IE LANGE i HAARM's Bloemenmai IETS APAttl7.,— SETi* Bougainvillea's Biiftnfenlaitd Staslsiftie&iws CREDIETEN DEPOSITORS E F F EC TEN L. Frankenherg Alkmaar. TIE FOOLVLUCHT VAN NOBTCE.' ~fM>3fa®?®tuur ffegft ffaa'rom btisToWhlJe gtircnen jit Kingsbay woirdt geseind, dat Nobile's ^tchtschip nu in de foods is voor een repara- tie aan de machine <fin de boeg. De voet van een filmoperateur en de hand van een man der equipage zijn bevroren, tengevolge van ite hevige koude, die werd geleden, terwijl 't tuchtschip in de hangar werd gebracht. CANADIAN PACIFIC EXPRESS-'LUCHTDIENST. Deze dienst heeft Zaterdag en luchtdienst geopend tusschen Rimouski (waar alle stoom- ichepen voor Canada ankeren) en Quebec, (Montreal, Ottowa en Toronto voor het ver- fcoer van goederen, geld etc. V11 VACATURE EERSTE KAMER. Het Centra a 1 Stem-bureau voor de verkie- zing voor de leden d-er Eerste Kamer zal JMaandag een openbare zitting houden voor de benoemdverklaring van -een nieuw lid in &e vacature, ontstaan door het overlijden van den heer L W. de Vri-es. Als zoodanig zal worden aangewezen mr. R. Pollema te Leeuwarden. DE SCHUTTEVAER. Na een tocht van 5 da-gen is de Sclmtt-e- vaer, van Ramsgate fcomend, gistermiddag te Plymouth aangekomen. Hier blijft de on- zin-kbare reddingboot ongeveer 14 dagen pggen, om dan den tocht over den Oceaan te wagen. DREIGEND CONFLICT IN DE LITHOGRAFIE. Er dreigt in het lithogralisch b-edrijf een conflict. De werkgevers wenschen n.m. voort- zetting van- de bestaand-e c.a.o., terwijl de iarbei-ders verschillende verbeteringen eischen. De werknemersorganisaties hebben thans een ultimatum aan de patroons gezonden. In- jdien op 21 Mei a.s geen bevredigende op- ftossing verkregen is, zal men overal het werk ^rleggen. GASCORRUPTIE. Edams gasdiredeur niet straf- t baar. /Waar uit goede bron wordt vernomen, is te Edam bericht ingekomen van den Olficier -'van Justitie te Haarlem, dat de heer Payens, Idirecteur der gasfabriek, geen feiten ten laste jkunnen worden gelegd die onder de bepalin- gen van het Wetboek van Strafrecht vallen. DE STAKING IN HET LOODGIE- TERSBEDRIJF. 1? Het aantal stakers te Den Haag, dat zoo- Iwel de georganis.erde als de ongeorganiseer- (de patroons betreft, bedroeg gisteren 250, waarvan ongeveer 200 leden van den Algem. ,'Ned. Metaalbewerkersbcnd, circa 40 van den R.K. Bond en de rest van den Christ. Bond en de Federatie. Gewerkt wordt bij de patroons, die de va- cantieregeling hebben aanvaard. De staking is ook te Haarlem ingegaan. Twee niet georganiseerde patroons verklaar- den zich bereid de gevraagde verbeteringen in het contract op te nemen. DE BRAND IN DE VENEN. Gisteravond meldde de berichtgever van het Hbld. Volgens mededeeling van den burgemeester van Emmen, dien wij hedenmiddag s^raken, is het brandgevaar in de venen nog niet ge- jheel geweken. De wind vertoont neiging cm in westelijke richiing te gaan, en als dat ge- jbeurt, voor de brandweer er in is geslaagd de beide vuurhaard:n in de venen te blus- Ischen, zullen er weer duizenden dagwerken turf verbranden. Die beide vuurhaarden zijn gelegen aan kanaal A te Emmererfscheiden- veen en in de buurt van Klazinaveen-Noord. Die aan kanaal A is de kleinste, maar ook ;de gevaarlijkste, omdat deze het dichtst bij (een dichtbewoon^e streek gelegen is en daar in de buurt nog veel droge turf staat. Ten opzichte van den gisteravond ontsta- nen brand was de burgeme:ster van mee- ning, dat er aanwijzingen zijn, dat hier opzet in het spel is. Men heeft in turfbulten, we Ike cloor het vuur gespaard zijn gebleven, in pe troleum gedrenkte lappen gevonden. Naar zijn meening zijn de bonafide verveners niet scbuldig aan het ontstaan van den brand en moet de opzet op rekening worden geschre- ven van enkele gelukzoekers, die zich na de oorlogsjaren op de vervening hebben gewor- pen. Van de Maatschappij Klazinaveen is al ieen reeds voor 20.000 turf verbrand. Thans heeft de brandweer hulp gekregen in den vorm van regenbuien, welke gister avond vrij regelmatig voorkwamen. BRANDEN. Gisteren is brand uitgebroken in het cafe „Het Hert" aan de Hoogstraat te Weesp. Bo- ven brandde het perceel over zijn geh-eele lengte uit. De oorzaak is onbekend. Gisternamiddag bra-k te Nijmegen brand uit in het huis aan d-e Lange Brouw-ersstraat, bewoond door de families Van Tilburg en Kers. Het geheel-e huis brandde uit. Van den "inboedel werd slechts weinig gered. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt slechts voor een deel de schade. De boerenbehuizing van G. Schothuis te Weerselo is geheel door brand vernield. Van den inboedel werd zoo goed als niets geredOorzaak onbekend. Te Hal-erbrug (gem. Beilen) brandde door onbekende oorzaak de woning van den arbeider Schievink tot den grond toe af. De bewoners konden zich ternauwernood in iiachtgewaad redden OUD-KATHOLIE I< ONDERSTEUNIGS- FONDS. Gistermorgen is op het landgoed Groenen- daal te Heemstede de algemeene vergadering gehouden van de vereeniging Oud-katholiek ondersteuningsfonds. De vergadering werd igepresideerd door pastoor B. A. van Kleef te 'Esmond. De voorzitter der ontvangende afdeeling Haarlem, de heer Botman, heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, in het bijzon- der mgr. Kemminck, aartsbisschop van Utrecht en mgr. H. T. J. van Vlijmen, bis- schop van Haarlem. Hij zeide, dat de vereeniging een kalrrt jaar achler den rug heeft, eigenlijk te kalm Het zal de taak van het hoofdbestuur zijn, de ver eeniging rneer leven in te blazen. Mgr. Kemminck deed mededeelingen over de Oud-katholieke bijbelvertaling. Op bet oogenblik staat dit werk vrijwei stil. Het aan de gevers te restitueeren. Als plaats voor de eerstvolgende vergade ring werd Rotterdam aangewezen. De afdeeling Delft heeft voorgesteld, aan alle afdeelingen, zonder onderscheid, een ge- lijke subsidie te vcrstrekken voor het houden van lezingen, tot een maximum van drie lezingen per jaar. Het voorstel werd verwor-pen met 144 tegen 12 stemmen. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge- kozen pastoor dr. C. G. van Riel, te Amster dam en de heer C. A. Mittelbeek, te Utrecht. De afdeeling Egmond had een motie inge- diend, ertoe strekkende, in den vervolge het secretariaat der vereeniging aan een leek op te dragen. Naar aanleiding van deze motie werd na eenige discussie op voorstel van den aartsbisschop besloten, in den loop van het volgende jaar naar een geschikt persoon als leek-secretaris om te zien. De motie van Eg mond werd met algemeene stemmen aan vaard. Het hoofdbestuur had voorgesteld, een x-mmissie te benoemen tot regeling van de pensionneering van de geestelijken en to: verzorging van hun weduwen en weezen. Het voorstel werd aangenomen en de com- missie werd benoemd1. Het H. B. heeft voorgesteld, aan de ge- meente Arnhem een door haar aangevraagde subsidie van 20O te verleenen, te v-erdeelen over twee jaar. Dit voorstel werd goedge- keurd in dier voege dat het bedrag voor het volgende jaar opnieuw zal moeten worden aangevraagd als het noodig mocht blijken. De afd. Rotterdam wilde weten waarom de gemeente Arnhem steeds door gesubsidieerd moot worden De aartsbisschop zeide dat de gemeent^ Arnhem onder z-eer moeilijke omstandigheden verkeert. Het voorstel van het H. B. werd aangeno men. Aan d-e vereeniging ,,-de oud-Katholieke rs" werd een subsidie van 200 verleend. en bedrag van 300 werd voor lezingen op de begrooting gebracht. Aan het congres-comite werd een subsidie van 200 verleend. Aan het waarborgfonds voor het congres zal voor 3O0 word-en deel- genomen. Aan de Vereeniging voor Kinder- bescherming werd een subsidie van TOO ver leend. Aan de gemeente Amersfoort zal 500 als extra subsidie voor twee jaar worden toege- kend. Op voorstel van het H. B. werd aan de Centrale Kas tot verbetering der honoraria van de dienstdoende geestelijken een subsidie van 725 verleend. Op voorstel van de afd Amersfoort zal dit subsidie tot een minimum van 1000 worden verhoogd, wanneer aan het eind van het jaar de kas een batig saldo mocht aanwijzen. De begrooting werd vastgesteld in inkom- sten en uitgaven op 5012.77. Na rondvraag werd de vergadering geslo ten. KORTE BERICHTEN. De rechtbank te Den Haag heeft vrijge- sproken een advocaat en procureur uit Utrecht, beschuldigd van het misdrijf, ge- noemd in art. 344 Wetboek van Strafrecht, n.l. het in betaling aannemen van een op- eischbare schuld in het vooruitzicht van fail- lissement, i. c. van een Haagsche firma. T-e Weert (Limb.) is ingebroken in de goederenloods van de staatsspoor. Pak-ken en kisten werden opengebroken en getracht is, de bran-dkast te forceeren, wat niet geluk-t is. Er zijn gestolen vijftien pakjes koffie, drie vu-lpenhoud-ers, een jumper, een horlog-e en een kl-ei-n bedrag aan geld. TENTOONSTELLSNG IN DE HUISHOUD- EN 1NDUSTR1ESCH00L. Wij waren van morgen in de gelegenheid een kijkje te nemen op de tentoonstelling van werkstukken welke hedenmiddag van half 3 tot half 5 en van avond van 7 tot 9 uur en morgen op dezelfde uren in de Huis- houd- en Industrieschool wordt gehouden. Onder de deskundige voorlichting van de direetrice, mej. De Glee, geeft zoo'n rond- gang dubbel genoegen omdat dan alles op overzichtelijke en duidelijke wijze getoond en verklaard wordt. Welk nut heeft nu zoo'n huishoudschool, vraagt men zich wel eens af en het beste ant- v/cord daarop is wel dit: ga er vandaag of morgen maar eens een kijkje nemen. Flet lijkt wel of de taalo van de huisvrouw Reel gemakkelijk is, bedden opmaken, kopjes wasschen en kinderen naar bed brengen. Zoo was het vroeger, maar tegenwoordig wordt er heel wat meer van onze huismoe- ders gevergd dan vroeger. Zij moeten timmerman, kok, leerbewerker, costuumnaaister, linnennaaister en teeken- meester tegelijk wezen, van alles een beetje, maar juist genoeg om te voorkemen, dat voor alle mogelijke dagelijks voorkomende kar- wijtjes de hulp van een vakman moet wor den ingeroepen. Als vader dikwijls met groote inspanning het geld verdient, mag moeder het niet noo- deloos uitgeven. Dus moet moeder een vrouw zijn, dh overal raad op weet, die uit kleinigheden, welke gewoonlijk werden weggeworpen, al- lerlei practisch bruikhare huishcudelijke voor- werpen weet te knutselen. Welnu, als moeder op de huishoudschool geweest is, kan ze perfect koken, wasschen en strijken, costuumnaaien, teekenen, kinde ren verzorgen en nog allerlei andere dingen. Ze kan met een minimum huishoudgeld een maximum comfort scheppen, want z? maakt van oud nieuw en ze knutselt alle mogelijke gebruiksvoorwerpen, kinderspeel- goed en tal van andere dingen, die in elk huishouden te pas komen. En bovendien geldt voor elke vrouw het spreekwoord, dai de weg naar het hart van den man door de maag loopt. Dat heeft men in de keuken- afdeeling terdege begrepen en wat daar uit- gestald is de betrokken verslaggever zal er hieronder nog wel wat bijzonderheden van vermelden ziet er zoo keurig en sma kelijk uit, dat menige banketbakker er nog een lesje kan komen nemen. Bovendien wordt hier niet alleen met den smaak maar ook met de gezondheid rekening gehouden in ver- band waarmede allerlei practische wenken over vitaminen en andere onmisbare bestand amen women gegeven. E'flfe vrljgezel', "die deze tentoonstelling bezoekt moet noodwen- dig tot de overtuiging komen, dat hij het aan zich zelf en zijn toekomstig gezin ver- plicht is een vrouw te nemen, die een Huis- houd- en Industrieschool bezocht heeft. En voor de Alkmaarsche vrijgezellen spreekt het vanzelf, dat deze tentoonstelling hen de gedachte zal bijbrengen, ook hier ter stede telken jare tal van meisjes worden op- geleid, die bijzonder goede huisvrouwen be- loven te woraen. al is dit natuurlijk aller- minst het doel van deze expositie. De tentoonstelling wordt in verschillende lokalen gehouden. Wij brachten allereerst een bezoek aan de afdeeling fraaie handwerken, waarin het werk van verschillende klassen geexposeerd stond en wel dat van de lste en 2de voorbe- reidende klas costuumklasse, opleiding fraaie handwerken en fraaie handwerkcursus, on- derverdeeld in kantklossen, Egyptisch vlech- ten en weven. Het vervaardigde is hier zeer smaakvol geetaleerd. Men kan hier ook een weefstoel bewonderen. Wij zagen hier keurig uitgevoer- de kleedjes van filewerk, fantasie borduur- werk volgens teekening of uit de vrije hand vervaardigd, geweven sjaals, Smyrnawerk, geborduurde fantasiedoekjes, kussens van breiwerk uit de hand gemaakt, kantkloswerk enz. Tijdens de tentoonstelling zal men het wer- ken met de weefstoel en het kantkloskussen kunnen gade slaan. In een ander lokaal, dat voor de afdeeling costuumnaaien, voor de Huishoudklasse en cursussen, viel allereerst op een aardige schets voor een wandelpakje vervaardigd door een der leerlingen. Men vindt in dit lo kaal tentoongesteld verschillende modellen smaakvolle costuums, japonnen, mantels en kinderkleeding. Ook ziet men hier hoe van oud nieuw gemaakt kan worden. Wij bezochten ook een lokaal waarin het werk van de costuumklasse, 3-jarige cursus, een plaatsje vond. De vervaardigde'eostuums, mantels en ja ponnen zijn meestal uit de door de leerlingen verschafte grondstoffen voor zich zelve ver- LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. vaardigd. Men waant zich hier in een expo sitie van een confectiezaak in dameskieeding en krijgt wel den indruk dat men naast dege- lijkheid, ook oog heeft voor sierlijkheid en elegante. Het geexposeerde zou het zeker ook in een chique zaak goed doen. In het lokaal voor het lingeriewerk, 2e vocrbereidende klasse ,tOont men hoe men ook deze goederen aanvrekkelijk kan versieren. De baby-Kleeding is hier allerliefst. Een interessante afdeeling is vooral die voor Kinderverzorging en Upvoeding, welke afdeeling behoort bij de Huishoudklasse. Ten aanzien van de verzorging van het jonge kind worden hier aanschouwelijk tal van nuttige wenken gegeven, zoodat voor jonge en a.s. moeders cleze afdeeling van groot nut kan zijn. Ook verdient hier de aandacht hoe het mogelijk is goedkoop met eenvoudig mate- riaal, als lucifersdcosjes, serpetines enz. ge- zellig speelgoed vervaardigd kan worden. De lingerie-afdeeling van de le voorberei- dende klasse doet ons aardige slabbetjes, schortjes en breiwerk zien. In dit lokaal zijn ook de werLYkken van de dienstbodeklasse ondergebrachv, eenvoudig werk, van veel nut voor onze dienstboden. Deze cursus wordt een rniddag in de week van 2 tot 6 uur gege ven, kost slechts 25 cent per week,'zoodat de financien geen beletsel behoeven te zijn om deze cursus te volgen. De teekenafdeeling van de le voorberei- dende costuumklasse en de teekencursus leert ens teekenwerk kennen, dat bewijst, -dat men hier de eigen fantasie van de leerlingen niet uitschakelt, waardoor het stylisiseh teekenen ten zeerste wordt bevorderd. In een afzonderlijk lokaal is voorts het werk ondergebracht van de afdeeling voor de huishoudklasse en voor de opleiding N. A. een bezoek zeker waard. Hier is ook de af deeling van het L. O. ondergebracht. Beneden mag men vooral niet verzuimen een bezoek te brengen aan het lokaal voor de afdeeling wasschen en strijken. Men ziet hier hoe veel, dat men niet wasch- baar acht, toch gewasschen kan worden, als pluche tafelkleeden, kunstzijde, vilthoeden, bijzonder wolle kleedjes enz. Hoe keurig en goed gevouwen de platte wasch er kan uitzien kan men daar tevens aanschouwen. In het lokaal voor de afd. Huishouding staan alle mogelijke huishcudelijke voorwer- pen geexposeert, die met de aangegeven mid- delen gereinigd zijn. Kleedjes, aan de achterzijde met anti-slip besmeerd, glijden niet meer op het gladdc zeil. In dit lokaal vindt men ook een kinderkof- fietafel voor een kinderfeestje, Echt gezellig- Het laatste lokaal, dat wij bezochten, was de keuken, die. door de verschillende schotels en taarten en de er heerschende netheid, zoo aantrekkelijk was, dat wij er gaarne wat lan- ger hadden vertoefd, wanneer de tijd ons dat had toegelaten. Op zeer bevattelijke wijze wordt hier ge toond welk nut er getrokken kan worden van voedingsstoffen die gewoonlijk door de goot- steen worden weggeworpen. Ieder huismoeder kan ter bevordering van de gezondheid van de aan haar zorg toever- trouwden, haar voordeel met de hier gegeven wenken doen en iedere verstandige vrouw doet goed met daar eens een kijkje te nemen. Dat de inmaak-afdeeling mede perfect is, zai men zeker wel wTllen aannemen. Ongetwijfeld zal ook dit jaar de tentoon stelling zich in een druk bezoek mogen ver- heugen Onze RACKETS munt-en uit door EXTRA HOOGE SPANNING. Wij %repareeren Uw racket goed en vlug. getoond DE INZAMELING VOOR HET HULDE- BLIJK AAN H. M. DE KONINGIN- MOEDER. Zooals wij reeds meldden, zal op 10, 11 en 12 Mei door het comite hier ter stede aan alle Alkmaarsche vrouwen gelegenheid wor den gegeven in een bus een bijdrage voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder te stortten en op de daarvoor bestemde lijsten haar handteekening te plaatsen. Daarvoor hebben verschillende dames van het plaatselijk comite zich bereid verklaard in een 5-tal lokalen van 's morgens 10 tot 's avonds 6 uur zitting houden. De verschillende bureaux zijn gevestigd in het Stadhuis, waar zitting hebben mevr Cohen StuartWichers, mevr. Van Houwe ninge—Schultz van Haegen, mevr. Thomsen Potgieser en mej. Dubois. In de Huishoudschool, waar zitting hebben mevr. Korteweg—v. d. Toorn, mej. de Glee, mevr. PolakHiegentlich en mevr. Ringers Veen. In de Rijkskweekschool, waar zitting heb ben mevr. ConijnSchroder, mevr. Dun Quispel, mevr. KustersHovius, mevr. Van der WeijstVan den Heuvel en mevr. Speet Van der Zijde. In het Bureau van Gemeentewerken, waar zitting hebben mevr. PrinsVlessing, mevr BosmanWalewijn, mevr. Peereboom Klopper en mej. Carels. In de Ambachtsschool, waar zitting hebben mevr. OffersRink, mevr. MulderPaarde koper, mevr. Faberv. d. Blonk en mej. Van der Feen de Lille. Wij behoeven na ons hoofdartikel van Za terdag j.l. niet meer op de groote beteekenis van deze inzameling te wijzen en alle Alk maarsche vrouwen aan te sporen hiervoor een offer te brengen. Het moet inderdaad zoo worden dat Vrou wen uit alle bevolkingsgroepen medewerken om Haar te huldigen wier gansche leven een lichtend voorbeeld van plichtsbetrachting en zelfopoffering is geweest, die zich Vrouw in de edelste beteekenis van het woord heeft. IN HET WATER GEVALLEN. Gistermiddag viel de 3-jarige Marietje Adrichem, doordat zij t-e dichi bij den water- ka-nt kwam, bij d-e Turfmarkt te water Door een voorbij-gang-er werd de kleine weer op den wal getrokken. GOEDKOOPE TRE1NEN MET REGEN- VERZEKERING. De Inspecteur van het Vervoer alhi r, ver- zoekt ons cpanme van net volgende: Dit jaar zullen de Nederlanasche Spoor- wegen weer verschillende goedkoope treinea laten rijden. Evenals vorige jaren moeten de plaats- kaarten voor deze treinen te voren genomen worden. Regenachtig weer weerhoudt echter velen zich tijdig van goedkoope treinkaarten te voorzien. Teneinde aan dit bezwaar tegemo-et te ko men zal dit jaar bij wijze van proef aan de deelnemers de gelegenheid werden gegeven zich bij het nemen der plaatskaarten te ver- zekeren tegen het nadeel verbonden aan het van te voren nemen van plaatskaarten van goedkoope treinen. Deze gelegenheid wordt gegeven tot en met den dag van sluiting van den plaatskaartenverkoop tot 15 uur 3 uur n.m.) Ieder deelnemer ontvangt desverkiezende tegen betaling eener premie van 10 van den prijs der te nemen plaatskaarten, een ge- nummerd bewijs. Indien op den dag waarop de goedkoope trein rijdt tusschen 11 uur v.m. en 5 uur n.m. op de plaats of str-eek (bijv. blcemboilenvel- den, de Bctuwe) van bestemcning een regen- val is geweest van 3 m.M. of meer, ontvangt de verzekerde den prijs van de genomen plaatskaarten geheel terug. Het Koninklijk Meteorclogisch Instituut te De Bilt ste-lt vast of in bovenbedcelde plaats of streek 3 m.M. of meer regen gevallen is. Binnen 5 dagvn na-dat de trein gelcopen heeft, wordt dit door aanplakking aan het loket bekend gemaakt. Terugvordering meet gcschieden binnen 14 dagen na de aankondiging. LICHT OP! Hedenavond voor rijwi-elen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 8.02 uur licht op Nederlandschs Band van Kaffieiniis- Restaurant-houders en Slijiers. Na d-e lunch werd.om half drie i'n de Har monic tie algemeene vergadering gehouden. Uit het jaarv-erslag van den s-ecretaris bl-eek, dat op 1 Januari j.l. het aantai van de bij den Bond aangeslofenen 5645 be- droeg, verdeeld over 91 afdeelingen, het- geen een, zij het kleine, vooruitgang bij het jaar te voren beduidde. Het jaarverslag van den pennirigme-est-er gaf t-e zien, dat de verli-es- en winstr-ekening over 1927 sioot met een eindcijfer van pl m. f 32.000 en dat d-e balans over 1927 een be- zit van pl.m. 57.500 aantoonde. Bij het punt der agenda, waarbij d-e maatr-egel-en b-esproken werden, te nemen bij een eventuecle accijnsverlaging, kwam algem-een tot uiting, dat zulk een verlaging in he! belang van d-en bonafide handel nood- zakelijk is. Men zou met alle -kracht met den groothand-el mc-ewerken om te voorkomen-, dat zulk -een eventueele verlaging zou leiden tot drankmisbruik. Men hoopte, dat deze samenw-erking tevens nuttig zou kunnen wer- ken om bestaande misstanden, als b v. clan- destienen verkoop. te kunnen bestrijden Wa-t d-e Drankwetherzi-ening betreft, be- treurde de vergadering h-et zeer, dat van de zijde van den groothandel in bier en wijn alles geaaan wordt, wat mog-elijk is. dm d-eze zeer urgente wetswijzigin-g op den lan- gen baan te schuiven, in plaats van mede t-e w-erken, dat -een spo-edige en tevens doel- matige herziening der Drankwet plaats vindt. Men hoopte alg-emeen, dat nog voor 1 Mei 1929 een herziening," zij het dan een technische, van dez-e verouderde Drankwet, LANGESTRAAT 31. TelatooulU geh-eel be- die tienduizenden bestrijd-ers heerscht, tot stand zal komen. m De autotocht. Na de mrddagvergadenng werd een auto tocht aangebod-en door de ontvangende afdeeling gemaakt, die veel goeds be- loofd-e, maar waarin h-et weer een woordie meend-e te moeten m-ee praten. Hagel- en regenbuien wisselden af met enk-ele korte oogenbli-kken van zonneschijn. Niettegen- staand-e dat was d-e stemming in d-e busseii buiteng-ewoon goed, Was het de bedoelino- van de afd. Alkmaar, den bezoekers iets van de prachtige omg-eviiig t-e laten zien, deze li-eten de gelegenheid niet voorbijgaan, om overal luid te v-erkondigen, dat er in Neder- land tal van „ioffe jongens" zijn, die steeds „den moed er in houden", terwijl alien meenschapp-elijk het b-eken-de lied zon-gen w-elks inhoud bestaat uit de woorden Mnn! weer vandaag!" Was d-e stemming dus tijdens de autotocht al z-eer vroolijk, tijdens het diner w-erd ze zoo mogelijk nog verhoogd. Het was ongeveer half acht, toen alien zich aan tafel b-egaven in de groote zaal vat 't Gulden Vlies. De h-eer Mooij had voor een k-eurige bedie-nin-g gezorgd en alles zoo ge- regeld, dat ieder wist, waar zijn plaats was Het duurde dan ook maar een klein oogen- blikj-e, voordat ieder zat Als tafeipr-esident fung-eerde de voorzitter van het Bondsbestuur, d-e heer Ris uit Am sterdam Hij heette d-e aanwezigen alien wel kom en na nog eens weer gew-ez-en te hebben op de buitengewo-ne hart-elijke ontvangst door de afd Alkmaar, wenschte hij zijn col- lega's een ..smakelijk eten". Er h-eerschte tijdens het diner dat onge veer 4 uur duurde een z-eldzaam vroo- lijke stemming, waarbij tal van speeches werden uitgesprok-en, en waarbij om het hards aan de Alkmaarsche afdeeling lof werd toegezwaaid Vooral een der aanwe zigen. de heer Robbers uit Breda, had enorm succes met zijn humoristische tafel- rede"; hij wera dan ook genoodzaakt, een tw-eetal ..toegiften" t-e geve-n. „Ongetwijfe!d is van Alkmaar de victorie begonnen' zei spr., „maar wanner U het volgend jaar in Breda komt. zul-l-erj we U ook laten zien, dat Breda niet minder voor den dag zal komen!" H-et strij'kje en een dri-etal cabaretiers zorg- den er voor, dat d-e avond voor alien zeer vroolijk verliep. De algemeene vergadering werd hedenmid dag hceindigd, waarna de deelnemers in een 8-tal keuriee autobussen. elk plaats biedende aan 25—40 personen, om kwart over twee vanaf het Hofplein naar Schoorl en Bergen trokken. Vooraf werd nog een bezoek gebracht aan de inmaakfabriek ,,Kennemerland". De mooie autobussen, w.o. „Dion-Boutons" „Renaults" en „Republic", maakten een prachtigen indruk en, ondanks het ongun stige weer, vaarvan men trouwens in de bus- sen geen hinder had, kenmerkte het gezel schap zich door een recht gezellige stem ming. Nadat men in Bergen had rondgereden, het Van Reenenpark en het park Meer- wijk" had bezichtigd. vereenigde men zich in de „Rustende Jager", waar ververschingen werden gebruikt en men nog lang onder een gezellig strijkfe biicen. bleef. Van hier vertrokken velen weer naar hur woonplaatsen. AANBESTEDING. Gistermiddag werd op het Bureau van Ge mcentewerken aanbesteed het aanleggen van de electrische installatie in het Centraal Neu- traal Ziekenhuis. Inschrijvingsbiljetten waren ingekomen van: G. P. J. Pedroti te Alkmaar ./T0.899; Groeneveld Co. te Amsterdam f 11.950 en 1500; Alberts Kluft te Amsterdam 12.204 en 2500; B. de Graaf te Alkmaar 12.266 en 1000; Mijnsgen Co. te Am sterdam 12.499; N. V. Electron, te Breda 13.000 en 1200; N.V. Electrostroom te Rotterdam (Hillegersberg) 14.740 en 750; K. N. Niermeijer te Leeuwarden 15.108 en 2250 als lcosten van bijbehoo rend sloopingswerk. TENTOONSTELLING VAN SCHILDE- RIJEN. Gaarne vestigen wij nog even de aandacht op de schilderijententoonstelling van Me- vrouw Dingemans-Numans, die vanaf Vrij- dag 11 Mei tot en met Maandag 14 Mei in de Unie alhier een expositie zal houden van haar werk en dat van wijlen haar echtge ncot de heer Waalko J. Dingemans. Deze tentoonstelling die gratis toeganke- lijk is verkreeg in tal van plaatsen een bij zonder goede recensie, zoodat wij ieder kun nen aanbevelen haar te bezoeken. Een advertentie in dit nummer vermeldt nadere bijzonderheden. INSCHRIJVINGEN VOOR DE DRAVERIJEN OP FIEMEL- VAARTSDAG. Voor de op Hemelvaartsdag vanwege de N. V. Kennemer Sportclub te houden drave- rijen zijn de volgende inschrijvingen inge komen I. Openingsprijs, prijzendraverij 4e klasse, afstand 1700 meter, prijzen 250 en 50: Mignon, Petitie Amie K, Romence, Sir Ax worthy, Old Gin, Queen Ethel, Oakland Baron B, Manhattan, Queen Anthoma, Quail en Prinses Duluth. II. Snelheidsprijs, heatprijzendraverij le klas, afstand 1610 meter, prijzen 600 en 50 voor den 2e aankomende in de beslis- sen-d-e heat: Lord Aubrey, Nobiiissimums, Mallingcrot, Norton B, Frettchen, Odell Axworthy B, Argentina, Traviatta, Lady 0 Pcstduifie G en Quimperle. III. Pinkster prijs, heatdraverij 2e en Ae klasse, afstand 1610 meter, prijzen 500 50 voor den 2e aankomende in de beshs- sende heat: Letha, Noma B, MaggyHenrv, Ocke S, Otelha, Present H, Quinte 1L Quicksilver H N en Our Uhlan ft II t'i ft

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2