van enkele ribben direct onder geneeskundige hulp gesteid. De jongens kwamen met den schrik vrij. De auto was niet verzekerd. BOND VAN NED. SCHOOLHOOFDEN. Onder voorzitterschap van den heer R van Gaasbeek te Utrecht, hield Zondag de Bond van Ned. Schoolhoofden een buitengewone algemeene vergadering in het Troelstra-oord te Beekbergen. Tegenwoordig waren 90 van de 123 led en. Aan de orde kwam eerst het voorstel tot opheffing van de organisatie nu de Bond van Ned. Onderwijzers het mogelijk heeft ge maakt dat ook sclioolhoofden lid1 van die or ganisatie kunnen zijn en dus de zuigkracht van den Bond van Ned. Schoolhoofden sterk moet verminderen. Daarnaast werd tevens de vraag behan- deld, welke organisatie de leden van den mo gelijk op te heffen bond zouden kiezen. Na uitvoerige besprekingen werd met 14 stemmen tegen besloten den Bond van Ned. Schoolhoofden einde Mei a.s. op te heffen. Staande de vergadering verklaarden zich 40 ieden aanstonds bereid tot toetreding tot den Bond van Ned. Onderwijzers, welk getal bin- nertkort ongetwijfeid grooter zal worden. Het H. B. werd aangewezen als commissie van likwidatie. Een eventueel batig snldo zal ten goede komen aan he' Troelstra-oord. Namens het N. V. V. werd de vergadering bijgewoond door den secretaris, den heer F. van der Walle. EEN OVERSTROOMING IN NED. INDIe. Drie slachtofjers. Een zeer zv are bandjir heeft Enrekang in de afdeeling Pare Pare geteisterd. Drie in landers zijn verdronken. De afdeeling voor de besmettelijke ziekten in het militaire kampement, huisjes van de schildwachten, ra andere kazemeeringsstuk- ken run weggeapoeld. Het archisf werd ge- deelteirik ddftr het wafer meegenotaea. Twee bruggen zijn weggesiagen en aan parncuiter eigendom werd veel schade toegebracht. KOSTELOOS PROCEDEEREN. Gemeld wordt: De afd. 's Gravenhage van de R.K. Volspartij heeft een voorstel aange nomen om den partij-afgevaardigde in de Tweede Kamer mr. Pius Arts, te verzoeken, pogingen in het werk te stellen dat onvermo- genden van de zijde der rechters geen belem- mering meer ondervinden, indien zij koste- loos wililen procedeeren. HET KAASBESLUIT. De Nederl. Vereeniging van Kaashandela- ren heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid verzocht te willen bevorderen, dat het Kaasbesluit (dat 1 Juli a.s. in wer- king treedt) zoo spoedig mogelijk worde inge- trokken. Adressante is van meening, dat niet alleen van dit Kaasbesluit weinig nuttig ef feet is te verwachten, maar dat het zeer goed mogelijk is dat het kaasverbruik erdoor zal verminderen, althans zeker niet bevorderd wordt. De aan de vereischte controle verbon- den kosten en de aan handel en winkelbedrijf opgelegde lasten en kosten zijn h. i. niet te rechtvaardigen. I In de practijk zal het merken met zwarte of blauwe cijfers (artikel 3 van het be- sluit) door den winkelier aan zijn leverancier, den grossier worden overgedragen. Op het totaal kaasverbruik in Neaerland van pl.m 30 millioen K.G. zullen 30 a 40 millioen merken noodig zijn. De winkeletaiages zullen door het vol zetten der kaas met zv, arte of blauwe inktmerken er allesbehalve smakeliji: uitzien. Reeds voor de invoering van het Kaasbesluit werd pl.m. 90 pet. van alle Ne- derlaridsche kaas gemaakt onder toezicht van de kaascontrolestations en mitsdien voorzien van het rijkscontrolemerk. Bedoelt het Kaas besluit het vetgehalte der kaas aan het koo- pend publiek te garandeeren, dan gaat het koopend publiek te garandeeren, dan gaat het uit van de onjuiste gedachte dat het vetgehal te de waarde der kaas bepaalt; deze is in de allereerste plaats afhankelijk van den smaak Uit het publiek zijn zelden of nooit klachten vernomen over bedrog in den detailhandel in kaas en vast staat, dat het Nederlandsche volk overal hier te lande zich kan voorzien van kaas tegen een prijs overeenkomstig kwa liteit, leeftijd en vetgehalte. TRAMPERSONEEL ALS FORENS. De heer v. Burink heeft bij den Rotterdam- schen raad een interpellatie-aanvraag inge- diend betreffende het heffen van forensenbe- lasting van ongeveer 400 arbeiders van de Rotterdamsche electrische tram, die wagens moeten halen van en brengen naar de remis-? in Hilligersberg. KERK EN RADIO. De ,Gereformeerde kerk Brederodestraat" gelijk zij officieel heet de kerk van het Herstelde Verband1 te Zandvoort (praeses ds. H. C. v. d. Brink )is de eerste kerk in ons land, die in haar gebouw een permanent radio-ontvangtoestel heeft aangebracht. Zij, die geen radiotcestel in hun woning hebben, kunnen zich voortaan naar het kerk- gebouw in de Brederodestraat begeven ten einde daar te luisteren naar predikaties, ora toria en dergelijke. Zoo kan dus een protestantsch bedehuis ook op weekdagen gebruikt worden, kunnen de leden der kerk ook kennis nemen van predi katies die door andere Kerken worden uitge zonden en tenslotte heeft deze maatregel, daar't kerkgebouw voor ieder open staat, ook een evangeliseerende strekking. DE AARDBEVING IN BULGARIJE Nederlandsche hulp Gelijk de bladen reeds gemeld hebben. heeft de aardbeving van 18 April, ofschoon daardoor een streek van kleinere oppervlakte werd verwoest dan door de aardschokken van 14 April, veel grootereschade aangericht, zoo- dat in Philippopel en omstreken thans om- streeks 80.000 gezinnen dakloos zijn. De ramp wordt nog verergerd door het groote aantal vluchtelingen van verschillende nationaliteit, dat zich in de laatste jaren in Bulgarije heeft opgehoopt. Deze personen verkeerden reeds voor deze aardbeving in den meest deerniswekkenden toestand. In overleg met mr. A. E. von Saber, con sul-generaal voor Bulgarije te Amsterdam, doet het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis een ernstig beroep op de offer- vaardigheid van het Nederlandsche volk Gelden zullen gaarne in ontvangst worden genomen onder het motto Bulgarije bij het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Prinoessegracht 27, 's-Gravenhage, postgiro 22120 of bij het consulaat-generaai van Bulgarije te Amsterdam. KORTE BERICHTEN. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, mr. Kan, is gistermorgen te half negen te Deventer aangekomen en heeft zich per auto begeven naar de verschillende plaatsen in Overijsel, waar op het oogenblik voor werkverschaffing wordt gezorgd. De koninklijke familie is voornemens in het begin der volgende week haar verblijf op Het Loo te vestigen. De in ons land werkzame Italianen heb ben Zondagmiddag te Den Haag de stichting van de' stad Rome herdacht en het feest van den arbeid. De Italiaansehe gezant hield een rede, waarin hij de fascistische grondwet van den arbeid toelichtte. DE DUITSCHE OCEAANVLUCHT. FUzmaurice weder op Greenly- Island aangekomen. Van Greenly Island wordt gemeld, dat het Fordvliegtuig met Balchen, Duke Schiller en Fitzmaurice aan boord, gistemaaiiddag vlot op het eiland is geland. Zooals bekend heeft dit vliegtuig nieuwe onderdeelen en brand- stof voor de „Bremen" aan boord. De „Bremengereed voor den start. Naar uit Greenly-eiland wordt gemeld, werd het gister gearriveerde Ford-vliegtuig door de Duitsche Oceaanvliegers met groot enthousiasme begroet. De onderdeelen, welke door Fitzmaurice waren meegebracht, werden onmiddellijk uit het vliegtuig genomen. Men maakt thans de „Bremen" gereed voor den start. Chamberlin gaat ook naar Greenly- eiland. De Oceaanvlieger Chamberlin, die in Murray-bay een tussehenlanding heeft moe ten malcen, zou gister verder vliegen naar Greenly eiland. NAAR EEN VASTEN OCEAAN- DIENST? De Deutsche Lufthansa over mogelijkheden. De Deutsche Lufthansa had gister de ver- tegenwoordigers van de pers uitgenoodigd om hun de nieuwe groote vliegbooten te laten zien. Omtrent het standpunt van de Deutsche Lufthansa met betrekking tot het transatlan tische luchtverkeer, zette de directeur niteen, dat de deskundigen het er over eens zijn dat een weg gevonden kan worden, dat het ge- vaar bij het vliegen over zee met even veel succes kan worden uitgeschakeld zooals dat boven land reeds is geschied. De Lufthansa beschouwde het als een be- langrijke taak zoo snel mogelijk tot de in- stelling van een regelmatigen dienst te ko men naar landen over zee. Samenwerking met de scheepvaart schijnt hierbij noodig. Of allereerst post- en vracht- dienst onder de oogen moet worden gezien, of dat de volgende jaren reeds een beperkte passagiersdienst tegemoet kan worden ge zien, kan eerst na practische beproeving van de thans in aanbouw zijnde typen gezegd worden. De directeur wees er op, dat de boot- reis naar New York zeven dagen duurt en het vliegtuig slechts twee dagen noodig heeft. De afstand NoordzeeBuenos Aires eischt per schip 18 dagen, voor een vliegtuig vier. Spr. eindigde met woorden van warme waardeering voor de heldhaftige prestaties der vliegers van de „Bremen." DE ZUTDPOOLPLANNEN VAN KAPITEIN WILKINS Wilkins zal. naar verluidt, in staat zijn, Green Harbour reeds binnen eenige dagen te verlaten. Hij hoopt Oslo in een week te be reiken. De leider van de firma, die het vliegtuig voor kapitein Wilkins heeft gebouwd, heeft bekend gemaakt, dat kapitein Wilkins bij de volgende gelegenheid een vlucht over de Zuidpool zal ondernemen. De vlucht zal weilicht reeds in den herfst plaats hebben. Daar ook Commader Ryrd voorbereidingen treft voor een vlucht over de Zuidpool, vormt deze nieuwe aankondi- ging een punt van levendige besprekingen. DE VLUCHT ENGELANDAUSTRALle. Een eenzame tocht. Commandant Edy-ne Manning van de Royal Air Force heeft gistermorgen hef vliegveld Lympne te half vijf verlaten voor een vlucht naar Australie in een vliegtuig met motoren van 35 paardekracht. Manning is Australier van geboorte; doel van zijn reis is particuliere zaken te behartigen. Manning heeft reeds gevlogen toen de aviatiek zich pas begon te ontwikkelen. Als aviateur heeft hij reeds een eervollen loop- baan achter den rug. WERELD-SNELHEI0SRECORD. Vlieg-luitenant David Darcy Greig is ge kozen om de Super Marine Napier No. 5 te vliegen, waarmee de recordpoging zal ge daan worden. Op Calshot zal de poging ge- waagd worden binnen twee maanden en men hoopt, dat Greig een snelheid van 350 mijl zal bereiken. POLEN, OPSTANDIGHEID IN EEN GEVANGENIS. Naar het W. B. te Kattowitz meldt, hebben aldaar de politieke en inzonderheid de com munistische gevangenen amok gemaakt. Als motief werd aangevoerd het slechte en on- voldoende voedsel. De gevangenen zongen communistische liedereri en barrikadeerden hun cellen. Voor het gebouw verzamelde zich een groote menigte, die door met kara bijnen gewapende politie in toom moest wor den gehouden. Verschillende pogingen der autoriteiten om met de gevangenen te onder- handelen mislukten, zoodat ten slotte somnn ge cellen door beambten met geweld moesten worden opengebroken. AMERIKA, EEN OUD-ALKMAARDER IN AMERIKA. Een oud-stadgenoot, de heer H. du Crocq, thans te Los Angeles verblijf houdende, schrijft ons: In Holland, alsook in andere landen schijnt men van meening te zijn, dat, wanneer een persoon naar Amerika vertrekt, hij slechts de dollars van de boomen heeft te plukken. Ech- ter, hier moet gewerkt worden en wel hard, zeer hard, teneinde een boterham te verdie- nen. Maar, hij die werken wil, behoeft hier geen gebrek te lijden. Mijn vele Hollandsche kennissen in Chica go zijn menschen die het in Holland als be- kwame vaklieden nu juist niet al te breed hadden. Hier in Amerika is een Hollandsche timmerman, metselaar of schilder etc. zeer gewild en om die reden zijn zij dan ook wei nig of nooit zonder werk en verdienen goede loonen. B.v. een metselaar verdient van 12 tot 14 dollar per dag. timmerlieden en schilders van 70 tot 75 dollar per week en is het ge- volg, dat ik nog nimmer een arm Hollander heb aangetroffen, neen, niet een mijner ken nissen die niet een of meer eigen fiuizen be- zit; waar men ook op visite gaat onder hen er is als stelregel een mooi Victrola, het beste op het gebied van radio, Selfplayer piano en alle andere meubelen in verhou- ding. Als het niet ware voor het feit, dat men mij weer eens soldaat wil laten spelen, als ik in Holland mocht komen, dan had ik er reeds lang een bezoek gebracht, doch het idee om voor 10 cent per dag zoo iets te doen, schijnt mij nu juist niet zoo interessant toe. Ik heb ook hier soldaatje gespeeld en de regeering behandelt ons, oud-strijders, zeer goed, dus blijf ik maar voorloopig bij de U. S. A. onder dak, maar een echte Hollandsche ongen en vooral een echte Alkmaarder, vergeet zijn geboorteland nimmer. Als jongen was ik een echte rakker en zoo graag wil ik nog eens de stad zien, waar ik mijn kwajongensstreken uithalade; waar de politie ons op de hielen zat. 8 October was voor ons dan een reuzen- feest, want dan zat de dappere Alkmaarsche politie ons na. doch nu, als 8 October komt, denk ik aan Willem de Zwijger en denk ik hoe Holland geleden heeft. SglOB«t P. V „DE POSTDUIF" TE ALKMAAR. Zondag 22 April hield bovengenoemd, Vereeniging een wedvlucht met oude duivett vanuit Roosendaal. Wind N.-W., in regen los 8 uur. Aankomst als volgt: 1. A. J. de Wit 10.15.45 2. Th. J. Buissink 10.15.51 3. J. Huiberts 10.18.27 4 Dezelfde 10.18.47 5 A. J. de Wit 10.19.22 6. Dezelfde 10.20.35 7. Th. Buissink 10.20.33 8. J. Huiberts 10.23.32 9. C. D. Huiberts 1023.31 10. Th. J. Buissink 10.29.52 11. J. Huiberts 10.31.30 12. Jos v Seggekn 10.32.20 13. A. J. de Wit t 10.36.33 14. Jos. v. Seggelen 10.36.14 15. F Schieman 10.36.37 16. C. D. Huiberts 103724 17. Dezelfde 10.37.24 18. A. J. de Wit 10.37.57 19. B.Willers 10.38.22 20. Jos. v. Seggelen 10.38 36 21 j. den Breeder (Bergen) 10.42.12 22. Th. v. d. Kamer 10.39.26 23. F. Schieman 10.41.17 VOETBAL. Succes I van Wieringen speelde Zondag een vriendschappelijken wedstrijd tegen het M. U. Z.-elftal van Den Oever alhier. Eind- stand 44. (Buiten ver ant woo: delijkheid, van de Re- dactie. De opnome in deze rubriek bewijst geenszins dat de •edacth er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur. Zoudt u, door uwe tusschenkomst, in u\v veelgelezen blad, de toestel-radio-ontvangers er opmerkzaam op willen maken, dat het de laatste weken in de omgeving van Snaar- manslaan, Tuinstraat, Forestusstraat onveilig gemaakt wordt dor een of twee Mexicaansche honden? Het is allerergst; het geheele luistergenot wordt op deze wijze aan vele luisteraars ont- nomen. Ik wend mij met dit verzoek tot u, daar ik al reeds op den Directeur van het Telegraaf- kantoor een beroep heb gedaan, om hierin een reddend onderzoek naar in te willen stel len, doch tevergeefs, daar deze heer, volgens zijn antwoord, daar niet zijn hulp in kan ver- leenen. Ik meende nog wel, dat het strafbaar was Bij welke autoriteit zal ik mij dan moete* vervoegen Hoogachtend, K. VAN THIJN. (Strafbaar is het niet om Mexicaanschft honden te laten huilen. Wel zeer onbehoor- hjk, wanneer het althans oozettelijk ge schied t. Red. Alkm. Crt.) PURMEREND, 24 April 1928. Op de heden gehouden weekmarki waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 24 st. kleine Fabriekskaas met rijks merk I 4723 st. kleine Boerenkaas met rijks merk 48.50; 807 K.G. Boter 1.65— 1.80 per K.G. Vee. 1110 Runderen, w.o. 180 vette 0.75 1.05, handel niatig; 1320 melk- en gel- dekoeien 125f 375, handel stug; 10 Stieren; 26 Paarden 100—/ 200, handel stug; 59 Vette kaiveren 1.201.35, handel stug; 698 Nucht. kalv. voor de slacht l(h-/ 36; voor de fok 12—/ 27, handel vlug; 470 Vette varkens voor de zout 0.52 0.55; voor de slacht 0.58—/ 0.63 per K-G, handel vlug; 118 Magere Varkens 1828, handel vlug; 201 Biggen 13 17, handel vlug; 433 Schapen, vette 28—/ 42, handel matig; 36 Eokken; Kip- peneieren 4.75—/ 5.75; Eendeieren 4.75; Piepkuikens 0.12—/ 2.60; 800 Kievits- eieren 11 per honderd. Eierveiling: 24717 Eendeieren a 4.80: 19149 Kippeneieren a 5 30—/ 7.10; 150 Kippeneieren b 4.60. Vader: „En nu zkl je me uitleggen waarom je die blaaj; van een Jansen toestond je gisteravond in de kamer te kussen". Dochter: „Wel vader, u weet toch zejf hoe koud en toehtig het soms in de hall is". (London Ocinipal „De

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7