ifiinneiniarcci Bechftszaken Sngezonden sfukken Sport HflarktbeHchten Bioscopesi Kunst GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van poiitie, tangestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- trende voorwerpen als ge von den gedeponeerd op 19 20, 21 Mei 1928: doosje, inhoudende armband, kwast van een tompouche, broche. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 19, 20, 21 Mei 1928: Pc:'.emonnaie met inhoud, F. Wie- lagen, Laat 81, pakje blauwe verf, H de Boer, Kanaalkade 36; ledige portemonnaie, ij. Narold, Oudegracht no. 127; armband, T Kloot, Oudegracht 261; rozenkrans, J. Dingerdis, Baansingel 23; huissleutel, F. Landsman, Polderstraat 19; gymschoen, J. Geels, Visscherslaan; gouden broche, K. v. d. Pol, Ridderstraat 8; rijwielbelastingmerk, P. Bakker, Hoeverweg 22, Egmondermeer; witte zakdoek met inhoud, S. Post, Runstr. 10; R K. kerkboek, I. Harder, Laat 74; broche met diamantjes, S. Offenberg, Linde- laan 14; bruin kinderschoentje, J. Botte- manne. Snaarmanslaan 60; gladde gouden ring, H. Schouten, Stationstraat 15, Bergen; kinderportemonnaie, J Wijdeman, Bagijne- straat 7grijze handschneo met rand, J. Poo-, Zesfiis 84. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politic. Delfland, thuisr., 20 Mei te Kribi. Hermes, uitr., 20 Mei v. Lagos. Marken, thuisd., 20 Mei te Cotonou. Texel, uitr., 19 Mei v. Libreville. Ilstroom, thuisr., 19 Mei v. Freetown. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, 21 Mei v. Rott. te New-Orleans Moerdijk, v. Rott. n. Vancouver 21 Mei van Londen. Rijndam (toeristenvaart), 20 Mei v. Rott. te Londen. Eemdijk, 2 J Mei v. de N.-Pacific, 1. v. Ham burg, te Rotterdam. Kmderdijk, 17 Mei v. Rott. te Vancouver. Neuw-Amsterdam, 20 Mei v. Rott. te New- York. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oldekerk, thuisr., 20 Mei v. Shanghai. Dostkerk, uitr., 20 Mei te Genua. Zosma, thuisr., 20 Mei v. Singapore. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Aaagtekerk, uitr., 21 Mei v. Dover. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Andijk, uitr., 19 Mei' v. Colombo. Bovenkerk, thuisr., 18 Mei v. Colombo, Veendijk, uit., 20 Mei v. Suez. Bilderdijk thuisr., 21 Mei te Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djember, uitr., 20 Mei te Genua. Sitoebondo, uitr., 20 Mei te Londen. Toba, thuisr., 19 Mei v. Marseille; 20 Mei te Barcelona. Vardulla, 21 Mei v. Batavia te Rott. Medan, thuisr., 21 Mei te Duinkerken. Modjokerto, 20 Mei v. Rott. te Hamburg. Sjantar, 21 Mei v. Rott. te Batavia. Tapanoeli, thuisr., 21 Mei te Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Algorab, 20 Mei v. Antwerpen te Rott. Poeidijk, 21 Mei v. Hamburg te Amst. Waaldijk, uitr., 17 Mei te Santos. HALCYON LIJN. Stad' Dordrecht, 21 Mei v. Rott. Hamburg. STOOMVAART MI J. OCEAAN. Glaucus, v. Glasgow n. Batavia, 20 Mei te Liverpool. Antomedon, v. Japan n. Rott., 19 Mei te Pe nang. Keemun, 18 Mei v. Batavia te Hamburg. Patroclus, v. Japan n. Rotterd., 20 Mei te Singapore. Prometheus, 21 Mei v. Java te Amst. Tantalus, 19 Mei v. Java te Amst. ZELFVizKUizDiUiiNC Bij Dn r-OLITIE De Jieer Wiaaimir KasuiaKow, instrucieur bij de Parijsche poiitie en oud-instructeur by bet Militair Kon. en Keizerlijk Uymnastiek- lnstituut te Wiener Neustaat, heeit eemge weken geleden in het hootdbureau van poii- tie te 's-Uravenhage een aemonstratie gege- ven voor verschillendt politie-autoriteiteu. van zijn systeem van zeifverdediging. Dit berust op een aantal grepen, waaraoor het moge- lijk is, dat iedere poiitie-man, zonder georuik- making van wapens, in bijna alle gevailen, dat hy onverhoeds wordt aangegrepen, een veel sterkeren of gewapenden Kgenstander overmeestert, zonder hem ernstig letsel toe te brcngen. De heer Kasulakow heeft nu gedurende 14 dagen zijn systeem onderwezen aan een zes- tiental onderofficieren en manschappen van bet depot der Kon. Marechaussee te Apel- doorn. In tegenwoordigheid van den inspecteur van het wapen, de divisie-commandanien, den burgemeester van Apeldoorn en eenige auto- riteiten op politie-gebied werd gisteren de laatste les gegeven aan het depot en toondc- de heer Kasulakow, dat hij in 14 dagen met zijn leerlingen had weten te bereiken. Na afloop der les betuigde de inspecteur van het wapen den heer Kasulakow zijn te- vredenheid over de in zoo korten tijd bereikte resultaten. BLIKSEM INGESLAGEN. Zondag is onder Veere bij de familie v. Z. de bliksem in de woning geslagen, waar 8 menschcn bijeen waren. Een juffrouw, die voor een ziekbed stond, werd door een plank ernstig aan het hoofd verwond. Een oude man werd aan eene zdije doof geslagen, on ten jongen was op den zolder plotseling door vuur omringd en stond bij een groot gat in den vloer van den zolder. Er is geen brand ontstaan. BRANDEN. t/ n Waalwijk) is de woning va®jY door brand geheel vernieid. Zoowel jnooedel als huis waren zeer laag tegen brandschade verzekerd. DE KERK UNIVERSEEL ERF- GENAAM. lot eenige en universeele erfgename van namtenschap van wijlen mej. G. J. Palthe, verleden te Oldenzaal, is, behoudens eenige 'ermaakte legaten, aangewezen de herv. ge- oeente aldaai", die hetgeen zij uit de nalaten- f2?JLMlJvailSt> moet beleggen op een der jrootboeken der Nat. Schuld en uit de ra> daarvan jaarlijks 500 moet besteden wr verhoogiag van't traktement van haar predikant en een gedeelte voor ontferhoud van het kerkgebouw en van de grafplaatsen van de families Palthe en Michgorius op het ktrk- hof te Oldenzaal. ONDERWIJZERS-KLOOSTER- LINGEN. Op een vraag van het Tweede Kamerlid, den heer Lingbeek, luidende: Wil de minister, als hij gevolg geeft aan zijn in de vergadering van de Tweede Ka- mer van 3 Maart 1928 (Handelingen bladz. 1965) gedane toezegging om inlichtingen te verschaffen nopens de wijze, waarop onder- wijzers-kloosterlingen, werkzaam aan van overheidswege geldelijk gesteunde inrkhtin- gen van onderwijs in de nabijgelegen landen, worden gesalarieerd, daarbij tevens ver- melden ten einde de vergelijkingen en de gevolgtrekkingen zuiver te doen zijn in hoever in die landen ten aanzien van de wedderegclingen voor het landspersoneel, in- zonderheid wat betreft de leeken-onderwij- zers, behalve met de ambtelijke praestatie, ook rekening wordt gehouden met de maat- schappelijke levensbehoefte? heeft de minister van onderwijs, kunsten cn wetenschappen geantwoord: ingevolge zijn in de vergadering van de Tweede Kamer van 3 Maart 1928 gedane toe zegging stelt de ondergeteekende een onder- zoek in naar dc in verschillende naburige landen geldende salarisregeling voor onder- wijzers-kloosterlingen, werkzaam aan van overheidswege geldelijk gesteunde inrichtin- gen van onderwijs. Hij heeft daarbij tevens gegevens gevraagd aangaande het stelsel van salarieering voor het landspersoneel in het algemeen in die landen, zoodat hij te zijner tijd in de gelegenheid hoopt te zijn ook hier- omtrent aan de Kamer inlichtingen te ver schaffen. ONTSLAO AAN ARBEIDERS. Aan de rubberfabriek „Radium" te St. Pie- ter-Maastricht zijn wederom een 40-tal ar- beiders ontslagen. Waarschijnlijk zal binnen kort de geheele fabricage naar Lanaeken worden overgebracht; Maastricht verliest daardoor weer een bloeiende industrie, ter- wijl het leger werkloozen weer met een paar honderd man v/ordt vergroot. EEN RAADHUIS AFGEBRAND Gisternacht is het raadhuis met het daarbij behoorend vereenigingsgebouw te Vierlings beek afgebrand. Een groot gedeelte van het gemeente-archief ging verloren. Met moeite wist men de belendende huizen te redden. Het blusschingswerk werd zeer bemoeilijkt, daar onder het raadhuis de munitie van de Burgerwacht geborgen was, welk een groot gevaar opleverde. De oorzaak van den brand is vermoedelijk een schoorsteenbrand geweest. Verzekering dekt de schade. „IK BEN DE BEWAKER." De poiitie dregde ongeveer een uur. Zondagavond werd de poiitie gealarmeerd voor een vrachtschuit, die in de Laakhaven was omgeslagen. De kraanwagen reed er heen. Daar de bewaker van de schuit nergens te vinden was, vreesde de poiitie, dat de man verdronken was. Men dregde de geheele Laakhaven af, maar zonder resultaat. Be- grijpelijkerwijs trok de arbeid der poiitie nog- al veel belangstelling van de zijde van het pu- bliek. Algemeen werd het lot van den bewa ker besproken, die naar men meende ver dronken was. Plotseling drong een man naar voren, die tot de agenten zeide: „Wat moeten jullie toch met je bewaker? Ik ben de bewaker van 'het schip!" Men kan zich voorstellen, hoe de agenten keken, toen zij hoorden, dat de man, naar wien zij bijna een uur hadden gedregd, al dien tijd aan den kant van den wal had ge- staan en met belangsteliing het dreggen had gadegeslagen. HET CONFLICT TUSSCHEN BIOSCOOPBOND EN OLYMPISCH COMITe. In een conference met vertegenwoordi- gers der pers heeft de heer D. Hamburger Jr., voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop- bond, een uiteenzetting gegeven van de go- schiedeftis, welke aan het gerezen geschil russchen den Nederlandschen Bioscoopbond en het Nederlandsch Olympisch Comite be- treffende het verfilmen der Olympische Spelen is voorafgegaan. In Mei 1927 heeft het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond een on- derhoud aangevraagd met het Nederlandsch Olympisch Comite, om te komen tot een re- geling met betrekking tot het verfilmen van de Olympische Spelen. Eerst op 14 September d.a.v. heeft het ge- vraagde onderhoud plaats gehad, waarbij door het hoofdbestuur gevraagd werd, of de verfilming der Olympische Spelen gratis kon geschieden en zoo niet, of, bij verpachting der rechten, de Nederlandsche Filmnijverheid de voorkeur zou krijgen. Bedragen werden niet genoemd; wel werd bij wijze van aardigheid van de zijde van het N.O.C. gesproken over een half millioen. Het resultaat van de besprekingen was ten- slotte, dat blijkens een op 25 October 1927 bij den Bioscoopbond ingekomen brief het N. O. C. betaling verlangde voor het maken van cinematografische opnamen, doch dat het Comite zicfr niet kon binden tot een toezegging om de cinematografische op namen aan een Nederlandsche onderneming te verpachten. Wel werd door het N. O. C. medegedeeld, dat de gelegenheid openstond tot het doen van aanbiedingen, doch de filmfabrikanten hebben van deze gelegenheid geen gebruik gemaakt, omdat de Nederlandsche filmnijver heid toch geen voorkeur zou krijgen en het N. O. C. reeds in het buitenland met de ver pachting aan het leuren was. In werkelijkheid werd een overeenkomst aangegaan met een maatschappij, die in Zu rich haar zetel had, doch de definitieve tot- standkoming dfezer overeenkomst bleef uit. Vier weken vocr den aanvang van d'e Olympische Spelen stond alles weer op losse schroeven. In alfcrijl werd een c vereenkomst aangegaan met een combinatie van persfoto- bureaux met betrekking tot het maken van fo- tografische opnamen. Er behoefde echter geen pachtsom betaald te worden, doch er mcest slechts een bepaald percentage van de overwinst aan het N. O. C. worden afgedra- gen. Het hoofdhe-stuur van den Nederlandschen Bioscoopbond .wilde nu, om aan het buiten-1 land te kunnen toonen, dat de Nederlandsche filmnijverheid ook tot het maken van mooie actualiteiten in staat is, en tevens om voor de historie een monumentaal filmwerk tot stand te brengen, op denzelfden grondslag als die met de fotopers, een overeenkomst met het N. O. C. tot stand brengen. Teneinde daartoe te komen, heeft het hoofdbestuur een onderhoud aangevraagd met het N. O. C., hetwelk op 5 Mei heeft plaats gehad'. In deze conferentie, waarbij het N. O. C. door den heer van Bylandt vertegenwoordigd was, werden van de zijde van den Bioscoop bond voorstellen gedaan, om het verfilmen der Olympische Spelen mogelijk te maken. De heer van Byland zeide evemvel, dat het N. O. C. zich niet interesseert voor films, betrekking hebbende op de Olympische Spe len, daar het niet de taak van het Comite is om propaganda te maken voor de sport. Het N. O. C. heeft aldus de heer Van Bijland tot het hoofdbestuur uitsluitend te zorgen voor het goede verloop der spelen te Amster dam. Niettemin was hij, na lang onderhande- len, bereid het voorstel van den Nederland schen Bioscoopbond te bespreken in de op 17 Mei te bouden vergadering van het N. O. C., waarna onmiddellijk bericht zou worden gezondem aan het hoofdbestuur van den Bond. Tot nog toe heeft echter geen en- kele mededeeling dit hoofdbestuur bereikt. Daarop heeft de Bond, zooals reeds be richt, verboden filmopnamen van de Olym pische Spelen te maken en films, betrekking hebbende op de Olympische Spelen te Am sterdam, te vertoonen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 18 Mei 1928. D. G. te Alkmaar, overtreding Arbeids- wet, 2 X 3 boete of 2 X 3 dagen hechtenis. W. L. te Castricum, E. S. te Egmond aan Zee, A. C. K. te Bergen, loopen over ver boden grond. De le teruggave aan de ouders, de 2e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e f 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. B. Lz., J. Z., M. Z. te Egmond aan Zee, A. J. ter H. te Bergen, overtreding Jachtwet. De l e 12 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis, de 4e 3 en 10 boete of 3 en 5 dagen hecht. D. J. te Schoorl, B. G. te Alkmaar, P. S. te Oterleek, dronkenschap. Ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. A. J. G. te Heiloo, C. P. te Haarlem, H. S. te Castricum, K. K. te Egmondermeer, J. de B. te Schoorl, H. W. J. E., J. P. D., B H., P. A. A., K. K. te Alkmaar, P. M. te Schie dam, P. v. R. te Amsterdam, W. H. te Zwaag, overtreding Politieverordening. De le, 4e, 6e, 8e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 7e, 12e en 13e ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e, lOe,'lie ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 5e geen straf toegepast, de 9e f 4 boete of 4 dagen hecht. H. J. B. te Bergen, B. K., J. M. A. te Lim- men, A. S., T. W. S., S. B., G. v. L., H. S. te Alkmaar, P. te B. te Groot-Schermer, P. B. te Medemblik, H. B. te Stompetoren, A. W., F. K. te Broek op Langendijk, G. B. te Hoorn, T. C. v. D., J. C. O. te Amsterdam, J. V te St. Pancras. A. M. te Stompwijk, overtreding Motor- en Rijwielwet. De le, 2e, 3e, 6e, 8e, 9e, 1 le, 12e ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 4e, 13e, 16e, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e 5 boete of 5 dagen hechtenis. de 7e, 14-e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de lOe, 15e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 17e f 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 18e f 10 boete of 10 dagen hechtenis. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redat- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt. Bergen, 21 Mei 1928. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van de advertentie in Uw blad der Kalkzandsteenfabriek te Bergen wenschen wij de werkzoekende arbeiders te waarschuwen, daar op niet in te gaan, daar aan die fabriek, van ai heden, door onder geteekende organisaties een staking is ge- proclameerd. Hoewel wij ons best kunnen indenken, dat werklooze arbeiders gaarne van die aange- boden gelegenheid willen gebruik maken, kunnen wij toch niet nalaten hun dringend te verzoeken onzen strijd niet te bemoeilijken. Dankend voor de plaatsruimte, Het Bestuur der Nederlandsche R.-KSteenfabrieksarbeiders „Sint Stefanus". Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders. VOETBAL. DE ARGENTIJNSCHE VOETBALLERS TEGEN BLOEMENDAAL. De O. H. Crt. meldt het volgende, wat mis- schien ook onze lezers zal interesseeren. Zclden zag Bloemendaal een zoo groot aan tal voetballiefhebbers rond haar lijnen als Zondag. De naam Argentinie bleek voor het voetbalminnend publiek wel een bijzondere aantrekkingskracht te bezitten. Velen van de aanwezigen zullen zich ach- teraf hebben beklaagd, doch zeer zeker niet om het voetbal dat deze Zuid-Amerikanen te zien gaven. Tegen de rust begon het echter zoo hard te regenen, dat de meeste bezoekers wel met een flink doorweekt costuum huis- waarts zullen zijn getrokken. Van voetbal gesproken, dit was werkelijk van een soort zooals we het hier in Nederland nimmer te zien kregen, of het moest vier jaar geleden van Uruguay in Rotterdam zijn ge weest. Men kan hier tegenover stellen, dat de 2e klasser Bloemendaal niet de meest ge- schikte tegenpartij was voor dergelijke voet- balkunstenaars, doch zij die de heeren te Bloe mendaal in actie zagen, zullen het wel met ons eens zijn, dat geen enkele lste klasser tegen deze tegenpartij ook maar een schijn van kans had gehad. En dan te weten dat de heeren nog niet eens hun allersterkste team in het veld brachten. Enfin we zijn wel zeer benieuwd wat Argentinie er in't Olympische tournooi van zal terecht brengen. Een ernstig concurrent van Uruguay of moeten we Ne- rland zeggen zijn de Argentijnen zeker. Een besdhrijving van de 16 doelpunten, welke tegen Bloemendaal werden gemaakt, zullen we maar achterwege Iaten. De witte achterhoede stond vrijwel machteloos tegen het afwisselende short- en long-passing der Argentijnen. Beijk in het Bloemendaalsche doel had't geweldig druk, doch het vele werk beperkte zich voor een groot deel tot het retourneeren van ballen, welke reeds de doel- lijn waren gepasseerd. Met rust was de stand 5—0 en toen na de hervatting het veld tengevolge van den regen spiegelglad was geworden, speelde deze fac tor den Bloemendalers dermate parten, dat er geen bijhouden meer aan was. Tienmaal werd ae witte defensie toen nog gepasseerd. Bloemendaal bracht het doel der tegenpar tij sporadisch in gevaar. De doelverdediger kreeg slechts eenmaal gevaarlijk werk, toen Sunter den bal uitstekend inschoot. De ma- nier waarop hij den bal verwerkte, getuigde van capaciteiten die tegen heeter vuren be- stand zullen zijn. Wanneer een van onze sterkste Nederland sche ploegen na het tournooi nog de kans krijgt om tegen deze voetbalmeesters uit te komen, dienen zij die absoluut te accepteeren. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 21 Mei 1928. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Pos- telein 0.80f 1.07 per dubb. bakje; Kom- kommers 17—/ 23 per 100 stuks; Bloem- kool le s. 4358 per 100 stuks; Bloem- kool 2e s. 1736 per 100 stuks; Worte- len 10.7016.50 per 100 bos; Raapste- len 0.802 per 100 bos; Spinazie 0.42 1.30 per dubb. bakje; Kropsla 4 9.10 per 100 stuks; Rabarber 612 per 100 bos; Radijs 3.20—/ 5.20 per 100 bos. PURMEREND, 21 Mei 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Doperwten 0.62—/ 0.65 per zak, 1 K.G., Aardbeien 11—20 cent per doosje; Bl. kool 1258 per 100; Spinazie 2298 cent per mand, (6 K.G.); Postelein 18—26 cent per mand, (1 K.G.); Sla 2.50—/ 8.40 per 100 krop; Radijs 2.50—/ 3.40 per 100 bos; Raapstelen 2—/ 3 per 100 bos; Ra barber 8—/ 22 per 100 bos; Wortelen 3239 per 100 bos; Prei 5.80 per 100 bos. PURMEREND, 22 Mei 1928. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en piijzen als volgt: Kaas. 23 st. kleine Fabriekskaas met rijks merk 48; 33 st. kleine Boerenkaas met rijks merk 49; 1 st. Commissie 48; 1 st. Goudsche kaas 49; 1746 K. G. Boter 1.702. Vee. 627 Rundc-ren, w.o. 185 vette 0.80 f 1.85, per K.G.; 424 melk- en geldekoeien 150350, handel stug; 18 Stieren; 29 Paarden f 100—/ 200, handel stug; 69 'vette kalveren 1.30—/ 1.40, handel matig; 474 Nucht. kalv. voor de slacht 10—/ 35; voor de fok 1227, handel vlug; 432 Vette Varkens voor de zout 0.60—/ 0 62, voor de slacht 0.660.70 per K.G handel vlug; 45 Margere Varkens 20—/ 32, handel vlug; 265 Biggen 15—/ 22, handel vlug; 467 Schapen, vette 30—/ 42; 883 Lamme- ren 14—/ 20, handel matig; 78 Bokken; Kippeneieren 56; Eendcieren 4.70 Piepkuikens 0.10—/ 2.50. Eierveiling. 25627 Eendeieren a 4.80 5; Broed eendeneieren 5.506.10; 6280 Kippeneieren b 4.70. BEVERWIJK, 21 Mei 1928. Coop. Tuin- bouwveiling Vrije veiling. Aspergeveiling. Genoteerd1 werd Maandag per 100 bos voor: dik wit 6282; dik blauw 3961 dun wit 22—/ 38; dun blauw 20—/ 28; kort wit 4754. Groenten en fruit. Bosgroenten: Rabar ber 5—/ 13; Peen 22—/ 31Steien 2 3; Radijs 45; per 100 bos; Bloem kool 2550; Komkommers 1025; Kropsla 712; Kropsla (gerandj 2 f 6.50 per 100; Aardbeien per slofje 47 64 cent; Spinazie f 0.50—/ 1.45; Postelein .f 0.751.05; Stoofsla 0.500.65 per kist; Postelein 1521; Spinazie 5 17.50; Tomaten 52—/ 58 per 100 K.G. Aardbeien per doosje 1833 cent. ZAANDAM, 21 Mei 1928. Veiling Ver. „De Zaanstreek". Spinazie 0.172.40 p. kist; Postelein 7096 cent per kleine kist; S'laprei 3lA5 cent per bos; Seldrie 1725 cent per bos; Komkommers 925 cent per stuk; Peen 3033 cent per bos; Raapstelen 20—40 cent per 10 bos; Radijs 2550 cent per 10 bos; Bloemkool 352 cent per stuk; Sla le s. 2.80f 3.30 per kist; Sla 2e s 2—/ 3 per kist; Sla 3e s. 1—/ 2 per kist; Andijvie 1.15—/ 2 per kist; Piksla 28—38 cent per kleine kist; Bindsla 46—50 cent per kleine kist. ZWAAG, 21 Mei 1928. Veiling Bangert en Omstreken." Sla 5—/ 6; Bloemkool le s. 4052; Bloemkool 2e s. 2334; Tomaten 48; Aardbeien 51—/ 60; Sla boonen 62; Peuien 35—/ 45; Rabarber 3—/ 10; Radijs 1—/ 2.30; Wortelen 1219; Komkommers 2730. BOVENKARSPEL, 21 Mei 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Ra barber 55.70; Bloemkool le s. 34— 37Bloemkool 2e s. 24 60. Alkmaarsch Bioscoop Theater. In een Charleston-roes. Dr. Paul Giraud was er van overtuigd, dat niemand een liever, aardiger vrouwtje had, dan hij zelf. Wat wil echter het ongeluk? Tegenover hem woont een Oostersch danspaar, een knappe jongeman en. een schat van een danseresje De geschiedenis laat zich verder wel ra- den: Paul gaat met het danseresje naar een artistenbal, Charlestont, fuift, flirt en wordt dronken. Zijn vrouw, alleen achterge- bleven in het groote huis, krijgt tegelijkertijd bezoek van den Oosterschen danser Enfin, hoe alles in elkaar zit, welke listen Paul moet verzinnen, om alles voor z'b vrouw verborgen te houden, welke weder waardigheden hem overkomen't is te aar- dig om het te verklappen De figuur van dr. Paul Giraud wordt schitterend gespeeld door Monte Blue. Hij is de man, die leven brengt in de film, hij brengt de lachspieren van het publiek in be- weging, hij laat prachtige staaltjes van speel- kunst zien. Hoe schitterend was hij niet in de flirtation met net aanseresje; met hoeveef vuur speelde hij niet de beleedigde dokter, toen een politieagent hem procesverbaal maakte. En niet te vergeten de balavond, waar hij den lsten prijs wint in den charleston-wed- strijd metzijn danseresje. Hoe prachtig speelt hij zijn rol als dron ken fuiver, eerst bij de danseres, later bij zijn vrouw Wie een gezelligen avond wil hebben, ga naar het A. B. T. Hij kan er genieten van een vroolijke, losse en toch onschuldige film. Het bijprogramma bevat een truck-film en een aardige twee-acter. ORGELBESPELINGEN. De onvermoeibare organist Jan Zwart, <?Je in Amsterdam alweer eenige orgelbespelin- gen achter den rug heeft, zal z'n wekelijksche uitvoeringen in de Groote Kerk ook weer her- vatten. A.s. Donderdagavond, 24 Mei, van 8 tot 9 uur, is de eerste. Velen, niet alleen Alkmaarders, doch ook inwoncrs uit tlk- maar's omgeving zijn getrouwe bezoekers van deze concerten. Voor hen zal dit bericht we derom een welkome. tijding zijn, en misschien voor vele anderen een tijding die aanleiding geeft Gok eens naar deze orgelbespelingen te gaan luisteren. 't Zijn avonden die geheel buiten het kader van andere concerten vallen, maar niettemin de belangstelling ten vclle verdienen. A K. Luclitvaart. DE VLUCHT VAN VAN LEAR BLACK. Uitgesteldi De vlucht naar Kaapstad is voorloopig uitgesteld in verband met de moeilijkbeden der terreinen en een technische storing, welke bij inspectie van het vliegtuig op het vlieg- veld te Keartom is ontdekt. Deze omstan- digheden tezamen maken voorhands de voortzetting van de reis niet raadzaam. Nadere mededeeling. Vanwege de K. L. M. wordt medegedeeld, dat een telegram van Scholte uit Karthoem d.d. gisteren meldt: Van Lear Black en Geysendorffer zijn Maandagmiddag per extra-trein vertrokken, houdt een vliegtuig gereed te Marseille, van Lear Black is voor nemens de vlucht toch uit te voeren. DE „BREMEN". Niet meer te herstellen Volgens nadere berichten uit Halifax heb ben de Amerikaansche vliegers, die naar Greenly Island waren vertrokken om bij de opstijging van de „Bremen assistentie te ver- leenen, medegedeeld, dat de „Bremen" bij zijn val zoo ernstig is beschadigd, dat thans alle hoop, dat het toestel nog op eigen kracht zou kunnen wegvliegen, vervlogen is. Vol gens een ander bericht uit St. Johns zal de „Bremen" nu uit elkaar worden genomen en naar New-York worden overgebracht. VLIEGTOCHT ROND DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Op het Spaansche vliegveld Gotak zijn 11 Italiaansche vliegtuigen geland, die de voor- hoede vormen van een eskader vliegtuigen, dat een tocht rondom de Middeliandsche Zee maakt. De verlichting van vliegtuigen. Zooals indertijd reeds met een kort woord vermeld werd, hebben de Philips fabrieken proeven genomen met een nieuwe lamp, waarvan luchtvaart-deskundigen verwacht- ten, dat zij het moeilijke probleem van het vliegen bij nacht een grooten stap nader tot zijn oplossing zou brengen, Intusschen heeft men te Eindhoven niet stilgezeten. Een vol- ledige schijnwerper-installatie werd vervaar- digd en op een groot drie-motorig Fokker- vliegtuig der luchtvaart-afdeeling te Soester- berg gemonteerd. Vele waren de moeilijk- heden, die tijdens de proeven in de lucht rezen, maar tenslotte heeft men het eerste sucoes bij werkelijke nachtvluchten kunnen boeken. Dezer dagen n.l. steeg, toen de schemering al ingetreden was, de groote Fokker-vogel, bestuurd door den kapitein W. Versteegh en den eerst en luitenan t G. A, Koppen, te Soesterberg op. Aan boord be- vonden zich: de commandant der lucht- vaartafdeeling, overste Hardenberg, eenige heeren van de Philips-fabrieken en de mecani- cien. Op het terrein heerschte groote belang stelling. Reeds dadelijk was te zien, hoe ge weldig sterk de lichtbundel van den schijn^ werper was. Terwijl het steeds donkerder werd, vloog het toestel naar Utrecht en toen het zich boven de stad wendde, om weder naar Soesterberg terug te keeren en dua ruim 12 K.M. van daar verwijderd was kon men het licht reeds als een sprookjesaehtige, tintelende reuzenster waarnemen. De eerste landing geschiedde bij nog niet volslagen duistemis, opdat kapitein Versteegh de waarde van het nieuwe licht zoi) kunnen be- oordeelen. Bij de dadelijk volgende tweede opstijging kreeg men pas den indruk van een geweldigen lichtbundel, dien men ter wijl het vliegtuig gestadig klom, plotseling he! over het terrein aan den boschrand en de omliggende gebouwen zag vegen. Inmiddels werd het geheel duister. Onbe schrijflijk was het schouwspel van het vlieg tuig, alleen herkgnbaar aan de kleine gekleur- de navigatielichten en den stralenbundel, dit nu eens horizontaal vooruit, dan naar opzij, naar omlaag of iets omhoog scheen. Op het vliegveld1 waren veiligheidshalve landingszoeklichten opgesteld, die een dee! van het terrein voldoende verlichtten. Doch kapitein Versteegh bleek hun dien- sten niet noodig te hebben en landde na zijn tweede vlucht buiten het verlichie gebied, daarbij uitsluitend gebruik makend van den nieuwen vliegtuig-schijnwerper. Nog een derde vlucht volgde, welke zid tot ver over Utrecht en omgeving uitstrekte. In Utrecht staarden velen omhoog naar het mysterieuse vliegtuig, dat men wellicht voof een nieuw hemellichaam gehouden zal heb ben. Om tien uur had de laatste landing op het duistere vliegkampveld plaats en wederom uitsluitend met behulp van het eigen vlieg- tuiglicht. Algemeen had men den indruk, dat de luchtvaartsehijnwerpers het vliegen bij nacht in het bijzonder en de ontwikke'Jng van de luchtvaart in bet algemeen zeer zu'- len bevorderen. x i 11,U

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7