Zeetijdingen Provincial! nieuws Spoilt weggevoera. ue mbreker is zoo brutaal te werk gegaan, dat hij in zijn uniform als tweede stuurman zelfs gesproken heeft met den wachtsman op de kade, dien hij vertelde, dat hij aan boord de wacht had. Toen Vrijdag de inbraak ontdekt werd, is de politic op onderzoek uitgetogen en zij is er in geslaagd eerst de vlet en daarna de beide personen, die haar bemanden, op te sporen. De vlet was gehuurd bij een verhuurinrich- ting op de Mauritskade. De mannen hadden echter, toen zij de vlet terugbrachten, niet genoeg geld bij zich otn de huurprijs te beta- len. Een van hen heeft toen als onderpand zijn bewijs van Nederlanderschap afgegeven. Hierdoor was de politie in staat een der beide mannen, die een vroegere wachtsman van de K. N. S. M. bleek te zijn, op te sporen. Ook zijn medeplichtige werd daarna spoedig aan- gehouden en bij de Zaterdag gehouden huis- zoekingen werd het grootste gedeelte der ge- stolen voorwerpen teruggevonden. HET ZEVENDE LEERJAAR. De Onderwijs Centrale heeft een adres ge- zonden aan de Eerste Kamer, waarin zij aan- dringt op aanneming van het ontwerp der re- geering inzake den 7-jarigen leerplicht en het wetsvoorstel-Zijlstra tot wijziging der leerlin- genschalen, daar zij het herstel van den 7-jarigen leerplicht van uitnemend belang acht voor het volksonderwijs en de volksop- voeding en van het voorstel-Zijlstra, dat een voorshandsche verbetering der leerlingenge- tallen bedoelt, verwacht, dat het voor kleine scholen van veel belang zal zijn zoolang de getallen der z.g. technische herziening nog niet hun geldigheid herkrijgen. KORTE BERICHTEN. De heer De Vries, wonende in de Hille- 6traat te Rotterdam, hoopt 11 Juni a.s. zijn lOOsten verjaardag te vieren. Gisteren is het tweejarig dochtertje van den arbeider L. te Zoeterwoude, in een onbe waakt oogenblik te water geraakt en verdron ken. Zondagavond heeft men zich toegang verschaft tot de woning van den bode J. M. te Spijkenisse, waarbij uit een geldkistje 160 werd ontvreemd. Het mocht der politie giste ren gelukken den den dader, den 18-jarigen T. K., aan te houden. Hij heeft volledig be kend. Prof. dr. G. A. S. Snijder, nieuwbe- noemd buitengewoon hoogleeraar in de ar- chaeologie aan de Universiteit te Amsterdam als opvolger van wijlen prof. dr. jhr. Jan Six, heeft gisteren zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede over het ontstaan van den proportie-kanon bij1 de Grieken. Per particuliere auto is naar het O. L Vr. Gasthuis te Amsterdam vervoerd een 51 jarige man, die rijdende in een z.g.n. invalide wagen op de Weesperzijde door een onbekend gebleven auto was aangereden, waardoor het wagentje was omgeslagen en de man een wond aan het achterhoofd had gekregen. Zijn toestand is ernstig. Gistermiddag geraakte het drie-jarig zoontje van M. te Uithuizen (Gron.), onder een vrachtauto. Een der wielen ging over hem heen, tengevolge waarvan de dood onmiddel- lijk intrad. Gistermiddag is op den Hoevensche Weg onder de gemeente Etten en Leur, nabij den watertoren van de West-Noordbrabantsche Waterleidingmaatschappij, de 42-jarige on gehuwde J. Verpaalen uit Rucphen door een onbekende vrachtauto aangereden. De man werd dood langs den weg gevonden. In den ouderdom van 57 jaar overleed te Apeldoorn na een langdurig lijden de heer K. de Haas, bekend industrieel, lid van de firma De Haas en Van Brero. Zaterdag en Zondag zijn de gildefeesten te EindhovenTongelre begonnen, ter gele- genheid van het 450-jarig bestaan van het St, Catharinagilde te Eindhoven. De eigenlijke feesten worden eerst met Pinksteren gehou den. Het tweejarig zoontje van den rijwiel handelaar Greven te Emmererfscheidenveen geraakte in een onbewaakt oogenblik in een teil kokend water en overleed aan de bekomen brandwonden. Op de kust van Terschelling is het lijk aangespoeld van R. de Jong van Urk, een der opvarenden van den op 13 Februari ver- ganen hotter U 69. Het lijk is naar Urk ver voerd. Te Berchem (N.-Br.) is de gehuwde voerman W. Bruxs uit Herpen onder zijne voermanskar geraakt en daar dood onder uitgehaald. De schilder R., die in het begin van de vorige week bij het verrichten van werkzaam- heden aan de Laakbrug in Den Haag ernstig werd gewond is overleden. De Algemeene Militaire Pensioenbond heeft Zaterdag zijn algemeene vergadering gehouden te Haarlem. Te Utrecht is de 36ste jaarlijksche alge meene vergadering wan den Nederlandschen Bond voor Ziekenverpleging gehouden. In verband met het vinden van een kin- derlijkje te Hengelo is aldaar de verdachte moeder aangehouden. Dr. Hulst van Arnhem heeft de sectie verricht. INLIJVING. Op 15 Juni a.s. zal de inlijving van dienstplichtigen der lichting 1928 plaats hebben voor het Regiment Genietroepen. HEILOO. Op de kweekerijen van de firma P. de Jager en Zonen alhier is een tulpsoort ge- kweekt genaamd Monsieur Motet, welke de eigenaardigheid heeft dat 3 tulpen op een Stengel groeien. De mooie witte tulp met zijn eigenaardigen froei, is te zien in de etalage van den P. C. Overtoom. heer De heer M. van Stijgeren alhier heeft te Utrecht met gunstig gevolg zijn examen afge- legd als leeraar voor de vruchten- en groen- tenteelt. Genoemde heer is voor den kring Kennemerland werkzaam als Inspecteur van den Plantenziektekundigen Dienst. Etoor den heer J. Schmids zijn de eerste dardbeien van den kouden grond aan de vei ling aangevoerd. De planten waren echter gedurende de laatste maand des nachts met rietmatten af- gedekt. BERGEN. De in deze gemeente gehouden inzameling van gelden ten behpeve van het nationaal - huldeblijk aan H. M. Koningin-Moeder, heeft opgebracht 291,4514. Het aantal door Bergensche vrouwen ge- plaatste handteekeningen bedraagt 600. Het vliegtuig, dat Vrijdag aan het strand te Bergen aan Zee een noodlanding moest mak-en, kon, na reparatie, Zaterdag- morgen weder opstijgen. Oevonden voorwerpen. Een ring met sleutels, een dasspeld, een paar witte klomperi, een grijs fluweelen kin dermuts, een zeer dune, vermoedelijk zilveren schakelketting, een zilveren etuitje met wit metaien rozenkrans en een dubbeltje, een grijs jongenspetje, een wit beenen zakm-esje, een snoeimes met bruin houten heft, een zwart portemonnaie met knipsluiting en eenige een- ten, een bruin lederen heeren-portemonnaie zonder geld en een double halsketting. LIMMEN. Zondag werd in de parochie de Dr. Schaep man-dag gehouden en wel in het kerkge- bouw. Als sprekers traden op pastoor van Noort te Langendijk met het onderwerp „Zijn werken uitgedragen, Gods werk voortge dragen", en Mr. Leesbcrg van Alkmaar, met het onderwerp „Dr. Schaepman, Emancipator van katholiek Nederland". Het bezoek was groot, het zangkoor luis- terde de bijeenkomst op. Deze werd met e. dankwoord van pastoor Peperkorn geslo ten. CASTRICUM. Daartoe uitgenoodigd door enkele vrijzin nige lidmaten der Nederl. Herv. Gemeente al hier, welke gemeente sedert 1899 door den rechtzinnigen predikant ds. v. Poelgeest be- diend wordt. trad Zondagochtend in een goec bezet kerkgebouw ds. E. D. Spelberg uit Eg- mond aan den Hoef op. Spr. koos tot uit- gangspunt een gedeelte uit de Handelingen en voornamelijk de woorden: „Bergop- waarts". Het samenzijn werd opgeluisterd door en kele liederen van het Hoever Vrouwenkoor. Door dit opireden van dezen vrijzinnigen EgmondJchen voorganger is aan een sedert jaren lang gevoelde behoefte van bovengj noemdc lidmaten dezen morgen dankbaar voldaan. Naar ons wordt medegedeeld is alhier hel derde geval van mond- en klauwzeer gecon- stateerd en wel onder het vee van den land- bouwer Th. K. De ziekte is niet van kwaad aardigen aard. Het vee van den veehouder J. G., waar de ziekte het eerste werd gecon- stateerd is wederom genezen. Vermoedelijk door het spelen met luci fers ontstond Zaterdagavond een brandje in de landbouwschuur van den veevoerhande laar C. Steeman in de Schoolstraat alhier en wel in een hoeveelheid hooi van circa een wagen. De brand kon spoedig worden ge- bluscht. Gelukkig want indien men er niet spoedig bij geweest was zou een groote land bouwschuur niet meer gered zijn kunnen worden. Het comite voor het huldeblijk van H M. Koningin Moeder heeft onder de vrouwen van Castricum 800 handteekeningen verza- meld terwijl een bedrag van f 140 is gecol- lecteerd. De. cursus van eerste hulp bij ongeluk ken dezen winter gegeven door den gemeente- arts Dr. Leenaers is Vrijdagavond gesloten Van de 20 personen die daaraan hebben deelgenomen zullen zich hedenavond 10 aan een examen onderwerpen ter verkrijging" van het diploma van E. H. B. O. HEEMSKERK. Ten nadeele van N. R. zijn de vorige week 14 kippen ontvreemd. Vermoedelijk zijn ze ter Purmerender markt vervoerd, Een onder zoek wortd ingesteld. HENSBROEK. Zaterdagmorgen .arriveerden in onze ge meente het lid van Ged. Staten van Noord- Holland, mr. Bomans, de referendaris van de afd. onderwijs ter Prov. Griffie, en de hoofd- inspecteur van het L. O. Zulks in verband met de plannen tot het bouwen eener nieuwe openbare lagere school, en in het bijzonder de keuze van terrein en de bezwaren, welke vanuit Obdam tegen de plannen tot samen- smelting der scholen bestaan. Aanwezig waren ter secretarie alhier B. en W. der gemeente Obdam, alsmede eenige adressanten uit genoemde gemeente. Nadat bet onderhoud ten gemeentehuize ongeveer 1 uur geduurd had en waarvan de resul- taten bij de eerstvolgende vergadering van Ged. Staten wel bekend zullen worden ge- maakt, werden de twee verschillende terrei- nen, n.l. een gedeelte van ,,De Strook", en het terrein, gelegen in de richting Obdam, eigenaar D. Schaak, in oogenschouw ge- nomen. Daar van de keuze van terrein zal afhan- gen, of we in de toekomst een flinke drie- mansschool zullen krijgen ja of neen, is het begrijpelijk dat de uiislag met spanning te- gemoet wordt gezien. Door het schriskken voor een bakkers- wagen geraakte het paard van den beer A. Heddes, uit Obdam, ge^pannen. voor een bakwagen en bestuurd door den eigenaar, op hoi. Na een botsing tegen het hek van -Jac. v. d. Molen, waardoor het lemoen brak, ging het paard er van door en de wagen reed met den voerman in de sloot. Het jongetje, dat meereed, was er juist bijtijds afgesprongen. De boer kwam er met een nat pak af, en met vereende krachten werd bet gevalletje weer op het droge g-ebracht. Met het losse paard, dat ook bijtijds gegrepen was, kon men te voet huiswaarts keeren. De schade bepaalde zich alleen maar tot den wagen. Bij de gehouden veiling van twee woon- 5 huizen en de timmerfabriek „De Nijverheid" alhier, was de cpbrengst als volgt: Perc. I. Woonhuis met erf, groot 2 A. 70 c.A., kooper P. Woud te Wormer voor 2800. Perc. II. Timmerfabriek met 6 A. grond, kooper W. v. Slooten te Wormer voor f 1300. Perc. III. Oude werkplaats met 6 A. 50 c.A., kooper J. Naastepad voor f 1280. Nadat perc. I en II in combinatie hadden opgebracht 4110, kooper W. v. Slooten, werden de perc. I, II en III gecombineerd, waarna genoemde v. Slooten eigenaar werd voor de somjna van 5400. Perc. IV. Woonhuis met erf, groot 3 A 85 c.A., kooper de heer P. Woud te Wonmr voor f 2430. Naar men ons mededeelde, is perc. Ill, oude werkplaats met grond, overgegaan in eigen- dom van den eersten kooper, den heer J. Naastepad, alhier. Perc. V. Bouwland, groot 2314 snees, kooper H. de Vries voor 79 per snees. Perc. VI. a. Bouwland, groot 27 snees, kooper J. Gelder voor 78 per snees. Perc. VI. b. Bouwland, groot 27 snees, kooper dezelfde voor 78 per snees. Perc. VII. Bouwland, groot 17 snees, koo per K. Wit voor f 72 per,snees. ZUID-SCHARWOUDE. Bij het Zondag gehouden muziekconcours van den West-Frieschen Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen te Breezand. werd door het fanfarecorps „Kunst Na AiTeid", onder leiding van den heer P. Pranger, in de eere- afdeeling een lsten prijs behaald met 162 punten, in den eerewedstrijd een 2den prijs met 78 punten. De collecte voor het Nationaal hulde blijk voor H. M. de Koningin Moeder heeft alhier 79.63 opgebracht. NGORD-SCHARWOUDE. De heer J. Swart, alhier, is benoemd tot controleur bij het U. C. B. (uitvoer controle- bureau) en heeft daardoor bedankt als keur- meester voor den Noordermarktbond. De heer M. van den Berg, controleur in de veiling heeft als zoodanig bedankt wegens vertrek uit de gemeente. De inzameling voor het Nat. huldeblijk voor de Koningin-Moeder heeft in deze ge meente 102,28 en in Zuid-Scharwoude 79.63 opgebracht. EILANDSPOLDER. In de gehouden vergadering van het Hoog- heemraadschap „de Eilandspolder" werd als secretaris-penningmeester benoemd de heer C. A. van Staveren (vacature D. Smit.) WIERINGEN. Op het muziekconcours van den West- Frieschen bond op Hemelvaartsdag en j.l. Zondag te Breezand gehouden, behaalde de vereen. „Harmonie" te Hippolytushoef in de afdeeling uitmuntendheid een len prijs en de vereeniging „Apollo" van Den Oever in de le afdeeling een 2en prijs. Alhier begint het mond- en klauwzeer wederom te heerschen. Het eerste geval is ge- constateerd bij den veehouder M. Bakker Sz. OUDE NIEDORP. Onder het vee van den veehouder P. P. al hier komt een geval van miltvuur voor. Voor ongeveer 6 jaar kwam op dezelfde plaats deze gevreesde veeziekte voor. BEVERWIJK. Aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" wer den Maandag door den heer H. Houtwipper uit Wijk aan Duin de eerst gladiolen aange voerd. De opbrengst was 17 ct. per stuk. SINT PANCRAS. De inzameling in deze gemeente voor hef huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder heeft opgebracht 71.70, terwijl op de lijsten 251 handteekeningen werden verzameld. ZOMERDIENST. De bekende gele kaart (VOLLEDIGE DIENST) is wederom tegen den prijs van 7 cent verkriigbaar. L. FRANKENBERG ALKMAAR. WINKEL. X. Naar men ons mededeelt, bestaat het voor- nemen, behoudens goedkeuring van de alge meene vergadering, de Cooperatieve vereeni ging „de Tijdgeest" te Callantsoog, te fu- sioneeren met de cooperatieve broodbakkerij en verbruiksvereeniging „de Tijdgeest" te Winkel. Door deze fusie zal laatstgenoemde Coo- peratie, haar afzetgebied begrensd zien in het oosten door de Zuiderzee tot Wieringen en in het westen tot de Noordzee te Callants oog. WARMENHUFZEN. Boerertleenbank. Op Vrijdag 18 Mei des avonds half acht, hield onze Coop. Boerenleenbank haar alge meene vergadering in het Patronaatsgebouw, De directeur, de heer K- Molenaar, open de de vergadering met den chr. groet en heette alien welkom. Spr. zette in't kort uit- een, dat velen met genoegen kunnen terug zien op het afgeloopen jaar, hoewel 't voor enkelen een minder goed jaar is geweest, doch er heerscht over't algemeen groote te- vredenheid onder de bouwers, wat voor onze Boerenleenbank ook dit jaar zeer gunstig is geweest. De notulen der vorige vergadering werden door den heer J. van Baar Sr. voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De rekening en balans werden post voor post voorgelezen. Er werden in 1927 ont- vangen: spaargelden 41064.30, terug bet. voorschotten 18415.48, ontvangst in loo- pende rekening 97602.98, ontvangst in- frest voorschot 4330.06, buitengew. ontv. 714.77. Uitgaven in 1927: spaargelden 43097.92, vooi'schotten 9250, loopende rekening 100630.78, interest spaargelden f 3302.88, buitengewone uitgaven 96.03. Op de balans komt o.a. voor: actief: uit- staande voorschotten 81561.52, te goed in loopende rekening f 2413.33. Passief: sal do spaargel den 91894.46, schuld loopende rekening 2942.26. Het winstsaldo over 1927 bedroeg 1078.22. wat in mindering wordt gebracht van het verliessaldo van 1926, ad 2946.25, zoodat dus nog een tekort blijft van 1868.03. Het jaarverslag van den kassier werd hierna voorgelezen, waaraan veel aandacht werd geschonken, waarin wij tot onze vreug- de vernamen dat het onzen Bank goed gaat Het verslag werd onder dankzegging aange- nomen Het rapport van de commissie tot nazien der rekening, die tot goedkeuring adviseerde, werd voorgelezen en daarna door de algemeene vergadering goedgekeurd. Tot lid van den Raad van toezicht werd herkozen de heer Dubosch Pzn. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer K. Mole naar. Beide heeren namen hun herbenoe- ming aan. Het voorstel, om de contributie van f 1 dit jaar nog te handhaven, werd aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde het vaststel- len van het bedrag, dat ieder lid bij uittreding door overlijden of verhuizing moet betalen Het voorstel van het bestuur om't bedrag te bepalen op 12.46 werd goedgevonden. Art. 46 der statuten werd daarna voorgele zen en goedgekeurd. Benoeming 3 leden plaatsverv. tot het na zien der rekening van het volgend jaar. Be noemd zijn de heeren K. Mosch, C. Beemster- boer en jb. Blokker en tot plaatsverv. de hee ren T. Slijkerman, Jan Tesselaar en Jan Dekker. Na enkele vragen te hebben gesteld werd deze vergadering op de gewone wijze ge sloten. BAKKUM. Het „Zusterkoor Duin en Bosch", dir Stephen Jansen, benaalde in den eerewed strijd op het zangconcours te Zandvoort den eersten eereprijs. BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 19 Mei 1928, 's middags 3 uur, hield de schippersvereeniging „Beurtbe- vrachting" haar llde jaarvergadering in het lokaal van den heer J. de Boer, onder presi dium van den heer H. Kamp, die met hartelijke bewoordingen de vergadering opende, waarna de notulen werden ge- lezen, welke behoudens een kleine opmerking werden goedgekeurd. Vervolgens werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester voorgelezen De boeken en bescheiden werden nagezier. door de heeren W. Kliffen en G. v. d. Oord, welke door hen in de beste orde werden bevonden. Verder werd door de agenten Arends en Lepeltak verslag uitgebracht over de werk- wijze van het verloopen jaar. Bij het vorig jaar vergeleken was het be- vrachtingscijfer 7000 hooger, terwijl de scheepsruimte nog verminderd is. Bij de behandeling der ingekomeo stuk ken waren 2 aanvragen om lid der vereenr ging te worden, waarvan 1 is aangenomen Bij de bestuursverkiezing wegens vacature van den heer J. Bood, werd H. P. v. d. Wel met voile meerderhbid -van stemmen ge- kozen, die de benoeming aanneemt. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren W. Kliffen Jz. en A. Kliffen Kz., met als reserve G. v. d. Oord. Hierna werd gepauzeerd en werd' voor rekening der kas de vergadering een smake- lijk ontbijt aangeboden, hetwelk onder ge- zellig samenzijn werd genuttigd. Na de pauze werd tot bespreking overge gaan van de werkwijze en vrachttarieven welke met -een kleine wijziging werden ver- amderd. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen en den heer J. de Boer voor de prompte en nette bediening, de vergadering. OUDKARSPEL. De heer H. Stenneberg, alhier, is met in gang van 4 Juni benoemd tot tijdelijk con troleur voor het U. C. B. plaats Gisteravond had de beproeving van de plaatselijke brandspuit. Voor zoover we kunnen beoordeelen was alles in uitstekenden staat Na afloop had een bijeenkomst plaats van brandmeesters, ass.-brandmeesters met B. en W. en den raad waar enkele mogelijk uit te voeren verbeteringen werden besproken. HEER-HUGOWAARD. Onze muziekvereeniging „H. U. G. O." directeur de heer G. Anderson te Alkmaar, heeft zich op het concours te Breezand van den West-Frieschen bond weer flink gehou den. In de eerste afdeeling behaalde ze een eersten prijs, voorts een 3den prijs in den eere wedstrijd. Bij den strijd om het hoogst-e aantal pun ten, waaraan door acht vereenigingen der 'eerste afdeeling werd deelgenomen, verwier:: ze mede een prijs. Door dit succes is „H. U. G. O." in den West-Frieschen bond overgegaan in de afdeeling uitmuntendheid Bij; het nationaal concours, 19 Augustus te houden te Assendelft, zal door „H.U.G.O in de afd. uitmuntendheid worden meege- dongen, waarbij we haar goed succes toe- wenschen. ANNA-PAULO WN A.' Een deel van dezen polder, waarvan de grond tot eenige jaren geleden zoo goed als waardeloos was, het z.g.m. Breezand, ver keert nu in een weivarenden toestand. Men is zich daar gaan toeleggen op de bloem bollenfeelt, waarvoor de bodemgesteldhdd zich uitstekend blijfct te leenen. Uitgebreide velden zijn nu met bloembollen bezet; prach- tige hyacinten worden hier vooral geteeld De grond is aanmerkelijk in waarde geste- gen; dezer dagen werd er nog land voor f 4500 per bunder verkocht. Tal van nieuwe bollenschur-en worden er gebouwd en vele nieuwe woningen verrijzen er. BROEKERHAVEN. Maandagmiddag had alhier een ongeluk plaats dat zich1 nogal ernstig liet aanzien. Een luxe auto, waarvan de bestuurder om benzine naar het dorp was, werd op den hoogen Zuiderzeedijk door een andere auto op sleeptouw genomen, bestuurd door de echtgenoote. Bij een bocht in den dijk, raakte zij het stuur kwijt, met het gevolg, dat de wagen in de nog niet geheel droge Zuider zeedijk terecht kwam. Gelukkig bl-eef de wa gen overeind, zoodat de dame met den schrik en 'een nat pak vrij kwam. De auto werd door inmiddels toegeschoten hulp op •het droge gebracht met defecten motor en een beschadigd wiel. Bloeimaandprijs, heat 2e en 3e klas 1, heat: 11 1. Quantine St. Lander, eig. en rijder Hri- horst, 1630 M. in 2.273/r, (1.30=/BV OuZ G, eig. A. de Jong (B. de Jong), 1630 M i» 2.30 1/5 (1.32 1/5); 3. Nickv Henry d? Galama (J. Siderius), 1650 M. in 2.32 4,1 2e heat: 1. Quo Vadis B, in 231 Ve (1.33 1/10)2. Pieternel in 2.31 3/5- i Minnie M, in 2.31 3/5 (1.33 3/5). Besli«« de heat: 1. Quo Vadis B. eig. v. Stralen (A Witteveen), 1630 M. in 2.32 1/5 (1.33 2/54 2. Pieternel, eig.-Kitselaar (W. Gielen) lfion M. in 2.33 3/5 (1.34 9/10) U Meiprijs Prijzendraverij 3e en 4e klas- 1 Arnrilesse, eigen. rijder Ockhorst, 2215 M in 3.32 (1.35 4/5); 2, Quinte II, eig Staid (J. v. d. Berg), 2230 Meter, in 334 (1.36 1/10); 3. Quiza, eig. G. de Inn! (W. Geersen), 2200 Meter, in 330 ,1 (1.39 7/10). 115 Heerenrijderscourse Prijzendr. le klas- 1 Oscar eig. Mevr. v. Stralen (L. A. F Pr'in.' 2300 M., in 3.37 4/5 (1.33 9/10); 2 ffi B. eig. D. Evenhuis (J. Meyer), 2300 M 3.38 4/5 (1.35 1/5), 3. Kapt de Bruane Verkijk (Monchen), 2350 M., in (1.34 3/10). DRAVERIJEN TE GRONINGEN. De uitslagen der openingsdraverijen lui- den: Kermisprijs, prijzendraverij 4e klas: 1. Roelina, eig. P. J. Algra (J. P. Algra), 1650 M. in 2.75 (1.40); 2. Politesse, eig. J. Bol- wijn (B. Bolwijn), 1710 M. in 2.45 4/5 (1.37); 3. Reine de Duindal, eig. en rijder 1 Mensinga, 1650 M. in 2.46 (1.40 7/10). Lenteprijs, prijzendraverij le kl.: 1. Judge Scott, eig. mevr. Ossling (A. T. v. d. Veen), 2295 M. in 3.24 3/5 (1.29 1/5); 2. Norbert G, eig. v. Stralen (B. Schippers), 2240 M. in 3.27 2/5 (1.32 3/5); 3. Oscar, eig. mevr. v. Stralen (A. WfttevBen), 2220 M. 15 3.28 1/5 (1.33 4/5), DRAVERIJEN OP HOUTRUST. De uitslagen van de draverijen van gister Aanmoedigings-draverij1. Sador v A P J. v. d Kroon (A. de Vlieger) 770 M.-' i Quford v. K de Hart (J. Vergay) 770 M 2. Quford v. K. de Hart (J. Vergay) 770 M Niet geplaatst: Robber 770 M. Quimoerle 770 M. vuunpene Toekomst-prijs: Ingeschreven 10, uitgeko- men 7. 1. Sador van A. P. J. v. d. Kroon fA4. Vlieger) 730 M.; 2. Qui Vive V J D 3 Vlieger (J. de Vlieger) 770 M. Draverij A. Ingeschreven 19, uitgek 11 1. Bretteur v. D. de Vlieger (J. de Vlie- ger) 760 M.; 2. Quford v. K. de Hart (I Vergay) 700 M. Niet geplaatst (in de fin£ le) Monte Carlo (725). Draverij B. dezelfde paarden als in A. be- halve de prijswinner. Handicap ongewiv zigd. Nieuwe loting. 1. Miss Zelda Peter v. S. v. d. Oord (eiff.l 770 M 2. Friscolema v. G. L. v. d. Elshout (den Bruigom) 765 M.; 3. Mignon v. C 1 Bakker (eig.) 670 M. L. VOETBAL". De wedstrijd D. T. S. I te Oudkarspel en Hoorn I, welke wedstrijd te Hoorn gespeeid is eindigde met 8—1 in het voordeel van D. T. S. Zondag speelde B. F. C te Beemster tegen T. O. G. op neutraal terrein voor het kam- pioenschap 4e klas N. H. V. B. De wedstrijd eindigde met 22, zoodat de wedstrijd nu voor de .tweede maal overgespeeld moei worden. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MI J. NEDERLAND. Batoe, 20 Mei v. Amst. n. Java, 21 Mei it Antwerpen. Borneo, thuisr20 Mei v. Gibraltar. Johan de Witt, thuisr., 20 Mei v. Pt. Said. Prinses Juliana, thuisr., 21 Mei v. Sabanflt Riouw, 19 Mei v. Batavia n. Amst Simoloer, thuisr., 21 Md te Louden KON. NED. STOOMB.-Mlj. Almelo, 21 Md v. Hamburg te Antw. Ares, uitr., 18 Mei v. Corral. Baarn, v. Chili n. Rott. 20 Mei te Antw. Berenice, 21 Mei v. Kopenhagen te Amst. Aurora, 19 Md v. Rott. n. Vigo. J Nereus, 21 Mei v. Oporto te Amst. Nero, 21 Mei v. Kopenhagen te Amst. Stella, 21 Mei v. Hamburg te Amst. Venezuela, 21 Mei v. Hamburg te Am4f. Achilles, v. Amst. n. Curasao, 19 Mei te Tri nidad. Adonis, 19 Mei n. Valencia n. Amst. Ajax, 19 Mei v. Venetie te Triest. Bennekom, 19 Mei v. Valparaiso n. San An tonio. Breda, 19 Mei v. Cristobal n. Curasao. Clio, 19 Mei v. Piraeus te Salonica. Cottica, uitr., 19 Mei te Paramaribo, verff 23Mei n. Georgetown. Crynssen, 17 Mei v. Curasao n. Pto. Coluro Doros, 20 Mei va Gibraltar te Malaga. Eos, 20 Md v. Barcelona te Tarragona. Flora, 18 Mei v. New York n. P. au Prince) Venezuela Curasao. Ganymedes, 20 Mei v. Trinidad te Havre vertr. 21 Md n. Amst. Ilos, 19 Mei v. Amst. te Cadix. Juno, 20 Md v. Tanger n. Malta. Medea, 19 Md v. Algiers te Genua 1 Neptunus, 19 Mei v. Napens n. Cette. Rhea, 20 Mei v. Hamburg n. Bremen. Zeus, 19 Mei v. Catania n. Messina. KON. HOLL. LLOYD Maasland, 21 Mei v. B.'Ayres te Rott. Orania, thuisr., 20 Mei v. Las Palmas. Salland, thuisr., 19 Mei v. Santos. KON. PAKETV. MAATSCHAPPlJ. rloutman, 18 Mei v. Singapore n. Batavia Van Heutsz, 18 Md v. Belawan. JAVA—BENGALEN LIJN. i Bengkalis, 19 Md v. Java te Calcutta. Bondowoso, v. Calcutta n. Java, 18 Mei van Belawan. JAVA-NEW YORK LIJN. Machaon, 17 Mei v. Batavia n. New York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang, 17 Md v. Batavia n. Hongkong Tjibodas, 19 Mei te Chinwangtao. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus, 20 Md v. Valencia n. Rott. Jonge Maria, 20 Mei v. Burriana n. Carths4 gena. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk, 20 Md v. Antwerpen te Amst. Alkaid, 21 Mei v. East London n. Pt. Natal Giekerk, thuisr., 20 Md te Suez. Randfontdn, 20 Mei v. Kilindini n Tanga. Billiton, uitr., 20 Mei v. Las Palmas naar Kaapstad. Jagersfontein, thuisr., 19 Md te Kilindini. Meliskerk, thuisr., 19 Mei v. v. L. Marqua n. Durban. Sfijkerk, thuisr., 20 Md te Antwerpen. Sumatra, thuisr., 20 Mei v Marsdlle natf Antwerpen. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJM Scheldestroom, 21 Mei v. Harabuiwa. Algemb, uitr., 19 Mei v. Bordeaux* caress, uitr.. 20 Md y. Calabar. eig 3-41 3/5

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6