AWsAMANDELTJES- mlieilanisGhe jomr- naltsfen in ^ikmaar. Tabletten Tijdssh^iften Bisineniand Har'ktbefSchten UW1&A&M CELAAT KSiLT 5NEL A>> <Doch voordat gij tKoude rillingen krijgt, Neem M. en Monte Carlo 730 M. le serie: Letha 710 M., Nelly Ru 700 M., Lord Aubrey 755 M., Meteor 740 M., Pijl- snel 700 M. 1. Lord Aubrey (1.10 2/5). 2e serie: Mallingcrot 740 M. Catrien R. 750 M. Oakland Baron B 710 M. Petite Amie C 710 M. Romence 700 M. v1. Catrien R. (1.12 2/5). 3e serie: Harrold 735 M., Manhattan 700 M., Mignon 710 M., Erster Wolversomer 765 M. 1. Manhattan (1.09 4/5). 4e serie: Omega 730 M., Present H. 730 M., Nanny B. 710 M., Prinses Duluth 720 Meter. 1. Omega en Present H. dead heat (1.10 1/5). 5e serie: Oeke S. 720 M., Nicolai 730 M Maggy Henry 755 M., Miss Zelda Peter W5 M. ll. Maggy Henry (1.11). Gediskw. Miss Zelda Peter. Finale. Zes deelnemers. Atl. Present H. 730 M. van Stal C., rijder jpj. M. v. d. Berg, tijd 1.06. 1 2. Omega, 730 M. van C. Verhorst te Beverwijk, rijder K. Snoek. 3. Lord Aubrey 755 M. van Mevr. J. v. Meurs—Reub te Doom, rijder J. Kleinjan. i 4. Catrien R. 750 M. van Mej. E. Hen- nink te Amsterdam, rijder J. v. Leeuwen. Niet geplaatst: Mankattan en Maggy Henry. De volgende courses der Kennemer Spor^ club zijn bepaald op 22 Juli. f'/'; VOETBAL. Een nieuw Bekersucces vo Alcmaria Victrix. Zcnda AlcmariaR. C. H. Alcmaria speelde gisteren te Amsterdam tegen D. E. C. voor den Beker. Zij wist door toijzonder enthousiast opel den stand, die een klein kwartier voor tijd nog 21 voor D.E.C. was in een 42 overwinning om te zetten. In het begin had Alcmaria nog al last van bet gladde veld en den doorschietenden foal. Zij kon haar waren vorm maar niet te pakken krijgen. D. E. C. kreeg een 1—0 voorsprong, doch Mulders maakte uit een prachtigen through-pass van Reitsma gelijk. Rust 1—1. D. C. nam echter opnieuw de leiding en toen die stand maar 21 bleef begon men reeds voor Alcmaria vreezen. Doch Jo Bos maakte fraai gelijk en toen was het met D. E. C. gedaan, want nog twee mooie aan- vallen hadden succes en met een goede overwinning plaatste Alcmaria zich in de kwartfinale. Deze wordt a.s. Zondag alhier gespeeld en R. C. H. uit Haarlem, dat gisteren als be- zoeker tegen H. F. C. gelijk speelde, zal de tegenpartij zijn. Dat de publieke belangstel- ling bij voortduring grooter wordt is niet te verwonderen. Tegen de Haarlemsche eerste- klassers zal wel het record bereikt worden Hartland c.s. denkt om den eindstrijd. Houdt vast. De volgende Bekeruitslagen zijn nog te melden: D. F. C.Feijenoord 42. H. F. C. R. C. H. 11. HilversumHeracles 31. Go Ahead—U. V. V. 3—3. E. Boys—Eind hoven 3—2. P. E. C.—Be Quick 6—2. Tottenham Hotspur won met 30 van het Rott. Elftal. H. D. VS. werd eersteklasser door een 5—1 overwinning op Sparfhan. VelocitasAjax 14. T. O. G.Water- graafsmeer 41. B. V. V.Helmond 60. VERANDERING IN HET VOETBAL- SYSTEEM? Een nieuwe regeling met uit- gesloten. Naar gemeld wordt, bestaat de kans. dat bij gelegenheid van het Congres der F I.F A. (de internationale voetbal-organisatie) b-"- sloten zal worden tot een ander wedstrijd- systeem dan het onlangs aangekondigde bekerstelsel. (Zooals men weet komt dit bekersysteem er op neer, dat onmiddelli k alle verliezers van verdere deelneming worden uitgesloten. Een ongelukkige wedstrijd, een onverdiend doelpunt kan dus voldoende zijn orn een land, dat een goede kans in de eind-beslis- sing zou hebben, uit te schakelen. La mort sans phrase!) Er is dus kans dat Nederland ook na een eyentueele nederlaag tegen Uruguay, zou kimnen aanblijven. Trouwens: voor elk der mededingeiide; £-■ landen zou een stelsel met verliezers-ronctSn theoretisch en practisch voorkeur verdienen. Uitslag seriewedstrijden op Dorvderdag 17 Mei: Alcmaria 4Hei'oo V. V. H 2 uitslag Frederik Hendrik 2Sport 3, beider. uit Amsterdam, ui'slag 71. Wartburgia 2Frederik Hendrik 1, beiden uit Amsterdam uitslag 18. F. H. B., AmsterdamV. V. H. 1 Heiloo, uitslag 32. Sport 1, AmsterdamiM. H. C. 1, Haarlem, uitslag 0—0, bij loting toegewezen aan Sport I. F. I. W. I., Amsterdam—V, V. H. 1, uit slag 4—0. De derd- gouden kruis-wedstrijd, welke Donderdag gehouden werd tusschen D T SI van Oudkarspel en N V V I van Nieuwe Niedorp, eindigde met 41 in het voordeel .van D T S. DE LOTING VOOR HET VOETBAL- TOURNOOI. Een spannend kwartier. Het belangrijkste oogenblik van dezdn openingsdag was niet de ontmoeting Britsch- Indie—Oostenrijk, zelfs niet de wedstrijd NederlandFrankrijk, door de onzen zoo fraai met 50 gewonnen. Veel gewichtiger was het feit van de lo ting voor het Olympisch voetbaltournooi, een ceremonie die door Prins Hendrik eigen- handig werd verricht. Nadat de leden der Olympische voetbal- commissie Lotsy. (Nederland), Verdyck (Bel gie) en dr. Bauwens (Duitschland) door den heer Kollenbach aan Zijn Koninklijke Hoog- heid voorgesteld waren werd tot de loting overgegaan. De uitslag daarvan is als volgt: In de voor-ronde komen: Chili tegen Por tugal; Spanje tegen Esthland. Van deze vier landen vallen twee af, waar- door er nog zestien overblijven. (Van af- vallen van Joego-Slavie was nog geen offi- cieel bericht ingekomen. In de eerste ronde komenwinnaar Spanje- Esthland tegen Mexico; Belgie tegen Luxem burg; Zwitserland tegen Duitschland; win naar Portugal-Chili tegen Joego-Slavie; Nederland tegen Uruguay; Italie tegen Frankrijk; Egypte tegen Turkije; Argentinie tegen Amerika. Een merkwaardiger resultaat dan 'het hier- boven vermelde is moeilijk te verwachten geweest: Nederland trof het al bijster onge- lukkig door tegen de oude tegenstanders der Parijsche Olympiade Uruguay! te lot en. Doch ook andere landen troffen het zon- derling. Turkije bijv. moet spelen tegen een ploeg van Mohammedaansche geloofsge- nooten: Egypte! De Amerikanen komen uit tegen bewoners van hetzelfde werelddeel, n.l. Argentinie! Belgie heeft Luxemburg als tegenstander! Frankrijk speelt tegen een an dere Latijnsche ploeg: Italie. Voetbal is een grillig spel, maar een voet- bal-loting zoo mogelijk nog grilliger! Onder leiding van „De Amsterdamsche Pers" brachten hcden etn 74 buitenlandsche journahsten die tijdens de Olympiade ons land bezoeken, een bezoek aan Alionaar. Onder hrn waren journalisten uit Belgie, Denemarkcn, Duitschland, Engeland, Fin land, Frankrijk, Hongarije, lerland, Litauen, Noorwegen, Oos.Fnnjk, Polen, Portugal, Spanje, i'sjecho-Siowaidje, Vereenigde Sta- ten, Zuid-Afrika, Zweden en Zwitserland. Per extra trein, beschikbaar gesteld door de Nederlandsche Spoorwegen, arriveerde het gezelschap alhier om kwart voor tien, na te vcren te Amsterdam door baron Kraaijen- hof, namens de Spoorwegen, weikom te zijn geheaen. De Zaanstreek wekte om de molens de bv- wondenng van de journalisten op. Het stem- de hun tot groote verwondering dat in de polders het land lager ligt dan het water. Ook over de laatste tulpen, die zij op de velden aanschcuwden, vatieugden zij zich. De tractortram, waarin ze te Alkmaar ste- gen, om naar de Huigbrouwerstraat te rij- den, stemde hen tot groote vreugde, en op onze vraag, hoe zij Alkmaar vonden, ant- woordde een van hen, dat het hier beter is voor de paarden dan voor de visschen. Hij motiveerde dit antwoord door op te merk. il, dat -men in Alkmaar om de paarden te sparen een ford voor een tramwagen zet, doch dat men de visschen den kop afsnijdt. (Het gezelschap was ook de vischmarkt ge- passeerd). De oude Waag, in een gouden gloed van kaas en zonlicht, bracht het gezelschap in verrukking, evenals de karakteristieke Mient. De markt leverde, dank zij het olieen van de kaas, dan ook inderdaad een bijzonder mooien aanblik. De kaasdragers in hun Veemkleeding wer- den niet het minst gekiekt. Ook het rollen van de kaas in de goten der schepm had aller aandacht. In het gebouwtje van de V. V. V. verd bij- zondere belangstelling getoond voor de in het Noord-Hollandsch gekleede meisjes, die de bekende beschuitjes met kaas ronddeelden. Die belangstelling was zelfs zoo groot, dat de heer Monet, die ten stadhuize den burge- meester beantwoordde, de hoop uitsprak, dat men aan deze meisjes de blijvende herinne- ring aan Holland zal bewaren. Vele journalisten lieten zich, met de meis jes op den voorgrond, kieken, zoodat men de kiekjes van de jonge dames spoedig in alle wereldeelen zal kunnen bewonderen. De ruitertjes en de bazuinblazer in hun eeuwigen rit en gebazuin, trokken evenzeer de aandacht. Deze vertegenwoordigers, zoo vcrzekerde men ons, gevoelden zich als in de herboren middeleeuwen, zoodat het enthousiasme soms ontroerend was. Ook het „Huis met den Kogel" en dc kaaspakhuizen van de heeren Hennetnan en Kool werden bezichtigd. Hierna toog men naar het Stadhuis, waar de journalisten officieel werden ontvangen. Rede van den burgemeester. In de raadszaal heette de burgemeester, mr. Wendelaar, de internationale gasten in het Fransch van harte weikom. Hij wees er op welk een mooie reis de jour nalisten maken en hoe daardoor op ons land de aandacht zal worden gevestigd, hoe land en volk daardoor meer dan tot dusverre be- kend zullen worden. Spr. herinnerde er aan, dat heden, 18 Mei, de vredesgedachte naar voren komt, en hij behoefde, naar hij meende, in dit internatio nale gezelschap niet meer te wijzen op de groote beteekenis van de internationalistische idee, de vredes-idee die voor de geheele we- reld en voor Holland in het bijzonder van zoo groote beteekenis is. Holland heeft meer dan eenig ander land behoefte aan den vredestoestand ten behoeve van zijn kunsten en wetenschappen en ook ten behoeve van zijn handel. Spr. hoopte dan ook dat de journalisten deze reis niet alleen voor hun plleizier zouden maken; noch alleen om land en volk te her en kennen, maar dat hen ook het doel voor oogen zal staan dat voor ons alien, voor heel de wereld van het grootste belang is, de vredesgedachte te pro- pageeren, de gedachte die een toestand van permanenten vrede in het leven zal moeten roepen. De burgemeester wees er vervolgens op, dat den deelnemers enkele drukwerken be- treffende Alkmaar en omgeving zouden ver- strekt worden. Het program van deze rondreis leek hem iets overladen, maar toch zou hij gaarne 'de gelegenheid, dat zoovele invloedrijke buiten- landers bijeen waren gebruiken om iets meer van ons land en ons voile te vertellen dan de tourist gewoonlijk is ons land te weten komt. Spr. wees er, overgaande tot de Duitsche taal, vervolgens op dat de wijze waarop men in Holland en in Duitschland de gemeente- besturen samenstelt en hun bevoegdheden re- gelt, geheel verschillend is. Hij toonde op enkele kaarten duidelijk aan hoe het Noorden van deze provincie in ver- loop van eeuwen is veranderd. Een Fransch spreekwoord zegt, dat God de wereld gescha- pen heeft, maar dat de Hollanders hun eigen land schiepen en zoo is het ook inderdaad. Deze provincie is in verloop van tijden uit het water herrezen en als de dames en heeren over 20 jaar nog eens terug komen, zullen zij hier een geheel andere landstreek aantref- fen. Holland vecht zich uit het water. Omstandig zette spr. uiteen hoe in Hol- landsche, Duitsche en Fransche steden ge heel andere toestanden op bestuursbeleid worden aangetroffen. Men hoort zoo dikwijls zeggen, dat Hol land klein is. Spr. wil dit hier uitdrukkelijk tegenspreken en toonde in verband hiermede een bord met gegevens over oppervlakte en bevolking van diverse Europeesche staten. Daar maakt Nederland met zijn oppervlakte van 33000 K.M.2 en zijn 7.2 millioen inwo- ners al een heel wat beter figuur dan b.v. Denemarken met een oppervlakte van 43000 K.M.2 en slechts 3.2 millioen inwoners of Zweden met 6 millioen inwoners. Maar tot Nederland behooren ook zijn ko- lonien en als wij deze mederekenen heeft ons land de enorme oppervlakte van 2.109.000 K.M.2 en telt het niet minder dan 57.3 mil lioen zielen, dat is zelfs meer dan er in Japan worden aangetroffen. Het doet er tenslotte niet toe of dit blanke, bruine of zwarte zielen zijn, het zijn allemaal bewoners van Neder land en onderdanen van onze koningin. Zoo bekeken heeft Nederlad een gebied van reus- achtige afmetingen en wanneer ooit iemand mocht opmerken, dat Holland maar een klein land is, dan kunnen de dames en heeren journalisten dit met kracht orrtkennen en zeg gen, dat het niet waar is. (Applaus). Spr. vroeg ten slotte het land waar thans de Olympische Sp*Ien worden gehouden te beoordeelen naar datgene wat wij nu prestee- ren. Op het gebied van wetenschap en kunst, van kolonisatie en landwinning staan wij vooraan. Holland heeft procentsgewijs naar de bevolking gerekend de meeste Nobelprij- zen ontvangen. Spr. herinnerde aan vele onzer groote manner, op allerlei gebied als Vincent van Gogh, Tcorop, Berlage, De Bazel, Mengel- berg, de professoren Lorentz, De Vries, Ka- merlingh Onnes, Hijmans, Van 't Hoff, Snouck Hurgronje, Asser, Kapteyn en Korn. De Hollanders voerden zelfs waterwerken in China en Valparaiso uit en wat thans in IJmuiden geschiedt is van wereldvermaard- heid geworden. Nog herinnerde spr. aan mannen als Fokker, Jurgen-s, Philips, Sir Henry Deterding. Hij wees op de groote be teekenis der Amsterdamsche beurs, op den diamanthandel, op de import en export van kinine, tabak en koffie van welk laatste pro duct wij in 1928 meer exporteerden dan eenig land ter wereld. En bovenal herinnerde spreker eraan dat wij den grootsten uitvoer van kaas habben. De kaasexport was in 1927 niet minder dan 126 millioen K.G. en p'Km. 100 millioen werd uit- gevoerd tot een bedrag van 77 millioen Hol- landsche guldens. Daarin heeft ook Alkmaar zijn aandeel gehad en wij zijn er trotsch op. Men mag veel vergeten van hetgeen nu gezegd is, maar niet, dat Holland geen klein maar een groot land is. Het internationalisme moet van steeds grooter beteekenis worden, maar het nationalisme mag daardoor niet verminderen. Met groote vreugde zal Hol land de menschheid alles geven wat het geven kan, maar gun dit land dan ook zijn plaats in de rij der staten, waar het mee kan helpen aan de verbroedering van alle landen en volken. (Applaus.) Namens de buitenlandsche journalisten be antwoordde de heer A. Monet van „De Nieu we Gazet" te Antwerpen de rede van den bur gemeester in het Hollandsch. Hij merkte op, dat de burgemeester, door zijn cursus over Nederland, de beantwoor- ding niet gemakkelijk had gemaakt. Spr. verzekerde, dat het buitenland Hol land niet onderschat. Wij zullen, aldus spr., niet 1/10 van wat u zeide onthouden, maar trachten het 1/10 dat u toevoegde aan hetgeen wij van Holland reeds wisten er bij te onthouden. Het is de Hollander, die te vaak denkt, dat het buitenland Holland alleen ziet op klom- pen, met bols en kaas. Wij hopen, dat Hol land zijn eigenaardig karakter zal behouden Met voldoening had spr. geconstateerd, dat Alkmaar niet alleen een stad van kaas- handel, doch ook een stad van Vreemdelin- genverkeer was, aan welks bevordering veel wordt gedaan. Spr. verzekerde, dat Holland geeerd wordt en begrepen. Spr. eindigde met den wensch, dat Hol land zijn eigen karakter zal bewaren. (Ap plaus). Spr. gaf hierna nog in het Fransch een sa- menvatting van zijn antwoord. Hierna werden ververschingen aangeboden en aan de aanwezigen in verschillende talen en bijzonderheden over Alkmaar uitgereikt gidsjes van Bergen in vier talen. Om 1 uur vertrok het gezelschap per extra trein naar knEhuizen, om vandaar met de Zuiderzeewerken kennis te maken. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. T wee dooden Gisteravond wer dde burgemeester van Boi- kel en Schaft gewaarschuwd, dat er twee doo den lagen aan den Draai bij Heiereind. On- middellijk begaf hij zich daarheen en vond daar een zekeren J. L. van der Linden en een zekeren L. H. Peeters, beiden uit Eindhoven. Beiden waren met een motorrijwiel tegen een boom gereden, waardoor Peeters op slag werd gedood en van der Linden ernstig ge- wond werd. Laatstgenoemde is reeds aan de gevolgen overleden. MEISJE DOODGEREDEN. Een tragisch ongeval heeft gister plaats gehad op de kruising van den Haarlemmerweg en Admiraal de Ruy- terweg te Amsterdam. Twee jonge meisjes reden daar spe- lenderwijs op hun fietsen en botsten plotseling tegen elkaar, waardoor beiden veilen. Op hetzelfde oogenblik kwam uit de richting Halfweg een luxe-auto aan- rijden, waarvan de wielen over een der meisjes, de 13-jarige M. S., gingen, met het treurig gevolg, dat het arme kind op slag gedood werd. TREINBOTSING. Door onveilig signaal gereden. Gistermorgen vroeg is een goeclnren- trein uit Utrecht in het station te Den Bosch op een rangeerende locomotief gereden, waardoor beide machines ge- ringe schade opliepen. Onder leiding van den chef werd onmiddellijk met het op- ruimingswerk begonnen, zoodat het per- sonenverkeer geen vertraging onder- vond. Een der beide machinisten is door een onveilig sein gereden, deze zou de machinist van den Utrechtschen trein moeten zijn. De politie stelt een onderzoek in. BELANGRIJKE SCHILDERIJEN- VERKOOPING. Er hseft Woensdag in de Engelsche hoofdstad een verkooping plaats gehad van schilderijen van beroemde meesters;' talrijke personen uit de Londensche kunstwereld wa ren hierbij tegenwoordig. Een schilderij van Rembrandt bracht den hoogsten prijs op: 600.000. Een ander w-rk van Rembrandt bracht 540.000 op. Een schilderij van Van Dijck werd voor een som van 360.000 verkocht. GENERAAL A. R .OPHORST OVERLEDEN. Gisteren overleed te Amsterdam generaal A. R. Ophorst, lid van den gemeenteraad en voorzitter van de christelijk-historische raads- fractie. De overled:ne was tijdens den wereld-oor- log commandant van de stelling Amsterdam als generaal-majoor bij de vesting-artillerie Hij genoot een groote wetenschapelijke repu- tatie en is uit dienst getreden met den titulai- ren rang van luitenant-generaal. Na zijn uitdiensttreding heeft hij zich ge heel aan het maatschappelijk en openbaar le ven gewijdin 1919 werd hij gekozc-n tot lid van den gemeenteraad. In 1920 werd hij lid van de Prov. Staten, welke functie hij tot voor kort bekleedde. Toen Ter Haar in 1922 wethouder werd, volgde generaal Ophorst hem op als leider der Christelijk-Historische fractie. Hij bekleedde tal van functies in allerlei organisaties. De vermoedelijke doodsoorzaak is hartver- lamming; Woensdag woonde generaal Op horst de gemeenteraadsziting nog bij cn niets deed zijn zoo spoedig heengaan ver- moeden. DE V. P. R. O. Het Bestuur van den Vrijzinnig Pro- testantschen Radio Omroep verzoekt ons het volgende te plaatsen: Door den Katholieken Radio Omroep (K. R. O.) en door de Ned. Christ. Radio Vereeniging (N. C. R. V.) is dezer dagen een request gezonden aan Z. E. den Mi nister van Waterstaat, inhoudende het verzoek om een einde te maken aan den toestand, waarbij de V. P. R. O. gelegen heid heeft om cles Vrijdagsavonds na half acht zijn programma over Huizen uit te zenden. Door het Bestuur van de Ver. van Ar- beiders Radio Amateurs (V. X. R. 'n i, mededeeling ontvangen, dat met "insane van 1 September door de V. A. R. a. seen afstand meer kan worden gedaan van de Zondagmorgenuren, die sindr een'- gen tijd door de V. A. R. A. aan den V P. R. O. ter beschikking waren gesteld tot het uitzenden van zijn kerkdiensten Het Bestuur van den V. P. R. 0. heeft zich nu tot Z. E. den Minister van Wa terstaat gewend en het heeft het stellige vertrouwen, dat de Minister met de be- langen ook van de Vrijzinnig Protestant- sche volksgroep ernstig zal rekening houden en dat ook aan het Vrijzinnig Protestantisme in den aether recht zal worden gedaan. Dit zal echter voor een belangrijk deel afhangen van de wijze, waarop het Vrij zinnig Protestantisme blijkt geeft op dat recht prijs te stellen. Daarom doet het bestuur van den V. P. R. O. een zeer dringend beroep op alle Vrijzinnig Pro. testanten (radioluisteraars of geen ra- dio-luisteraars) om zich in dit moeilijk oogenblik achter den V. P. R. O. te scha- ren. Alleen door een zedr omvargrijk ledental is de V. P. R. 0. in staat invloed te doen gelden. Opgave van lidmaatschap (minimum contributie 1.00; gewone contribute 2.50 en meer) aan het V. P. R. o.-bu- reau, Singel 60, Amsterdam C (postgiro 126100! gem. giro V 2000). RADIOFONISH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgea van 18 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 te Vardo. Laagste barometerstand 745.8 te Calais en Le Havre. Verwachting (geldig tot den avond van 13 Mei): Zwakke tot matige annvankelijk verandet lijke, later waarschijnlijk toenemende noord- westelijke tot noordelijken wind, betrokken of zwaar bewolkt, laterwellicht met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regenbuien, wd nig verandering in temperatuur. Op den Uitkijk, uitgave Gebr. Zomer en Keuning's Uitg. Mi}., opent ditmaal met een mteressant artikel van prof. Veldhuizen over de Katakomben te Rome. Prof. Waterink geefl een serie alleenspraken„Meester's Kind", terwijl dr. de Hoogh over de veel voorkomen- de iepenziekte schrijft. In modeme scheeps- bouw bespreekt Vreugdenhil den luxen en so- lieden bouw onzer oceaanstoomers. Met de gebruikelijke rubrieken, o.a. Op den Uitkijk binnen en buiten onze grenzen, wordt it goed-verzorgde nummer besloten. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 Mei 1928. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd stapels, wegende 146.000 K.G. Fabrieks kaas: Kleine met merk 47.50; Commissit 48; Boerenkaas. Kleine met merk 48.50; zonder merk 40; Commissie 48.50. Han del matig. ALKMAAR, 18 Mei 1928. Op de heden gehouden Graanmarkt werden totaal 521 hectoliters aangevoerd. waarvan de aanvoer en prijzen als volgt zijn: 296 H.I. Tarwe f 11—/ 14.25; 56 H.L. chev. Gerst f 13- f 14.50; 98 H.L. Haver 14.75—/ 16; 18 H.L. boonen, w. o. Bruine 20—f 52; Citroen f 20—/ 34; Duiven 19; 16 H.L geel Mosterdzaad f 2025; 11 H.L Kar- wijzaad 3840 5 H.L. Blauwmaanzaad f 3335; 24 HL erwten w.o. Kleine groene 2026; Groote groene f 36- 40; Grauwe f 45. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELEN- PRIJZEN AMSTERDAM, 18 Mei. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, 2509 H.L. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 16 Mei 1928. Op de heder gehouden veilingen waren in totaal 72398 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen waren als volgt: 55-57 f 5.20-f 5 40; 58- 60 5.30—/ 5.60; 61—63 5.60-/ 6; 6466 66.20 Ongewogen: Bruii 5.60—/ 6.20; Wit 5.10—/ 5.50; Gemid- deld 5.30. 11138 stuks Eendeieren 4.70 4.90; 26 Kalkoeneieren 8.40. NOORDSCHARWOUDE, 16 Mei 1928 Uien 6.40; Drielingen 3.60; Stele 2 30 alles per 100 K.G. Aanvoer: 792 K.G. Uien. ZWAAG, 16 Mei 3928. Veiling Bangert en Omstreken." Sla 68; Aardbeien 64—/ 70; Bloeinkool 40—/ 48; Worte len 12—/ 17; Postelein 8—/ 10; Rabar ber 7—/ 12; Radijs 2.30—/ 2.80; Wit ilof 27—/ 32; Spjnazie 3—/ 7; Kom- kommers 25f 27. Dat was bet idee van m'n man, meneer Van Fuffelen, om een borstbeeld van hemzelf in den tuin te zetten. Een alleraardigst idee, mevxouw, en het Ijjkt ook zoo good. 6—0. MET GRATIS GRENADINESAUS PUD&ING EEN H E E £1 LI J K NACERECHT PUDD/NGFABRtEK GRON INGE A/

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10