HetWiegekma PUROL Sfadsnieaiws CREDIETEN DEPOSITO'S EFFECTEN Sport Inl. bij't Verfraaiings Gezslschap te Lochem. loosheid steun zal worden verleend. De gevallen, dat men zich verzekerde ter- wille van den steun, achten B. en W. talrijk genoeg om verandering in de steunregelin-g ite brengen, te meer daar de prikk-el tot orga- nisati-e en ve-rzekering, die in uitbreiding van den steun mocht 'hebben gelegen, thans kan worden g-emist. ROTTERDAMSCHE LLOYD RAPIDE. Ingaande Dond-erdag 21 Juni zal ten be- ho-eve van reizigers, die van Marseille met de booten der Rotterdamsche Lloyd moeten vertrekken, van Den Haag naar Marseille een speciale treim worden i-ngel-egd. Het vertrekuur van dezen trein is zoo- danig gesteld, dat reizigers uit alle deelen des lands nog tijdi-g te Den Haag of Roosen- daal dezen trein kunnen bereiken. Met dezen trein zal ook de Indisch-e post worden vervoerd, h-etgeen een belangrijke versnelling voor ihet postverkeer beteekent. VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Naar gemeld wordt, beeft het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenha-ndel te Amsterdam besloten alle certificaten, uitge- geven door de Vereeniging ter behartiging der belangen van houders van pandbrieven der Veendammer Hypotheekbank in de priis- courant op te nemen, ook voorzoover betreft rentetypes en coupures van origineele pand brieven, welke niet in de noteering zijn op- genomen. TIJDSVERWARRING. Tot welke toestanden men komt indien men zich niet aan eene toepassing van den zomer- tijd wenscht te houden, demonstreert zich ten duidelijkste in een dorpje in de omgeving van Amsterdam. De gemeenteklok wijst vanzelf- sprekend den nieuwen tijd aan, doch om de boeren te believen luidt deze klok des mid- dags om 1 uur dat is dus 12 uur. De r. k. school houdt zich aan den ouden tijd, de o. 1. aan de officieele, terwijl de chr. school er ,weer een eigen tijd op nahoudt zoodanig be- rekend dat het om twaalf uur halfeen is. Sommige kerken houden den ouden tijd, an- deren den nieuwen. Vraagt men hoe laat het is dan is er niemand te vinden die een juist antwoord weet te geven. Het Hbl., waaraan wij bovenstaand ont- leenen, vertelt er niet bij welk dorp hier be- %eld wordt. DE KONINGIN-MOEDER IN ZEELAND. Nadat Vrijdag de voorgenomen tocht we- gens ongunstig weer was afgelast, bracht de koningin-moeder een bezoek aan Zeeuwsch Vlaanderen. Zij ving den tocht aan te Bres kens, waarheen zij met een extra-boot der provincie was gekomen, en reed van daar o. m. naar Zaamslag, waar zij een bezoek bracht aan de hofstede van den heer J. de Kraker Ez. De terugreis werd gemaakt van Neuzen, waar de koningin-moeder werd af- gehaald door de prov. boot Westerschelde. Het bezoek was streng incognito. DE BUITENLANDSCHE JOURNALISTEN. Na een mooien tocht over de Zuiderzee en bezichtiging van de droogleggingswerkzaam- heden arriveerden de buifenlandsche journa- listen Vrijdagavond pl.m. half 7 te Leeuwar- den. In verschillende hotels werd de maaltijd gebruikt, waarna het gezelschap zich ver- eenigde in hotel Spoorzicht, in welks groote zaal de Ver. voor Vreemdelingenverkeer een thee aanbood. Er werd daar een „Skotze Trye" voorge- danst en een tafereel uit „Fryske Trou" van Schuitmaker opgevoerd. De deelnemers aan de excursie en de Friezinnen en Friezen maakten druk gebruik van de gelegenheid tot dounsjen. Zaterdagochtend werd het gezelschap in vijf groepen verdeeld, die onder geleide van ter zake kundigen de merkwaardigheden en bezienswaardigheden van Leeuwarden be- zichtigden, terwijl een afdeeling waarbij zich hoofdzakelijk de dames hadden aangesloten per autobus naar eenige boerenbedrijven enz. werd gevoerd. Tegen eenen ontving het gemeentebestuur de journalisten op het stadhuis, waar toe- spraken werden gewisseld.en een noenmaal werd aangeboden. Om kwart voor drie begaf men zich per extra trein naar Utrecht. Utrecht liet zich Zondagmorgen van den besten kant zien. De vereeniging voor vreem delingenverkeer bood een autotocht aan naar Wijk bij Duurstede en Amerongen. In deze laatste plaats werd gewandeld om de eerste verblijfplaats van den Duitschen kei- zer. Vanhier ging het naar Doom en Drie- bergen naar Utrecht. Het gemeentebestuur bood hier aan de journalisten een lunch aan, waar behalve de burgemeester Fockema Andrea een aantal leden van het gemeente bestuur aanzaten. Om kwart voor twee vertrok het gezel schap per extra-trein naar Arnhem tijdens een regenbui. De zon scheen weer toen de reizigers in Gelder's hoofdstad arriveerden. De burgemeester met eenige leden van het gemeentebestuur en van vreemdelingenver keer waren aan het station aanwezig om de buitenlandsche journalisten te ontvangen. Met een viertal apto-bussen werden de schoone omstreken bezocht. Het eene gedeel - te van den tocht eindigde aan het Open- luchtmuseum. Het was moeilijk het gezel schap weer in de autocars te krijgen. Op Sonsbeek werd door het gemeentebe stuur een tea aangeboden. Tenslotte werd nog Sen korte tocht gemaakt en geluisterd naar het klokkespel. Met den extra-trein werd naar Limburg getogen. Hedennacht werd in Valkenburg gelogeerd. ARBEIDERS IN OVERIJSEL. Gedraagt u behoorlijk. Ingevolge opdracht van den minister van bi.inenlandsche zaken en landbouw heeft de rijkslandbouwconsulent, belast met de lei- ding der rijkswerkv-erschaffi-ng in Overijsel, aan de arbeiders bij de Rijksw-erkv-erschaffin- gen uit de groote steden, het volgende mede- gedeeld: „H-et stemt verheug-end, dat zoo vele ar beiders uit de groote steden, die in Overijsel bij de werkverschaffing zijn geplaatst, op yoorbeeldige wiize hun taak vervullen en zich In alle opzichten aan de gesteld-e voor- schriften houden. Helaas is echt-er gebleken, dat er ook arbeiders zijn, die door hun op treden aanleiding geven, dat tegen hen straf- maatregel-en moesten worden genomen. Zulks is in hooge mate te betreuren, omdat het remmend w-erkt op den gang van zaken en een on-gunstigen invloed 'uitoefent op het te veidienen loon. Met nadruk wordt daarom nog eens er op gewezen, dat zij, die door hun optreden daartoe aanleiding geven, van tewerkstelling zullen worden uitgesloten en naar hun woon- plaats moeten terugkeeren, waar zij groot gevaar loopen, geen steun van overheids- w-ege meer te ontvangen. Het vorenstaande geldt ook voor hen, die zich buiten de werkuren, dus in eigen tijd, aan wangedrag, bijv. drankmisbruik, schul- dig mak-en. Indien er klachten zijn, kunnen deze, mits dit op behoorlijke wijze geschiedt, worden kenbaar gemaakt, men kan er van verz-ekerd zijn, dat steeds een ernstig onderzoek zal worden ingesteld, en dat, wanneer de klach ten gegrond zijn, naar een oplossing ten goed-e zal worden gezocht. Echter geldt voor all-en: „gedraagt u be- EEN ARBITRALE UITSPRAAK TEN GUNSTE VAN DE ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Tusschen het bestuur van de Alkmaarsche Exportveiling en de Nationale Bankvereeni- ging was over de afrekening van de jareti 1918 tot en met 1926 een geschil ontstaan. Het contract bepaalde, dat geschillen door arbitrale uitspraak bindend voor partijen worden berecht. Voor de veiling werd Mr. A. M. Leesberg als arbiter aangewezen, voor de bank een ju rist uit Utrecht, terwijl als derde arbiter door den kantonrechter Mr. W. C. Bosnian werd aangewezen. Deze arbitragecommisie heeft het bestuur van de veiling in het gelijk gesteld, zoodat de Nationale Bankvereeniging aan de veiling alsnog een 8900 zal hebben te betalen. Ook over de afrekening van 1927 loopt nog een geschil, dat, gezien deze uitspraak, eveneens wcl in het voordeel van de veiling beslist zal worden. PAARD OP HOL. Hedenmorgen ongeveer half zeven sloeg het paard van den heer Borst, gespannen voor een driewielige kar en bestuurd door een zestienjaren jongen, bij diens woning, even voor het abattoir, op hoi. Al hollende ging het langs Handelskade, Achterweg, voor de Bierkade rechtsom de Zaadmarkt op. Dan ging het in vliegend-e vaart de gehcele St. Annastraat door, tot het paard bij de Kneppelbrug vast liep. Paard en bestuurder, alhoewel laatstgenoemde in de Annastraat van den kar was gevallen, bleven ongedeerd. Alleen was er wat averij aan kar en tuigen. Wellicht door het vroege morgen- uur, bleef dit ongeval, dat veel ernstiger ge- volgen had kunnen hebben, tot eenige mate- rieele schade beperkt. GEZONKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is aan de Handelskade een vlet met bagger, toe- behoorende aan de gemeente, gezonken. De vermoedelijke oorzaak is het losraken van een nagel. IN HET WATER GEVALLEN. Zaterdagmiddag geraakte de 8-jarige Piet de Jong bij het spelen met zijn autoped in de grac'ht aan de Zaadmarkt; Door eenige voor- bijgangers werd de drenkeling weer op den vasten wal gebracht. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gistermiddag is een paard van den heer Beurs uit de Drebbelstraat alhier, dat zich in de weide te Bergen bevond, door den blik- sem gedood. RUIT INGEGOOID. Des pelende A. R. had hedenmiddag het ongeluk, met een zwaar stuk karton, dat hij als werpschijf gebruikte, een ruit in te gooien van de schoenwinkel van de firma Netten, Langestraat, alhier. Deze jeugdige sportbe- oefenaar zal beter doen, om z-ich elders voor de Olympische Spelen te trainen. HET ONWEER. In de Hout, nabij cafe „Sportlus-t" aan den Westerw-eg, werd gistermiddag een baam door den bliksum getroffen. PRIJZEN BEHAALD. Op het gisteren te Utrecht gehouden natio- naal concours, uitgaande van de Utrechtsche Postharmonie, beliaalde het Harm-oniecorps „St. Caecilia", onder leiding van den heer Willi Kohler, een tweeden prijs in den Marschwedstrijd en eveneens een tweede prijs in den Concertwedstrijd. Tijdens de uitvoering van het verplichte nummer in den Concertwedstrijd bliezen eenige bijzonder krachtige windvlagen het vaandel en verschillende partijen de muziek- te-nt uit, waardoor verwarring ontstond. Daar de jury geen teeken gaf de uitvoering te on- derbreken, moest worden doorgespeeld, maar het is te begrijpen, dat deze stagnatie van in vloed is geweest op het verkregen resulitaat. De jury hield rekening met de stoornis en was daardoor bereid.den oorspronkelijk toe- gekende derden prijs in een tweeden prijs te veranderen, welke dit corps h. i. onder nor- male omstandigheden zeker zou verkregen hebben. CIRCUS STRASSBURGER. Zooals bekend, zal op 18, 19, 20 en 21 Juni op het Sportpark hier ter st-ede het groote circus Strassburger een reeks voorstellingen geven. Wat wij van dit circus, dat thans een tour-nee door Holland, maakt, in a-ndere bladen lezen bewijst, dat men hier i-nder- daad van een onderneming kan spreken als zich in tientallen jaren niet meer in ons land v-ertoon-d heeft. Het circus Strassburger zegt o.a. de Prov. Geldersche en Nijmeegsche Courant is het grootste, dat, buiten Bamum en Baily ooit Nijm-egen heeft bezocht en behoort tevens, wat kwalit-eit betreft tot de aller- b-este. 'i Is alles indrukwekkend, wat dit cir cus te aanschouwen geeft. Tot in de kleinst-e details is elk nummer volkomen af en ie-d-er onderd-eel van het rijk voorziene programma draagt den stemp-el van superiorit-eit. Volgens dit blad hebben de bezoekers 3 uren lang anertei merkwaardigheden op net gebi-ed van dressuur, rij-kunst en acrobatiek gezien en hun -kennis van land- en volk-en- ku-nde verrijkt door bet aa-nschouwen van al die menschen en di-ertn -uit ander-e w-ereld- d-eelen dan het onz-e. Het g-eheel samen- vattend- kan worden gezegd, dat er onder de honderd numme-rs, welke het zeer gevari- -eerde programma omvat, niet een is, dat de kijk-ers ni-et boeit. Het is alles w-erkelij-k eerste klasse en- getuigt, zoowel van een buitenge- won-e organisati-e als van een groot in-divi- du-eel kunnen der artisten. Er zijn dri-e groote arena's, waaromheen de bezoekers in een reusachtige clips ge- schaard zijn en een groot aantal der num- m-ers worden in deze dri-e arena's tegelijk gegeve-n. Artisten op elk gebi-ed vertoonen hier hu-n b-ekwaamheden en men kan volop genie-ten van paardens-port, roofdi-erendres- suur, enz. Dan v-erdwiinen de arena's en krij-gt men een omvangrijk-e Olympiade Renbaan waar- bi-n-nen men, voo'rafgegaan door een der b-eide orkesten -een merkwaardigen exotischen optoch ziet, een stoet, waarin allerl-ei vr-eem- d-e dieren werden meegevoerd en die verder door menschen van diverse nationaliteiten te vo-et of t-e paard werd gevormd. In d-eze renbaan worden dan nog Hon- gaarsche ruiterspelen, Jockey's hindernis- rennen, Romeinsch-e staa-nrennen en oud- Rom-einsche wagenrennen gehouden, waarbij de paarden, schitterend door hun bestuu-r- d-ers -gerede-n, als bliksfcrnflits-en la-ngs -de rijen der toeschouw-ers rennen. Na -het optreden van aller-lei merkwaardig heden als Chineesch-e vuurvreters, gooche- laars, koorddansers uit Korea en Japansche acrobaten, Egytenar-en enz. wordt de avond b-esloten door het leven-de projectiel, waarbij een man uit een kanon van enorme afmetin- gen 20 Meter ver in de lucht werd geschoten. In de pauze wordt -gelegenheid gegeven de z-eer uitgebreid-e stal-len met prachtige paarden en- de exo-tische die-ren te bezich- tigen. Uit het bovenstaande blij-kt w-el, dat Al-k- maar op circusge-bi-ed i-ets heel bijzonders te wachten staat. LANGESTRAAT 49, ALKMAAR. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Zooals reeds bericht Is, beginnen Donder- dagavond 24 dezer, te 8 uur, de orgelbespe- lingen door den heer Jan Zwart. Het pro gramma, dat niet verplicht, maar wel voor ieder gewenscht is, zal voortaan voorzien zijn van korte toelichtingen bij de voor te dragen orgelwerken, zoodat men daarbij een inzicht krijgt in het karakter en de beteekenis der verschillende stukken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.24 uur licht op. N. O. G. D-e afdeeling „Alkmaar-Buiten" van het Ned-erl. O-nd-erwijs Genootschap vergad-er-de den 19den des namiddags in het Paardshoofd alhier. Tegenwoordig war-en eenige leden uit om- -liggende gem-eenten en het hoofdbestuurslid, de heer Holl-e van Heiloo. Onder de ingekom-en stukken was een der belangrij-kate -de collectie bij d-en secr-etaris i-n-gekomen instemmingen van versch-eidene N. O. G.-afdee-lingen met het plan, om een insp-ecti-e-v-er-gadering dezen zom-er in het leven te roepen. De vereeniging van R. K. onderwijzers en de Alkmaarsche Bondsafd-eeling hadden te ke-nnen gegeven, d-at van hun kant geen samenwerking was te verwachten. De afdeeling „A. B." b-esloot he-t plan ver der voor t-e bereiden en aan al-le bovenbe- -doelde afdeelingen te berich-ten, dat d-en 9en Juni in't caf* Central alhier ee-n bijeenkomst zal worden gehouden van afgevaardigden en belangstellenden, om een bestuur t-e be- noemen en alles v-erd-er t-e regelen. Na eenige stemminge-n en herstemmi-n-gen werden d-e heeren Bosschaart van Egmond aan Zee en Boschman van Limmen r-esp. als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de 2 en 3 Augustus te 's-Hertogenbosch te houden Algemeene Genootschapsvergadering gekozen. Daarop werd het woord gegeven aan den heer P. Boschman van Limmen, die een zeer belangrijke rede hield met tot ond-erwerp: „Leerstof voor het zeven-de leerjaar op de school voor g-ewoon lager onderwijs". Aan't einde van d-e vergaderi-ng werd den h-eer Holl-e dank gebracht voor het bijwonen van d-eze -geanimeerde v-ergadering. Zijn tegenwoordi-gheid werd zeer op prijs gesteld, omdat menigmaal met aa-ndacht werden ge- volgd de door hem gegeven raadgevingen, toelichtingen en wen-ken, bij behand-eling van za-k-en op onderwijsgebied. Een bezoek van den heer Holl-e aan de afdeeling, den man van rijke ervaring op on-derwijsgebied, en h-et -vereenigingslev-en der open-bare onder wijzers zal steeds op zeer hoog-en prijs wor- den -gesteld. Moeders nemen voor de roode, gesmette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste. en dat is HET JUBILEUM VAN DEN N. K. B. De Ned. Korfbalbond viert thans zijn 25- jarig bestaan. Opgericht den 3den Juni 1903, is de korf balbond van een kleine vereeniging tot een groot lichaam uitgegroeid en men kan gerust zeggen, dat de bond er in geslaagd is, een vrijwel onbekende sport te m-aken tot een van de meest beoefende takken van sport in ons land. Zaterdag hield de N. K.- B. een druk be- zochte receptie in het hotel Americain te Am sterdam. Tal van bloemstukken waren gezon- den door zustervereenigingen, terwijl een groot aantal sprekers het woord voerde. De voorzitter van den jubileerenden bond, -de h-eer Broekhuyzen, tevens de oprichter, be- antwoordde alle speechen en hij werd niet m-oe, woord-en van dank te uiten en handdruk- ken te w-isselen. Zondagmid-dag hadden als voorberei- ding voor de demonstratie van korfbal op de Olympische Spelen districtswedstrijdea plaats, waar v-ertegenwoordigende twaalftal- len van Noord-Holland, Zuid-Holland, Oost en Noord tegen elkaar in't veld kwamen Het resultaat daarvan was, dat Noord- en Zuid- Holland de eer d-eelden en het Noorden den 3den prijs veroverde. Vooral d-e eindstrijd tus schen Noord- en Zuid-Holland was bijzonder fraai. De uitslagen waren als volgt: Noord-Hol landoost 90, Zuid-HollandNoord 61, Noord—0-ost 2—0, Noord-H.Zuid.H. 5—5. VOETBAL. AlcmariaR. C. H. Een geWeldige onw-eers- en hagelbui brak boven Alkmaar los juist voor den aanvang van den Be-kerwedstrijd. Ong-elu-kkiger had men het niet kunnen treffen. De scheidsrecht-er wachtte tot half dri-e. H-et veld geleek toen op sommige plaat- s-en veel op een zwembassin. Toch b-esloot de 1-eid-er te la-ten beginnen i-n de hoop dat het droog zou worden en blijven. Doch toen het steeds harder bego-n te r-egenen staakte de h-eer Slikkerveer den- weds trij-d en lastte clez-en- af. 't Was inder- daad geen spelen. Er was toen een kwartie-r gespeeld en de stand was 11. Alcmaria nam zoo van den aftrap af de leiding en na dertien minuten maakte R. C. H. dat steeds bet-er -b-egon te sp-el-en, gelijk. Op een nader te bepalen datum zal de wedstrijd worden ov-ergespeeld. Ondanks de ab-normale w-eersomstandigLeden, maakte het mooi combin-eerend R. C. H. een goeden indruk. 't Was voor de voetbal'liefhebbers een te- leurst'ellende middag. Ook de juniores- en adspira-ntenwedstrij- den, die's morgens al begonnen waren,, kon- den's middags ni-et worden voortgezet Voor de jeugdige Sneekers en K. F. C.'ers alsmed-e voor de Alcmarianen een tegensl-ag. D-e juniores en adspiranten van Alcmaria toonden zich weer d-e st-erksteii Enk-ele wed- strijden kon-den niet worden gespeeld. Door het Bestuur van Alcmaria w-erden voor he-t vertrek der Sn-eek-ers d-e prijzen in d-e Unie uit'gereik-t. Noord Duitschland won in Hannover met 30 van Noord-Nederland. HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Te Zwolle speelden Z. A. C. en Noad den laatsten wedstrijd om het kampioenschap van Nederland. Het resultaat was een gelijk spel: 44. De eindstand is dus: doelp. gesp. gew. gel. verl. v. t. pt. Z. A. C. 8 3 2 3 20—21 8 F-eijenoord 8 6 2 179 12 Ajax 8 4 2 2 18—9 10 Noad 8 3 2 3 15—15 8 Velocitas 8 1 7 9—25 2 Feijenoord is dus kampioen voor het jaar 1928/1928. In afd. V speelden W. V. V. en Frisia om een plaatsje in de lste klasse. Doordat W V. V. Frisa met 52 klopte, degradeert Frisia, de oudste der noordelijke clubs, naar de 2de klase. Intusschen maakt W. V. V. een mooie kans, om haar plaats in de lste klasse weer te veroveren. Bekeruitslagen. E. BoysP. E. C. C. V. V.Hilversum U. V. V.—D. F. C. Om den Ouds-Beker. Amst. V. B.—N. H. V. B. H. V. B.Leidsche V. B. Rauch Beker. West-Frisia—K. F. C. (Rust 21 voor K. F. C.) Het Engelsche beroepselftal won van Frankrijk met 5—1 en van Belgie met 3-1. Uitslag seriewedstrijden te Heiloo op 20 Mei. L. O. C. 2T. O. S. 2 (beiden A'dam). Uitslag 3—0. T. S. W. 2—Tavenu 2 (beiden A'dam) Uitslag 1—0. Alcm. Victr. 5 (Alkmaar))D. A. K. I A'dam. Uitslag 05. L. O. G.—T. O. S. 1 (beiden (A'dam). Uit slag 0—2. Volewijkers 3-D. A. K. 2 (beiden A'dam) Uitslag 02. T. D. C. IT. S. W. 3 (beiden A'dam). Uitslag 1—2. Vriendschappelijk: D. A. K. I (A'dam) V. V. H.-comb. Uitslag 50. KORFBAL. Men schrijft ons: Gister speelde K. V. K. V. I te Hoorn voor de Zilveren Korf tegen Z. K. V. I. Deze Zilveren Korf, uitgeloofd door den N. H. K. B., wordt verspeeld onder de bij den N. H. K. B. -aangesloten clubs en uitkomen- de in de Overgangsklasse en de 2de kl. van den N. K. B. Waar K. Z. II en B. E. P. I, resp. uit Koog a. d. Zaan en Purmerend ver- hinderd waren in te schrijven waren dit jaar K. V. en Z. K. V. I (Zaandam) de eenige gegadigden. De wedstrijd werd op onpartij- dig terrein gespeeld en wel te Hoorn op het Doelenveld. Wat den wedstrijd zelve betreft het vol gende: Zoowel Z. K. V. als K. V. K. V. hebben enkele invallers (sters). Reeds dadelijk is Z. K. V. in het offensief, doch tot doelpuntgn 0—1. 3—2. 2—4. 2—1. 7—4. 5-2. i weten zij het voorloopig niet te brengen Ns j ongeveer 25 minuten weet D. G. van Beek de Alkmaarders de leiding te geven en vanat dat oogenblik blijft K. V. K. V. sterk aanval lend. Voor de rust komt geen veranderin? meer in den stand, zoodat gedraaid wordt met een 10 voorsprong voor K. V. K V Na rust gaat de strijd gelijk op en gelukt het Mej. Huitema met een keurig schot den stand gelijk te maken. Van nu aan wordt van beide zij den hard gestreden om de lei- ding, doch het mocht geen. der partijen ae- luklcen voor het einde te doelpunten, zoodat wanneer de scheidsrechter eindigen fluit de stand nog 1—1 is. Hierna wordt tweemaal IVi minuut verlengd. Wel gelukt het Velt- kamp in de tweede helft der verlenging te doelpunten, doch juist is afgefloten °wegens loopen, zoodat ook de verlenging niet het <*e- wenschte resultaat heeft opgeleverd. Waar toch een beslissing moet vallen moet van iedere partij een heer vijf strafworpen nemen De Z. K. V. van Dalsum weet hieruit voor de Zaandammers geen punten te maken ter wijl het van Zonneveld gelukt den derden bal te benutten en daarmee de Alkmaarders voor een jaar het bezit van de Zilveren Korf te verzekeren. TENNIS. De Davis-Cupwedstrijden NEDERLAND—HONGARIJE. Zaterdag werd de afgebroken partij van Diemer Kool tegei von Kehrling voortgezet. Hoewel Diemer Kcol een schitterende kans had om te winnen (hij stond met 2—1 voor) moest hij de partij opgeven wegens emstige spierverrekking, waardoor de stand weer ge lijk werd. In het dubbelspel viel Koopman voor Die mer Kool in en dank zij het schitterend spel van Timmer wonnen de Nederlan- ders het dubbelspel. Zondag kwam de groote verrassing. Tim mer sloeg den ,,grooten" Kehrling in 3 sets (6—3, 6-4, 6—3)! Ofschoon Koopman zijn partij tegen Tackacks verloor, komt Nederland door een 32 overwinning in de kwart-finale. POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX". Bovengenoemde vereeniging hield of Zondag 20 Mei cen vvedviucht vanaf Pont Sr. Maxence (Fr.), afstand 399 K.M., wind west, duiven getost 6 uur. Aankomst als volgt: 1. A. J. Dekker 11.12.54 2. H. J. Caarls 11.16.02 3. H. J. Struijs 11.1945 4. H. J. Caarls 11.20.37 5. J. B. de Looze 11.20.25 6. H. J. Caarls 11.21.22 7. C. J. de Moel 11.21.53 8. B. Termaat 11.2319 9. R. Thie 11.23.56 10. Theo van Gijzen 11.24.35 11. C. Korver 11.25.43 12. H. B. de Looze 11.25.27 13. Theo van Gijzen 11.26.45 14. Dezelfde 11.27.49 15. C. J. de Moel 11.28.19 16. H. J. Struijs 11.28.30 17. W. Godschalk 11.29.58 18. C. Korver 11.32.04 19. B. Termaat 11.32.36 20. Dezelfde 11.32.56 21. C. J. de Moel 11.33.41 22. B. Termaat 11.35.38 23. A. J. Dekker 11.35.59 POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 20 Mei een wedvlucht van uit Port St. Mextce (Fr.), afstand 400 K.M., duiven ge- lost om 6 uur, wind west, aankomst als volgt: 1. F. H. C. Dnigerdis 11.1017 2. Dezelfde 11.1625 3. Dezelfde 11.'16.54 4. Dezelfde 11.18.44 5. Dezelfde 11.21.25 6. P. de Jong 11.22.00 7. F. H. C. Dingerdis 11.24.50 8. P. de Jong 11.25.47 9. C. Streicher 11.28.11 10. P. de Jong 11.32.03 11. M. Kroese 11.33.04 12. C. Streicher 11.39.26 13. F. H. C. Dingerdis 11.40.33 14. G. C. Beguin 11.41.12 15. Dezelfde 11.41.12 16. Dezelfde 11.41.16 POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF". Zondag 20 Mei hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude duiven vanuit Pont St. Maxence (Fr.), afstand 400 K.M., duiven gelost 6 uur, wind west, aan komst als volgt: 1. Th. J. Buisink 11.11.44 2. J. Koolhaas 11.22.43 3. Th. J. Buissink 11.26.33 4. Edm. Kratz, Bergen, 11.27.50 5. C. D. Huiberts 11.27.21 6. A. J. de Wit 11.28.41 7. Th. v. d. Kamer 11.29.43 8. Jos. v. Seggelen 11.29.46 9. A. J. de Wit 11.29.53 10. J-os. v. Seggelen 11.29.54 11. Dezelfde 11.29.59 12. Dezelfde 11.30.25 13. Edm. Kratz, Bergen, 11.33 2Q 14. J. Huiberts 11.34.07 15. Dezelfde 11.34.07 16. Th. J. Buissink 11.34.32 17. J. Huiberts 11.35.24 18. A. J. d-e Wit 11.35.47 19. Jos. v. Seggelen 11.36.32 20. J. Koolhaas 11.38.59 KRACHTSPORT. Op de gisteren te Amsterdam gehouden 2e klas worstelen en gewichtheffers wedstrijden werden door de Vereen. „Sport Staait Spieren" wederom eenige mooie resultaten behaald. De heer J. Zijp won in de afdeeling M. A. -gewichtsworstelen -den eersten prijs daar hij 4 partijen won op touche. Genoemde a-thleet behaaMe door deze prestatie meteer het eerste klasseschap zijner afdeeling. In de afdeeling licht-gewicht worstelen behaalde de heer H. Boersen uit 15 -deelnemers den 3den prijs en in de afdeeling licht-gewich* gewichtheffen behaelden de heeren N. Len- gers en H. de Jong resp. den lsten en den 2den prijs. Ook de heer N. Lengers behaalde door deze prestatie het lste klasseschap in zijn afdeeling. Voor de Ver. „Sport Staait Spieren" zijn deze resultaten dus wederom zeer goed te '.-.oemen, temeer daar deze athleten alle in d« Ver. zejf zijn gevorind. Doos 30 en 60 cl. Tube 60 ct. Bij Apolh. en Drogisfen

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2