DE HE iDE MIZ mm Sport CREDIETEIi DEPOSiTO'S EFFECTED DE DIKECTEUR DER GEMEENTE- WERKEN VAN ALKMAAR MAAKT BE- KEND, DAT DE DIJKBRUG OP 15 EN 16 MEI A.S. VOOR ALLE VERKEER ZAL ZiJN AFGESLOTEN. RIJZONDER LAGER ONDERWIJS. MEDEWERKING VORMING PARAL- LEL-KLASSE CHRISTELIJKE SCHOOL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan ALKMAAR brengen ter algemeene tennis, dat de Raad dier gemeente in zijne yergadering van 10 Mei 1928 heeft vastge- steld navolgend besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gelezen twee adressen d.d. 21 April j.l .van het Bestuur der Vereeniging tot bevor- dering van Christelijk Schoolonderwijs al hier, verzoekende beschikbaarstelling ten behoeve der met 1 Mei 1928 te vormen paral- lel-vijfde klasse zijner school van een locali- teit, schoolbanken en leer- en hulpmiddelen; Overwegende, dat blijkens mededeeling yan het bestuur de localiteit eerst wordt ver- langd 1 Augustus a.s. Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 55 tot het verslag vanRaads handelingen; Gelet op de betreffende bepalingen der Lager Onderwijswet 1920; Besluit: I. aan het Bestuur voornoemd; a. met ingang van 1 Augustus 1928 in gebruik te geven een lokaal in het schoolgebouw der Gemeenteschool nr. 5 aan de Nieuwesloot; b. in bruikleen te verstrekken de benoo- digde schoolbanken; c. uit de gemeentekas de gelden toe te staan, welke vereischt zijn voor de aanschaffing van leer- en hulpmidde len; Een en ander ten behoeve van de vorming eener parallel-vijfde klasse zijner school; II. enz. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbe- §tuur tegen het besluit bij Gedeputeerde Sta- ten in beroep komen. Alkmaar, 12 Mei 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, lo.-Burgemeester. KOELMA, Secretaris. BIJ DEN AANVANG DER OLYMPISCHE SPELEN. Baron Schimmelpenninck aan het woord. „Wilt medewerken en steunen". De voorziter van het Nederlandsch Olym pisch Comite, Mr. A. Baron Schimmelpen ninck van der Oye, publiceert in het officieel orgaan „De Revue der Sporten" den volgen- den korten, warmen oproep 14 Meinog drie dagen en „het spel kan beginnen". Dan zal het Olympisch Sta- dion worden ingewijd, de eerste deelnemers zullen het middenterrein betreden, de serie tournooien, die Qlympische Spelen heet, zal een aanvang nemen, om met een tusschen- pooze, tot half Augustus voort te duren. Ik zal mij thans onthouden van beschouwingen betreffende de Spelen van Amsterdam, ik zal evenmin uitweiden over den arbeid gedurend. maanden, eigenlijk jaren, welke aan die Spe len vooraf ging. Ik wil nu niet anders doen, dan nogmaals naar voren te brengen, hoe zeer het hier een nationale zaak geldt. De naam van ons land is aan deze spelen vastgekoppeld, hetgeen natuurlijk beteekent, dat welslagen dien naam alom ten goede komt. Daarom aan een iegelijk, dien het aangaat wilt medewerken en steunen waar En v/anneer het maar doenlijk is ter verkrij ting van een goeden uitslag. VOETBAL. Feyenoord behaalde gisteren het kampioen- jchap van Nederiand door N. O. A. D. met 20 te slaan. Ajax speelde 2—2 tegen Z. A. C. Het Olympisch elftal A speelde in Al- melo tegen de Spurs en verloor met 30. Het Holl. elftal maakte een weinig bemoedi- genden indruk. Vooral de 0 zegt veel. De lijst van de 22 spelers voor de Olym pische voetbalwedstrijden ziet er thans al- phabetisch als volgt uit: De Boer, v. Boxtel, Buitenweg, Denis, Elfring, B. Freeze, Gehring, v. d. Griendt, Y Heel, v. Koi, Kools, Krom, Massy, v. d. Meulen, v. Run, Schipper, Schreurs, Smeets, Tap, Vis, Weber en v. d. Zalm. Voetbaluitslagen: K. F. C.Helder 60 Stcrmvogels II—Hercules II 10. Bekerwedstrijden: EindhovenBl. Wit 2—1 HilversumW. F. C. 2—1 VeendamU. V. V. 1—2 L. F. C.—D. E. C. 1—4 LeeuwardenP. E. C. 0-4 D. H. C.-C. V. V. 1—2 H. F C.Zilvermeeuwen 3—1 S M. L.—R. C. H. 1—3 Voetbalwedstrijd Handelsscholen den Helder—Alkmaar. Zaterdagmiddag heeft in den Helder de (weede wedstrijd plaats gevonden tusschen de elftallen der Handelsscholen van genoemde stad en van Alkmaar. Het was een zeer span- nende strijd, waarbij van beide kanten fair spel gegeven werd. Waar de eerste wedstrijc (die te Alkmaar) met een gelijk spel 11 eindigde, deden beide partijen hun uiterste best om thans de overwinning te behalen. Voor de rust waren de elftallen aan elkaar gewaagd. Na hervatting van den strijd was Alkmaar beslist sterker en het was dan ook slechts aan het voortreffelijke spel van den Helderschen keeper te danken, dat de wed strijd weer met een gelijk spel 11 dreigde te zullen eindigen. Zoo was althans de stand toen de tijd om was. Nadat besloten was den wedstrijd met tweemaal 7 Vi minuut te ver lengen, wist Alkmaar de zege te behalen met 21. Een welverdiende, maar niet gemakke lijk verkregen overwinning. Door een onbekende was een medaille voor de winnaars beschikbaar gesteld. Dit is in korten tijd de tweede medaille, die het elftal van de Alkmaarsche Handelsschool wist te yeroveren. Inl. bij't VerfraaiTngs Gezelschap te Locbem. POSTDUIVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". Bovengenoemde vereeniging hield op Zondag 13 Mei een wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 358 K.M. Gelost om 7 uur met Westen Wind. Bewolkte lucht. Aankomst: 1. F. H. C. Dingerdis 2.14.45 2. J. j. Veel 2.30.04 3. C. Streicher 2.34.33 4. F. H. C. Dingerdis 2.37.07 5. P. Hendriks 2.50.10 6. J. J. Veel 2-56.43 7. Idem 3.00.58 8. M. Kroese 3.03.31 9. P. de Jong 3.04.23 10. J. J. Veel 3.04.36 POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 13 Mei een wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk), afstand 358 K.M. Wind West. Duiven gelost 7 uur. Aankomsl als volgt: 1. Thea van Gijzen 1.58.10 2. G. H. Waijboer 1.58.33 3. W. Godschalk 2.00.04 4. P. C. Weel 2.07.32 5. H J. Struijs 2.12.59 6. C. H. Noome 2.13.50 7. B. Termaat 2.14.23 8. H. J. Caarls 2.17.42 9. C. J. de Mod 2 18.29 10. Dezelfde 2.19.57 11. C. H. Noome 2.20.41 12. A. J. Dekker 2.23.00 13. G. H. Waijboer 2.25.43 14. H. J. Struijs 2.27.22 15. C. Korver 2.29.59 16. J. B. de Looze 2.32.01 17. B. Termaat 2.34.10 18. H. J. Struijs 2.34.23 19. A. Haring 2.39.26 20. C. Korver 2.48.22 21. Theo van Gijzen 2.50.30 22. H. J. Caarls 2.52 20 23. L. van Vuure 2.51.58 24. Theo van Gijzen 2.58.01 25. H. J. Struijs 3101.40 26. A. J Dekker 3.02.50 27. C. J. de Moel 3.03.18- 28. Dezelfde 3.04.31 29. J. B. de Looze 3.04.51 30. A. Haring 3.07,06 POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF". Zondag 13 Mei hield bovengenoemde ver eeniging een wedvlucht met oude duiven van uit Noyon (Frankrijk) afstand 358 K.M., ge lost 7 uur, wind west, aankomst als volgt: 1. F. Schiecnan 1.47.06 2. Dezelfde 1.56.07 3. Jos. van Seggelen 2.05.14 4. F. Schieman 2.14.36 5. Jos. van Seggelen 2.18.28 6. Dezelfde 2.21.52 7. Dezelfde 2.22.23 8. Dezelfde 2.22.23 9. Th. v. d. Kamer 2.25.37 10. C. D. Huiberts 2.29.09 11. Edm. Kratz, Bergen, 2.38.23 12. J. Huiberts 2.36.09 13. A. J. de Wit 2.36.58 14. J. Koolhaas 2.40.25 15. Edm. Kratz, Bergen, 2.47.31 16. Dezelfde 2.45.02 17. Dezelfde 2.46.55 18. J. Huiberts 2.47.48 19. A. J. de Wit 2.48 00 20. Edm. Kratz, Bergen, 2.52.28 ding door een nevigen wmastoot tegen den grond geworpen. Het luchtschip liep nog al ernstige schade op. Vooral de motoren wer- den ernstig beschadigd. Nobile s/et gedu- rende den tocht, die 8 uren duurde op on- doordringbare nevels. Luchtvaart. DE ZOMERTIJD. Wij herinneren er aan, dat hedennacht de zomertijd wordt ingevoerd. Vannacht om twee uur behooren de uur- werken een uur vooruit gezet te worden en dus op drie uur te worden gesteld. (Men behoeft er natuurlijk niet voor op te blijven en kan de klok beter een uur vooruit zetten als men naar bed gaat.) DE GEMEENTE EN HET NEUTRALE ZIEKENHUIS. In verband met hetgeen in ons raadsover- zieht over de houding van het stichtingsbe- stuur ten opzichte der gemeente is medege deel, vernemen wij nader, dat dit op 26 Maart j.l. een concept notarieele acte, welke in overeenstemming was gebracht met de wenschen van den Raad aan B. en W. ter kennisneming heeft toegezonden. Men verzocht daarbij spoedig te mogen vernemen of het gemeentebestuur zich met deze wijziging zou kunnen vereenigen. Men zou dit concept dan aan de algemeene ver- gadering van afgevaardigden voorleggen. Op 2 Mei is dit schrijyen nogmaals in herinnering gebracht en werd verzocht of men het antwoord nu binnenkort tegemoet zou kunnen zien, waarna op 9 Mei daarop het reeds door ons Vermel de schrijven van B. en W. is ingekomen. LANGESTRAAT 49, AlKNSAAR. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Anneke, d. van Johan Moller en Antje Harp. OVERLEDEN: Dorothea de Winter, gehuwd met Nicolaas Baltus, 65 jaar. Cornelis Kapteijn, 53 jaar Klaas Langedijk, 73 jaar. Johanna Ko- nijn, 64 jaar. NA DE OCEAANVLUCHT. Melchior haalt de „Bremen Uit Washington wordt gemeld dat de staatssecretaris heeft goedgevonden dat een hulpexpeditie wordt uitgezonden naar Green ly Island, bestaande uit twee militaire vliegtuigen, die zoowel voor land- als voor watervliegtuigen kunnen worden gebruikt. Om de verdere vlucht van de Bremen" mo- gelijk te maken zal Melchior, piloot van Jun ker, aan "de expeditie deel nemen. Men houdt er rekening mede dat, wanneer de „Bremen" niet in de eerste dagen ver- trekt, het vertrek tengevolge van het verwee- ken van den bodem onmogelijk zal zijn, zoo- dat men alle pogingen aanwendt om Mel chior ten spoedigste Greenly Island te doen bereiken. Indien de militaire vliegtuigen niet op Greenly Island kunnen landen, zal Mel chior met een parachute neerdalen. DE POOLVLUCHT VAN NOBILE. Nobile's luchtschip is bij den terugkeer op Spitsbergen van zijn eersten tocht bij de lan- OPENING SPEELTUIN. Het was geen warm voorjaarszonnetje dat Zaterdagmiddag bij de opening van D. E. S.' tweeden speeltuin aan de Boomkampstraat haar medewerking verleende. Er woei een koude wind en uit het zware, loodgrijze wolkendek druilden de regendrop- pels met vlaagjes naar beneden. Doch ruimschoots werd het gemis aan een helderen zon vergoed door de stralende kin- dergezichten van de niet minder dan 500 kleintjes, die dez-en middag hun heerlijken tuin in bezit gingen nemen. 't Is een verloren hoekje achter de Land- straten, waar de vereeniging D. E. S. beslag op heeft weten te leggen. Het aan drie zijden door huizen afgesloten terreintje ligt daar als uitgezocht voor kinderspeeltuin en een dikke laag wit zand, een rutschbaan, verscheidene wippen en tonnen geven de kinderen ruim schoots gelegenheid hun vrije uurtjes aller- plezierigst ver van het straatgewoel door te brengen. Een wapperende vlag aan het einde der Boomkampstraat wenkte ons al van verre, dat er iv-ts bijzonders te doen was en ook op het speeltuinterrein zelf woei de driekleur. In de Landstraat opgesteld, marcheerden de kinderen, die alle van een bon, recht tot toegang gevende, waren voorzien, voorafge- gaan door de muziekver. Excelsior naar de Boomkampstraat, waar de nieuwe speeltuin stormenderhand werd ingenomen. Te ruim 4 uur beklom de voorzitter van D. E. S., de heer Schouten, het laddertje van de rutschbaan om een enkel woord te spreken Allereerst heette spr. bij de opening van den tweeden speeltuin den heer P. A. de Lan- ge, voorzitter van Volkshuiszetting, den heer en mevr. Hoek, den heer Bonsema en den comm. van politie welkom. Dat er zoo weinig belangstelling van het gemeentebestuur was, meende hij te moeten wijten aan het feit, dai de politiek wel eens boven het gemeente- en in dit geval kinderbelan gaat. De muziekver. Excelsior werd dank ge bracht voor de bereidwilligheid, waarmee ze bij de opening hare medewerking verleende. Spr. hoopte dat de openstelling van den twee den speeltuin de aanwezige zou aansporen om nog veel voor het land te doen. Daar de burgemeester ongesteld was, was de heer de Lange bereid gevonden om het of- ficieele openingswoord te spreken, waarvoor spr hem hartelijk dankte. Met het uitspreken van de hoop dat van dit terrein,. dat voorheen een doelloos stukje 11 De man (in een oproerige stemming): „Lieve, ik ben vol komen bereid, toe te geven dat de dienstboden kwestie een groot probieem is, maar ik voel dat de tijd gekomen is om er ernstig tegen te protesteeren, dat ik als de oplossing er van beschouwd wordt". (Humorist). grond was, een groot gebruik zou worden gemaakt en spoedig de derde speeltuin ge- opend zou kunnen worden, eindigde de heer Schouten. Daarna was het woord aan den heer de Lange, die hoewel onvoorbereid gaarne d taak om het officieele openingswoord te spre ken, aanvaardde. Door de groote samenwerking kan D. E S. het succes van de opening van haar tweeden speeltuin boeken en spr. hoopte dat deze kTachtige vereen. op den ingeslagen weg zou doorgaan. Omdat, aldus de heer de Lange, de kinde ren het nu meestal niet zoo heel plezierig vin- den om naar een lange speech van een oudere te luisteren, zou zijn openingswoord niet lang zijn en spr. eindigde met het uitspreken van de hoop dat een groot a'antal kinderen hiei veel plezier zou moge hebben, waarmede den tuin officieel geopend werd verklaard. De heer van der Wal decide nog mede, dat mej. van Rijn die tot haar spijt niet aanwezig kon zijn, zoo juist een telegram had gestuurd, waarin zij de ver. D. E. S. met de opening van haar tweeden speeltuin hartelijk gelukwensch- te. Hij stelde voor van deze plaats aan mej van Rijn een danktclegram terug te sturen, welk voorstel met applaus werd begroet. Dan had spr. nog een mededeeling en wel, dat deze dag een dubbele feestdag was. De vader van de kinderen n.l., de voorzitter der vereeniging was jarig. De heer van der Wal feleciteerde hem en hoopte dat hij nog vele jaren zijn beste krachten aan D E. S wijden. Door een der dames werd den heer Schou ten daarna namens zijn vereeniging ccn mooie bloemenman-d overhandigd, wanrvou deze hartelijk dankte. Het beste blijk van sympathie ten op zichte van hem, was evenwel het geven van alle krachten om D. E. S. sterk te maken. Tot slot werd de jubilaris door de kinderen toegezongen. Vervolgens werd thee en koffie rondge- diend, terwijl de kinderen alle op ranja en koek werden onthaald. Terwijl Excelsior nog eenige nummertjes muziek gaf, w-erd-en de rutschbaan, de wippen enz. door de kinderen bestormd, die zich a1, direct op hun nieuw domein thuis voelden en er het grootste plezier hadden. We gelooven dan ook dat de beste propa ganda voor de actieve vereeniging D E. S een kijkjje in een harer speeltuinen is en ho- pen met deze vereeniging dat ze spoedig tot de opening van haar derden tuin kan over- gaan. SLUITINGSUUR VOOR CAFe'S E. D. De Commissaris van Politie der Gemeente Alkmaar brengt, voor zoover noodig, in her innering, dat gedurende den wettelijken zo mertijd, het sluitingsuur voor cafe's e. d., op alle dagen, is vastgesteld op twaalf uur. (Ar- tikel 130 A. P. V.) Dit vangt dus aan 15 Mei 1928. AUTOBUSDIENST ALKMAAR—HAARLEM. Deze bekende dients van den heer N. Bruin te Heiloo zal worden gereorganiseerd. Er zullen nieuwe bussen worden aange schaft en er bestaan plannen om de oude wa- gens langzamerhand af te voeren. De eerste nieuwe wagen is Zaterdag reeds in den dienst gebracht. Het is een fraaie, zoowel wat vortn als kleur betreft, keurig uit- gevoerde Republic-autobus. Doch niet alleen het uiterlijk doet den wagen tot een der mooi- ste bussen die men tegenwoordig langs den weg ziet, behooren, ook het interieur is van een voorname uitvoering. De zitplaatsen zijn ware fauteuils en fraai is de grijze beklee- ding. De ruime wagen biedt plaats aan niet minder dan 29 personen, zoodat hij ook tot een der grootste bussen behoort, die op dit traject rijden. De dienst zal er niet weinig op vooruit gaan als meerdere van deze prachtige wagens worden aangeschaft. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 8.15 uur licht op, OPGEHEVEN. Uit bezuinigingsoverwegingen is, met in gang van 1 Mei, voor de belastingplichtigen uit de buitengemeenten, de mogelijkheid op- geheven om ten kantore van den ontvanger der buitengemeenten hun belasting te vol- doen. Deze 30.000 aangeslagenen zullen nu voortaan de eerste vier dagen in de week ge lijk met de Alkmaarsche aangeslagenen hun belasting kunnen voldoen en moeten daar- vco/- aan een loket hun biljetten aanbieden en aan een ander loket hun betalingen doen. Vanmorgen waren wij er getuige van, hoe door den grooten toevloed van belastingplich tigen, de menschen 20 tot 30 minuten moes- ten wachten om geholpen te kunnen worden. Deze bezuiniging gaat dus gepaard met het verloren gaan van een zee van nationalen tijd van de burgers. Het Rijk behoeft dezen tijd echter niet te vergoeden en stelt zich bovendien ook op het standpunt, dat betalingen nu ook ten post- kantore kunnen geschieden, doch vergeet, dat daardoor de loketten ten postkantore ten zeerste hinderlijk worden belast, terwijl de postdiensten in de buitengemeenten zijn inge- krompen. Dit soort bezuinigingen lijkt ons niet in het belang van het publiek. TWEE JUBILARISSEN BIJ HET STEDELIJK MUZIEKKORPS. Het concert van het Stedelijk Muziekkorps in den Muziektuin droeg gister een bizonder karakter doordat twee der meewerkenden een jubile vierden. Dit zal ongetwijfeld de reden zijn geweest, dat er, ondanks het koudc weer, nog zooveel menschen waren gekomen. Deze jubilarissen waren de heeren G. Wie- se en J. Scholten, die respectievelijk 40 en 25 ;aar aan het korps verbonden zijn. Na het vijfde nummer, in de pauze, ver- scheen de commissie van toezicht (de heeren A. Ohlen, Th. L. M. Ypma en C. E. Slinger) in de nis, om bij monde van eerstgenoemde hare gelukwenschen uit te spreken. Wel laat de zomer nog op zich wachten zoo ongeveer zei de heer Ohlen maar toch begint het Stedelijk Muziekkorps zijn zomerseizoen in den Muziektuin. De gewoon- te is, dat bij de opening van het seizoen de commissie van toezicht hare opwachting komt maken. Zoo ook nu. Dan weidde spr. uit over de mutatie onder de leden van elke organisatie, het Stedelijk Muziekkorps niet buitengesloten, een mutatie die niet altijd voor een vereeniging voordeelig is. Gelukkig zijn er echter altijd ook leden, die jaren achtereen blijven en een kern vor men in de vereeniging. Bij het Stedelijk Muziekkorps hebben wij ook dergelijke leden, die welhaast een leeftijd lid zijn. Heden, zoo ging spr. voort, hebben we weer twee jubilarissen, beiden behoo- rende tot de trouwste leden, mannen met veel ambitie voor het korps. Spr. hoopte, dat zij1 die nog vele jaren zullen bewaren en dat een goede gezondheid hen in staat mag stellen nog aan vele concerten mee te werken. Namens de commissie van toezicht felici- teerde spr. beide jubilarissen. De heer B1 o k k e r, lid van het Stedelijk Muziekkorps, noemde de heeren Wiese en Scholten kameraden, diq trouw op de repeti- ties verschenen en zonder wie deze niet vol- maakt leken. Mede namens den directeur ett diens plaatsvervanger wenschte spr. hen ge- luk met het jubile. Hij berekende, dat het con cert van gister voor den heer Wiese ongeveer het duizendste concert zal zijn. Spr. overhandigde hem namens het korps en zijn leider een gouden horloge en huldig- de de echtgenoote met een bloemenmand. Aan den heer Scholten bood spr. een mooie groote staande schemerlamp aan, terwijl ook diCns echtgenoote een bloemenhulde in ont- vangst had te nemen. De pachter van den Muziektuin, de heer Timmcrman, bood elk der jubilarissen een bloemstuk aan, vergezeld met zijn gelukwen schen. De beide jubilarissen dankten met eenige woorden voor de hun gebrachte hulde. Na dit officieele gedeelte trad de pauze In en ging de middag verder zijn gewonen gang. GOUDEN FEEST. Het echtpaar J. van Schagen en M. van Schagen-Broersen, Westerhotje alhier, vierde gister zijn 50-jarig huwelijksfeest. Dat het niet aan belangstelling zou ontbre- ken, stond voor hem vast, die weet, dat deze oudjes rads 44 jaar hetzelfde huisje bewo- nen en met de gtzellige stemming, die ei onder de vele buurtjes in dit hofje, met kleine woningen, heerscht, bekend is. In lamiliekring werd het feit, te midden van veel bloemen, gister gevierd. „St. Caecilia" bracht de oudjes een sere nade, tot verhooging van de feestelijke stem ming der buurtgenooten, die, tot voldoening van de oudjes, vandaag het feest nog zoo'n beetje voorzetten. Toen wij het jubileerend paar hedenmor- gen bezoehten, troffen wij de oudjes in een zeer opgewekte stemming in hun kleine ka- mertje te midden van een 20-tal buurvrouwea aan een kopje koffie. De stemming liet niets te wenschen over en zeker kon de Amerikaan- sche millionnair, die ter viering van zijn huwelijksfeest, al gijn vrien-den op zijn kost u uit Amerika liet komen om het feest met hem in Parijs te vieren, zich niet gelukkiger gevoe- len, dan deze bruidegom met zijn bruid, te midden van de kind,ren en de gcnoeglijke buurvrouwtjes. De gejaagdheid van onzen tijd viel hier niet waar te nemep. Hier nog iets uit den tijd van „langzaaoi aan, dan breekt het lijntj« niet", POLITIEBERICHTEN. Zaterdagavond, omstreeks kwart voor elf had op den hoek van de Langestraat en het Payglop een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig bestuurd door Th. M. G., autohandelaar, wonende te Amsterdam en een met een paard bespannen vierwieligen wagen bestuurd door H. W. Pv wonende te Zuidscharwoude. Doordat van de beide voertuigen, die in dezelfde richting reden, het motorrijtuig te kort voor het gespan het Payglop wilde inrijden, werd het door het lemoen van den wagen aan de achterzijde beschadigd. De aangerichte schade werd in der minne geschikt. Zaterdagnacht omstreeks half een werd de 21-jarige F. de V. wonende alhier, die op de Laat met nog een persoon liep te zingen en schreeuwen, onder hevig verzet door de Po litie naar het Bureau van Politie alhier ge bracht Tijdens die overbrenging maakte hi; zich schuldig aan mishandeling van een agent van politie, terwijl hij aan het bureau vertoevende, den dienstdoenden wachtcom- mandant beleedigde. Terzake het een en an der is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Zondagmiddag omstreeks half vijf had ien huize van J. Ch., schoenenhandelaar, wonen de aan de Langestraat 99 alhier een gas- on tploffing plaats die veel materieele schade aanrichtte. De bewoners, die reeds den ge- heelen dag door het perceel een gaslucht had den waargenomen, hebben ten slotte door middel van een brandende lucifer naar een lek in de gasleiding gezocht, hetgeen de ont- ploffing tengevolge had. Persoonlijke onge- lukken hadden niet plaats. Twee personen, die in het cafd van Sj. ge- legen in den Houttil alhier oneenigheid had den gekregen, vochten dit op straat uit. Zij werden door de politie ter kalmeering naar het bureau overgebracht. HET KEGELCONCOURS. „Komt Kegelaars te zamen, Gevierd dit vrooiijk feest. Want op zoo'n Prijsuitreiking, Heerscht steeds een goede geestP Eigenlijk zouden we met bovenstaandt regels uit het „Bondslied", dat gisteravond zoo krachrig gezongen werd, kunnen vol- s-taan, want de waarheid van deze vier rege len staat als een paal boven water: de prijs uitreiking is met veel vroolijkheid gevierd er beerschte een goede geest, er was pret kortom, het slot van het kegelconcours is een prachtig feest geworden! Toen de voorzitter van den Alkm. Kegel- bond, de heer Joh. Diepen, van zijn zetel verrees, was een zeer talrijk, en nsar spoedig bleek enthousiast publiek aanr wezig. Spr. meende, niet tot de prijsuitreiking te mcgen overgaan alvorens hij eenige woor den gesproken had bij wijze van officieele opening. Hij heette alle aanwezigen hartelijk V I iMi'i'l

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2