DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Klaas Baas, MINERVA No. m m Uit het PgiplemeBit DageliJkscEi overzich!. BuStesilawd Dit nnmraet besfaat sit 3 bladen. Honflerd dertigste Jaargang. J28 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, uitgegeven. Abonneraenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2,—, franco door hei gebeele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewTjsmimmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfeNs Per regel /0.25, bij groote contracfen rabat. Oroote letters naar plaatsrnlmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON. Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. VRIJDAG Telef.nr. Adminfsfrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 18 MEI Den Haag, 16 Mei 1928. j De poging om het Kort Verslag der Twe:- de Kamer te doen herleven, is mislukt: over het desbetreffende voorstel van den heer Van der Waerden (S. D. A. P.) en enkele andere leden, hadden gister de stemmen ge- staakt en heden is het met 34 tegen 31 stem- men verworpen. Het denkbeeld zal nu wel yoor goed begraven zijn; jammer, indertijd Jiad men zoo vast gehoopt, dat het Kort ,Verslag bevorderlijk zou zijn aan de alge- meene waardeering voor het parlement en de belangstelling voor het staatkundige leven, welke hier te lande niet bijster groot is, zou verlevendigen. Zonder stemming of debat heeft de Kamer vervolgens aangenomen het wetsvoorstel om de regeering te machtigen de nalatenschap van den heer J. G. D. Wateler te verwerpen, omdat de voorwaarden welke er aan waren yerbonden, voor de regeering te lastig waren En daarna heeft de Kamer de rest van de yergadering gewijd aan de behandeling van de Begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1928. In hoofdzaak hebben twee punten stof tot uitvoerige bespreking gegeven. Vooreerst de toestand van de arbeiders, die voor het droogleggingswerk zijti aangenomen. De heer Drop (S. D. A. P.) in het bijzonder vond dezen beneden kritiek. De huisvesting was ten eenenmale onvoldoende, vooral wat de gehuwden betreft, en in de tweede plaats werd niets geuaan voor de recreatie van de arbeiders. Liefst had hij, dat er een rijks- ambtenaar werd aangesteld om voor beide belangen zorg te dragen, doch daartegen- over wilde de heer Smeenk (A. R.), die overi- gens met hem instemde, dat men de vereeni- gingen die.zich voor de arbeiders interesseer- den, uit de staatskas zou helpen. Ook de hr. Bakker (C. H.) zou daaraan de voorkeur ge- yen. De minister van Waterstaat, de heer Van der Vegte, achtte den toestand met zoo ten hemel schreiend als de heeTen. Maar hij wees er op, dat het niet aangaat den aanne- mer te dwingen voor een behoorlijke woning voor gehuwden te zorgen. Voor de ongehuw- den kan in.keeten en derg. voor bevredigende huisvesting worden gezegd, maar het polder- jongenswerk, dat verricht moet worden bij de drooglegging van de Zuiderzee, is geen werk voor gehuwden. Dat is nooit het ge- val geweest en het gaat niet aan daarin nu maar verandering te brengen. Men zou den aannemer op onverwachte hooge onkosten ja- gen, die hij zeker niet zal willen aanvaarden. Intusschen wilde de minister gaarne beloven, dat hij een onderzoek zal laten instellen naar de mcge'iijkheid om de levensomstandigheden van de arbeiders draaglij'ker te maken. De heer Drop was daarmee niet tevreden en hij diende een motie in om den minister uitdrukkelijk te verzoeker. bijzondere zorg aan de huisvesting en recreatie van de Zui- derzeearbeiders te wijden, doch toen daar- over werd gestemd, lieten ook zij die met den heer Drop van meening waren, dat er meer voor bedoelde arbeiders moest worden ge- daan, hem in de steek en werd de motie ver worpen met 36 tegen 17 stemmen. Enkel de soeiaal-democraten en vrijzinnig-democraten stemden er voor. Daarna hebben wij van de heeren Duy- maer van Twist (A.R.) en Van der Bilt (R.K.) bittere klachten gehoord over de on voldoende wijze waarop de regeering tracht de Zuiderzeevisschers te steunen, die door de drooglegging dreigen broodeloos te worden, maar de minister ga-f dit vo'lstrekt niet toe en zette uiteen, dat de steunregeling behoorlijk was ingericht. De begrooting is daarop aan genomen met beide heeren als tegenstanders. De Kamer is daarop tot Dinsdag a.s. uit- eengegaan. In de week na Pinksteren zal niet vergaderd worden. KELLOGG's ANTI-OORLOGSPACT. Besprekingert in het Engelsche parlement. Het antwoord van japan. Kellogg den Nobel- vredesprijs? Nog altijd is men niet zeker, hoe Enge- Jands antwoord aan de Vereenigde Staten zal luiden, alhoewel er redenen te over zijn, om aan te nemen, dat het antwoord gunstig zal luiden. Zooals we voor eenige dagen reeds schre- ven, was het ontwerp door de Engelsche regeering doorgestuurd naar de Dominions, aangezien bet de bedoeling der Britsche re geering was, een antwoord van het gebeele Britsche rijk aan Kellogg te zenden. Woensdag is deze kwestie wederom in het Engelsche parlement ter sprake gekomen, dit keer in het Lager- en in het Hoogerhuis. In het Lagerhuis vroeg het arbeiderslid kapitein Garrow Jones, hoe het stond met de raadpleging van de Dominions omtrent het Amerikaansche voorstel inzake dit ont- werp-verdrag. Locker Lampson antwoordde voor den minister van Buitenlandsche zaken, dat de onderhaodelingea io voiles gang zijn, tetegrafisch worden uitgevoerd en dat de regeering spoedig in het bezit van alle ge- gevens hoopt te zijn, die haar in staat zullen stellen, haar antwoord aan de Vereenigle Staten op te stellen. Op een verdere vraag zeide hij, dat Engeland gebonden is aan het Volkenbondsstatuut, het verdrag van Locar no en aan nog enkele andere verdragen, die buiten de bepalingen van den Volkenbond vallen en waarin de regeering zich heeft verplicht bepaalde gebieden te verdedigen, als deze worden aangevallen, aan welke ver dragen de Volkenbond zijn goedkeuring heeft gehecht. In het Hoogerhuis werd het debat ge- opend door den markies van Reading, den gewezen onderkoning van Britsch-Indie, een van de leiders van de liberate partij, die een motie van instemming met Kellogg's denk- 'beelden indiende. In zijn toelichting prees de spreker de vredelievende politiek van de regeering en minister Chamberlain. De bespreking in het Lagerhuis, zei hij verder, heeft getoond, dat alte partijen met Kellogg's denkbeelden in- stemmen en er mag zelfs geen schijn zijn van aarzeling ter aanvaarding daarvan. Tot dus- ver stond het verre blijven van Amerika de ontwapening in den weg, thans komt dit land zelf met het voorstel een overeenkomst tegen den oorlog te sluiten. Men heeft dit een leeg gebaar genoemd. maar een plech- tige verklaring van de zes groote mogend- heden is dat niet. Volgens Reading bestaat er geen onvereenigbaarheid tusschen de ter- men van dit voorstel en de verplichtingen, die Engeland bij het statuut van den Vol kenbond, het verdrag van Locarno en andere verdragen op zich heeft genomen. Het be- houdt zijn recht van zelfverdediging en vrij- heid van handelen in geval een der onder- teekenaars bet verdrag schendt. Hij vroeg het Huis zich zonder twijfel of aarzeling voor het verdrag uit te spreken, zooals het is voor- gesteld. Men zal met dit verdrag het Duizend- jarig Rijk niet bereiken, maar de verzekering van den vrede er wel een groote stap mee vooruitbrengen. Deze motie werd door verschiltende leden van het Hoogerhuis gesteund en het slot was, dat ze met algemeene stemmen werd aangenomen. Ten slotte Japan. Hoewel dit land thans zeer wordt bezig gehouden met de troebelen in China, schijnt de regeering toch nog tijd gevonden te hebben, om over Kellogg's voorstel van gedachten te hebben kunnen verwisselen en ziet het er naar uit, dat het antwoord van Japan niet lang meer op zich zal laten wachten. Volgens berichten uit Tokio aanvaardt de Japansche regeering de Amerikaansche voorstellen in algemeenen zin, zij het ook, dat bepaalde wijzigingen zul len worden voorgesteld, wijzigingen, welke intusschen wellicht ook betrekking hebben op kwesties, die sommige der Dominions raken en die ook bij die zijde bezwaren kun nen doen rijzen tegen een onvoorwaardelijke aanvaarding. Men zal echter nadere berichten over het Japansche antwoord moeten afwachten, voor men daaxover verder kan oordeelen. Aangenaam doet het intusschen aan, dat volgens persbenchten uit Scandinavie en Duitschland het comite der Nohel-stichting besloten zou hebben, den vredesprijs voor dit jaar toe te wijzen aan Kellogg. Hieruit blijkt wel, dat ook de kleinere landen, als Zweden, Noorwegen e. a. het streven van den Amerikaan toejuichen. Hoe kan het ook anders: de principes, waarop Kellogg's voorstel rust, zijn goed Wat echter de praktijk zal zijn, zal de toe- komst moeten leeren. CHINA. DE JAPANNERS IN SJANTOENG. Het bestuur van Tsinanjoe. Een telegram uit Tokio meldt, dat de Ja pansche commandant te Tsinanfoe het be stuur over de stad overgenomen heeft, aange zien de Chineesche autoriteiten niet in staat waren de orde te handhaven. Generaal Foe- koeda heeft den bevelhebbers der Zuidelijke Chineesche legers doen weten-, dat de door- todht, maar niet het verblijf, den nationalisti- schen troepen zou toegestaan worden, mits de Chineesche bevelhebbers eerst aan de vier eischen hadden voldaan, die Japan Woens dag heeft gesteld, naar aanleiding van de plunderingen en den moord op Japansche on- derdanen. JAPAN EN CHINA. In Japan wordt algemeen een verscherping van den toestand in China verwacht Heden vindt een buitengewone kroonraad plaats, waarin beraadslaagd zal worden over de ver der te treffen maatregelen. Peking en Tient sin worden waarschijnlijk door Japan opge- geven. Vandaag den dag gaat het hoofdza- kelijk om Japan's positie in Mandsjoerije. De ajilitaire partij in Japan eiscbt. dat Mands joerije verkla, •ije en Mongolie tot neutrale zone worden ard en dringt maar steeds aan op het stuiten van den opmarsch der Zuidelijke troepen. Onder de Japansche bewoners van Noord- China is groote opwinding ontstaan. De bur gers zijn op verschiltende plaatsen samenge- braht, zoo in de legatiewijken van Peking als in Tientsin. TSJANG-KAI-SJEK WIL AFTREDEN. Meeningsverschillen tusschen hem en Feng. Naar uit Nanking wordt gemeld, wil Tsjang-kai-Sjek het opperbevel neerleggen van het Zuidelijke leger. Er zijn n.l. tusschen hem en Feng meeningsgeschillen gerezen, waarbij de regeering zich aan den kant van Feng heeft geschaard. Tsjang-kai-Sjek heeft om toestemming ge- vraagd naar Europa te mogen gaan. DE ONTRUIMING VAN PEKING. De voorhoede van het leger van Feng is blijkens de laatste berichten tot ongeveer 50 K.M. ten Zuiden van Tientsin opgerukt. Reeds wordt de dekking van de Sjantoeng- strijdkrachten bedreigd en in het district Pe king-Tientsin zijn vijandelijkheden in volleti gang. Tsjang-Tso-lin heeft de directie der spoorwegen opdracht gegeven 16 treinen naar Peking te zenden voor het vervoer van troepen. Waarschijnlijk zullen de noordelijke troepen tamelijk gemakkelijk kunnen terug- trekkende hoofdmacht bevindt zich evenwel nog steeds in het front, dat zuidelijk van Pe king ongeveer 70 K.M. ten zuiden van Tientsin verloopt. Ook worden nu groote voorraden levensmiddelen naar Mandsjoerije gezonden; dit wordt beschouwd als een tee- ken, dat de terugtocht der noordelijken wel- dra in vollen gang zal zijn. Te Peking is de toestand rustig; algemeen verwacht men, dat de stad zal worden bezet door generaal Yen, den gourverneur van Sjansi, of door generaal Feng; deze worden als niet gevaarlijk berchouwd. DUITSCHLAND. DE SCHADE AAN DEN WIJNOOGST Eerst thans is de groote schade, die de vorst van 10 en 11 Mei aan den wijnbouw langs de Moezel. de Saar en de Ruwer aan- gericht heeft, geheel te overzien. Op vele plaatsen heersehte in het dal een koude tot 3" onder nu!. Op deze plaatsen is de oogst totaal vernidd. De schade is zoo groot, door- dat het eenige dagen tevoren voortdurend had geregend, waardoor alles nat geworden was en daarna met een ijskorst werd bekleed. Ge- middeld is 50 tot 60 pet. van den oogst ver- nield. Op sommige plaatsen zelfs 80 of 100 pet. In geld wordt de schade van deze twee dagen vorst geraamd op 25 tot 30 millioen mark. In het Zevengebergte is de wijnoogst voor 80 pet. verloren. Op sommige plaatsen heeft de vorst zoo groote schade aangericht, dat de gevolgen ook het volgend jaar nog merkbaar zullen zijn. VERKIEZINGSRELLETJES. Dinsdagavond zijn er op de Herrmannplatz in Neu-Koln, waar verschiltende partijen ver- kiezingsbijeenkomsten hidden, botsingen voorgekomen. Communisten, leden van de rijksbanier en soeiaal-democraten raakten aan hd vechten, waarbij verscheidene personen door steenwor- pen gewond werden. OP EEN SCHIJF NAAR ZEE GEDREVEN. En gered. Na scherpschietoefeningen van de marine bij Westerland is een barkas, die de schijven terugsleepte volgeloopen en gezonken. De of- ficier en 12 man bemanning van de barkas redden zich op een van de schijven, die onder boos weer met de dertien schipbreukelingen de zee in dreef. Vier uur hebben de mannen op de schijf door moeten brengen. Toen zijn zij gered. ONGELUK OP E'EN ZOUTMIJN. Op de zoutmijn Glueck Auf bij Grossf- word zijn groote hoeveelheden zout, bij het af- nemen van den top van een zoutberg naar be neden gestort en hebben eenige arbeiders be graven, van wie er een gedood werd en een ander beide beenen gebroken. Een derde kwam met den schrik vrij. ZIJN VROUW DOODGESCHOTEN. Woensdagmorgen heeft te Eschweiler een directeur van een spaarbank zijn 28-jarige vrouvv met een revolver gedood en daarna hd wapen op zich zelf gericht. De man is met een emstige hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht De oorzaak van het tragische ge val is niet bekend, maar waarsdhijnlijk zijn er verduisti ringen gepleegd. ENGELAND. LIEPDADIGHEIDSINZAMELINGEN EN HUN SCHADUWZIJDE. 1 Voor den rechter te West Ham stond deze week een getrouwde vrouw terecht die in- zamelingen hield, zoogenaamd om aan arme kinderen een uitgangetje te verschaffen, maar die het geld dat zij van huis tot huis ophaalde, ten eigen bate aaogeweod had. Haar man gduigde dat de vrouw een goede moeder was, maar altijd den menschen geld uit den zak trachtte te kloppen. Een rechercheur verklaarde dat de vrouw wanneer haar man van huis was, zich over- tgaf aan drinken en wedden. De rechter ontsloeg de vrouw van rechts- vervolging, mits zij zich voortaan van wed den onthield. Naar aanleiding van dit geval, wordt er in de pers de aandacht op gevestigd dat bij vete liefdadige inzamelingen zulke hooge kosten in rekening gebracht worden dat er voor de instellingen, die erbij gebaat heeten te wor den, meer weinig overblijft. Het komt voor dat er van elken shilling die binnenkomt, zes stuivers voor „kosten" afgaan, maar ook dat er van een shilling maar een halve stuiver overblijft. De politic heeft a-1 herhaaldelijk verklaard dat zij tegenover dat euvel machteloos staat Trevor Bingham, de assistent-commissaris van de Londensche politic, meent dat het inzamelen van geld voor fantastische lief dadige doeleinden nog altijd het gemakkelijk- ste middel is om geld onder valsche voor- wendsels machtig te worden. DE WITTE TREIN. Woensdag vertrok van het Victoriastation te Londen de Witte Trein, zooals de trein genoemd wordt waarmee de pelgrims en zieken naar Lourdes gaan. Depatienten werden voor een deel er heen gebracht op berries, in rolstoelen en op luchtkussens. Sommigen waren uitget-eerd door ziekte, an- deren blind en kreupel, maar zoo zeg-t de verslaggever van de Star, alien waren ver- vuld van hoop. Een liefdezuster zeide dat enkelen ster- vende waren. „Het is hun laatste hoop." Ouden en jongen waren onder de reizi- gers. De jongste was een meisje van negen jaar dat wegens een gebrek aan haar beenen niet kon loop-en en acht vergeefsche operaties had ondergaan. Alles bij elkaar t-elde het gez-elschap der pelgrims tusschen de 1200 en 1300 menschen. PR INS CAROL. Onopgemerkt uit Engeland vertrokken Prins Carol heeft zich Woensdagmiddag bij zijn vertrek uit Engeland op handige wijze weten te onttrekken aan de attenties der vete verslaggevers en rechercheurs. Er was een gerucht verspreid, dat de prins uit het land- huis bij Godstone, in Surrey, naar het Victo ria-Station te Londen zou gaan om er den boottrein te nemen. Twee groote Daimlers kwamen voor, een ervan werd hoog bepakt met bagage, waarna de gordijnen werden neergelaten en de wagen pijlsnel de oprijlaan uitreed. Journalisten en rechercheurs vlogen naar hun auto's, en nu begon er een wilde jacht. Zes of zeven auto's vlogen alte met maximum snelheid over den weg; hoeken wer den met twee wielen op den grond genomen. Ze maakten 80 tot 100 kilometer in het uur, ook in Londen, tot aan Hyde Park Corner, waar de Daimler moest stoppen voor een ver- keersbloc. Hij werd onmiddellijk omringd door journalisten, maar prins Carol was er niet in; wel twee kinderen van den heer Jonescu, den gastheer van den prins, en een van's prinsen Engelsche vrienden. De jacht had een kleine drie kwartier geduurd. In den tusschentijd ging het heele gezel- schap, uit twaalf personen bestaande, waar- onder ook prins Carol en mevr. Lupescu zich bevonden, in auto's rustig naar Dover, waar ze zonder herkend te zijn aan boord van d „Ville de Liege" gingen (die hem volgens een Reuter-bericht naar Ostende brengt). FRANKRIJK. AUGAGNEUR TE'OEN HERRIOT. Een oorlogsverklaring. Te Lyon is groote sensatie gewekt door een affiche, hetwelk daar op de muren der stad is aangeplakt, onderteekend door Augagneur, oud-minister en oud-maire van Lyon, die als candidaat der Union Nationale door het 3e arrondissement van Lyon in de Kamer geko- zen is. Augagneur is niet alleen een politiek tegenstander van Herriot, den tegenwoordi- gen maire van Lyon en tevens minister van onderwijs, maar bovendien een persoonlijke vijand. In het affiche verklaart Augagneur aan Herriot den oorlog in termen, die aan duide- lijkhkeid niets te wenschen overlaten. Hij noemt Herriot de „schurkachtige minister van de regeering der Union Nationale, mede- plichtige en beschermer van den communisti- schen candidaat". Hij1 spreekt zijn vreugde uit over de overwinning der „ware republiek, welke open staat voor alte eerlijke lieden, doch die meedoogenloos is tegenover de oorlogs- winstmakers." Hij werpt zich tevens op de ge- meentepolitiek door te betoogen dat hij het voornemen heeft Lyon te bevrijden van „de bende. die de stad exploiteert." De rechtsche bladen blijven intusschen be- treuren dat Poincare den radicalen minister Herriot in zijn ministerie houdt. Zij vinden dat het behoud van het coalitiekabinet veeleer een teeken van zwakte is dan een bewijs van 1 kracht wagen, leverbaar uit voorraad 1 4900.- Kennemerstraatwag 102—106. Tel. 851 Alkmaar EEN MOORDENARES VAN 16 JAAR. In een cafe te Hagendingen in Lothario- gen heeft een 16-jarig meisje haar minnaar, een 20-jarigen arbeider, met messteken zoo zwaar gewond, dat hij spoedig daarna stierf. De moordenares, die gevlucht was, is te Fw- bach gearresteerd. BELGIi. VERKEERDE PRENTBRIEFKAARTEN. Nederland, vergroot met Vlaanderetu In de nabij Antwerpen gelegen gemeente Deurne, is door de justitie een voorloopig on derzoek gedaan naar den drukker of uitgever van een prentbriefkaart van Nederland, ver< groot met Vlaanderen. Van deze kaart zoti aan sommige parlementsleden een exemplaat zijn gezonden, voorzien van voor de ontvan gers minder vleiende opschriften. De betreffende parlementsleden behoorec tot hen, die een reputatie van anti-Vlamingen te zijn, genieten. Evenwel belet zulks niet het verspreiden van dergelijke kaarten te veroor deelen. BELGIe EN EEN VERVROEGDE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. De regeering denkt er niet aan, ali Duitschland geen compensaties geeft, In de commissie van buitenlandsche zaken van de Kamer is Woensdag op een vraag vaa het Waalsch-katholieke Kamerlid, Mernter, door minister Hijmans verklaard, dat de Bel- gische regeering er niet aan denkt tot ver- vroegde ontruiming van het Rijnland over te gaan, tenzij Duitschland vooraf compensaties aanbiedt voor wat betreft de betaling der ver- goedingen, voorzien in het plan-Dawes en de noodige waarborgen geeft, zonder welke de veiligheid van het Belgische grondgebied niet verzekerd kan geacht worden. De oud-minister van buitenlandsche zaken, Vandervelde, zeide voorstander te zijn van de ontruiming, welke de vredsgedachle zou be- vorderen. Trouwens, voegde hij er aan toe, de militaire controle van den Volkenbond, aan welke Duitschland bereid zou zijn zich te on- derwerpen, kan bevredigend geacht worden, ROEMENH. ROTHERMERE'S ZOON OP WEG NAAR BOEDAPEST. Het Engelsche Lagerhuislid E. C. Harms- worth, de zoon van lord Rothermere, is Woensdag met zijn beide vliegtuigen te Wee- nen aangekomen. Deze zijn versierd met de Hongaarsche en Engelsche vlaggen en dra gen in beide talen het opschrift: Leve Honga- rije. Harmsworth is vergezeld van den hoofd redacteur en een redacteur buitenland van de Daily Mail. De Oostenrijksche regeering beschouwt zijn oponthoud te Weenen als een zuiver particuliere zaak. Te Boedapest wacht Harmsworth een bij zonder voomame ontvangst, waaraan de regent, de prins bisschop, aartshertog Jozef, de minister-president en andere hoogwaardig- heidsbekleeders zullen deelnemen. Te Boeda pest, Szegedin en Debreczin zullen ter ge- legenheid van Harmsworth's bezoek groote betoogingen tegen het verdrag van Trianon gehouden worden. RUSLAND. DE SOVJETS EN DE VREDE. Men meldt uit Moskou, dat daar op insti* gatie van de osvjet-organisaties een congres zal worden bijeengeroepen, ter bestrijaing van de oorlogsgevaren. Dit congres zal een antwoord zijn op het anti-oorlogspact van Kellogg. Uitgenoodigd zullen worden all; wetenschappelijke organisaties van beteeke- nis uit alle deelen van de wereld. Het congres zal onder voorzitterschap staan van Kame- new. Moskou wil ook op dit congres bewijzen, dat de Sovjets nog steeds volledige ontwape ning voorstaan. EEN OP LIGHTER. Te Moskou is, volgens de Krasnaja Gazeta, dezer dagen de avonturier en oplichter Oskar Girinski gearresteerd, de in 1920 door de po litic in Rusland werd gezocht wegens doot hem gepleegde oplichterijen op groote schaal. Door de vlucht naar Letland wist hij zich destijds aan arrestatie te onttrekken, waarna hij de Letsche nationaliteit aannam en ver volgens naar Parijs vertrok, waar hij1 direc teur werd der Alfa-filmmaatschappij. Eenige maanden geleden wist hij van het sowjetcon- sulaat te Parijs een visum voor een reis naar Rusland te verkrijgen, waar hij de belangen van zijn maatsdiappij wilde behartigen; o.m. voerde hij met de autoriteiten ondernan- delingen over de exploitatie op concessievoor- waarden van een filmfabriek. Tijdens zijn verblijf te Moskou kwam echter zijn ware identiteit aan het licht, met het gevolg, dat de politic tot zijn arreefcatje overgin^. ALKMAARSCHE COURANT

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1