wstillend enu Hoep geen Auio PUROL er- opj z i De Veembrand In Drente. Buitenland A III S T E11A M S C H E' B E U R§ van 5 Mei 1928. Opgave van loordholiandsoh LandboHwcrediet. OverlJseT," ge>ecIH?PMBffimTTS" "^'TOT1V5F kaveling mr. M. van Heyst, de centrale com- raissie voor de ruilverkaveling. In auto's ging hot naar de Lichtmis, waar aanwezig vvaren cfc plaatselijke ccimmislsie voor de ruil verkaveling en de schatters, benevens bur gemeester en wethouders van Nieuw Leusen. flier werden in bet kort besproken de wor king van de ruilverkavelingswet, en de resui- taten in dit gebied in oogenschouw genomen. DE VERBINDING VAN HET EILAND THOLEN MET NOORD-BRABANT. Het werk van de brug ligt stil. Zijn er jouUn begaan? Onrust in Tholen Men schrijft aan het FIblcL: Het werk aan de brug over de Eendracht, welke Tholen met den vasten wal van Noord- Brabant zal verbinden, ligt nu al weer drie weken stil, tengevolge van een geschil tus- schen den ingenieur en den aannemer van de betonwerken. Men vreest, dat indien niet spoedig een oplossing wordt verkregen, er groote schade aan de werken zal worden toe- gebracht en dan rijst de vraag wie die schade jcal dragen en tevens of de brug nog dit jaar zal gereed komen. Voor een leek komen nog meer vragen naar voren en wel of het juist is, dat voor de wapening van het betonwerk een misrekening van ruim 30.000 Kg. ijzer van |3 cent per Kg. is begaan en dat het ijzer- cwerk van den pijler aan de Brabantsche zijde zoo is aangebracht, dat de brug nooit op tfiaar plaats kan komen. In ieder geval is dit ajzer weer met een steekvlam bewerkt. Wel jwordt er doorgewerkt aan den Rijksweg, die /naar de brug moet leiden aan de zijde van !den vasten wal, en wordt in de gemeente Tho- ilen met afbreken van huizen en leggen van nieuwe straten voortgegaan, maar als het tgerucht juist is, dat ook oneenigheid bestaat pusschen den ingenieur en de uitvoerders van het werk voor de brug zelve, dan is de en trust in de gemeente en op het eiland wel te jbegrijpen en vragt men zich af of het geen ■tijd wordt, dat de autoriteiten in deze zich jouidelijk uitspreken over den stand van za- iken. NEDERLAND EN BELGI6. Een Engelsche persstem Sprekende over het weder opduiken van het denkbeeld, dat de Bilgisch-Nederlandsche onderhandelingen nopens de Schelde en ver- fwante kwesties binnenkort zouden kunnen -worden hervat, schrijft de diplomatieke cor respondent van de „Daily Telegraph": Het is duidelijk en het schenkt voldoening, dat Nederland bereid is het initiatief te ne- men en de hervatting der onderhandelingen .voor te stellen. Dit is veel beter dan ze over te brengen naar Geneve of de hoofdsteden der mogendheden, die vroeger garant waren voor de Belgische neutraliteit. bletten en zenuw- kend VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep behandeld de strafzaak tegen een gewezen cafehouder, die, om bij de ontei- gening van zijn cafe aan den Amstelveensche- weg een hoogere schadeloosstelling te krijgen, nieuwe boeken deed aanleggen en daarin de opbrengst met eenige duizenden deed ver- hoogen. Was het bedrog niet ontdekt en zou men op de boeken zijn afgegaan, dan zou de gemeente een schade van minstens 30.000 lebben geleden. De Buitengewone Kamer der Amsterdam Bche rechtbank had den verdachte op 23 De cember 1.1 wegens .valschheid in geschrifte en gehruikmaking van het vervalsche geschrift, tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld, terwijl het O. M. twee jaar had gevorderd. Na een uitvoerig verhoor van getuigen en deskundigen, waarbij de boekhouder, die de valsche boeken vervaardigde, een scherpe terechtwijzing ontving, eischte de advocaat- generaal mr. Bauduin veroordeeling tot een laar gevangenisstraf. Uitspraak 15 Mei a.s. DE RAMP VAN DE „CALLISTO". Volgens gistermorgen ontvangen bericht van Lloyds agent te Sydney is het stoom- schip „Callisto" circa 18 voet onder water. Er spoelen meer wrakstukken aan. Experts beschouwen schip en lading totaal verloren. Het uitblijven van eenig bericht omtrent de opvarenden sluit thans hoop op hun behoud vit NA DE STORMRAMPEN IN DEN ACHTERHOEK. Prins Hendrlk is voornemens Maandag een bezoek te brengen aan de gemeenten Neede, Groenloo en Eibergen, tot het in oogen schouw nemen van den wederopbouw van woningen enz., welke indertijd door de storm- ramp werden verwoest. Een ramp, waar niets tegen te doen valt. Alleen regen kan uit- komst brengen. De aanhoudende droogte en steeds ster- ker wordende Oostenwind hebben het o-e- vaar voor branden in de venen in de laatste dagen doen toenemen, schrijft een correspon dent van het Hbl.: Over het geheele Veengewest hangt een verstikkende en benauwende rook; als men Exlo gepasseerd is, teekenen de donkere rookwolken zich tegen de lucht af. Op het kruispunt van wegen in „De Blokken" geko- men, waren we vlak bij het terrein van den brand, welke daar sinds Woensdagmorgen woedt op drie veenplaatsen en wel die van Tieleman te Valtermond, Ehrens te Terapel en Meijer te Emmercompascuur. Hier is een autospuit van de firma Branbergen te Mus sel kanaal bezig den brand te blusschen. Practisch komt dit blusschingswerk echter hierop neer, dat men vier woningen, welke daar bij de brug staan, tegen het dreigende vuur gaat beschermen, want tegen zoo'n brand is ook met een autospuit niets uit te nchten. Men kan den grond nat spuiten maar over eenige uren brandt het veen al weer en kan men opnieuw beginnen, den grond nat te spuiten. Bij gemeld kruispunt heeft men een nieu- wen weg uitgegraven, welke nog niet ver- hard is. Voor het voortschrijdende vuur is dat wel eenigermate een belemmering, wan- neer men de wallen langs den weg behoor- Iijk nat houdt en de over den weg vliegende vonken dooft met emmers water, welke gere- geld door tien mannen worden aangedragen terwijl anderen nat veen aandragen om te' voorkomen dat het vuur over den weg vasten voet krijgt. Vele dagwerken turf en stobben bagger zijn hier reeds een prooi der vlammen ge- worden en men kan er hoegenaamd niets tegen doen. De pas gemaakte bagger brandt reeds en wij zagen voor eenige dagen gele den gegraven groote fabrieksturf, wdlke nu reeds verbrand was. Dat wil zeggen, de kop pen waren verbrand en het vuur smeulde hoe langer hoe verder. Donderdagmiddag vloog het vuur over de wijk (vaart), waardoor het gevaar ver- groot werd voor een aantal woningen; men deed onmiddellijk pogingen om het over de wijk gevlogen vuur te blusschen en een groote hoeveelheid bagger, die daar staat, te behouden. Te Emmererfscheidenveen woedt het vuur op acht plaatsen. De veenplaatsen van H. Schoo te Emmercompascuum zijn ongeveer leeggebrand en van de nieuwe turf is ook bijna niets meer over. Voorts woedt het vuur daar op de veenplaatsen 1 en m van het Veenschap Emmererfscheidenveen. Het vuur verspreidt een verstikkenden damp, vlammen ziet men bijna niet, niets dan rook en nog eens rook. Ook hier zijn duizenden stobben bagger een stobbe is ongeveer 10.000 turven en honderden dagwerken turf een prooi der vlammen geworden; men kan zeggen dat bij drogend weer als thans ook in de naaste toe- kornst geen kans bestaat den brand te blus schen. Men doet ook geen pogingen daartoe. Men spuit den grond langs de wijk aan de windzijde nat en tracht zoo tegen te gaan dat het vuur verder vliegt, maar ook in dezen op- zet slaagt men niet altijd, ook al omdat de brand te verspreid is en men te weinig spui ten heeft, om den grond behoorlijk nat* te houden. Te Klazienaveen bij de ammoniakfabriek ziet de toestand er het allerslechtst uit, Hier verplaatst het vuur zich snel in zuid-westelij- ke iichting. Sinds twee uur v/as het vuur on- geveer 300 M. voortgeloopen. Hier staan groote hooper, turf in den brand en steeds wordt hun aantal grooter. De straatweg van Emmercompascuum naar Klazienaveen is bijna niet te passeeren. Aan de zuidzijde van het brandende terrein was de Maatschappij „Klazienaveen" met haar stoomspuit bezig te blusschen, maar terwijl men aan het blusschen is ziet men op andere plaatsen weer rookwolken ontstaan. De brand heeft zich, wat de gemeente Em- men betreft, Donderdagnacht ontzettend uit- gebreid. Bij de aminoniakfabriek te Klaziena- vc en-Noord loopt het vuur in Noord-wesfe- hike en westeldjke richting voort. De kerk der evangelisatie te Klazienaveeni-Noord loopt gevaar. ITtet getal woningen, dat ont- ruimd wordt, wordt met het uun grooter. Oof te Bargercompascuum woedt nog een ver- schri'kkelij'ke brand. Nu de wind iets is g*aan omloopen, loopt ook kanaal A te Emmererf scheidenveen, een dicht bewoonde buurt, ge- vaar, terwijl daar nog bijkomt, dat de ver- raderlijke wervelwinden het onmogelijk ma ken eenigermate te berekenen in welke rich ting het vuur zich zal uitbreiden. In Emmererfscheidenveen, Klazienaveen en Bargercompascuum is de toestand uiter- mate kritiek en men moet hier op ernstige rampen voorbereid wezen. Het schouwspel, dat de. brandende hoopen en het gloeiende veen in den nacht bieden, is ontzettend en men wordt mot weemoed ver- vuld voor de veenbevoiking, welke thans weer door een nieuwe ramp getroffen werd op een oogenblik dat gehoopt werd, dat men de economische rampen ongeveer te boven was. Gistermiddag om 3 uur, te laat om nog in ce heele oplaag op te nemen, ontvingen wij het volgende telegram uit Emmen: Vele woningen in brand. De veen branden hebben in Emmererfschei- denveen een noodlottigen omvang aangeno- men. Ten weersziiden van den weg langs ka naal A staan de woningen in bramf De yuurzee heeft reeds een 8-ta! huizen a'ange- tast, terwijl een groot aantal nog gevaar loopt. Tot de bedreigde gebouwen behooren een blok huizen en een paar scholen. Het yuur is met te stuiten, daar men de brand- haarden niet kan berei'ken. T 17 \i Enor me vuur zee bij Valte. ie Valtermond is de eerste woning afge- bi and, terwijl bij een andere woning de schuui m brand staat. Een 50-tal huizen kan elk oogenblik door den brand worden aange- tast. De Zuiderbilokken is een groote vuur- zee. De weg ValteValtermond is geheel ver- sperd, waardoor het terrein van den brand onbereikbaar is. Ook te Klazinaveen worden de woningen ernstig bedreigd. Minister Kjati naar het terrein van de ramp. De Amsterdamsche en Haagsche brandweer te hulp geroepen. Vele huizen en een school ajgebrand. Het Roode Kruis gealarmeerd. Misschien ook soldaten. Een proclamatie van Emmen?s burgemeester. Tijdens de rede van minister Kan in de kerk te Nieuw Leuzen (in vetband met de ruilverkaveling) kwam gisteren bericht, dat de toestand van de veenbranden in Drente zeer ernstig was. De minister is er onmiddel- '"k heen vertrokken. Gistermiddag om 5 uur arriveerden te Em men de minister van binnenlandsche zaken, mr. J. B. Kan, in gezelschap van den com- missaris der Koningin in Drente, mr. J. T. Lmthoist Homan en den commissaris der Komngm in Overijsel baron van Voorst tot Voorst, die de brandende venien kwamen be- zoeken. Alvorens in gezelschap van mr. Bouma, den burgemeester van Emmen, naar net gebied van den brand te vertrekken, riep de minister persoonliik van uit het gemeente- huis te Emmen de assistentie in van de brandweer van Amsterdam en's Gravenhage. Hierna reed het gezelschap per auto via Barger-Oosterveld naar het brandende ge bied te Klazinaveen-Noord. Hier heeft de brand een geweldigen omvang aangenomen. i otaal zijn 6 woningen reeds verbrand, ter- wrp aog eelf gfhdt aantal gevaar xcropr. Ech- ter doet zich het typische verschijnsel voor, dat iederen avond de branden minder ernstig schijnen, doch's morgens laaien zij telkens opnieuw op en breiden zich met enorme snel- heid uit. Van Klazina/veeni-Noord werd gereden naar Emmererfscheidenveen. In den loop van den xniddag stonden daar ter weerszijden van den hoofdweg verschillende woningen in brand. Op het oogenblik zijn reeds afgebrand 13 woningen en de nieuwe algemeene christe- lijke school. In dit schoolgebouw hadden verschillende bewoners van bedreigde huizen hun inboedels geborgen, er op rekenend, dat hun meubeltjes veilig zouden zijn. Alles is echter thans met de school verbrand. Tal van woningen loopen nog gevaar. De minister stelde zich zeer belangsteliend op de hoogte van den toestand, waarin de getroffen gezinnen verkeeren. Hij overwoog onmiddellijk de hulp in te roepen van het Roode Kruis. Sprekende over eventuee'e be- schermingsmaatregelendoer b huln van de bevolking zelve in te voeren, i lot heden een vrij passieve houding .v:i. ''keicie Z. E. van plan te zijn een procla: :aiie te ont- werpen, waarin de bevolking zou worden opgeroepen zelve de bescheimingsw-rken ter hand te nemen, ten einde de noodzakc- lijkheid te voorkomen legertroepen te deta- cheeren. Ter besprekmg van een en ander heeft de minister zich met den burgemeester, mi". Bonn mar diens woning begeven. In de cmgeving van Valtermond woedt de brand nog met groote hevigheid voort. Gistermiddag 4 uur waren reeds 5 woningen verbrand, terwijl vele andere nog in de vuur- zone liggen. De toestand in Valtermond (gem. Odoorn) is zeer critiek. Een groot aantal woningen staat in brand en vele van deze worden nog be dreigd; 80 zijn reeds ontruimd. De bewoners uit de geheele Valter Kyi zijn weggevlucht. Hier zijn reeds twee hui zen verbrand. De wegen in het gebied van den brand worden onbegaanbaar. De politic heeft gis termiddag het verkeer tusschen Emmen Erf- scheidenveen en Emmen stopgezet. De venen zijn gelijk een he! en er kan zeker van een ramp gesproken worden. Uit verschillende plaatsen is assistentie van bluschmateriaal gevraagd, daar, indien er niet meer materiaal komt en het niet gaat regemen, de brand niet te stuiten is en steeds grooter oppervlakfe zal verwoesten. Men vreest dat het grootste gedeelte der huizen te Emmer Erfscheidenveen zal worden ver woest. Ook te Barger Compascuum is de toestand critiek. Hier werken drie spuiten, doch zij kunnen tegen het vuur, dat door den fellen wind aangewakkerd wordt, weinig uitrich- ten. Twee schuren en een houten gebouw zijn hier verbrand. Overal langs den weg ziet men huisraad en andere eigendommen van de gevluchte bewoners. Het ligt in de bedoeli-ng vluchte- lingen den nacht te doen doorbrengen in de kerken, die buiten het gebied van den brand staan. De bewoners der verbrande huizen wor den in de omgeving onder dak gebracht. Te Emmer Erfscheidenveen werken op het oogenblik de brandspuiten uit Emmen, Bei- len en een paar spuiten van het veenschap, terwijl ook de gister gearriveerde stoom spuit uit Groningen hier te werk is gesteld. alvorens gij met de nieuwe Hudson- en Essex Super-Six automobielen model 1928 hebt kennis geniaakt. De automobielen met zeldzaam geruischloozen gang, 6 cilinder motoren, Servo-ferrot vierwielremmen zoo- wel Hudson als Essex, fijne afwerking, complete uitrusting en byzondere lage' prijzen. Essex-2 deuren Sedan compleet met 5de band enz. f 2795.— Essex-4 deuren Sedan compleet met 5de band enz. f 2975enz. Garage „Kennemerland" C. Nieuwland, BERGEN (N..H.) De dorpen Exloo, Valte en Odoorn zijn in een dichten rook gehuld. Ook te Exloerveen en in Exloerkyl zijn branden uitgebroken. Ook daar worden de huizen ernstig bedreigd. De schepen in- de vaarten, die niet wegge- haald kon worden, zijn onder water gezet om ze van het vuur te redden. In Valtermond is echter reeds een schip verbrand. De burgemeester van Odoorn heeft de stoomspuit van Hoogeveen gerequireerd. Gisteravond is nog een stoombrandspuit met bemanning uit Amsterdam op eigen kracht naar het terrein van de branden ver trokken en om half 12 volgden nog twee per trein. Wat het bestrijden van het vuur betreft, kan worden meegedeeld, dat de spuit uit Groningen te zwaar is gebleken voor de bruggen in het veen. Zij is op weg naar Klazinaveen-Noord achter Emmer Erfschei denveen door een brug gezakt. Men zal trachten haar langs een anderen weg naar de plaats van bestemming te vervoeren. Te Emmen is een particuliere bewakings- dienst in het leven geroepen ter bescherming van de Emmer dennen. Tramdienst gestaakt. Uit Klazinaveen werd gisteravond ge- seind, dat de Dedemvaartsche tram haar dienst door het brandende veen heeft ge staakt. Slachtoffers? le Valte is gister een arbeider aangeko- men, die met vijf andere arbeiders uit het veen moest vluchten. Waar de vijf anderen gebleven waren, kon hij niet meedeelen. Vier van hen zijn later met brandwonden over- dekt te Valtermond aangekomen, waar zij door dr. Mulder uit Musselkanaal zijn be handeld. De vijfde, de machinist Muller wordt nog vermist. Men neemt aan, dat hij bij zijn vlucht in het kanaal is geraakt en verdronken. Te Emmer Erfscheidenveen loopt het ge- rucht, dat een kind verdronken is. Een proclamatie tot de bevolking. De burgemeester van Emmen, mr. J. L. Bouma, heeft gisteravond, na overleg met minister Kan, tot de bevolking een procla- tfiStie ^richt, waann de oevonfiHg aawge- spoord wordt mede te werken om de bran den te bestrijden. Mr. Bouma roept de mede- werking van een ieder in, opdat telkens, wan- neer een nieuwe brand ontdekt wordt, dit onmiddellijk bestreden zal kunnen worden, doordat de overheidspersonen gewaarschuwd worden. In de proclamatie wordt gewezen op het groote gevaar voor het afbranden van nog meer woningen en op het lijfsgevaar, dat verbonden is aan verdere uitbreiding van den brand. De proclamatie werd in den afge- loopen nacht op vele plaatsen in de gemeen te aangeplakt. DE ACTIE OP BALI. Een uiteenzetting van de Indische regeering. In het antwoord van de regeering op de schriftelijke vraag van den heer Soekawatie, naar aanleiding van een artikel in het „Soera- baisch Handelsblad" onder den titel Actie op Bali" deelt de regeering mede, dat de daarin genoemde feiten in hoofdzaak juist zijn. Met onderzoek heeft uitgemaakt, dat een van Java afkomstig onderwijzer, Raden At- modjo Koesoemo, vroeger zich reeds schul- dig gemaakt had aan het onderwijzen van ilmoes tegen hooge betaling, om welke reden hij oneervol ontslagen was. Hij had thans op Bali de vereenigingen ,,Soerapati" en „Sama- ra Harata" opgericht. Het doel van de eerste was de verbreiding van een mystieke leer, maar hieromtrent konden geen duidelijke in- lichtingen verkregen worden, omdat de leden gebonden waren door een zwaren eed van geheimhouding. Soerapati is de naam van een Balisch volksheld en beteekent „dap- per sterven". De andere vereeniging, waar- van de naam „eendracht maakt macht" be teekent, was een soort van cooperatieve han- delsyereeniging, om gemeenschappelijk te arbeiden ten behoeve van de gemeenschap, zoodat een ieder een behoorlijk bestaan ver- zekerd zou worden. Verder moesten de leden elkander wederkeerig bijstaan in bet streven naar ontwikkeling en het krijgen van moed. Ook deze leden waren tot geheimhouding verplicht. Tot dusver zijn 271 volgelingen van Koe soemo geregistreerd. Het is gebleken dat hij zich schuldig gemaakt heeft aan oplich- ting. Hij had de bedoeling aan de beweging een politieke richting te geven. Voor zoover gebleken is, moet er nog geen politieke pro paganda gevoerd zijn, terwijl ook niet is vastgesteld dat de bedoelde politieke bewe ging bepaald tegen de regeering gericht zou worden, hoewel er verschijnselen waren die het vermoeden wettigen, dat in deze richting vcrzacht en geneest Het gestuurd zou worden. Het ond^Tr-; nog niet uitgewezen dat de bewegin? 7 communistische zijde geinspireerd was i! daarvan invloed ondervond. Ter voorkoming van mogelijke onrust het aanvankelijk nuttig geoordeeld omin] gebieden waarin de beweging geconstaS was, mtensief te doen patrouilkeren 7! welke reden twee brigades naar Bali LZ den werden. Sedert is echter gebleken li voor verstoring van de rust in geen enkel zicht behoeft te worden gevreesd. ENGELAND, EEN JURISTENCONFERENTIE. Een voorstel van Engdtut( Naar de .Daily Telegraph" verneemt, heeft de Britsche regeering voorgesteld bin nenkort een conference van juristen te hoi den: vertegenwoordigde de Ver. staten Duitschland, Italie, Japan, Groot-Brittamii en Frankrijk, ten einde de voorstellen en otf werpen van Kellogg en Briand inzake multi-lateraal anti-oorlog-pact van juridisci standpunt te onderzoeken. Naar verluidt, heeft Duitschland hieraai teeds zijn goedkeuring gehecht. LORD ROTHERMERE'S PROPAGANDA. In de Review oi Reviews schrijft Wfcldiaj Steed, de vroegere hoofdredacteur van j Times, een artikel om Lord Rothermere- les te lezen over zijn propaganda ten gunk van een herziening der Hongaarsche gra zen. In plaats, zoo betoogt hij, zich in blinde avonturen te begeven, die alleen kunnen sla- gen ten koste van een nieuwen Europeeschen brand, waarin het bolsjewisme mogelijk zou zegevieren, moest Lord Rothermere liever alles doen wat in zijn macht is, om den maat- schappelijken vrede in eigen land te bevorde ren zoodat Engeland in staat is door zijn voorbeeld Europa een beteren weg naar een d'acht en welvaart te wijzen. Ziet ge muggenlang van pool, Aarzelt niet maar slaat ze dood. 1 1 1 1 1 - - - Mill - m. PROLONGATIE vorige k rs 4 pCt., heden 4-4J- pCt. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM. B^eUBelga)- i J J J New-yirk NIET OFFICIEEL, Bij stukloopen van huid en voet^ doorzitten, zonnebrand ensmetten- m«, vooral ook bij brand- en sniiwonden ontvellingen enallerlei huidverwondingen STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-1NSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v. 1000. INBUSTR, OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. »i A. ii B. C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Anaconda Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart ii n Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Llyod SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust oude Deii Senembah Deli Batavia AMER1KA. Southern Rails Union Pacific Wabash i ft ft Exdividend. Exclaim. Vorige Koers 273 185V, 190i/2 1911/2 88i/4 2483/, 294i/2 1041/4 102i/8 204i/2 527 710 716 145 776 439 192 175 12515/161 121 355 228 385V, 252 167i/2 173 321 152 124 2121/2 118 216 13'5/lfi 7934 75 2U3/4 115=4 55/l6 211 469 510 5771/2 'loers va t heden te pl.m pi.m. pl.m. pl.m. 10.30 10.45 11.- 11.15 272 191 19! 19D/2 192 191V, 87 279-80 279-84 282-5 2851-92 295 295 205 205-7 207-8 530-5 530-5 534-5 535-42 737-40 731 748-55 743 735-43 745 747-58 147'/2 773 773-5 - 387-V, 386U7J. 3871/J-8 388 261 259-61 260i/2-l 258-60 175 174-5 179 179-80 170i/, 330-4 332 155-7 127 126 126-7 219-21 222 225-7 11S 221-3 141/2 212 217 217-20 219 468 470-2 473-4 514 514-5 515-6 565 566-8 570-2 86 1 1 1 1 1 1 1 Londen Berlijn Weenen p. Sch. ioO I I Kopenhagen ^kho)m2 Italie 1 Vorige koers 12.10 59.301/2 9.753/4 34.621/2 47.80 34.95 66.50 66.50 66.40 2-47% 13.06'/ Koers op heden 11 uur 12.0914 59.30 9.75% 34.62 47.79 34.921/2 66.50 66.50 66.40 2.487/s

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10