llliHiistl! Ceirant. FEUILLETON. Honderd dertigsta Jaargang. Vrytaag 35 Mel. Radio-hoekje De Olymplsche spelen. ProvincSaal BsSeuws to. MS 1028 f'' Zaterdag 26 Mei. ftilverswn, 1060 M. 12.30—2.Lundh- muziek door het Trio Groeneveld. 2.4. Aansluiting van Theater Tuschinsky te Am sterdam. net orkest, jazzband en solisteni onder leiiding van Max Tak. 5.306. iTweede zwemles door Ben Carton. 6.-7.45 Concert door het Omroep-orkest. k 8.V. A- R- A. Uifzending ter gelegen- Jieid van de sluiting van de Blauwe Week, 'georg. door de Ned. Ver. tot afsch. van alco- holfo. dranken. Het Gem. Koor „De Onthou- dersstem" te Amsterdam, onder leiding van joh. F. Keja. W. van Cappellen, voordracht. Sprs.: Ds. W. Banning. H. Ploeg, secretaris. 110.3011.45 V. A. R. A. Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam Orkest onder leiding van Hugo de Groot. Hwzen340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) ffljitsluitend K. R. O.) 12.301.30 Lunch- ipuziek door het Trio „Winkels". 3.4. ;Kinderuurtje door de dames Ria Mulder en IJanny Leeflang en Jac. Suerink. 5.-6.— Dinermuziek. 6.—6.30 Literair halfuurtje door Lou Lichtveld. 6.30—7.Dinermuziek. 7.7.30 Cursus Hollandsch. 7.308. Rede door Prof. H. F. M. Huybers: De oor- taken van de Kerkvervolging. 8.— Operette- en muziekavond, Mej. Jeanne Bacilek-colo- ratuurzangeres. Jules Moes, tenor. Vincent van Bers en Ed. van der Ploeg. Het K. R. O.-orkest onder leiding van M. van der Ende. iSpr. Ir. Feber: Onze taak in Indie t. o. v. de inlandsche kerk. Kuiust. k Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 1—2.20 Orfcestconcert. 3.50 De O'London Band en C. Wentworth, alt. F. Lake, tenor. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert-orgelmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Vaudeville. 7.20 Omroep-causerie. 7.35 Bach's partitas. Pianomuziek. 7M5 Golf-wedstrijden. 8.05 Licht orkestconcert. H. Willeamson, tenor. 5.20 Nieuwsberichten. 9.35 Motor-causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Vaudeville. Dans-orkest en variete-artisten. 10.50 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio*Paris" 1750 M. 10.50— 11.Muziek. 12.50—2.10 Orkestconcert. Cramofoonplaten. 4.055.05 Dansmuziek. B.50—11.20 Kinder-halfuurtje. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. Langenberg, 469 M. 1.25 —2 50 Orkest concert. 6.207.15 Concert. Dubbelkwartet „Vineta". 8.40 Vroolijke avond. Waar is Baby? Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Zeesert, 1250 Al. 12 208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Licht concert. Sabine Meyen, sopraan. Trio Dajos Bel a. 10.5011,50 Het Felix Schmidt-kwartet onder leiding v. Willy Gneiss en het Kermbach-orkest. Hamburg, 395 M. 5.20 Populate concert 6.20 Vroolijk concert. 7.45 „Jonny spielt auf", opera in 2 acten van Krenek. Daarna lot 11.20 Cabaret en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. jl.3510.35 Galaconeert. Orkest en solisten. HET HOCKEYTOURNOOL De strijd om de derde plaats. DenemarkenBelgie. De wedstrijd DenemarkenBelgie, welke de beslissing zal brengen wie van beide lan- den uit zal komen tegen Duitschland in den Strijd om de derde plaats, had Dooderdag- middag in het Olympisoh Stadion ten aan- Khouwe van een duizendtal toeschouwers plaats. Twee gelijkwaardige elftal'len ston- den hier tegenover elkaar en gaven een enthousiasten strijd ten beste. Het was pret- tig hockeyweer. Met 1—0 wonnen de Belgen, die dus Za- terdagmiddag tegen Duitschland uitkomen in den wedstrijd om den derden prijs. Z witserland—Oostenrijk. In het O'lympisch Stadion kwamen Don- deidagavond de beide zwakste ploegen van het hockeytournooi tegenover elkaar te staan lid. Zwitserland en Ooitenrijk. Beide teams aadden nog geen enkel winstpunt behaald to het bleek, dat zij ook tegenover elkaar weinig presteerden. De beiangstelling voor dezen wedstrijd was dan ook zeer miniem Diet meer dan een honderdta! toeschouwers was aanwezig. Met 10 kwam de overwin- Bing voor Zwitserland. DE ONTVANGST VAN HET F. I. F. A-cCONGRES. Het Koloniaal Instituut was tijdelljk getne- tamorphoseerd in het ^Instituut Babylonie". Inplaats van Indische specialitei+en, welge- dane planters en tropisdie zakenlieden zetel- flen Oe voetbalbonden uR allte deelen van fiet continent in de gemakkelijke fauteuils van de mooie Instituutszaal, die er uitzag als een modern bedehuis. Alles wat Europa aan voetbal-intellect be- zit was bijeen. En in de schaduw der Euro- peesche grootheden fl'aneerden de kopstuk- ken van voetballend Nederland. Daar waren ir. J. W. Kips, de consciemtieuse voorzdtter van den N. V. B. en velen zijner medebe- stuurders: Hirschman, Vervoerd, Colderwey, Timmermans e.a., secretaris Staal, hoofdcon- sul Boeljon, bekende scheidsrechters als Mut ters, Willing, Boekman: veteranen als Jas per Warner, Wynmalen, Mulier de Neder- landSche afgevaardigden op het F. I. F. A.- congres, en de creme der voetbaljoumalisten uit het eigen en vele vreemde landen. Kwart over drie was het toen de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetensohappen, gevolgd door het uit vele nationaliteiten be- staande F. I. F. A.-bestuur de zaal betrad. Toen kregen wij een half uur Fransch, door drie sprekers, op drie manieren Daar was het hartelijke hoffelijke speechje van ir. Kips, waarin hij alien welkom heette, d'aar was verder het gouvernementeele betoog door minister Waszink; daar was ten derde een rede, zooals alleen een Franschman dat kan, door Jules Rimet, den president der Federation Internationale de Fcotball Asso ciation, wien het officiers-kruis der Oranje Nassau orde werd overhandigd. Hedenmorgen te negen uur vangt het eigenlijke congres aan. Het zal een orgie van welsprekendheid worden als wij ons niet zeer vergissen 's Middags te 5 uur werden de leden ont- vangen door het Gemeentebestuur. Burge- meester de Vlugt hield hierbij een rede. CASTRICUM. Dinsdag 22 Mei werd door dr. Spruijt uit Haarlem het examen afgenomen aan de leden van de club E. H. B. O. afhier, die dezen winter een cursus gevolgd hebben van Dr. Leenaers alhier tot verkrijging van bed'oeld diploma. Aanvanfcelijk hadden een 20-tal personen zich opgegeven tot het volgen van de lessen, maar diverse oorzaken hadden in den loop van den winter dat getal tot 11 doen dalen. Deze personen hebben zich onder- worpen aan bedoeld examen en aan alien is het diploma A uitgereikt. De namen Wan de geslaagden zijn als volgt: P. Schotvanger, J. G. Kerkhoff, P. Portegies, C. de Groot Jr., G. Hemmer, J. Houtenbos, B. Stuifbergen, C. Res Man.. J. Houtenbos, H. van Amers- foort, S. Veenstra en R. van Duin. Den deel- nemers en zeer zeker den leider van den cursus komt een woord van lof toe. Het ligt nu in de bedoeling dat de volgende winter de opleiding wordt voortgezet en wel voor diploma B, terwijl het daarop volgende sei- zoen getracht zal worden het diploma C te behalen. Dat onze strandexploitanten zelf ook het nut inzien van bij ongelukken te kunnen op- treden, blijkt wel hieruit, dat de badmeester P. Schotvanger het diploma behaalde als- mede de tijdelijke gemeentepolitie die des zomers aan het strand dienst doet. Zooals reeds genoegzaam bekend is wordt op 10 en 17 Juni a.s. alhier een groot muziekconcours gehouden voor fanfare en barmoniegezelschappen. Tot leden van de jury zijn aangewezen de heeren: J. Brugge, directeur van het Stede- lijk Muziekkorps te Deventer, D. Speets, lid van bet conoertgebouworchest en hoofdleer- aar aan het conservatorium te Amsterdam en A. Francken, toonkunstenaar te Amsterdam. Aanvankelijk was het de bedoeling dat ook de beer Tbeo van der Bijl daarvan deel zou uitmaken, doeh de ziekte waaraan bij lan- gen tijd heeft geleden beeft dat verijdeld. Binnenkort zal bet programmaboekje ver- schijnen en zullen we daarop nader terug komen. DIRKSHORN. De muziekvereeniging „Onder Ons" alhier heeft in het Concours van Harmonie- en Fanfarecorpsen, uitgeschreven door den West-Frieschen Bond te Breezand weder een schitterende prestatie geleverd. „Onder Ons" behaalde n.l. niet minder dan 5 prijzen, te weten: le pr. in de Eere- afdeeling Fanfare, 177 punten; le pr. in den Eere-wedstrijd met 81 punten, beide met lof van de jury. Voorts den wisselbeker en de medaille van de Konangin, benevens den prijs voor het hoogste aantal punten in de Eere-afdeeling. Den directeur en het korps ons welgemeend compliment voor de ge- toonde volhardende studie. URSEM. 1 Een inwoner uit deze gemeente vond het erg begrootelijk een nieuw rijwielplaatje te koopen. Het was wel 50 cent goedkooper dan verleden jaar, maar hij had nog een oud exemplaar van enkele jaren geleden en nu meende hij de politie zeker te kunnen ver- Naar het Engelsch van RAFAeL SABATINI. (Schrijver van ,De Zeevalk"). 39) „Ik trachtte awdltotfe te krijgen bij den ko- ning", zeide zij, „maar ik kon niet toegelaten iworden. Ze zeiden dai de koning geen re- ceptie hield en dat hij welgerde iemand te ontvangen die niet geintroduceerd was door een persoon die vrijen toegang had." „tn daarom kwam u bij mij", antwoordde Cliatellerault op doffen toon, „osn u aan zijn majesteit voor te stellen?" „U heeft het begrepen, mijnheer de graaf. U is de ecuige uit het gevolg van zijn majes teit waar ik al is het dan oppervlakkig kenais mee gemaakt heb, en daarenboven het is algemeen bekend hoe zeer u in de gunst staat bij den koning. Wie een gunst te vra- gen heeft, kan geen betere voorspraak vinden dau u, heeft men mij gezegd." „Indien u bij den konteg geweest was en audientie verkregen had zou hij u zeker heb ben aangeraden u tot te warden. Ik ben zijn zaakgelastigde in L>«guedoc en de ge- vangenen, die vau hoogvenaad beschuldigd wowea, zijn in rnija macht." „Welnu mijnheer", riep zij met een opge- wondenheid, die uijn hart luide deed klop- pen, „dan zult ge mij zeker niet de gunst weigeren die ik u kom vragen. Ge zult mij niet weigeren hem het leven te laten." Ik boorde een lachje van Chate'ierault en daarop zijn stevigen voetstap toen hij de ka- mer op en neer liep. „Mademoiselle, mademoiselle, u moet mijn macht niet overschatten. U moet niet verge- ten dat ik de rechtvaardigheid moet dienen. Ge vraagt meer dan ik in mijn macht heb u toe te staan. Wat kunt u als bewijs aanvoeren dat ik het recht heb aan uw verlangen te voldoen?" „Helaas mi|nheer, ik kan niiets anders aan voeren dan mijn smeekbede en de verzeke- ring dat men een afsdhuwelijke vergissing begaat." „Waarom sfelt u zooveel belang in (hen mijnheer dte Lesperon?" „Het is mijnheer de Lesperon niet", riep zij uit. „Maar daar u niet zeggen kunt wie hij wel is, moet u het goedvinden dat wij tenmin- ste van hem spreken als Lesperon", zei hij en ik kon mij den boosaardigen lach voorstel. len waarmee deze woorden zeker vergezeld gingen. Om u hefgeen volg't beter te kunnen doen waardeeren moet ik u de vermoedens meedee- len die ik reeds koesterde en (he nu volkomen zekerheid werden aangaande het voorgeno- .9W ge&ag vM m graal m JQse schalken door dat plaatje voor een van 1928 te laten doorgaan. Bij nader onderzoek bleek dat niet te gaan en proces-verbaal volgde. Goedkoop zal wel duurkoop blijken. De opbrengst van de collecte voor het huldeblijk voor H. M. de Koningin-Moeder, met een verzameling van ruim 200 handtee- keingen, heeft alhier opgebracht de som van 41.025. Naar wij vernemen is door het bestuur van de Vereeniging „Ziekenhulp" met alge- meene stemmen besloten aan de algemeene vergadering voor te stellen tot aansluiting bij het Witte Kruis en de bestaande vereeni ging om te zetten in een afdeeling daarvan. Dte propagandisten, de heeren Prins en Free- zen, verklaarden zich bereid in een alge meene vergadering de voordeelen hieiwan toe te lichten. In het begin van de volgende maand zal eene algemeene vergadering worden belegd. -Onder het vee van den veehouders Alb. Z., wed. J. S. en N. G. is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. SCHERMERHQRN. Het aantal kiezers, volgens de kiezerslijst 1928/1929, bedraagt in deze gemeente voor de 2de Kamer 580, voor Prov. Staten 575 en voor Gemeenteraad 542. In de vergadering van de Tuinbouw- vereeniging „Schermerhorn en Omstreken" werd mededeeling gedaan, dat de rekening van den gehouden tuinbouwcursus is vastge- steld in ontvangsten 527.10, in uitgaven 520.13 met een batig saldo van 6.97. Werd besloten de aardappelen te doen vei- len te Broek op Langendijk en de overige .producten te Purmerend. 'Met het verzenden van eerste aardappelen en consumptieaardap- pelen in kratten van 1714 ICG. zal een proef worden genomen. De vrachtprijs voor de aardappelen werd in afwijking met den door de fa. Visser gestel den prijs van 7 ct. per 25 K G. vastgesteld op 614 ct. per 25 K.Q. Verder werd besloten tot onderlingen aan- koop van de benoodigde manden en de op- scheping door het opbrengen van drogen grond goed in orde te doen maken. De hengelvereeniging „De Karper" hield 22 dezer eene vergadering onder lei ding van den voorzitter, de heer C. Bakker. De rekening van den penningmeester was groot in ontvangsten 93.22, in uitgaven 45.50, alzoo een batig saldo van 47.82. De rekening met bescheiden werd nagezien door de heeren A. Kluft en J. Ooms, die de- zelve accoord bevonden. De voorzitter deelde mede, dat de hengel- vergunningen voortaan aan de leden gratis worden verstrekt; niet-leden moeten 2 be- talen, terwijl personen buiten de gemeente 10 moeten betalen. De vergunningen wor den door het polderbestuur verstrekt. Logee- renden ter plaatse kunnen voor 2 eene ver- gunning bekomen. Besloten werd aan de Visscherijvereeniging f 5 subsidie te verleenen voor het aanschaf- fen van pootvisch. De eontributie werd gesteld op 0.75. Het gestelde prijsvisschen zal moeten doorgaan, wanneer minstens 8 leden daaraan deelne- men. OUDE NIEDORP. R-K- Coop. Boerenleenbank. Dinsdag 22 dezer hield bovengenoemde bankinstelling hare jaarvergadering ten lokale van J. P. Pepping aan de Wee! Aan wezig waren 53 leden. In behandeling kwamen rekening en balans en jaarverslag, waaruit wij het volgende aan- teekenden in 1927 steeg het ledental van 206 tot 228. Aan spaargelden werd ontvangen 204451.13 en terugbetaald 187752/62, aan voorschotten verstrekt 45215.52 en terugbetaald 40923.50. Het saldo der spaar gelden was op 31 Dec. 1927 246535.91 en dat der voorschotten 198490.96. De winst over 1927 heeft bedragen 1135.8014, welk bedrag gevoegd werd bij: de reserve en dit be- drag deed stijgen tot 18499.66. De periodiek aftredende bestuursleden A Dekker te Waarland en F. C. Jong te't Veld werden met respectievelijk 51 en 48 stemmen herbenoemd. Aan den kassier C. Jong Jbr. werd op voorstel van het bestuur m'et algemeene stem men 100.salarisverhooging toegekend en dit alzoo gebracht van 900 op 1000. De rentestandaard voor spaargelden en voorschotten b'leef op de bestaande voet ge- handhaafd, n.l. spaargelden dagelijksch op- zegbaar 3.60 en voor 1 jaar vast 4.08 en rente bij1 voorschotten 4.80 terwijl aan niet-leden voor spaargelden 0.48 minder ./al worden vergoed. Op 10 Februari 1929 zal dte bank haar zilveren feest vieren. Het bestuursvoorst-el om als dan 1000 beschikbaar te stellen voor de R.K. Par. Armbestuur van 't Veld en Waar land werd met algemeene stemmen aangeno- men, terwijl de verdere feestviering aan het bestuur werd overgelaten. onverwachte komsi van den koning had hem een paniek bezorgd en daar hij zijn plannen met mij niet meer durfde ten uitvoer brengen, twijfelde ik niet of hij zou mij dien avond vrij laten. Echter voordat hij dit deed ('hij vermoedde dat ik niets wist van de aankomst van den koning te Toulouse), wou hij zich van mijn ondergang verzekeren door een plechtige belofte en met die gelofte incest mijn leven en mijn vrijheid gekocht worden van mijn gevangenschap en verhoor mocht niets uitlekken. Hij had niet op Castelroux gerekend, dus hij wist evenmin dat de koning reeds op de hoogte was van mijn arrestatie.'Nu Roxalan- ne hem kwam smeeken te doen wat hij reeds van plw was, waartoe hij zich genoodzaakt zag, wendde hij zijn aardacht op het voor- deel dat er voor hem mr cnicn te halen was uit haar beiangstelling in mij;. Ik begreep ook al iets van zijn jaloerschheid en woede bij dit duidelijke bewijr van mijn succes bij het jonge meisje en ik geloof dipt ik reeds een voorgevoel had van den koop dien hij wou sluiten. „Vertel mij eens", h'erhaalde hij, ,-,\vaarom stelt ge belang in dien man?" Een oogenblik stilte. Ik kon mij 'haar lief geziditje voorstellen, betrokken door haar bezwaren die vraag te moeten bsantwoorden, haar onschuldfge oogen neergestegen, haar twee wangen blozend van schaaate, toen zij einde ijk met zachte, gesmoorde stem de swozden Mtsprakt Tot commfssieleden, SeTast met het onder zoek der rekening, werden aangewezen de hee ren P. Burgmeijer te't Veld, Jb. Zuiker te Blokhuizen en G. Moras te Slootgaard. HENSBROEK. Vrijdag hield de tuinbouwvereeniging „Ons Belang" hare voorjaarsvergadering in het lo- kaal van den heer L. Mantel hier. Aanwezig waren 29 leden, het voltallige bestuur, het eerelid, burgemeestex Kooiman en de eere-voorzitter de heer Jac. Groot Jnz. De voorzitter, de heer Joh. Koning, heette alien hartelijk welkom, memoreerde het afge- loopen jaar als gunstig voor den tuinbouw zijnde en hoopte op een zakelijke en vriend- schappelijke bespreking van de verschillende punten. Dte voorzitter deelde mede, dat het door „Ons Belang" gedane verzoek aan de verga dering der L. G. C. om bij dicht water de kool in Obdatn te veilen, was toegestaan. Ingekomen waren verschillende dankbetui- gingen. De heer K. de Hart bracht hierna nog ver- slag uit over de gehouden exursie naar het Westland. Een aanvrage van de plaatselijke Floralia- vereeniging om een geldelijke bijdrage of het beschikbaar stellen van kunstvoorwerpen voor het bekronen van inzendingen land- en tuinbouwproducten op de 22 September a s. te houden teutoonstelling. Dit laatste inge komen stuk was de oorzaak van een lang- durig debat, waarin verschillende voor- en tegenstanders op min of meer duidelijke wijze hun meening naar voren brachten. De penningmeester, de heer D. Stapel, trachtte aan de hand van een kort financieel overzicht over de zes laatste jaren te kennen te geven, dat voorzichtigheid inzake het toe- kennen van subsidie aan velerlei verccnigin- gen geboden was. De aangeboden cijfers wa ren als volgt: Omzet vanaf 1922 tot en met 1927 resp. 52570, 63610, 102490, 96730, 84720, 112900, dus een gemiddeide van f 85000 per jaar. De ontvangsten der vereeniging bedroegen gemiddeid 4701, tegen een uitgave van 350. Aan de hand van deze cijfers, saldo dus 120, achtte spreker het voldoende bewezen, dat meerdere subsidieverleening niet wen- schelijk was. Als unicum deelde spr. nog me de, dat in het voorjaarsseizoen 1926 was om- gezet 40 wagons groenten voor de som van f 12071.16, tegen 17 wagons groente in het voor jaar van 1927 voor 14875.24. De verschillende voorstanders betoogden, dat een samengaan door twee plaatselijke vereenigingen als „de Tuinbouw" en de Flo- raliavereeniging, met hun groot ledental, voor een goeden gang van zaken noodig was. De voorzitter uitte zich ook als tegenstan- der door den principieelen kant flink te be- lichten. Volgens spr. rniste de Floraliavereeni- ging alle zedelijk recht tot subsidie-aanvrage •door haar ingenomen stelling cp de laatstge- houden openbare vergadering. Dr. van Leeuwen wees als voorstander op het nut van het tentoonstellen van land- en tuinbouwproducten en achtte samenwerking in den zin van subsidie-verleening zeer wen- schelijk. Na de gehouden stemming was het resul- taat dat 23 leden zich voor, 8 bianco en 6 zich tegen subsidieering uitspraken. De vorm van subsideverleenen werd vast gesteld, n.l. voor de 13 verschillende groe- pen tuinbouwproducten welke ingezonden konden worden zullen ook 13 prijzen, be staande uit landbouw-werktuigen, beschik baar gesteld worden tot een maximum van 25. De vrachtschipper werd wederom benoema tegen een vrachtprijs van 30 ct. per 100 Kg. aardappelen en 25 ct. per 100 Kg. kool. Ook de betaalmeester werd bij acclamatie herkozen. In de plaats van den aftredenden contro- leur, den heer W. Koning, werd benoemd de heer K. de Hart. Het lid 'van de commissie voor aardappe- lenkeuring, de heer D. Stapel, spoorde de aanwezigen nog aan tot het laten keuren van hun pootgoed. Aanbevolen werd nog het gebruik van su- b'imaat-pastilles tegen bestrijding van de Rhizoctoniazwam op het pootgoed en het ge- bruik van Pota tegen de gewone aardappel- ziekte Nadat nog door den heer Jac. Groot Jnz. een opwekking tot het steunen van den Proef- tuin te Alkmaar was uitgesproken, was men aan de rondvraag toe, die niets bijzonders op- leverde, waarna de voorzitter onder dank de vergadering sloot. SINT PANCRAS. De algemeene vergadering van de Coope- ratieve Boerenleenbank werd Woensdag "23 Mei gehouden ten lokale van den heer Gerrit- sen alhier. Dte heer J. ten Hoeve opende de vergade ring als waamemen'd voonffiter en memoreer de, dat de Bank thans 24 jaar heeft blijk ge- geven van krachtig leven, zoodat gehoopi werd het volgend jaar een jubileum te kun nen vieren. Spr. memoreerde het verlies in bet afge- loopen jaar van het bestuurslid den heer D. Kloosterboer Jz. door overlijden en wijd- de eenige waardeerende woorden aan diens nagedachtenis. De rekening en balans over 1927 vermeld- den resp. een eindcijfer van 496.148.83 en 442.986.59. Htet aantal leden bedroeg op 31 December 1927: 125, terwijl het eindcijfer der ontvangsten in het afgeloopen boekiaai 861.460.34 bedroeg. Aldus werd het jaarverslag vastgesteld. Hierna volgde de benoeming van een lid van het bestuur (vac. Jac. Duif). Door het bestuur was het volgende drietal voorge- steld: 1. Jac. Duif, 2. C. de Wit. 3. Jac. Wage- naar Jbz., waravan de heer Jac. Du;.' werd gckozen met 79 stemmen. In de vacature D. Kloosterboer werd uit t drietal 1. P. Bakker Pz., 2. W. Keizer, 3. O. Booij Jz., voorzien door de verkiezing van den heer P. Bakker Pz. met 72 stemmen. Beide heeren namen de benoeming aan. Ter vervulling van de vacature P. Bakker in den Raad van Toezicht was het volgende viertal op de agenda gepiaatst: 1. P. Bakker, 2. Aldert Bakker, 3. Jan Wit, 4. K. Roos, waaivan No. 1 verviel door zijn verkiezing als bestuurslid, terwijl de heer Aldert Bak ker verklaarde, niet in aanmerking te willen komen, waarop, na overleg met het bestuur, echter door hem werd terug gekomen. Bij de opening der sremhriefjes bleek de heer Aldert Bakker 66 stemmen op zich te hebbten vereenigd, waarop deze, desge- vraagd, verklaarde de benoeming te aanvaar- den. De rentevoet over 1928 voor daddijk op- vorderbaar spaargeld werd vastgesteld op 314 pet., voor vast spaargeld van 1 Juli 1928 tot 1 Juli 1929 op 434 pet. Rente voorschot ten 4 3/4 pet. en 1/10 pet. provisie; idem voor bedragen in rekening-courant 5 pet. en 1/10 pet. provisie. Op voorstel van het bestuur werden enkele vertrokken leden afgevoerd. Bij de rondvraag werd door den kassier voorgesteld de vacatiegelden van Bestuur en Raad van Toezicht te verb oogen tot resp. 50 en 10. De werkzaamheden zijn door de gestadige uitbreiding van zoodanigen om- vang geworden, dat spreker, waar de heeren zelf, uit bescheidenheid, er niet aan denken biervan te spreken. zich gedrongen gevoelt dit voorstel aan het oordeel der vergadering te onderwerpen. Met algemeene stemmen werd drt voorstel bij acclamatie aangenomai. De voorzitter betuigde zijn dank voor dit blijk van algemeene waardeering en sloot hierop de vergadering BROEK OP LANGENDIJK. De Broeker Veiling. De groote drukte, die anders in Broek op Langendijk heerscht als gevolg van de aanwezigheid der veiling van de Lan- 'gendijker Groenten Centrale is thans in rust verkeerd. De wintercampagne is voorbij en het nieuwe s-eizoen heeft nog geen groenten af te ieveren. De kooplieden hebben het nu druk met het opmaken der balansen en de daaruit noodwendig voortvloeiende verlies- en winstrekening; de tuinbouwers doen he/ wat eenvoudiger en kunnen volstaan met hei invullen van de door den fiscus uitgereikte ,,'lijst voor tuinbouwers" ten einde daarop aan te teekenen, welke de voor- en nad-eelen van het bedrijf waren in het afgeloopen jaar om daaruit bet eindresultaat te kunnen vast- st-ellen. Over 't algemeen vernamen we, dat de uitkomsten van 1927/1928 en voor de tuinbouwers en voor de kooplieden zijn meegevalien. Voor d:e tuinbouwers, aangesioten bij de Langendijker Groenten Centrale, is deze con- clusie te begrijpen uit den grootere-n omzet over die veiling. Was deze het vorige boek- jaar ongeveer 3.200.000, nu zal dit rond ■een miljoen hooger zijn, Het zette reeds goed in met de vroege aardappelen, die wel geen groote ^opbrengst maar hooge prijzen opleverden. De teeit van de uien was goed, en de prijzen gced tot zeer goed. Al was de teelt der winterkool niet best, de hooge prijzen hebben niet het mmst bijgedragen tot den hooger veilingomzet. Vooral "de roode kool heeft hi-eraan in belangrijke mate bijgewerkt. Begon de veiling het vorige jaar op 28 Mei met den aanvoer van vroege aardappels, met zekerheid kan nu wel worden gezegd, dat de campagne dit jaar wel 1 a 2 weken later zal aanvangen. In het ressort der L. G. C. hebben de aardappeds veel van nachtvorsten te lijden gehad, terwijl in 'i algemeen de weersgesteldheid niet heeft meegewerkt om vroeg rijp-zijn te verzekeren. Straks dus gaat onze veiling weer begin- nen en als we de berichten uit Duitschland „Ik heb hem lief, mijnheer." O hem el, haar dat te hooren uitspreken! Als het mij gistcravond reeds had aangegre- pen tot het diepst van mijn arme, zondige ziel, hoe oneindig meer ontroerde mi?, dit vrij- moedige bekentenis tegenover een ander! En dat zij dit alles moest ondergaan om mijn leven te redden! Een snuivend geluid was bet antwoord van Chatellerault en weer boorde ik zijn har den voetstap op den grond nadat hij een oogenblik had stilgestaan. Toen volgde een langdurige stilte, die slechts verbroken werd door het rusteloos heen en weer loopen van den graaf. Eindelijk vroeg zij met beven- de stem: „Waarom zwij-gt ge, mijnheer?" „Helaas, mademoiselle, ik kan niets doen, Ik was al bang dat het zoo gesteld was met uen ik deed u die vraag in de hoop dat ik mij vergiste." „Maar hij, mijnheer?" riep zij in doods- angst. „Wat moet er met hem gebeufen?" „Geloof mij, mademoiselle, als ik het mijn macht had zou ik hem redden, al w. hij nog zeo schrldjg, otn u verdriet te bespa req," Hij sprak op een toop vain tedder verdriet, die gemeene huichelaar! m was die gemeene huichelaar „0 neen, neen", riep zij uit, „u meent tech" na zin eemg voor niet Zij zweeg eensklaps zwijgen was het de graaf die haar voleindigde: Jk meea, mademoiseUe, <|at the L§^pn sterven moet!" Het zal u verbazen dat ik haar zoozeer lief lijden, dat ik het besdiot niet met mijn han- den wegrukte en dien vleierigen heer neer- sloeg, zoodat hii dood aan haar voeten lag als een vergoeding voor al den angst dien hij haar Met verduren. Maar ik wou wel eens weten hoever hij het spel wou drijven waar mee hij begonnen was. Weder was er een oogenblik stilte en eindelijk toen het jonge meisje sprak was ik verbaasd over de kalme stem en over de kracht en den moed die uit- gingen van zulk een teer en op het oog zulk een kindterlijk wezentje. „Is uw besluit inderdaad onherroepelijk, mijnheer? Als er eenig medelijden is in rnv hart, kunt ge mij dan tenminste niet toelaten in de tegenwoordigheid van den koning, met mijn tranen en smeekbeden?" „Het zou u niets helpen. Zooals ik u ge zegd heb, de muiters hier in Languedoc zijn in mijn macht". Hij zweeg alsof hij deze woorden diep wbu laten doordringen in haar hart en toen ging hij voort: Mademoiselle, indien ik hem vrij liet, fndien ik hem's nachis bit de gevangenis liet komen, zijn bewakers omkocht om hen stil te houden en hem list zweren dadelijk het grondgebwd vaa Fraaik- rijk te ve^laten en mij nooit fe siwrradea, dau zou jk mij zelf schukJig maken aan hoogver- raad. Dat zou de eenige manier wezen en m riet wel in, mademoisrile, dat ik zoodoendb mijn ejgen leven in ,/°tevaar bracht." s>f en de

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5