Damrnbrieb. Persil w HET WATER WAARSCHUWTII. Eindspel 220. (Lasker's Schaakboek.) Zwart: Tarrasch. Mmm.Is 111 M d e f Wit: Haroczy. y Wit speelt en wint. Wit moet winnen, als hij den vijandelijken pion onschadelijk maakt en zijn eigen pion- nen methodisch opspeelt. 1. Th2 Kh2 2. Ka6 Kg3 3. b5 Kf4 4. b6 Ke5 5. b7 Tbl 6. Ka7 Kd6 7. b8 D en wint. /De zwarte Koning komt een zet te laat. In de betreffende partij geschiedde 1. Kc5 Tel 2. Kb6 Tc4! (dreigt Th4) 3. Th2 Tb4f 4. Kc5 Ca4 remise. Oplossing probleem 186 (J. Hody.) I. d4 Kd4 2. Kd2 enz. J. d5 2. Lc5 enz. 1. cd4 2. Ld6 enz. Oplossing eindspelstudie 223 (Sackmann) 1. Kh3! Kgl 2. Kg3 en wint. 2Ld5 3. Td2 Lb3 4. Tb2 enz. enz. Steeds mat dreigend). Na 1. Kg3? Kgl is het spel remise daar wit geen afwachtenden zet kan doen b.v. 2. Tf5 b6! 1 Probleem 187. (P. P. K.) bed Tweezet mat. Niet gemakkelijk! Eiridspel 224. (Uit Lasker's schaakboek.) a b e d e t' g n Wit speelt en wint. 1. Th8! en wint. x5 Immers er dreigt 2. a8D en na 1..Ta7 2. Th7t- Had de zwarte Koning op g7 gehad dan was't spel remise geweest. De zwarte koning moet op de 7e lijn blij- ven daar hij anders op de 8e lijn schaak krijgt waarna de witte pion kan promoveeren. AAN DE DAMMERS! In onze vorige rubriek gaven wij ter oplos sing probleem no. 1016 (auteur Fabre). Stand. Zw. 10 sch. op: 12/19, 24, 29. W. 10 sch. op: 25/28, 30, 32, 33, 35, 38, 43 .Oplossing. 1. 28—23 1. 19:48 2. 30 8 2. 12 3 -3. 27—21 3. 16 27 4. 32 34 4. 48 30 5. 35:24! EEN FRAAIE SLAGZET. In den volgenden stand maakte de heer ^eraud met wit een mooien slag: ffPL^ mm....... w/, Zw. 11 sch. op: 8, 9, 11, 12, 13, 17, 19, 20, 21, 23, 25. W. 11 sch. op: 22, 28, 30, 32, 33, 34, 37, 38, 48, 49, 50. Wit speelde: 1. 33—29 1. 12—18 2. 29—24 2. 20 ;40 3. 48—43 3. 18 27 ,4. 50—45 4. 25 34 '5. 38—33 5. 27 29 6. 37—31 6. 23 32 .7. 43—39 8 45 12 7. 34 :43 8. 17 8 9 49 7! Als gij last hebt van een brandende, smar- telijke pijn bij de loozing, of de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn verzwakt. Neem Foster's Rug pijn Nieren Pillen, want uw nieren hebben faehoefte aan een specifiek niermiddel. Let ook op de hoeveelheid geloosde urine Als gij zeer groote of zeer Ideine hoeveel heden loost, als gij te vaak of te weinig aan- drang krijgt, wijst dit vrij zeker op nierzwak- te. En dat is ernstig genoeger bestaat ge- vaar voor bloedvergiftiging en de schade- lijke gevolgen op iedere zenuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verwaarloozing kan ernstige gevolgen met zich brengen. Foster's Pillen worden in Holland sinds vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hun goede resulta ten. Men kent geen beter middel tegen nier- zwakte, blaas- en urinestoornissen, rugpijn, spit, waterzuchtige zwellingen, rheumatiek en andere gevolgen van schadelijke stoffen, die bij trage werking der nieren in het bloed achterblijven. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond maken en houden. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1.75 per flacon. Zw 9 sch. op: 3, 9, 11, 17, 18, 21, 24, 25, 30. W. 9 sch. op: 28, 29, 31, 33, 37, 38, 39, 43, 46. 1. 34—29? 1. 30—34 2. 39 19 .2 18—23 3. 29 18 3. 21—27 4. 31 22 4. 9—13 5. 18 9 5. 3 41 6. 46:37 6. 17:48! Ter oplossing voor deze week: Probleem 1017 van M. Paul (Fr.) HIT HP HH a UIT DE PARTIJ. Wit heeft in de vojgende positie als laatsten zet 34—29 gespeeld, waarop zwart een «nd aaa de partij njaakte door; Zw. 9 sch. op: 5, 8, 10, 11, 12, 14, 17, 19, 20. W. 9 sch. op: 22, 26/30, 39, 40, 49. In onze volgende rubriek geven wij de op lossing. Ingezonden sfukk@n (Biuten veranlwoQidelijkiieid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek be wijst geens- zins dat de redactie er mede in&temt.) WIE HELPT HET ZWAKKeT SCHOOLKIND? Hebt gij reeds plannen gemaakt voor de zomervacantie? Gaat gij dit jaar naar zee of naar bosch en heide? Heerlijk, om met het gezin eenige weken buiten te kunnen doorbrengen. Vooral voor de kinderen zoo goed. Doch wie helpt het zwakke kind op onze Christelijke volksscholen in de groote steden van ons land, wiens ouders niet in staat zijn naar buiten te gaan? Juist deze veelal bloedarme kinderen hebben een verblijf buiten zoo dringend noodig. Stevige voe- ding en frissche lucht kunnen zoo be- langrijk bijdragen tot versterkin^ der gezondheid en verhooging van het weer- standsvermogen. Zoo komt Vacantia Buiten" weer aankloppen aan de cleur van vele mede-christenen in de gezonde streken van ons land, om te vragen: wilt gij niet een van deze kleinen voor ten- minste vier weken ontvangen in uw huis? Het zijxr inderdaad alleen zwakke kinderen voor wie wij uwe gastvrijheid inroepen. Niet alleen de huisarts, docli ook de onzerzijds keurende geneesljee- ren of schoolartsen hebben van hen, na onderzoek verklaard, dat ze uitzending naar buiten dringend noodig hebben. Kinderen, die door hun gezondheidstoe- stand bijzondere verpleging behoeven of gevaar opleveren voor de omgeving, worden door ons niet uitgezonden; voor die wordt een plaatsje in de Christelijke koloniehuizen gezocht. Doch voor de ve le anderen, die alleen maar zwak of bloedarm zijn, zoeken wij, evenals in vorige jaren, plaats in gezinnen op het platteland, die alleen uit Christelijke liefde zoo'n bleekneusje gedurende ten- minste vier weken wenschen te huisves- ten. Gedurende de twintig jaren, dat Vacan- tie Buiten Jiierin werkzaam is, heeft ze door dezen dienst der barmhartigheid ieder jaar weer voor vele kinderen een plaatsje buiten mogen vinden. Mag zij ook nu weer rekenen op veler hulp? Laat dan een ieder, die deze uitnoodigign leest, en gelegenheid heeft, zijn huis voor een onzer kleinen te ontsluiten, niet denken: „Er zullen wel anderen zijn, die hulp bieden", doch zelf aan anderen het voorbeeld geven. Doet gij het zelf, dan blij- ven ook anderen niet achter. En kunnen wij vele ouders gelukkig maken met de tjjding: WTJ fcbfaP- een nlaateie rrevonden voor uw kind, Wilt gij nu helpen, deze vreugae te nren- gen aan vele ouders van zwakke kinderen, meldt u dan aan bij den Secretaris van „Va- cantie Buiten", den heer G. Muijs, le Hugo de Grootstraat 8, Amsterdam, die ook gaarne aide gewenschte inlichtingen geeft. Het Bestuur: J. Th. R. Schreuder, Voorzitter. Dr. J. H. v. d. Bend, Viee-Voorzitter. G. Muijs, le Secretaris. Notaris J. Klopper, 2e Secretaris. C. v. d. Bend, le Penningmeester. K. v. d. Berg, 2e Penningmeester. D. van Vliet, Alg. Adj. Uit onze §taatsmachine. DE MIDDELBARE EN HOOGER ONDERWIJS-ONTWERPEN. In onze vorige bijdrage voor deze rubriek hebben we de aandacht onzer lezers ge- vraagd voor de door Minister Waszink voor- gestelde regeling van het handelsonderwijs, waardoor een einde gemaakt kan worden aan de verwarde, tot concurrentie prikkelende verscheidenheid op dit gebied. Door deze re geling wordt ook het toezicht op het han delsonderwijs vergemakkelijkt, wordt de ad- ministratieve rompslomp vereenvoudigd en wordt ook het bedrag, dat dit onderwijs vor- dert, verminderd. Door dit ontwerp wordt verder, we zagen dat reeds een vorig maal, het aantal schooltypen beperkt. De hoogere burgerscholen met driejarigen cursus, die reeds niet talrijk meer zijn, verdwijnen van het tooneel; de handels(aag)scholen met vijf- jarigen cursus gaan denzelfdeh weg, terwijl de door Minister de Visser geprojecteerde hoogere burgerscholen met vierjaigen cursus als niet voorziende in een behoefte in dit wets ontwerp niet zijn opgenomen. Minister de Visser heeft in 1919 een wets- ontwerp ingediend tot regeling van het Voor- bereidend Hooger en Algemeen Vormend Middelbaar Onderwijs. Het werd na afdee- lingsonderzoek in de Kamer op vele punten ingrijpend gewijzigd; werd nog eens voor- werp van afdeelingsonderzoek, maar bracht het niet tot een openbare behandeling in de Kamer tijdtna het ministerschap-de Visser Minister Waszink Fok het in, evenals inge- trokken werd een wetsontwe'-p tot wijziging en aanvul'ing van de Hooger Onderwijswtt. Uh eeif en ander kan men zien, dat het alles behalve gemakkelijk is om een regeling te treffen, waarvan men hopen mag, daf een meerderheid in de Kamer daarvoor te vinden zal wezen. Moet men de bedoeling van deze wetsont- werpen typeeren, dan kan men naast de reeds genoemde wettelijke regeling van het handelsonderwijs en beperking van het aan tal schooltypen nog noemen een streven naar vereenvoudiging, naar meer vrijheid en naar grooter uniformiteit op het uitgebreid gebied van ons onderwijsstelsel. In den laatsten tijd is meer dan eens als grief tegen ingediende Daarom klaagt Gij ook over de dure wasch en valt het wasschen U zoo zwaar. Neemt Zelfwerkend Waschmiddel. Gij behoeft dan de wasch slechts gedurende een kwartier eenmaal te laten koken en.... ze is vrij van vlekken. sneeuwwit en welriekend. Zeep of zeeppoeder hebt Gij niet meer noodig. Persil is rijk aan prima zeep, welke er zoo 6jn moges j lijk in verdeeld is. Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Eenige Imp.: E. Oster- j mann6> Co. Amsterdam. Fabrikante; Henkel Cie., A. G., Dusseldorf. v/etsontwerpen en ingevoerde wetten inge- bracht, dat ze veel te veel in details afdaal- den, daardoor werden, waar het onderwijs in het geding was, de gemeente- en de schoolbe- sturen meer dan noodig was aan banden ge- legd. De stelling is juist, dat binnen het raam eener wettelijke regeling de school zich vrij moet kunnen bewegen. De wet dient or- ganisatie te geven, maar mag noch den groei noch de ontwikkeling in den weg staan. Ieder voelt, dat dit speciaal klemt op het onder- wijsgebied, waar vooral in dezen tijd geldt: les idees marchant. Meerdere vrijheid (en daarover zal in de Kamer nog wel een woordje worden gesproken) heeft de regee- ring zich veroorloofd ten opzichte van het hooren van den Onderwijsraad. In de aan- hangige wetsontwerpen wordt nergens aan de regeering verplichting opgelegd om den Onderwijsraad te hooren. De bedoeling is niet om dit college uit te schakelen, maar om der regeering de vrijheid te geven aan dien raad dan en daarover advies te vragen, wnn- neer en waarover de regeering dat wenscht. Meerdere vrijheid krijgen ook, we zagen dat een vorig maal, de handelsscholen, die naar plaatselijke behoefte haar leerplan kunnen aanvullen, zoo het onderwijs in de talen, dat aangevuld kan worden met onderricht in die taal of talen, welker kennis in een bepaald handejscentrum van belang is. Wat nu de voorgestelde wijziging en aan- vuljing der Hooger Onderwijswet betreft, de groote hoofdzaak daarvan is om in de wet op te nemen bepalingen omtrent de faculteit der handelswetenschappen aan de gemeen telijke hoogeschool van Amsterdam en be treffende de bijzondere handelshoogescholen. Niet wordt voorgesteld en dat zal hier en daar teleurstelling wekken een subsidiee- rinsr der biizondere univergiteiten en der ban- delshoogeschoien. Dat de Minister dit niet voorstelde heeft zijn oorzaak in het feit, daf het hier gaat om een pricipieele kwestie, wel ke dit ministerie door zijn bijzonder karakter moet laten rusten. Wie wel subsidie verkrijgen, dat zijn de Bijzondere Middelbare Scholen voor Meisjes. Dit schooltype was tot dusverre het eenige in Nederland dat geen bijdrage uit's Rijks kas ontving. De Middelbare School voor Meisjes wordt eveneens in een paar artikelen gere- geld. Ze heeft een cursus van vijf jaar en er wordt onderwijs gegeven in de Nederland- sche, Fransche, Duitsche, Engelsche talen en de letterkunde daarvan, de geschiedenis en de staatsinrichting van Nederland, Neder- landsch-Indie, Suriname en Curasao, de aardijkskunde; wis-, natuur-, schei-, plant- en dierkunde; het boekhouden, het handteeke- nen, de lichamelijke oefening en de vrouwe- lijke handwerken. De laagste klasse van een H.B.S. uitsluitend voor meisjes en die van een Middelbare School voor Meisjes kan en de la.gste twee klassen dezer beide scholen kunnen dezelfde zijn. Bij de derde klasse gaan dan de wegen uiteen. Subsidie ontvangt een Middelbare School voor Meisjes wanneer in de eerste klasse hebben plaats genomen 24 leerlingen, terwijl de subsidie ophoudt,1 wanneer drie achtereenvolgende jaren het totaal aantal leerlingen minder heeft bedra- gen dan tachtig. De eischen, die aan het on derwijzend personeel eener Middelbare School voor Meisjes gesteld worden, zijn de zelfde als voor dat aan een openbare. Het leerplan eener bijzondere M. S. v. M. mag, onder goedkeuring van den inspecteur, ook nog andere vakken, o.a. godsdienstonderwijs, bevatten. De school moet staan onder het be stuur van een rechtspersoonlijkheid bezitten de instelling of vereeniging, welke onafhan- kelijk is van het aan de school verbonden per soneel. Ppovi&iciaal nie&aws WIERINGERWaARdT Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Woensdag 16 Mei, des namiddags te 4 uur, onder leiding van den waarn. Dijkgraaf, den heer P. J. Blaau- boer. Allen aanwezig. Na de opening volgde voorlezing der notu- len, welke onveranderd werden goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan, dat: ten le de schouw van den Klinkbrug nabij Oudesluis met't Hoogheemraadschap en het Dag. Best, van den polder Zijpe j.l. Maandag was ge- houden en alles in orde werd bevonden; ten 2e met't rooien van enlcele boomen in de bocht een begin was gemaakt, en ten 3e aan den heer Dekker een opgaaf was gevraagd van herstelling aan de brug bij den Walingsweg in de bocht. De kpsten zullen bedragen 1017, terwijl de polder dan voor ongeveer 35 grint moet bijleveren. Het Dag. Bestuur stelde voor, het werk door den heer Dekker te laten verrichten, met welk voorstel alien accoord gingen. Het vojgende punt was de behandeling van het rapport reservebemaling, dat na af- loop der vergadering in comite werd bespro- ken. Hierna bespreking aanleg voor een tele- foonverbinding naar den heer D. Vethman in den Waardpolder. Er was n.l. een verzo.k in- gekomen van het Rijk, om een aantal palen te mogen plaatsen aan de zuidzijde van den Sluiszesweg. Het Dag. Bestuuf mcende dit niet te kunnen toestaan, omdat het stoornis kan geven aan den weg en de waterwerken. Toen was gvdacht aan ondergronds, doch na onderzoek bleek, dat dit een meerdere kosten van den abonne zou meebrengen van pl.m. I 500. De voorzitter is persoonlijk naar Alkmaar geweest naar den electro-technischen ambte- naar en is toen overeengekomen om de palen achter de boomen aan de noordzijde van den weg te plaatsen. Spr. vroeg aan de verga dering of men dit kon goedvinden. Allen voor. Hierna volgde het onderzoek der geloofs- brieven van de ge- en herkozen Hoofdinge landen, de heeren K. Kater en P. Visser Azn. A lie desbetreffende stukken werden in orde bevonden, waarna tot toelating werd beslo- ten. De voorzitter feliciteerde den heer Visser en sprak den wensch uit, dat deze steeds de belangen van den Polder zou behartigen op de wijze zooals dat tot dusver werd gedaan. De heer Visser dankte voor de waardeeren- de woorden van den voorzitter, en den kie- zers voor het in hem gestelde vertrouwen. De rtkening 1927 van den penningmees ter was nagezien door de heeren F. A. F Groneman, K. K. Kaan en C. Schenk. Eerst- genoemde deelde mede, dat alles in volmaakte orde was bevonden. De ontvangsten had- den bedragen 66500.40, de uitgaven 44505.1814, zoodat er een batig saldo was van 21995.21 De commissie stelde voor de rekening goed te keuren onder dankzegging aan den pen ningmeester. Conform besloten. Hierna was aan de orde het opmaken van een voordracht voor de benoeming van een dijkgraaf. Als No. 1 werd gekozen de heer C. Haringhuizen met 11 stemmen tegen 3 op den heer H. K. Koster. Op de vraag van den voorzitter of de heer Haringhuizen deze benoeming aannam, werd toestemmend geantwoord. Hij dankte alien voor het vertrouweq, dat in hem gesteld werd en hoopte, dat, als hij benoemd mocht worden tot dijkgraaf, het vertrouwen niet zou worden beschaamd. Als No. 2 werd de heer P. J. Blaauboer met 13 van de 14 stemmen gekozen. Deze bedankte evenwel. De heer C. Schenk vroeg of dit niet te her- roepen was. Uit de stemming.bleek toch, daf alien het zeer op prijs stelden, hem als No. 2 te stellen. Ook de heer C. A. Waiboer vroeg of het nu zoo'n bezwaar is om als No.2 op de voor dracht te staan. De heer Blaauboer b]eef evenwel weigeren Daarna werd de heer Jb. Waiboer Hz. mrt 8 stemmen als No. 2 en de heer P. Vis ser Az. met 9 stemmen als No. 3 gekozen. Bij de rondvraag dankte de heer J. Wai boer voor het in hem gestelde vertrouwen bij zijn verkiezing als No. 2. De heer K. K. Kaan vroeg wanneer er werd begonnen aan de herstelling van de brug in de bocht. De voorzitter antwoordde, dat de volgende week begonoen zou worden en het Dag. ge. Z.O. GEN EVER c/wi'aticle stuur rekende 25 Juni klaar te zijn. De heer Jb. Bakker merkte op, dat dit de laatste vergadering was die hij meenaakte Hij verzekerde, dat hij steeds de aangenaam- ste herinneringen aan de vergaderingen van het Polderbestuur zou bewaren en sprak de hoop uit, dat de geest thans zoo zou blijven als ze steeds geweest is. De voorzitter dankte den heer Bakker voor zijne prestatie. De heer Groneman had vernomen, dat de Polder grint had overgenomen van den wa- tertoren en vroeg of dat al verbruikt wag eg of't misschien geschikt was voor particulie ren. De voorzitter antwoordde, dat 15 el bij hei magazijn lag en het restant in de hokken aan den Barsingerweg was geborgen. Dit was voor particulieren wel bezwaarlijk. Boven- dien ligt er nog grint aan 't Zand. Daarna informeerde de heer Groneman naar de verdere behandeling van den weg, waarop de voorzitter mededeelde, dat er over gesproken was, om, wanneer men iets zou beginnen, het in het groot te doen en dan vooral met die wegen, welke op de we- genlijst voorkomen. De heer Groneman zou het echter wen- schelijk vinden dat gedeelten, waar reeds proeven waren genomen, nu nog eens werden nagezien. De voorzitter zegde toe, dit te zullen doen, De heer C. J. Blaauboer merkte op, dat er veel stoepen zijn welke nooit gebruikt wor den en zou deze willen laten opruimen. De voorzitter zal er den opzichter mee be- lasten. Hierna werd de openbare vergadering be sloten. KENNEMERLAND. Momenteel is er weer behoefte aan groen- ten, daar het schrale weer den vluggen°groei belemmert. Als gevolg hiervan gaf de afge< loopen week weer verhoogde prijzen te zien, welke wel het meest opvielen bij spinazie en bloemkoQl Aan den sterk verhoogden prijs van spina zie werkt ook nog een andere reden mee, n.l, de massa is geruimd en de hoofdaanvoer be staat uit aanvoer van de klei en deze is klei- ner dan de vraag; daarom hebben we weer eens prijzen gezien van 0.80 tot 1.15 per kist. Bloemkool was ook veel duurder, daar ei eenerzijds een beduidend kleiner aanvoer was en anderzijris de kwaliteit beduidend beter was; de prijzen varieerden van 22 tot j 43 per v'if stuks. Het schrale weer was mede oorzaak dat de aanvoer van asperges beduidend kleiner was en dat er veel minder „blauw" werd aange- voerd, doch de prijzen bleven staan, alleen kwam er een kleine prijsverhooging van extra kwaliteit; de prijzen waren voor le soort/60 a 80 en voor 2e soort 19 a 28, alles per 100 bos. De aanvoer van peen (wortelen) was niet groot en als gevolg daarvan was er veel vraag, doch dit leidde niet tot noemenswaar- dige prijsverhooging. De prijzen waren van 20 tot 28 per 100 bos. De aanvoer van rabarber was groot en de kwaliteit niet mooi, ook trad er een sterke prijsverlaging in, de prijzen waren 6 tot f 13.50 per 100 bos en dit was een prijs, dien we niet gewoon zijn. De aanvoer van postelein was niet groot, de handel vlug en de .prijzen in stijgende bjn, we noteerden f 0.80 tot 1.10 per kist. De aanvoer van sla was beduidend groot, doch niet grooter dan de vorige week. Als gewoonlijk was er een groot versdul in kwaliteit en de prijzen liepen buitengewooit sterk uiteen. varieerend van f 1 tot f 9.50 per 100 stuks, extra kwaliteit ging nog iets hooger De aanvoer van kom'kommers bleef op peil en ook de prijzen bleven zoo als de vorige week; de verlaging in prijs was een gevolg van den aanvoer van meer 2e soort; de prijzen waren 6.50 tot 16 per 100 stuks, Selderie, pieterselie en prei werd in kleine kwantums aangevoerd, de prijzen ondergin- gen geen wijziging en bleven hoog. De aanvoer van aardappelen bleef op peil, de prijzen ondergingen geen wijziging en varieerden van f 8 tot 15 per 100 K.G. De eerste peulen, tomaten en zelfs spercie- boonen, zijn er geweest, de eerste snufjes doen hooge prijzen. De aanvoer van aardbeien wordt steeds grooter en de prijzen loopen al sterk terug, de noteering was f 0.45 tot 0.60 per slofje, inhoud 6 tot 7 ons. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke bespreking. SCHAGEN. 1 De Oosterkamper polder, die met den Wes terkamper polder en den Leijerpolder ew gemeenschappelijke electrische bemaling heeft gekregen, besloot zijne vijzelmolen tc verkoopen. Dit is thans bij een onderlingen verkoop geschied. De opbrengst bedroeg 125. Door den majoor-rijksveldwachter hier werd op de markt proces-verbaal opge maakt tegen J. J. van W., uit Bergen, wegens het kwellend vervoer van 32 kalveren in eene auto met eene bovenverdieping, waarvan de gezamenlijke oppervlakte slechts 6 vierkaflie Meter bedroeg. Een deel der kalveren nioesl afgeladen worden. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de heer Ir. G. Veenstra, die reeds gedurende dezen winter werkzaam was aan de R. L S. te Schagen, thans eene aanstelling gekfe- gen tot adjunct-Rijkslandbouw-consuleiit jj '///sift v/y/^/y. '"imiiiiniiiij

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6