Hinffsesiia&id Op voorstel van B. en w. werd besloten lot uitbreiding van het net langs den lijksweg tot P. Winder, mits de aanvrager de kosten a 150 in 10 jaarlijksche termijnen betaalt en bij eventueel vertrek deze verplichting op zijn opvolger overdraagt. De politieverordening werd met een artikel aangevuld dat het hebben van een radio-ver- binding over den weg of over de draden van het G. E. B. strafbaar stelt. Op voorstel van B. en W. werd aan het Witte Kruis een bijdrage verleend van 500 voor uitzending van 2 patienten voor het tijd- vak van 6 maanden. Een voorstel om aan het R. K. Schoolbe- stuur een crediet van 1050 te verleenen, werd goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde een voorstel tot het verleenen van een crediet voor aanvul- ling leermiddelen O. L. school en idem in- richting 7e leerjaar. De heer Kieft stelde vast dat de leermid delen onlbreken om het onderwijs op peil te houden. Dit vinden de ouders onaangenaam en ook voor de gemeente is het van belang dat het onderwijs op peil blijft. Gevraagd werd over 5 jaar 969 en extra f 150 per jaar. De voorzitter zeide dat men bij de Bijzon- dere school kan doen wat men wil, doch op de o. 1. school zijn te weinig kinderen. Wethouder Pepping bestreed dat de o. 1. echool te kort komt, niets is minder waar, er zijn en spr. keurt dit goed veel verbe- iteringen aangebracht sinds de heer Meijer vertrokken is. Laten we echter voorzichtig zijn, want anders komt de bijz. school met hetzelfde recht evenveel per leerling vragen. De heer Kieft zei dat de o. 1. school ar- moedig is ingericht wat wethouder Pepping vrij heftig bestreed. Na uitvoerige beraadslaging werd het ge- vraagde crediet verleend over 5 jaar en extra toelage 150 per jaar voor de leermiddelen. Een voorstel van B. en W. tot aanleg riool van gewapend beton bij de R. K. kerk werd goedgekeurd en aan B. en W. werd de uitvoe- ring bij openbare aanbesteding opgedragen. Voorstel aankoop grond. De heer Kieft vroeg schorsing der openbare vergadering, daar spreker wilde weten waavoor het moesi dienen. Na heropening deelde de voorzitter mede dat de bedoelde grond, gelegen aan den Mo- lenweg, moest dienen voor wegverbreeding, de kosten zijn 1459. Aldus besloten. In de commissie van overleg met den di- recteur-generaal der posterijen, inzake ver- plaatsing van het postkantoor zullen B. en W. een vertegenwoordiger aanwijzen. Voor den Raad werd aangewezen de heer N Kuijs. Bij de rondvraag vroeg de heer Metselaar naar de verplaatsing van het Woonwagen- kamp. De heer Kieft wilde het verplaatsen naar den Zaandijk. Een drukke discussie ont stond. De algemeene opvatting was dat de zedelijkheid veel te wenschen overlaat en de omwonenden en zij die moeten passeeren hinder ondervinden, ook achtte men het poli- tietoezicht onvoldoende. De voorzitter zou een en ander met de wethouders besrpeken. De heer Kieft stelde voor bij de O. L. school en de bijz. school waarschuwingsbor- den te plaatsen voor automobilisten. Goed gekeurd. Weth. Pepping vroeg hoe de voorzitter dacht over het Jachtcontract voor het Burg. Armbestuur. De voorzitter wilde zich er niet mee inlaten en sloot de openbare vergadering. BEEMSTER. Toen <Je vorige week de zoon van den heer B. uit de Rijp, alhier langs de Beemsterdijk fietste met manufacturen werd hij plotseling aangevallen door een woonwagenbewoonster Dank zij het krachtdadig ingrijpen van den heer B. uit Sehermerhorn, wist de jon- gen uit de handen der dievegge te ontkomen, zoo da t hij er alleen met de schrik en een stukgescheurd pakzeil afkwam. DE RIJP. Wij hebben weer kunnen genieten van de rondtrekkende bioscoop van den heer de Jong, die de Rijp weer eens heeft aangedaan. Zondagavond werd de beroemde film Ben Hur vertoond, voor een stampvolfe tent. Daar er reeds veei over deze dim in de pers geschreven is, willen wij gevoeglijk bier- over het stilzwijgen bewaren, alleen dit nog, dat de beer de Jong weet, wat hij het publiek voorzetten moet. NOORD-SCHARWOUDE. Verschenen is het jaarverslag van den Noordermarktbond, welker vergadering 10 Mei a.s. wordt gehouden in het lokaai van den heer J. de Bakker alhier. Het geeft een beknopt overzicht van de re- sultaten van het afgeloopen jaar, waarin o. m. het nemen van proeven voor nieuwe cul- turen wordt toegejuicht, als besirijdingsmid- del tegen de ziekten die in den loop der jaren naar voren zijn getreden en voor het beko- men van meerdere bedrijfszekerheid. Er wordt verder gewezen op den gunsti- gen afloop van het laatste seizoen, hoewel de zomerproducten in het algemeen geen gun- stige uitkemsten gegeven hebben. Door ondernemende, meer financieel krach- tige menschen worden warenhuizen of drui- venkassen gebouwd en weer anderen trachten door bloembollenteelt hun bestaansrecht re verhoogen. Verder werd medegedeeld, dat 4 bestuurs- vergaderingen zijn gehouden, terwijl steeds de vergaderingen van de landelijke en provin cial organisaties zijn bijgewoond. In de bijeenkomsten van den vierbond wer- den verschillende besluiten genomen met be- trekking tot de reclame. Het aantal leden bedraagt 1441. Door het aanbrengen van nog drie tele- fooncellen is een groote verbetering in het marktgebouw verkregen. De noodzakelijkheid van uitbreidingen bij en aan de markt kan volkomen blijken uit het feit, dat bij de stichting gehoopt werd op een omzet van f 500.000, terwijl thans de nor- male omzet 3 millioen gulden is. Het jaarverslag van de commissie van be- heer geeft de volgende cijfers: Omzet kalenderjaren19273002.387.14 1926: 2930.970.38, 1925 3243.072.43. Tuindersboekjaren: 1927: 4.114.32652, 1926 2.440.074.32, 1925: 3.309.508.32 Aanvoer: 1927 594.071.44 Kg, 1926* 610.230.41 Kg. Aan keuringsboeten werd ontvangen een bedrag van 268.25, terwijl 102 bekeuringen gemaakt werden met boeten van 5—25 pet. De keuringsstaat geeft geen slechten in- druk. De commissie vergaderde slechts 5 maal, wat wijst op een vlot verloop der markt en haar aangeiegenheden. Het verslag van den penningmeseter gaf aan een uitgaaf van 20.603.90, een ont- vangst van 27.125.54, alzoo een saldo van 6521.64. Het totaal-saldo is daardoor gestegen tot 33.164.51. QUDE NIEDORP. In het cafe van den heer G. Ligthart te Zijdewind werd Zondagavond een uitvoering gegeven door de Gymnastiekvereeniging „S. S. S." te't Zand, die goed is geslaagd. Er werd heel goed gewerkt op brug, laagrek en ook de vrije- en orde-oefeningen werden goed uitgevoerd. Tot slot volgde een bal. HEERHUGOWAARD—VEENHUIZEN. Het begint er nu naar uit te zien, dat wij hier spoedig een eigen predikant zullen heb ben. De beletselen, weike de beroeping van ds. Romein te Heenvliet in de nweg ston- den, zijn nu gelukkig uit den weg geruimd, zcodat j.l. Zondag de beroepsbrief door de betrokken kerkeraden geteekend is gewor- den. HEILOO. Maandagavond hield de afd. Heiloo van de S. D. A. P. en S. D. V. C. de gebruikelijke 1 Mei herdenking in „De Rustende Jager". De optocht, door een deel van het dorp, verloor veel van haar aantrekkelijkheid, door- dat het donker werd en alleen de arbeiders- muziekvereeniging „Excelsior" uit Alkmaar zichtbaar was. De groote deelname uit Alkmaar, vooral van de A. J. C., was oorzaak, dat de zaal ge- heel gevuld was. De voorzitter, de heer W. van de Vail, opende en heette de verschillende groepen welkom, bracht dank aan de geestverwanien in Alkmaar, aan 't fanfarecorps „Excelsior", doch vooral aan den spreker van dezen avond, den heer M. A. Reinalda, wethouder van Haarlem. De heer Reinalda hield een keurige rede, waarin hij den grooten strijd over de geheele wereld belichtte. Hij sprak ook over het sa- me;ngaan van de S. D. A. P. en het N. V. V., weike op het Paaschcongres zijn beslag had gekregen. Dat is, zeide spr., het antwoord aan de burgerlijke pers, die meende dai aftakelden oi althans het hoogtepunt hadden bereikt. Er is werkelijk een ielle strijd ge- sireden, doch deze heeit een ander karakter. De strijd tusschen de jongeren en or.deren, waarvan de eerste groep zoo spoedig moge- lijk den 8-urigen arbeidsdag in ai de bedrij- ven wil invoeren. In een breed opgezet betoog schilderde spr. den strijd die te wachten staat en betcog- de, dat de onderhandelingen te Geneve een paskwil waren. Men wil vrede, doch de ver- chillende landen, die spr. bij name noemde, wapenen zich tot de tanden. Spr. belichte den strijd ook in het buiten- land, o. a. in het mijnbekken in rrankrijk en maaicte de klacht van een der leiders tot de zijne, n.l.: „voor den wereldvrede spreken velen, doch die er wat voor willen doen zijn weinig". Spr. eindigde met het bekende gedicht van /dema van Scheltema:, „Wij kampen voor ons recht", enz. Na een hartelijk dankwoord van den voor zitter was de jeugdbond van Alkmaar aan het woord met de opvoering van „Het Slag- veld", waarna de Arbeiderstooneelvereeni- ging „Falkland" uit Heiloo „No. 80", drama- tische schets van Heijenmans, voor het voet- licht bracht. De avond werd verder gevuld met een ver- loting en andere attracties, aan weike verlo- ting vele partijgenooten hadden bijgedragen. SINT PANCRAS. Op den Twuijverweg, nabij de Mirakelen- brug, gebeurde Zaterdagavond weder een on- geluk, dat, hoewel niet ernstig, en goed af geloopen zijnde, toch weer illustreert, dat eenige wegverbreeding hier geen overbodige luxe zou zijn. Toen de melkboer K. daar wil de omkeeren met zijn melkwagen, liep de hit eenige passen achteruit, zoodat de wagen bij den steilen wegkant met hit en al in de diepe wegsloot geraakte. Gelukkig werd de val gebroken door een boomstronk aan den kant, zoodat de melkboer zelf niet mee in de diepte werd gesleurd. Toch moest deze, met behulp van eenige ijlings toegeschoten om wonenden, zich te water begeven, om de strengen los te tnaken, waarna men met ver- eende krachten hit en wagen weer op het doge wist te krijgen, zonder verdere mate- rieele schade of persoonlijke ongelukken. BERGEN. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van den Bond van oud- en actief dienende Israelitische militairen „Getrouw aan ons Vorstenhuis en Vaderland" heeft op- gebracht 18.62. De heer F. J. L. Berkenvelder werd in de dezer dagen gehouden vergadering van de onder-afdeeling Alkmaar van den Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren tot bestuurslid van deze afdeeling gekozen. Alhier heetf zich een plaatselijk comite gevormd ter huldiging van H. M. de Ko- ningin-Moeder, bij gelegenheid der herden king van den dag, waarop zij voor 50 jaar den Nederlandschen bodem voor het eerst be- trad. In dit comite hebben zitting de na- volgende dames: Mevr. van Reenen, mevr. Bastert, mevr. Barnaart, mevr. Boendermaker, mevr. Blok, mevr. Fillet, mevr. Judell, mevr. Leijen, mevr. Oldenburg, mevr. van Riet, mevr. Schuller tot Peursum, mej. Terra, mevr. Taets van Amt- rongen en mevr. Voute. Het ligt in de bedoeling in het tijdvak van 5 tot 12 Mei a.s. alle Bergensche vrouwen te bezoeken, ten einde deze in de gelegenheid te steilen hunne handteekening te plaatsen en eene bijdrage te schenken in de kosten van een aan H. M. de Koningin-Moeder aan te bieden nationaal huldeblijk. URSEM. De balans van de R. K. Woningbouwver- eeniging „St. Joseph" alhier over 1927 wijst aan in ontvangst een bedrag van 34478.30 met een verlies van 762.73. Het zoontje van den heer P. Komen al hier werd bij het koeienjagen door een koe zoodanig aan het been verwond, dat genees- vvond is door den dokter genaaid. Dit ge beurde bij het voile bewustzijn ep het ventje vroeg onder eje behandeling of de dokter nog niet klaar was, terwijl hij even daarna bui- ten bewustzijn ging. (FIceft de dokter het dan niet pijnloos ge- daan? Red. Alkm. Crt.). De heer J. Wittenberg, brievenbesteller alhier, wordt met ingang van 5 Mei a.s. overgeplaatst ter standplaats Zaandam. SCHAGEN. Eenige meisjes uit de 4e en 5e klasse der Landbouw Huishoudschool alhier brachten Zaterdag onder geleide van mej. D. van der Sluis, leerares aan de school, een bezoek aan het Koloniaal museum te Amsterdam, waar onder deskundige medewerking, de voor- naamste cultuurgewassen werden bestu- deerd. Na een prettige en practische voor- lichting werd nog een bezoek gebracht aan de Toonkamers van de Oosterbeeksche Meu- belfabriek aan de Hobbemakade. Ook hier ontving men allerlei gewaardeerde voor- iichting. Het was een prachtige en prettige dag van studie en genot. OPLEIDING TOT ONDEROFFICIER. De hierna vermelde dienstplichtige-korpo- raals-titulair, uit de gemeenten achter hunne namen vermeld, die de opleiding volgen tot onderofficier, zijn thans bevorderd tot korpo- raal-effectief, terwijl hunne verdere opleiding tot den ondercfficiersrang zal worden voort- gezet n 1.P. Wouda en J. Molenaar uit Krom *menie; FI. Helt uit Beemster, P. J. Boeke- stein, K. Kruk, T. R. Leegwater en J. Jorrits- ma uit Enkhuizen; S. van der Wal uit Nieu we Niedorp; C. C. Vollinga uit De Rijp; J. Jonker uit Beets; E. L. J. Lap en G. Bakker uit Texel; S. Aardema uit Bergen; P. J. Baars uit Heer-Hugowaard; W. H. Dames uit Bergen; C. Dekker uit Venhuizen; K. H. Frankvoort uit Warmenhuizen; W. A. Hoep uit Anna-Paulowna; P. Klooker uit Ilpen- dam; C. Kopper uit Akersloot; J. Reekers uit Enkhuizen; F. J. A. Schouten uit Bergen; E. A. Tros uit Hoorn; A. H. Haakman en J. H. Meijer uit Alkmaar. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. Ter gelegenheid van den verjaardag van de prinses had de geheele residentie een f-ees- lijk aanzien. Van den stadstoren, van alle rijks-, gemeen te- en verdere openbare gebouwen wapperde vroolijk de Nederlandsche driekleur, terwijl de gezanischapsgebouwen eveneens de vlag- gen hadden ontplooid. Ook van particuliere zijde werd druk gevlagd, vooral in de binnen- stad. Verder lev-erde de gebruikelijke pavoi- seering aan de beugels van de tramwagens een fleurigen aanblik op, terwijl in het Lange Voorhout de traditioneele feestversiering was aangebracht. Op de ten paleize liggenae feli- citatie-registers hebben in den loop van den dag de verschillende autoriteiten druk ge teekend. Den geheelen dag heerschte er een buiten- gewone drukte in de stad. Van wege het Haagsch Comite voor Volks- feesten was des middags in den Dierentuin een kindervoorstelling georganiseerd. Verder was er des middags in het Voorhout een concert, dat veler belangstelling trok. Ten slotte werd in den tuin van het paleis Noord einde voor de Prinses gedefileerd door den Kinder-Oranjebond. De koningin, de prins en de prinses ge bruikien gister het noenmaal bij de koningin- moeder in haar paleis aan het Voorhout en begaven zich van daar met de koningin moeder naar het koninklijk paleis in het Noordeincle tot het bijwonen van het defile van den Kinder-Oranjebond. De prins en prinses Juliana woonden gis teravond het vuurwerk bij. ACT IE IN HET LOODGIETERS- BEDRIJF. De hoofdbesturen der samenwerkende metaalbewerkers-organisaties hebben besloten een ultimatum te steilen aan de loodgieters patroons. Voor 7 Mei moet de vacantie zijn toegestaan, ander gaat op dien dag de sta king in. De vergaderingen van de loodgieters in d vier betrokken plaatsen, Rotterdam, Amster dam. Den Haag en Haarlem, hebben me overweldigende meerderheid tot het steilen van een ultimatum machtiging verstrekt. Mgr. park ingericht, terwijl men zich tevens voor- stelt een terrein in te richten voor perma- nente legwedstrij-den. Waar het vermoeden voor de hand ligt, dat Drente zelf het kapi- taal niet bijeen zal kunnen brengen, zal de zer dagen een nationale oproep cm steun worden gedaan. De vergadering besloot nog zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw te wenden met het verzoek een weten- schappelijk gevormd pluimveeteelt-consulent te benoemen en dien als standplaats Emmen aan te wijzen, opdat dezen de leiding van het veterinair gedeelte van het te stichten insti- tuut zal kunnen worden opgedragen. De stichting zal den naam „Oosting Instituut' dragen. SAMENVOEGING DER GOOISCHE GEMEENTEN. In de gister gehouden raadsvergadering te Naarden lewam aan de orde het schrijven van Ged. Staten, waarin de opinie van B. en W. wer-d gevraagd over de samenvoeging van Naarden en Bussum en die van den Raad over deze fusie, eventueel tevens met Huizen De voorzitter deelde mede, dat het college van B. en W. eenparig tegen samenvoeging van Naarden en Bussum is. De heer Mayer was voor een groote Gooi- sche gemeente en voor de fusie van Bussum en Naarden als eerste in die riehting. De heer Van Heel was voor de samenvoeging, terwijl de heer Vlek voorstander was, maar hij zou tegenstemmen, omdat Naarden in de verdruk- king zou komen. Ook de voorstander Van Eijk zei te zullen tegenstemmen. De heer Van Rooyen was er tegen, omdat fusie zal worden annexatie. De heer Smit zal als besl'ist voorstander der fusie toch tegen stemmen, omdat de samenvoeging na de uit- spraak van minister Kan als afgedaan kan worden besehouwd. Ten slotte sprak de Raad zich met zeven tegen vier stemmen tegen sa menvoeging uit. De fusie van Bussum, Naar- Zyiver en verfrisschend, Als een Koele dronk Voor H.H. WinkeHers bij J. F. v, Lieshout en G, ALKMAAR. deze uitstapjes over het algemeen ten goede zouden komen aan kinderen, weike toch al- reeds bevoorrechting genoten; 2. dat de financieele offers, weike de pleez, ouders zich voor het uitstapje der bevoor* rechte kinderen zouden moeten getroosten een ernstige belemmering vormen voor de actie van het nieuwe R. K. Hulpcomite Ne- derlana-Hongarije, hetwelk zich ten doel stelt het arme Hongaarsche kind in eigen land te helpen. Om misverstand te voorkomen deelt't co- mite ten slotte nog mede, dat de waarschu- wing met gericht is tegen het streven van het R. K. Comite Pleegouderstrein te Ah maar. HET GEBREK AAN TUCHT OP STRAAT. Hetg ebrek aan tucht op den openbare# weg is bekend, zegt de N.R.Crt. Vooral de den en Huizen werd verworpen met zes tegen f traatjeug-d kan dikwijls verbijsterende staal- vijf stemmen. 1 j I]"es van tuchteloosheid aan -den dag lewen ARB EIDERS BIJ HET STAATSBOSCH- voorfda/heT pribl'ifk afgaulvgeneHd is^de BEHEER. I partij van het baldadige Ichooiertje te trek- r5®zer "aSen gehouden vergadering ken, als een toevallige voorbijganger den deli- van de Bijzondere Commissie voor Georgani- quent tot de orde roept, omdat de baldadi? seerd Overleg in zaken, rakende de arbeiders heden natuurlijk juist bedreven worden als hii lipf uon An. At +~nn I S^CITt in d'6 buurt is Een laag neerhangende boomtak, een hekie bij het Staatsboschbeheer, werd van de direc- tie van het Staatsboschbeheer met instem- in het midden en Oosten des lands eene loons- verhooging voor de losse arbeiders in weging is. over- rnrng vernom-en, dat in enkele houtvesterijen een schutting, een onbewaakt staan'de kisf van gemeentewerken, onbeheerd staande auto's fietsen, alles is welkom. Er zijn er, die er een' hepaalde voorliefde voor hebben, met steenen Op grond van de wenscuelijkheid de groep of vuil te werpen naar het voorkomende rii- .g. ms-vaste (pensioengerechtigde niet-vaste) verkeer. De bestuurders kunnen meestal den rbeiders geleidelijk zooveel mogelijk op te belhamel niet achterhalen, zoodat deze once- heffen, is door de directie onderzocht, in hoe- straft blijft en zijn baldadigheden te^en vol- verr-e zulks mogelijk zou zijn; thans werd de gende voertuigen voortgezet. Zondagavond mededeeling gedaan, dat dit onderzoek er toe heeftb ijvoorbeeld in de Van Oldenbarneveldt- heeft geleid, dat drie dezer arbeiders, wanneer straat te Rotterdam een 9-jarige iongen met zi] lichamelijk geschikt worden bevonden, in steenen gegooid naar voorbijrijdende trams vasten dienst zullen worden aangesteld, ter- Daarbij is een steen dwars door de voorrui! Wr-Teiu hoewel zii biJ voortdurende ge- van het voorbalcon van een motorwao-en van schrktheid telken jare als seizoen-arbeiders lij-n 8 gevlogen. De bestuurder werd licht aan werkzaam kunnen worden gesteld, den dienst het gezicht verwond. De jongen is ditmaa! bij het Staatsboschbeheer als z.g. los-vast ar- j gegrepen kunnen worden en aan de politi< A. J. CALLIER. f De plechtige uitvaartdienst. De R. K. aartsbisschop van Utrecht, mgr. H. van de Wetering, zal Donderdagochtend bij de uitvaart van mgr. Callier, in een dienst in de St. Bavo-kerk te Haarlem weike te tien uur begint, de pontificate Requiem-mis op- dragen. De overige bisschoppen ,alsmede mgr Schioppa, de pauselijke internuntius, zullen mede bij deze uitvaart in de kathedrale kerk aanwezig zijn. Na de Requiem-mis zullen er vijf ponbficale absoluties worden gegeven, waarvan de laatste door den aartsbisschop Het geheele episcopaat en de leden van het Haarlemsche kapittel zullen bij de uitvaart assisteeren. De Schola Cantorum van het groot-semi narie te Warmond zal de Gregoriaansche zangen uitvoeren; de lijkrede zal worden uit- gesproken door -mgr. H. J. M. Taskin, presi dent van het Groot-Seminarie en proost van het kapittel. Na afloop van de uitvaart zal het over- schot van den bisschop naar den bisschoppe- lijken grafkelder te Overveen worden overge- bracht. HET „OOSTING INSTITUUT". Te Emmen is een openbare vergadering gehouden, waarin een comite werd gevormd, dat zich ten doel stelt in den geheelen Zuid- Oosthoek van Drente een algemeene inzame- ling te organiseeren teneinde een fonds te vormen om den burgemeester aan te bieden, opdat deze daaruit de kosten zal kunnen be- strijden van de inrichting van het door de fa- milie Oosting geshonken heerenhuis met tuin, tot een instituut ter bevordering van de pluimveeteelt. De bedoeling is, dat in het groote gebouw gelegenheid zal worden ge- ochapen voor het geven van cursussen, dat daarin zal worden ondergebracht een zaal met vakbibliotheek en laboratorium voor ziekte-onderzoek en ziekte-bestudeering, een demonstratiezaal voor fokkersbenoodigdheden en wat meer voor het doel wenschelijk zal kundige hulp moest worden ingeroepen. De 2 zijn. De groote tuin wordt dan tot hoender- beider moeten verlaten. Bespreking van de door twee leden aange- yoerde wenschelijkheid om over te gaan tot invoering van den vrijen Zaterdagmiddag, leid-de voorshands tot geen resultaat. overgeleverd. DE B. A. N. S. De tweede dag. De tweede dag der algemeene vergadering De aanvulling van een artikel van het Ar- )'an clen B- A. N. S., te Nijmegen, ving Zon- beidersreglement met een aantal waarin mede verlof met behoud werd verleend, werd goedgekeurd. INBREKERS GEPAKT. gevallen, van loon In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn daartegen. Het voorstel werd te Amsterdam mbrekers aan het werk g> weest, die het op brandkasten hadden voor zien. Eenige leden van het gilde zijn geslopen in een kantoor aan de Spuistraat en hebben daar een brandkast opengesneden. De buit bedroeg eenige honderden guldens. Drie collega's waren minder gelukkig. Zij hadden „gewerkt" in een kantoor op de Prinsengracht en daar een brandkast gefor- ceerd. De politic had echter gemerkt, dat de heeren bmnen waren en toen de drie inbre- kers, na hun „taak" te hebben verricb straat kwamen, liepen zij in de armen agenten, die hen inrekenden. dag te half tien aan. |i Hilversum en Amersfoort wilden verbete ring van dienst- en rusttijden, althans on- dddlijk wegnemen der ingevoerde ver. slechteringen, beneveus het voeren van actie artegen. Het voorstel werd aangenomen. Nijmegen stelde voor een enquete naar de diensttij-den van de stationchefs, eerste- haltechefs en naar de bezetting op de k-ei- nere stations. Het hoofdbestuur ging hiernje- de accoord. Eindhoven stelde voor aan te dringen op betahng_ van overuren, ook in buitengewone omstandigheden. Aan dit voorstel werd een amendement-Utrecht toegevoegd, Iuidende: „Bij het maken van overuren, ook in bui- wo tengewone omstandigheden, weike de inkom- Kers, na hun „taak te hebben verricht, op sten der maatschappij gunstig beinvloeden" der enz. Utrecht wil echter niet direct beloond zien overwerk, door ongevallen of natuur* rampen veroorzaakt. Het voorste' werd aan> genomen. Een voorstel-Zwolle, om verbetering to krijgen voor de ambtenaren, ingedeeld in de loonschalen 7, 8 en 9, door invoering van ne* venschalen, werd aangenomen, Voorts kwam in behandieling een voorsteV Den Bosch om actie te voeren tot afschaffinf der classificatie voor ambtenaren bij Rijk, prcvmcie en spoorwegen, gevolgd door eat voorsteLNijmegen om te blijven aandringen op gelijkstelling in dezen met het rijksperso- neel. Het hoofdbestuur zal streven naar verbetering. Naar aanleiding van deze voor. steilen zegt het hoofdbestuur toe niets onbe- proefd te zullen laten tot verbetering van lnkomsten te geraken. Er is bij den Perso- neelraad een concreet voorstel ingediend. Het antwoord is evenwel nog niet ingekomen. •Daarna werd behandeld een voorstel. Amersfoort: „Gezi-en de vijandige bonding van de dag- bladen „Telegraaf" en „De Courant—Het N. v. d. Dag", ne .ie het hoofdbestuur onver* wijld maatregelen, dat -de leden onzer orga- nisatie met de houding dier ciagbladen op de hoogte worden gebracht, en dus ten spoedig. ste bedoelde dagbladen uit de gezinnen onzer leden worden gebannen." Het hoofdbestuur begrijpt zeer goed de oorzaak van de indiening van dit voorstel en sprak zijn afkeuring over de houding dezer b'aden uit, maar wilde nu niet verder gaan. Het al dan niet lezen dezer bladen moet aar ieders oorde-el worden overgdaten. De vergadering ging hiermede accoord. STAKING. De leden van den Algemeenen, den R. K. en den Chr. Metaalbewerkersbond hebben gis- termorgen hun werkzaamheden op de metaal- fabriek „Fax" te Culemborg niet hervat. E>e staking omvat ongeveer 130 personen. Noch werkgevers, noch werknemers willen de oor zaak der staking opgeven. VERNIETIGDE VERORDENING. De Raad van Beroep voor de directe bela-s- tmgen te Zutfen heeft de Apeldoornsche ver- ordening, die voor de toepassing van art 242 c der Gemeentewet (wegenbelasting) een afstand van 100 M. van den weg als „on- middellijke nabijheid" geldt, onverbindend verklaard en de daarop rustende aanslagen verentigd. VALSCHE VRIENDEN. Zaterdagmorgen deed zekere Lambertus v., koopman in zand en grind uit Meppel, aangifte bij de politie te Zwolle dat hij be- roofd was. Hij had Vrjjdag na de markt ver schillende cafe's bezocht in gezelschap van twee jongelieden. In een cafe maakte V. eeni ge aanteekeningen in zijn notitieboekje. Toen zagen zijn twee makkers dat er bankpapier in zat. Het gelukte een hunner, L. A. B., losse arbeider, 22 jaar oud, het hem afhandig te maken. Er zat in een biljet van 100, twee van 10 en een zilverbon. De politie vond ten Tuize van B. het geld in een sigarettendoosje verborgen in den schoorsteen. De dader is ter beschikking van de justitie gesteld. HONGAARSCHE. VACANTIE- KiNDERTREIN ONGEWENSCHT. Na rijp beraad besloot het Hongaarsch R.K. Kindercomite in een dezer dagen gehou den vergadering in geen enkei opzicht mede werking te verleenen tot het organiseeren van een Hongaarsche Vacantie-kindertrein naar Nederland. Integendeel richtte het comite een waarschuwing tot de R. K. pleegouders, om niet samen te werken met personen, die eventueel dergelijke treinen zouden organisee ren, terwijl een dergelijk verzoek eveneens werd gedaan aan de Hongaarsche kinderea te Boedapest. De motieven daartoe waren: l. dat de werkelijik noodlijdende kinderen :n Hongarije door dergelijke vacantie-uit- stapjes niet geholpen worden; dat integendeel Wanneer Gij verkouden zijt, neem U dan in acht, zoodat Gij deze lastige kwaal niei op anderen overbrengt. Bedenk, dat zij ge- vaarlijk kan worden en dit altijd is voor jon- ge kinderen en ouden van dagen. Moest en nies niet in het rond, maar houd den zakdoet voor neus en mond en wanneer Gij het onver- wacht moet doen, de linkerhand. Wasch Uv handen dikwijls. GEZONDHEIDSRAAD. x I T1AC \r9n -f 11 /-xTi I A _j .t moHprWlinrr crvArs on At A- n„A^^n,-,\, J. wv vimagavuuu n r?#»n R A Kf C 4^ XTv*

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6