llknaarschi! CouranL E FEUILLETON. Honderd dertigste Jaargang. Radio-hoekje L. Frankenbsrg Alkuaar. De Olymplsche spelen. Stadsnieuws ffo. 121 1928 Woensda^ S3 lei. DITLOTMG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS /Iran ALKMAAR brengen ter kennis van be- ilanghebbenden, dat op 10 Mei j.l. zijn uitge- iloot van de obligatien in de geldleeningen ten laste dier gemeente aangegaan krachtens raadsbesluiten van: jl. 16 April 1902, de nummers 9 en 70. 2. 19 Juni 1907 nummer 19. 20 Mei 1914, de nummers: 7 43 84 130 133 168 229 240 259 270 342 361 423 464 503. I 26 Januari 1916, de nummers: - 1 132 250 363 471 526 530 607 634 644 681 742 763 765 770 774 790 845 876 899 928 932 953 990 1020 1031 1069 1083 1127. 5. 23 Mei en 1 Augustus 1918, de num mers: 162 311 337 354 457 537 569 657 703. jt 23 October 1924, de nummers: 119 379 502 en 516. jwelke obligatien met de nog niet versche- nen coupons ten kantore van den ge- "meenteontvanger te Alkmaar en boven dien wat aangaat de leeningen sub 1, 2 en 5 genoemd, bij de Kasvereeniging te •Amsterdam, de leening sub 3 bij de Rot- 'terdamsche bankvereeniging te Rotter dam of de Amsterdamsche Bank te Am sterdam, sub 4 bij de Incasso-bank te Amsterdam en de leening sub 6 bij het kantoor der Nationale Bankvereeniging alhier en de Rotterdamsche Bankvereeni ging te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gra- venhage, ter betaling aangeboden kunnen worden, die van de leeningen sub 1, 2, 3 en 5 op of na 1 November 1928 en die van de leeningen sub 4 en 6 op of na 1 December 1928. f Van vorige uitlotingen zijn nog niet ter af- iossing aangeboden: Leening 1914 obligatie nr. 114. Leening 1919 obligatie nr. 578. Rentecoupons zijn nog niet aangeboden •Van: Leening 1914: Novembercoupons 1927 van obi. Nr. 336. Leening 1918: Novembercoupons 1927 van obi. Nr. 594. Leening 1916: Junicoupons 1927 van obi. Nr. 1044. Decembercoupons 1927 van obi. Nr. 28, 30, 32, 67, 222, 547, 852, 907 en 1026. 1 Leening 1919: Meicoupons 1926 van obi. Nr. 578. Novembercoupons 1926 van obi. Nr. 64, 65 en 578, wegens conversie rentende tot i Aug. '26. i Leening 1924: Decembercoupons 1926 van obi. Nr. 681. Junicoupons 1927 van obi. Nr. 410, 411 en 681. Decembercoupons 1927 van obi. Nr. 20 A. en B, 21 A, 25 B, 33 A, 182, 214, 215, 220, 302, 467, 496, 497, 522, 538, 550, 681. Alkmaar, 10 Mei 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, Lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. f"~ HINDERWET. 1 BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende ver- zoek met bijlagen van jb. DE BOER te Hens- broek, otn vergunning tot het oprichten van ,eene MACHINALE INRICHTING VOOR JHOUTBEWERKING, met plaatsing daarin van 2 electromotoren van 2 en IK P.K., tot faandrijving van diverse werktuigen, in het perceel HEERENSTRAAT No. 10. i Bezwaren tegen deze oprichting kunnen •worden ingediend ten Stadhuize dezer Ge- jmeente, mondeling op Dinsdag 5 Juni a.s., jjs voormiddags te elf uur, en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag ■kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de Secretarie dezer Ge meente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 22 Mei 1928. Burgemeester en Wethouders van Al knicicir WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. I'll Naar het Engelsch van RAFAeL SABATINI. (Schrijver van ,De Zeevalk"). 37) f „WeInu?" riep ik zoodra de deur openging en hij nog niet eens binnen kon wezen. „Wat hrengt ge voor nieuws?" „Mironsac zegt dat de koning opgewonde- ner is dan hij hem ooiit gezien heeft. Ge moet dadelijk in het paleis komen. Hier heb ik een bevel van den koning." Wij vertrokken in een koets en geheel in't geheim,_ want hij deelde mij mede dat zijn fflajesteit deze zaak stil wou houden, daar had hij zijn eigen reden voor. Ik moest eenige oogenblikken in een voor- Jcamer wachten terwijl Castelroux mijn komst |bi] den koning aankondigde; toen werd ik in een klein vertrek gelaten, weelderig gemeubi- |eerd, donkerrood met goud, zeker een kamer- tje dat de koning als werk- en bidkamer ge- bruiken kon. Toen ik binnenkwam stand zijn majesteit met zijn rug naar mij toe. Een lan- &e, vrij magere gedaante in't zwart gekleed leunende tegen een venster, met het hoofd °P den opgeheven linker arm en de oogen met aandacht gevestigd op den tuin beneden. Zoo bleef hij staan totdat Castelroux zich verwjjderd had en de deur had gesloten; toen HINDERWET,"' BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat zij bij hun besluit van heden vergun ning hebben verleend aan C. J. RANZIJN, wonende te ALKMAAR, tot bet oprichten van eene KALKBLUSSCHERIJ in het per ceel NIEUWPOORTSLAAN No. 18. Alkmaar, 21 Mei 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat zij hunne beslissing op het verzoek van de AMERICAN PETROLEUM COM PANY, om vergunning tot het oprichten van eene BENZINEBEWAARPLAATS in het perceel BREEDSTRAAT nr. 41, en op het verzoek van PIETER KRAMER om vergun ning tot het oprichten van eene FABRIEK VAN MEDICINAAL OCHTENDVOER in bet perceel KANAALKADE nr. 36, hebben VERDAAGD. Alkmaar, 22 Mei 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Donderdag 24 Mei. Hitversum, 1060 M. 12.30—2.— Lunch- muziek door het Trio Groeneveld. 3.-4. Uurtje voor wees- en ziekenhuizen onder lei- ding van Ant van Dijk. 5.30—7.15 Concert door het Omroep-orkest. 7 15—7.45 Engel- sche Olympiadeles. 8.— Uurslag. 8.—10.30 Kamermuziek-avond. De Kamermuziekver. „Het Utrechtsch Sextet", best, uit C. Kwant, fluit. J. Vink, hobo. J van Ginkel, clarinet. M. Rood, fagot. W. Karpoff, hoorn. J. Wa- genaar, piano. Elise MenageChaila, zan- geres. Het Kuban Kozakkenkoor onder lei- ding van Wladimir Drigailo. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 12.30—1.45 Con cert. Mevr. G. de Knegt ter Haar, sopraan. Mej. Rie Beute, piano. 7.—7.30 Cursus Boekhouden, 7.30—8.— Rede door Ds. Job. Rauws: De boodschap van Jeruzalem. 8. Concert. Spr.: Dr. F. J. Los en Ds. J. H. F. Remme. Toespraken van buitenl. afgevaar- digden en vertegenwoordigers der andere kerkelijke besturen. Een zangkoor van 300 zangers en zangeressen onder leiding van Frans Hasselaar, organist der Westerkerk. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoorimuziek. 11.30 Nationale liederen door een koor. „Empire Day"-rede. 12 20 Het Gershom Parkingtom-kwintet. I.20—2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Cause- rie. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Causerie: De huishond. 4.20 Orkest- concert. 5.20 Concertorgel bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lanabouwberichten. 6.40 Gemeenschap. zingen in het Hyde Park, met Dame Clara Butt. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Dame Clara Butt, van het Hyde Park. 7.20 Muziekcauserie. 7.35 Bach's partitas. 7.45 Lezing: Central Banks. 8.05 Concert „Rond de wereld". Orkest. A,ustralie. Nieuw- Zeeland, Canada, Afrika, Indie, Ierland. H. Williams, bariton. J. Collinson, tenor. De African Yoruba Zangers. B. de la Porte, so praan. L. Anderson, declamatie. Orkest en koor. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Charlott's uurtje. Vroolijke muziek en zang. 10.5512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10 50— II.Muziek. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Kinderuurtje. Populaire liedjes en vertellingen. 8.50—11.20 Concert. Orkest en solisten. Langeriberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkest concert. 6.20—7.15 Orkestconcert. 8.50 Sym phonic der machine. Werag-orkest en Oskar Ludwig Brandt, declamatie. Koor. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezin gen. 8.50 Sympbonieconeert onder leiding v. Bruno Seidler Winkler. B. Schwarz, viool. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Concert door de Kapel van de verkeers- politie. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel, 509 M 5.206.20 Kinderuurtje. 8.356.20 Kinderuurtje. 8.3510.35 Or kestconcert. Mile. Laporte, piano. fENNIS-RACKETli^TE^NT^ALLEN Reparatie-inrichting voor rackets. keerde hij zich plotseling om, keek mij aan, met zijn rug naar het licht, zoodat zijn ge- laat tegen het licht in nog somberder leek dan gewoonlijk. „Voila mijnheer de Bardelys", klonk zijn begroeting op een onvriendtelijken toon. „Nu ziet ge waartoe uw ongehoorzaamheid aan mijn bevelen u gebracht heeft." „Sire, ik wou u mededeelen", antwoordde ik, „dat het zoover met mij gekomen is door de onbevoegdheid van uw majesteits rechters en dte kwaadwilligheid van anderen, die door uw majesteit met een te groot vertrouwen vereerd worden, meer dan door mijn onge hoorzaamheid." „Door _beide misschien", zei hij wat min der onvriendelijk. „Ofschoon, zij hebben in ieder geval een goeden neus gehad om een verrader te ontdekken. Komaan, Bardelys, beken dat zelf maar." „Ik? Een verrader?" Hij haalde de schouders op en lachte zoai- der eenige yroolijkheid. „Is hij die de wenschen van zijn koning tegenwerkt dan niet een verrader? En zijt ge daarom niet een verrader of ze u Lesperon noemen of Bardelys. Maar komaan", zei hij nog vriendelijker en hij viel in een stoel neer, terwijl hij zei: „Ik heb mij zoo verveeld se- dert je weg bent, MarceT. Zij meenen het goed, die domkoppen en sommigen hebben mij zelfs wel lief; maar ze zijn allemaal ver- velend. Zelfs Chatellerault ais hij plan heeft op een grap zooals in jou geval dan volvoert hij het met de gratie van een beer en de dartelheid van een olifanf* v- Het Hockeytournooi. Br.-Indie—Zwitserland. Gistenniddag werd in het Olympisch Sta- dion de Hockey-wedstrijd tusschen Britsch- Indie en Zwitserland gespeeld. Het had den geheelen dag geregend, doch tegen drie uur, het tijdstip, waarop de wedstrijd zou aanvan- gen, werd het droog. Niettemin was de be- langstelling niet groot en toen de wedstrijd aanving, waren niet meer dan ongeveer vijf- honderd toeschouwers op de tribunes aan- wezig, welk aantal in den loop van den wed strijd met eenige honderden toenam. De Britsch-Indiers hadden niet hun sterk- ste elftal in het veld gebracht. Eenige der beste spelers kregen rust tot de finale. De Zwitsers gaven uitmuntend partij. Precies na een half uur spelen maakt Dhyand Chand het zesde doelpunt en brengt den stand op 60, waarmede het einde komt. Door deze 60 overwinning hebben de Britsch-Indiers hun plaats in de finale defini- tief veroverd met een doelgemiddelde van 260. Keeper Allen is tot dusver nog niet gepasseepd. Zal het in de finale Nederland gelukken het eerste doelpunt tegen deze gebo- ren hockeyspelers te maken? DuitsdilandFrankrijk. Om half vijf Dinsdagmiddag ving in het oude Stadion een wedstrijd van historische beteekenis aan: Duitschland—Frankrijk, de eerste ontmoeting tusschen de beide voorma- lige tegenstanders sinds den wereldoorlog. Het einde kwam met 2—0 voor Duitsch land. De Duitschers hebben nu uit drie wed- strijden vier punten en 8—3 als goalcijfer. De Nederlanders, die vier punten uit twee wedstrijden en 7—1 als goalcijfer hebben, komen dus zelfs bij een 10 nederlaag tegen Spanje door een beter goalgemiddelde in de finale. Slechts bij een grooteren nederlaag zou Nederland zich de eerste plaats in deze afdeeling nog zien ontgaan ten voordeele der Duitschers. Waarschijnlijk is dit evenwel niet. Belgi'e—Oostenrijk. In het Olympisch Stadion werd des avonds den derden wedstrijd op Dinsdag gespeeld. De regen hield n§g steeds aan en dit was ook nu weer oorzaak, dat de belangstelling van het publiek zooveel minder was dan de vorige dagen in het ook zelfs bij slecht weer imponeerende bouwwerk van den architect Wils. Te zeven uur stelden de beide ploegen zich op. De Belgen en Oostenrijkers zorgden voor een rustigen avondwedstrijd. Oostenrijk was aanvankelijk in de meerderheid, maar toen Diercxsens den Belgen de leiding gegeven had, zakte het spel der Oostenrijkers. Belgie won dezen strijd met 4—0. Z witserland—Oostenrijk. Naar wij vernemen, zal de wedstrijd Zwit serlandOostenrijk D onder dagavond a.s. niet om 7 uur, doch reeds om 6 uur in het Olympisch Stadion aanvangen. Nederland—Spanje. Naar gemeld wordt zal het Nederlandsche elftal, dat hedenmiddag tegen Spanje uit- komt, gelijk zijn als dat tegen Duitschland. Zooals men weet worden de Olympische hockey-spelen in twee afdeelingen (poules) gespeeldtelkens een halve competitie, waar- van de winnaars Zaterdag a.s. om de eersten en tweeden prijs zullen moeten strijden. In de afdeeling A is Britsch-Indie de baas gebleven, zonder dat het ook maar een der vier andere elftallen gelukte een enkel doel punt tegen te scoren. Oostenrijk en Zwitser land zijn uitgeschakeld; Denemarken en Bel gie moeten Donderdag nog spelen om de tweede plaats. In de afdeeling B waren maar vier deel- nemende landen. Daar is op het moment Ne derland nummer een. En de wedstrijd van- middag tegen Spanje zal beslissen of wij in- derdaad op de eerste plaats behooren. Dan komt op de tweede plaats Duitschland, dat tenslote Zaterdag tegen den winner van DenemarkenBelgie moet spelen om de Olympische derde plaats. Finale van het Hockeytournooi. De Prins is voornemens Vrijdag 25 dezer te Amsterdam het diner bij te wonen, dat in het Vondelparkpaviljoen dien avond door het N. O. C. zal worden aangeboden aan de lei- ders van de Hockey- en Voetbalfederaties ter gelegenheid van de Olympische Spelen. Voorts is de Prins Zaterdag 26 dezer voornemens na afloop van de door hem te verrichten opening der „Nenyto" te Rotter dam naar Amsterdam te gaan, ter bijwoning van den eventueelen eindwedstrijd Neder landBritsch-Indie. „Grap?" zei ik. „Je vindt het geen grap, Marcel? Wel, wie zal het je kwalijk nemen. Het zou een man van ongezonde inborst zijn die van zulk een grap als ter dood veroordeeld te worden, kon genieten. Maar vertel het mij eens. De heele geschiedenis, Marcel. Ik heb niets gehoord dat de moeite waard was er naar te luisteren sedert sedert jij vertrokken bent." „Zou u mij het genoegen willen doen den graaf de Chatellerault te laten komen voor- dat ik begin?" vroeg ik. „Chattellerault? Neen, neen". Hij schudde het hoofd. „Chatel1.erault heeft de pret all op en de ongemanierde vent die hij is, hij heeft er alleen zelf plezier van gehad. Hij denkt Marcel dat het nu onze beurt is. Ik heb Cha tellerault express weggestuurd opdat hij geen vermoeden krijgt van de rampspoedige grap die wij nu voor hem klaarmaken Deze woorden hrachten mij in een uitste- kend humeur en daaraan mag zeker worden toegeschreven dat er meer gloed kwam in mijn verhaal, zoodat zijn majesteit uit zijn gewonen toestand van onverschilligheid en lusteloosheid ontwaakte. Hij leunde voorover toen ik hem mijn ontmoeting vertelde met de dragonders te Mirepoix en hoe ik voor het eerst den misstap had begaan, mij zelf voor Lesperon uit te geven. Aangemoedigd door zijn belangstelling ging ik voort en vertelde mijn loigevallen zoo levendig als ik kon; ik verzweeg alleen klei- nigheden die aan monsieur de Lavedan's trouw konden doen twijfelen, maar behalve dat sorak ik onenhartig met zijn majesteit HET VOETBALTOURNOOI. Naar wij vernemen, heeft het Nederlandsch Olympisch Comite Dinsdag officieel bericht gekregen, dat Estland niet deelneemt aan het Olympisch Voetbaltournooi. Dientenge- volge zal de wedstrijd SpanjeEstland op 27 Mei vervallen en in plaats daarvan de wedstrijd BelgieLuxemburg van 7 tot 9 uur in het Olympisch Stadion plaats hebben. De wedstrijd EgypteTurkije wordt dan op 28 Mei in plaats van 46 uur in het Oude Stadion van 79 uur in het Olympisch Sta- dion gespeeld. Ziekenhuisverpleging-. De gisteravond in de dancing van de Har monic gehouden algemeene vergadering van de vereeniging „Ziekenhuisverpleging" was, ondanks het slechte weer, nog goed bezocht. De voorzitter, de beer W.van de Vail, uit Hetloo, constateerde in zijn openings- woord, dat het eerste levensjaar der vereeni ging een goed jaar mag heeten. Het ledental gaat snel vooruit, dank zij het werken van de dames en heeren, die sinds de oprichting zich krachtig voor de vereeniging inspanden en dank zij de toewijding van de boden, die de voelhorens der vereeniging mogen wor den genoemd. Zeer zeker mag worden ge- zegd, dat de vereeniging blijkt in een be- hoefte je voorzien. De samenwerking met de geneesheerfen is uitstekend, moeilijkheden werden steeds vriendschappelijk uit den weg geruimd. Van de verhouding met de directies der beide ziekenhuizen kon hetzelfde gezegd worden. Het ledental, bij de oprichting 3304, be- draagt thans ruim 6000. Tot 1 April j.l. werden voor rekening van de vereeniging verpleegd 46 personen. Thans is dit, naar de leeftijden verdeeld, als volgt: 020 jaar 35, 2040 jaar 26; 4050 jaar 18; 60—65 jaar 4. De verpleeggelden bedroegen 1800 to- taal en per persoon f 54. In het afgeloopen jaar verloor de vereeni ging het bestuurslid mevr. Reijnvaan-Wrede, aan wier nagedachtenis spr. namens het be- stuur een woord1 van waardeering wijdde, omdat zij gaf wat zij kon. Als bestuurslid be- dankte mevr. VeenKleymeer. Spr. deelde nog mede, dat met ingang van 1 Juli de mogelijkheid van dubbele uitkee- ring zal worden opengesteld; de circulaires daaromtrent zullen eerstdaags worden be- zorgd door de boden. De notulen van de vorige vergadering werden na lezing door den secretaris, den beer R. ter Brugge, onveranderd vast- gesteld. De jaarverslagen. Het jaarverslag van den secretaris, dat in druk den leden was toegezonden, werd even- eens ongewijzigd vastgesteld. Namens de commissie, die de bescheiden van den penningmeester, den heer A. van der Etburg, had nagezien, deelde de heer P i s a r t mede, allies in orde te hebben bevonden. (Dit verslag is den leden eveneens in afdruk toe gezonden.) De heer Van der E l b u r g meende, dat de cijfers wel zeggen, dat de vereeniging gezond is, maar daarbij moeten we niet ver- geten, dat eerst drie maanden na de oprich ting de leden hun recht op verpleging kon den doen gelden, iets wat dus voortaan niet meer voorkomt. Bovendien zullen nog reke- ningen voor verpleeggelden komen. Als de gezondheidstoestand in Alkmaar en Omstreken blijft als thans, zal zeer zeker ook het loopende jaar een voordeelig saldo brengen, maar desondanks meende spr. te moeten wijzen op de noodzakelijkheid van het vormen van een flinke reserve, opdat de vereeniging hare verplichtingen tegenover de leden ten alien tijde kan nakomen, zelfs als er eens een epidemic mocht komen te heerschen. De vereeniging moge zich dus wachten voor experimenten, waarvan zij de draagwijdte nog niet kan overzien. De heer S. B 1 o m maakte een paar opmer- kingen naar aanleiding van de cijfers in het verslag, waarvan hij een andere groepeering en wat meer uitgebreidheid wenschelijk had geacbt. De beer Van der E 1 burg wees er op, dat het hier slechts geldt de cijfers van bet verkorte verslag. Voor de toekomst zal ech- ter zooveel mogelijk rekening met de opmer- kingen worden gehouden. De voorzitter zegde alle mogelijke gegevens toe, waar de leden recht op hebben. De beer A. Nouwen had gaarne mededeelingen gezien ten aanzien van de vermoedelijke cijfers over een heel jaar. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur alleen cijfers zal mogen- geven over reeele dingen, dus niet over iets wat mis schien mogelijk zou kunnen zijn. De penningmeester zei, dat het zelfs over de oprechtheid van mijn gevoelens voor Roxalanne. Hij lachte meerma'len en knikte steeds goedkeurend, alsof hij mij be- greep en goedkeurde, terwijl hij soms niet kon nalaten mij toe te juichen. Maar toen ik eindelijk toekwam aan het verhoor door het gerechtshof te Toulouse en aan de rol door Chattellerault hierin gespeeld, kwam er een harde, strenge uitdrukking op zijn gezicht. „Is dat waar is dat alles waar wat je mij daar vertelt?" riep hij op strengen toon. „De waaracbtige waarneia. Indien ik er een eed op moet doen, sire, ik zweer u op mijn woord van eer dat ik geen woord onwaarheid gesproken heb en dat ik in verband met mijn heer de Chatellerault niets verzwegen, maar ook niets overdreven heb." „De lafaard!" riep hij. „Maar je zult ge- wroken worden, Marcel. Wees daar niet bang voor." Het was of de loop van zijn gedachten een andere richting nam: hij glimlachte. „Op mijn woord, je mag God iederen avond van je waardeloos leven danken dat ik op zulk een gelukkig oogenblik in Toulou se ben gekomen en dat mag dat lieve kind ook wel doen, wier schoonheid je met zulk een ijver beschreven hebt; een ijver den minnaar waardig. Neen, krijg maar geen kleur Mar cel. Wat? op jouw leeftijd en met zulk een zwaar beladen geweten! moet een eenvoudig Languedocsch jong meisje je verlharde wan- gen doen blozen? Op mijn woord, het is toch waar dat de liefde een groote vernieuwer is, iemand een verjongingskuur doet onder- gaan.'1- nlet mogelijk is een begrooting te geven, our dat niet is te schatten hoeveel patienten ei zullen komen. De heer Wi-nkelman wees op de uit- gaven voor verpleging over bet eerste kwar- taal 1928 1100), welke hooger zijn dan in het 4e kwartaal 1927, toen er slechts f 700 werd uitgegeven voor verpleeggel/en. Spr. meende dat de financieele toestand niet al te rooskleurig is en waarschuwde voor buiten- sporigheden. De voorzitter was nog al optimis- iisch ten aanzien van de financien, omdat niet 6000, zooals de beer Winkelman meende, maar 12000 zal worden ontvan- gen p er jaar van 6000 leden. De rekening van den penningmeester werd hierna goedgekeurd. Bestuurs verkiezing. Het bestuur bad de volgende voordrachten opgemaakt: vacature wijlen Mw. Reijnvaan- Wrede: 1. Mw. M. Koekman, directrice Stads- ziekenhuis; 2. Mw. A. J. Kaarsemaker— Van de Vegte. Vacature Mw. B. VeenKleijmeer: 1. Mw, A. J. KaarsemakerVan de Vegte; 2. Mw. M. Koekman. Alvorens dit punt in behandeling kwam, merkte de heer T. Bonsema op, dat het arbeiderselement in bet bestuur zoo slecht is vertegenwoordigd. Hij had een andere voordracht verwacht. Nu er een vacature was van iemand uit arbeiderskringen, had1 spr. verwacht, dat weer iemand uit dien kring was gecandideerd. Alle maatschappe- lljke categorieen dienen vertegenwoordigd te zijn. De voorzitter meende, dat het be- grip arbeider zeer rekbaar is. Het bestuur had; lang gezocht naar personen, die ge- schikt zouden zijn voor een bestuursiunctie niet alleen, maar die ook voor de vereeni ging zouden willen werken en was toen met bovenstaande namen gekomen. Overigens had de vergadering het recht om meeidere personen te candideeren. De beer E. van der L a an vroeg of bet hier een voordracht of een aanbeveling geldt. Spr. wilde opmerken, dat bet niet gewenscbt is de politiek in de vergadering te brengen. De heer Bonsema kwam op tegen de meening, dat hij de politiek in de vergade ring zou willen brengen, het was er hem alleen om te doen, de kringen wier belangen hij voorstaat, te ontlasten van hei odium van onbekwaambeid waarmee zij zoo vaak worden getooid. De aanbeveling voor de eerste vacature wilde spr. ongewijzigd laten, aan de andere zou hij nog gaarne willen zien toegevoegd den naam van mevr. HellemanHardebol. Hierna werd gestemd met den uitslag, dat gekozen werden de als no. 1 voorgedragenen met resp. 55 en 35 stemmen. In de eerste va cature kreeg mevr. Kaarsemaker 13 stem- men en mevr. Helleman 2; in de tweede va cature werden op mevr. Helleman 26 stem- men uitgebracht en op mej. Koekman 6. sivl &v', Commissie tot nazien det ^'1'*rekeningen enz. Bij bet volgende punt, benoeming van een commissie, belast met bet nazien der reke ning -en verantwoording, enz., stelde de voorzitter voor dezelfde personen te benoemen, die de vorige rekening contro- leerden (de heeren Voorthuijsen, Pisart en Wiglama.) De beer A. F. Z e e g e r s vond bet beter niet dezelfde personen aan te wijzen omdat zulks geen gewoonte is en het bovendien beter is er een paar van te laten aftreden, opdat de overblijvenden weer nieuwen kan inwijden. De voorzitter merkte op, dat de hui- dige commissie nog slechts een half jaar heeft gecontroleerd. Er werden door verschillende aanwezigen, die het met den heer Zeegers eens waren, een paar namen genoemd. De beer Van der Laan verzocbt eerst te stemmen over bet bestuursvoorstel. De naar voren gebrachte heeren trokken zich terug, nadat de voorzitter had ge zegd, dat bet n a t u u r 1 ij k de bedoeling is bet volgende jaar een paar nieuwe leden voor de commissie te benoemen, omdat ook' het bestuur van meening is, dat er geen per- manente commissie mag komen. Het bestuursvoorstel werd hierop z. h. st. aangenomen. De 65-jarigen. De voorzitter stelde aan de orde hef voorstel van het bestuur om voorloopig tot 1 Juli 1929 buiten werking te stellen de be- oaling van art. 7 van het huishoudelijk re< glement, dat bij het bereiken van den 65-ja rigen leeftijd, het lidmaatschap vervalt en he! naar aanleiding hiervan van den heer S. Blom ingekomen voorstel om het bepaalde in art. 7 te doen vervallen en daarvoor in de Ik zuchtte maar gaf geen antwoord, want de woorden van den koning deden mij naden- ken en de vroolijkheid die mij bezielde werd er eenigszins door getemperd. Toen hij dit bemerkte en er een verkeerde gevolgtrekking uit maakte, lachte hij hardop. „Komaan, Marcel, maak je niet ongerust. Wij zullen zoo streng niet zijn. Je hebt het hart van het meisje en de weddenschap beide gewonnen en ik verzeker je, je zult er van ge nieten." „Helaas, sire", zei ik zucbtend, „als hei jonge meisje van de weddtenschap hoort „Wees niet zoo dwaas haar dat te vertel- len, Marcel en je aan haar genade over te geven. Ach kom! trek niet zulk een sombei gezicht, mijn vriend. Als een vrouw lief heefi kan zij genadig wezen tenminste dat ver- tellen ze mij." Toen namen zijn gedachten weer een an dere richting en hij werd ernstig. „Maar in de eerste plaats moeten wij met Chatellerault afrekenen. Wat zullen wij met hem doen?" „Het staat aan uw majesteit dat te be slissen." Aan mij?" riep hij uit en in zijn stem klonk weder de hardheid die er zoo vaak in weerklonk. „Ik heb nu eenmaal een voorlief. de voor gentlemen. Ik moet echte edellieden om mij heen zien. Denk je dat ik dien lafaard ooit weer wil aanzien? Ik heb al een besluit genomen, maar ik daeht dat je misschien lust zou hebben het werktuig van de wet voor mij te zijn.'1' (Wordt vervolgd). A

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5