DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het Paplement Dageflijksch overzicht. Buif@nland No. 102 Dit summer bestaat aft 2 bfaden. Honderd dertigste Jaargang. 1928 DezeCourant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bew^snummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlEN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HERMs. COSTER 6 ZOON« Voordam C9. e Directeur: G. H. KRAK. MAAHDAO Telef.nr. Adminisiratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 30 APRIL WKBgaaaaigi'.Miri iwiiwwm ,j Den'Haag, 28 April 1928. Het is dan toch gelukt: heden-middag onge- yeer 4 uur had de Eerste Kamer de Staatsbe- grooting van dit jaar aigehandeld; nadat de Begrooting van Arbeid zullen wij nu maar was goedgekeurd, werd de Begrooting van Kolonien zonder discussie aangenomen en zond de Vo tor zdirete zond de Voorzitter de Kamer met acht dagen yacantie naar huis. Dan komt de Indische Begrooting voor dit jaar in Indie is men reeds met die voor het volgende jaar gereed! aan de orde met een aantal ontwerpen, welke reeds eenige dagen op de agenda ge- plaatst zijn. Over de beraadslagingen betreffende de Begrootng van Arbeid zullen wij nu maar niet meer in den breede uitweiden. Een paar punten slechts willen wij aanstippen. In de eerste plaats de klacht van den heer Danz (S. D. A. P.), dat de Minister van Arbeid niets doet in zake de uitvoering van de Ar- beidswet. Terecht kwam minister Slotemaker de Bruine hiertegen op, en hij zette duidelijk uiteen, dat wij maar niet in een handom- draaien alle wenschen van de Conventie van Washington kunnen verwezenlijken. Wij oioeten met de economische werkelijkheid re- kening houden en er kan slechts zeer geleide- lijk worden opgetreden. Op een uitvoerig peidooi van den heer De Muralt (V. B.) tot invoering van een algie- meene staatspensioneering, waarbij deze af- gevaardigde verder ging dan menige libe- raal wenschelijk acht, antwoordde de minis' ter met een verwijzing naar de motie-Sannes, die nog in de Tweede Kamer moet worden behandeld, maar bovendien zette hij uiteen, dat een algemeen staatspensioen aan de staatskas ongeveer dertig millioen 'sjaars zou kosten en dat dit onmogelijk is te eischen Tegenoyer de klachten van den heer Wibaut (S. D. A. P.) over het onvoldoende beleid des ministers in zake de volkshuisvesting een klacht welke reeds meermalen van die zijde is vernomen stelde de minister het feit, dat wij, wat woningbouw betreft, tot normale toestanden zijn teruggekeerd, zoodat men dien weer aan de particuliere nijverheid kan overlaten. Hij zette evenwel daarnaast uiteen, dat hij als minister steeds zeer ernstig zijn taak heeft opgevat om te bevorderen, dat er voldoende wordt gebouwd, doch zich wenscht te onthouden van een stelsel van bouwsubsidieering, waarbij aan valiede ar- beiders een deel van den huurprijs wordt go schonken. Aan den heer Van der Hoeven (C. H.), die terecht klaagde over een onbil- lijke regeling van het onteigeningsrecht, be- loofde de minister, dat de zaak in orde zou komen bij een herziening van de Woningwet, welke in voorbereiding is. Er zijn hog wel meer punten ter sprake gekomen, maar we zullen het hierbij laten, om nu eens acht dagen vacantie te genieten. DE ARRESTATIE VAN BELA-KUN. Hoe hij ontdekt werd. Een plan tot een omwenteling in Mid- den-Europa verhinderd? A1 geheel onverwacht zijn de gemoedieren id dte politieke kringen van Midden-Europa in beweging gebracht door de tijding, dat Bela-Kun te Weenen gearresteerd was. Niemand toch had ook maar eenig vermoe- den, dat deze gewezen Hongaarsche Volks- commissaris in Oostenrijk zijn verblijf zou hebben. Men waande hem hoog en droog in Rusland bij zijn roode broederen, waar hij naar uitgeweken was, toen Oostenrijk hem bad uitgewezen, omdat hij te gevaarlijk was voor de rust en veiligheid van het land. Toch zal men niet alleen in Oostenrijk blij zijn met zijn gevangenneming, maar ook in Hon garije is deze tijding zeer welkom geweest. Hongarije heeft dan ook reeds zijn uitleve ring gevraagd, omdat Bela-Kun daar vooral op een beestachtige manier heeft huis gehou- den. Zoo heeft hij niet minder dan een kleine twee honderd moorden op zijn geweten, en wordt hij beschuldigd van hoogverraad, af- persing, diefstal en vrijheidsberooving Voorwaar geen kleine lijst van beschuldi ging! Het schijnt, dat Bela-Kun at eenige weken in Weenen zijn verblijf had. Dat hij niet eer- der ontdekt werd, heeft hij te danken aan de uitgebreide maatregelen, die hij getroffen heeft. Zoo had hij in de eerste plaats een valschen naam aangenomen. Dan hield hij zijn verblijf ten huize van een bekende firma in een drukke straat. Waarschijnlijk zou hij nog langen tijd on gestoord zijn gang zijn gegaan, als niet toe- vallig een lid van het parlement, Binder, die vroeger bij de justitie was geweest, hem her- kende, toen Binder toevallig in den winkel een drogisterij wat inkoopen deed. Binder waarschuwde de recherche en het mocht deze gelukken, Bela-Kun te arresteeren. Bij de nuiszoeking bleek, dat men waarschijnlijk op een coormunistiscli broeinest was srestooten. Naast een tatnelijk groot bedrag aan geld werden. er een aantal brochures en pamflet- ten gevonden, klaarblijkelijk met het doel, ze te verspreiden. En ten slotte nog ontdekte men achier den winkel 'n geheime drukkerij, die gebruikt werd voor communistische propa ganda-drukwerken. Verder bleek, dat Kun lapgs omwegen groote sommen gelds uit Rusland ontvnng. Als gevolg van Bela-Kun arrestatie zijn nog een aantal audere communisten gearres teerd, o.w. zijn prive-secretaresse en twee Hongaarsche communisten, Mayerhofen en Lital. De meesten zijn, na voorloopig ver- hoor, weer in vrijheid gesteld; maar de bo- vengenoemde personen blijven in hechtenis. Mayerhofer is de eigenaar van de drogisterij, waar Kun verblijf hield en onder diens naam stuurde Kun stapels telegrammen, post- paketten en correspondentie weg. De stukken, welke door de politie in beslag zijn genomen, vormen een deel van het archief van de Hon gaarsche communistische partij. Uit het on- derzoek is al reeds gebleken, dat de commu nisten voornemens waren, binnenkort een krachtigen aanval op Hongarije te onderne- men. Een huiszoeking bij het Oostenrijksche partij-secretariaat leverden echter geen resul- taten op. Tenslotte heeft de Weensche politie ontdekt, dat Kun onlangs een memorie bij de regeering te Moskou ingediend heeft, waarin ihij zei, dat de onmisbare omwenteling van Midden-Europa slechts van Weenen of Boe- dapest uit kon geschieden! De dagbladen in Oostenrijk en Hongarije houden zich natuurlijk druk bezig met de ar restatie van Bela-Kun. Zoo geeft de „Neue Freie Presse" een hoofdartikel de tltel: Een samenzwering van Bela-Kun, en zegt, dat, al was Kun's doel waarschijnlijk een aanslag op Hongarije, zijn grootheidswaanzaan ver genoeg strekt, om tevens een herhaling van den ,15den Juli in het schild gevoerd te heb- ben. De socialistische „Arbeiterzeitung" is van oordeel, dat de zaak geweldig opgeblazen is en teekent er verzet tegen aan, dat de politie en justitie Hongaarsche politiebeambten bij het onderzoek te Weenen willen toelaten. Van uitlevering aan Hongarije kan volgens dat blad heelemaal geen sprake zijn. De communistische „Rothe Fahne" meent't te moeten betwijfelen, of men wel werkelijk met Bela-Kun te doen heeft en denkt aan een misleading. Het roept dan ook de heele ar beidersklasse in't geweer, om te protesteeren tegen Oostenrijk, „dat blijkbaar de geheele communistische beweging uitroeien wil Wat een geluk voor dat blad, dat het juist naar Mei loopt. De Iste Mei is een pracht- gelegenheid van protesteeren op grooten schaal! onder zijn berusting had, richtte hiervan zulk een slemppartij aan,. dat hij stomdronken op zijn bed moest worden gebracht. Den vol gen- den mogen drong zijn gevangene er op aan, nu toch de reis voort te zetten. Maar toen bleek, dat de beambte al het geld had opge- maakt, zoodat hij zijn gevangene dringend moest verzoeken te Mannheim geld op te nemen, hetgeen dezen echter niet gelukte. Wel kreeg hij den raad van vrienden te vluchten, letgeen hij deed. Eenige dagen later werd hij echter weer gearresteerd. De gevangenbewaarder moest naar Leipzig terug, zonder arrestant, die hem volgens zijn bewering onderweg was ontsnapt. ENGELAND. HET GROOTE DOK VOOR SINGAPORE. Hoe het gesleept wordt. Over zes weken of daaromtrent zal het groote dok voor Singapore, het grootste drij- vende dok van de wereld, van de Tyne ver- trekken op zijn reis van 18.600 mijl. In tien maanden tijds is het aan de werf te Wallsend van Swan, Hunter Wigham ge bouwd, maar de taak om het naar zijn be- stemming te sleepen (door de Rotterdamsche firma L. Smit &.Co's Internationale Sleep- dienst) zal bijna even groot zijn als die van het bouwen. Voor het sleepen zal het dok in tweeen ge- splitst worden. op de volgende wijze: De drie middengedeelten, welke de zwaar- ste machinerieen bevatten, zullen aan weers- einden met een waterdacht schot afgesloten worden en dan een vaartuig vormen. De twee voorblijvende stukken worden dan aan elkaar bevestigd en vormen ook een vaartuig. Vcor elk van de twee gedeelten uit zullen twee sterke sleepbooten varen, twee andere er achter dien en voor het sturen. Het Suez-kanaal wordt voor het verkeer gesloten, wanneer het dok er doorheen ge sleept wordt. Er blijft ongeveer drie voet ruimte aan dken kant over, wanneer het dok passeert. Te Singapore wordt het dok opnieuw uit elkaar gehaald en in elkaar gezet. Het zal zeventig voet diepgang hebben en schepen als de Mauretania kunnen dokken. CHINA. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De kans gekeerd. De troepen der Noordelijken hebben de stad Tsinanfoe, die kort geleden door de Zui- delijken was genomen, heroverd. Men zal goed doen, bevestiging van dat bericht af te wachten; het heette n.l. dat de troepen der Noordelijken volkomen gedemO' raliseerd waren. DUITSCHLAND. LIEFDESDRAMA OP STRAAT. Zaterdag heeft zich op den straatweg Schwelm—Milpse een vreeselijk liefdesdrama afgespeeld. Een arbeider uit Schwelm loste een revolverschot op een te Milpse wonende vrouw, die op weg was naar haar werk. Zij werd in de hartstreek getroffen en in levens- gevaarlijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De dader richtte onmiddellijk daarop de revolver op zichzelf en stortte dood ter aarde. Oorzaak van dit drama is een versmade liefde. KLOPJACHTEN TE BERLIJN. Een goede vangst. Om de in het voorjaar weer toenemende on- veiligheid in de Tiergarten tegen te gaan, houdt de politie thans weder bij herhaling nachtelijke razzia's. Naar aanleiding van talrijke klachten hield1 de crimineele pvolitie Zaterdag een groote klopjacht, waarbij zij 22 jongemannen aanhield. Daar het optreden der politie spoedig bekend was geworden, hadaen een groot aantal verdachten de wijk genomen naar een bij de politie bekend cafe, dat evenwel bij verrassing eveneens door de politie werd gecontroleerd, waarbij nog 24 personen werden gevat. ZONDERLINGE CIPIER. Binnenkort moet te Leipzig een gevangen- bewaarder terecht staan. De man heeft, blij- kens een V. D. bericht, allerzonderlingst om- gesprongen met een hem toevertrouwden ge vangene, een ingenieur, dien hij van Leipzig naar Mannheim moest brengen. Op verzoek van zijn gevangene verlieten zij onderweg in een klein plaatsje den trein. De bewaarder, die het geld van den ingenieur MOORD UIT KIESPIJN. Een 16-jarige fabrieksarbeider uit een der voorsteden van Londen heeft bekend, dat hij in zijn kosthuis een 56-jarige vrouw met een mes heeft doodgestoken en een jong meisje ernstig in de borst heeft gewond. „Ik zat bij den haard en was gek van de kiespijn. Mijn zenuwen raakten in -de war en dat is de oor zaak, dat ik niet meer wist wat ik deed. Ik kon mij niet tneer beheerschen", aldus vertel- de de jongen bij de politie. Vrijdag zal hij aan een nader verhoor worden onderworpen en waarschijnlijk wordt een onderzoek naar zijn geestvermogens in gesteld. KOPPENSNELLERIJ IN PAPOEA (BR.-INDIe). Een dorp overv alien en uitgenword. We meldden Zaterdag reeds, dat de kop pensnellers onder de Papoea's weer aan werk geweest waren. Hier volgt een uitvoeriger relaas daarvan Passagiers, uit Papoea te Sydney aang komen, brengen verhalen mede over koppen' snellerij en kannibalisme onder de Papoea's in het deltagebied bij het begin van de Golf van Papoea, waar, naar schatting seder! Kershnis vijfhonderd inlanders zijn geslacht. Sedert lang heerschte er oneenigheid tusschen de bewor.ers van het dorp Morigio, bij kust en de inlanders in het binnenland. Kort voor Kerstmis brachten inlanders -uit een landwaarts gelegen dorp een bezoek aan Mo rigio met het doel spionnage te verrichten als voorbereiding tot een aanval. Toen hun bedoe- lingen werden ontdekt, werden zij zonder vorm van proces vermoord. De familieleden der vermoorde mannen stelden de regeering van het gebeurde op de hoogte, doch daar deze niet ingreep, namen zij de zaak in eigen hand om hun wraak te koelen. Vereenigd in veertig oorlogskano's zakten zij1, onder het zingen van kannibaalsche liederen stroom- afwaarts naar Morigio, dat zij des nachts aanvielen en waar zij hun vijanden dooden, wier lichamen werden verdeeld onder de ver schillende zegevierende dorpen. Vele der lij- ken werden geroosterd en verorberd1 De politie greep daarna in en arresteerde zeventig belhamels. Hierbij kwam aan het licht dat vele inlandsche geuniformde politie- agenten waren opgetreden als leiders van de koppf nsnellende benden. De voornaamste lei- der ontkwam aan gevangenneming, de ande- ren werden veroordeeld tot gevangenisstra f- fen van drie jaar en langer. Ruim een jaar geleden deed een groote ben- de inlanders een aanval op een groep mijn- onderzoekers, die gekampeerd lagen bij Ra haul. De aanval kwam zoo onverwacht, dat voordat de blanken pogingen konden doen om te vluchten, vier hunner met speren waren doodgestoken. De achtervolging va» die moordenaars door een straf-expeditie bleek een zeer moeilijke onderneming, daar de in landers hun dorpen hadden verlaten en naar de bergen waren uitgeweken. Het doel der expeditie werd eerst bereikt na lange, ver- moeiende marschen door zeer ruig land. Pogingen door zendelingen aangewend om de inlanders ertoe te bewegen hun onderlinge moordpartijen te staken bleven vruchteloos tengevolge van de bij de Papoea's ingewor- telde zucht om te vechten. frankrijk. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN BRIAND. De gezondheidstoestand van den Fran schen minister van buitenlandsche zaken, Briand, is vooruit gaande, zoodat op he* oogenblik alle vrees is geweken. Zaterdag heeft Briand reeds vier uren opgezeten, en heeft hij zich met zijn medewerkers onder- louden. HET ANTI-QORLOGSPACT VAN KELLOGG. Het Duitsche antwoord besproken in de Eransche pers. De officieuse „Petit Parisien" merkt in verband met de voorloopige Duitsche ant- woord-nota op Kellogg's voorstellen op, dat de Duitsche regeering zich blijkbaar op het standpunt stelt, dat dit pact meer in overeen stemming is met de Duitsche politiek dan de Fransche tegenvoorstellen. Door zich tegen de Fransche reserves te wenden wil de Duit sche regeering niet alleen de Fransche bonds verdragen trachten te vernietigen, doch te vens is het de bedoeling, zich aan iedere sanctie te onttrekken, aldus het blad. En juist door dit laatste is duidelijk gebleken, hoe wijs Briand handelde toen hij zijn reser ves naar voren bracht. VERKIEZINGEN ONDER ONWEER EN HAGEL. Gisteren heeft het te Parijs geonweerd, terwijl hagelsteenen neervielen, die in som- mige gedeelten van de stad de grootte hadden van hazelnoten. In Noord-Frankrijk regende het bijna den geheelen dag. Het slechte weer heeft er toe geleid, ten minste wat Parijs betreft, dat de belangste- ling voor de verkiezing l og grooter was dan verleden week, daar de menschen nu niet door het mooie weer verlokt werden naar buiten te trekken en den vrijen dag in de natuur door te brengen. Het totale aantal stemmen, dat gister werd uitgebracht, bleef niettemin, over het geheele land, beneden dat van ver leden week Zondag, doch de vorige week is dan ook ongewoon druk gestemd. Voor zoo- ver bekend, zijn de cijfers van gister echter niet beneden het normale. De gespannen belangstelling voor de ver- kiezingen heeft tot den laatsten dag voortge- duurd. In de meeste districten ging de stemming gister tusschen twee candidaten, terwijl de anderen zich hadden teruggetrok- ken, al dan niet met aanbevelingen voor "hun kiezers, om hun stemmen aan een bepaalden candidaat te geven. In vele gevallen waren beide candidaten overtuigde aanhangers van Poincare, zoodat de strijd liep over de oude geschilpunten: republikeinen tegen socialisten, reactie contra communisme, de macht van den enkeling te gen de toenemende macht van de geestelijk- Parijsche bladen. Wanordelijkheden hadden niet plaats en de agenten, die als voorzorg hun stalen helmen droegen, moesten slechte eenige grapjes aanhooren. De stand der verkiezingen was te midder- nacht: 1 conservatief, 61 republikeinen., 3d links-republikeinen, 24 radicalen, 44 radicaal- socialisten, 27 republikeinsch-socialisten, 53 socialisten, 14 communisten. COMMUNISME OP DE VLOOT- Bevordering van desertii Het was bekend dat er communistische eel- len waren gevormd op sommige oorlogs« schepen en dat het doel dezer cellen was d« desertie in de hand te werken. Zoo was er ook een eel gevormd op den kruiser „Mulhouse", een geval van desertie door den krijgsraad te Brest behandeld heeft de methode, door df bolsjewieken gebezigd, aan het licht ge- •bracht. Een marinematroos was in Februari zon der verlof van de „Mulhouse" weggeblevea en vernemend dat hij gestraft zou worden, ging hij er van door doch werd een week later in Meurthe-et-Moselle aangehouden. Er werd een verlofpas met een valsche handteekening in zijn bezit gevonden. Deze pas was hem door een anderen matroos verschaft, die in betrekking stond tot een desertiebureau te Parijs, hetwelk manschappen, die wildefl deserteeren, van valsche papieren voorzag. De tweede matroos erkende met dit bureau lfl betrekking te hebben gestaan. Hij kreeg drie jaar, de gedeserteerde matroos twaalf maan den, evenals een tweede, die ook met behulp van valsche stukken gedeserteerd .was. POLEN. FAMILIE-DRAMA. Te Ludwigshafen heeft Vrijdagnacht een chef-machinist zijn 26-jarigen zoon, die in dronkenschap zijn moeder bedreigd had en zijn vader te lijf wilde gaan, doodgescfaoten. DUBBELE MOORD. In de kolonie Bradegrube heeft een machi nist zijn 70-jarigen vader in diens woning met bijlslagen op het hoofd vermoord. Ter wijl de politie den dader in de omgeving zocht, ging deze naar Nikolai, waar hij een dokter opzocht, die hem ongeveer 5 weken ge leden behandeld had. Hij vroeg den dokter om een recept en terwijl deze dit opschreef, haalde de man den bijl, dien hij onder zijn jas verborgen had gehouden, te voorschijn en sloeg ook den dokter dood. De dader vluchtt'. nu weer naar Bradegrube. Hij probeerde on derweg zelfmoord te plegen maar werd daar- in door de politie, die hem arresteerde, ver hinderd. LIEFDESDRAMA. Zijn verloofde met sabelhouwen gedood. Te Lemberg heeft in den afgeloopen nacht een luitenant zijn verloofde in een der straten in het centrum der stad tijdens een twist met eenige sabelhouwen gedood. Op het tumult schoten politie en militairen toe, waarna een handgemeen ontstond, daar de luitenant zich heftig verdedigde. Eerst nadat assistentie wa3 verschenen, slaagde men erin den officier te overmeesteren en in arrest te stellen. Hij zal voor den krijgsraad worden gebracht. GROOTE BRAND. 15 gebouwen verbrand. Te Dammer in het district Namslaw in Silezie is een brand uitgebroken, die door den Oostenwind zoo werd aangewakkerd, heid, en zoo voort. I dat in minder dan geen tijd 5 hoeven, waarop Zoowel te Parijs als in de provmcie verlie- jn't geheel 15 gebouwen stonden, een prom pen de stemmmgen kalm en vrijwel zonder der vlammen werden. De 7 aanwezige brand- incidenten. Er waren slechts eenige pogingen tot ongeregeldheden, die spoedig zonder moel- te onderdrukt konden worden. Het eenige ernstige incident geschiedde te Cannes. Daar is gisteren een menigte van ongeveer tweedui- zend personen, aanhangers van den candi daat, den burgemeester van Cannes, Capron, het hotel binnengetrokken, waar diens tegen- candidaat vertoefde en heeft hem mishandeld; hij liep echter slechts eenige kleine verwon- dingen op. In het hotel werd echter vrijwel alles vernield. De voorloopige uitslagen. In het bolwerk der communisten, het ar- rondissement St. Denis, hebben de socialis ten enkele zetels herwonnen, in de andere Parijsche districten hebben de communisten echter vrijwel al hun zetels behouden. De eerste berichten uit de provincie geven den indruk, dat de uitslag aldaar vrijwel even gunstig is voor links als voor rechts, misschien iets ten voordeele van links. In den Elzas zijn de regeerings-candidaten er over het algemeen sleeht van af gek omen. Overigens luiden de belangrijkste uitslagen tot dusver: Gekozen zijn: minister Painleve, Auga- gneur, oud-minister Puech, oud-minister Sa- lengro, burgemeester van Rijssel, de te Alt- kirch_ gevangen zittende autonomist dr. Ricklfn, de oud-ondersttaatssecretaris Leon Meyer, de republikeinsche autonomist te Mul house, Brogly, de socialist Grumbach te Mul house, de communist Cachin. Verslagen is: de oud-minister Camille Chautemps. Een groote menigte verzamelde zich vol gens <le traditie voor de bureaux der spuiten konden met moeite de nabijgelegen gebouwen redden. De afgebrande gebouwen waren alle uit hout opgetroklcen. Een vrouw, wier hoeve in de vlammen opging, is van schrik dood gebleven. De brand is waar schijnlijk ontstaan door het overwaaien vai vonken van een verbranding op het veld. TURKIJE. ECHO UIT EEN VROEGEREN OORLOG. Een geschil over negen kanomten. De gemengde Turksch-Roemeensche arbi- trage-rechtbank, welke te Konstantinopel ze- telt, heeft zich zelf niet competent verklaard om den eisch te behandelen, welke de Roe- meensche minister van oorlog tegen de Turk- sche regeering had ingediend tot het restjtu- eeren van de negen kanonnen, die de Roeme- niers in het jaar 1877 tijdens het beleg van Plevna op de Turken hadden veroverd! De kanonnen maakten deel uit van een monu ment te Boekarest, dat deze Roemeensche overwinning op de Turken symboliseerde, doch werden door de Turken tijdens de bezet- ting van Roemenie door de Centralen in den wereldoorlog weggehaald. De stad Plevna werd eertijds door de Tur ken met goo te hardnekkigheid verdedigd; het be'eg duurde maanden en de stad werd pas overgegeven toen het garnizoen en de beyol- king vrijwel was verhongerd, Toen de Turksche vertegenwoordiger in de arbitragerechtbank het besluit der rechtbani hoorde, protesteerde hij hevig en verliet de zaal. Verwacht wordt dat de kwestie naar den Volkenbond zal warden verwezen. CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1